i IS; 73sle Jaar^anfif DINSDAG 17 JANUARI 1933 No. 22340 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. ner i'egel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35: per week t.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester ën Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. de N.V Drukkerij Batteljee en Terpstra. om vergunning tot het oprichten van een boek en courantendrukkerij in het perceel Oude Rijn No. 39 Sectie I. No. 1839; b. C J. J. G. Vosmeer, om vergunning tot het oorich- ten van een werkplaats voor machinale houtbewerking, in het perceel Nonnen steeg No. 11, Sectie F. No 840; c. de N.V. Boekhandel en Drukkerij voorheen E. J. Brill, om vergunning tot het oprichten van een zetterij en drukkerij in het perceel Oude Rijn No. 33a, Sectie I. No. 2153; d de Commanditaire Vennootschap Machinefa briek „Overrijn", om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek en con structiewerkplaats in het perceel Overrijn No 5, Sectie K. No. 136 is verdaagd A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 9 Januari 1933. 3983 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. de N.V. Leidsche Meubelindustrie om vergun ning tot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van meubelen in het per ceel Utrechtsche Jaagpad No, 44. Sectie M. No. 3161; b. P Hagenaar om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het verwerken van geneeskrachtige krui den in het perceel Jan van Houtkade No. 29 Sectie E No 1237 is verdaagd A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 16 Januari 1933. 3984 r, i>! I abt DIAMANTEN JUBILEUM. Vrijdag 20 Januari a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat de Timmerlieden, Ma- chinale houtbewerkers en Modelmakers- ~t vereeniging werd opgericht. In verband ;r: met de slechte tijdsomstandigheden en de .groote werkloosheid in deze vakken zal dit jubileum onopgemerkt voorbijgaan. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. dt m St ies aas: ras tui li f n r al P <4 DÏ .F Ml' e> et* riet- Geslaagde propaganda-avond. De afd. Leiden van den J. V. O. heeft een propaganda-avond gehouden in „Maison Bernsen". De zaal was geheel ge vuld. De voorzitter verwelkomde de aan wezigen, in het bijzonder den spreker Herman Stekelenburg uit Utrecht en het bestuur der Ned. Ver. Nadat eenige muzieknummers ten ge- hoore waren gebracht begon de spreker zijn Inleiding; „De taak van den J. V. O. in dezen tijd". In de eerste plaats moet de J. V. O. een strijdorganisatie zijn voor de geheelont houding. Een leger, dat niet met de wa penen der barbaren, wil vernietigen maar in tegendeel opbouwen. Nu rijst de vraag is het in dezen tijd noodig aan drankbe strijding te doen? Het antwoord is ja. Er zijn nog te veel vrouwen die de dupe wor den van het drinken van hun mannen; en duizenden kinderen wier leven te vroeg een niet te dragen juk is door het drankleed. Wij jongeren hebben te zorgen dat het alcoholgebruik uit de samenleving wordt gebannen Spreker wijst verder op het opkomend biergevaar; van 1926 tot 1930 steeg het gebruik van bier van 193 mill, tot 217 millioen gulden. Ook de consul- tatiebureaux wijzen op alcoholleed: in Rotterdam hebben zich in 8 jaar tijd 3220 drankzuchtigen aangemeld. Hiervoor moe ten wij niet verantwoordelijk zijn. In de tweede plaats is de J. V. O. een levend deel van de jeugdbeweging; dus hebben wij ook voor andere dingen te zor gen. Tegenwoordig kan de jeugd niet zin gen; „Wij zijn nog jong en kennen geen verdriet". De taak is in de laatste jaren nog meer dan drankbestrijding alleen, ook voor de werklooze jeugd moet worden gezorgd. Verleden jaar.konden 50 leden 14 dagen naar het kamphuis gaan van gelden door de werkenden bijeengebracht. Aan de J. V O. dus de taak zooveel mogelijk te trachten hen te brengen in de sfeer van kameraadschap om hen zoodoende staan de te houden in de maatschappij Verder de algemeene ontwikkeling van de leden; het probleem van oorlog of vrede. Een nieuw geslacht komt, dat de ellende van 1914—1918 niet kent. Jeugdbeweging in onzen tijd is licht in donkeren tijd, de eenige hoop en houvast. En aan de J V. O. de taak, brenger te zijn van het licht in het donkere en de schouders er onder gezet om het licht hoog te dragen Na nog enkele muzieknumers sloot de voorzitter na een woord van dank aan den spreker deze goedgeslaagde bijeenkomst. CRISIS-COMITE. De Subcommissie Ontwikkeling en Ont spanning is door de welwillende mede werking van „Nut en Vermaak" in staat gesteld een Ontspanningsmiddag te orga- niseeren voor de werkloozen en hun ge zinnen. Op Zondag a.s. 22 Januari zal in de Stadsgehoorzaal optreden het Cabaret Jan van Riemsdijk met de Non-stop- cabaret-revue in 2 bedrijven Deze mid dag is uitsluitend toegankelijk voor de werkloozen en hun gezinnen. Aanvang te 2 uur precies. Nader progTamma zal dezer dagen nog worden bekend gemaakt. VEREEN. VOOR CHR GEZONDHEIDS- EN VACANTIEKOLONIES IN NEDERLAND. Jaarverslag van de afd. Leiden cn Omstr. Men schrijft ons: In 1932 werden uitgezonden 40 kinderen (23 jongens en 17 meisjes) met 1415 ver- pleegdagen. waarvan 1232 verpleegdagen door de afdeeling bekostigd. Ze werden gedurende vijf of zes weken ondergebracht in verschillende kolonie huizen nX: 2 kinderen gingen naar „Erica" te Huizen, 18 „Onze Woning" te Nunspeet. 19 Bethanië"te Zeist 1 kind ging op kosten van de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" naar het kolo niehuis „De Reggeberg" te Hellendoorn. Het resultaat der uitzending was over het algemeen goed. maar voor velen bleek heruitzending noodig, wat. als de kas het toelaat, dit jaar zeker zal gebeuren. De afdeeling zag haar moeite ruim schoots beloond, telkens als de kinderen enthousiast over al het goede, dat ze genoten hadden, thuiskwamen Ook dt waardeering der ouders, voor wie de uit zending van hun zwakke kind soms een ware uitkomst is, omdat zij zelf onmoge lijk in staat zijn dat kind te geven wat het noodig heeft om er boven op te ko men, is een aansporing om, al gaat het in dezen tijd ook moeiliik. dit werk in stand te houden en als het kan uit te breiden. Met dank noemen wii de medewerking die wij bij de keuring vóór de uitzending ondervonden van de huisartsen en van dr. M D. Horst, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst. Ook zijn wii veel dank verschuldigd, zoowel aan allen, die hun contributie handhaafden als aan degenen, die zich opgaven als lid of ons verblijdden met 'n gift; verder aan allen die loten kochten en verkochten, aan alle medewerkers aan de collecte, die f. 239 méér opbracht dan in 1931 en aan de dames, die zorgden voor een geregelde circulatie van het verjaar dagsbusje en tenslotte aan den heer Mo lenbroek, die ons steeds van dienst wilde zijn door te zorgen voor een geregelde inning van het geld, dat sommige ouders per week bijdroegen voor de uitzending van hun kind. Verder ontvingen wij financieelen steun van de gemeenten Leiden. Oegstgeest en Leiderdorp Uit een kort financieel verslag moge u blijken, dat 1932 voor onze afdeeling geen achteruitgang heeft gebracht: Aan contributie's ontvangen f. 286.25 Subsidie gemeente Leiden600 Oegsteeest 114 Leiderdorp 26 25 Collecte (Sparrendag) 530 40 Verloting 100 Steunfonds (de Verjaardag) 102.751/: Bijdragen in de verpleegkosten van ouders van uitgezonden kinderen 164.26 Giften en diversen 81.53 Bijdrage van de vereeniging ..Draagt Eikanders Lasten" 59 25 De uitgaven der afdeeling: Verpleeggelden f. 1624 50 Extra voeding tijdens verblijf in het Koloniehuis19.19 Kosten vervoer, advertenties, drukwerk, kleeding voor uit te zenden kinderen enz. 311.60 Zoo zijn we dan weer in 1933 met nieu wen moed aan het werk gegaan. 3 Kin deren zijn reeds uitgezonden en velen wachten op een beurt. Wij doen drinsrend een hernieuwd beroep op uw aller steun. Dit deden wii verleden iaar niet tever geefs. daarom hebben wij goede hoop dat wij ook nu od uw hulo rekenen kunnen. De kleinste gift is welkom! Het gironummer van den penningmees- ter den heer D. M van Nes. is 172250 Ook aan het adres van de secretaresse, mei E. C. de Lange. Witte-Singel 65, zullen gaarne giften worden ingewacht. AANBESTEDING. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aan besteed het verbreeden van de Mariënpoel- straat o.a Op de 14 ingekomen biljetten was als volgt ingeschreven: Schuitema ker, Leeuwarden, f.7600; v. d. Berg en De Groot f. 5400; De Winter en v. Weeren f.5300; Bax en Steenkist Haarlem, f,4736; Gebr. A, en A. J. Schouls, Leiden, f.4545; H. C. Heemskerk, Leiden, f.4466; H. Bun schoten, Hillegersberg, f 4385; N.V. Beton Mij. „Hooge Morsch". Oegstgeest, f.4375; Marcelis Leiden, f.4329: L. P v. d. Geer en H. T. Stuifzand f.4044: C, Cnrver Lei den, f.3939; Snoeker, Leiden, f.3875; N. Timmers Jr.. Leiden, f.3680; P. Corver, Leiden, f. 3666,66. „NUT EN VERMAAK.' De jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging heeft gis teravond in de Oranjezalen van café restaurant „De Harmonie" haar jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering gehou den, welke als steeds goed bezocht was. De voorzitter, de heer W. F. van der Steen heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom en wenschte allen een in alle opzichten voorspoedig jaar. Spr. deed vervolgens een beroep op de leden en donateurs om hun volle medewerking te verleenen bij de voorbereiding van het 60-jarig bestaan der vereeniging. De secretaris, de heer W. H. Nelck las daarna de notulen der vorige jaarverga dering, welke onveranderd en onder dank zegging werden vastgesteld. De voorzitter deelde vervolgens het een en ander mede over het a.s. carnavals feest. dat op 25 Februari zal worden ge vierd en „Leiden voorheen en thans" tot onderwerp heeft. Spr. wekte op om bij de keuze der costu mes met dit onderwerp zooveel mogelijk rekening te houden, daar dit bij de beoor deeling door de jury als eerste eisch zal gelden. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer H. W. Nelck is het volgende ont leend: Ondanks de ongunstige tijden ver toonde het vereenigingsleven in het afge- loopen jaar een opgewekt beeld. Het le dental bleef vrijwel stationair, terwijl de reeks festiviteiten, welke spr achtereen volgens aan een uitvoerige bespreking onderwierp, alle naar genoegen van be stuur en leden slaagden. Ook de finan cien geven reden tot dankbare tevreden heid. al blijft een voorzichtig beleid ge boden. De verhouding tot de zusterverenigin gen was van den meest vriendschappe- lijken aard. Het verslag besloot met een opwekking om eendrachtiglijk mee te helpen aan den groei der vereeniging. De voorzitter dankte den secretaris voor het vele, wat hij in 1932 weer in het be lang der vereeniging heeft verricht, waar na het verslag onder applaus werd goed gekeurd. Uit het finantiëel overzicht van den penningmeester, den heer M. A. Susan vernamen wij, dat de ontvangsten hadden bedragen f 5533.72 en de uitgaven f. 54.33.35, zoodat er een voordeelig saldo is van f. 100.37. Het verslag zal op een volgende leden vergadering in bespreking worden ge bracht. Het kas- en banksaldo bedroeg op 1 Januari j.l. met inbegrip van den inhoud der reserve-kas f. 658.30. De begrooting voor het komende jaar werd in ontvangsten en uitgaven voor- loopig vastgesteld op f.5210 in afwach ting van de in de volgende vergadering eventueel te houden discussies. De voorzitter dankte ook den penning meester voor zijn zeer vele bemoeiingen en zijn accuraat beheer, waaraan het voornamelijk te danken is. dat de finan- tiëele toestand zoo rooskleurig is. Ook zijn medebestuursleden dankte spr. van harte voor het vele onbaatzuchtige werk door hen in 1932 het afgeloopen jaar in het belang der vereeniging verricht. De heer Nelck vertolkte namens de leden aller dankbaarheid jegens hun voorzitter. Bij de rondvraag werden verscheidene vragen gesteld, welke door den voorzitter werden beantwoord. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring onder dank voor de opkomst, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen geneeskunde mej. D. M. J. J. Hendriksen (Leiden). PSYCHOMETRISCHE SEANCE. Voor een bijna geheel gevulde Graan- beurszaal hield mevrouw de wed. dr. Ak- keringaKromme haar eerste psychome trische avond van dit iaar voor de afd. Leiden van Harmonia Nadat de voorzitter de aanwezigen wel kom had geheeten zette mevr. Akkeringa in een rede de beteekenis van haar gave uiteen Zij zei vooral niet te denken dat de psychometriste de toekomst kunnen voorsneden Mevr Akkeringa beschreef verscheidene intellegenties. die voor 't meerendeel herkend werden Bij 't behan delen der voorwerpen gaf mevr. Akkeringa op treffende wijze blijk van haar gave. Te halfelf sprak de voorzitter een af scheidswoord en sprak den wensch ait dat hij hoopte, dat 't. niet de laatste keer was. dat mevr. Akkeringa. in onze Sleutelstad nier haar gaven zou getuigen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Zwaan Co.'s Delftsche Tuinierszaad- hande) N.V (f.), Geversstraat 65, Oegst geest. Hoofdzaak: Binnenwatersloot 20/22 Delft. Beheerder Filiaal: J. Glasbergen, Oegstgeest. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Geluidskwaliteit en selectiviteit. Voor een geheel gevuld clublokaal werd door de N.V. Lehner's Handelsonderne ming te Amsterdam een lezing en demon stratie gegeven, waarbij gebruik werd ge maakt van Seibt-, Mende- en N. en K.- producten, en die tot onderwerp had: ge luidskwaliteit en selectiviteit in verband met moderne middelen. Na een kort welkomstwoord door den 2den voorzitter, den heer Gosselaar, begon de heer Franke zijn onderhoudende cau serie. Spreker ging uit van de vraag: Wat is er in den aether, en hoe bereikt het ons gehoor In een kort en duidelijk be toog werd gewezen op de noodwendige verliezen in geluidskwaliteit, die optreden bij het. vergrooten der selectiviteit. Van groot belang is dus, dat die verliezen zoo klein mogelijk worden gehouden. Een eerste factor, die hiertoe kan medewerken is de luidspreker. Er volgde nu dus eerst een overzicht der tegenwoordige luidspre ker systemen, om tenslotte te behandelen den luidspreker, die deze avond ook aan wezig was en de aanwezigen reeds door zijn mooie weergave verrast had. de Ten- Pas-luidspreker. Met enkele schetsen .verd aangetoond de groote gevoeligheid tot tril lingen van 13.000 frequenties, als gevolg van de ingenieuse oplossing van anker en poolschoenen, waardoor dit systeem vrij wel tot het gevoeligste gerekend mag wor den. De heer Franke ging nu over tot het demonstreeren van enkele ontvangers, nml. een tweekrings N. en K., een drie- krings-Mende en een achtkrings super- heterodyne, een Siebtproduct. Enkele hee- ren overtuigden zich van de groote selec tiviteit van dezen 8 krings-ontvanger. In derdaad werd geconstateerd het verlies in geluidskwaliteit bij vergrooting van het aantal kringen, maar wat er overbleef was toch nog altijd van dien aard, dat iedere radioliefhebber moest watertanden; zoo ook bij het aanschouwen van den bouw en afwerking dezer ontvangers. Na een korte pauze werd de ren-P?.s- film vertoond, waarin de vervaardiging van dezen luidspreker gedemonstreerd werd. De nauwkeurigheid bij het vervaar digen der cnderdeelen en het samenstel len Van het chassis was opvallend. Hiermede was spieker aan het eind van zijn lezing, doch na het slotwoord van den voorzitter en een hartelijk applaus der toehoorders dacht niemand er aan de zaal te verlaten. De producten werden b=won- oerd en de heer Frank werd bestormd met vragen, die zonder uitzondering op prettige en duidelijke wiize werden beant woord. Het succes van dezen avond uitte zich in de nieuwe leden, die rich in de pauze kwamen aanmelden. SCHOENMAKERSVEREENIGING „DOOR VRIENDSCHAP VERBONDEN" Geslaagde viering van het gouden feest. Gisterenavond werd de herdenking van het 50-jarig jubileum van bovengenoemde vereeniging voortgezet met een feest avond in „Concordia." De zaal was tot op de laatste stoel bezet. De voorzitter, de heer P. Hakkaart, maakte eenige verontschuldigingen voor dit feest in deze slechte tijden, maar het feit. dat „Door Vriendschap Verbonden" vijftig jaar bestaat, is toch wel een her denking waard. Jammer vond spr het. dat er aan het vak wordt getornd, dat het vak wordt ver trapt. Men komt met prijzen voor den dag, die ons bestaan in groot gevaar bren gen. Enkele leden verkeeren reeds in de treurige omstandigheid, dat zij zich moesten wenden tot Maatschappelijk Hulpbetoon. Dit zijn duistere mededeelineen, maar dat kan toch niet wegnemen de vreugde der leden over het jubileum van D.V.V., waarna spr allen een genoeglijken avond toewenschte. Als eerste nummer van het programma verscheen het geheele bestuur op de planken. De 'voorzitter der feestcommissie, de heer L. J. van Gils, prees de werk zaamheid van het bestuur, bood den voorzitter een pendule, den secrtearis een bureaulamp en vulpen, den penningmees ter een schilderij en de overige bestuurs leden een kistje sigaren aan. Het vaandel werd evenmin vergeten, en welverdiend gehuldigd met een gouden lauwerkrans. De eehtgenooten van voor zitter en penningmeester werden in de bloemen gezet. Na dankwoorden over-en-weer ving Rodi Roeters en zijn gezelschap aan de feestvierende leden te amuseeren. Verba zing wekten de toeren van den El Barthly bewondering het spel der harmonica spelers, maar het meest vielen in den smaak de experimenten in goochelen en gedachtenlezen van Rodi Roeters zelf. Na de pauze werd opgevoerd de komi sche schets „De Verjongingskuur" en nog eenige andere nummers, die uitstekend slaagden. Als conferencier trad op Alex de Haas. Het einde van den officieelen feest avond was pas het begin van het feest. Aan alle leden en hun dames werd een souper aangeboden tijdens hetwelk er ge legenheid was tot dansen. D. V. V. heeft op waardige wijze haar 50-jarig bestaan gevierd! BINNENLAND. Nog weinig verandering in het visscberij- conflict te IJmniden (Binnenland, 2de Blad). De Diesel-electriscbe tractie bij de Spoorwegen; uitbreiding van personeel; de op wachtgeld-stelling gaat door (Binnen land, 2de Blad). BUITENLAND. De Volkenbond en het conflict in bet Verre Oosten (Buitenland, 1ste Blad). Lloyd George beden 70 jaar (Buiten land, 1ste Blad). In Griekenland is een coalitie-kabinet Venizelos gevormd (Buitenl., 1ste Blad). Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is voor het jaar 1933 benoemd tot hoofdassistent bij de tandheelkunde aan de Rijksuniversiteit alhier dr. Y. J. van der Meulen. Bij Kon. besl. is eervol ontslag ver leend uit den militairen dienst aan den res. Ie luit. E. L. Swart, van het 6e reg. veld artillerie alhier. De wethouder voor Sociale Zaken de heer mr. A. J, Romijn. is verhinderd mor gen spreekuur te houden Dr. H. K. Cohen toegelaten als pri vaat-docent in de geschiedenis der phar- macie zal zijn openbare les geven in het klein-audttorium op Donderdag 19 Januari a.s. te 4 u. 15 nam. Ds. Makkink verzoekt ons mee te dee- len dat het allerminst in zijn bedoeiing ligt a.s. Zondag een algemeene officieele reeeotie. te houden. De laatste zinsnede uit het stukje van gisteravond had slechts een korte aanvulling te ziin van wat reeds "an den kansel was meegedeeld. —De agent van oolitie M. B. Schutte zal a.s. Donderdag zijn 25-jarig jubileum in Leidschen politiedienst herdenken. Ten bate van het Centraal Genoot schap van Kinder-Hersteliingsoorden en Vacantiekolonies is Zaterdag op het Wie- iinga-Bal f 36,09 gecollecteerd. Zoóals wij reeds eerder meldden wordt momenteel onder de studenten een inzameling gehouden teneinde ter gele genheid van de Willem van Oranje herdenking een orgel in het groot-audi torium te kunnen aanbieden. Er komen voor dit doel vele bijdragen in, zoodat reeds meer dan f. 1000 bijeen is. Naar wij vernemen zal als verdediger van den heer E. V., die gearresteerd is in verband met verduistering ten nadeele van het Israëlitisch Weeshuis alhier, optreden mr Em Hertzberger, te Den Haag. Gisteravond is de 40-jarige A. P. oo den Zoeterwoudscheweg door de gladheid van den weg gevallen waarbil hij het lin kerbeen brak. De Eerste Hulpdienst ver voerde hem naar het Diaconessenhuis. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kind. Maandag 9 Jan. Dinsdag 10 Jan. Woensdag II Jan. Donderdag 12 Jan. Vrijdag 13 Jan. Zaterdag 14 Jan. 45 48 49 51 46 49 Totaal 45 48 49 51 46 49 Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! IJMUIDEN, 17 Jan. VÏSCHPR1JZEN. Tarho per KG f. 1—0.65, Griet per kist van 50 K.G. f.30—15, Tongen per K.G. f. 1.20—0.95, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.14—11, Middelschol f.14—13, zet- schol f. 18-17, Kleine Schol f.21 10, Bot f. 7.50, Schar f. 10—3.60, Roggen per 20 stuks f. 25—16, Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 16, Kleinmiddel Schelvisch f 26 11. Kleine Schelvisch f. 22—7, Kabel jauw per kist van 125 K.G. f. 50—26.50, Gullen per kist van 50 KG. t. 13—5 50, Lengen per stuk f. 2.10-0.60, Heilbot per K.G. f. 1.10. Wijting per kist van 50 K.G. f.9—3.40, Koolvisch per stuk f.0 85—0.14, Makreel per kist van 50 K.G. f. tl—10. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 26 met f.5039, 1JM. 58 met f.5111, IJM. 116 met f.812 restant besomming; 6 loggers: SCH 103 met 1.924, SC. 247 met f.1098, SCH. 133 met f.958, K.W. 134 met f.1132, K.W. 159 met f.771, K.W. 45 met f.1096.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1