OPLOSSEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. Maar ik begrijp dat jij en je broertje van schaatsen en slee hebt genoten. Ploma Vis neen hoor ik heb je prijs raadsels. niet ontvangen, verleden week niet en nu nog niet, lees maar wat ik in het begin der correspondentie schreef. Rie, Prijna en Janny Hartevelt Jullie zagen zeker al dat ik je prijsraadsels nu pas kreeg, lees maar het begin der cor respondentie Karei West ja dat begrijp ik dat jullie een cadeau hebt gegeven als iemand heen gaat van wien je houdt. Hendrina de Ren voor je moeder eindigde de ijspret minder vroolijk, ja op net Ijs kan men leelijk vallen, dat is zeker. O, vertel je mij de volgende keer over Teddy? Nelly van den Burgh Ja ik begrijp dat je nog graag wat had willen schaatsenrijden maar het had nu toch flink eenige dagen gevroren aus ijspret is er wel geweest- Annie van der Valk dat kleine broertje van jou kan al heel wat guitenstreken uit halen. Hoe is het met dat goudvischje af- geloopen. is het niet doodgegaan? En dat glazenwasschertje spelen van hem vond je moeder toch zeker niet prettig. Jannie en Stlentje Neuteboom zoo bij jullie thuis ook meegedaan knipselprijs vraag, ja ik las van meer dan vierduizend inzendingen dus ontzettend veel, daar zul len wel veel menschen aan bezig zijn ge weest om dat na te kijkijn. Marietje en Jikke van Akker, al is het Jikke die gelukkig heeft geloot, daarom kunnen jullie toch allebei genieten van het boek niet waar? Is moeder het gaan halen in Leiden? Jan. Eempler en Johanna Wassenaar allen zoo genoten van het ijs? Zelfs Hanna die meeging al was het dan natuurlijk niet op schaatsen. Ik zal er voortaan aan den ken aan de kleine verandering van naam. Drietal de Wit dus jullie hebt je heerlijk vermaakt met baantje glijden, dat is ook wel aardig. Ja natuurlijk dat moest een O zijn. anders kan je er niet matroos van maken. Die gevraagde datum is 10 Maart. Drietal van Dijk dus bij jullie thuis ook al eenige grieppatiënten, het is te hopen dat er niet nog meer zieken zullen volgen. Annie van Woudenberg zoo, had je nu nog niet vergeten, dat vind ik aardig. Zijn jullie thuis allemaal zoo verkouden, ook wat griep? Welke school is dat, die feest viert? Joke Kouw nu dat is zeker een heel groote pop als ze jou baby kleertjes niet aan kan Ben je nu bezig om voor die groote pop kleertjes te maken? Wel aardig hoor die poppenvisite die je kreeg Rika de Graaf je hebt gelijk hoor voor velen was het prettig geweest als het nog een week was blijven vriezen en vele anderen, waaronder ik behoor, waren blij met de dooi. Mlentje Planjer ik zal maar niet over dat handwerk schrijven, want ik mag geen geheimen verklappen. Lena en Willie Schllp feest op school gehad, zeker wel prettig, gelukkig dat je toen weer beter was en dus mee kon feest vieren. Bram Wijnnobel dank voor de anecdotes. Johan en Maurits van Nood jammer hè dat ik jullie brieven niet kreeg, ik schreef ook aan Adrie dat ik jullie miste. Prettig dat Adrie het zoo goed heeft buiten. Jo en Tleleman v. d. Linden, van harte beterschap met je moeder, ik begrijp dat Jo het nu druk heeft. En Tiel ook al griep, het beste hoor. Marie, Marijtje en Annie, Marie wel ge feliciteerd met haar verjaardag en Marijtje en Annie met het nieuwe neefje. Ik hoop dat Marie een vroolijke feestdag heeft ge had. Janny Boom, neen je leeftijd hoeft er alleen onder bij prijsraadsels. Wat een ge zellige verhalen doe je altijd over Mies, ik houd ook zooveel van dlereD, daarom lees fk het graag. Anje de Gelder, ja niet waar wat een massa inzendingen, maar natuurlijk waren daar velen voor om dat alles na te kijken. En ben je weer naar zoo'n aardige uitvoe ring geweest met de heele club, dat is toch echt gezellig. Arie en Jan de Graaff, dat dacht ik wel dat Jan een vroolfjken verjaardag en pret tige cadeautjes zou hebben. Dat lijkt mij bijzonder aardig en ook heel leerzaam die club waar Arie lid van is geworden. Bep en Nelly v. d. Blij, nog wel gefelici teerd met 6 Februari, nu behoort Bep tot de grooteren, evenals Nelly. Drietal Mulder, ja het was heel jammer voor Johan dat hij niet mee mocht genie ten van het ijs, maar toch heerlijk dat hij weer heelemaal beter is na zoolang te heb ben gesukkeld. Beb Nieboer, ik hoop van harte voor je dat de hoest spoedig geheel zal verdwij nen en je weer naar school mag gaan. Jammer hè als men op een prijs hoopt. Ik zal wel een en ander van Je kunnen plaat sen. Trienle en Roenie Bekooy, wat een massa cadeaux heeft Trienle gehad, neen hoor zulke massa's krijg ik niet, al word ik ook wel goed bedacht. Wat heb je veel tantes en van al die tantes een cadeautje. Alle nichtjes uit Warmond, het zijn er tegenwoordig zóóvelen, ga ik maar eens te zamen antwoorden want het is al zóó'n reuzenlange correspondentie geworden, het leek wel of ik nooit klaar kwam. O Rie wat een schrik was dat, toen je den trein niet had gehoord. Jo prettig dat je nu toch al geleerd hebt, om schaatsen te rijden. Babs als je dit leest ben je jarig, hartelijk gefe liciteerd, vier vroolijk feest. Jaantje wat een goeden verjaardag heb jij gehad. Wat een feestdagen steeds bij jullie thuis. Koba Kool, zoo, lees jij altijd de heele corres pondentie. dat vind ik aardig. Henny. wat ben jij ijverig aan het breien, het is al heel wat hoor. Tiny, wat een verhaal over een griezelig dier achter de verwarming, was dat een otter? Neli wat zijn dat voor moupen waar je zoo van hebt gesmuld. Ja, jullie mogen wel nieuwe raadsels sturen, maar ik heb er ook nog veel liggen. Betty Kwaadgras, hebben je zusjes vroe ger meegedaan. Rietje Borreman, jammer dat ik je brief een week te laat kreeg. Marjanna van den Anker, zooeven ont vang ik je ansicht uit het ziekenhuis, ik wensch je van ganscher harte beterschap. Nu ben ik eindelijk klaar. Kijkt toch eens wat veel brieven en wat een ellenlange correspondentie. Hartelijk gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Beesterzwaag, beest, s'.er, zaag, leer, Waag. 2. Trompet, Tromp. 3. Kruimeltje, melk, ruit. je. 4. Theater, theewater. 5. Om de hals. 9. Een sneeuwpop. 7. Dokter, matroos. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Janny Ravensbergen, Rlka Klapwijk, Andre Klapwijk, Marius van den Anker, Martin van der Meer, Nella Hogewoning. Mijntje Haasnoot, Corrie Delfos. Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Lilly van der Leeuw, Ineke Taverne, An nie Harteveld, Adrians Struik, Robbert Christiaan van Ommering, Geertje van Ommering, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Anje de Gelder, Jo van der Lin den, Tieleman van der Linden, Maurits van Nood, Johan van Nood, Hennie de l'Ecluse, Corrie Holleman. Jacobus Nieboer Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Een brief zonder naam op een wit gelinieerd vel letje papier in wit couvert, van wie is die brief?), Marietje Laterveer, Annie van Woudenberg, Tineke Nuyt, Relnier den Hertog, Annie den Hertog, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Annie Zaalberg, Annie Werter, Lenie en Bertus van Hooi donk (doet maar samen de brieven in dezelfde enveloppe), Beb Nieboer, Lena Schilp, Willie Schilp, Daniël van der Steen, Jan van Driel, Corry van Driel, Maartje Zaalberg, Dirkje Hopman, Do van den Berg, Bram Wijnnobel, Adé Pool, Jan ny Boom, Bets van der Blij, Nelly van der Blij, Trienie Bekooy, Roenie Bekooy, All Hozee, Louise Hozee, Mientj*e Planjer, Marijtje Wassink, Annie Wassink, Marie Guley, Bep Planje, Nelly Tetteroo, Rika de Graaf, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mulder Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adrlanus van Vliet, Rietje Trap Carolientje Verbiest, Een brief zonder naam, die begint: Ik ben 6 Maart jarig, fijn hè. Van wie is die brief? Wim Kruit, Gerda Spiecker, Franctna de Wit, Dirkje de Wit. Bald de Wit, Joke Kouw, Ru van Dijk, Bas van Dijk. Annie van Dijk, Marie Biesheuvel, Victor Stokhuyzen, Wim Stok- huyzen, Henny Kool, Koba Kool. j van der Voet. Babs van der Voet, Ji mer, Rie Oudshoorn, Nell Vijlbriel Vllegenthart, Stlentje Griffioen, van Nieuwenhuyze, Paula ten Hoove ward ten Hooven, Lientje Keller, Voogdt, AU de Blaauw, Cornells J. Ai Jo van Ommering, Jan van Omn Conny van VUet, AU van Weerden, de Looff, André van Kerkhoff, Ann! Houten, Rie de Moed, Jannetje de Coba Labordus, De vriendin van Adé maar die heeft er haar eigen naan bijgezet, Piet Grin, Piet Jansen, t van den Ouweelen, Lies Schenkevel Varkevisser (mogen in dezelfde envi inzenden), Marietje Schaft. Bep R1 Jan Hissink. Leendert Moraal. Toos beldema, lepe den Butter. Marietje berg. Jopy Anneeze. Jan Wassenaar, plen Wassenaar, Johanna Wassenaar rietje van Akker. Jikke van Akker. J Neuteboom. Stientje Neuteboom. Jan Water. Frans de Water. Annie vai Valk, Corry van den Kerkhof. Nellj der Burgh, Hendrina de Ren, Karei Rie Harteveld. Priina Harteveld. J Hartevelt, Plonia Vis, Arie de Graaff de Graaff, Mientje Lamme, Johanns den Berg, Betty Kwaadgras, Rietje lanen In dit pakket brieven met prijs sel der. vorige week ontvangen van han van Nood, Antoon de Kier, I Barreman, Matthys van Dijk, Rie H velt, Priina Hartevelt, Janny Harl Guusje Thomson; de brief verleden veel te laat ever de post ontvangen! RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Koos Nieboer. Ik ben een specerij van 5 letters, mijn mddefsife letter weg, dan woi een vrucht. II. Ingezonden door Arie en Jan de Gi Twee werkwoorden ln den verleden het eerste doe ik bij de maaltijden tweede doe ik op school en thuis het geheel is een boek dat ons van is bij de aardrijkskunde les. III. Ingezonden door Rietje Trap. Ik ben een plant van 2 lettergr mijn le is onder aan een paard, 2e is een deel van boom of struik. IV. Ingezonden door Willy C. Mulde VERBORGEN VIERVOETIGE DIERI Jan is ook al flink gegroeid. Zijn Oom schertste graag. Wat heb je veel asch onder de laten vallen. Laat Hendrika tegen 5 uur komen V. Ingezonden door John Delfos. Welk spreekwoord staat hier: Qd b,g..n.n h..f g.w..n.i VI. Ingezonden door Marjanne v. d. Ai Hoe heet je? vroeg ik aan een Hij gaf mij daar als antwoord t Een knik en wees toen op een En zie ik begreep er alles van, Gij ook? Zeg dan, hoe heet die VII. Ingezonden door Agnes L. Planjn Mijn geheel is een plaats in No Holland van 11 letters 1, 5, 7, 3 is verkorte meisjesnaam, 11, 10, 6 is zelfde als tam, 6, 5, 4 in een liet' deel, 8, 2, 3 woont in een kloo 9, 7, 8, is een boom, welk is die pk

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13