IE rli THE VARSITY SHOE De Opening van de Tentoonstelling „De Aangekleede Bloem". 'RAI De pers over de Kamerontbinding. «ie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 16 Februari 1933 Derde Blad No. 22366 BINNENLAND. Bruine Molière, crêpe onderwerk, merk „The Varsity" Foto Bleuzé. ppening van de tentoonstelling „De Aangekleede Bloem" te Sassenheim, vond niddag door Zijne Excellentie minister mr. T. J. Verschuur, onder groote ngstelling plaats Hierboven het bestuur met minister Verschuur en burgemeester Gouverneur. peme.l Mel[| het| van i naderi| Gedep ild-Holl le voon IStUUI en Ve chterlii nsdag 1| in tó li den eestra»l| r te ren aviljoe kindi Keub a een voor Ml en tei Ir. VVi :li-Stict ;(Binnd jals wij reeds uitvoerig vermeldden, is rmiddag de tentoonstelling „De Aan- ede Bloem" onder gToote belangstel- te Sassenheim geopend, der de vele aanwezigen merkten wij >p B. en W. der gemeenten Hillegom, Oegstgeest en Noordwijkerhout; de E. H- Krelage, voorzitter der Alg. Ver. jembollencultuur en vele andere voor bande personen uit het bloembollen de toespraken van den burge ter en wethouder Warnaar reeds Ir ons gepubliceerd sprak minister ihuur de openingsrede uit. Rede van minister Verschuur ereerst dankte hij hartelijk voor de delijke uitnoodiging; met veel genoe- is hij gekomen, daar deze tentoon- ig blijk geeft dat nog veel verwacht t van het eigen initiatief en niet van de regeering. deze dagen moet men economisch en en dan toont de ontwikkeling van onomie ons, dat alle deelen der d op elkaar aangewezen zijn. In dit a wees de minister op de industrie ente, die verdrongen wordt door i, dat dezelfde goederen produceert, véél goedkooper, daar de loonstan- zooveel lager Is. Men moet op eeo- :h gebied internationaal iets zien :eiken. heeft zich de vraag gesteld: hoe dit bij het bollenvak en het blijkt bloembol een bijzondere plaats in- Hier is de productieprijs geen be daar de bol nog geen internationaal iet is. De afzet is afhankelijk van de lationale koopkracht, die heel wat :n heeft. het niet verstandiger zijn, om het verminderen en prijsinzinking te men? De foutieve onderlinge con- itie in het buitenland door de expor. 'moet ophouden. Hier is meer samen- en overleg noodig; de inzinking rijzen wordt ook door de buiten- he afnemers niet gewenscht. het algemeen is de regeering niet delijk bereid hulp te verleenen, daar tan niet die krachtige bedrijven :t, welke we steeds noodig zullen Al wordt nu voor het bolien- |f hulp gevraagd, toch gelooft spr. bollenstreek nog geluk gewenscht 'orden. Alle stormen en orkanen zijn iet een ramp, doode takken en ver- Ide boomen vallen dan wel, maar uit 'geluk kan veel goeds geboren wor- let is winst als in dezen tijd van depressie volgehouden wordt, om te wat energie vermag! De bollen- toont nog energie te bezitten Spr- dat de verwachtingen van deze instelling niet beschaamd zullen in. Als de tijden beter worden, dat aan kan zeggen: „De tentoonstelling ®33 heeft hiertoe bijgedragen!" ede verklaarde spr. de tentoon- voor geopend. De bekroningen. fiihry, bestaande uit de heeren J. F. 12 teeK i"™. Heemstede, Chr. Eggink, Voor- EPu van der Haan, Voorhout, D. 5 E5„r,er' Lisse, en J. van der Wilden te BnïrT' za® zich V001' een zeer verant- ehjke en omvangrijke taak gesteld, «oordeeling nam dan ook geruimen P beslag en de heeren hebben zich eer serieuse wijze van hun werk ge- spanning steeg toen het uur van be ing der beoordeeling naderde en de vJ?aS was wie de zilveren wissel- f P|e reeds drie jaren achtereen is geweest, zou verwerven. tect: DEB B je beraadslaging viel deze ten ue stand van de Fa. Papen- 'an der Voet te Sassenheim, s wij gaarne met dit groote suc- Ua,. L^'nkwenschen aanbieden. vernemen was de Fa. C. Zand- iun in,iuieer ernatige concurrent, daar 'erschil iw rae'; een Sering punten- ?°r de jury werd gewaardeerd, tal "m-Lad„de iul'y niet minder dan een lol„j.es tee te kennen, welke als L? de 'nzenders ten deel vielen: too «"W Narcissen: nr. 1. Fa. C. a,erffl medaille van H. M. iet vS?' Pr- 2- Fa Papendrecht en ^■onimütZllveren medaille van H. M feilen 7oi„ M?eder, nr. 3. L. van Leeu- 11 Ptin»* i!1;1zl'veren medaille van H. K Juhana, nr. 4. Fa. G. Lubbe van lentio ~ren medaille van Zijne B'jEc Zot,?1' T- J Verschuur, Minister he .,r en enz. Ho, j!?,nzen medaille van Z. K. 2andb^--w-erd teegekend aan de win vaas van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur afd. Sassenheim voor Fortune. Verder aan: N.V. v.h. L. van Leeuwen en Zoon, verg. zilv. med. van dr. A. A. Hueber voor de Poetaz Glorius, aan idem de verg. zilv. med. van de Liss. Kistenfabriek voor de dubbele variëteit Valencia, aan de Fa. Papendrecht en van der Voet. de groote bronzen medaille van de Kamer van Koophandel Leiden vool' de Poeticus Con current, aan de fa. Braam en Zoon de gouden medaille van de Veiling Hillegom voor nr. 1. in Hyacinthen en voor nr. 2. Hyacinthen aan L. Onderwater de med. van de Prot. Winkeliers Sassenheim. Decoratieve groep: 1. Fa. D. Spaargaren de groote zilveren beker van de leden van het Crisis-comité; 2. Gebr. Eggink de verg. zilv. medaille van den Burgemeester van Sassenheim; 3. Jos. Braam en Zoon de zil veren medaille van de Nieuwe Leidsche Crt.; 4. G. Zandbergen, kleine zilveren medaille van den heer Jac. van Reisen. Mooiste groep tulpen: nr. 1. N.V. Gebr. Eggink. Voorschoten, de verg. zilveren me daille van de Leidsche Crt., nr. 2. Fa van Beelen, Lisse, zilveren medaille Leidsch Dagblad. Groep bindwerk. Een speciale prijs aan de Fa. A. Koper van Heemstede, be staande in een zilveren medaille van het gemeentebestuur van Warmond. Alle prijzen gingen vergezeld van een diploma, gecalligrafeerd door den heer W. Verhoog. Wij vermelden nog, dat onmiddellijk na de opening de stands op de winkelbeurs in werking waren en men van verschillen de nieuwigheden op huishoudelijk gebied kon kennis nemen en deze ook kon koo- pen. De tram liet een extra dienst Hillegom- Sassenheim rijden, wat dank zij de elec- trificatie mogelijk was Over het bezoek van den eersten avond mag men tevreden zijn. Wij herhalen nog maals onze aansporing eens een kijkje te komen nemen. Het fraai en veelzijdig ingerichte gebouw ligt nabij de tram halte Zuiderstraat. TWEEDE KAMER MORGEN BIJEEN. Dinsdag behandeling der Indische begrooting. De Tweede Kamer is bijeengeroepen te gen morgenmiddag te 1 uur. In deze vergadering is aan de orde een regeling van werkzaamheden. De Voorzitter zal voorstellen om in verband met een hem door den Voorzit ter van den Raad van Ministers gedaan verzoek tot spoedige behandeling van de begrootingen betreffende Suriname en Nederlandsch-Indië voor 1933 de be raadslagingen over die wetsontwerpen aan de orde te stellen tegen Dinsdag 21 Februari a.s. te één uur. Gisteren is in het Staatsblad afgekon digd het Koninklijk Besluit van dien dag (Stbl. no. 49), betreffende de sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten- Generaal en de ontbinding der Tweede Kamer. 2fJ«ener' '"gen voor de mooiste trom- finS."ï' Hheingold. en ook viel a ten deel de zilveren bloem.- LOONSVERLAGING BIJ DE H T. M. WORDT AANGEHOUDEN. Gistermiddag is in de vergadering van den Personeelraad van het Gemengd Be drijf Haagsche Tramweg Maatschappij bij de bespreking van het voorstel van den directeur inzake loonsverlaging van de zijde der vertegenwoordigers van de per soneelsorganisaties een verklaring afge legd, hierop neerkomende, dat eerst aan den Raad van Beheer zal worden ver zocht, met de Haagsche Buurtspoorwegen een regeling inzake vermindering van de gegarandeerde kapitaalsrente of tege moetkoming op andere wijze in het ex ploitatieverlies te treffen, alvorens over te gaan tot eenig voorstel tot loonsver mindering. In afwachting van het resul taat van een dergelijk verzoek aan den Raad van Beheer zou, indien wij wel zijn ingelirht, de bespreking der loonsverla ging worden aangehouden. TOURINGCARS DER SPOORWEGEN. De N.V. Algemeene Transport Onder neming A. T. O. heeft voor de tochten in het binnen- en buitenland een 10-tal tourings-cars laten bouwen. Deze wagens bieden alle mogelijke comfort. Zij hebben veel overeenkomst van de z.g. Pullmanrijtuigen der Spoor wegen. De carrosseries werden gebouwd door carrosseriebouwerij te Waddinxveen, DE OPENING VAN DE NIEUWE KAMER Door de Koningin of namens Haar door de Regeering? Zooals het bericht omtrent de oplossing de huidige politieke crisis heeft vermeld, zal op 9 Mei a.s. de opening van de bui tengewone zitting der Staten-Generaai plaats vinden, die tot den Zaterdag voor afgaande aan den derden Dinsdag van September zal duren. Op dien derden Dinsdag wordt dan de gewone zitting van het zittingsjaar 1933-1934 geopend. Of de opening der buitengewone zitting op den 9en Mei door de Koningin zal ge schieden dan wel namens Haar door de Regeering, valt op het oogenblik natuur lijk nog niet te zeggen, schrijft de R.- correspondent van het Hbl. Dit laatste mag men zeker verwachten als er op 9 Mei nog geen nieuw kabinet gereed zou zijn en dus het dan demissionaire ministerie Ruys (immers het gebruik wil dat een ex tra parlementaire regeering ontslag vraagt alvorens de stembus opengaat) nog zou zitten. Maar ook indien het nieuwe mi nisterie wel reeds in elkaar mocht zitten is het denkbaar dat de opening der bui tengewone zitting, waarin vermoedelijk niet heel veel belangrijke principieele on derwerpen zullen worden afgedaan, zonder de gebruikelijke plechtigheid zal geschie den en dat men met een uiterst sobere door den nieuwen minister-president uit te spreken openingsrede zal volstaan. De precedenten geven het volgende te zien: In 1853 geschiedde de opening na de toen plaats gevonden hebbende Kamer ontbinding met een door den koning uit gesproken Troonrede. Daarentegen werden de buitengewone zittingen na de Kamer ontbindingen van 1866, 1868 en 1894 slechts geopend met een door een daartoe aangewezen minister uitgesproken rede- In 1886 had de Koning persoonlijk de bui tengewone zitting geopend, waarop in September minister Heemskerk Sr. met de openingsplechtigheid beiast werd. een sy steem dat ook in 1922 werd gevolgd; hier hadden wij echter te doen, niet met een conflict-ontbinding, doch met de ons wet telijk voorgeschreven ontbinding in ge val van herziening der Grondwet. NEDERLAND EN BELGIË. Onderhandelingen over de herziening der verdragen van 1839 niet hervat. Op de vragen van den heer de Savor- nin Lohman betreffende de voortzetting der Nederlandsch-Belgische onderhande lingen heeft minister Beelaerts van Blok land geantwoord: Aangezien de Commissie voor buiten- landsche zaken van den Belgischen Senaat met gesloten deuren pleegt te vergaderen en van het daar besprokene geen officieel verslag wordt gemaakt en geen commu niqué aan de pers wordt verstrekt, heeft de minister geen kennis kunnen nemen van mededeelingen, door den Belgischen minister van Buitenlandsche Zaken in die Commissie gedaan. Tussclien twee buurlanden als Nederland en België hebben uiteraard vrijwel ten allen tijde onderhandelingen plaats over verschillende onderwerpen. Aannemende evenwel, dat met de in de vraag vermelde onderhandelingen bedoeld zijn de ten vo- rigen jare onderbroken besprekingen met betrekking tot de herziening van de ver dragen van 1839. verklaart de minister, dat deze na de schorsing niet zijn hervat en dat evenmin nieuwe besprekingen ter zake zijn ingeleid of oude zijn voortgezet. Ten slotte verklaart de minister in ant woord op de desbetreffende vraag, dat het eventueel na de verkiezingen optredende nieuwe Kabinet niet slechts formeel en ju ridisch. maar ook informeel en moreel in geen enkel onzicht zal zijn gebonden en volmaakt vrij tegenover de zaak zal ko men te staan. JOHAN VAN MEGGELEN t In den ouderdom van 65 jaren ls gis teravond te Rotterdam overleden de heer Joh. van Meggelen. De overledene was van 19091923 en van 1931 tot thans voor de Chr.-Histori- sche Unie lid van den gemeenteraad van Rotterdam en van 19211923 lid van de Prov Staten van Zuid-Holland. Voorts was hij voorzitter van de Nederlandsche Oranje-Vereeniging en lid van het Cen traal Bestuur van den Chr. Nationalen Werkmansbond, dien hij met wijlen dr. De Visser had opgericht Op kerkelijk ge bied en in kringen van Oranje-Vereehi- gingen bekleedde de heer Van Meggelen een vooraanstaande plaats. DE POSTVLUCHTEN- Hedenmorgen om 6.10 uur is de „Kwar tel" naar Indië vertrokken. In totaal be vinden zich 5 passagiers aan boord, een voor Medan, een voor Batavia, een voor Alorstar, en twee voor Marseille. Aan boord is 307 K.G. post en 72.800 K.G. goederen. De bemanning bestaat uit de heeren W. M. O. A. Beekman, eerste be stuurder, A- Brugman, 2e bestuurder, J. M. Gisfveld, werktuigkundige en P. Pronk, radiotelegrafist. VERSPREIDE BERICHTEN. Prof. dr. Hugo de Vries, oud-hoog- leeraar aan de Amsterdamsche universi teit en bekend natuur-kundige, herdenkt heden zijn 85sten verjaardag. De geleerde woont te Lunteren. Naar het „Dagbl. van Rott." van zeer betrouwbare zijde verneemt, zal mr. A. R. Zimmerman, oud-burgemeester van Rot terdam. voor de as. Kamerverkiezingen geen candidatuur voor de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond aanvaarden. Bij Kon. Besluit is: 1. met mgang van 1 Mei, Hr Ms. adjudant in buitengew. dienst, de res luit -gen, J. H. Borel, in specteur van den vrijw. landstorm, op verzoek, eervol ontheven uit zijn functie van inspecteur van den vrijw- landstorm; If den res. luit -gen Borel, Hr. Ms. dank betuigd voor de vele en belangrijke dien sten, door hem in die functie aan den Lande bewezen. VAN VELE ZIJDEN SCHERPE CRITIEK. De „Nieuwe Rotterdamse he C o u r a n t", liet besluit tot ontbinding der Tweede Kamer besprekende, schrijft over „een principieel zotte regeling" en meent, dat hierbij de bedoeling heeft voorgezeten, om de heele verkiezing den schijn te geven eener vervroegde perio dieke verkiezing. Het blad vreest, dat onder deze omstandigheden de verkie zingsstrijd er een van groote verwarring zal worden en vervolgt: „Ook de normale periodieke verkiezing zou onder de be staande omstandigheden zeer waarschijn lijk geen pakkend., althans geen opwek kend beeld hebben achter gelaten, maar deze verkiezing zal, vreezen wij, een ma ximum van demagogie en onwaarheid op leveren. En dat ,wij daarmede nu eene Kamer zullen verkrijgen, die het Neder landsche volk, zoo het weer tot kalmte teruggekeerd is, inderdaad juist vertegen woordigt, zouden wij durven betwijfelen. Het zotste van alles is, dat na dezen strijd tusschen' Kamer en Regeering", waarin de kiezers nu geroepen worden, uitspraak te doen, ook de Regeering zal aftreden. Wij wezen er reeds op, dat de Regeering dit zelve weet, en dat er nie mand in den lande wordt gevonden, die het tegendeel zou willen verdedigen. Men is over het algemeen terecht of ten onrechte, dit kan op het oogenblik in het midden blijven; het is ons slechts er om te doen, het feit te constateeren deze Regeering hartgrondig moe, en de Regee ring zal zelve van dit feit ook wel door drongen zijn. Aa nde kiezers wordt dus gevraagd, in het conflict tusschen Kamer en Regeering te beslissen, en zoo zij de Regeering in het gelijk stellen, bedankt de Regeering voor het vertrouwen en gaat zij toch heen! Het comble van dwaasheid kan nog slechts worden vei-kregen, zoo de Regee ring ook hierm het voetspoor van eene periodieke verkiezing zou gaan volgen, en juist op den dag van, of den dag vóór de verkiezing haar ontslagaanvrage bij de Koningin indiende. Maar bij Ruys is alles mogelijk." 4 Het „Alg. Handelsblad" komt in verzet tegen de bewering, dat een ont binding op termijn den spot drijft met alle parlementarisme. „Een dergelijke bewering kan", zoo meent het Amsterdamsche blad, „op dit oogenblik alleen voortspruiten uit een zuiver theoretische beschouwing van het staatsrechterlijk probleem. Het is natuur lijk volkomen waar, dat de Grondwetgever indertijd allerminst op deze toepassing van art. 73 het oog heeft gehad. Maar wan neer wij op dit oogenblik ontbinding op termijn wei toelaatbaar vinden, berust deze zienswijze op het nuchtere feit, dat zich thans juist het eene der honderd ge vallen voordoet, waarin de eischen van het staatkundig leven boven de staatsrechte lijke leer moeten gaan. Ons land Kan het op dit moment nu eenmaal niet zonder de wetgevende ma chine stellen. Tusschen nu en het bijeen komen der nieuwe Kamer zou die machine herhaaldelijk moeten functioneeren. Wij denken niet slechts aan de noodzakelijk heid van afdoening der rijksbegrooting vóór 1 Mei door de Eerste Kamer, of aan de nog eerder noodige aanneming der op centen op de gemeentefondsbelasting, maar ook aan het leeningsontwerp. aan niet voor uitstel vatbare contingentee- ringswetjes voor zoover die te billijken zijn enz. tVij moeten kiezen tusschen trouw aan de oorspronkelijke, algemeene bedoeling der Grondwet, en aanvaarding van wat het practlsche leven in een bijzonder ge val in strijd met die bedoeling vergt. Ge makkelijk valt ons die keuze niet, vooral niet waar Grondwetgevers en commenta toren geen twijfel laten of zij hebben indertijd allerminst een methode als die van ontbinding op termijn toelaatbaar geacht. Hier staat echter tegenover, dat zij zich uit den aard der zaak met hun ge dachten nooit hebben kunnen verplaat sen in een toestand als waarmede wij nu te maken hebben." De „Maasbode" (r.-k.) formuleert haar oordeel aldus: „Theoretisch aanvechtbaar, practisch, met het oog èn op de moeilijke omstan digheden in Indië èn om het nabije tijd stip van periodieke verkiezingen de beste oplossing uit de ontstane moeilijkheden, dat is ons oordeel over deze ontbinding. Maar dan is het ook duidelijk, dat zoo als wij reeds vroeger hebben opgemerkt, deze Kamerontbinding geen andere betee- kenis kan hebben dan: vervroegde verkie zingen zonder meer. Het Kabinet kan als extra-parlementair geen inzet vormen voor een verkiezingsstijd Nog pas verklaarde de regeering zelf in de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer dat een extra parlementair Kabinet slechts .uit nood" wordt geboren .als een vorming langs den gewonen parlementairen weg niet mogelijk is gebleken" Terstond na de verkiezingen zal dus het Kabinet door af te treden de mogelijkheid tot een normale regeerings- formatie moeten ooenen. De strijd kan ook niet gaan tusschen vóór- en tegenstanders van een sluitende begrooting. Want voorstanders daarvan vindt men ook bij hen, die hun stem ga ven aan de motie-Boon en daarmede de ontbinding uitlokten. Rest slechts: een verkiezingsstrijd op de partij-programs." De (r.-k.) „Tij d" begroet het besluit tot ontbinding met instemming en oordeelt: „De hulpelooze Tweede Kamer wordt naar huis gezonden, want zelfs bij een toe nadering tot de Regeering, waarvoor in sommige organen van links werd gepleit, ware het maar een politiek op krukken geworden. Alleen een beroep op het volk kan opheldering en de vastgeloopen samen werking tusschen Regeering en Kamer weer op gang brengen. De stembus moet een meerderheid leveren, die op een vast en breed bezuigingsprogram de Regeering wil steunen, welke dit programma zal uit voeren. Zoodra het volk heeft beslist, zal het zittend Kabinet, dat met de Kamer niet langer overweg kan, in elk geval aftreden. Het nieuwe Kabinet zou echter in geen geval moeten worden blootgesteld aan de veel te ver gaande individueele vrijheid, waarop een christelijk-historisch Kamer lid zich beriep, om de impasse te helpen veroorzaken, waaruit thans nieuwe verkie zingen den uitweg moeten wijzen." s> De „Standaard" (a.r.) heeft nog geen artikel over het besluit tot ontbin ding doch schrijft in anticipatie daarop: „Vreemd schijnt het. dat men de oplos sing nu zoeken wil in de vervanging van het kabinet. Naar constitutioneele zede, zouden de leiders der oppositie met die taak belast moeten worden. Meent men nu werkelijk dat die daarin spoedig zouden slagen? Mag men de risico loopen. weken, indien niet maanden met demissionaire ministers te zitten om nieuwe te ziert op treden tegen het tijdstip, dat de caudida- ten voor de nieuwe Kamer gesteld worden? Is het dan niet veel beter om de stem busuitspraak van Juli naar April te ver leggen? Wanneer de Tweede Kamer op termijn ontbonden wordt kunnen allerlei zaken voortgang hebben, die anders zouden blij ven liggen. We denken aan de begrootin gen, die nog door de Eerste Kamer behan deld moeten worden aan mogelijke crisis maatregelen aan de behandeling der Indi sche muiterijzaak. Maar het gewichtigst van al schijnt ons, dat een kobinet dat de begrooting voor 1934 zal hebben te verdedigen en dat bij die gelegenheid een breed plan tot sanee ring der financiën zal hebben over te leg gen. de gelegenheid ontvange om grondig od de problemen in te gaan. vóór het in September met zijn plannen voor den dag komt. Een geleeenheid lie ontbreken zou, indien het nieuwe kabinet eerst in den loop van Augustus zou optreden. Het is onderschatting van de moeilijke taak. die het komende bewind te vervul len krijgt als men daar licht over heen loopt. En het is luchthartig om maar als zeker aan te nemen dat een door de op- oositieleiders thans gevormd kabinet ook na de verkiezingen in Juli zou kunnen aanblijven. Het is om al die redenen dat wij. van oordeel blijven dat vervroegde verkiezing in de gegeven omstandigheden de eenig bruikbare oplossing is om uit de imoasse te geraken. Dat zulk een vervroegde verkiezing nu alleen mogelijk is door middel van ontbin ding kan men on-elegant vinden maar er is nu eenmaal geen andere weg." De „Arbeiders-Pers" (sociaal-dem.) drijft, in krasse bewoordingen den spot met het ontbindingsbesiuit. dat ,een staats rechtelijke clownerie" wordt genoemd. Het blad meent, .dat hiermee het ontbindings- recht der regeering tot een caricatuur ge maakt wordt. Nog nimmer is op zoo futiele gronden een parlement ontbonden Het kiezerscorps zou moeten uitmaken of de rechtbank in Tiel en een kantongerecht in Oss opgeheven moeten worden! Het is de zotternij ten top. Het is de wanhopige noodsprong5 van een reactionaire regee ring. die zich door het volk verlaten weet, maar nu niet zelve heengaat zooals be hoorde maar de kiezers oproept om te oordeelen. Oordeelen over wat? Over die paar on gelukkige rechtbanken en kantongerech ten? Malligheid! Over bezuiniging, zooals minister Donner in de Kamer zei? Even groote malligheid want voor bezuiniging is ieder maar niemand is voor alle bezuini ging. Neen, er zal bij deze verkiezingen over heel wat anders geoordeeld worden Er zal geoordeeld worden over al de reactionaire Welterij. Er zal geoordeeld worden over de stumperige reeeerinespoütiek in zake we*k verruiming en opbouw van het door de crisis bedreigde bedrijfsleven Er za! geoor deeld worden niet in de laatste plaats over het bloedig wanbeleid, dat in Indonesië ge forceerd werd." RECLAME. 5746 Ontvangen en Geëtaleerd; Uitsluitend veikrijgb PAANAKKER Co., Maarsmanssleeg 3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9