PURd« DE VIJANDEN VAN HÉT BIJ EN DOf LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 25 Jan, UIT DE RIJNSTREEK. De griep teistert Europa! numn boskoop ALPHEN. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede burgemeester. Behandeling van de gemeentebegrooting. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergade ring met gebed en een nieuwjaarsrede. Allereerst wees spr. op de crisis die nog steeds woedt en waarvan ook onze ge meente terugslag ondervindt. De bevolking bestond op 1 Januari 1932 uit 17870 per sonen. Door geboorte vermeerderde het aantal met 484; door vestiging met 832. In totaal vermeerderde de bevolking in 1932 door geboorte en vestiging met 1316 zielen, zij verminderde door overlijden 181 en door vertrek met 946 personen; al- zoo een vermindering van 1127 personen. De bevolking nam alzoo toe met 189 zielen, zoodat de gemeente op 1 Januari 18059 in woners telde. De bouwbedrijven onder vonden in hooge mate den invloed van de crisis. Het aantal verleende bouwvergun ningen bedroeg slechts 94. waarvan 25 voor 77 woningen in totaal, en 4 winkelhuizen. Krachtens de hinderwet werden 15 ver gunningen verleend hetgeen ook, in ver gelijking met voorafgaande jaren, een vermindering aantoont, terwijl handel en nijverheid in niet mindere mate als de veeteelt den invloed der tijden ondervin den. Dit moge blijken uit de cijfers der werkloosheid, die in dit jaar een in de gemeente ongekende hoogte bereikten- Zoo stonden bij de arbeidsbemiddeling in den loop van het jaar 1932 ingeschreven op 2 Jan. 499 en op 31 December 937. Het aantal werkloozen beweegt zich nog steeds m stijgende lijn. De financiën dwingen tot groote waakzaamheid. De gemeente, corporaties en particulieren dragen het hunne bij tot leniging van den nood. Moge dit zoo blijven, want de nood wordt steeds nijpender, hoe verder de crisis om zich heen grijpt. Het is mijn innige wensch, eindigde de voorzitter, dat op de dikwijls ondankbare arbeid van den raad. in dit jaar Gods onmisbaren zegen moge rusten en dat de meening van hen, die eenige lichtpunten in den economischen toestand zien, in elk opzicht bewaarheid moge wor den. De nestor van den raad, de heer Ruting, beantwoordde de rede van den burge meester. De notulen der vorige vergadering wer den aangehouden. Omtrent een door den heer Cokx in de vorige raadsvergadering gestelde waag omtrent de straatverlichting in wijk Hoorn werd medegedeeld dat B. en W- mede met het oog op de veiligheid van het verkeer, geen aanleiding vinden den be- staanden toestand te veranderen. Na ingekomen stukken volgde o.a. het voorstel van B. en W. inzake het verzoek van de N.V. Mij tot Expl. van Onroerende goederen ..Alphen ad. Rijn" om uitstel van de verplichting tot bebouwing van een perceel grond aan de Zaalbergstraat Zh.st. aangenomen. Evenzoo het voorstel van B. en W. inzake het verzoek van A. Hoogen- doora en M. de Grauw om uitstel van de betaling, eventueel ontslag van de ver plichting tot aanvaarding van een perceel bouwgrond aan de Van Genderenstraat-, Evenzoo het voorstel van B. en W. inzake de verhuring van het grasgewas langs den Ziendeweg aan A. van Wilgenburg. Op het adres van W- J. den Hertog alhier om een theeschenkerij te mogen inrichten op een perceel aan den Oudshoornscheweg, werd afwijzend beschikt. Bij het voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van crediet voor her stelling van den Ziendeweg kwamen de tongen los. Uitvoerig zette de heer Ruting dit punt uiteen. Hij stelde voor het voor gestelde crediet te verhoogen van f. 850.- tot f. 1000,-. De heer Boeren vraagt den voorzitter of door het beschikbaar stellen van een crediet van f. 850.- zal kunnen worden voorkomen dat deze weg voor het verkeer zal moeten worden afgesloten. De voor zitter meent van wei- Na zeer langdurige discussie wordt het voorstel van den heer Ruting om het crediet te verhoogen van f. 850 tot f. 1000 verworpen met 4 tegen 14 st. Het voorstel van B. en W. (crediet van f. 8501 werd dus aangenomen. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heeren W. van Beijeren en A. van Dam werd zh.st- aangenomen. Behandeling gemeentebgrooting. Alge- meene beschouwingen De heer H. van Kleef opent deze. Hij brengt hulde voor het feit dat B, en W. konden komen met een sluitende begrooting. al betreurt hij de late indiening. Onze gemeente maakte financieel nog een goeden indruk; spr. hoopt dat zij niet onder rijkscontrole komt. Gaarne zag hij de vereenigingen die de volksgezondheid bevorderen, beter ge steund- De vrijz. fractie kan zich niet vereenigen met een verhooging van de gas- water- en clectriciteitstarieven er. zal daartegen stemmen. Ook is spr. tegen de verhoogde rioolbelasting. Voorts blijken B. en W. tegen progressie bij de salaris korting. Spr. is tegen verlaging. Het ge organiseerd overleg beantwoordt niet aan de verwachting; uit alles blijkt dat de raadsmeerderheid het noodgedwongen in stelde. De toepassing kan hier niet door den beugel. Den heer Lam spijt het. dat B- en W. thans salarisverlaging voorstellen en pleit voor invoering van vastrechttarief. Spr. verzet er zich tegen, dat de meerderheid op Russische wijze regeert, gezien de uit spraak van de vorige vergadering in het beperken van de voetbalvrijheid. De heer van 't Riet ziet in de treurige toestanden de straf van de hand Gods en merkt op dat met kracht en beleid het gezag moet worden gehandhaafd; hij spreekt zijn afkeuring er over uit dat spreekkoren werden toegestaan die kren kend bleken voor het gezag. De A.R. fractie is voornemens accoord te gaan met de be grooting. De heer Den Uijl gelooft dat onze ge meente een crisisleening kan sluiten, want bijzondere maatregelen moeten eer lang genomen worden. Spr. komt op tegen salariskorting: de salarissen zijn hier te laag. terwijl de bezetting erg sober is en het is ongehoord, dat men goede werk krachten jarenlang in los dienstverband houdt. B- en W. zijn actief in zaken die geen nut sorteeren. Wij verlangen, aldus spr., vrijheid van meeningsuiting; de rede zal zegevieren tegen het geloof. De S.D.A.P. groeit hier zelfs ook, tegen de preekstoel RECLAME. üit Duitschland en Engeland bereiken ons verontrustende berichten. „Vooral onder de schoolgaande Jeugd zijn de griepgevallen talrijk", lezen wij in een courantenbericht van 21 Januari. Ook ln ons land eischt deze jaarlijks terugkee- rende ziekte weer talrijke slachtoffers. Vooral de kinderen worden vaak het eerst door de griep aangetast. Bescherm uw kleine tegen deze in haar ge volgen maar al te vaak gevaarlijke infectie ziekte. Bedenk, dat volgens langjarige en-a- ring van medici de gevolgen van dergelijke gevaarlijke infectieziekten veel ernstiger •:ijn. indien bij kinderen een Vitamine-D- tekort bestaat. Geef uw kind Vitamine-C in den vorm van „DOHYFRAL'-TAB LETTEN Prijs per buisje van 20 tabletten ƒ2.75 (da gelijks -Jtablet) voldoende voor 4080 dagen. Per buisje van 10 tabletten 1.60. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. N.V. Pharmaceutische Producten-Mij PHILIPS-VAN HOUTEN Amsterdam-C. - Heerengracht 270 op. Slechts een deel van zijn tijd kan de burgemeester aan de gemeente geven en de wethouders zijn respectabele lieden, maar geen mannen die hoog staan als be stuurders. Niet te overwinnen is de crisis door het neerdrukken der massa. Spr. komt o.a. op teeen de verlaagde T.B.C.- subsidie en in het geheel zijn de subsidies hier schriel. Meer moet gedaan worden voor de werkloozenjeugd. ook voor de schooljeugd door voeding en kleeding op school. Ook kunnen B. en W. wel zeggen dat het Burgerlijk Armbestuur zijn plicht doet, doch bij de werkloozen staat het niet best aangeschreven. Niet in orde is de geneeskundige armenpractijk Voorts vraagt spr. werkverruiming want produc tief werk mag niet in werkverschaffing verricht worden: hier zijn objecten: riolee- ring, badhuis, nieuw gemeentehuis e.a., doch B. en W. zijn te passief. Men geeft liever geld voor steun dan voor nuttigen arbeid. Spr. vestigde de aandacht op in stelling van een gemeentelijk radio-distri butiebedrijf en dringt aan op vorming van een crisisfonds. De heer Boeren verheugt het dat be gonnen kon worden met een hoog batig saldo; hij brengt hulde aan B. en W. voor het financieel beleid en betrekt daarin het ambtenarencorps- Ook aan de werkloozen zelf brengt spr. hulde, wier redelijke be langen niet steeds bevredigd konden wor den. De R.K. fracite wil niet met onrede lijke verlangens komen. Zij ziet de samen stelling van B. en W. eenzijdig en betreurt ook de partijdige samenstelling van het gemeente-personeel. Spr. vraagt of het politietoezicht vooral des nachts wel vol doende is. Wil de steun worden gehand haafd, dan moeten wij niet alleen bezui nigen maar ook naar nieuwe middelen omzien. Is het niet treffend, dat de eer ste bezuiniging is korting op kindertoeslag, wat slechts f- 688,- opbrengt. De tarieven van de gemeente-bedrijven die een ver hooging ondergingen verdedigt spreker; hij verzoekt vastrechttarief voor electrici- teit. De heer Ruting huldigt ook het beleid van B en W.; hij gaat alle bezuinigingen na en dankt den burgemeester voor zijn schenking van f. 1000,- aan de gemeente kas. Voorts spreekt hij er zijn leedwezen over uit, dat de voorzitter voornemens is heen te gaan. Op de meeste punten zal de CH. fractie met B. en W. meegaan; ten slotte vraagt ook hij invoering van vastrechttarief voor electriciteit en noemt enkele speciale wenschen als de steun aan de woningbouwvereenigingen e.a. De voorzitter dankt voor de huldebetui gingen- Dat de begrooting laat werd in gediend werd veroorzaakt doordat in meer dan één geval beslissingen op het laatste oogenblik moesten worden genomen. Bij bezuiniging vallen er altijd posten, die ieder gaarne behouden had. B. en W. meenden niet anders te kunnen handelen. De verhooging der tarieven heeft geen invloed gehad op het verbruik van gas enz. De salarisvermindering is dit jaar voor onze gemeente de beste en de drang naar progressie zou ons niet kunnen be vredigen. Het georganiseerd overleg is een dood kindje met een lam handje ge noemd. maar dat is overdreven, want om destijds wil is niet geheel gehandeld kun nen worden als men wenschte. Demonstra ties op straat worden door den een goed, door den ander afgekeurd. B. en W. heb ben het recht volgens de Zondagswet het voetballen op Zondag te regelen- Uitvoe ren van groote werken is voor de gemeente altijd duur. daarbij geeft het rijk geen subsidie voor materiaal en het is buiten gewoon moeilijk goede objecten te vinden Niet de minste durf hebben B. en W. al thans op dit terrein, want een der voor naamste dingen is, dat wij onze financien op orde houden. Dat de burgemeester per soonlijk zijn best deed verschillende lands belangen te bevorderen, was tot heden niet in het nadeel der gemeente. Het moge waar zijn. dat de tijdsomstandigheden gunstig zijn voor de SB.AP. maar wan neer de theorieën dier partij werden door gevoerd, zou het met ons land weldra gedaan zijn. Wij hangen sinds eeuwen af van de landen die om ons heen liggen. Spr- komt er tegen op, dat hier de loonen gedrukt worden, want zal er iets bereikt worden, dan dient het levenspeil ver laagd. Elk land sluit zich zooveel mogelijk af; daarom is zuinigheid een eerste ver- eischte. Het politietoezicht gaf nog nimmer reden tot klachten en onze motor bewijst goede diensten. Er zijn wel eens verga deringen gehouden met kleine agenda's, maar die duurden toch lang. Voor dit jaar wordt op 12 vergaderingen gerekend. Voorts hoopt spr. ook dat de regeering zal willen helpen inzake de woningbouw vereenigingen. Onze schulden zijn het laatste jaar toegenomen; ook dit jaar zul len wij wel weer een leening moeten af sluiten Geen goedkeuring van Ged. Staten zal verkregen worden op een crisisleening. Wethouder Herngreen komt er tegen op, dat de heer Lam het mindere verbruik van gas enz. toeschrijft aan de verhoogde tarieven: die vermindering begon reeds ln het najaar van 1931 toen nog geen sprake was van verhooging. Betreffende de salariskwestie had spr. gaarne gezien, dat er eenstemmigheid was. De heeren van het georganiseerd overleg waren voor geen enkele verlaging te vinden; als voorzitter heeft hij de heeren 3 maal gelegenheid gegeven voor alg. beschouwingen; het heeft spr. teleurgesteld, dat waar alles terugloopt en in elkaar zakt, de organi saties van de ambtenaren zoo absoluut afwijzend stonden to. een verlaging. Weth. Sprey zegt dat het werk van het algemeen armbestuur enorm toeneemt. In den laat- sten tijd waren er eenige moeilijkheden met de doktoren, doch overleg heeft plaats gevonden. De heer van Kleef komt er nog eens tegen op dat de TB.C.-ver. zoo sterk ge troffen wordt. Het Rijk verlaagt ook: daardoor zal er dus van uitzending geen sprake kunnen zijn. Het verhoogde tarief zal spr. nopen tegen de begrooting te stemmen. Men heeft zeker verwacht dat de ambtenaren zich zoo maar bij de voor gestelde verlaging zouden neerleggen. Wij geven hier een slecht voorbeeld inzake de lage salarissen- De heer Boeren zegt, dat wij voorzichtig moeten zijn om het leven der TB.C.-Ver. niet onmogelijk te maken. Hij heeft liever een tekort op de begroo ting dan medewerking aan het aan kant brengen van de vereeniging. De tarieven zijn niet onbillijk en een vastrechttarief zal moeten komen. Ook spoort spr. aan tot nader overleg inzake de armenpraktijk. De heer Koren gelooft dat gebrek aan ver trouwen het georganiseerdoverleg ge schaad heeft. De heer 't Riet dringt aan op antwoord inzake de gehouden demon stratie. waar krenkende taal voor de overheid gehoord werd. Den heer Verdonk verwondert het niet, dat de Ie- vergade ring van georg. overleg niet geheel be vredigde. Als er straks een reglement voor dit instituut gemaakt moet worden, kan nog veel gered worden. Tegenover de groei der S.D.A.P. staat het vertrouwen dat ligt in het geloof en dat ook in deze dagen tot schoone daden voert. De heer den Uijl is niet zoo onnoozel te meenen dat het socialisme ons land zou kunnen redden uit de misère. Wij zien geen heil in wanhoopsuitingen en weten dat er niet aan alle verlangens kan worden voldaan- De heer Lam waarschuwt nog eens tegen verhoogde tarieven. Na 'de pauze zegt de voorzitter dat hij het gevoelen handhaaft van B- en W. inzake de tariefsverhoogingen; verder dat er ongetwijfeld opgelet zal worden als bij demonstratief krenkend wordt opge treden Hij ontraadt thans algeheele her ziening der salarissen. Als mocht blijken dat gemeente-radiodistributie een nieuwe bron van inkomsten opent, dan wil spr. daartoe medewerken. Weth. Herngreen toont met cijfers aan. dat het verminderen van de gas en electriciteits aflevering niet in verband staat met de verhoogde tarie ven, terwijl ook de verandering van de branduren van de lantaarns zeer veel besparing geeft. Hiema wordt aangenomen de heffing op de gemeentefondsbelasting tot 80 '/o. De heer H. van Kleef blijft tegen de ver hooging der tarieven; hij wil niet alle crisis-uitgaven laten drukken op het huidige geslacht. Het rijk zal de gemeente niet noodzaken de kabels te lichten; spr. stelt voor de f. 50.000hiervoor benoodigd te lichten uit de bedrijven en dan de tarieven op den vorigen stand terug te brengen. De heer Ruting verklaart zich daartegen, want hoe goed ook bedoeld, het zal toch niet voldoende zijn. De heer den Ouden is het daarmee eens, de crisislasten op het nageslacht leggen zou spr. ook toelachen als hij maar zag dat het diepste punt be reikt was. Na verschillende andere opmerkingen zegt de voorzitter, dat de gemeenteschuld sinds 1929 met 50 steeg. Het nageslacht zal wel degelijk meer moeten betalen en de vraag zou zijn of Ged. St. dit voorstel zouden goedkeuren; bovendien zijn deze niet hooger dan ln vele andere gemeenten. De heer van Kleef blijft geen bezwaar zien in zijn voorstel. Hierna ericent Wet houder Herngreen dat er een aardige reserve is. maar spr kan niet meegaan met de gedachte om deze maar op te gebrui ken- Verlegging van de kabels zal nog 2 ton kosten en jarenlang zorg geven. Hij ontraadt het voorstel ernstig. Na discussie komt het voorstel van den heer H. van Kleef in stemming n.l. het gas per M2 te bepalen op 9 ct.; dit wordt verworpen met 11 tegen 6 st. Waterleiding: De heer Veltman wil een andere prijsberekening. Het voorstel van B. en W. inzake de verhoogde watertarieven werd aangeno men met 11 tegen 6 st. Electriciteit: De heer Boeren licht zijn voorstel tot het invoeren van een vast rechttarief toe- Een gezin gebruikt voor f. 5.per tijdvak, straks per K.W.U. 8 ct. Laat de raad uitspreken dat er spoedig een vastrechttarief komt. De heer van Koren vraagt waarom B. en W. de kleine bedrijven hier zoo zeer be zwaren in vergelijking tot Bodegraven b.v. De heer B. Spreij vraagt of het ook geldt voor Zwammerdam. Weth. Herngreen heeft den indruk dat het in de eerste jaren aan het bedrijf een belangrijk verlies zal geven. Het voorstel wordt met alg. st. aange nomen. waarna de verhooging van de electriciteitstarieven even als die van gas en water voor 1 jaar worden aangenomen met 11 tegen 6 st. Rioolbelasting: De heer H. van Kleef vraagt of er niet eenige progressie inge legd kan worden. Spr. stelt voor de lagere huurwoningen minder te laten betalen dan de hoogere. Het voorstel wordt aan genomen. Voorgestelde loonsverlaging: Kindertoe slag halveeren- De heer Boeren betreurt dit voorstel omdat het particulier bedrijf niet zoo'n belang heeft bij een flink ge zond gezin. Spr. ziet het gezin als de natuurlijke peiler van het maatschappelijk leven. In 10 jaar is de gezinssterkte met 31 °/o afgenomen. Spr. wijst op België, waai het groote gezin beschermd wordt; voorts op de programma's der R.K. Staatspartij en die der A.R, en C.H. partij- Het is spr. een raadsel hoe B. en W. hun standpunt hebben kunnen verzaken; hij rekent op revisie in het belang van het gezin. Breedvoerig licht spr. een en ander toe. Vooral nu mag geen enkele kindertoeslag worden ingetrokken; daarom stelt spr. voor geen enkele verandering aan te brengen. Tot slot van de zitting van Maandag die behoudens een kleine onderbreking duurde van 's-middags 2 tot 's-avonds 9 uur her innert de heer Verdonk aan de invoering van het gezinsloon- Hij is ook tegen dit voorstel vooral omdat dit bedrag op de begrooting zoo weinig invloed heeft. De verdere behandeling werd tot heden middag 2 uur uitgesteld. Aanrijding- Ten; weg aanrijding plaats tusschen een personen auto en een auto van den bloemenkoopman van G. doordat de wagens sllipten. Een der wagens kwam tegen een hek terecht en de andere tegen 'n boom. Beide waren zoodanig beschadigd dat zij door een kraanwagen moesten worden weggesleept. Feestavond Chr. Reïsvereeniging. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der afd. „Rijnstreek" van de Nederl. Chr. Reisver. werd in het Nut een mooien film avond gehouden. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 75 1 en gebed door den neer G. Klok sprak deze een kort wel komstwoord. De aanwezigen maakten via de film reizen naar Zwitserland. Een in de smaak vallende afwisseling waren zang spelen van mej. Tr. Klok en den heer G. Hoogeveen. Ook „Zonsopgang" uitge voerd door een viertal dames had veel bijval. Tevens werden nog verschillende aardige tableaux uitgevoerd, terwijl de heer G. Hoogeveen de aanwezigen nogmaals van zijn aardige zang liet genieten met de uitvoering van de nummers „Vragen staat vrij" en „Vader in de Bijenkorf' De sluiting werd verricht door den heer G. Klok; het was een geanimeerde avond! o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Heinrich Martin, z. van Jo hannes \Vilhelmus Jansen en Gertnidis Cornelia den Hollander; Johannes Antonius, z. van Petrus Hendrik van den Bosch en Johanna Maria Masker; Martinus Adrianus, ;z. van Martinus Hogenboom en Cornelia Johanna Maria Bakker; Geertruida Petro- nelia, d. van Hendricus van Klink en Mana Agnes van Veen; Cornells Johannes, z. van Willem van Hameren en Petronella Geertruida v. d. Klugt; Johanna Petro nella. d. van Conielis Borst en Wilhelmina Bartels: Theodorus Gijsberlus, z. van Leo- nardus Cornelis van der Geest en Cornelia Eh'sabeth Tersteek. Getrouwd: Simon Gerardus Gerse, j.m. 24 jaar. te Zoeterwoude en Maria Helena Johanna Borst, 22 jaar. ngevolge van de gladheid van den had op den Gouwsluischeweg een of gesprongen in één nacht. gaafVn 'f Beste boor <je Doos 30 60 T Bi» Apothekers „^cae®D0 •leven E Het 25-jarig bestaan In hotel ..Neut" heelt - het 25-jarig bestaan een; t vergadering' plaats gehac „Otweg". De penningmeester den A' verslag mede, dat het sjj ovï f. 516 60 bedroeg. Bij de bestuursverkiea»an dei tredenden, de heeren van der Kraats, R. Geenieeft b herkozen. Met algemeen. Leids op voorstel van het bei-rengra feest te organiseeren, .at adr< comité A een gift te c> het Co f.75. De heeren C. vai.t het Bruyn Johzn., A. Bak te Voort en A. Hondijk, he va ting af in het bestuur iV00i den vervolgens gehuldi:.Wed Tenslotte deed de see.merkü de Bruyn Johzn., medec-.ns gr0( in het afgeloopen tijdje ldsf0fi Na de rondvraag werif, Hit, enkele sprekers gelukji? da, men nog eenigen tijd ge^&ee] steu Gouwe-vermé,dstof Thans zijn aan he;:®en E deze gemeente de laatste' band met de Gouwe vent* "al en wel de wachtkamer vj-P-ooze „Vooruitgang" en het WEir.in- heer W. C. Hage. eln° Daar het geheele compfihjks is, zal ook aldaar spoedig:,' var. een aanvang worden gemden; t B A.-R. Kiesverettz^k 1 venir In de gehouden jaarienoffen A. R. Kiesvereeniging e th£ Oranje" kwam in behstcking lijst voor de a.s. Tweedei eind gen, welke na eenige kit a vastgesteld. tot Tot bestuursleden werfedige heeren G. de Jong, J. de!at d - (J,0 Zondagsdienst 4oons Voor Zondag 29 Januai1- v.oc dienst worden waargen('°7°ei du Buy. ie^n' eefd R.-K. Volkskndstc alle De afd. Boskoop van koste bond heeft in het patrote ste de Rozenlaan haar jas1 van houden. voo De voorzitter, de I»' g ko opende met een hartelijiit is verslag van den peesde i dat de kas over een to'i van f. 23.51. In de controle-comi "- zen de heeren H. Re.-J g Rijn. Bij de bestuursverkieS j1®"^ tredende leden de heers-s*18 ker, Th. Verbeij en G. Ft®K e. kozen. 22™j Vervolgens werd door c vijzi viseur, kapelaan Hofstede houden over het ondernjf®5" organisatie in dezen til» b" met groote aandacht we:: Hierna volgde sluiting. Jeugdige werklKTrtzf ,sser Door den heer A. E.P dei- gemeentebedrijven, s ïme lezingen in het jeugdhmrt-enh werkloozen over het s-'rdt In verband daarmede telend sisten gistermiddag een d gasfabriek, alwaar zij dtft'.iua: werden ontvangen en r-ant: een en ander door hem st Tot commissaris van Ziekenkas „Zelf hulp""' heer H. 't Hart alhier. 125. De bijen kropen nu voorzichtig naar het Hommel paleis toe, doch ontdekten onderweg een ingang. „Mis schien wel een geheime ingang," zei een der oude bijen. „Ik zal er eens inkruipen," antwoordde Jaap en dook direct het gat in. De andere bijen stonden vol spanning t« wachten. 126. Even daarna hoorden de bijen dat s:;:_ iemand sprak. „Zie nou maar, dat je h"Ljjg hoorden de bijen zeggen en even daarna kw Bie uit het gat. „We zijn verkeerd," zei Ja PTJ{jSfl bijen en tegelijkertijd kwam er een kop

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14