GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Februari 1 Burgerlijke Stand v. Leiden LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN AGENDA. c GEBOREN: Jeane Johanna, dr. v. A, W. Krol en C. M. Langeveld Johannes, zn van J. v. d. Weijden en A. M. G. v. Muijen Antho- nia Catherine, dr van H. J. Grotenhuis en C. H. Klootwijk Pietje, dr. van J. Pe ters en M. Kranenburg Adrianus, zn van A. van Polanen en P. Spierenburg Adrlaan zn v. A. Laterveer en J. P. Kooli len. ONDERTROUWD: N. Gordijn jm. 27 j. en W. van Dinten 3d. 24 j. o OVERLEDEN: G. van Leeuwen—Beljk vr. 36 j. A. Kist m. 60 j. C. Los ongeh. vr. 71 j. J. C. Broekveldtv. Ewijk wede 69 j. GEVESTIGD: G. Ankermac. Zoeterwoudsche Singel 73 C. Binnendijk, hulp in de huish, Lijsterstr. 2 F. J. Bonnet en fam., smidsknecht. N. Beestenm. 9 P. L. J. Coebergh. ingenieur. Witte Singel 71 J. H. Colenbrander, verpleegster, Donkersteeg 19 L. W. N. van Deursen, Rijnsb.weg 140 E. R. Geleerd. Warmonderweg 27 L Ginjaar en fam., beambte rijksopv. gest., Formosastr. 18b P. G. de Graaf, winkel bediende. Haarlemmerstr. 237a M. A. Hissink. Rijnsb.weg 62b J. M. Jong, dienstbode, Nieuwstr. 9 M. Hartoeensis- Jacobs. H. Rijndijk 24 H. C. M. Kessel- ring. Plantsoen 39 H. G. Kossen, kellner Steenstr. 20 P. van der Meij. Nieuwe Rijn 3 P. Mooten, dienstbode. Rijnsb. weg 34 Raden Mas S. Notohadinegoro, J. v. Goyenkade 8 J. J. J. Nouwens en fam.. garagehouder, v. Ledenberchstr, 2 E. J. M. A. Ottes, winkeljuffr., Stille Rijn 7 M. C. van der StormOverbeek, Hoogewoerd 135 T. H. Overdijk. Hooge- woerd 168 J. P. Poot, Niewe Rijn 6 O. L. E. de Raadt en fam., arts. Marien- poelstr. la G H. R. R. Raukopf. schoen maker. Hoefstr. 61 P. A. Rueck, teeke naar, Bothastr. 3 J. Rijsbergen, Levendaal 97 L. E. van Schaik. Doelen steeg 9 D. Schut, dienstbode. Rijnsb.weg 31d H. Zwart, Groenhovenstr. 6 A. Tegelaar, kappersbediende. Oude Singel 4 H. van der Tuin, mach. bankw. en chauffeur. Jan Vossensteeg 44 C. J. van der Zeeuw en fam., koopman. Breestr. 49. VERTROKKEN. M. H. Arens. Oegstgeest. Rhijngeester- stretweg 36 B. J. W. Bakker. Alkemade, B 424 R. van den Berg en fam., Dordrecht, Bosboom Toussaintstr. 81 rood D. Bouma Nieuwenhuis en fam. Arn hem, v. Oldenbstr. 27 J. Deen, Rhenen, Heerenstr. A 103 z P. B. SmitDieben, Dordrecht, Reeweg 12 P. D. Hilbrands- Hakkenberg. de Rijp, Rechtestr. 73 H. Hammelburg, Amsterdam, Lepelstr. 691 A. W. Hermans, Schotenland C. van der Hoeven en fam.. Sassenheim. Hoofdstr. 148 K. Horstman. Koudekerk. Hoogewoerd B 96 J. van der Hulst, Uithoorn, Ziidel- veld 2 A. K. de Jong. Den Haag, R. J. SchimmelDennincklaan 1 W. de Jong en fam., Weststellingwerf, Munnikenburg 158 D. Kleijn en fam., Zoeterwoude, Rijnegommerstr. G 14 J. F. Knaap, Oegstgeest. Julianalaan 3 H. A. C. van de Kreke. Den Haag. Schuvtstr. 177 E. Liebenwein. St. Veit a/d Glan M. W. F. Litti. Oegstgeest. Mauritslaan 8 E. Men- ninghaus. Oegstgeest. Nassaulaan 54 M. Mooten. Oegstgeest. Terweeweg 46 J. O. Ott. Den Haag. Cooernicusstr. 114 C. van den Oudenfijn. Baarn. Molerusstr. 15 P. W. Pauëlsen. Den Haag, v. Zeggelen- laan 236 J. van der Poel en fam.. War mond. St. Ludwinagest. A. Polak Da niels. Amsterdam ieidschekade 99 boven W. A. de Ridder, Rotterdam. Schiekade 144 P. J. Roem en fam., Den Haag, Roe- lofsstr. 114 J. A. Ch. Rompu en fam.. Den Haag. Drijfriemstr. 54 J. Nagte- gaalRuitenbeek, Oegstgeest, H. Morsch- weg 62 C. Scheijgrond, Oegstgeest, Endegeestsrstraatweg 9 Raden Sigit, N. O Xndië M. R. Tiebout, Avereest. Om- merweg I 314 A. L. De Vreese, Rotter dam. Gr. Visscherijstr 52b M. v. Helden van der Waals. Oegstgeest. Sumatrastraat 12 C. Werkhoven. Laren. St Janstr. 23a K. F. van der Wilk, Noordwijk. Emma- weg 21 A. F. Zwart. Voorschoten, Rijn dijk 178. CONSUMPTIE-MELKREGELING. Het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft aan den Minister van Economische Zaken en Ar beid een telegram gezonden, waarin wordt verzocht geen beslissing te nemen om trent de consumptie-melkregeling zonder de organisaties van consumptiemelkers in de gelegenheid te stellen haar standpunt toe te lichten. IJMUIDEN, 10 Febr. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f.2—1.80, Tongen per kilo f.20.70, Groote Schol per kist van 50 kiio f. 19, Middelschol f2822, Zet- schol f.24—22. Kleine Schol f.28—16, Bot f.8—7, Schar f.21—10.50. Gullen f. 10—8, Wijting f. 6.505.20. Levende kabeljauw f. 7.505.60 per stuk. Aangekomen de beuger VL 195 met f. 460 en de loggers KW 178 met f988, KW 97 met f. 9.35, IJM 17 met f.632, SHV 95 met f.803 en SHV 186 met f.829 besomming. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen). HAARLEMMERMEER. De WieringermeerpoiSer. De door het bestuur van de vereeniging van oud-leerlingen der Chr. Landbouw- wlnterschool te Hoofddorp, met medewer. king van de directie van den Wieringer- meerpolder en de drie landbouworganisa ties georganiseerde filmavond, had onder groote belangstelling in „De Landbouw" plaats. De vertooning van de drooglegging en het in cultuur brengen van den Wie- rtngermeerpoider werd met groote aan dacht gevolgd en op uitnemende wijze door ir. Van Steen toegelicht. Begin van brand. Gistermiddag werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand in de woning van T. O., aan den Hoofdweg aldaar. De autospuit, die spoedig ter plaatse arriveerde, behoefde echter geen dienst te doen, omdat de bewoners er in middels in waren geslaagd het op den zolder in een schoorsteen ontstane vuur met emmers water en zand te blusschen. Crisis, Christendom, Communisme. Door het comité van actie werd te Hoofd, dorp in ,.De Landbouw" een zeer druk be zochte openbare vergadering gehouden over Crisis, Christendom en Communisme. Nadat de voorzitter, de heer Kraak, de talrijke aanwezigen welkom had geheeten, verkreeg de heer Bresser het woord om de debaters van de vorige vergadering, de heeren G. v. Oversteege en v. d. Pligt, te beantwoorden. Het onderwerp voor dezen avond luidde thans eigenlijk ..Het Chris tendom gehandhaafd" en gaf nog tot een breedvoerige gedachtenwissellng aanlei ding, waarbij echter een kalme houding werd aangenomen. Aan het eind bracht de heer Kraak een woord van dank aan allen, die er toe medegewerkt hadden om dezen avond zoo ordelijk en ongestoord te laten verioopen. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. De presentielijst van de beurs was gisteren door 133 personen geteekend. De handel in gladiolen en anemonen was zeer levendig, de vraag naar enkele soorten overtrof hat aanbod. Begonia's en Montbre'ia's hadden een willige markt, die van dahlia's was vrij kalm. De winterhandel is dit keer heter dan verleden jaar. De beurscommissie meent, dat er meer gereserveerde tare't;es gehuurd kunnen worden. Dat is in het belang van het zaken-afdoen en brengt meerdere nood zakelijke inkomsten mede. Het spelpeil van voetbaL De heer Herberts uit Eist voorzitter van de keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft in de zaal-Rutten voor de V.V. „HUliner," een voordracht gehouden over spelpeil verbetering. De vele leden van Hillinen en van de zuster-vereeniging „Hillegom", R.C.L. Lisse en Heemstede benevens spreker en den heer Bouljon hoofdconsul van den K.N.V3. werden welkom geheeten door den heer Potman,w.n. voorzitter, waarna de heer Herberts uiteenzette hoe het spelpeil ook van kleine vereenigingen en bii de jonge spelers verbeterd kan worden. Na de rede, die met luid applaus betoond werd, zijn vragen gesteld en beantwoord. Daarna is een zeer interessante reeks lichtbeelden vertoond, waarbij de spreker verklaringen en wenken gaf. De liefhebbers en de beoefenaren van het voetbalspel hebben veel geleerd. De bijeenkomst werd gesloten met een dankwoord van den heer Smit. KATWIJK AAN ZEE. De 26-jarige P. N., schippersknecht, wonende te Barwoudswaarder, was bezig met het kruien van steenen uit een steen schuit in het Prins Hendrikkanaal. Op een zeker oogenbiik viel hij met een lading steenen op het schip Hij kreeg eenige steenen op het hoofd, tengevolge waarvan de man een diepe wonde aan het voorhoofd bekwam. Op het politiebureau werd hij voorloopig verbonden en daarna naar dr. Cleveringa gebracht die de wonde heeft gehecht. LISSE. Het nieuwe postkantoor. Het nieuwe poskantoor zal 12 Februari in gebruik gesteld worden. Uitvoering van „Trou moet Blijcken" De harmonie „Trou moet Blijcken" gaf haar 7e Uitvoering in de zaal van hotel „de Witte Zwaan". De belangstelling voor dezen avond was goed. Onder leiding van den heer M. Bolderdijk uit Leiden werd het programma goed uit gevoerd. Het publiek heeft op dezen avond de kenners van directeur en leden waar kunnen nemen Dit bewees het krachtig applaus na elk der nummers. Het 10-jarige adspirant lid P. de Koning gaf een solo voor piston uit het hoofd en wel zoo, dat de directeur en het lid een applaus in ontvangst mochten nemen. Na de pauze volgde bal, begeleid door de Lisser Jazz-Band The Musicmakers onder leiding van den heer J. Reewijk Met genoegen kan „Trou moet Blijcken" op dezen avond terug zien Door de politie alhier zijn als ver dacht van oplichting gearresteerd S. en B. die bij een familie alhier onder valsche voo"Spiee ing e n naaimachine verdu st rd hebben. Zij zullen op last van den burge meester ter beschikking van de justitie worden gesteld. Door B. en W. zijn een aantal per sonen bereid gevonden om een lezing te houden voor de werkloozen. Deze ont- wtkke'ingsavondcn zullen worden gehouden in gebouw H.B.G. RECLAME. 4061 45 cent per pond 18 cent per ons - OEGSTGEEST. Aanbesteding, Namens het Central Bestuur der Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Nederland is aanbesteed het bouwen van een paviljoen voor 54 rustige mannelijke patiënten, voor de stichling „Vogelenzang" te Bennebroek, onder architect A. T. Kraan alhier. De uitslag dezer onderhandsche aan besteding is als volgt: Kort en v. d. Wiel Rljnsburg-Noordwijk, f.63768: Gebr. van Oosterom, Warmond, f.65.600; Gebr. van Breda, Sassenheim, f. 65.778; Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen-Oegstgesst, f. 66.980; Gesman, Tur- kenhurg en Oudenes, Alphen, f. 68.7,9: L. Guyt, Katwijk a. Zee f. 70.150; Gebr. Slingerland, Katwijk a. d. Rijn, f. 73.272. De gunning volgt later. VOORHOUT. R.K. Middenstandsvereen. „De Hanze." De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield een ledenvergadering in café Boerhave. De voorzitter de heer B. Schulte opende en heette de aanwezigen welkom. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental met 4 verminderd was, en thans 36 bedraagt. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester. Inkomsten 1932 f. 358.31,-uitgaven f. 279.46. Saldo op 3 Febr. 1933 f. 78.85. De voor zitter dankte deze twee functionarissen voor hun keurig werslag. Bes'otsn werd dit jaar in verband met den financieelen toestand geen feestavond te organieseren. De aftredende bestuursleden de heeren van Velzen, Dijsselbloem en Jansen werd n bij enkele candldaatstel'ing herkozen. Bij de rondvraag stelde de voorzitter voor om een verzoek aan den gemeenteraad te richten, om zooveel mogelijk paal en perk te willen stellen, aan het bedelen en venten met allerlei negotie, daar dit langzamerhand een ware plaag voor de bewoners is geworden, waartoe besloten werd. De voorzitter sloot daarna de ver gadering met den Christelijken groet. VOORSCHOTEN. De film „Van Bol tot Bloem". In het gebouw voor Chr. belangen heb ben voor werkloozen en belangstellenden vertooningen plaate gehad van de film „Van bol tot bloem". De heer C. Eggink Sr., de nestor der kweekers uit onze gemeente, heette allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit dat door het aanschouwen van deze film, het eigendom van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, meerdere bloemen dit voorjaar de huizen mogen sieren en dat de goede gewoonte, ook in Holland, ingang mag vinden dat de echtgenoot, wanneer hij zijn loon heeft ontvangen, voor zijn vrouw en gezin bloemen meebrengt, waar door een aangename stemming in de huizen wordt gebracht. Hierna had de vertooning van deze interessante film plaats. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging De R.K. Kiesvereeniging „Voorschoten" heeft onder leiding van den heer J. J. Smit, in het RK. vereenigingsgebouw hare jaarvergadering gehouden. Na opening met den Chr. groet werden de notulen der vorige vergadering onver anderd vastgesteld, waarna de penning meester zijn financieel verslag uitbracht. De inkomsten In 1932 hebben bedragen f. 153.12, de uitgaven f. 92.10 zoodat er een batig saldo is van f. 61.02, vormende met het saldo der vorige rekening een bedrag van f. 132.54. De heer W. Meyer, die aan de beurt van aftreding was en reglementair niet her kiesbaar, werd vervangen door den heer Th. van den Berg, die bij de gehouden stemming 29 st. kreeg en zijn tegencandi- daat de heer G. Schrama 19 stemmen. De benoeming werd aangenomen. De voorzitter richtte een woord van dank tot het scheidende bestuurslid waar bij hij de wensch uitsprak dat de heer W. Meyer nog eens aan de bestuurstafel zal terugkeeren. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening en ver antwoording werden benoemd de heeren G. A. Niersman en P. van Leeuwen, tot afgevaardigden, voor de Kamerkieskring de heeren J. J. Smit en Th. A. Lamboo, voor de Statenkieskring de heeren J. A. Mens en P. van der Werf. Als spreker zou dezen avond optreden de heer G. Bulten, burgemeester van Voorhout, die echter door ziekte verhin derd was. In de plaats hiervoor had het bestuur mr. Kropman, wethouder van Amsterdam, bereid gevonden. Deze hield een interessante lezing over „de algemeene lijnen en plichten voor de a.s. Kamer verkiezingen in verband met het verleden en de toekomst". Spr. schetste de geschiedenis der laatste 40 jaren voor de katholieken van Neder land. Voor rond 1890 waren wij, aldus spr. een volk dat geduld werd en niet meer als achterlijk werd beschouwd, miskend op gebied der wetenschap. Een geweldige strijd volgde, waarin groote offers ge bracht zijn. Spr ging in den breede na wat bereikt is en herinnerde aan Alberdinck Thym en dr. H. Schaepman. Van tweederangs bur gers zijn wij opgeklommen tot volle bur gers, die op bijna elk gebied hun invloed kunnen doen gelden. Dit was ondanks meeningsverschillen, alleen mogelijk om dat er een eenheid bleef. Dit besef moet worden bewaard en ver dedigd Jn de toekomst ons niet terug la ten drukken, maar medewerken aan het herstel der economische orde volgens den encycliek „Quadragesino Anno" van Paus Plus XI. De voorzitter sloot na een dankwoord aan den spreker en rondvraag de bijeen komst. WARMOND. De werkloosheid. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling alhier bedraagt momenteel 74 en wel verdeeld als volgt; 7 timmerlieden, 39 bloemistknechts, 4 landarbeiders, 4 schippers, 2 opperlieden, 2 scheepmakers, 1 bouwkundige en 15 losse arbeiders. Steunplan Bloembollenkweekers- Door B. en W. alhier is aan den Minis ter van Economische Zaken telegrafisch verzocht spoedig een steunplan voor bloembollenkweekers tot stand te brengen. Verslag Seminarie. Uit het verslag van het R.K. Seminarie en Philosophicum ontleenen wij het vol gende Werkzaam waren aan het Philosophi cum gedurende het afgeloopen jaar een directeur, onderdirecteur en 4 professoren. Het aantal studenten waarmede de cur sus aanving was 97, waarvan er 53 zijn overgegaan naar het Theologicum. Bij den aanvang van den nieuwen cursus in Sep tember JJ. kwamen er 40 studenten bij, zoodat thans het aantal 76 bedraagt. In September is in het Theologicum een nieuwe professor opgetreden n.l. prof. Cleophas, die sociologie, gewijde welspre kendheid en Katechetiek doceert. Het on derwijzend personeel bestaat uit een pre sident, tevens professor en 6 professoren. Was de vorige cursus begomien met 130 studenten in den loop van het studiejaar zijn er 13 naar elders vertrokken; 36 zijn tot priester gewijd en verlieten het Semi narie voorgoed. Het getal studenten in September was 134. De gezondheidstoe stand liet niets te wenschen over. Door B. en W. dezer gemeente is aan het Leger des Heils vergunning verleend tot het houden van een collecte ten bate dezer instelling. WASSENAAR. Vergadering der „Floraliavereeniging". Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarlijksche huishoudelijke vergadering. De voorzitter, de heer P. Zegwaard, open de, waarna de notulen door den secreta ris gelezen en onveranderd werden vast gesteld, met dank voor de uitgebreidheid. Ingekomen was oun. een schrijven van het gemeentebstuur, mededeelende dat de subsidie wederom was toegestaan. De be schermvrouwe, mevr. Wiegman had be richt gezonden van verhindering. Uit het jaarverslag van den secretaris kwam een opgewekt vereenlgingsleven naar voren. Het ledental steeg van 46 tot 90. Het aantal uitgereikte plantjes aan de schoolkinderen in 1932 was wat minder dan het voorgaande jaar, hetwelk gewe ten werd aan de tijdsomstandigheden. Het aantal deelnemers aan de prijsvraag „Mooiste tuin" den geheelen zomer steeg echter van 30 tot 50; wel een bewijs dat hier veel animo voor bestaat; voorts werd door de jury verklaard, dat door de meeste deelnemers met ijver was gewerkt. Met dank werd voorts vermeld de subsidie ad f. 25.—. door de Wassenaarsche Bouwver- eeniging, speciaal voor dit werk beschik- bcisir gestéld Tenslotte werd nog gememoreerd in het verslag de gehouden tentoonstelling van de olanten door de schoolkinderen groot gebracht. De uitreiking der prijzen voor genoemde prijsvraag, waarbij door de jury aan de hand van gemaakte foto's met be hulp van de projectielantaarn de resulta ten van de amateur-tuinners op het witte doek werden gebracht, maar evenzoo op de gemaakte fouten werd gewezen. De voorzitter bracht den secretaris dank voor zijn keurig en volledig verslag. Vervolgens kwam aan de orde het ver slag van den penningmeester. De in komsten hadden bedragen f. 495.50 met batig saldo 1931 f. 496.91. De uitgaven be liepen f. 436.41 alzoo een batig slot van f.60 ruim. Ook dezen functionaris werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Volgde bestuursverkiezing. Periodiek traden af de heeren A. F. van Zetten en van der Lelij Eerstgenoemde werd met bijna alg. st. herkozen. Bij de voorziening van de andere opengevallen plaats staak ten tenslotte de stemmen, zoodat in de eerstvolgende vergadering in deze vaca ture zal moeten worden voorzien. Bij de bespreking van het werkprogram in het komende seizoen werd na breedvoerige bespreking besloten dat: de prijsvraag voor de „mooiste tuin over 1933" wederom wordt uitgeschreven. De uitwerking en verdere regeling van deze prijsvraag werd aan het Bestuur overgelaten. Bij de bespreking van de uit te reiken planten werd besloten voor de kinderen beschikbaar te stellen Pelargonium Ama- ranthus, Antirrhinium, Begonia en Fuchsia. Door den voorzitter werd voorts geme moreerd de buitengewone medewerking van de Hoofden der Scholen ondervonden evenzoo van het onderwijzend personeel; hij sprak de hoop uit dat dit in de toe komst het geval zal mogen zijn. In het sluitingswoord bracht de voorzit ter dank voor de opkomst, eraan toevoe gende den wensch dat door eensgezind werken, de vereeniging wederom een voor spoedig jaar mag tegemoet gaan. Door de Wassenaarsche Vrijwillige Reddingsbrigade zal op 21, 22 en 23 Febr. a.s. in het Centraal Theater een bazaar worden gehouden ten bate van de kas dier brigade Een en ander belooft een bezoek alleszins waard te worden, te oordeelen naar de voorbereidende werkzaamheden van een voor dit doei bestaand dames comité. Moge de brigade er door in staat gesteld worden zich het nog hoog noodige red dingsmateriaal aan te schaffen. ZEVENHOVEN. HEDEN: Stadszaal (kleine zaal): Concetti sche trio. 8 uur nam. Volkshuls: Tentoonstelling trandvj technieken. 7'/s9'/i uur. K a t w lj k-a a n-Z e e (Gemeent» Spr. ds. Pott van Rotterdam, 7 Zaterdag. Maaldrift: Zweefvlieg-demonstrati)® 2Vs uur nam. Schouwburg: Leidsche Gymn. „U. S. A.". 8'/< uur nam. Stadszaal: Uitvoering van „Brunhl 8 uur nam. Zondag. Concordia: Opvoering „Blanke Sli nen". 8 uur nam. Schouwburg: „Bruintje Beer". 2 uut Schouwburg: „De Big van het ldfci. uur 15 nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. t „Es wlrd schön wieder besser". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 81 City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. t „Op den drempel des doods". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur o „Tarzan". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ot Trianon-Theater Breestraat, 8 u. ta „Der traümende Mund". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 m De avond-, nacht- en Zondagdiens apotheken wordt van Maandag 6 t< met Zondag 12 Febr. a.s. waargen; door apotheek: C. B. Duyster, Rijn 18, telef. 528. Raadsmutatie. Als opvolger van wijlen den beer P. van Leeuwen in den gemeenteraad is aan gewezen de heer C. van Baren. „WILHELMUS VAN NASSOUBT HERDENKING. Een Comité voor de Rijnstreek gesl Op uitnoodiging van het Nationaal helmus van Nassouwe-comlté weidi Hotel van Rossum de besprekingen de stichting van een Rijnstreek-a voortgezet. Aanwezig waren ditmaal afgevar den van de Ver. Koninginnedag uit S den, Prins Juliana uit Nieuwerbr.; Chr. Oranjever. uit Bodegraven, de Oranj evereen. en de Wilhelminaveree Alphen a. d. Rijn. Uit Bodegraven waren voorts aani de heeren H. A. Bogaart, A. Breeklai C. G. Karssen. Verschillende Zwam damsche heeren waren verhinderd Ver. tot Vijfjaarlijksche herdenkin? de troonsbestijging van H. M. de Kol te Bodegraven was verhinderd, maar bericht van instemming. Namens het Nationaal-comité was wezig de heer Blom uit Rotterdam. Verschillende vereenigingen spraken standpunt uit, verschillende bezwara gen het plan werden genoemd, maai resultaat was dat een comité wercl vormd, bestaande uit 3 personen uit| plaats, dat den stoot zal trachten t ven tot de herdenkingen en dat voorl gemeenschappelijke deelname aarl Volkshulde op Tweeden Paascho^ Delft voorbereidt. De plaatselijke c« leden zullen zich daartoe ln hun «i plaats met een oproep wenden tot del eenigingen en deze uitnoodigen tol samenspreking. De herdenking moet I sober, maar zoo mogelijk massalen ut maken. l Voorloopig werd het Rijnstreek-K r als volgt samengesteld: M. J. van R* b en A. van Beek uit Woerden; A. van E C en P. J. v. d. Linden te Nieuwerbnj E Breekland, E. A. Bogaart en C. G.II sen uit Bodegraven; C. Blok, B. Sprj i A. R. Koster uit Zwammerdam; A.b neveld en vermoedelijk W. den Here Alphen a. d. Rijn. In de drie plaatsen ,waar slechts 2j vermeld zijn, zal nog een derde ra .aangewezen. De heer A. Groenveld tot voorloopig voorzitter, de heer Karssen tot voorloopig secretaris wezen, o ALPHEN. Burgerlijke Stand. A S Geboren: Johannes, zn. van Jan He- Benard en Jeltje Deelstra Gd- Maria, d. van Hendricus Zonderop «re Alida van Onselen Anna J°ba®' li van Matthijs Huisman en Anna Lahmeijer Johannes, zn. van Ges y Booij en Sebke Hermine de Jonge. Overleden; Johanna Olyhoek f jaren Christina Adelheid Kaffl® jaren, weduwe van Gerhard Wj A Gresband Henrlca Gerardina Jü 42 jaren (overleden te Rosmalen) V na Sijpestein, 32 jaren, weduwe vsfl K laas Russchenberg. kïl Gehuwd: Jacob Griffioen, 19 i»s'f U Cornelia van der Vis, 23 jaren. n Adres van den Middenstand. Het bestuur van de Ver. vootj handeldrijvenden en industrieele" stand beeft zich in samenwerking# R.K. middenstandsver. „De Hanze "3 Verhuurdersbond met een adres i college van Ged. Staten gericht aan dit college wordt verzocht e keuring aan de begroeting onzer jvj over het dienstjaar 1933 in den ""^>1 zij werd aangenomen te onthul de bezwaren in dit adres genof®''3 te willen onderzoeken. De bez»-:,rl gelijk gemeld, wijze van belash'ul in den vorm van verhooging de'yl van gas, water en electriciteit de verhoogde rioolbelasting.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6