OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKDOTES. Corry Rosdorff zoo'n mooi boek. De raad seis en anecdotes die goed zün, zal ik plaatsen. Hennie de l'Ecluse ,ik heb nog veel raad sels liggen. Ali de Blauw dat is een vergissing hoor, zoo'n letter te veel in Je naam. Betsy Philippo hoe is het toch met Lyda wordt ze al wat beter? Jikke en Marie van Akker, neen. ik ken het boek niet. ik hoop dat jullie het mooi vindt. Kees Hoogeveen, 3 goede oplossingen is al voldoende. Rietje Borreman, zet mijn naam maar op de enveloppe. Jo en Tiel v. d. Linden, neen, ik kan nu niet uit. lig al een week te bed. Antje de Nle. stond je naam niet bij de oplossingen, dan heb lk Je brief zeker niet ontvangen, het waren massa's brieven ver leden week. ik weet alle namen nu niet meer Rietje Trap. ja zeker, heb ik het druk die dagen dat ik al die brieven moet lezen en beantwoorden. Plet Horstman o, was die brief van jou. Aardig dat je nu een jong duifje hebt. Die anecdote heb lk al. Annie Werter doet Cora wel eens kwaad aan het poesje, of is het diertje zoo maar bang van alle honden. Rietje Vollenga wel gefeliciteerd met Je verjaardag veel plezier dien dag. Johan de Looff lk zal later alles wel na kijken ik heb nu al mlin tijd noodlg om de correspondentie klaar te krijgen. Marietje Laterveer heerlijk zoo'n feest en prettig dat je aan zooveel mocht mee doen Mientje Planjer ik hoop dat je met Je moeders verjaardag weer geheel beter bent. H. Varkevisser wat een aardig gedicht van de grootmoeder voor haar kleinkind. Aan mij behoeven alleen de oplossingen der raadsels gezonden. Beo Oudshoorn, woon je pas In Leiden? en hoe oud ben je? Carolientje Verbiest aardig hoor, dat je Je boek ook wilt uitleenen. Hendrlna de Ren ja kleine hondjes kun nen heel lief maar ook heel stout zijn, vooral als ze zooveel kapot bijten. Marle Blesheuvel je bent flink aan het handwerken ja ik heb ook wel handschoe nen gebreid. Marietje Schaft, van harte beterschap met de zieken. Agnes L Planje. zooveel plezier gehad in Amsterdam Mlep Abspoel gefeliciteerd met je moe ders verjaardag veel plezier dien dag. Anje de Gelder ja nietwaar Februari heeft al eeniee mooie dagen gegeven dat je lekker kon fietsen. Joke Kouw verlang je al zoo naar je verlaardag. tel je de dagen al af? Rie Oudshoorn jawel ik herinner mij W. H. wel ze deed een poosje mee. Tiny Vliegenthart heb je dat heele boek in één avond uitgelezen ik zou er liever lang van willen genieten. Raadsel en anecdote zal ik nakijken. Nell Vljlbrief is er zóóveel griep, nu wensch allen beterschap. Jo Beumer heb je ook griep gekregen of alleen maar veel hoofdpijn? Koba Kool wat een grappig verhaal over die muts. Heb iii ook erieo gekregen? Roenie en Trien! Bekooy als mijn ge zondheid het toelaat ga ik 's zomers bulten in Zeeland loeeeren. Nel Wagemans van harte gefeliciteerd met je verlaardag. Ben je zooveel ziek ge weest. wat naar ik miste je al zoo lang. en wist niet wat er was. Janny Boom wat leuke verhalen over Mies en de beer. Zijn de verkoudheden weer over? Arie en Jan de Graaff wat hebben jul lie je moeder mooie cadeaux gegeven, ik bevlio dat zij er blij mee was. Wlm en Arie Breediik iemand telde voor mij de brieven en zei dat het verleden week 177 waren dus ik weet nu niet meer, wie al die 177 waren. Al heeft het mij veel moeite gekost, nu lk oo bed lig, heb ik toch iedereen kunnen antwoorden. Allen hartelijk gegroet door Mei. A. KOOPMAN VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42, OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER. 1. Peper, peer. 2. At, las, atlas. 3. Hoef, blad, hoefblad. 4. Kalf, hert, hond, kat. 5. Goed begonnen, half gewonnen. 6. Jacob. 7. Monnikendam, Mien, mak, kin, non, den. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: André Klapwijk, Rika Klapwijk, WiUy van der Leeuw, Marius van den Anker, Heiltje Dorrepaal, Joop van Leeuwen, Marietje Borreman ibrief der vorige week) Jaap van der Reyden (brief der vorige week), Ank Fontein en Suus van Polanen (brieven der vorige week), Corrie Delfos Martien van der Meer, Arie Breedijk, Wim Breedljk, Wim Hoek, Janny Ravensbergen, Rietje Trap, Bram Wijnnobel, Rika de Graaf, Anje de Gelder, Jo van der Linden, Tieleman van der Linden, Hennie de l'Ecluse, Ploon de Kort, Karei West. Wim Krult, Hendrlna de Ren, Carolientje Ver biest, Jan de Graaff, Arie de Graaff. Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Nel Wagemans. Lenie van Hooidonk, Bertus van Hooidonk, Agnes Louise Planje. Beb Nleboer, Jacobus Nieboer, Antje de Nle, Plet Horsman, Kees Hoogeveen, Rietje Borreman, Bep Riebeek, Miep Abspoel. Marie Biesheuvel, July Franke, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Johan van Nood, Maurits van Nood, Ans Vollenga Rietje Vollenga, Marietje Later veer, Alie Horree, Louise Horree, Maartje Zaalberg, Johan de Looff, Coba Labordus, Johannes Jacobus Planje. Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mulder. H. Varke visser. Mientje Planjer, Marietje Zaalberg, Marietje Schaft, Bep Oudshoorn, Ali de Blauw, Corry Rosdorff, Do van den Berg, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet. Adrianes van Vliet, Corry van den Kerkhof, Annie van Woudenberg, Dlni van Ingen Schenau, Lien van Ulden, Koos Nieboer, Tom Nieboer, Rie Oudshoorn, Jo Beumer, Koba Kool. Henny Kool, Tiny Vliegenthart, Neli Vijlbrief, Roenie Bekooy. Trieni Bekooy, Annie Harteveld, Jopie Anneeze, Janny Boom, Annle Werter. Jo van Ommering, Jan van Ommering, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt. Janny Hartevelt, Conny v. Vliet, Francina de Wit, Dirkje de Wit, Bald de Wit, Robbert van Ommering, Geertje van Ommering, All van Weerden, Jan Koevoet, J. Hüter (voornaam voluit schrijven en niet alleen op de enveloppe, ook onder de raadsels) Corrie Holleman, Saartje Re geer. Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Andries Coert Edward ten Hooven, Paula ten Hooven. Lientje Keller, P. Grln (voor naam altijd voluit schrijven), Annie Fon tein en Suze (de namen onder den brief schrijven, niet alleen op de enveloppe), Abram van den Ouweelen, Bep Planje. Adé Pool, Toos Dubbeldeman, Jannie Neute boom, Stientje Neuteboom, Trientje Bos boom, All Varkevisser, Lies Schenkeveld, Jan de Lange, Miesje van der Bent, Wiesje van der Bent, Annie van der Valk, Jo hanna v. d. Berg, Gerda Spiecker, Nelly Voogdt, Nelly Tetteroo, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Daniël van den Steen, Jan Wassenaar, Eempien Was senaar, Johanna Wassenaar, Leendert Moraal. Corry van Driel, Jan van Driel, Betsy Philippo Jannie de Water, Frans de Water, Jikkie van Akker, Marie van Akker, Jannie de Moed, Rie de Moed, Tineke Nuyt (zend je brief toch naar mijn Haag- sche adres, als je in Den Haag woont), Vic Stokhuyzen, Wim Stokhuyzen, Joke Kouw, lepe den Butter, Coba de Man, Trientje de Man, een brief waar strafport voor werd gevraagd en die teruggezonden is. Marietje van der Meer, Janny Schenke veld (tot 11 jaar behoor Je tot de kleine ren). RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT T KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Beb Nieboer. Hij komt je toe, hij hoort bij je, hij je en toch gebruikt een ander hem meer dan je zelf. II. Ingezonden door Hendrik West, Wie heeft er op de kust. Bij dag en nacht geen rust? III. Ingezonden door Agnes Planje. Verborgen Jongensnamen. Hij moest wachten tot Toos hem k halen. Hij zag een vogeltje en gooide ziji er naar toe. WIJ hebben dit jaar nogal lang ijs g< Er stond een man tonnen schooi maken Een hen kan eieren leggen, een niet. Het is altijd knap iets te maken uit IV. Ingezonden door Arie en Jan de Gra Gij vindt mij in ieder bosch, een bouwt een nestje op mij, maar kee mij om dan is het vogeltje bang voo en vliegt weg als zij mij ziet. V. Ingezonden door Ploon de Kort, Welk spreekwoord staat hier? B.t.r ,.n h..f ,i d.n 1g d VI. Ingezonden door Abram Wijnnob Mijn geheel is een plaats van 9 in Zuid-Holland. De eerste 6 letters werkwoord, een rivier doet het als hf regent, de laatste 3 letters is iets graan. vn. Ingezonden door Lilly van der Mijn geheel is een gebouw van 12 De raadseljeugd ging er misschien wel heen. maar nu ze de raadsels o) niet meer. 1 10, 11, 7 moet je niet 3. 2. 12 is het tegendeel van niet 9, hebben menschen en ook wel veel 7, 8, 9, 4, 5, 6, gebruik Je bij het 1, 10, 11, 6 gebruikt de timmerman Ingezonden door Jaantje van der Jantje van 4 jaar vroeg aan zijn om schaatsen. „Och jongen, zulke kleine schaal staan er niet." „O," antwoordt Jantje, „geef <t maar een paar groote, dan kal vriendje wel bij mij achterop stas Ingezonden door Annle Dorrep Meester (in de les van de vaderl geschiedenis): „Wie weet wat er len April gebeurde?" Piet: O, meester toen heb ik broertje gevochten, en daarom vader een pak voor mijn broek g< Ingezonden door drietal de 0 Bobbie staat langdurig in ee Moeder: „Maar Bob, je speelt h niet met je mooien trein". Bob (naar de serre kijkend w) over den gTond kruipt),Dat kal want Vader speelt er den heele»

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16