HALVEN PRIJS „KORZO" Vakkleed 3 DAGEN 3 Onze kousen de beste en., veel goedkooper Confectiebedrijf W. F. Kors LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Februari KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. Kousen- en Sokken-Reclame voor AGENDA. LEID! UI" WERKBROEKEN 5™» V PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 FEBRUARI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. 6 nor. ds. van Apeldoorn van Leiden. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur. leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kruishoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Haumerse. Geert. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. Stehouwer van Alphen; nam. 6 uur, de heer van Scherpenzeel van Nieuw- veen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Remonstr. Kerk (Voor Vrijz. Hervorm den) Voorm. 10 1/4 uur, de heer Schou- wink van Naaldwijk. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Th. G. Vollebregt. cand. te Delft: nam. halfzeven, ds. J. Fokkema van Am stelveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. den Hartogh. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: geen opgave ontvangen KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 8 uur, ds. Meljering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestr.)Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Stroo; nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HD.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NIEUWKOOP. Ned. Herv, Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Speel man van Nleuwveen; nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Nienhuis. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Waardenburg van Haarlem; nam. 6 uur, ds. Ekering van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, de heer Touwen, cand. te Am sterdam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, de heer Aangeenbrug. NOORD WI.I KEKHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HD.) en nam. 5 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): voorm. 10 uur (Bed. HD.), ds. Hennemann Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. James van Delfshaven; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. de Jong van Voorburg. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HD.). ds. Jansen Schoonhoven van Oegst- geest; nam. halfzeven, de heer de Witt van Noordwijk-aan-Zee. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HD.) en nam. 6 uur, ds. de Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfeif, ds. G. Wuite van Den Haag. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HA) en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, de heer A. Angenent. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED HERV KERK. Bedankt: Voor Den Ham, O. (toez.), ds, A. J. Westra Hoekzema te Mljnsheeren- land; voor Midwolda (Gr.), ds. H. G. Groe- newoud te Gelselaar. Uitgesproken: A. J. de Wit, koopman en koffiehuis houder, Bodegraven. Noordstr. 5 .R.-c. mr. H. P. J. M. Loeff. cur. mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. ALPHEN. Scheepvaart hersteld. Gisteren is de scheepvaart naar Bode graven-Leiden ep Gouda hersteld. Door eenige motorbooten werd zoowel de Rijn als de Gouwe opengebroken. Waarschuwing van den Armenraad. Eenige maanden geleden ls alhier opge richt een vereeniging genaamd „Nationaal Kolonisatieplan" hebbende ten doel het uitzenden van ongehuwde werkloozen naar Ned. Oost-Indië en andere gebieden buiten Europa. De vereeniging verspreidt circu laires en brochures. De circulaire draagt als opschrift .Nationaal Crisis-Comité, Nationaal Kolonisatieplan", hetgeen den Indruk kan wekken, dat er verband be staat tusschen het Nationaal Crisis- Comité en de Vereeniging Nationaal Kolo nisatieplan. wat niet het geval is. De bro chure waarmee wordt gecolporteerd, is ge titeld „Welvaart voor elk Nederlander". Het verdient aanbeveling bij de arbeids beurs of den correspondent der arbeids bemiddeling of bij den Armenraad inlich tingen in te winnen, alvorens men op de voorstellen van de vereeniging verder ingaat. BODEGRAVEN. Een korte agenda. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek om ad- haesie te betuigen aan een adres van Ambt-Hardenberg aan de regeering inzake verlaging van de belastbare opbrengst der onbebouwde eigendommen. B en W. ad viseerden dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Weth v. d Marei stelde echter behandeling voor, welk voorstel geen enkele stem verkreeg. Voorts bevond zich daaronder een schrijven van het raadslid den heer Huitkar. waarin deze ingaat tegen opmerkingen van den heer v. d. Poll, wanneer hii den anderen leden een zekere anti-Kath. mentaliteit aan wrijft. Daarvan ls geen sprake. In de kwestie van den gemeente-ontvanger heeft spr. hem persoonlijk aangetoond, dat zijn partijgenooten in Brabant nog heel anders handelen. Nu deze heer toen doorgaat met insinuaties, protesteert spr. daartegen. B. en W stellen voor dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen, doch de heer v. d Poll stelt behandeling voor. Over dit voorstel staken de stemmen, daar de heer Huitkar blanco stemt. De heeren Oldemans, v. d. Pol, Kelfkens. Leliveld, Beijen en v. d. Berg stemmen voor behan deling. De heer Huitkar wil ziin stem mo- tiveeren, omdat de heer Beijen hem om zijn blanco-stemmen aanvalt, maar krijgt daarvoor geen gelegenheid meer. De heer Oldemans voegt hem toe: „Je bent een groote lafaard". De voorzitter roept hem daarop tot de orde. Een verzoek om een straatlantaarn bij een groep huizen in de Julianastraat. die een gemeenschappelijken ingang hebben, wordt afgewezen In handen van B. en W. wordt gesteld een adres van W. Baars en N Domburg, de grootste exportslachters aan het slachthuis, die om verlaging van de tarieven vragen. Eveneens wordt in handen van dit college gesteld een adres van de O. S. P. om een ultkeering Ineens aan de werkloozen. De heer Oldemans ls tegen uitstel, omdat het nu hard noodlg is. De voorzitter wijst er op. dat dit de schuld der adressanten is, die het adres eerst den vorigen dag hebben ingezonden. B. en W. krijgen toestemming 'n rechts geding aan te gaan met den heer M. H. v. d Poll over de weigering tot aansluiting van een perceel in de Nieuwstraat. omdat zich daarin een huurinstallatie bevond, die nipt overgenomen werd. Door B en W. wordt voorgesteld de openbare U. L. O.-school op te heffen. In Juni '32 is dit voorstel eveneens ingediend, doch ingetrokken, toen bleek dat de leer lingen in aantal toegenomen waren, en dat nu in het voorstel een actie tegen de school gezien werd. Later, in October, werd door Ged. Staten, onder overlegg'ng van een rapport van de hoofdinspectie, ge vraagd om een voorstel tot opheffing. B. en W hebben toen medegedeeld, dat zU indertijd het voorstel hebben gedaan en nu geen aanleiding vonden om dat op nieuw te doen. In December volgde toen een herhaling van het verzoek met den stok achter de deur. daar anders Gedeo. Staten zelf maatregelen zouden nemen. Intusschen was ook B. en W. opnieuw ge bleken. dat de school geen levensvatbaar heid heeft en dat eigenliik het belang van de lagere school opheffing vraagt Vooral door het vertrek van den heer Gorter ;s deze toestand verscherpt. De heer Beijen. die veel belang stelt in deze school, welke 50 jaar bestaan heeft en een goede reputatie had. moet noodge dwongen met het voorstel meegaan. Uit het rapport van den hoofdinspecteur is hem gebleken dat deze niet te behouden is. Daar hii niet blanco stemmen mag en zich niet wil verwijderen zal hij vóór stem men. Echter heeft hii tevoren van B. en W. de toezegging gehad, dat deze een wenk van den Goudschen inspecteur zullen vol gen. dat nJ. een hoofd zal worden op geroepen met akte Fransch waardoor het mogelijk zal zijn aan de school toch iets van UL.O-onderricht te geven, wanneer zulks verlangd wordt. De voorzitter erkent dat dit de bedoeling is. Daarom is de opheffing gesteld op 1 April, het begin van een nieuwen cursus, dan kan het leerplan van de lagere school worden ver anderd. Het voorstel wordt aangenomen. Alleen de heer Oldemans stemde tegen. Vervolgens stellen B. en W. naar aan leiding van ln de vorige vergadering bin nengekomen aanvragen van werklleden- vereeniglngen voor, de steunbedragen te verhoogen met f. 1 en te brengen van f. 9 op f. 10 Daarover zijn sinds geruimen tijd onderhandelingen gaande met den mi nister. Voorstel, behoudens de toestem ming van den minister den norm voor den huurtoeslag terug te brengen tot f. 2 50, met f. 4 als maximum-huurbedrag. De heer Oldemans wil dit laatste bedrag ver hoogen tot f. 4.50, omdat de beter gesitu eerde arbeiders wel in huizen boven f.4 wonen. De heer Huitkar zegt, dat deze methode de huurverlaging tegenwerkt. De gemeente betaalt toch het hoogere be drag! Hij wil liever 50van de huur ver goeden. Het voorstel-Oldemans verkrijgt alleen den steun van de R -K. fractie De voorzitter erkende, dat het reeds voorgekomen was. dat arbeiders in duur dere huizen gingen wonen omdat de ge meente toch de hoogere huur betaalde. Een voorstel om f.1 toeslag te geven Alléén Zaterdag, Maandag en Dinsdag Om onze kwaliteiten nog meer bekend te maken, bij aankoop van twee paar Kousen of Sokken, het tweede paar 5042 Haarl straat, hoek Donkarsteeg 2-4-6 voor de vakvereenigingscontributie wordt op advies van B. en W. afgewezen. B.enW. zeggen toe t.z.t. met een voorstel tot later sluitingsuur van winkels gedurende den zomertijd te zullen komen. De werkloos heidscommissie zal voortaan bestaan uit 4 leden inplaats van 6, omdat 2 leden be dankten. De heer, Oldemans protesteert tegen het passeeren van de vertrouwens mannen van de moderne vakbeweging. Hierna volgde sluiting. Auto-botsing. Gistermiddag botsten op het kruispunt Prins Hendrikstraat, van Tolstraat enz. twee vrachtauto's. De chauffeur, die uit de Prins Hendrikstraat kwam aanrijden gaf geen signalen en was midden op het kruis punt, toen hij in de flank door den ande ren wagen gegrepen werd. De treeplank werd afgebroken, terwijl de aanrijdende wagen een paar flinke deuken kreeg. Beide bestuurders weigerden schikking, zoodat proces-verbaal werd opgemaakt. Mishandeling. Door den rijksveldwachter R. is proces verbaal opgemaakt tegen zekeren J. S die in de Meije een 14-jarigen knaap, waar schijnlijk omdat hij oneenigheid had met diens vader, had mishandeld. De dader ontkent, maar is door den knaap pertinent herkend Jaarvergadering „Timotheus". Onder groote terugstelling vierde de Chr. Jongemannen Ver. „Timotheus" haar 42e jaarvergadering. Deze vergadering was zeer gezellig opgezet, gespeend aan alle droogheid. Na een openingswoord van den voorzit ter, den heer J. Jongeneel, sprak de secr. over „Tweeërlei spijs" naar aanleiding van de spijziging van de 5000 menschen door den Heere Jezus. Vervolgens werd achter een scherm een radio-uitzending voorgesteld. Op geestige manier werden de radiogebruiken geïmi teerd; de omroeper wist heel aardig de wenschen van de vereeniging weer te ge ven. Later werden tableaux gegeven van het N. J. V. kampwerk, waarbij de heer Gordeau uit Bussum, alg. secr. van het N. J. V. aan het kampvuur het woord voerde. De vergadering is een groot succes ge worden. Inbeslagname van varkens. Met de boeren, die geweigerd hebben hun varkens te laten merken, loopt het lang niet overal vlot. De Varkenscentrale grijpt, gelijk gemeld ln, en heeft den Bur gemeesters verzocht een onderzoek te laten instellen bij de boeren, die weiger achtig gebleven zijn de varkens te laten merken. Is dat zoo, dan worden deze ver beurd verklaard, later verkocht en de boer moet genoegen nemen met de op brengst. Niet iedereen wil echter de wet gehoorzamen en dat dreigt op moeilijk heden uit te loopen. Vlak over de grens onzer gemeente, onder de gemeente Riet veld, liep het zelfs zóó hoog, dat 9 Rijks veldwachter noodig waren om de inbe slagname mogelijk te maken. Zoo ver is het hier nog niet, maar toch stuitte veldwachter B., die den veehouder R„ een zoon van den Rietveldschen wei geraar, ging bezoeken, op sterk verzet, zóó ernstig, dat B„ die alleen was, terug moest keeren- 's Avonds trok de politie er weer op los en nu lukte het de stallen binnen te komen, waar een 19-tal varkens in beslag werden genomen en tot nader order aan den boer ter bewaking overge dragen. Tegen hem werd verbaal opge maakt wegens het in bezit hebben van ongemerkte varkens alsmede wegens we- derspannigheid tegen de politie. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1933 ingelegd f. 19554.33 en terugbetaald f. 7235.97. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5758. Gedurende de maand Januari ge stort op de Post-cheque- en girodienst: aantal stortingen 1537, totaal bedrag f. 118741.73; aantal uitbetaalde cheques 432, totaal bedrag f. 84722.55. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos inge schreven 123 personen. De Geref. Meisjesver. „Ruth" vierde in eigen kring haar jaarfeest. Na een in leiding over „Gezin en verloving" van de presidente werden verschillende aardige verrassingen aan de leden bereid, waar door de avond bijzonder gezellig werd en goed slaagde. Zoo lanzzamerhand komt er toch iets meer binnen bij het crisiscomité hoewel dit nog bij lanee na niet te vergelijken valt met de partijen kleedingstukken, die week aan week o.a. bij de Ned.-Herv. Dia conie ter uitreiking aan behoeftlgen bin nenkomen. Toch werd thans ontvangen: 1 kolenbon ter waarde van f. 3; 1 naar da messchoenen. 1 paar kousen 3 mutsen. 1 pet 2 flanellen,"1 directoir 1 japon. 1 hee- rencostuum 1 hemdrok, 1 paar sokken en 1 overhemd. Opnieuw werden ter vergadering van het comité 35 gevallen behandeld werden 17 wollen dekens uitgereikt en enkele bonnen voor manufacturen. Gevonden voorwerpen: 1 witte bivak muts, 1 bruin lederen handbeschermer 1 grijze wollen handschoen. 1 portemonnaie met inhoud 1 paar bruin glacé dames handschoenen. Inlichting aan den politie post op Maandag. BOSKOOP. Een ongewenschte toestand. Van de Gouwebrug af tot aan het pand van den heer W. C. Verbakei aan de Voorkade toe op welk gedeelte de meeste winkelhuizen en verscheidene woningen rijn gesloopt heerscht in de avonduren geen denkbeeldig gevaar. Want, wat is het geval, ook de straatlantaarns, die aan de gesloopte huizen bevestigd waren, zijn verwijderd, zoodat er in den avond een dichte duisternis heerscht, en vooral voor ouden van dagen het gevaar over het puin te struikelen groot is. Thans ls door de bekende ottervan gers uit Reeuwijk wederom in ten onzer polderslooten een vischotter gevangen. Het was, evenals de eerste, die bij ver koop f. 14.— heeft opgebracht, een pracht exemplaar. De werkman Van L- uit deze ge meente, had aan de Noordkade te Wad- dinxveen, het ongeluk van zijn rijwiel te vallen, met het gevolg, dat hij een ern stige hoofdwonde opliep, die door den dokter aldaar werd verbonden. De man is naar zijn woning alhier overgebracht. HAZERSWOUDE Meisjesvereeniging „Hulda". De jaarvergadering van de meisjesver eeniging „Hulda" werd gehouden in het lokaql achter de Geref Kerk, onder lei ding van de presidente, mej. C. Bol. De secretaresse, mej. T. Maaskant, bracht haar jaarverslag uit en gaf een overzicht van den staat der kas. Door mej. C, van Veen werd een inleiding ge geven óp de ,,Gew. Geschiedenis" en door mej. C. Slootweg op de „Vaderlandsche Geschiedenis" Vervolgens kwamen aan de orde: voordrachten, samenspraken, ta bleaux, en werd een wedstrijd gehouden in lezen, waarvoor een 4-tal prijzen be schikbaar was gesteld. Door afgevaardig den van verschillende vereenigingen werd het woord gevoerd o.a. door den heer W Slootweg namens de Oudercom missie. Een en ander werd afgewisseld door zang. Door dr. mr. G. M. den Hartogh werd een slotwoord gesproken, waarop, nadat gezongen was Ps. 86 6 spr. voorging in dankgebed. Verplaatsing Postkantoor. Uit goede bron vernemen wij, dat het Rijk haar goedkeuring heeft verleend voor verplaatsing van het Hulppost-, Te legraaf- en Telefoonkantoor naar een nieuw te bouwen pand in de Torenstraat, in verband met de onteigening door de provincie van het pand. waarin thans deze diensten zijn ondergebracht. Ouderavond Herv. School. In „Salvatori" had de eerste ouder avond plaats van de te stichten Hervorm de School. De avond was druk bezocht door ouders en enkele belangstellenden. De voorzitter van den kerkeraad, ds. P. L. Kiehl, las, na gemeenschappelijk gezang en gebed voor Hand. 5 2542, waarvan hij het laatste gedeelte uitvoeriger be handelde, als inleiding een beschouwing over den stand der zaken, en las enkele artikelen van het Reglement van de com missie van uitvoering, door den Kerkeraad aangegeven, die straks het bestuur en be heer der school zal uitoefenen. Ook deelde de voorzitter mede, waarom aansluiting is gezocht bij de Vereeniging van Christe lijk Volksonderwijs en deed voorlezing van art 122 van haar statuten. Verschillende vragen uit de vergadering gesteld, werden verder onder oogen gez'en en besproken, en de conclusie was, dat er goede hoon bestaat, dat binnen niet al te langen tijd de Hervormde School kan worden begon nen met een zeer voldoend aantal kin deren Binnenkort zal een openbare ver gadering worden beieed, waarin een spre ker overrie wenschelijkheid van Hervormd Christelijk Onderwijs zal spreken. Zeer voldaan over dezen welgeslaagden avond, sloot de voorzitter na gemeenschappelijk zingen van Gezang 50 4, de vergadering. KOUDEKERK. Schoolverzuim. In de laatst gehouden vergadering van de commissie tot Wering van Schoolver zuim werden tot voorzitter en secretaris herbenoemd de heeren N. P. Slegtenhorst en A. Mieog en tot hun plaatsvervangers de heeren J. van Ommering en A. Zuidwijk De Werkloosheid- Bij het agentschap der arbeidsbemid deling alhier staan ingeschreven 154 werk loozen, waarvan 126 geheel en 28 gedeelteT lijk werkloos. Propaganda-BlinUenavond Op de bovenzaal van „Hotel de Bruin" werd een propaganda-fllmavond gehouden door den Nederlandschen Bllndenbond. De zaal was geheel met belangstellenden ge vuld, toen ds. Odé met gebed en een inlei dend woord den avond opende. Vervolgens werd de bekende blinden-film „Wat wij willen" vertoond. Hierna hield de bondspropagandlst, de heer Joh. v. d. Berg, een rede, waarin hij er op wees, dat de blinden hun lot met opgeheven hoofd, fier en moedig willen dragen, en recht hebben op een onafhan- kelljken plaats in het leven. De avond werd voorts opgeluisterd door zang van een dubbelkwartet. Werkloozen-Ontspanning. In de koorzaal der Ned. Herv. Kerk hield ds. Haspers, Geref. Predikant alhier, een causerie voor de werkloozen over den grooten Engelschen Zendeling, dr. David Levingstone. Spr. vond bij de aanwezigen een aandachtig gehoor.. El .C.-fcf HEDEN: Rem. Kerk: Lering ds- G. J. Sirks; Huwelijk." 8.15 uur. Stadszaal: Jaarl. uitv. Chr. H. 7.30 uur nam. Universiteit: Alg. Ned. Verbond den. Spr. dr. Dönges over „Willen"1 Dillenburg". 8 uur nam. Valkenburg (zaal Ramp): heer Tilanus.. 7 uur nam. Voorschoten: (Zaal Chr-Bel Herv. Staatspartij. Spr. ds. Ekerinj1 Amsterdam. 7V« uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Japansch Nachtfeest Ned Handelsreirigersver. 8 uur BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. tMe' „De Vrouw aan het Kruis". Sur 1 Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. „Ergerlijk belast". ryt: Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uurt „Frau Lehmanns Töchter". Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 Trlanon-Theater Breestraat 8 u. „Dasz Madel von Montparnasse". Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 t. De avond-, nacht- en Zondagsdlee apotheken wordt van Maandag 30 Jt en met Zondag 5 Febr. a.s. waargee door de aootheken: G. H. Blanken gewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Dit Mare 76 telef. 406. RECLAME. Extra versterkt 4.75, 4.—, 8.50, 8.- WP- f. 1.90 -w Hurlitrast 241-248, Filiaal Baar1.il LEIMUIDEN. Het Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-Comité gisteren den tocht door de gemeen' het op halen van kleedingstukken Het resultaat was buitengewoon! gezinnen zijn reeds van kleedlng, goed en velerlei andere benoodlgt voorzien. Door de tooneelver. „Ons Begif Nleuwvennep werd in de zaal va: heer J. Sneeboer. voor een groot aanwezigen opgevoerd het Antl-oorl „Gij zult niet dooden" door H. Burg De leiding was bij den heer G. Heet in goed handen. De vereeniging ontst beëindiging een hartelijk applaus, m bewijs dat het stuk bij het publiek -maak viel. Voorts werd opgevoerd1 blijspel in een bedrijf. „Teeum Kindermeisje". Een gezellig bal besloot den avow li NIEUWKOOP. De Ziendeweg. Daar met betrekking tot de boori ziening langs den Ziendeweg voorli 11 verbeteringen zullen worden aanget hebben Ged. Staten van Zuid-Holte uitvoering van hun voornemen schort om de voor het berijden vat weg met motorrijtuigen verleende re ningen in te trekken, voorshandl 1 Mei a.s. Het Gemeentebuis. De secretarie is thans naar het i gemeentehuis overgebracht en wordll gehouden ln de raadszaal, daar heil voor bestemde lokaal nog niet is schilderd. Burgerlijke Stand. Geboren: Comelis. zoon van Watte de Vries en van Berber de Jong- WADDINXVEEN. Van een ladder gevallen. De landarbeider R., werkzaam t jjjjj' landbouwer H., had het ongeluk va^ ladder te vallen, waardoor zijn I zwaar werd gekneusd Hij moest z'dT öelijk onder behandeling van een f stellen. De ijsclub ,-Nooitgedacht Het bestuur van de ijsclub dacht" is als volgt samengesteld I voorzitter Jac. Appel; 2de voorzltti-Tii Fafiani; 1ste 'secretaris A. F. AlbDjp secretaris T. Ververs; 1ste pennlndt W. Versluis; 2de penningmeester J)j Heerik, 'terwijl P. van Gelooven, I faas, H Borreman, P Alblas, C. Ko® W. Sleeuwenhoek gekozen rijn als~ mlssarissen. Het mannenkoor „OnTf® Vooruit" alhier behaalde te Gouds ("'(ST prijs met 264 punten. WOUBRUGGE. Crisis-Comité. Namens het Crisis-Comité is ewj Iaire verspreid, waarin op de tndjhj een beroep wordt gedaan om ?!l; steun of bijdragen in natura, aldus mede te helpen aan de lenls»! veler nood. Steunt, bij gelijken prijs en h De Nederlandsche IndasWl Hiermede dient gij Vw En bestrijdt gij de werM itt m Voor

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6