3 mysterie VAN het diamanten kruis FEUILLETON. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad „Ja, kolonel!" Dat had de wijze Shag al dien tijd al geweten! „Want het is altijd goed weer, als goede makkers tezamen zijn!" Telkens en telkens weerklonk de niet onverdienstelijke muziek uit een der be sproken zalen, die in hét restaurant uit kwamen. Van tijd tot tijd bleef Larch bij den In gang staan en glimlachte goed gehumeurd, doch met een eenigszins spottenden trek op zijn goed gevormd, doch wat wreed ge zicht. Meer dan eens zochten zijn oogen Harry King, en dan lachte deze en knikte hem toe. Hij gaf het geld met volle han den uit, maar zorgde er voor, zich niet te bedrinken, hoewel de kellner hem meer bediende dan een der anderen. „Hoe lang is dit nu al aan den gang, Jack?" vroeg de kolonel, die het hotel kort na zijn gesprek met Shag bereikt had. „Den heelen avond, geloof-ik, en het ziet er naar uit, of het den heelen nacht zal doorgaan." „Dat is zoo. Ik wou, dat ik mij niet met deze zaak had ingelaten, maar ik kan er niet meer af! Kedge zou den boel zeker bederven. Wat had je me voor bijzonders te vertellen?" „Wel, King is daar binnen in zijn gewo nen toestand hij houdt zich nog goed, maar hoe lang nog, weet ik niet. Maar Larch is mij een raadsel." „Ja, het is niet zijn gewoonte, zoo kame raadschappelijk met zijn gasten om te gaan. Maar hl) ls heelemaal veranderd. sinds zijn vrouw van hem is gescheiden. Hij houdt zichzelf niet meer zoo hoog." „En dat is van invloed op zijn zaak!" „Wat bedoel je?" „Ik bedoel, dat vele van zijn beste vrien den hem in den steek laten. Vroeger stond de Homestead onder dè bescherming van een nette klasse menschen en vereenigin- gen, waarvan sommige zelfs geheel onthouders waren. Zij wisten, dat zij al of niet gebruik van drank konden maken. Maar nu geeft Larch meer en meer gele genheid aan lieden, die hier niet zouden komen, als er geen sterke drank te krijgen was, en die verdrijven de andere soort menschen." „Ja, dat heb ik den laatsten tijd ook opgemerkt." „En dat is nog niet alles," vervolgde King, „Larch is bezig over den kop te gaan, als U het mij vraagt." „Wat bedoel je?" Weer scheen de kolo nel verbaasd. „Ik bedoel, dat hij financieel op de flesch gaat. Hij heeft den laatsten tijd een paar slechte geldbeleggingen gehad, en hij dobbelt zwaar, en zijn geld duurt niet eeuwig. Hij had vroeger veel geld, maar het meeste is weg!" „Dat wist ik niet!" „Het is zoo. Hij zat er warmpjes in, toen hij trouwde. Dat is ook de reden, waarom hij zoo'n aardige vrouw kreeg, naar ik hoorde. Haar familie was eerzuchtig. Wel, zij schitterde dan ook een tijdlang, want de Homestead was geen gewoon hotel. Het was meer een instelling van Colchester. Maar het ls nu snel bezag wat anders te worden. Laxch wordt lastig gevallen om geld, en dat kan een reden zijn, waarom hij zoo dik is met Harry King. King moet geld leveren, als hij dat te pakken kan krijgen. Ik hoorde hem door Larch uit- hooren over de kans, om een groote som gelds los te krijgen. Maar ik hoorde ze nog over iets anders praten." „Waarover?" „Larch gaf te kennen, dat hij en zijn vrouw zich misschien zouden verzoenen." „Zoo'n duivel!" „Dat is hij, kolonel! Ik hoorde het hem aan King vertellen. Larch wil zijn vrouw opzoeken in haar vader's huis in Pompey. En hij wil een cadeau voor haar meebren gen. Ik geloof, dat dat het gewone verloop van zaken is na een twist." ,3est mogelijk!" gaf de kolonel toe. Ach, had ik er mij maar nooit mee bemoeid! Ik maak me ongerust over den jongen Darcy, en ik geloof Och, maar waarvoor is het noodig, er over te spreken! Ik zit in het schuitje en moet meevaren. Dus Larch gaat zijn vrouw opzoeken?" „Ja. Hij zendt haar een cadeau of hij gaat er zelf heen. Ik verstond niet precies alles." „Wat voor cadeau, Jack?" „Een diamanten kruis." „Wat?" De kolonel moest zijn stem plot seling laten dalen, om niet meer de aan dacht te trekken, dan hem lief was. „Een diamanten kruis, Jack? Ben je daar zeker van?" „Ja! Waarom ook niet? Ik zie daar niets vreemds in. Hij zou toch een diamanten kruis voor haar kunnen koopen ais een soort zoenoffer? Harry King had dezelfde gedachte, maar die stond op een hooger peiL Zooals U weet, kolonel, zijn die din gen allemaal hetzelfde. De man van Wa- terstreet bedrinkt zich en brengt oesters mee voor zijn vrouw, terwille van den vrede. De boulevardbewoner doet hetzelfde met een parelketting. Het is allemaal het zelfde, alleen maar verschillend in vorm." „Ja, dat zal wel. Ik wist niet, dat jij een filosoof was, Jack!" „Dat ben ik ook niet. Het is alleen maar gezond verstand!" „Maar een diamanten kruis! En Larch doet niets dan geld verliezen!" „Nu, hij kan wat op zij gelegd hebben, of misschien is dat diamanten kruis niet zoo kostbaar. U weet, ze nemen tegen woordig een heeleboel kleine diamantjes zetten ze in een groep, en maken, dat ze er even mooi uitzien als een enkele groote diamant. In elk geval blufte Larch tegen King, dat hij een diamanten kruis als ge schenk had. En dan is er nog iets anders." „Wat dan, Jack?" „Larch en King hadden het over eenige groote diamanten, die zij onlangs ver kocht hadden. Ik kon niet verstaan, wie ze bad verkocht. King of Larch. In elk ge val brachten ze een aardig sommetje op. Misschien waren die wel uit den juweliers- winkel gestolen!" ,Dan moet mrs. Darcy diamanten in haar bezit hebben gehad, waarvan James Darcy niets wist!" .(Wordt vervolgd), et Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E—v. R. naar de telefoon, entrale had opge- „O Shag!" even! Et bedenk, dat Kedge het «6 druk zal hebben?" denk ik ook, kolonel! Hij had die de zaak van mr. Campbell!" k wist, wel, dat het om een iets ging." dat hij daarmee bezig ls. tll: eevai maar "tot- Het zou hem in komen alninv t-ijci kosten, hierheen te k" en'aai? w® 'ordenkingen op te vat- "k taak af te doen!" gaan' als om 'Veelmeer?» meer' kolonel," vond Shag. Zo° flt itï.a es naar de maan loopen! i®korte nii,mee! Nooit kan ik eens ïet krijgen! Maar nu ik in De' maar „w moet ik wel meevaren, maiey.. °P> Shag! Ik zal dit af- DE INTERNATIONALE F.I.S.-RENNEN TE INN SBRiiCK waaraan de vertegenwoordigers van elf landen deelnamen. De start voor den 40 K.M. loop. ÏS-INSTORTING TE PHILADELPHIA (Amerika). In een fabriek brak brand uit. gebouw stortte in elkaar; de brandweercommandant werd gedood, tal van brand weerlieden geraakten door den rook bewusteloos. HEVIGE ONTPLOFFING TE TILBURG in de kunstwolfabriek van de EEN HUWELIJK IN JAPAN. Huwelijk van prinses Mineko Kitashirakawa met Tanekaton firma J. A. Berghegge. Een arbeider werd hierbij ernstig gewond. Tarhibana AAKZ AAMHEID TE DEN HELD EB. -—Alle auto's, die den Helder binnenkomen rden onderzocht naar-pamfletten e.d. Het aanhouden van een yraehtauto bij het vlieg veld de Kooy. IN DE WIEKINGEB.MEER moesten twee militaire vliegers een noodlanding maken. Het eene vliegtuig kwam ongelukkig terecht, de bestuurder werd aan het gelaat gewond. Het demonteeren van het vliegtuig.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5