LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Januari 1933 LE KERK- EN SCHOOLNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 JANUARI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Bieshaar van Den Haag: nam. 6 uur. ds. Jellema van Woubrugge. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 én 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kruishoop Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. D. C. Poldervaart van Naaiden. Geref. Gem Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst, BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds, J. de Bruin van Alphen; nam. 6 uur, ds. G. J. Streeder van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Mispelblom Beijer. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H A.) en nam. halfzeven (Dankz.i, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer H. de Jong van Voor burg. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer J. Smit van Heemstede; nam. 7 uur, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meljering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Vqorb. H-A.), ds. Streeder; nam. halfzeven, ds. F. Broeyer van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. van der Weerd. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. halfacht, ds. Mulder van Alphen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuls. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Poelgeest van Castrlcum; nam. 6 uur, ds. van Reeuwijk van Amsterdam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur de heer Aangeenbrug. Geref. Kerk: geen opgave. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H7V.) en nam. 5 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ned. Herv Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (Bed. H.A.), ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur (jeugd dienst), de heer H. Gordeau van Bussum; nam. 5 uur, ds. Hennemann. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. halfdrie, ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Wijngaarden. RUNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Broeyer van Woerden. Chr. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. 6 uur, leesdienst. SASSENBEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm .10 uur, ds. Krijkamp; nam. 5 uur, de heer Siderius van Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm .halftien en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Ned. Pro. Bond: Voorm. halfelf. ds. P. van der Veer van Amsterdam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Touw van De Kaag: nam. halfzeven, de heer J. Smit van Heemstede. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. de Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) én nam 6 uur, ds. Smidt. Chr. Alg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. ZOETER WOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Den Ham, A. J. Westra, te Mijnsheerenland Te Rouveen, J. G. Abbingh, te Wilsum. Aangenomen: Naar Minnertsga, J. v. d. Heide, te Hindeloopen. „DE RIMPEL". Verschenen is het eerste nummer van „De Rimpel" onder redactie van prof. dr. Fred. Schuh, dr. M- Euwe, ds. J. L. Walch en ir. J. van Ettinger. Het doel van dit 14- daagsche tijdschrift is het geven van puzzles, schaak-, bridge- en damproble- men. De puzzle-rubriek staat onder lei ding van prof. dr. Fred. Schuh en dr. J. L- Walch, de bridgerubriek zal werden ver zorgd door prof. dr. Fred. Schuh, dr. Em. Lasker, S- Landau, P. J. Koopman, J. M. Kater en ir. J. Kettinger, dr. M. Euwe leidt de schaakrubriek en dr. M. J. Belinfante de damrubriek. De staf van deskundige medewerkers van dit tijdschrift doet eveneens het beste verwachten. NIEUWE UITGAVEN Van Gorcum en Comp. Uitg. Mij. Assen. „Het Heldenleven van Paulus". een bundel Bijbelsche verhalen voor kinderen naar het Amerikaansch, van den bekenden Quaker Rufus M. Jones, voor Nederland bewerkt door mevr. I. C. Thomson-Went- holt. „Ster van het Oosten". Nellie's Kerst vertelling, vrij naverteld, door G. A. ter Braak-Huizinga. Een bundeltje, getiteld „Jeugdfeesten", een boekje met practlsche aanwijzingen voor het organiseeren van feesten met rijpere jeugd, met een inleiding van mej. E. C. Knappert. „Een uurtje in 't dierenland", plaatjes en versjes van Willy Smit, is een uitgave van Drukkerij en Uitg. Mij. „De Vlijt" te Arnhem. Bij de N.V. Uitg. Mij. „Editio" te Hille- gom verscheen in de serie .Jong Holland" „Koning Winter" en „Wondere Avorid", verder een kerstkalender voor 1933. Bij D. A. Daamen's Uitg. Mij. te 's Gra- venhage verscheen een stamkaart van het huis van Oranje-Nassau door A. C. Ver schoor. Met de uitgave „Weven op tafeltoestel len" werd een nieuwe serie geopend van „Boeken voor Vrouwenhandwerk" welke verschijnt bij de N.V. van Holkema en Warendorfs Uitg. Mij. te Amsterdam. In dit handwerkboekje worden de meest bekende en eenvoudigste weeftechnieken op kleine gebouwen, de z.g. tafeltoestellen behandeld die we tegenwoordig in aller lei variaties aantreffen. Daarbij wordt menige goede wenk gegeven, wat betreft de eischen die men bij de aanschaffing van een dergelijk toestel moet stellen terwijl vele en duidelijke afbeeldingen de waarde van het boekje, dat tegen den prijs van f. 1.50 verkrijgbaar is, aanzien lijk verhoogen. Bij de Hollandia Drukkerij N.V. te Baarn verscheen het 5e nummer van de nieuwe serie Pro en Contra, de bespreking van actieve handelspolitiek: (pro. dr. L. G. Kortenhout, contra: drs. S. Posthuma). Bij Valkhoff en Co. te Amersfoort ver scheen een nieuw maandblad voor meisjes van 1418 jaar onder Redactie van Willy Petillon, getiteld Meisjesleven. Aan dit speciale nummer werkten o.a. mee Cissy van Marxveldt. Willy Corsari en Willy Pétillon. terwijl het bovendien nog een reproductie brengt naar een houtsnede van H. Verstynen. Verder staan nog tal van klinkende namen als medewerkers (sters) vermeld en daarom gelooven wij wel. dat een derge lijke uitgave die in ons land nog niet be staat, opgang zal maken. Verschenen is aflevering I van „Groot Nederland", maandschrift voor den Ne- derlandschen stam onder redactie van Fran3 Coenen, Elis Couperus en J. Gres- hoff. Het brengt behalve eenige gedichten en verschillende vervolgverhalen, een ge voelig „In memoriam Carry van Bruggen" van J. A. Waldorp—Van der Toet, terwijl deze aflevering met de rubriek literatuur eindigt. Bij de Leidsche Uitgevers Mij. N.V. kwam van de pers het „Vegetarisch Kookboek" voor maaltijden, die zoowel het oog als de maag voldoen, door Corry Voorhoeve Voorhoeve. Dit boek bevat een keur van recepten en bovendien nog een groot aan tal geheel nieuwe, nog nergens gepubli ceerde, deels aan buitenlandsche voor schriften ontleende menu's. De prijs be draagt ing. f. 1.90. gecart. f. 2.25, geb. f. 2.90. CREMATIE PROF. Dr. B. J. KOUWER. Op Westcrveld vond gis'.eren de cremat'e plaats van 't stoffelijk overschot van prof. dr. B. J. Kouwer. Er waren zeer vele belangstellenden. in het crematorium nam bij de baar, die slechts door twee kransen gedekt was één van de koninklijke famifie en één van de familie Kouwer, prof. Cramer uit Utrecht het woord. Wij zijn hier samengekomen, zei spr. om onzen overleden vriend prof. Kouwer een laatsten groet te brengen. Het was zijn wensch, dat bij zijn graf geen rede voeringen zouden worden gehouden, om dat hij niet wilde, dat de culte van den majesteit van den dood oversterad zou worden door menschenwoorden, waarvan hij het middelpunt zou zijn. Hij wilde, dat slechts gesproken zou worden een troost woord tot zijn familie en den kring van zijn vrienden. Ik geloof, zei spr., dat bii Kouwer deze kring niet wijd genoeg ge trokken kan worden om te kunnen zeggen, dat ze tot zijn goede vrienden behoorden. Spr. gewaagde van de velen blijken van belangstelling, die prof. Kouwer op zijn ziekbed heeft ontvangen, de vele bloemen die in zijn kamer stonden. Prof. Kouwer heeft veel geleden, maar spr. heeft nooit een zieke gezien, die zijn ziekte zoo vol komen aanvaardde. Hij treurde alleen om het leed van hen, die om hem bedroefd waren. Spr. zal hier niet van de ver diensten van prof. Kouwer gewagen: dat is gedaan in de universiteit en dat zal nog wel gedaan worden. Kouwer, zoo be sloot spr., was een man van kracht en van diepgevoeld leven; alles veresnigd in een harmonische pe.soonlijkheid, waarvan zoo groote bekoring uitging. Met een troostend woord tot de familie besloot spr. zijn rede. De oudste zoon dankte voor de blijken van belangstelling. AALSMEER. De nood der kweekers. In hotel „De III Kolommen" heeft een vergadering plaats gehad, door het „Aals meers Tuinderscomité waartoe waren op geroepen de kleine kweekers en arbei ders, mei het doel, gezamenlijk maatregelen te overwegen, om den grooten nood der kleinere kweekers, te verzachten of op te heffen De heer P. Mantel, die weer op de ernstige gevolgen van de crisis voor deze gemeente met haar vele kleine tuinbouwbedrijven en de werklooze arbei ders. Spr. herinnerde er aan. dat bij de oprichting van het comité ,een 15-tal maan den geleden, door vele kweekers werd ge dacht, dat men den toestand, zooals deze zich zou ontwikkelen, te pessimisU.ch zag. Doch thans bleek wel overduidelijk, dat wij den ontwikkelingsgang van de eco nomische crisis nog lang niet donker ge noeg hebben Ingezien. Dan sprak de heer J. Kecsscn Dzn., over de oorzaken van de crisis. Hij stelde de eigen kweekersorganisaties, hoe mooi ook bedoeld, in gebreke. Zij hebben ver zuimd. den zinkenden k u e k:rs de ke pende hand toe te steken. Zij zijn teveel bedacht op eigen lijfsbehoud, dan dat zij de be langen van den enkeling willen behartigen. Hij wees op het zware offer, dat ook de kleine kweekers moeien brengen, d :or- dat de Centrale Veiling het veilingspro cent van 6V2 op 10 bracht. Spr. vroeg zich af, wat eigenlijk een organisatie nog beteekent, wanneer haar leden toch één voor één om hals kunnen worden ge bracht, zonder dat men daar zelfs de stem tegen verheft. Eensgezind dient daarom te worden opgetreden in eigen organisa.ies om die maatregelen ongedaan te maken, welke in dezen tijd te zwaar op het bedrijf drukken en een actie bij de regee ring door middel van de besturen in te zetten tot het nemen van die maatregelen, welke de kweekers voor den ondergang kunnen behoeden. In dit verband baple t.e spr. de wenschelijkheid van verlaging der hypotheekrente, waarvoor een evenfueele staatshypotheckbank nuttig werk zou kun nen doen, tijdelijke vrijdom van belasting scheppen van geschikte werkgelegenheid enz. De heer M. Harmsen schetste in schrille kleuren den steeds slechter wordenden toestand, vooral voor de kleine kweekers en arbeiders. Spr. meende dat nog lang niet het diepste punt van de crisis is bereikt, hij geloofde dat het in de toe komst niet uitgesloten is, dat vooral de kleine tuinbouwbedrijven niet m:er op gang zullen kunnen komen. Doch dat nam niet weg, dat er maatregelen dienen genomen te worden, om de tobbers op de bedrijf jes door dezen tijd heen te he.pen. Daarom diende actie gevoerd te worden tegen ge dwongen verkoopingen, voor rentevrijen steun, terwijl die bedrijven moesten ge boycot worden, welke onder dwang waren verkocht Na debat en een warm pleidooi van den voorzitter voor aanslu.Iing en gezamenlijke actie volgde sluiting. HILLEGOM. De bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs werd door 128 per sonen bezocht. De handel in gladiolen was vlot. de leverbare maten tegen vaste en de kleinere maten tegen oploopende prijzen. Er was een goede handel in anemonen en ranonkels. Dahlia's werden iets hooger ge noteerd dan in de voorgaande week. LISSE. Vergadering Chr. Middenstand. In Hotel .De Witte Zwaan" vergaderde de onderafdeellng van de Ver. van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in Nederland. Het voorlooplg bestuur had zich de taak opgelegd, om, voordat bovengenoemde ver gadering belegd werd, eerst een aantal Chr. Middenstanders te bewerken om lid te wor den. Over het aantal personen, dat zich al had opgegeven waren allen tevreden, zoodat daaruit gemakkelijk een bestuur kon worden samengesteld. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. Boot. de overige be stuursleden zijn dg heeren W. A. Schou ten. W. Goldberg,®V G. Schalk, en G. H. Mijnders Hz. Verder werd besloten een schrijven te richten, tot de neutrale Mlddenstandsver- eeniging Lisse en Omstreken, behelzende een gezamenlijk bedanken als lid door de Chr. Middenstanders. Ook zou een schrij ven gericht worden tot B. en W. onzer ge meente om advies bij een besluit inzake den Middenstand, en aan de 5 Chr. ge meenteraadsleden. om hun voorspraak in den raad en om als buitengewoon lid tot onze vereeniging toe te treden. Ook zou aan Comité .Lisse Vooruit" verzocht wor den om opname in de Federatie. Na nog enkele besprekingen van meer ondergeschikten aard. werd de vergadering die onder leiding stond van de afd. Haar lemmermeer en Hlllegom, en vertegenwoor diging van het hoofdbestuur, gesloten. NOORD WIJK. Lezing van den heer F. Portielje. Groote belangstelling bestond voor de lezing van den lieer Portielje uitgaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. De zaal van het Hof van Holland was geheel bezet. De voorzitter de heer J. J. van Capellen, opende dezen avond, sprak zijn blijdschap uit over de opkomst, wat een eer is voor het jonge bestuur, daar de laatste 'aren een dergelijke opkomst niet meer is voor gekomen. Verder deelde hij mede dat het ledental met 100 pet. is gestegen wat ook een zeer mooi resultaat is na zoo'n korten tijd. Hierna werd liet woord gegeven aan den heer F. Portielje die met zijn lezing over „Leeuwen" zijn gehoor wist te boeien. Een hartelijk applaus en 'n kernachtig dankwoord beloonde den spreker. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Voor groote bloemkool in de goede kwali teit wordt van f. 8.10 tot L 9.70 Der 100 be taald. Uien gaan in prijs nog naar beneden en brengen van f. 2.40 tot f. 3.80 per 100 K G. op. Voor den laatstgenoemden prijs- moet de kwaliteit best zijn. Breekpeen blijft goed gevraagd met goede, oplooppen- de prijzen van f. 3.60 tot f. 5.40 per 100 K G. Roode kool gaat ook goed weg althans in de beste kwaliteit. Deze goat voor f. 6.50 tot f. 9.20 per 100. Gele aanmerkelijk lager van f. 3.10 tot f.4.20 per 100. Selderijknollen brengen van f. 4.40 tot f. 5.80 per 100 op. Dr pij zen zijn beter dan in Januari 1932, Het a.s. jubileum van dr. H, G. Jonker. Zondag as. herdenkt dr. H. G. Jonker den dag waarop hij zich voor vijf-en- twintlg jaar alhier als arts vestigde. Dr. H. G. Jonker werd te Kinderdijk (ge meente Alblasserdam) geboren. Aldaar bezocht hij eerst de Christelijke School en ging vandaar naar het Gymna sium te Dordrecht. Zijn verdere opleiding ontving hij aan de gemeente-hoogeschool te Amsterdam, waar door hem op 16 De cember 1907 het arts-examen werd over gelegd, waarna hij zich te Stolwijk ves tigde. Op 15 Januari 1908 vestigde dr. Jonker zich te dezer plaatse, waar door hem de praktijk werd overgenomen van dr. A. J. van Walsum. Wijdt dr. Jonker zich in de eerste plaats aan zijn praktijk, daarnaast heeft ook het maatschappelijk en kerkelijk leven zijn volle belangstelling en maakt hij zich op velerlei gebied verdienstelijk. Zoo heeft hij reeds gedurende verschei dene jaren zitting' in den gemeenteraad, als afgevaardigde van de Chr. Hist, partij. Verder is de jubilaris voorzitter van de vereeniging .Ziekenhulp", secretaris van de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten", bestuurslid van de Tuberculose Vereeni ging en kassier-penningmeester van de Coöp. Voorschotbank en Spaarkas. Ten slotte is dr. Jonker.nog president notabel van de Ned. Herv. Kerk. Mocht de jubilaris voor twee jaren, toen hij herdacht voor 25 jaar het arts-examen te hebben argelegd, reeds zeer vele blijken van medeleven en sympathie ontvangen, nu, bij herdenking van dit feest, dat voor de plaats van nog meer belang is, is dit in nog meerdere mate te wachten. Er heeft zich een comité gevormd, dat den jubilaris op Dinsdag as., van 3—6 uur nam., in de Zaal achter het Weeshuis, zal toonen, hoezeer zijn arbeid op velerlei gebied in de gemeente wordt gewaar deerd! Door mevr. JonkerSchröter alhier is aan de Tuberculose Vereeniging „Katwijk en O., overgemaakt een bedrag van f. 322.09, zijnde de opbrengst van de jaar lijks door de jonge-dames gehouden col lecte. - —o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. G. Schellevis en G. van Jaarsveld Alberius Jacob, z. v. A, J. Turion en J. Ch. Emels Maria, d. v. J. v. Baardwijk en J. van Leeuwen. Getrouwd: H. J. A. Seelen en E. J. van der Heijden. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. C. Zoutendijk, n. 's-Gra- venhage. Alhier is de boekhoudcursus der Ver. T. O. S. E. A., onder leiding van den heer Verhuist, accountant te Leiden, in een der zalen van hotel Deurloo geopend. Een 14-tal dames en heeren waren aanwezig. WARMOND. Uitvoering Warmond's Fanfare. Onder zeer groote belangstelling gaf de Muziekver. Warmond's Fanfare een muziek en tooneelultvoerlng in Hotel de Stad Rome. Te ruim 8 uur opende de heer Berg man, voorzitter, de bijeenkomst waarbij hij de aanwezigen een hartelijk welkom toe riep. speciaal den eere-voorzitter. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het ge varieerde muziekprogramma. Alle stukken werden uitstekend uitgevoerd en oogstten zeer veel bijval. Het blijkt dat Warmond's Fanfare nog steeds ln klimmende lijn is. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven .De :wade hulshoudster". Dit stuk speelde in een plaatsje in Gelder land in den tegenwoordlgen tijd. Het is voor de spelers een waar succes geworden! Wij zouden zeer zeker anderen te kort doen indien wij speciale personen naar voren brachten, want een ieder speelde de hem of haar toegedeelde rol vol toewijding. De aantrekkelijkheid van dit stuk werd zeer verhoogd door de rolvastheid der spelers. Het is voor Warmond's Fanfare een zeer geslaagde avond geworden, De eere-voor zitter bracht dan ook een woord van dank aan allen die er aan hadden medegewerkt Een bijzonder woord van hulde, aldus spre ker. komt toe aan de dames-tooneellisten, die in het stuk geen onbelangrijke rol heb ben gespeeld. Als waardeering voor haar prestaties bood spreker ieder een doos bon bons aan. Alvorens men uiteen ging nam de voorzitter der vereeniging het woord om het vertrouwen uit te spreken, dat. ai zijn de tijden moeilijk de donateurs de veree niging niet in den steek zullen laten doch zooveel mogelijk als in hun vermogen ligt, deze zullen blijven steunen. Wij twijfelen niet of dit beroep van den actieven voor zitter zal niet toe vergeefs zijn. Warmond's Fanfare verdient steun en medeleven in elk opzicht! Propaganda-Vergadering der B. V. L. In de zeer goed bezette zaal van het Gebouw voor Chr. Belangen hield de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Wassenaar een propaganda-avond, waarbij vele autori teiten aanwezig waren. Door het strijk orkest „De oude Jagerband" uit Den Haag werden voor den aanvang van het offi- cieele gedeelte diverse muzieknummers ten gehoore gebracht. De voorzitter der plaatselijke Commissie Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande sprak een kort openingswoord. Men moet eerst voelen, aldus spr. dat het ergste ge komen is, dan zullen velen zich aan onze zijde scharen. Dat moet echter niet zoo zijn. De B. V. L. heeft een tweeledig doel, n.l. ter bescherming van het wettig over ons gestelde gezag en ten tweede om te dienen als een waarschuwing voor allen die dwaasheden zouden willen begaan. Na zijn rede werd spontaan het Wil helmus gezongen. Vervolgens werd door hem overgegaan tot het uitreiken van het mobilisatiekruis HEDEN: O Slaf verf Sohouwburg: Kinder-operctte „Bruins, N Beer", T/z uur nam. de K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentaaa'u Spr. ds. De Jong van Rijnsburg. 7'/: u, stij Rijnsburg: Zaal Verbree. Chr, De- gad Unie. 8 uur nam. gaf Zaterdag. deli Buchtzaal: Voordracht-avond Gronb. ger Veraln'n. „Zomerlust": Tooneelavond SeUK Fryslan. 8 uur nam. Zondag. Stadszaal: Film „Pinksterzegen"; 8 M namiddag. Maandag. Graanbeurs; Ver. v. Spiritisten „Ha®: nia". Pschometrische séance. 8 uur nam, Leidsche Scho wburg: Rotterdams;. Hofstadtooneel. „Voor Zonsondtrgatj' 8 uur 15 nam. Stadszaal: Film „Pinksterzegen"; 85 namiddag. Volkshuis: Mevr Bo'dineh-Goemans werk van Joh. Fabricius, 8}/, uur nam m« U nog nis; sla: C var acc U het van 25 I die! Om her her kor hee dijl bij: I koi ge: BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. ut „Hare Hoogheid beveelt". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ut City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. t „De doodenzwaai". Zaterdag nam. 2 u.. Zondag nam.-, 4 uur 30 en 8 uur. tijd Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nc. rhe „Das schone Abenteur". SCh Woensdag en Zaterdag nam. 2 t: chr Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur ven Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nar *on „Monlecrazy". toe; Woensdag en Zaterdag nam. 2 m sle< Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. me Jas DIVERSEN. var Sal Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genet- gel kundeConsultatiebureau voor moellijSi jor kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Init tlng tegen diphterle 4—5 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve G( doe neeskunde. Consultatiebureau voor Alrovoi holisten. 7—10 uur nam. tra Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoor stelling van moderne beeldende kunst -n^ 104 uur; Zon- en feestdagen 12'/:-lsc!" uur nam. koi nu led De avond-, nacht- en Zondagdienst dizal apotheken wordt van Maandag 9 tot fwe met Zondag 15 Jan. as. waargenomi stc door apotheek: M. Boek*^ vischmark- telef. 552. 11 ba aan een 12-tal landstormers. Namens 1 met het Kruis begiftigden bracht de hs Ctoelman daarvoor hartelijk dank. Hierop sprak mr. G. A. B. Boon, die: het kort schetste de aanleiding en b ontstaan van de B. V. L., een corps 6 grootheid gebracht door Generaal Dis maer van Twist. Ook hij wekte tot af sluiting op voor behoud van goed, ori: gezag en vrijheid van Godsdienst. Dat i aller dure plicht! Door Jhr. Storm van 's-Gravesan* werd den spreker voor zijn woorden hu- telijk dank gebracht. Alsnu sprak ds. P. Nomers, Geref. pn- dikant te Den Haag. Hoewel hij een ma des Vredes is, behoeft hij zich niet te houden van uniformen en zeker van de V. L. Want de V. L. strijdt rol het kapitaal, niet het kapitaal bedoeld t goud of papier van de Munt, maai M kapitaal van de volksgoederen en vit- heden. Spr. eindigde aldus: In de B. V.l heerscht eenheid, liefde en trouw toe volk en geliefde vorstin. Het devies de B. V. L. is „Als het moet." Zoolang t Oranjes ln de meerderheid zullen blljvt beteekent dit vrijheid, bescherming t wanneer noodig worden alle onderlini verschillen vergeten en staan wij alle als zonen van hetzelfde land. dat wij w len beschermen tegen den vijand n binnen, tegen hen die Haar niet erkent: als Moeder van ons volk. Ook dezen s werd door Jhr. Storm van 's-Gravesat dank gebracht. Door den korpscommandant, majoc: P. Boots werd alvorens over te gaan -1 het uitreiken van de brevetten van scltf? schutter en van Koningschutter nog kort woord gesproken. Hij deelde dat de groep West thans bestaat uit 8> man, verdeeld in 6 bataljons, groot in». 800 man, 8 hoofd-officieren, 37 kapiW%. 93 ie luitenants, 72 2de luitenants, vaandrigs, 612 onderofficieren, 380 korp raals. Dit getal groeit nog steeds. Si1 bracht zijn groote tevredenheid naar ren over de goede leiding door den pis» selijken leider, den heer M. Houbolt, dj Instructeur, hetgeen blijkt uit de W brevetten, die hij hier heelt uit te reu® Aan den heer W. C. Valkenburg werd brevet uitgereikt als Koningsschutter j aan H. van der Does en 24 anderen f scherpschuttersbrevet. Als laatste redenaar van den a«» sprak kapelaan H. J. Bangert uit Leid» Spr. vindt het feitelijk niet noodig uil» te zetten hoe sterk de vijand is en ze wel werkt. Wat geeft het, laat het d» noods een leger zijn. Wij kunnen das- tegenover zetten de georganiseerde 0 L.'ers, van wie een onweerstaanbare Wij zal uitgaan, als het zoover ooit b»-' komen. Voorts vraagt spreker is de 0-v' noodig? en beantwoordt deze vraag v vestigend. j Door den voorzitter werd den spr. gebracht voor zijn bezielende wooflg Wij hebben uw enthousiasme ln deze1» den noodig! Voorts bracht hij dank allen die tot het welslagen van aeL avond hadden bijgedragen, niet W minst „De oude Jagerband." Tot slot werd het bekende „Turf Ransel" ten gehoore gebracht, men tegen half twaalf huiswaarts Pi Het was een enthousiaste en volk™ geslaagden avond! 1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6