BIUE BAND Kent U haar niet? LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Januari lf UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. katwijk aan den rijn. noordwijk. reclame. katwijk aan zee. oegstgeest. voorschoten. warmond. 30 ets. per '/l pondspakje UIT DE RIJNSTREEK. zevenhoven. zoeterwoude. alphen. Teraardebestelling van wijlen den heer C. Koblenzweij. boskoop. alkemade. roelofarendsveen Afscheid van den heer Eveleens. De heer M. Eveleens, postbode alhier, heeft afscheid genomen van directeur, collega's en overig personeel ten post kantore. Bij dit afscheid, waarbij Eveleens op een staat van dienst van ongeveer 30 jaren mocht terugzien, werd hij op waar- deerende wijze toegesproken en gehul digd door den directeur. Als stoffelijk blijk van genegenheid werd hem namens allen een rooktafel met passend stel ge schonken, terwij! hij voor zijn echtge- noote een bloeiende azalea in ontvangst had te nemen. Nadat nog een laatste collegiale handdruk gewisseld was en Eveleens bedankt had voor de vriendelijke attenties, was het oogenblik daar, dat hij rustend burger onzer plaats werd. Moge Eveleens nog vele jaren van een welver diende rust genieten! De Stscrt. No. 11 bevat de akte van oprichting der N.V. Kweekerij Meerzicht. Aankoop van trawler. De N.V. Visscherij Mij. „Kennemerland' alhier heeft aangekocht de motortrawler „Jan Breydet", Oostende 321, gebouwd in 1931 bij de scheepswerf Gebr. Pot te Bolnes. De afmetingen zijn 26.5 x 6.25 x 2.70 meter. De trawler is voorzien van een 200 R.K. coinpressorloozen Deutz diesel motor. Het vaartuig wordt nu K..W 74 „Exoel- sior' geheeten. S. uit de Havenstraat deed bij de politie aangi.te van mishande ing gep eegd door D. v. d. P. Deze gaf S. een slag met een schop, nadat hij door S. gewaar schuwd was om zich niet zonder zijn toe stemming op zijn land op te houden, waarna een woordenstrijd gevolgd was. De machines werken. Hoewel de Hoofdvaart reeds met een vrij dikke ijslaag bedekt was. werd gisteren voor het Polderhuis te Hoofddorp de witte vlag geplaatst met de woorden: „De ma chines werken". De stijging van den wa terstand. die in het belang van den land bouw op laag winterpeil was gebracht, maakte het noodzakelijk „De Lijnden" en ..De Leeghwater" weder in werking te stel len. Oppassen is dus de boodschap! Gemeenteraad. Met betrekking tot de morgen te houden i openbare vergadering van den raad dezer j gemeente, vernemen wij nader, dat deze niet zal aanvangen te 2 uur, doch na een besloten zitting te omstreeks 4 uur, ter- wijl aan de agenda nog een tweetal pun ten is toegevoegd en wel: Voorstel tot overdracht van het nog loopende recht van opstal op een perceel dijkgrond, gelegen langs den Nieuwemeerdijk nabij de open bare lagere school en voorstel om mede te werken tot het verleenen van steun aan kleine kweekers. Bijeenkomst De Hanze. De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" hield gisteren haar jaarvergadering in 't Parochiehuis. De opkomst was zeei goed. De voorzitter, de heer W. Caspers, opende de vergadering met gebed en sprak in de eerste vergadering in 1933 de beste wen- schen uit voor de leden. Uit het jaarver slag van den secretaris, den heer W. J. v. Leeuwen, bleek dat in 1932 het ledental met 8 was vermeerderd. De penningmees ter, de heer F. Luvten. bracht financieel verslag uit. Er was een kassaldo van f. 23.31. De heeren van den Berg en Win ters brachten verslag hierover uit en ad viseerden tot goedkeuring. Den penning meester werd dank gebracht voor zijn ac curaat beheer. Voor 1933 werden tot veri ficatiecommissie benoemd de heeren M. J. Alkemade en Jac. Th. Remmerswaal. De begrooting voor 1933 werd na behan deling (goedgekeurd. Een verslag was in gekomen van de Santoscommissie. De Bloempjesdag had opgebracht f. 45.24. Aan vaste bijdragen was ontvangen f. 22.70. De commissieleden, de heeren A. J. Mulder en G. Grimbergen, werd dank gebracht voor hun activiteit. De propa- ganda-vergadering werd vastgesteld op Donderdag 9 Februari a.s. Een bestuurs voorstel om aftredende bestuursleden voorloopig niet herkiesbaar te stellen, werd aangenomen. De voorzitter trad thans af en zou dan niet herkiesbaar zijn. Tot bestuurslid werd gekozen de heer M. C. v. d. Berg en uit het thans voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen het nieuwe bestuurslid, de heer M. C. v. d. Berg, die niet aanwezig was doch die met zijn benoeming in kennis zal worden ge steld. Oo voorstel der Santoscommissie zal de Bloempjesdag dit jaar gehouden worden op 2den Pinksterdag. Na rondvraag bracht de heer Luyten dank aan den scheidenden voorzitter voor al hetgeen hij in de afgeloopen ja ren voor de afdeeling had gedaan. Ook de G. A. bracht hartelijke woorden van dank aan den afgetreden voorzitter en sprak de wensch uit, dat hij desgewenscht het bestuur met zijn adviezen zal blijven bij staan. De heer Caspers zeide zeer ge voelig te zijn voor de woorden tot hem gericht en deed de toezegging met den zelfden ijver voor de afdeeling te zullen blijven werken. Hierna sluiting der ge animeerde vergadering met gebed. Het college van B. en W. Naar wij vernemen is bij de taakverdee- ling in het college van B. en W. aan den nieuw benoemden wethouder toegewezen de afdeeling Openbare Werken en Gemeen tebedrijven. Deze zal als zoodanig spreek uur houden iederen Dinsdagochtend van 11 tot 12 uur. Maatschappij voor Tuinbouw. De afd. Noordwijk vergaderde in „Royal" onder leiding van den heer H. de Boer. die op deze eerste vergadering in 1933 de beste wenschen uitsprak voor de leden en de afdeeling. Spr. hoopte, dat allen lid zuilen blijven en zich de gepaste ontspanning van het lidmaatschap zullen blijven ver oorloven. De notulen werden gelezen en vastgesteld. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voor zitter hield een causerie over namen van bloemen en planten, een oogenschijnlijk nogal droog onderwerp, dat echter door den voorzitter op een prettige wijze werd behandeld en waarin toch weer iets te vinden was voor de praktijk. Op 17 Febr. zal de expositie plaats hebben van de hyacinthen, die door de leden thuis zullen worden gebroeid, hetzij als huisbroei of als kasbroei. De inzendingen van liefhebbers en van vaklui zullen apart worden beoor deeld. In elke groep zullen 3 prijzen wor den beschikbaar gesteld, waarvan de 1ste prijzen zullen zijn wisselbekers. Deze zul len kunnen worden gewonnen door twee maal achtereen of driemaal in de vijf jaar te zijn gewonnen. De jury-leden zullen zijn de heeren: C. Lindhout, Gerrit Vink en C A. v. Paridon. Ook zal men vrije inzendingen kunnen plaatsen en daartoe zullen ook niet-leden voor in de gelegenheid worden gesteld. Aan dezen zullen als prijzen diploma's worden toegekend. Een commissie van con trole werd benoemd. Leden zijn de heeren W. Bosman en A. van Went. Een zeer in teressant werk volgde nu. Er waren een massa takken en twijgen meegebracht en nu was het de kunst deze allen te noemen, naar den boom of struik waarvan zij af komstig waren. Den voorzitter gelukte het op slechts een klein aantal na allen op naam te brengen en het waren er wel van 200 tot 250 soorten. Over dubieuze gevallen spraken de tuinbazen een woordje mee, waardoor men tenslotte toch den naam wel vond. Besloten werd om dit jaar ook weer een Lathyrustentoonstelling te organiseeren. Daar eenige leden bezwaar hadden om zelf het zaad te laten kiemen en afharden, werd besloten om den deelnemers plantjes te verschaffen. De heer Wiecherink heeft zich met de zorg ervoor belast. Nadere bijzonderheden zal men later vaststellen, j Hierna volgde keuring en verloting der aanwezige bloemen en planten, waarna sluiting. Diefstal uit landbouw schuurtjes. Een drietal landschuurtjes, staande op de domeingronden gelegen aan den wee NoordwijkKatwijk onder deze gemeente, werd door onbevoegden opengebroken Uit deze schuurtjes werden ontvreemd: lo. een bruin geolied dekzeil, groot 3 bij 3 M„ waaroD geschilderd de namen C v. Duyn Katwijk, en firma Veroord te Delft, waarde plm. f. 15. 2o. twee koperen gewichten van 5 H.G.. twee paar vetlederen werkmansschoenen. 3o. vier wildklemmen en een ijzeren kou-beitel. De politie stelt een onderzoek in en ver zoekt inbeslagname van de ontvreemde goederen. De heer A. Plomp, agent van politie alhier, is met ingang van 1 Februari a.s. benoemd tot gemeente-veldwachter der gemeente Waarder (Z.-H.). Door B. en W. is toegelaten als volon tair ter secretarie de heer C. A. baron Ben- tinck te Den Haag. f. 296.— en de uitgaven f. 271.53.—, zoo dat de rekening sloot met een batig saldo van f. 24.47. Er was echter nog in kas f. 128.11 zoodat het geheele saldo be draagt f. 152.58. Hierna bracht de heer w. Zoetemelk een uitgebreid verslag uit van den Cen- tralen raad. De aftredende bestuursleden, de heeren G A. Niersman en Joh. Meester werden herkozen. Nog werd o.a. besproken om te trach- 's nachts en 's Zondags te kunnen tele- foneeren, wat zal worden geprobeerd. De voorzitter sloot hierop deze goed be zochte vergadering. Door den Zuid-Hollandschen Ijsbond wiens doel is de ijssportbelangen te be hartigen en een aaneengesloten ijswegen- net in Z.-Holland te onderhouden, wordt getracht de slapende afdeeling te dezer plaatse te doen herleven. Zij, die daarin belangstellen en andere inlichtingen wen schen, kunnen deze verkriigen bij den heer A. J. Turion, Voorstraat 52, alhier. De weldadigheidszegels. Dit jaar zijn hier in totaal aan Wel dadigheidszegels voor het kind verkocht: (440 5 3 cent 179 8 cent, 397 a 10 cent t-n 42 a 16 ct. Schadevergoeding. „Zeerisico" betaalde aan de zeelieden en de nabestaanden van omgekomen visschers hun aandeel der Duitsche schadevergoe ding uit voor het nadeel veroorzaakt in den oorlogstijd door de duikbooten. Som migen ontvingen een bedrag van f. 1000 en f.1200. Vergaderzaal diakenen. Daar in de laatste jaren het getal van diakenen in de Herv. Kerk uitgebreid is en deze geen geschikt vergaderlokaal be schikbaar hadden zal deze weak de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk door aan koop eigenares worden van het woonhuis in de Zuidstraat, vroeger bewoond door den heer M. den Duik. Het gebouw zal eenige verbeteringen ondergaan, waarna het geschikt is voor de vergaderingen van het college van diakenen. Gevaarlijke vangst. Een motoriugger van den reeder, den heer Joh. Parlevliet, schipper J. v. Bealen kreeg op zijn laatste reis een mijn in het trawlnet. Het gevaarlijke voorwerp werd zoo spoedig mogelijk weer in de 'diepte van de Noordzee neergelaten. Tegen de 18-jarige dienstbode B. V wonende te Lelden, is door de politie pro ces-verbaal opgemaakt, wegens diefstal van geld ten nadeele van haar mevrouw. Zij heeft zich reeds eerder aan dergelijke diefstallen schuldig gemaakt en Is reeds voor die feiten gestraft. Bij den heer Van B. aan de Kempe- naerstraat is door onbevoegden getracht binnen te komen in het nachtelijk uur. Zij werden echter in hun werkzaamheden ge stoord zoodat niets wordt vermist. Vergadering R.K. Hanze. De RJC „De Hanze" hield haar jaar vergadering in het R.K. vereenlgingsge- bouw onder leiding van haren voorzitter, den heer G. Schrama, die de vergadering opende en een beschouwing hield over den algemeenen toestand De secretaris, las het Jaarverslag, waaruit bleek dat de vereenlging er goed voor staat en het ledental stijgende is. Bij de Ingekomen stukken was een schrijven van de St. Bar- baravereeniglng meldende dat het lid maatschap slechts bij uitzondering voor Hanzeleden openstaat. Het bestuur zal deze kwestie nader onder de oogen zien. Op een verzoek van den Dekenalen Jeugd raad, om een kleine jaarlijksche bijdrage werd gunstig beschikt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten ln 1932 hebben bedragen Vergadering R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling had in hotel de Stad Rome een algemeene ver gadering plaats van den Ned. R.K. Volks bond, die stond onder leiding van den heer J. Hogenboom. Deze opende de bij eenkomst met den Christeliiken groet waarna hij een woord van welkom sprak tot alle aanwezigen. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorge lezen en onder dankzegging vastgesteld. Eveneens werd zonder opmerkingen vastgesteld een keurig door den secretaris samengesteld jaarverslag. Vervolgens was achtereenvolgens het woord aan den pen ningmeester. den penningmeester van het Ziekenfonds en de onderafdeeling Hulp in Nood. De ontvangsten en uitgaven bedroegen reso f. 826.49 en f.868 02, f. 389.32 en f 571.30, f.130 42 en f. 105.33. Daar deze rekeningen en bescheiden in volkomen orde waren bevonden werd zij gedechargeerd voor het door hun gevoer de beheer onder dankzegging voor de accurate zorgen aan hun functie besteed. Conform het voorstel van het bestuur werd besloten aan de afd Hulp in Nood uit de kas een bedrag beschikbaar te stel len van f. 100 welk bedrag uitsluitend ge bruik zal worden voor ondersteuning van die werkloozen die het zwaarst getroffen zijn. Voor dit mooie doel zal een uitvoe ring worden gehouden, waarvan de op brengst eveneens ten goede zal komen aan huid in Nood. Na discussie werd op voorstel van den heer Moerkerk besloten dat de entree prijs voor deze uitvoering voor werkloo zen, tegen overlegging van hunne werk- loozenkaart, zal worden gehalveerd en gebracht op f. 0.25. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Hogenboom. Sik- king. Meskers en Zevenhoven. Door de le den waren als candidaten voor deze vaca tures ingediend de heeren Derriks en F. v. d Kerkhof. Na een verwarde stemming bleek dat gekozen waren de heeren Ze venhoven, Hogenboom. Derriks en Mes kers. Thans vond een stemming plaats voor een voorzitter, waarbif na herstem ming tusschen de heeren Derriks en Ho genboom werd gekozen de heer Derriks. De scheidende voorzitter had een woord van hartelijker) dank in ontvangst te ne men voor alles, wat liij, vooral in deze moeilijke tijden voor de vereeniglng had gedaan: ook de nieuwe voorzitter had een woord van gelukwensch in ontvangst te nemen. Hierna deed de voorzitter o.a. mededee- ling dat het in de bedoeling ligt, gezien liet feit dat de particulieren zoowel als de woningstichting „Warmunda" op een daartoe gericht verzoek niet tot huurver- laging wenschen over te gaan, een 25-tal arbeiderswoningen te bouwen. Dit voorstel I zal nader worden uitgewerkt waartoe be reids een commissie in het leven is ge- roeoen. Hierna werd de geanimeerde bijeen komst gesloten, nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat dit jaar de encycliek nering te Warmond zal worden gehou den. waarbii de oastoor toestemming had verleend om deze te doen plaats vinden ha de tuinen van de pastorie. Jubileum. Op 30 Januari as. zal het 12'/i j^ar ge leden zijn dat de heer A. J. Oiidejans werd benoemd tot pastoor dezer ge meente. Deze heeft zich gedurende dien tijd bij een ieder bemind gemaakt door hulpvaardigheid en toegankelijkheid. Vooral de zieken, wier trouwe bezoeker hij is, zullen dezen dag zeker niet onop- gemerkt voorbij laten gaan. Och kom!kijk U maar eens goed!. natuurlijk zij is toch de bijzondere hul; in de huishouding, - het Blue Band-meisje' Let U eens op den eetlust van Uw huisge- nooten als er gebakken, gebraden en ge stoofd is met Blue Band. U kunt hun dan bovendien vertellen, dat Uw huishoudboekje o er niet extra door belast wordt. Integendeel o - U houdt nog geld over! Dat alles komt 2 door Blue Band - versch gekarnd. VERSCH GEKARND MET 25 °lo ALLERFIJNSTE R00M80TER ONDER RIJKSCONTROLE Op hol. De landbouwer P. J. v. Leeuwen sloeg met paard en driewielde kar op hol en kwam in het water terecht. Van L. kwam onder de kar terecht, zoodat hij zich in een gevaarlijke positie bevond. Gelukkig werkte hij zich er onder uit, zijn hoofd was dermate verwond, dat hij naar het ziekenhuis te Leiden moest wor den vervoerd. Paard en kar werd wederom op het droge gebracht. Stembureau- Tot plaatsvervangend lid van het stem bureau in die vacature A. Breedijk is be noemd de heer Jb. Slingerland. De steunregeling. De Minister heeft de steunregeling voor werkloozen eveneens van toepassing ver klaard op werklooze bouwvakarbeiders, en in dier steun derhalve eveneens 25 pet. Rijksbijdrage wordt verleend, aangevraagd is een hooger percentage van bijdrage, waarover de correspondentie nog gaande is. o Belas tingrerhooging? Ged. Staten hebben de vaststelling van aanslagen in de Personeele belasting voor het belastingjaar 1933 in deze gemeente gestuit in verband met het feit, dat het onderzoek der gemeente-begrooting 1933 dit college aanleiding heeft gegeven tot 't doen overwegen het aantal te heffen op centen te verboogen. _j_ Onder groote belangstelling had op de algemeene begraafplaats de teraarde bestelling plaats van den heer C. Ko blenzweij, in leven onderwijzer en voor zitter der Zondagsschool „Aarkade". Onder de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. verschillende oud-leerlingen, ds. J. de Bruijn, en besturen van andere Zondags scholen. Zoodra de stoet in de School straat was gearriveerd, waar men die kinderen van de 2 hoogste klassen der Zondagsschool „Aarkade" had opgesteld, sloten deze zich met hun onderwijzers en verder personeel achter de lijkwagen. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door den eerè-voorzitter der Zondags school ds. Stehouwer. Deze wees er op dat ook aan broeder Koblenzweij waren ver vuld de woorden van den Psalmist: „Want de dood wekt ieder uur". Spr. wees op het eenvoudige leven van den overledene, die ln al zijn eenvoud was de godvruchtige man van adel. Het geloof adelt, de bekeering adelt, onze eenvoudige vriend was een aristo craat naar den geest. Zijn heengaan be- teekent een groot verlies, voor zijn gezin vrouw en kinderen. Een groot verlies want broeder Koblenzweij was een bidder. Ook voor Gods kerk op aarde beteekent het heengaan van dezen bidder op dezen dag een groot verlies, zoo ook voor onze Zondagsschool, die hem buiten alles, bij zonder aan het hart lag. Welk een kin dervriend was deze eenvoudige broeder! Met genoegen hebben wij hem dikwijls beluisterd, als hij de kinderen wees op den weg des verderfs maar ook op dien des behouds alleen te bekomen door het zoenbloed van Jezus Christus. Bij al dit verlies moeten wij echter ook spreken van winst. Want dit stemt ons tot blijd schap, dat broeder Koblenzweij die reeds in zijn leven verzekerd mocht zijn van den verlosser zijns levens reeds juicht voor den troon zijns verlosser. Als broe der Koblenzweij hier de laatste woorden zou hebben gesproken, zou dit zeker een woord van vermaning zijn geweest. Een woord van vermaning „Ga niet alleen door het leven". Hierna sprak de onderwijzer de heer T. H. B. Vis. Ook deze getuigde van het ver lies voor de Zondagsschool, niet alleen voor de kinderen maar ook voor het per soneel, en verzocht de kinderen te zingen het le en 3e vers van het lievelingslied van den overledene: „Er ruischt langs de wolken". Tenslotte sprak de onderwijzer de heer van Rtjsdam, die er op wees, dat ook van broeder Koblenzweij kon worden gezegd: „Want zie Henoch wandelde met God, en God nam Henoch tot zich". Hij verzocht de aanwezigen gezamenlijk te zingen Ps. 68: 2, „Want het vrome volk in U verheugd", waarop allen diep bewogen den doodenakker verlieten. meenten." Bij de eerste veroori werd een boete toegekend van f. 10- wijl de Kantonrechter thans aan gezetene een boete liceft opgelf f. 100.Men doet dus verstandig de waterleiding aan te sluiten. Zilveren jubileum. Den 26sten Januari e.k. hoopt oiik|< genoot, de heer Joh. van Wijos den dag te herdenken, waarop hef 2; geleden zal zijn, dat hij door t dezer gemeende werd benoemd !ffl( wachter op de Gouwebrug aifc.?f Van Wijngaarden heeft zich a jaren doen kennen als een plicht^ ambtenaar, terwijl hij ook menigis; ongelukken te water, zoowel om, ah1 de brug, de behulpzame hand bieden. Wij tiwijfelen er niet aan, of k de.i a.s. jubilaris niet aan beianga-. ontbreken Het Crisis-comité- De kas van het cr s s-comité begint aanmerkelijk te slinken. Gezocht 2 moeten worden naar nüd.le.en ter t king van de kas, zulks des te spr» daar het aantal werkloozen nog toeneemt. Jaarvergadering C.N.L. De Chr. Ned. Landarbeidersbon: Boskoop heeft haar eers e jaarverp gehouden. Uit het verslag van den secretai?' dat de afdeeling thans 71 leden t'; wijl met 6 leden de afdeeling gericht. Uit het verslag van den penniv-- bleek, dat er in de kas nog een tè- saldo aanwezig is. Tot slot hield de heer Vingerling, bestuurder, een gloedvolle rede ieder, die nog geen lid was op,1 worden. De avond werd verder doorgebra^ muziek en zang. Arboricultura. Voor de ver^e. ig ng „Arboriculty1. 1 in hotel „Klaassen" op dr. ir. 1 - Knapp, landbouwkundig ingenieur of Chemische fabrieken te Zeist. Tot onderwerp had spr. gekozen: e j matige bemesting". a De heer Knapp, die een bekend is, niet alleen voor bemesting Pr0C* maar ook van onderwerpen van mischen aard, had een zeer aaw® gehoor. Het was voor de talrijk wezigen een leerzame lezing. De waterleiding. Door de gemeente-politie alhier is een aantal processen-verbaal opgemaakt we gens niet-aansluitlng aan de drinkwa terleiding van de Stichting „De Drie Ge Teun de Jong t Alhier is in den ouderdom van ®j overleden een in onze plaats en ow zeer bekend ingezetene, genaam «- Jong. Op bruiloftspartijen en an» selijke feesten was Teun altijd0' die door voordracht en muziek vreugde verhoogde. Bovendien 0 zich zeer verdienstelijk gemaakt muziek-vereeniging „Liefde monie". Hij heeft destijds den 5 de oprichting hiervan SeSe,e^.,. p meer dan 40 jaar werkend lid. eil dachtenls zal bij velen in aam herinnering blijven voortleven. J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 8