V DE MUITERIJ IN INDIE. aan' LmCfH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 7 FeLruari 1933 EN. weerbericht. Een verklaring van minister Deckers. KERK- EN SCH00LNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPORT. paardensport. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. 1 aan| 'EESH I. CHT. heeft ij- Haag stond fo nhage li >rmd (fo malen °t een f- 100. het iuis hans aq] m. verda; als J loorguua *n ins!» stichtte :h heeft Barometerstand. 760 ersct uze ge ïg vaal dat de effta monden lt gezq ogelijï 1 plaats j t, dat) ngen, i rdulsten nen? Mijn Ij nofl tunnenl ngen? nlsatlel iter, i e wijeel ets tenf vervoa 11e inl :ten I was houdei te V. ;e kas; ;e conl wal ten veri ffectei: ik te staan lo-thi niddag 3 uur: 762. middag 3 uur: 751. grafisch weerbericht. redeeld door net Koninklijk Ned. Meteorol Inst De Bildt). stand 766.4 te Biarritz, stand 742.6 te Torshaven, ihtlng tot den avond van 8 Fe- Matige tot krachtige tijdelijk al le Zuid-Westelijke tot Zuidelijke trokken tot zwaar bewolkt met opklaring. Waarschijnlijk regen- Weinig verandering in tempera- enlandsch weerbericht. tin Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt jde ontwikkeling van een rug van (drukking over Scandinavië is de jaar nog strenger geworden en ook Duitsche Oostzeekust viel weer to. terwijl elders in Duitschland de fctuur daalde. Bisteren vermelde Oceaandepressie (zich sterk Noord-Oostwaarts uit, fertoont verder in het Westen nog intra. In het Zuid-Westen stijgt de Ier tijdelijk. i Britsche eilanden valt overal re- naar onze omgeving zal doordrin- Scandinavië klaart de lucht op, aan de Noorsche kust valt nog Uit Duitschland wordt vrij veel neld. In Frankrijk valt in het mld- ten, die zich Oostwaarts verplaatst, (het Westen tijdelijk opklaring p IJsland waalt een Oosterstorm, Kanaal waait het krachtig tot ihtig uit West. luchttemperatuur. voonn.: 61/2 gr. C. (44 gr. F.), 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.), nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). (IATERT1JDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. 11 u. 26 min.; n.m. te 1 u. 49 min. CHT OP VOOR FIETSERS e.a. linsdag: 5.27 n.m. tot 7.01 v.m. ns- op- en ondergang. onder: 6 u. 25; op: 13 u. 06. ;t de omstn bewi dal tfn. ten Oi ns m «ft aren. zijn treffi inen. an foor ng. Inam Mild! ;n vilt erd ei ;ie. eft zich te ze gesl w; itle, offii effecten zich bevonden bij de ;he Bank. Blind vertrouwen had dezen man. Waarom is hier iedere achterwege gebleven? Eenige |en geleden heeft vernachte aange- «j een kennis van pleiter en hij Ik moet geld hebben, krijg ik het lan schiet ik mij dood". Den nacht h arrestatie is hij zwervende gevon- let een geladen revolver bij zich. heen niet overgegaan tot die daad, hij zijn gezin niet in den steek ten. Verdachte is een goed huis- en gaf zich bovendien voor de ge- schap. Zijn functie van penning- verrichtte hij immers geheel Maar hij had de laatste jaren rend pech in alle zaken- om hebben regenten geen aangifte doen? Zij gevoelden zich mede ig. Hadden zij gecontroleerd, dan iet kapitaal niet zoek geweest. Bo rn had verdachte 12'/: jaar dag en voor het weeshuis gewerkt. Een niet •iirijven leed is in verdachte omge- Wanneer hij veroordeeld moet wor- "rzoekt pleiter uiterste clementie om i staat te stellen datgene weer goed JKen tegenover het weeshuis, dat hij Imlsdreven. Laat aldus pl. deze ih J? 'a.ng nlt de maatschappij ver- >d. Hij wil niets anders dan met zijn een nieuw leven tegemoet gaan Pl. een veroordeeling gedeeltelijk 'on ordelijk, gedeeltelijk voorwaarde- uitspraak 114 dagen. werd bepaald op heden DE KWESTIE VAN „HET VERSCHE KADETJE". an «f tandif irdaci :as, i heef ApoD 0 a I' id v? schut ■terg sired dell op uur. dat dit volgens de gipKnï geoorloofd is - 's morgens vóór ;evcel 3D i' vtf 0 b* chte van rechtsvervolging ontslagen Kt ,de juridische geschiedenis van BfiSfS kadetje", dat door of namens -jgirectie van hotel Suisse, te Amster- gebakken werd en geleverd aan en uil- öiuuigciio V VJU. In r,voor alle rechterlijke instan taft ^Landeld' verwees de Hooge cassatle, het geval van over- E.™ arbeidswet naar het Amster- ■miiL-J' P6 Procureur-generaal had HScht subs- dag hechtenis di,ed het Hof uitspraak en heer j 2? directeur van het hotel, den «verweo-o-I-1Yan alle rechtsvervolging, atrafbaar t het 1611 laste 8a'®gde feit lrbeldm.1 eigens art 35 lid 6 van de kon volperi ?at veroordeeling ba-kkerii SI'- J ,het brood niet in een "Md a1- noch vandaar uit "Md bereid h in de hotelkeuken VAN ONDERHANDELEN KAN EN MAG GEEN SPRAKE ZIJN O l. to morgen om de Woensdag- het Crisis-Comité! Bij den aanvang van de vergadering der Tweede Kamer van heden, heeft de minis ter van Defensie dr. L. N. Deckers, namens de regeering de volgende verklaring afge legd. Mijnheer de Voorzitter! De Regeering stelt het op prijs de gele genheid te hebben, te dezer plaatse een verklaring af te leggen naar aanleiding van de muiterij aan boord van Hr: Mr. de „Zeven Provinciën", een misdrijf, waarvan de regeering en het Nederlandsche volk met leedwezen en verklaarbare ergernis hebben kennis genomen. Aan boord van het muitende schip bevonden zich: 16 of ficieren. 9 Europeesche onderofficieren en plm. 140 inheemsche schepelingen. De Zeven Provinciën volgt thans sedert den nacht van Zaterdag op Zondag Zuid waarts de Westkust van Sumatra en wordt op korten afstand gevolgd door een gou vernementsvaartuig, aan boord waarvan zich bevinden de commandant van de Zeven Provinciën, 7 officieren, 10 Euro peesche onderofficieren en 20 Europee sche korporaals en manschappen. De ove rige bemanning van de Zeven Provinciën, bestaande uit 4 officieren, 7 Europeesche onderofficieren, 17 Europeesche korporaals en manschappen en 106 inheemsche sche pelingen, bleef achter aan den wal. Het achtervolgende gouvernementsvaar tuig is in staat omtrent plaats en koers van de Zeven Provinciën juiste inlich tingen te geven. Volgens de laatste be richten bevond het schip zich ter hoogte van Simoek bezuiden Nlas. De noodige strijdkrachten, de kruiser Java, torpedo- bootjagers, onderzeebooten, bewapend met oorlogstorpedo's en vliegtuigen bewapend met bommen, worden samengetrokken, om de muiters tot overgave te dwingen. Van onderhandelen mag en kan geen sprake zijn. Geschiedt de overgave niet onmiddellijk en onvoorwaardelijk na som matie, dan zal met geweld worden opge treden. Ingrijpende maatregelen zuilen worden genomen legen verderfelijke invloeden, die de geesten hebben rijp gemaakt tot aan randing van het gezag door landsdiena ren, die vrijwillig den plicht op zich heb ben genomen dat gezag te dienen. De regeering zal het op prijs stellen, als de Kamer zou kunnen besluiten de op haar dagorde voorkomende interpellatie onmid dellijk te doen plaats hebben. Gedurende de voorlezing dezer verkla ring werd de minister van Defensie her haaldelijk in de rede gevallen door Kamer leden. Er ontstond eenig rumoer. De pre sident moest eenige malen hameren en verzocht tenslotte de Kamer den minister ir. staat- te stellen, met zijn verklaring door te gaan. Arbeiderspers voor militairen verboden. De minister van Defensie heeft de bla den, uitgegeven door de N.V. Arbeiders pers, n.l. Het Volk, Vooruit, Voorwaarts, Goudsche Volksblad, Volksblad voor Fries land, Volksblad voor Twente, Volksblad Groningen en Drente, Volksblad voor Gelderland, Volksblad (Algemeen Volks nieuwsblad), doen opnemen in de lijst der geschriften, welke de militairen der Zee- en landmacht niet in hun bezit mo gen hebben en niet mogen verspreiden. Geen nieuws van de Zeven Provinciën Omtrent de muiterij meldt een Aneta- telegram hedenmiddag: Volgens het laatste bericht loopt „De Zeven Provinciën" momenteel zeven knoo- pen, hetgeen bewijst, dat de muiters zeer groote zuinigheid in acht nemen met de brandstof. BATAVIA, 7 Februari (Aneta). Overwo gen wordt een ordonnantie in te stellen, welke de publicatie van scheepsbewegin- gen verbiedt. De „Aldebaran", welke door de „Erida- nus" werd afgelost, is thans op weg naar Padang. Het eskader, dat van den oefen tocht in de wateren ten Zuiden van Ce lebes naar de Atjehsche wateren werd gedirigeerd, bestaande uit den kruiser „Java" en de „Evertsen" en „Piet Hein" neemt te Soerabaja brandstof in. BATAVIA, 7 Febr (Aneta). Eenige con centratie van legertroepen heeft te Serang .plaats. BATAVIA, 7 Febr. De commandant van de zeemacht van Nederlandsch-Indié heeft gisteravond telefonisch met müiister Deckers de kwestie der muiterij besproken. BUITENZORG. 7 Februari. (Aneta) - Gisteravond heeft de gemeenteraad van Buitenzorg, alvorens over te gaan tot de behandeling van de agenda, met alge- meene stemmen de volgende motie aan genomen: „De stadsgemeenteraad van Buitenzorg bevestigt nogmaals in deze tijden aan Uwe Majesteit en Hare Hooge vertegen^ woordigers in dit deel der Nederlanden de plechtige verzekering van hechte trouw aan het Nederlandsch gezag en liefde voor het Huis van Oranje". Deze motie zal telegrafisch ter kennis van HM. de Koningin en den Gouverneur Generaal worden gebracht. Op de publieke tribune had een groot aantal leden van het Indo-Nederlandsch Verbond plaats genomen. Echt communistische raadgeving. MOSKOU, 7 Febr. (V.D.) De muiterij op het- Nederlandsche pantserschip „De Zeven Provinciën" wordt te Moskou met groote belangstelling gevolgd. De Nederlandsche sectie van de Komintern heeft tot de be manning van de handels- en oorlogssche pen van alle landen per radio een oproep gericht om bij een eventueel bevel tot ach tervolging van het pantserschip den dienst te weigeren, teneinde den muiters de vlucht te vergemakkelijken. De Nederlandsche communistische sec tie verklaart verder dat het pantserschip, wanneer het zich in de wateren van Sovjet-Rusland bevindt, in veiligheid is. DE OUDE VRAAG. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro 6074 verzoekt ons plaats voor het volgende: De financieele zorgen komen dit jaar reeds vroeger dan anders opdagen. De totaal-inkomst van Januari is met een bedrag van f. 17.500 ongekend laag ge bleven. En de moeilijkheden staan dus weer voor de deur. In December kon er .slechts voor zes weken geld worden uit gezonden voor het werk in Indië aan het eind van deze week moet er dus in de behoeften van de tweede helft van het eerste kwartaal worden voorzien. En hoe dat gaan moet is nog een nijpende vraag. Zoo blijft ons niets anders over. dan de oude vraag weer te richten tot allen, die in den zendmgsarbeid belangstellen. Dit sullen wij dan binnen zeer korten tijd ook doen door middel van een circulaire. Men zegge niet: al weer papier! Want de nood is ons opgelegd. Verleden jaar noemden wij het: de eerste stoot op de alarmfluit; die is in dat jaar door meerdere gevolgd. Maar er is ook antwoord op gegeven. Wij hopen, dat dat ook met den eersten van dit jaar het geval zal zijn. PLANTEN ALS WEERPROFETEN. Ook planten kunnen als weerprofeten optreden. De Muur of Murik (Vogelkruid. Erf of Mier) een bekend onkruid op humusrijke gronden, voorspelt mooi weer. wanneer de bloemen ook bij donker weer open zijn. Blijft zij tot 's middags 4 uur open, dan blijft het ook den vblgenden dag droog, terwijl er zeker regen te wach ten, wanneer de bloemen na 9 uur geslo ten zijn. Van het Gele Walstroo hebben de bloemen bij goed weer een aangenaam zoeten geur: ruiken zij ongewoon sterk, dan kan men op regen rekenen. De gewone distel kondigt neerslag aan, wanneer haar paarlmoervormige omwindsel bladen sluiten. Zijn zij open dan kan men op mooi, zonnig weer rekenen. De Regen-Goudsbloem voorspelt regen, wanneer de bloemhoofdjes na 7 uur in den morgen nog gesloten zijn. De Klaverzuring trekt, wanneer regen of onweer op handen is, de drie blaadjes samen. De gewone Akkerkool bezit de eigen aardigheid om gedurende den nacht haar bloemkorfjes open te houden, wanneer het den volgenden dag gaat regenen. Blijft het droog weer, dan sluit zij reeds bijtijds. De stijlen der Geraniums of ooievaars- bekken en de angels der winterhaver buigen en krommen zich in droge lucht, terwijl ze zich bij vochtig weer intrekken. De klaver-soorten trekken voor een onweer de bladen samen, terwijl de Akker- winde bij een op handen zijnden regen haar bloemen uitspreidt. De goudsbloem opent zich bij bestendig weer 's morgens tegen 7 uur en blijft tot 'snüddags open; blijft zij echter 'smor gens gesloten, dan zal er dien dag zeker regen komen. De Kruipende Boterbloem trekt, evenals de Moeras-Boterbloem of Dotterbloem de blèren samen tegen regen, terwijl de Voor- jaarsvroegeling de blaren dan sterk buigt en de Klaverzuring-soorten de blaren dicht vouwen. Als de bloemkorfjes der Melkdistels 's nachts gesloten zijn, is het den volgenden dag mooi weer; blijven zij open, dan is een regendag te wachten (zie boven bii Akkerkool). Het omgekeerde is het geval tij de gewone Distel; hier sluiten de bloemen zich tegen regen. Bij mooi weer richt de Murik tot 's mid dags bladen en bloemen in de hoogte en ontplooien zij; is regen te wachten, dan blijven de bloemen gesloten en de plant hangt neer. De Gele Anemoon sluit voor den regen haar bloemen; de Boschanemoon draagt bij mooi weer de bloemen rechtop, terwijl zij bij naderend regenweer deze laten hangen. Heeft het bolletje, gevormd door de vrucbtpluizen eener uitgebloeide Paarde bloem een ongerepten vórm, dan is mooi weer te wachten. We krijgen ook stellig mooi weer. als de bladeren der Wilde kastanje zijn uitgespreid als de vingers van de uitgespreide hand. Als er regen op til is, trekken de bladeren zich samen. We zouden meer voorbeelden kunnen aanhalen, doch voorloopig genoeg. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. academische examens. Geslaagd zijn voor het doctoraal-examen geneeskunde de heeren a. M. A. Schuurs (Rotterdam), J. P. Kugel (Rotterdam) en F. J. J. Lambooy (Vlissingen). o smokkeldrama? In den afgeloopen naoht heeft zich weer een smokkeldrama afgespeeld. Men ver moedt, dat zekere J. Valentijn, die heden morgen dood werd thuis gebracht als slachtoffer van een smokkelzaak is ge vallen. Hedennacht sommeerden de com miezen L. en V. D. een over den grensweg ZundertRucphen met groote vaart rij dende vrachtauto te stoppen. Toen aan hun bevelen geen gehoor werd gegeven en men dus blijkbaar met een smokkelauto te doen had losten de commiezen een 10-tal schoten op den wagen, echter zonder zichtbare resultaten. De auto verdween snel in de duisternis. Er werd verband gebracht tusschen deze schietpartij ên het feit dat heden morgen de ruim 20-jarige J. Valentijn uit St. Willebrord dood met een tweetal won den aan het hoofd in de woning van zijn broer werd binnengebracht. Te St. Willebrord is men van meening. dat het slachtoffer in de beschoten auto heeft gezeten tijdens welke schietpartij hij bij het kijken uit de cabine doodelijk is getroffen. Van andere zijde wordt ook nog gesproken over een mogelijk gevolg van naijver tusschen twee vijandige smok- kelgroepen. Het onderzoek is nog in vollen gang. Het parket van Roozendaal zal heden een onderzoek ter plaatse instellen en sectie op het lijk doen verrichten. DE DIESEL-ELECTRISCHE TREINEN. Naar wij vernemen zal voor het besturen van de Diesel-electrische treinen der Ned. Spoorwegen het jongere locomotief-perso neel in aanmerking komen. Hierdoor wordt bereikt, dat het jongere personeel, dat anders door de uitbreiding der electrische tractie op wachtgeld zou komen, in dienst der Ned. Spoorwegen kan blijven. PROF. J. VAN BAREN f Te Wageningen is hedennacht, 57 jaren oud, overleden prof. J. van Baren, hoog leeraar in de delfstof- en aardkunde aan de Landbouwhoogeschool aldaar. (Hbld.). 0 ONGEVAL MET EEN VLIEGTUIG DER K.L.M. Hedenmorgen te kwart over 10 is het 3-motorige KLM-vLcgluig P.H.-A.E.Z., type F VII b, hetwelk, bestuurd door den chef-piloot der K.L.M., Aler, op het vliegveld te Eindhoven was geland, bij den aanloop voor het vertrek door den moerassigen bodem bij het vliegveld op zijn neus komen te staan. De heer Aler bleef ongedeerd: het vliegtuig werd licht beschadigd. HET RUITERTOURNOOI TE BERLIJN. Gisteren werd het Ruitertournooi te Ber lijn beëindigd. Luitenant Carp (Nederland) wist den tweeden prijs te behalen op „Bob bie" in de dressuurproef om den St.George- prijs. Majoor Bürkners op „Rosenkelch" werd eerste. AMSTERDAM, 7 Febr. Vaste markt. Youngleening zeer vast. Suikers en Kon. Olie hooger. Tabakken en Rubbers goed prijshoudend. Industrieelen vast. Amerika nen hooger. Nederlandsche obligaties vast. Indische leeningen gedrukt De stemming was heden gunstig. De vaste tendenz van Wallstreet en de Ame rikaansche goederenmarkten, het onver anderde dividend der General Motors en de Duitsche berichten, dat geen plannen tot renteverlaging worden overwogen, de den den verkoopsdruk ophouden en wat orders van publieke zijde ontstaan. De handel was kalm behalve in Young leening waarih het vooral begin beurs druk toeging; de noteering trok tot boven 54 pet. aan, doch kan zich niet geheel handhaven. Koninklijke Olie gaf eenige beweging. De fluctuaties waren beperkt, de notee ring ruim 1 pCt. hooger. Amerikaansche soorten prijshoudend. In Suikers ging het kalm toe, hetgeen niet verhinderde, dat H. V. A.'s een flinke winst konden boeken, nml.'4 pCt. Ook de minder courante soorten waren, vast. Tabakken hadden een beperkte markt met weinig veranderde koersen. Rubbers werden op kleine schaal ver handeld. A'dam Rubbers trokken wat aan. Scheepvaarten en Mijnwaarden kalm en weinig veranderd, evenals in Wall Street waren Amerikaansche fondsen hooger. Op de Nederlandsche obligatiemarkt bereikte Staatsleening 1933 voor 't eerst den parikoers. De Nederlandsche Indische waren aangeboden. wisselkoersen. Engeland 8.531/4; Duitschland 59.14; Frankrijk 9.713/4; België 34 63: Zwitser land 48.02; Denemarken 38.10; Zweden 45.90; Noorwegen 43.80; N.-York 2.48 13/16. Prolongatie 1 pCt. LEIDEN, 7 Febr. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 386 stuks, waarvan 365 zwaar en 21 licht. Prijs per K G levend gewicht zwaar f. 0.29—0.28, ücht f. 0.28—0.27. Han del tamelijk vlug. Groentenveiling van 6 Febr. Roodekool f. 5.409.90. Savoyekool f. 3.407.10. Groe- nekool f. 3.104.80. Prei f. 1.504. Selderie f. 1.80—2.50. Knolselderle f. 2.40—7 p. 100 stuks. Kroten gek. f.35 Witloof f.14 18. Boerenkool f. 48. Uien f. 2.104.50. Wortelen f.3—11. Spruiten I f.11—18. II f. 5—11 per 100 K.G. BODEGRAVEN, 7 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 73 wagens. 3145 stuks. 28305 K.G. Ie soort met RH. f. 2830. 2e soort met R.M. f.25—27. Handel flauw. BOSKOOP, 6 Febr Coöp. vereeniging „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Butterfly 1.101.30 et., August Noach 90— 1.30. Diversen per bos: Rosea le srt. 3.10— 4 10, id. 2e srt. 701.20, Malustakken 80, Primustakken le srt. 100, id. 2e srt. 4055; Tulpen 10; Mahoniabladen 10: Seringen le srt. 901.20 ld. 2e srt. 5667. Diversen in pot per stuk: Azalea-Indica 6571, Rhododendrons 2030. Clivia 6787. HAZERSWOUDE, 6 Febr. Aangevoerd 5939 eieren. Prijs f.3.254.00 per 100 kip peneieren. NIEUW-VENNEP, 6 Febr. Kippeneieren f.3 604.80. Eendeneieren f. 4.60 p, 100 stuks. Hanen f. 1.10. Oude kippen f. 0.75. Konijnen f.0 85—1.35 p. stuk. P.URMEREND. 7 Febr. Kleine Boeren kaas. 2 stuks, f. 26.50 per 50 K.G. m. Rijks- merk; 402 K.G. boter f. 1 65—1.85 p. K.G.; weiboter f. 1.551.70 per K.G. - 485 run deren, waaronder 325 vette 5662 ct. p. K.G., handel stug en 64 gelde f. 80150 p. stuk, handel stug. Melk-, 70 stuks, f. 110 220 per stuk, handel stug. 26 Stieren 44 48 ct. per Kilo. handel stug. 30 paarden f. 60130 per stuk, handel matig. 27 vette kalveren f. 0.600.80 per kilo, handel stug. 465 nuchtere kalveren f.7—18 per stuk, handel vlug. Fokkalveren f.914 p. stuk, handel vlug. 307 vette varkens, slachtvarkens 27—30 ct. per kilo, handel vlug. 58 magere varkens, f. 5—17 p. stuk, handel stug. 242 biggen f. 610 p. stuk, handel matig. 831 schapen f.6—18 per stuk, handel matig. 9 bokken f.37 per stuk, handel matig - Kippeneieren f3.25 4.25 per 100. Eendeneieren f. 3.25 p. 100. Piepkuikens 7085 ct. per stuk. 5927 ki peneieren A f. 3.404.40; 85 kippeneieren B f. 3.30; 58 eendeneieren A f. 3.50. Oude kippen en hanen .5055 ct. Konijnen 40 250 ct. Eenden 40120 ct. Duiven p. paar 40 ct. Op de gemeentelijke kaasbeurs wa ren heden aangevoerd 14 partijen kaas, 17.000 K.G., handel vlug, hoogste prijs 22 gulden. ROELOFARENDSVEEN, 6 Febr. 1933. Bloemenveiling: Pr. van Oostenrijk 1619 ct., Diana 29, Prosperity 20, Grand due 16, Murillo 18, Will. Copland 1218, Vict. d'Oliveira 2326, Laur. Koster 11, Golden Spur 56 per dozijn. ROTTERDAM, 6 Februari. Binnenland- sche granen. Gerst Chevalier f. 4,50 5,00; Haver f. 3.504,00; Erwten: kleine groene f. 7.00—11.00, prima kwal- hooger; Schokkers f. 12.0014,50. overigens f. 7,00 11,00; Bruine boonen f. 7,00—8,00; Kar- wijzaad f. 18,0020,00, inclusief; Blauw maanzaad f. 37,0040,00, Inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 7 Febr. Veemarkt Aanvoer: 197 paarden, 2 veulens, 1414 magere runderen, 874 vette runderen, 256 vette kalveren, 1394 nuchtere kalveren, 130 graskalveren, 179 schapen of lamme ren, 6 varkens en overloopers, 23 biggen, 13 bokken of geiten. Prijzen per pond: Kooien 1418, 2426, 2930 ct., Ossen 15—17, 21—24, 26—28; Stieren 14—16, 171/:20, 2124; Vette kalveren 22'-/) 27'/.-, 3035, 4547'/-; Graskalveren 15-20. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f- 115225; Stieren 50280; Gras kalveren 2045; Werkpaarden 100230; Slachtpaarden 80150; Hitten 4080: Veulens 3070; Fok nuchtere kalveren 9 15; Slacht nuchtere kalv. 46; Kalf- koeien 125245; pinken 5085; Vaarzen 80125; biggen 47; biggen per week 0.40—0.70. Overzicht De aanvoer van vette koeien en ossen was groot, handel tame lijk willig en de prijzen iets hooger. De aanvoer van stieren was niet groot, han del iets williger en de prijzen stationnair. Vette kalveren met korten aanvoer, min der handel, weinig kooplust en gelijke prijzen. Een enkel prima kalf ging nog tot 2'/» cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf- koeien groot, handel tamelijk en de prij zen als vorige week- Jong vee met grooten aanvoer, hier was de handel stug en de zelfde prijzen werden moeilijk bedongen. De aanvoer van nuchtere kalveren was bijzonder groot, handel niet best en prij zen voor het leven bleven gelijk, die voor den dood gingen terug- Graskalveren met zeer kleinen aanvoer, stuggen, handel, ter wijl dezelfde prijzen moeilijk bedongen werden. De aanvoer van paarden enz. was flink, handel vrijwel gelijk an vorike week en de prijzen een tikje hooger. Korte aan voer van schapen en lammeren, handel stroef en dezelfde prijzen werden nog be dongen. Aanvoer biggen niet groot, maar van goede kwaliteit. De handel was wat williger en de prijzen waren hooger. - WESTLAND, 6 Febr. Middelprijs v. d. Westlandsche bloemenveilingen. Anjers 7.80—11.90, Calla 12—24.00, Convallaria 2.60. Crocussen 501.00, Amaryllis kelken 13.00 per 100, Wm. Copland 15—23 Ct., Wm. Pitt 3645 ct., Vlctoire d'Olieveira 32—37 ct., Le Notre 44—55 ct., Pride of Haarlem 2128 ct., Bartigon 3546 ct., Murillo 2436 ct., La Reine 27—30 ct.. Gele Prins 4243 ct., Fred. Moore 16—22 ct., Pr. v. Oostenrijk 19—25 ct.. Theeroos 25— 32 ct., Couronne d'Or 41—50, Vuurbaak 32 40 ct., Tubergen 43 ct.. Rijzende Zon 28 35 ct., Peach Blossom 4042 ct. per dozijn; Plumosa 20—39 ct., Sprengery 40—43 ct., Freesia 1420 ct. per bos, Azalea 1.40 per pot. Middelprijs v. d. Westlandsche veilingen op 6 Febr.: Druiven 5456 ct„ dunsel 49 76 ct., spinazie 3440, witlof 10—19 ct. per k.g., andijvie 4293 ct., spruiten 22.75 boerekool 3583 ct. per kist. schorsenee- ren 9.1011.20 per 100 k.g.,eieren 4.105, groene kool 1.75 per 100, peterselie 2 80— 0.80, prei 1 304.50. selderij 2.30—5,10 per 100 bos. rabarber 6.00 per 100 bós. ZOETERWOUDE, 6 Februari. Eieren- veiling. Aangevoerd 2182 eieren. Prijzen per 100 stuks: kipeieren f. 3.704.50; kui keneieren f. 3.60; eendeieren f 3.20: kaas 20—25. Pluimvee: kippen 6580 cent; hanen f. 0.30—1.25; konijnen f. 0.25—1.75.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3