LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Februari 1| UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. SiBrlK BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van Abraham Breg- man en Maria van Leeuwen; Theodora, d. v. Gerrit S hellingerhout en Jannetje J. C. Roos: Rokina, d. van Dirk Havenaar en Cornelia Vermeulen; Maria, d. van W. H. Koster en Cornelia Blijleven. De bouw van otn woonhuis met schuur voor den landbouwer J. v. d. Walle, is gegund aan de op een na de laagste in schrijvers gebr. Graper, alhier voor de somma van f. 4824. HAARLEMMERMEER. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in de woning van den heer L. naoij Halfweg alhier. De dieven hebben zi h vermoede ijk do r op schuiving van een raam toegang tot de woning verschaft en uit een bureau een bedrag van f. 160 ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Groote Partijdag A.-R. Kiesvereen. Gisteren werd te Hoofddorp in de Beurs vanwege den Ring van A.R. K.esvereeni- gingen in Haarlemmermeer onder leidmg van den voorzitter, den heer S. v. Wijk, de groote jaar.ijks.he Part.jdag gehouden. De belangstelling vooral voor de avond vergadering. v as enorm. 'sMi .dags t aden als sprekers op. ds. K. G. van Smeden uit 'Haarlem en Prof. dr. H. Visscher. Het aantal aanwezigen was zoo g oot, dat ook in de Geref. Kerk een bijeen komst werd gehouden, waarin 's middags het woord werd gevoerd door ds. J. Fokkema, Ned. H:rv. Pre i.;ant te Amst.l- veen terwijl dr. H. Coiijn, zich 's avonds na zijn rede in de Beurs, nog begaf nasr de Geref. Kerk om ook aldaar voor een groote schare het woord te voeren. HILLEGOM. Feestavond der V.-V. „Hillegom". De voetbalvereeniging „Hillegom" heeft haar leden en donateurs een feestavond aangeboden. De zaal van hotel Sistermans was geheel bezet. De voorzitter sprak een propagandistisch woord en uitte de beste wenschen voor bet eerste elftal. Het Haarlemsche Klein Cabaret heeft een gevarieerd programma ten uitvoer ge bracht waarom smakelijk is gelachen. De leden van dit cabaret verstaan de kunst om hun publiek te boelen. De lach en het applaus waren niet van de lucht! KATWIJK AAN DEN RIJN. Ouderavond Geref. School. Gisteravond werd in de zaal der Geref. Kerk door het bestuur der Ver voor Ger. Schoolonderwijs de jaarlijksche ouder avond belegd, waarvoor, evenals voor de zg. ..kijkmiddag" van de zijde der ouders groote belangstelling werd getoond. Des namiddags en ook des avonds voor den aanvang van dezen ouderavond was er in de school gelegenheid het gemaakte werk der leerlingen te bezichtigen. Vooral voor het keurige teekenwerk en de extra ver zorgde handwerken was veel belangstel ling. De zaal, die met bloemen versierd was, bood een gezelligen aanblik. Te ruim 8 uur werd de bijeenkomst met net zingen van Ps. 25 5 en met gebed geopend. Daarna las de voorzitter, ds. H. Meije- ring, een gedeelte van Matth 18. waarna hü een bezielend openingswoord sprak. Allereerst werd aan de talrijke aanwe- z'gen een hartelijk welkom toegeroepen. Gewezen werd op den kijkdag, waaruit bleek, dat het onderwijs op hoog peil stond Het onderwijs naar de Geref. beginselen der Schrift is van bijzondere beteekenis. Sor. uitte den wensch. dat de band tus- schen ouders en onderwijzend personeel door dezen ouderavond weer moge worden versterkt. Hierna ontving de heer J. de Kreek, on derwijzer aan de School, gelegenheid zijn onderwerp: „Het Onderwijs van den Hei land" in te leiden. Achtereenvolgens be handelde spr.: 1. De tijd, waarin de Hei land leefde: 2. de vorm van het onder wijs. Spr had telkens gelegenheid door goedgekozen voorbeelden, de fijne trekken in het onderwijs van den Heiland te doen uitkomen. De voorzitter was aller tolk. toen hij den heer De Kreek hartelijk dank zeide voor zijn keurig onderwerp, dat door de aan wezigen met volle aandacht beluisterd werd. Na de pauze verkreeg het hoofd der school, de heer W van Veen, het woord, om zijn jaarlijksche revue van het school gebeuren te houden. Het gemiddeld aan tal leerlingen over het afgeloopen jaar bedroeg 106 Het groot aantal ziektege vallen werkte remmend op het onderwijs. Onder de afgelegde bezoeken werd ook melding gemaakt van dat plan van den schoolarts, die voor het eerst de school bezocht. Er werden ln 32 gevallen aan merkingen gemaakt Met verschillende opmerkingen over gezicht en gehoor zal door het personeel rekening gehouden worden. Tenslotte werd gewezen op de gevaren van den geest van den tijd. Als wij met het kind de wacht betrekken bij het kruis van Golgotha, kunnen wij de toekomst rustig tegemoet gaan. In zijn slotwoord sorak de voorzitter woorden van dank, in het biizonder aan den heer C. Zwaan, voor de keurige ver siering van de zaal Nadat gezongen was Ps. 72 11 emg de heer P Slingerland voor in dankgebed en sloot de voorzitter dezen geslaagden ouder avond. o KATWIJK AAN ZEE. Van de fiets getrokken, P. K. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de. politie aangifte van het feit, dat hij opzettelijk van zijn rijwiel is getrök- ken door M. R. waardoor hij kwam te val len, zich ernstig bezeerde, en zijn rijwiel beschadigd werd. Tegen R„ die zich reeds meermalen aan een dergelijk feit heeft schuldig gemaakt, zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Jaarvergadering Vereen, tot Bevordering der Zendingszaak. Deze drukbezochte jaarvergadering werd in Casa Cara gehouden. De voorzitter, ds. P. Pras, liet zingen Ps. 86 6 en 5, las den 32sten Psalm en ging voor in gebed. Hij bracht een woord van dank aan de werkende leden en aan degenen die de Ankola-blaadjes hebben verspreid, her dacht mej. Aandewie! die gedurende een achttal jaren haar beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven en nu door om standigheden heeft moeten bedanken en dankte den heer v. d. Hucht en het onder wijzend personeel der scholen voor hun diensten in het belang der zending. Har telijk welkom werd geheeten den eere voorzitter ds. Rutgers. Dank werd voorts nog gebracht aan de leidsters der naai cursussen en aan den heer v. d- Plas. Eveneens werd o.a. verwelkomd de heer van der Endt, internaats-directeur van de Zendingsschool te Oegstgeest, Ten slotte begroette spr. den heer S. Luinenburg uit Voorschoten met zijn echtgenoote en dochter, die 34 jaar als Zendeling-leeraar gewerkt heeft op Oost-Java te Pare-Redja (Kediril en nu het woord zou voeren. Ds. Pras hield naar aanleiding van Ps. 32 8: „Mijn oog zal op u zijn" een beschouwing in verband met de zending De secretaris, de heer Jac. Varkevisser, las de notulen en het jaarverslag- Hierin werd gewezen op de moeilijke tijden welke het Zendingswerk doormaken moet. Het ledental blijft constant. De Zendingsweek in November jl. is boven verwachting ge slaagd. De medewerking van den alge- meenen kerkeraad wordt op prijs gesteld. Hebben wij 19 jaren gewerkt op het ter rein op Sumatra in Ankola, door overgaan aan de Rijnsche Zending en binnenkort het stichten van een eigen Bataksche Volkskerk, zijn de werkzaamheden daar beëindigd. Thans heeft de Classicale Zen ding van de classis Leiden besloten het zendingswerk van het Java-comité op Oost-Java te steunen. Zendeling Eggink stelt zich nog steeds beschikbaar om van zijn ervaringen op 't zendingsveld te ge tuigen. Het jaarverslag eindigde met een aanmoedigend woord om getrouw te blij ven aan het zendingsbevel, dan zal ook dit geringe werk niet onvruchtbaar zijn. De penningmeester, de heer A. Kuyt, bracht financieel verslag uit. Bedroegen het vorige verslagjaar de inkomsten f- 1450, nu waren deze geslonken tot f. 1201 05. De zendingsweek in November jl. heeft op gebracht f. 1840.29 (in 1931 f. 1649.18) dus nu. niettegenstaande de slechte tijden f. 191,11 meer. Aan ds. Pras werd afge dragen f. 1201.05, zoodat de kas op dit oogenblik den bodem laat zien. De kas- commissie, bestaande uit de heeren P. von Rijn en J- Schuitemaker, hadden de be scheiden van den penningmeester in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte den heer Kuyt voor zijn nauwkeurig beheer en den heer Var kevisser voor zlin verslag. Mei. M. de Best bracht als secretaresse van de meisjes-ver. Wees een Zegen" ver slag uit van de werkzaamheden tot nut van de zending gedaan In den aanvang van 1932 bestond de vereeniging uit 3 af deelineen met mevr. Pras als Dresider.te aan het hoofd. De leidsters der 3 afd af zonderlijk waren mevr. Pras mei. H Aan- dewiel en mej. Van Leeuwen. Een 4de af- deeline werd ongericht. De dames Haas noot mej. P Guyt en mej. M. P!ug traden als leidsters en helDsters voor deze afd. oo die reeds 30 leden telt. zoodat het eeheele getal reeds gestegen is boven de 120 De vereeniging trad toe 3ls lid van den Ned Bond voor Chr. Meisies en oo de jaarver gadering te Ginniken gehouden bleek dat de afd. Katwijk de grootste jeuögroep uit Nederland uitmaakt. Het goed. dat door de meisjes gemaakt is n.l. 255 stuks was dan ook een heele berg. Na een dag ten toongesteld te zijn geweest werd het door de zoreen van mevr. Bakker naar Indië vervoerd en bestemd voor het ziekenhuis te Djoetihibon. Deze dame was daar zelf bij de uitpakking tegenwoordig en meldde de goede overkomst. De ontvangsten be droegen totaal f. 182.80 terwijl de uitgaven waren f. 149.121/: batig saldo dus f. 33 67'/.. Echter moet nog f. 61 betaald worden. Men hooot spoedig door een jaarfeest dit bedrag te kunnen ontvangen Ook mej De Best werd door den voorzitter dank gezegd Volgde een bestuursverkiezing. Aftre dend waren de voorzitter ds. Pras en de secretaris de heer Varkevisser die op voor stel van ds. Rutgers bii acclamatie herko zen werden. De heer S. Luinenburg deed mededeeling uit zijn lang zendelingsleven oo Java's Oosthoek. Aan de hand van tal rijke lantaarnplaatjes werd veel medege deeld over zeden gewoonten, huisvesting der inlanders. Het werk der zending in scholen, kerken ziekenhuizen kwam op het witte doek. De heer Luinenburg had bij zijn interessante mededeellngen een zeer aandachtig gehoor. Ds Pras bedankte hem dan ook, evenals den heer v. d. Endt die de lantaarnplaatjes vertoonde en het gemeenschaonelijk ge zang oo het orgel begeleidde. Nadat gezon gen was Gezang 180 1 verzocht ds. Pras aan den eere-voorzitter ds. Rutgers met dankgebed te eindigen. Mej. E, Lasterie heeft wegens gezond heidsredenen ontslag gevraagd als direc trice van het gemeente-ziekenhuis in Duinoord. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd op het Prins Hendrikkanaal is aangetroffen. LISSE. De E.H.B.O.-cursus. De eerste cursusavond van Eerste Hulp bij Ongelukken is onder leiding van dr. Duymaer van Twist gehouden. Concertavond van „Excelsior". De Chr. Uem. Zangver. „Excelsior' al hier gaf een concertavond in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond. De zaal was tot in alle hoeken dicht bezet met belangstellenden. De ecre-voorzl.ter van „Exre'slor' dr Th. Ruys Jr. Geref. Predsprak bij den aan vang na de gebruikelijke opening een woord van welkom. Een hartelijk welkom werd in het bijzonder de medewerkenden, mep Tolk, sopraan, Boris Lensky, vtool en het Amsterdams'h Stri.ikensemble, toe geroepen waarna de leiding vnor dezen avond werd gegeven aan den dirigent den heer Theo Westerdaal van Amsterdam. Het programma werd geopend met een tweetal nummers door bet Strijkensomcle. welke vlot gespeeld werden, hoewei de onderlinge zuiverheid hier en daar wei wat te wenschen over.iet Hierna liet het koor zich hoóren met het „Sanctus' van H. Lukkien en „O Gulden Hoofd" van Jac. Bonset. Wij hadden vervolgens het genoegen de bekende violist Boris Lensky te mogen be luisteren die een 3-tal vioo soli op knappe wijze ten gehoore bracht, welke hem een warm applaus bezorgden. „Excelsior" vervolgde het programma met 3 koornummers „Avondklokken" van Bortniansky, „De Zon" van Jac. Bonset en ,,'t Is Lente" van J. N. Bosch. Deze 3 nummers werden goed gezongen; de moei lijkheidsgraad van elk was verschillend. Na de pauze zette „Excelsior" in met een tweetal nummers „In 't Woud' en „De kinderen van de Soctewey", welk laatste bij het publiek zeer in den smaak viel. Een waar genot was het de heer Boris Lensky weer op zijn viool te hooren spelen, die op buitengewoon kunöi~e wijze zijn instrument wist te bespelen. Zó6 iets fijns hebben wij hier nog nooit beluisterd! Een geweldig applaus volgde dan ook op dit hoogstaande spel. Nadat het orkest zich nog had laten hooren werd het hoofd- en tevens slot nummer, „Kerstcantate" van M. C. v. d. Rovaart, uitgevoerd door gemengde koor, sopraan, piano en orkestbegeleiding. D t moeilijke koorwerk, werd behoudens een enkele wankeling, op vrij bevredigende wijze jten gehoore gebracht. Mej. Tolk zong de sopraan-soli. Aan liet einde dezer uitvoering dankte dr. Ruys allen voor de medewerking. Voorts sprak hij den wensch van het Bestuur uit dat velen zich bij „Excelsior" zullen aans uilen; hij wekte vooial de oud leden op om weer toe te treden, opdat de Jubileum-uitvoering het volgend jaar een groot succes moge worden. Tot s'.ot werd Gezang 95 staande gezongen. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: een gabardine ceintuur, schroevendraaier, halsketting met R.-K. medaille, een damesportemon- naie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur nam. ten Politiebureele te Noordwijk verstrekt Door een bestuurder van een auto mobiel is een op den Noord-Bouievard staande straatlantaarn aangereden, ten gevolge waarvan de kap geheel is ver nield. De politie stelt een onderzoek naar den bestuurder van de auto in. Ook een op den hoek PickéstraatVan Limburg Stirumstraat staande lantaarn paal is door een auto omvergereden. De politie stelt een onderzoek in. De heer B alhier deed bij de politie aangifte van vermissing van een aanbal pakmanden, vanaf een „plaatste", gelegen achter zijn won'ne aan de Hoofdstraat. Een ondeizoek wordt ingesteld. RIJNSBURG. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake de salariskorting. Aan den Raad dezer gemeente is het volgend adrés verzonden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, F. v. Meurs en L. J. Bakker, resDectievelijk voorzitter en secretaris van den Nederlandschen Bond van Personeel in Overheidsdienst, in dezen ootredende namens de in hun bond georganiseerde werklieden, in dienst uwer gemeente en domicilie houdende; Stad houderskade 68 te Amsterdam-Zuid: dat door uw College'is besloten met in gang van 1 Januari 1933 od de salarissen van het gemeenteDersoneel, inclusief het personeel der bedrijven, 7 pet. te korten: dat deze verlaging door uw College bij uw beslissing van 18 November 1932 werd noodig geacht op grond van den finan- cieelen toestand der gemeente, die nog steeds precair is en in de toekomst nog moeilijker zal worden, daar de algemeen drukkende toestand van den tuinbouw in het algemeen en die van de gemeente Rijnsburg in het bijzonder, de verlaging noodzakelijk zouden maken en dat de kos ten van het levensonderhoud zouden zijn verminderd'. dat adressanten aannemen, dat inder daad de financieele toestand van de ge meente Rijnsburg zorgen baart, doch dat zij meenen. dat een verlaging, als door uwen Raad besloten, er toe heeft geleid, dat het personeel, in dienst uwer ge meente. op een salarispeil is aangeland, dat tot ernstige bedenkingen aanleiding geeft; dat daarenboven de financieele toe stand van een gemeente niet mag worden gekoppeld aan het salarispeil der ambte naren, in dienst dier gemeente en dat moeilijkheden van algemeenen aard be- hooren te worden bestreden met maat regelen. welke eveneens een algemeen karakter dragen en waarbit alle ingezete nen der gemeente In billiikheid en naar draaekracht worden getroffen: redenen, waarom adressanten uwen Raad verzoeken de toegepaste korting te willen intrekken. SASSENHEIM. Vergadering Ingelanden Floris Schouten Vrouwenpolder. Onder voorzitterschap van den heer E. J .Speelman vergaderden de Ingelanden van den Floris Schouten Vrouwenpolder in hotel „Het Bruine Paard". Aanwezig was een aantal Ingelanden, uitbrengende in totaal 38 st. Na een openingswoord door den voorzitter werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Vervolgens werd de rekening over 1932 vastgesteld aan inkomsten op f. 6.193.01 en uitgaven op f. 5.814 66, zoodat bet ba'.ig saldo bedroeg f. 338 951/2. in welk bedrag is begrepen f. 142.78 voor storting in bet bemahngsfonds, wegens demping van s oo- ten. De omslag was voor 1932 bepaald op f.15 per H.Amakende over de gootte van den polder, zijnde 192 49.85 H.A. f. 2.837 48. Geraamd was voor 1932 f. 16 per H.A. De door het bestuur ontworpen begrooting voor 1933 werd ongewijzigd vastgesteld. De omslag werd geraamd op f. 14 per H.A., zoodat het kohier sluit met een bedrag van f. 2.694 98, zijnde 192.49.85 H-A. a f.14. De inkomsten en uitgaven werden in totaal begroot op f. 5.533 931/2- De post „onvoorzien" (batig saldo) bedraagt f. 604.U8y^. Hierna werd de verkiezing gehouden voor een Poldermeester wegens periodieke aftreding van den heer G. H. Heijnes. Na schriitclijke stemming werd de heer (i. H. Heijnes met 34 van de 36 uit gebrachte st. herkozen. Eenige medeice ingen werden nog door den voorzitter gedaan, welke aanleiding gaven tot een aangename gedachtenwis- seling. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Adri, z. van G. van der Heiden en A. Kleer; Hester, d. van H. L. Boter en G. Duthier: Theodores Jacobus P.t.us, z. van H. J. A. van der Meij en M. M. Hoogervorst; Anna Theodora en Petrus Gerardus. d. en z. van G. C. Turk en W. M. Meeuwissen. Getrouwd: A. van Biezen, 19 jaar en G. P. de Groot, 19 jaar. Overleden: H. G. Rouwendal, 49 jaar, cchtgen. van G. H. Heijnes. Loop der bevolking. Gevestigd: C. van der Hoeven v. Leiden: C. van den Akker, van Lei en; N. Bovenga van Idaarderadeel; G. C. Bosnia, van Haarlem. Vertrokken: M. C. Bouwmeester, naar Leiden; A. Th. E stg est, naar Wat ringen; G. Kortekaas, na r Purmerend; G. K.ein Bronsgeest, naar De Bildt. Uitvoering Chr. Gymnastiek-Vereeniging D.O.S. In het K.S.A. gebouw gaf bovenstaande vereeniging een welgesaa-'de uitvoering voor een talrijk publiek. De oefenin-en stonden onder leiding van den heer N e- vaart van Leiden en inej. Hoeks, de leiders en leidsters van D.O.S. Er werd een keurig programma afgewerkt Een groote verdienste was, dat de grootst mogelijke variatie was betracht, wat voor een gym- nastiekvereeniging bij een openbare u i voering a'tijd een moeilijke taak is. In het bijzonder willen wij vermelden het ryth- misch spel van de damesafdre ing, w arvan de aanblik ze°r mooi was door de in verschillende kleuren afwisselende belich ting. De diverse oefeningen wer'en be geleid door pianospel van mevr. Schmohl en vioolmuziek van den heer Hoogstraten. 0 VOORHOUT. Geslaagde Fancy-fair. De fancy-fair, welke gehouden is ten bate van St. Caecilia en het Cris's-comiti, mag zeer zeker ges aagd wor 'en genoemd. Allé voorwerpen werden ve. kocht. 0 WASSENAAR. Loo- der Bevolking. Gevestigd: A. L. Ruppert, uit Katwijk, Gr. Hoefijzerlaan 40; N. James, uit Ned. Indiê, Pr. Fred.laan 11; M. L. Heigl, uit Den Haag, Schouwweg 59; A. J. v. d. Krogt, uit Voorschoten, Persijnlaan 7; H. J. Keljser, uit den Haag, Lou sestraat 64; K. Kellner, uit Den Haag. van Z. v. N.straat 41: E. Gel-.ing, uit Bo hum, Wi.helm.na!. 7. Vertrokken: H. J. Oostvcen naar L'sse, Stationsweg 32; S. M. Tappe, naar Den Haag, Gr. Hertoginnelapn 34; E. J. Bouw man en gez. naar Meerkerk, Dorpsplein C 4; F. Mulder, naar Den Haag, Loudon- straat 3; A. van Vegten en vr, naar Den Haag, 3ds v. d. Boschstraat 28. Mr. C. R. Henthem Siipkens, naar Den Haag, Fran- kenstraat 20: H. Kiers, geb. Cammenga, naar Den Haag, Trompstraat 320: M. C. Engel, naar Amsterdam, Prinsengracht (Vereen, v. ziekenverp!J A. üreve, naar Nice: C. E. Westgcest, naar Zoeterwoude, Vliet E 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Reinerus Jacobus, z. van R. J. Laarman en J. v. d. Kroft; A'ida. d. van L. W. de Groot en M. J. de Wit; Johan Marijn. z. van A. J. Oudheusden en F. P. van Amstel; Jacobus Maria. z. van J. C. Hoogevecn en A. A. v. d. Helm; Maria, d. van P. van Hoven en J. Keijzer; Leo Gerard, z. van T. Broere en W. F. van der Linden; Maarten, z. van J. C. v. d. Boon en G. Blijleven. Over'eden: Come ia E isabeth Leuwen- dal, 79 jaar, wed. van A. Donker: Jacoba Knijnen'mrg, 51 jaar, vr. van C. Noordover; Hester Mar'a van der Klein, 61 jaar wed. van P. J. H. Brouwer; Henriette Pieter- nella van der Lek, 74 iaar, ongeh. Ondertrouwd: M. J. Altorf en E. S:ho- bersberger; G. de Jong en J. M. Donders; A. L. Teepe en H. de Waal. ZEVENHOVEN. Burgerlijke htand. Geboren: GIjsbertus Ni-o'aas, z. van M. A. Kelder en L. A. Hartveld. Landstorm-avond. Alhier had een welgeslaagde filmavond plaats, van de Bijz. Vrijw. Landstorm, ten bate van do kas der afdeeiing. Muziek, zang en voordrachten door middel van een geluidsinstallat e wisselden elkaar af. De zaal was stampvol. Door den heer C. van Baren is de benoeming tot raads'id (vac. P. van Leeuwen A.R.) aangenomen. ZOETERWOUDE. R.K. Geitenfokvereen. „Zorg en Vlijt." Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering 111 het Patronaatsgebouw. De voorzitter de lieer P. Beijersbergen herdacht het overleden bestuurslid, den heer C. Onderwater. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging uit 46 leden bestaat. Het financieel verslag gat aan inkomsten f. 104.43. aan uitgaven f 94 55, dus een batig saldo van f. 9.88. Het ver slag der Eierenveiling gaf aan inkomsten f. 2903.01 en aan uitgaven f. 288S.54, batig slot f. 13.47. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredend lid C. van Remmen herkozen en gekozen de heer W. den Elzen. Naar aanleiding dat er geen in schrijving was ingekomen naar de lam meren, werd bes'oten om door de ver eeniging zelf de jonge bokjes op te koopen voor de prijs van 10 cent, welke bij de besluurs'eden moeten bezorgd worden. Hierna volgde sluiting met eenige ver rassingen. HEDEN: Stadszaal (K'eine zaal): Tentoon^ Ver. tot bev. der bel. van slechthor 10—12, 3—5 en 7—10 uur. Stadszaal (Groote zaal): Lei !s:ti= t kring voor Aten. Sojste Raya (jart® 8Vi uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): ds. de Jong van Rijnsburg, 71/2 uut Vrijdag. Stadszaal (K'eine zaa'): Tentoonsi Ver. tot bev. der b:I. van slechthooi 10—12, 3—5 en 7—10 uur. Volksgebouw: O S. P. Spr. D. de over Rusland. 8 uur nam. BIOSCOrEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u ..Es wird schön wieder besser". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 es 8 City-Theater Haarlemmerstr.. 8 u „Op den drempel des doods". Zaterdag nam 2 u., Zondag nam 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater stationsweg, 8 uur „Tarzan". Woensdag en Zaterdag nam i Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 eD 8 Trianon-Theater Breestraat, 8 u. „Der traümende Mund". Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 DIVERSEN. Zaterdags Inst v. Praeventieve kundeConsultatiebureau voor uk kinderen. Halftwee tot 3 uur nam ting tegen dlphterie 4 5 uur nam Donderdags: lnst. v. Praeventlei neeskunde. Consultatiebureau voor hollsten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag 13 met Zondag 19 Febr. a.s. waarge door de apotheken: P. du Croix. burg 9. Telef. 807 en J. E. M. ten Haven 18, Telef. 85. RECLAME. W1NTERHANDS ruwe P J. Ph. CAROt Tijdens een concert te Utrecl Gisteravond werd tijdens het 1 fl van het U. S. O. in Tivoli te Utre J bekende bas-zanger J- Ph. Caro, to uit den monoloog van „Der Fii li Hollander" de woorden „niemals di had gezongen, plotseling onwel. Hij te wankelen en greep zich nog va den lessenaar van den dirigent, di oogenblik later viel hij voorover podium in de zaal. Hij kwam op ht'J terecht. Van alle kanten schoot om hem op te beuren. Onder de die hulp verleenden was de heer orkestbode van het O. S. O., die t tuil bloemen had staan wachten einde van de aria, waarna deze t aan den heer Caro zouden zijn boden. In hoogst ernstigen toestand dro den zanger naar de koffiekamer, in de zaai een onbeschrijflijke ven heerschte. Verscheidene dames het bewustzijn en angstige kreten klonken alom. Omringd door echtgenoote en b die het concert, dat het laatste bekenden zanger zou zijn, bij® alsmede door enkele aanwezige heeren, gaf de heer Caro enkele r na het ongeval, waarvan vermoede! hartverlamming de oorzaak was, da Het concert werd natuurlijk De overledene, die hoofd eenet bare school te Utrecht was. bed groote verdiensten verworven voor f betering van den volkszang Ai'J riumzanger was hij in het geheof een zeer gewaardeerd solist. Cl TIJDSCHRIFTEN. „Ons Nederland". „Ons Nederland" heeft haar speciale edities onderbroken v00',..7^* gemeen nummer. In een boofdara»» B Maastricht's gemeente-archivaris 1 F aan de hand van olficieele oude J® H bewijzen van de aanhankelijkheid?. B dor Limburgers bij België's afsfflj'i 1830. De tekende tooneel-cnhw B Schilp vertelt, hoe het in Utrecht B tooneel gesteld is en mr. B H Boelen beschrijft, wat er in b'L B Museum te Leeuwarden aan zaams gevonden wordt. De vcn^l rliger oer A.N.V.V. in de Ver. H. Ravelli, causeert over het 'J(, transatlantische vervoer en veiwjj aan een beschouwing over normale tijden. A. Halleina rijke histori terwijl veel te van een k.acht van een toeriste, die enkele nut !ge v 4 over wat er in het ne'ang vanj'bi delingcnbezoek nog te verbet nummer bevat verder de ueuo

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6