VAN TWEE BOERTJES ALTIJD BLOEMEN! TWEE HONDEN. CORRESPONDENTIE. door E. DE LILLE HOGERWAARD. had het voorjaarselfje verslapen op een keer, dat kan wel eens gebeuren zulk koud en wind'rig weer! juist toen de Lent' er aankwam ef zij zich de oogjes uit p tijd nog! En ze zei nu een stem, die klonk vrij luid: ;s, beiert allen vroolijk, nt de Lente komt er aan! weet het toch, sneeuwklokjes en daarbij steeds vooraan! de and're voorjaarsbloemen Lker: crocus, hyacint, sneeuwroem en narcissen, een ieder mooi toch vindt, die lieve voorjaarsbloemen gen allen 't zelfde lied: k al is het nog geen zomer, Bloemenfee vergeet ons niet! strakjes ov'ral bloemen r in bosch en tuinen staan, zij: Jullie allen hebben - Jok dit jaar je best gedaan! ïen wordt dus allen wakker, ééne vroeg en 'd ander iaat, ,t in ons mooie tuintje Jd wat te bloeien staat! d Ja, zelfs in den winter eit de Kerstroos. Kijk maar rond! ula's en zelfs jasmijn was 't, ik in den winter vond! De naakt-bloeiende jasmijn, een met kleine, gele bloemetjes, die te en muur op het Zuiden geplant, soms in November begint te bloeien, idruk verboden.) hond voor een kar zag en hond aan een lijn dacht: Wie van ons zou 't Gelukkigst wel zijn? fd< De vrijheid, die mis ik. Maar hij evengoed, Hf Terwijl hij maar wandelt ik - En eig'lijk niets doet. Ik werk voor mijn baas en e®- 'k Verdien er mijn brood. sen, 'k ruil toch niet graag, hoor! - Al doet hij ook groot! HERMANNA druk verboden.) as a waren nu heel veel brieven en he- ook nog brieven met de prijsraadsels vorige week, er zijn nu kinderen bij, chrijven dat toen ze hun brieven met aadsels in de bus deden, die stamp- at met die brieven van dien uitknip- dstrijd. Ja, dat waren eenige duizen- heb ik gelezen en dan kan men begrij- als daar andere brieven tusschen e nieuwelingen zijn weer welkom, ik u maar alle namen even opschrijven, dat schijnen sommigen niet te be- Jen als ik in het algemeen zoo zeg dat Ie nieuwelingen welkom zijn. De namen lieuwelmgen zijn: Annie van Houten, de Moed, Jannetje de Moed, Coba rdus, Piet Grin, Piet Jansen, Abram i i den Ouweelen. Lies Schenkeveld, Ali lid^ evisser, Marietje Schaft, Bep Riebeek, Hissink, Leendert Moraal, Toos Dub- Sma, lepe den Butter, Marietje Zaal- Jopie Anneeze, en een nieuweling, ergeten heeft haar naam er bij te Allen mogen mij Tante noemen, ndert Moraal, waarom lig Je al nden in het ziekenhuis, wat scheelt n? ietje Schaft, heb je nu gelezen, dat e nieuwelingen opnoemde, an de Looff, ik herinner mij nog dat je vroeger hebt meegedaan. Dat n leelijke en heel pijnlijke geschie- m«t je knie; ik wensch je beterschap. Sr 'T1 Weerden, ik heb liever dat je met ï,.sdhryft, dat vind ik duidelijker, de Blauw, heel aardig dat je mij ver Ik zie twee leuke boertjes. Ze loopen hand in hand En dragen heel voorzichtig Een heele groote mand. Wel twintig eitjes liggen Er netjes op elkaar En onze kleine boertjes Kijken er telkens naar! Maar midden op den weg ligt Een heele groote steen En onze kleine boertjes, Die zien hem niet, och neen! O wee! Daar rollen belden Met mand en al op straat! Nu kun je zelf wel denken. Wat er gebeuren gaat! Daar midden op de straat ligt Een groote omelet Van twintig versche eitjes Gedaan is 't met de pret! Vlug krabbelen de boertjes Weer beiden op de been En zien met dikke tranen Boos naar dien stouten steen! Dan kijken ze tezamen Eens in de ieege mand En stil loopen ze verder, Verdrietig hand in hand! R. FRANKFORT (Nadruk verboden.) telde over die film, het lijkt mij heel mooi. Wat een aardig feest hebben jullie gehad op school. Nelly Voogdt en Nelly Tetteroo, jullie mogen wel samen inzenden als je dat prettig vindt. Lientje Keiler, ais je een raadsel in stuur., dan moet je de heele oplossing er bij doen, dus zend die maar de volgende week. Stientje Griffioen, het spijt mij voor je maar 3 van die raadsels hebben er al in gest rn. Marlus van den Anker, wel dat spijt mij dat je zusje ditmaal moest ontbreken en dat nog wel door zoo treurige reden. Zoodra je haar gaat bezoeken in het zie kenhuis, zeg haar dan uit mijn naam dat ik haar van harte beterschap wensch en dat ik hoop dat zij niet te lang van huis hoeft te blijven. Rika Klapwijk, dat begrijp ik, dat je blij bent met je prijs. Mocht je zelf naar Lei den om het boek te halen? Janny Ravensbergen, allemaal zulke drukke bezigheden en pretjes? Neen, dan bleef er geen tijd over voor de raadsels. Nella Hogewoning, ja dat wil ik geloo- ven, dat menschen die net uit Indië hier kwamen toen het hier zoo hard vroor, dat ze het toen wel erg koud hebben gehad. Wel een aardig speelkameraadje voor je broertje dat neefje uit Indië. Adriana Struik, neen ,nu is het voor- loopig gedaan met het ijs, tenzij er nog opeens vorst mocht komen; ik hoop het voor de schaatsenrijders, maar voor o zóó- velen hoop ik het van niet. Ineke Taverne, mag je nu weer naai school, nu het zooveel zachter is, ik ga gelukkig ook weer iederen dag uit en ge niet als het zonnetje schijnt. Drietal de Geus, als je dit leest, dan is de verjaardag van Dorus al weer voorbij. Nog wel gefeliciteerd hoor, en ik hoop dat jullie een prettigèn dag hebt gehad met elkaar. En heeft Gerard al zoo fijn met Vader schaatsengeredën? Ja later gaan jullie alle drie mee op de schaatsen. Lilly van der Leeuw, ik miste Zaterdag je brief en had ook al naar je uitgekeken, en toen kwam Zondagavond je brief. Zoo ben je ziek? Griep? Ik hoop dat je weer gauw beter zal zijn en we Zaterdag weer tegen elkaar kunnen wuiven. Corrie Delfos, heb je dat allemaal kun nen zien op het ijs, wat je mij vertelt in je brief. Ja helaas gebeuren er dikwijls genoeg ongelukken op het ijs. Je schrijft zoo: de volgende maand is het al lente. Maar het is nog lang niet 21 Maart en al begint dan zoogenaamd de lente, we heb ben dan toch soms nog bar veel koude. Annie Werter, ik zie wel uit je brief dat Cora een lieve en slimme hond is. Ik houd ook erg veel van een hond. Marietje Laterveer, o, heb je dat boek Kruimeltje, dan kon Jij net raadsel zeker gauw vinden. Ook prettig gespeeld op Annie's verjaardag. Corrie Holleman, vindt je 't zoo gezellig als er iemand thuis jarig is en dan zeker wel heel erg als het Moeders verjaar dag is. Annie Zaalberg, wel wel wat heb jij veel gekregen op je verjaardag, het is een heele lijst cadeautjes die je opnoemt in je brief; ze hebben je erg bedorven hoor. En dan eenige vriendinnen ten eten, het was een heel feest dien dag. Hennie de l'Ecluse, nu je had groot ge lijk hoor met je brief over de post te stu ren, als je zag dat het daar een heel ge drang was door die knipselprijsvraag met ruim vier duizend inzendingen. Marie Biesheuvel, o wat grappig van je hond op het ijs, dat hij dan uitgleed; vele honden zijn er bang van. Dat was wel aardig dat je het van uit je bed kon zien, dan heb je toch ook nog wat van de ijs- pret gezien, al is het niet veel. Carolientje Verbiest, ben je zoo blij, dat je gelukkig lootte. Ben je het boek zelf gaan halen? Johanna van den Berg, ben jij ook al blij, dat Carolientje een prijs heeft? Mis schien mag je haar boek ook wel eens lezen. Mientje Lamme je vraagt of ik veel van handwerken houd, o Ja, erg veel, tapisserie, haken, breien, maar geen fijn borduren, dat niet. Rietje Pilanen je denkt dat ik veel van de ijspret heb genoten, neen hoor, heele- maal niet. ik heb er niets van gezien en met dien feilen vorst mocht ik niet uit.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12