agenda LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 Janu, an SPORT. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. IIT GYMNASTIEK. UITVOERING VAN EXCELSIOR. Ter opening eener lange reeks heeft Excelsior Zaterdagavond haar jaarlijksche uitvoering gegeven in de raai van Con cordia, die goed was bezet. Ijsvermaak en koude hadden aan de publieke belang stelling w 1 eenigen afbreuk gedaan, maar ook nu was het aantal bezoekers nog groot en in opgewekte stemming heeft men bij gevolg ook ditmaal weer het jaarfeest kunnen vieren. Hovink's band zorgde al geruimen tijd voor het aanvangsuur voor prettige muziek en zij heeft zich ook daarna voortdurend doen hooren, al was zij aanvankelijk niet geheel op het bege leiden eener gymnastiek-uitvoering in gesteld. Voorzitter Galjaard sprak het gebruike lijke welkomstwoord en vertelde dat. het de vereeniging in het afgeloopen jaar goed is gegaan. Niettegenstaande het aantal deelnemers aan de verschillende wedstrij den enorm was toegenomen en dus de concurrentie zooveel grooter was, vermocht Excelsior enkele prijzen in de wacht te sleepen, terwijl de leider zelfs nummer twee werd in het tournooi om het kam pioenschap van den Turnkring Leiden en Omstreken. Er is voortdurend zeer hard gewerkt en spreker hoopte dat dit in de prestaties van dezen avond tot uiting zou komen. En die hoop is verwezenlijkt! We zagen teveel uitvoeringen in het vorige seizoen (we meenen dat het er twaalf of dertien zijn geweest) om ons nog de impressies van het voorgaande jaarfeest duidelijk voor den geest te halen en wagen ons daarom niet aan een vergelijking, maar in ieder geval mag worden vastgelegd dat Excelsior blijk heeft gegeven van ambi tieuze voorbereiding, hetgeen Zaterdag avond verdisconteerd werd in tal van goede verrichtingen, die bij de toeschou wers luiden bijval hebben uitgelokt. Af gewisseld met enkele eigen gekozen oefe ningen demonstreerde Excelsior de bonds- oefeningen voor het groote Pinkster- tournooi te Rotterdam en zij heeft die belangwekkende oefenstof op bevredigende wijze weten te vertolken. Uitstekend waren de vrije oefeningen der werkende leden, die zich voor vele moeilijkheden zagen ge steld doch die opgave telkens weer naar wensch wisten op te lossen. De sub-wer- kende leden begonnen hun staafoefeningen vrij onrustig, maar allengs vlotte het beter en de tweede oefening was reeds veel correcter en levendiger. De zenuwen heb ben trouwens ook in andere nummers kwaad gedaan, maar dat is een verschijn sel dat zich bij iedere vereeniging altijd weer herhaalt. Zwakke en fraaie presta ties wisselden elkander af aan de brug. Dat kon overigens moeilijk anders omdat Excelsior verschillende .eden heeft, die nog slechts enkeie maanden meeturnen. D? adspiranten gaven pittige vrije oefe ningen. terwijl een nummer hoog-rek en een aantal mooie standen het slot heb ben gevormd van deze gymnastiek-uitvoe ring. Dat rek-turnen was wellicht het minst geslaagde nummer, hoewel ook hier eenige leden werk leverden dat den toets der critiek volkomen kon verdragen. De zeer ijverige leider, de heer N. de lEcluse, die met zooveel ambitie het oude Excel sior weer op een liooger plan poogt te brengen (en daarmede stellig de goede richting uitgaat), heeft dezen avond aan verschillende nummers meegewerkt en het publiek dikwijls tot enthousiasme gebracht. Na de pauze hebben de bekende Leidsche humorist, de heer Spaanderman, en de accordeonnisten, de heeren Hovink en Heusden, het publiek geruimen tijd op prettige wijze bezig gehouden. Het feest is besloten met een bal onder leiding van den heer A. N. van Wijk.. PAARDENSPORT. BEKERDAG TE UTRECHT. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is Zaterdagmiddag de Jaarlijksche „Beker dag" van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland gehouden, waarop in een feestelijke bijeenkomst de zilveren bekers en medailles werden uitgereikt aan degenen, die hebben deelgenomen aan den door de Commissie voor 't Ruitertoerisme van den A. N. W E. uitgeschreven Rond rit te Paard door Nederland en daarbij hebben voldaan aan de voor dezen toeris- tischen rondrit gestelde eischen. De heer Spanjaard gaf een overzicht van het werk dat de A.N.W.B. in het afge loopen jaar voor het ruitertoerisme heeft verricht. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking der bekers en medailles. Van de 4 detachementsbekers werd er één toegekend aan de le batterij 6e reg. veldart. te Leiden, commandant kapitein J. van der Meulen, met 21 ruiters. Kleine bekers werden toegekend aan luit.-kol. J. E. Haitsma Muiier en 2e luit. J. D. Winkelman, beiden te Leiden, die 4 maal 60 K.M. hebben afgelegd. IJMUIDEN, 23 Januari 1933. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.20—1; Griet per kist van 50 K.G. 2714; Tongen per K.G- 1 25 0.90; Groote schol per kist van 50 K G. 1612'/t: Middelschol per kist van 50 K.G. 1914: Zetschol per kist van 50 K.G. 28— 16: Kleine schol per kist van 50 K.G- 23' 9'A; Bot per kist van 50 K.G V/t5; Schar per kist van 50 KG. 9'/i3.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 50—34'/?; Gullen per kist van 50 K.G. 22—6; Wijting per kist van 50 K.G- IOVj4'A; Levende Kabeljauw 5.60—1.60 per stuk: Groote schelvisch per 15 3430: Middel per 25 4439: Klein model per 20, 28: Groote Gul per kist 16—12; Kleine 118. Aangekomen 4 buizers VL. 86 met 1213: VL. 109 met 1096: VL. 192 met 1196; VL. 114 met 1085; en 24 loggers K.W. 144 met 1149; K.W- 38 met 1113; K.W. 101 met 1190; K.W. 67 met 1127: K.W. 102 met 857; K.W. 70 met 712; K.W. 161 met 1157; K.W. 60 met 741; K.W. 68 met 831; K.W 112 met 700; K.W. 178 met 540; K.W. 24 met 1009: K.W. 110 met 588; K.W. 150 met 970: KW. 36 met 928; K.W. 162 ihet 1173: K.W. 147 met 741; K.W. 65 met 1096; SCH. 73" met 1139; SCH 69 met 981 SCH. 261 met 1100 SCH-25 met 850: SCH. 53 met 835; CCH. 14 met 1387. AALSMEER. Het v.m. Cooperaliegebouw. De Fa. Carels en Mes alhier is door aankoop eigenaresse geworden van het v.m. coöperatiegebouw, staande in de Marktstraat, naast de gerestaureerde en tot vereenigingsgebouw ingerichte „Oude Veiling" Het wordt nu veranderd in een woon- en winkelhuis, annex kleermakerij welk werk bij onderhandsche aanbeste ding is opgedragen aan de Fa. de Vries en Boogaard alhier. Het zal onder architec tuur van Berghoef en Ir. van Eepen in denzelfden trant worden gebouwd als de „Oude Veiling." Het ijs. Zaterdagmiddag is de baan van de IJsclub „Aalsmeer" voor het publiek open gesteld, Reeds dadelijk was het zeer druk Ook gisteren heeft men veel geprofiteerd! Blijft de vorst aanhouden, dan ligt het in het voornemen deze week verschillende wedstrijden te organiseeren. Poelen en plassen waren door de betrekkelijk ge ringe vorst, nog steeds onbetrouwbaar, terwijl in de Ringvaart de scheepvaart nog plaats had. De Japansche kers. In de afgeloopen week werden aan de Centrale Veiling de eerste bloemtakken van Japansche kers ten verkoop aange boden. Het is een cultuur, waarop zich meerdere kweekers de laatste jaren heb ben toegelegd. De Japansche kers is dan ook ongetwijfeld, wanneer zij tot vollen bloeirijkdom, schitterend! Voor den han del was zij steeds een welkome aanvul ling van het uiteraard beperkt sortiment snijbloemen gedurende het winterseizoen- Intusschen wordt over de tot nu toe aan geboden takken van de Japansche kers niet geroemd; over het algemeen zijn de bloemen te bleek: zij missen nog de zachtrose kleur. Het zonnetje zal eerst eens op de kassen moeten schijnen om dit product goed tot zijn recht te doen komen BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Marinus Adriaan Dorst, 23 j. en Adriana Polderman 23 j. te Zegwaart. Een plaatselijk Crisiscomité. In deze gemeente werd een plaatselijk Crisiscomité opgericht. Voorzitter is de Burgemeester, secretaris de heer M. Idema penningmeester de heer A. van Os. In de loop der week zal door eenige dames een collecte langs de huizen worden gehouden. Aller medewerking wordt verzocht; giften worden gaarne bij den penningmeester in gewacht. HAARLEMMERMEER. Bijbelgenootschap. In de Ned. Hervormde Kerk te Hoofd dorp werd de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Hoofddorp van het Ned. Bijbelgenootschap. De voorzitter, ds. Sal- verda, deed verschillende mededeelingen over het werk der afdeeling, die op 't oogenblik 23 leden en 127 begunstigers telt. Hierna deed ds. Y. Alkema uit Aals meer een rede over „het verboden wet boek dat bij Josia's tempelherstelling werd weergevonden." Opgericht. In een daartoe te Hoofddorp in het gebouw „Palvu" gehouden bijeenkomst, werd na een inleiding van den heer A. Treurniet uit Amsterdam besloten tot op richting van een arbeiders-avondschool. Het ligt in de bedoeling cursussen te houden te Hoofddorp en aan de Lijnden, waarvoor zich reeds een 25-tal deelnemers heeft aangemeld. Er zal les worden ge geven in Ned. taal, rekenen, administra tieve en sociale kennis. Het ijs in Haarlemmermeer. Op de in uitstekende conditie verkee- rende en 's avonds verlichte ijsbaan aan den Kruisweg te Hoofddorp, heerschte weder een gezellige drukte. Begunstigd door prachtig winterweder en groote be langstelling had Zaterdag een wedstrijd schoonrijden plaats voor paren, waar voor fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld, die 's avonds in de Landbouw werden uitgereikt. Het actieve bestuur van de ijsclub heeft ook voor de eerstkomende dagen een mooi programma samengesteld, zoodat, ijs- en weder dienende, een steeds druk ker wordend bezoek verwacht wordt Heden zijn er wedstrijden voor kinderen tot 14 jaar. Morgen schoonrijden voor heeren om het kampioenschap van den Ijsbond Noord-Holland en Woensdag avond groot gecostumeerd ijsfeest, dat een schitterend succes belooft te worden. Overigens is het ijs in Haarlemmermeer nog onbetrouwbaar. Door het werken van de machines lag een paar dagen geleden de Hoofdvaart nog voor een groot ge deelte open. Als de vorst blijft aanhou den, zal wellicht ook spoedig op andere plaatsen in deze gemeente het ijs sterk genoeg zijn om er van te kunnen genie ten. Op de fortgrachten werden ook reeds eenige schaatsenrijders gezien. Crisis. Christendom, Communisme. Met betrekking tot de in de Landbouw te Hoofddorp vanwege het comité van actie gehouden openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer F. B. Bresser alhier, met het onderwerp: „Cri sis. christendom, communisme; een woord voor onzen tijd", vernemen we, dat deze bijeenkomst, waarvoor enorme belangstel ling bestond, bedoelde een openbare ver dediging te zijn van de christelijke le vens- en wereldbeschouwing. De vergade ring kon niet ten einde worden gebracht, omdat er geen permissie was aangevraagd zoodat om 10 uur moest worden gesloten. Allen verlieten echter rustig de zaal de communisten onder het zingen van de Internationale terwijl op veler verzoek de vergadering op een nog nader te be palen datum zal worden voortgezet en daarin dan de heer Bresser onmiddellijk zal beginnen om de debaters te beant woorden. HILLEGOM. De werkloosheid. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs slaan ingeschreven: 7 fabrieksarbeiders, 1 snel persdrukker. 1 drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker. 6 grondwerkers, 16 metse laars. 19 opperlieden. 18 timmerlieden, 6 schilders. 1 halfwas-timmerman. 3 mach. boutbewerkers, 3 stucadoors, 1 steenhouwer, 4 mandenmakers, 1 kistenmaker. 1 vloer legger. 1 waschknecht, 2 electricicns. 1 scheepsmaker, 2 verw. monteurs. 2 smeden. 2 wagenmakers. 1 bankwerker, 1 boek binder. 2 broodbakkers, 36 bloemistarbei ders, 451 landarbeiders, 13 tuinarbeiders, 4 boerenarbeiders. 2 plantsoenarbelders, 15 jeugdige landarbeiders. 1 jeugdige tuin- arbeider. 1 jeugdige bloemistarbeider, 1 winkelbediende, 1 venter. 3 handelsreizi gers, 7 schippers, 2 halfwas-schippers, 6 chauffeurs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 wegwerker. 1 poetser (tram), 6 kantoor bedienden. 1 idem vr. ben. de 18 jaar; 1 boekhouder, 2 kantoorbedienden m. ben. de 18 jaar, 48 losse arbeiders, 2 hand langers. 1 controleur. Aanvragen werkge vers 1. Voldaan 1. Plaatsingen 1. Terug getrokken 4. Vervallen 13. Vier inbrekers gearresteerd. Als verdacht van diefstai en inbraak gepleegd te Lisse, Bennebroek en Heem stede zijn vier jonge Hillegommers aan gehouden en in arrest gesteld. Dc daders zijn P. S„ W. de H„ M. v. M., en 3. T„ waarvan de twee eerstgenoemden goede bekenden van de politie zijn. Er is bij voorkeur buiten de gemeente gewerkt; de aangehoudenen hebben bitend, in Lisse. Bennebroek en Heemstede inge broken te hebben; zij ontkennen de kleine inbraken die hier in de laatste maanden zijn gepleegd. Voor onze gemeenté is de arrestatie van dit kwartet een ware opluchting. De politie van Lisse. Hillegom. Bennebroek. Heem stede en Haarlem heeft samengewerkt bij het onderzoek en de opsporing. Gelukkig met veel succes Het IJs. Gisteren is hier veel gereden op polder sloten en vaarten, omdat er geen echte ijsbaan meer is. Best was het ijs niet, bovendien zijn vele vaarten lang bevaren, dus voor schaatsenrijders zoo goed als onbruikbaar. Wel zijn er vele krabbel- baantjes voor de schoon rijders en de kin deren. De drukst bezochte vaarten zijn de Vossenvaart en vooral de Teijlingervaart in de Elsbroeker polder. De Leidsche Trekvaart, tusschen Haarlem en Leiden, en de Ringvaart van de Haar lemmermeer zijn lang bevaren en onbe rijdbaar. De ijsbaan, waarvan vroeger zooveel ge noten is, wordt thans bijzonder gemist. De ijsclub slaapt al eenige jaren en schijnt niet te willen ontwaken! Elfhonderd gulden! De collecte van diakenen der Ned. Herv. Kerk bij lidmaten en bij niet-lidmaten. heeft elf honderd gulden opgebracht. Dit bedrag heeft de verwachtingen ver overtroffen. KATWIJK. Het Crisiscomité. Het comité heeft aan de winkeliers het volgende schrijven gezonden: Het comité is ter oore gekomen, dat niet alle der door haar uitgegeven bonnen in levensmiddelen omgezet worden. Waar deze bonnen alleen slechts tegen eerste levensbehoeften inge ruild mogen worden, roepen wij de mede werking van alle winkeliers in. en ver zoeken u beleefd op de achterzijde der bonnen te vermelden welke goederen voor die bonnen gekocht zijn en in geen geval koek of snoeperijen daarop te verstrekken. Op uw aller medewerking rekenend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanvaring. Tengevolge van het vele ijs m den Rijn kwam het motorschip van de firma Z.. in botsing met de vlet van den tuinder C. K. De vlet bleek tegen de botsing met het ijzeren gevaarte niet bestand en werd deerlijk gehavend. De politie nam van een en ander kennis en maakte proces- verbaai op. KATWIJK AAN ZEE. Willem van Oranje-herdenking. Het ligt in de bedoeling van de Oranje- Vereeniging om op 24 April a.s. het vierde eeuwfeest van de geboorte van Prins Willem van Oranje, te herdenken, zij het op bescheiden wijze. Het Bestuur heeft reeds onder voor zitterschap van den heer Volbeda verga derd om plannen te ontwerpen om t.z.t. met voorstellen bij de algemeene verga dering te komen. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 1055 werkzoekenden, zijnde: 217 losse arbeiders 5 stucadoors, 36 opperlieden, 113 grond werkers, 1 houtbewerker, 36 timmerlieden 21 schilders, 35 metselaars, 3 broodbak kers, 1 bedrijfsleider, 7 motordrijvers, 2 monteurs. 1 smid. 6 fabrieksarbeiders. 1 pottenbakker, 21 kuipers, 10 varensgezel len. 4 chauffeurs, 8 scheepmakers, 1 man denmaker, 10 stokers, 15 binnenschippers, 3 loodgieters. 1 monteur-lasscher, 232 visschers, 248 landarbeiders, 2 boerenar beiders, 3 tuinlieden, 7 bloemisten, 1 kok, 1 machinist-bankwerker, 1 behanger- stoffeerder, 2 warmoezeniers. Beneden 18 jaar: 1 schilder, een metse laar, 1 timmerman, 2 losse arbeiders, 1 bakker, 1 landarbeider en 1 fabrieksar beidster. Schaatsenrijden bij de Binnensluizen. Bijna den geheelen Zondag heeft men schaatsen gereden op den Driehoek bij de Binnensluizen. Kinderen werden door de politie niet toegelaten, de volwassenen moesten zelf de verantwoordelijkheid dra- fen. Des middags was liet er zeer druk. égen 4 uur gelastte de - politie bet - ijs te verlaten wegens de vele scheuren. J. A. G. uit do Havenstraat deed aan gifte bij de politie, dat van zijn rijwiel een electrische batterij-lantaarn, merk Je- veha OHon is ontvreemd. NOORDWIJKERHOUT. Consultatie-Bureau voor Zuigelingen. Het nieuwe consultatie-bureau voor zuige lingen (Wit-Gele Kruis) zal officieel ge opend worden op 9 Februari a.s. Als kinderarts zal optreden mevr. dr. van Laarhoven-Depla uit Voorburg. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen m deze gemeente bedraagt thans 318. De Bevolking in 1932. ili hef afgeloopen jaar werden in Je zo gemeente 20 huwelijken gesloten. Het aan-, tal inwoners klom op met 90 en bedroeg op 1 Januari j.I. 6626. De financieele positie der gemeente. Nu het geineente-bestuur voortaan, vol gens den wensch van Ged. Staten 200 opcenten zal heffen op de personeele be lasting waardoor het te kort op de be grooting zal dalen tot f. 12.000, kan met kans op succes een beroep op de regeering gedaan worden. Gevraagd zal worden om een Rijksbijdrage uit den post „Hulp aan noodlijdende Gemeenten". Met No. 15 dei' Stscrt. werden afdruk ken verzonden van de akten betreffende de N.V. v.h. N. C. van der Zalm en Zn. alhier. OEGSTGEEST. Meisje aangereden. Zaterdagmiddag te omstreeks 3 uur liep de 7-jarige E. M. L„ met haai' schaatsen onder de armen om met spoed te gaan schaatsenrijden. Zij moest den drukken Rijksstraatweg oversteken. Zonder zich om het verkeer te bekommeren liep zij den weg over. juist op het oogenblik. dat van de richting Haarlem een auto naderde met een snelheid van plm. 70 K.M, De auto bestuurder. de heer A. B. wonende te Sas- senheim trachtte door het rijwielpad op te rijden, het kind te ontwijken. Zij werd ech ter door den zijkant van de auto aangere den en 15 meter meegesleept, doordat de heer B. sterk remde. Het kind werd onder de auto vandaan gehaald en had alleen een schaafwond aan de keel en aan het dijbeen. Door dr Hugenholtz werd zij be handeld. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. RIJNSBURG. Omzet bloemenveiling. De omzet aan de bloemenveiling „Flora" bedroeg over de maand December 1932 t. 46.982.79 tegen f. 53.816 in Dec. 1931 of f. 6.833.50 minder. De oorzaak is voor een groot gedeelte te vinden in den kleineren aanvoer. VEURLEIDSCHENDAM. Raadszitting. De raden van Stompwijk en Veur komen morgenavond 7.30 uur in gec. openbare zitting bijeen. VOORSCHOTEN. Priesterwijding. Zondag 15 Januari had pater J. Doeswij k alhier, uit de handen van Mgr. T. T. Gor man, C. S. S. P. Tit. Bisschop van Amastris de H. priesterwijding ontvangen in het Convict Albertinum te Fribourg, Zwitser land en gisteren droeg de jonge priester in de R.K. Kerk van den H. Laurentius, al hier, zijn eerste plechtige H. Mis op. Om streeks 10 uur deed Pater J. Doeswijk, af gehaald door de geestelijkheid, eenige bruidjes en graalleden, achter in de kerk zijn intocht, terwijl de aanwezigen hem een welkomstlied toezongen. Bij het opdragen zijner eerste plechtige H. Mis werd de neomist geassisteerd door den heer P. Meyer, als presbyter assistens, den heer A. Leenders als diaken en den heer N. Hoek, als sub-diaken, terwijl de heer L. de Brabander. Kapelaan alhier, fungeerde als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden mede plaats genomen de Mgr. Th. Bekker, Rector van huize Bijdorp en de heer Beyersbergen van Henegouwen, leeraar bij de Kruisheeren te Zoeterwoude. De heer Jac. Doeswijk, broeder van den neomist en kapelaan te 's-Gravenhage. be steeg na het evangelie de kansel tot het houden van een feestpredicatie. Het zang koor zong onder leiding van den directeur M. Lakeman „Missa pontificalis, tribus vocibus inaequalibus concinende organo comitante auctore preb. Laurentio Perosi". Na de Hoogmis gaf de jonge priester, ge machtigd door een bijzondere gunst van Paus Pius XI de pauselijke zegen met volle aflaat, waarna het zangkoor een priester cantate zong van Th. Vis. Des avond te 7 uur had een plechtig lof plaats, waarbij de jonge priester -werd ge assisteerd door de heeren Jac. Doeswijk, A. Leenders en W. Versteegen. Besloten werd met den lofzang „Te Deum Laudamus. De familie Doeswijk had dezen dag het voorrecht haar derde zoon als priester het altaar te zien bestijgen. Een broeder va nden neomist is als Missio naris werkzaam in Kamaroem en hijzelf zal zijn priesterlijke bediening gaan uit oefenen in het Bisdom Omaha, in de staat Nebraska in de Vereenigde Staten van Noord Amerika. Raadsagenda. Woensdagavond vergadert de raad dezer gemeente, te 8 uur. Ingekomen stukken. Aangaan rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. Wijziging begrooting 1933. Wijziging steunregeling. Verzoek yan P. Zonneveld ex..art. 13 der lager onderwijswet 1920. Verzoek bestuur Groene Kruis om sub sidie voor tuberculose bestrijding. HEDEN; Den Burcht: N. R. v. heer v. d. Starre. 8'/s aar nam.' Den Burcht: Voorstelling dtdcl. 8 uur nam. °te] In den vergulden Turk- Ua F3 teur-Fotografenver. Spr W m5® eel uur nam. taut o, b Rehoboth (Rapenburg) - sw lxp.e in-de-Wey, van Wilnis. 8 uur t^?ersl Volksgebouw: Natuurvriend®», een Max Gerisch. 8 uur nam "Islaai i mi Dinsdag, juisi Den Burcht: Voorstelling dr f JJrdi 8( uur nam. niei In den Vergulden Turk: v« d„ m". Alg. ledenvergadering, vi,A Jeruël: Samenkomst te 8 tic digds den' Oud-Hortuszicht: 8.15 uur nam. Leidsel* iik„ vi irhng Stadsevangelisatie (Morscta®: menkomst te 8 uur nam. oensi K a t w ij k-a an-Ze e (Ctogenh Geref. Bond. Spr. ds. Haring in< dam. 7 uur nam. ingei n te Sassenheim (Ned.-Hett id, ai dr. G. Oorthuys van A'dam.o. voo wel i aan BIOSCOPEN, fur1™'® Casino-Bioscoop HoogewoeJ°van° „Cimarron". egrjp Zondag nam. 2 uur, 4 uur Snssctu City-Theater Haarlemmersi5Ht«i- „De gele Kaart". fff Zaterdag nam. 2 u., Zondsüf ,lf 4 uur 30 en 8 uur. „e Luxor-Theater Stationsweg,!*?? 1UTat.a VT -Uf' „Mata Harl" Woensdag en Zaterdag a r; Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 e dJ Trianon-Theater Breestraat, ;,rf-wc „Een moderne bruidschat". Woensdag en Zaterdag Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 1 |zen DIVERSEN. ;&eb Zaterdags Inst. v. Praeventic. kunde Consultatiebureau voo: kindex-en. Halftwee tot 3 uur ting tegen diphterie 4—5 uur u pu Donderdags: Inst. v. Praere°?P, neeskunde. Consultatiebureau r1 holisten. 710 uur nam. aln De avond-, nacht- en Zondajsijtrel apotheken wordt van Maandag :,,le met Zondag 29 Jan. a.s. ivscn 1 door apotheek W. Pelle, V- c>msJ burg 12, telef. 594. 'ls ens, noi RECLAME, f^t Ingeval van een onaangemn in of een onwelriekenden adem ht een lijk verfrisschende ChlorodOL adre onmiddellijk. Per tube 35 eer: overtuigt. £nf -end. Verkoop grond Oranjekade ken Overneming grond Donk] ai 1 w Aankoop grond Kattenlau t g< Verzoek van den heer J. L48' ve van straten. erlie Overeenkomst met den het:Cl kar Besluiten comptabiliteit. ter Reclames schoolgeld. m. 1 cepi o vei WARMOND. Vergadering R.K. Volksb%fer< In verband met een te dezer™®, dane toezegging van het bestuit R.K. Volksbond had in hotel »n Rome een vergadering plaafc^ v noemden bond over Bespre» ratie". De opkomst was allesziE gend. De voorzitter heette de Jj welkom, speciaal den advise-ank spreker den heer Schrama irda meester van den Diocesanep Ten coöperatie. De bedoeling h sc voorzitter, om te trachten lw!;er een coöperatie te vormen. Hieipie 1: woord aan den heer Schramajeeu ter voorkoming van een i» a: mededeelde, dat hij dezen avone-p u als penningmeester van de Lisse. doch als bestuurslid van cesanen bond. Spr behandeltij ,en de oprichting van een coopv voerig zette hij zijn zienswijze-' tot de conclusie te komen, dar lijkheden bestaan, n.l. door oprtj plaatse van een coöperatie, o«i richten van een eigen winkel, en door bediening van een coop^M onmiddellijke omgeving. Metsv J langstelling werd het gesprolsen- heer Schrama gevolgd. Na dewi'ti voorzitter mede dat het bestuur- avond besproken probleem p.ni nemen om te zien welken 'b?"' vereeniging moet worden ,f Tijdens de vergadering werd ew gehouden ten dienste <>ei „Hulp in Nood" die f22.80 OP '7 rondvraag werd de bijeenkom Chr. groet gesloten. Het ijsvermaak. sl> Velen hebben kunnen Pr°!jf§et. het ijs; vooral op de Fo.eIh^fJeB'i.r-el gereden. Mocht de vorst pm t .iev den, dan is het te voorzien enkele dagen op de meer mTo! teren kan geschaatst worden. is echter het ijs niet betrou ZEVENHOVEN De Bevolking ui l93' Do bevolking bedraagt 582 527 vrouwen; totaal 1®

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6