ASPIRIN helpt steeds# DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 13 Januari 19} UIT DE OMSTREKEN. VEkimuniicB1 tengevolge van vochtig en koud weer 4 HAARLEMMERMEER. Een onvoorzichtige ruil. De landbouwer W. K. aan den Hoofd weg alhier, had volgens de wettelijke voor schriften al zijn biggen laten merken. Toen 1UJ gistermorgen de koppels eens contro leerde, klopte het aantal wel, maar kwam hi) tot zijn niet geringe verbazing tot de ontdekking, dat een tweetal niet gemerkt was. Vermoedelijk waren er bij een ande ren eigenaar van varkens nog twee biggen ongemerkt gebleven en zijn deze 's nachts ter voorkoming van een bekeuring voor een paar gemerkte dieren geruild. Om nu zelf bij een eventueele inspectie niet in moeilijkheden te geraken, heeft K. van zijn bevinding aangifte gedaan bij de politie. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelia, d. v. D. L. Aangeen- brug en G. A. Phlllppo Adrlanus Jacobus Cornells, z. v. P. Timmers en G. M. Hoo- gervorst Leonardus, z. v. P. Lucke en E. H. van Leeuwen Corstiaan, z. v. G. Sack en K. Poortvliet Jan, z. v. H. Sportel en A. Klungel Klaas. z. v. J. F. P. Jansen en C. J. v. d. Pol Willem, z. v. E. van Veen en H. Betjes Lijda, d. v. C. Spaar garen en G. Lewestijn Johanna, d. v. P. Strien en D. de Vries. Willem Johannes, a. v. W. J. Wakker en J. G. Verheul. Ondertrouwd: P. de Breuk 22 j. en D. V. Egmond 24 j. Getrouwd: M. Huitema 23 J. en IJ. Scha per. 23 j. Overleden: Jeltje Agricola. 47 j. geh. met S. Mlnnema Johannes Heenk, 66 j geh. met M. Lefeber. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Ten opzichte van den handel valt er weinig te vermelden. De prijzen blijven vrijwel op hetzelfde peil en de aanvoer neemt eerder toe dan af. In de landerijen is er tamelijk veel werk. bijna alles extra werk, verricht als werkverschaffing met steun van Rijk en gemeente. Toch is er nog wel iets nieuws te ver melden, en wel betreffende den regee- ringssteun aan den Tuinbouw. Een en ander is hiervan reeds bekend. Zoo is b.v. bepaald dat aan de late aardappelteelt geen toeslag verstrekt zal worden. Wel echter voor de vroege aardappelen. En de toeslag hiervoor verschilt al weer naar mate deze vroeg of laat in den zomer zijn aangevoerd. Voor die, welke b.v. geveild zijn in Juni is deze grooter dan die welke in Juli kwamen en voor Aug. is dit bedrag weer kleiner. Waar de vroege aardappel teelt voor Katwijk een der hoofdproducten is, kan dit voor sommigen nog wel een meevaller worden. Binnenkort kan men ten aanzien der verschillende richtprijzen meerdere mededeelingen verwachten. Zanguitvoering Soli Deo Gloria. Het Chr. Gem. Zangkoor „Soli Deo Gloria" gaf zijn jaarlijksche uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Met bijzondere belangstelling hebben we dezen avond tegemoet gezien. Immers het koor moest in den loop van het jaar tel kens leden afschrijven en eenige weken voor deze uitvoering verheten een groep leden de vereeniging. Onze vrees is echter beschaamd. Te ruim acht uur opende ds. Meijering de samenkomst, het zingen Ps. 138 1 en ging voor in gebed. Na een kort inleidend woord kreeg het koor aanstonds gelegen heid onder leiding van zijn directeur, den heer M. Kouprie van Leiden, het goedver zorgde programma af te werken. Begonnen werd met „Naar Huis" van S. Welmers. Dit de weergave van dit eerste nummer bleek reeds ,dat het koor onder leiding van den eminenten directeur uitstekend had gestudeerd. Was er vorige malen wel eens iets aan te merken op de verhouding der stemmen, thans was er een evenredige be zetting en goede harmonie. Ook de uit spraak was veel beter. Het tweede nummer „Zondagmorgenbede" kon ons het minst bekoren. In .Avondrust" van G. Nienhuis en „In den Winter" van G. de Vries was het koor weer in zijn kracht. Het ver wonderde ons dan ook niet, dat het laat ste nummer op verzoek aan het einde werd herhaald. Voor de pauze zong nog een dubbel-kwartet „Stijg, o nacht" van F. Pijlman. Ter afwisseling speelde de heer J. L. H. Schramp, violist te Leiden, enkele viool- soli op de piano begeleid door den heer Kouprie. Het bleek, dat de violist zijn in strument geheel meester was, terwijl de pianist voor een uitstekende begeleiding zorg droeg. Deze bijdrage heeft er toe mede gewerkt, dat de avond zoo bijzonder goed geslaagd is. Na de pauze zong het koor zoo mogelijk met nog meer bezieling. Met bijzonder ge noegen hoorden we „Veedrijven" van Fer dinand Huber en „Middernacht' van S. Welmers. Niet minder mooi was het num mer .Avondklokken" van Dem Bortniansky De sopraansolo werd hierin vertolkt door mej. Annie Bekker. We hoorden haar voor het eerst, maar haar optreden was zooda nig, dat we de vroegere stemmen er niet terugwenschen! Met haar mooie volle so- praanstem heeft zij allen geboeid. Nog eenige scholing en haar stem zal nog in kracht en glans winnen. Besloten werd met Ps. 103 1 en 8. ge toonzet door W. E. Corporaal. Ds. MeUering sprak het slotwoord. De stille aandacht waarmee de aanwezigen hadden geluisterd, sprak duidelijk het oor deel uit. Spr. dankte dan ook den directeur en het koor uit naam van allen harteliik voor den genotvollen avond. De vereeni ging kan met genoegen op dezen avond terugzien. Spr. verzocht gezamenlijk te zingen Ps. 72 11. waarna hij voorging In dankgebed. Het was iammer, dat het bezoek waarschijnlijk door de tijdsomstandig heden niet zoo groot was als andere jaren. Deze uitvoering had een stampvolle kerk verdiend. Het onveilig duin. Het duinterrein achter de Rijksschiet banen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn van Maandag tot Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m Eerst als de roode vlaggen zijn ingehaald, is het terrein weer veilig. RECLAME. 3749 Uitsluitend verkrijgbaar In de oranja-bandbuisjes van 20 tabl. 70 da. en oranjezakjes van 2 tabl. h 10 ds. KATWIJK AAN ZEE. MUZIEKUITV. CHR. HARMONIEVER. „UITSPANNING NA INSPANNING". Een prachtige avond! De jaarlijksche uitvoering vanU.N.I. had weer plaats in de zaal voor Prot. Belangen onder leiding van den directeur den heer P. C. Langmuur. Nadat gezongen was Ps. 138 1 en na het uitspreken van het gebed, heette ds. W. M. A. Kalkman alle aanwezigen, na mens de Harmonie, hartelijk welkom. Het verblijdde spreker, dat velen aan de uit- noodiging gehoor hadden gegeven. Spr. dacht aan de woorden uit Ps. 81: „Blaast de bazuin in de nieuwe maan. ter bestem der tijd, op onzen feestdag." Dit is een woord tot opwekking bij een nieuw jaar. Ieder jaar komen wij hier bij elkaar orfi te hooren, wat de vereeniging in het afge- loopen jaar heeft ingestudeerd. Altijd maar weer is dit een feestdag voor onze Harmo nie, die dan het beste wil geven, wat zij kan en die haar krachten concentreert op dezen dag. Ten slotte wenschte ds. Kalk man allen een goeden en genotvollen avond toe. Die wensch is verwezenlijkt. Van het be gin tot het einde van de uitvoering was men onder de bekoring die utgaat van dit uitstekende muziekgezelschap onder de be zielende leiding van directeur Langmuur. Begonnen werd met de „Kolonel Bogey masch", gevolgd door de prachtige vertol king van ,Le Temple d'Aphrodite", ouver ture. Veel uren van studie en inspanning zijn de afgeloopen winter besteed aan het „Bloemenlied" dat zonder fouten weerge geven werd. Niet onvermeld mag blijven de fijne weergave van een drietal Koralen, Nieuwe Gezangen. Een mooi extra-num mer gaven de heeren N. van Dijk. K. Hoek en A v. d. Plas. Een en ander werden afgewisseld door een succesvol optreden van den hier reeds welbekenden declamator, den heer Arie Post, van Schevenlngen. De heer J. Volbeda sprak het slotwoord. Hij toonde de onmisbaarheid van U.N.I. aan, zoowel voor de Oranjevereeniging als voor onze badplaats met de om de 14 da gen gehouden concerten des zomers in de muziektent en hij bracht den dank over voor dezen schitterend geslaagden avond. Tevens dankte hij ds.-Kalkman voor Jen steun, welken deze aan de vereeniging ver leent en voor de leiding, welke hij op zich genomen had. Ook werd dank gebracht aan den heer Arie Post. Nadat nog gezamenlijk gezongen was de Avondzang, op het kerkorgel begeleid door den heer Kr Haasnoot eindigde de heer Volbeda met dankgebed. In de overvolle Gemeentezaal waar voor den Gereformeerden Bond ds. Pop uit Monster sprak, ls een bankbiljet van f. 10 gecollecteerd voor de Zending. Tot bestuurslid van de Reederijveree- niging „Vuurbaak" is gekozen de heer Jac. den Duik Azn. LISSE. Cursus voor Werkloozen. De cursus voor Vervolg-onderwijs voor werkloozen is thans aangevangen. Burgemeester Baron van Wijnbergen sprak een kort openingswoord, waarin hij er zijn blijdschap over uitsprak, dat zoo- velen aan den oproep hebben gehoor ge geven om hun misschien gedeeltelijk ver vlogen schoolkennis wat op te frisschen. Eveneens sprak hij een woord tot de on derwijzers. Nadat nog de heer Strik tot de cur sisten gesproken had, zocht iedere afdee- ling zijn eigen lokaal op en nam de cur sus een aanvang. Loop der bevolking in 1932. Mr. Vr. Tot. 4393 4296 8689 163 190 353 137 124 261 Bevolking op 1 Jan. 1932 Gevestigd in 1932 Geboren in 1932 Vertrokken in 1932 Overleden in 1932 4693 4610 9303 186 212 398 36 34 70 Bevolking 31 Dec. 1932 4471 4364 8835 Gesloten huwelijken in '32 41. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Anna. d. v. C. v. d. Zwet en M. Hoogkamer Johannes Hen- drikus. z. v. C. v. d. Meer en C. Hoogkamer. Overleden: Johanna Franeisca van den Akker, echtgen. v. B. Mosseveld 72 j Ondertrouwd: A. de Bruin en H. A. van Dorsten. Getrouwd: J. P. H. Schrivers en C. C. v. d. Lans. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Wolters, v. Emmen. Ka naalstraat 26 D. Bouwman, v. Hillegom, Broekweg 15. Vertrokken: A. v. Loon, n. Rotterdam Mej. A. C Bus. n. Haarlem J. W. J. J. v. d. Eist n. Hillegom Mej. M. Dahlisch, n. Duitschland Mej. A. v. d. Linden n. Bloemendaa! H. v. Haaster en gezin n. Hillegom W. J. Slootbeek en gezin n. Noordwljk Mej. A. Hoogewoning. n. Oegstgeest. De aannemer van de grondwerken bij de tramwerken ls veroordeeld tot een boete van f. 20.— of 20 dagen hechtenis voor het niet verlichten bij avond van, graafwerk. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede Burgemeester - De heer C. G. J. Alkemade tot wethouder nocrnd - Benoemingen - Een rioolkwestie. De raad kwam in openbare vergadering bijeen Voorzitter de burgemees Ier. Af wezig de heer A. C. Meijer, wegens ziekte. De voorzitter sprak de volgende ope ningsrede uit. Als voorzitter van den raad wil ik gaarne eenige oogenblikken tot U spreken over de belangrijkste gebeurtenissen, die het leven in onze gemeente over het jaar 1932 gekenmerkt hebben. De economische cr sis, die geen deur voorbijgaat, heeft in al haar hevigheid ook Noordwijk aangetast De ongekend groote werkeloosheid in ons land heeft ook in onze gemeente een buitensporigen omvang aangenomen. Het enorm aantal werkloozen drukt bean ?sti- gend zoowel op de gemeente-tinancifin als op het maatschappelijk leven onzer ge meente. Het aantal werkloozen bedroeg bij den aanvang van 1932: 565, daalde in het voorjaar tot 390, varirerde van half Mei tot half Juni van 437 tot 404 en daalde in den vollen zomerlijd met een minimum van 309 en een maximum van 342. In het laatst van Augustus begon de stijging zich weer te voltrekken (370). in October moesten reeds 430 werkloozen worden geregistreerd in November 501 en op het einde van het jaar 729, terwijl op dit oogenbl k dit getal al weer overschreden is. Een 100-tal werden in de duinen bii het Staatsboschbeheer tewerk gesteld E -n aaneenschakeling van armoede en leed, ook voor vele werkgevers. Een van de grootste welvaartsbronnen dezer gemeente, de bloembollencultuur heeft met enorme moeilijkheden te kampen en doet alle moeite om zich staande te houden. Een lichtpunt was de .groote belangstel ling die getoond werd voor het Florapark. Deze prachtig geslaagde tentoonstelling werd bezocht door de leden van het Koninklijk Huis, den Minister van Binnen- landsche Zaken, den Commissaris der Koningin in dit gewest; vertegenwoordigers van verschillende büilenlandsche regeerin gen en vele andere autoriteiten. De tentoonstelling werd gehouden van 14 April—19 Mei en werd bezocht door 65.000 personen. Jr i Tengevolge van de buitenger one mooie j zomer en van de krachtige reclame zijn de uitkomsten van de badplaats, in aan merking genomen de tijdsomstandigheden, bevredigend te noemen. Wel zijn de pen- sionsprijzen belangrijk gedaald; wel hebben weinig buitenlanders Noordwijk met <-en bezoek vereerd, zoodat de verdiensten be langrijk verschillen bij voorgaande jaren, maar toch is gebleken, dat onze schoone badplaats nog zeer intrek ls en haar reputatie als voorname Noordzeebadplaats weet te handhaven. Het aantal badgasten immers verschilde niet veel van het vorig jaar. De bevolking vermeerderde met 397 zielen. Totaal aantaa1 inwoners bedroeg op 1 Jan. '33: 10895 zielen. Het geboorteciifer (258) bedroeg ruim 2 maal het sterfte cijfer (109). Het verschil tusschen de zich vestigende en vertrekkende personen be droeg 248 ten gunste van de eerste groep. Het aantal kan als groei worden be schouwd, doch behoeft niet als b'.oe; wor den gequalifioeerd, al ls het op peil blij vend vestigingsoverschot toch een verblij dend teeken. Niettegenstaande de financiee'.e omstan digheden een sterk remmende werk ng uit oefenen werden toch door Uwen Raad enkele belangrijke besluiten genomen, waaronder ik noem verbetering van den Rijnsburgerweg. St. Jeroensweg en den Zwarten weg. Verbetering van den Nieuwe Zeeweg tusschen Duinweg en Schoolstraat en ver nieuwing van de rioleering aldaar; het ontwerp van het Nieuwe Uitbreidingsp'an hetwelk voor de ontwikkeling van Noord wijk van de allergrootste beteekenis is; de doorloopende openstelling van bet tele foonkantoor. zoodat er ten allen tijde getelefoneerd kan worden; het invoeren van oentrale boekhouding voor de gemeente diensten en -bedrijven, een maatregel, die zal strekken tot versobering van het be stuursapparaat. Het gemeentebestuur doet. wat in haar vermogen is om het schip der gemeente door de branding heen te sturen. Naarmate de omstandigheden moeilijker worden, wordt de critiek scherper en heftiger; ontevredenheid is de niet te ontloopen consequentie van regeeren in deze dagen. Moge 1933 ons sparen voor deze stem ming; moge iedere ingezetene aanvoelen, dat de overheid de groote lasten van de burgers ten volle kent en voelt en hoopt te doen, wat in haar menschelijk ver mogen ligt, doch dat zij uiteraard geen remedie kan bieden tegen een wereldziekte. Moge de raad kracht en energie vinden zijn taak naar beste weten te verrichten, het noodige idealisme vinden om niet te versagen doch met opgeheven hoofd aan het werk gaan, hetgeen wij ook met Uw steun willen doen. En mogen wij boven alles ook in uwe gezinnen den zegen van den Almachtigen God in 1933 deelachtig worden. De heer C. W. Alkemade dankte den voorzitter voor het gesprokene. Besloten werd de uitkeering aan de halfweezen met f. 10 per jaar te ver- hoogen en te brengen op f- 60 per wees p. j„ echter zoolang als het stamkapitaal van het weeshuis met behoeft te worden aangesproken. Hierna kwam aan de orde de verkie zing van een nieuwen wethouder, wegens ontslagname van wethouder A. C. Meijer. De voorzitter zegt het volgende: Wed-T om staan wij voor een wethoudersvacature. Wethouder Meijer, die met zooveel iiver, ambitie en bekwaamheid zijn funciie onge veer anderhalf jaar geleden heeft aanvaard is lichamelijk niet opgewassen gebleken tegen de groote moeilijkheden en verant woordelijkheid, die op het oogenbltk aan het ambt van wethouder zijn verbonden en die speciaal voor den heer Meijer nog beduidend werden verzwaard door allerlei bijkomende omstandigheden. Wij zullen in de vergadering van B. en W. zijn weloverwogen, steeds op de be langen van de gemeente gerichte adviezen niet meer vernemen.. Hij zal ons geen voorbeeld van plichtsbetrachting meer kun nen geven, maar zijn herinnering zal voor ons steeds een zeer aangename zjjn Wii wenschen hem toe een spoedig herstel van krachten en een wederziens in ons midden. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Uitgebracht worden op den heer C. G. J. Alkemade 12 stemmen, op den heer D. van der Niet 1 stem en op den heer J. van der Meer eveneens 1 stem. De heer Alkemade nam de benoeming aan. De voorzitter wenschte den nieuw- benoemden wethouder geluk. De heer Alke- inade hoopte zijn beste krachten in het belang van de gemeente te geven. Wegens ontslagname van wethouder Meijer was tevens vacant gekomen de voorzittersstoel van de commissie voor Personeelsaangelegenheden Bij stemming werden uitgebracht op den burgemeester 9 stemmen en op den heer C. G. J. Alke made 5 stemmen. De burgemeester nam de benoeming tot voorzitter van genoemde commissie aan. Als gemeente-geneesheer voor het jaar 1933 werd benoemd de heer F. J. Visser. De benoeming van een gasthuismces.er, wegens het niet aannemen van zijn her benoeming door den heer J. G. de Witt, wordt tot ee nvolgende vergadering uit gesteld. Voor het wegTuimen van de twee steenen brughoofden van de onlangs verzakte Barnabrug werd aan 15 en W. machtiging verleend de noodige werkzaamheden te doen verrichten. Voor het wegruimen van de brughoofden, die een belemmering vor men voor de scheepvaart, zal de vaart gedeeltelijk moeten worden afgedamd. Het uitvoeren van dit werk zal worden uit besteed. Vervolgens deelden B. en W. mede, dat zeer spoedig een aanvang zal worden ge maakt met het doortrekken van het hoofd riool in den Nieuwe Zeeweg tot aan de Hoofdstraat. In verband met deze werk zaamheden is het gewenscht tegelijk aan te vangen met het leggen van een nieuw riool in de Hoofdstraat, waardoor aan de vele geopperde en nog steeds inkomende klachten tegemoet zal zijn gekomen. Op de begrooting 1933 is voor de uitvoering van dit werk een crediet uitgetrokken. B. en W. stellen voor het leggen van het nieuwe riool en het maken van de huis aansluitingen op het nieuwe riool uit te besteden met opneming van de bepaling in het bestek, dat bii de uitvoering alleen Noordwijksche arbeiders in dienst mogen worden genomen. De heer van der Wiel zegt dat de raads leden eerst gisteren het betreffende advies hebben ontvangen en is bant! deze zaak niet voldoende is voorbe! De lieer C. G. J. Alkemade is bet gedeeltelijk mee eens. De raad zou principe-besluit kunnen nemen en da den architect opdragen profielen te van den ouden en nieuwen toestand; mede een bestek en een gespeellij begrooting. De heer C. W. Alkemade rr» dat aan den raad nooit ls medeged^ dat de Hoofdstraat opnieuw zou mtfj worden gerioleerd. Toen door eenige - gezetenen aldaar werd geklaagd over J last van water is gezegd, dat er i aan te doen was en dat dit euvel' yjjj weg zou zijn als er een nieuw riool in de Van Panhuysstraat en een J riool in den Nieuwen Zeeweg. Er ls j. gezegd, dat er alleen hinder was bij normalen regenval en dat de bestau rioleering dit niet kon verwerken. Hos dit nu? De heer van der Wiel, zegt B. en W. aan den raad hebben deeld, dat de moeilijkheden als gevolj de nieuwe rioleeringen slechts v.y- pet zouden zijn opgelost en dat 3>t stand eerst voor 100 pet. zou zijn beterd als ook de Hoofdstraat opt zou worden gerioleerd. De heeren ferink, Krau en de voorzitter wijze op, dat het riool ook moet wordt; nieuwd omdat het bestaande riool a Hoofdstraat hier en daar in puin niet goed ligt en verschillende p niet kunnen aansluiten. De heer Vr Meer vraagt of dit werk spoedig zal den aanbesteed en of er al weei materialen hiervoor zijn aangekoft: voorzitter deelde mede, dat aantel spoedig zal plaats hebben en dal: materialen zijn gekocht. De hra vestigde er de aandacht op, dat aanbesteding slechts enkelen en alt zelfde arbeiders worden tewerk Spr. voelde meer voor rouleering. Braun achtte tegen rouleeren van a-, groote bezwaren aanwezig. Het weri dan te duur omdat ook vaak met worden tewerk gesteld, die nog no: schop in de hand gehad hebben. Dri zifter zegt, dat niet alle werken ziek rouleeren leenen. De heer van der heeft voldoende vertrouwen in de wijksche arbeiders, dat zij een ei uitgezonderd goed werk zullen leve: vraagt of bij de aanbesteding geen keur moet worden gegeven aan Ni wijksche aannemers. De voorzitter a[ heer Lieffeirnk kwamen daar tegei Men moet B. en W. bij de gunning laten. Besloten werd de aanbestedir: houden en liet werk te gunnen als beschikbare crediet voldoende is, ai moeten B. en W. weder bij den komen. Bij de rondvraag vestigde de heer 1 er de aandaoht op, dat in Katwijk i| arbeiders worden tewerk gesteld voor werk die den gemeentelijken steun houden en een toelage van den pal krijgen per bewerkte rijnlandsche n Kan dit ook hier niet? De voorzitter loofde, dat deze mededeeling niet ef juist is. Hem is wel bekend, dat si van rijk en gemeente wordt verleend i diep-delven, dat anders niet zou pi hebben, maar in ieder geval zonder houd van den steun. In besloten ai zou spr. hierover „„jmededee' doen. Hierop werd de openbare vergad gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Voor t federatie-examen boekte' (Mercurius-diplomal ls geslaagd a Kathe Wösten alhier. Voor de R.-K. werkloozen wordt iB elke week een ontwikkellngsmiddag te den door R.-K. onderwijzers en gek ken. Verschillende encyclieken raai laatsten tijd zullen behandeld worden SASSENHEIM. 121/j jaar Burgemeester. Op 26 Jan. a.s. zal het 12'/t Jaar gele! zijn, dat de burgemeester de heer I Gouverneur benoemd werd tot burgeffl ter onzer gemeente. VALKENBURG. Kerkelijke verkiezing. Tot gemachtigden van het kiescolltf' Ned.-Herv. Kerk. zijn bii enkele candi stelling herkozen de heeren Jac. C: kamp, W. v. Egmond Dz. en C. W veld Jr. 105. Toen Jaap de Koningin zag, werd ie weer ernstig. „Jaap," begon de Koningin, Je hebt heel goed voor alles gezorgd. Doe me een plezier en sluit het feest- Ga dan aan het werk, opdat onze vijanden ons niet uitlachen." Buigend hoorde Jaap de Koningin aan en beloofde haar nog vlijtiger dan anders te zullen werken. 106. Toen Jaap van het feesten uitgerust was, ging 'e weer aan het honing verzamelen. Hij had eeB plank gevonden en die zóó gelegd, dat ie op e"J wagentje regelrecht de korf binnen kon glijden. Da' ging zóó vlug en zóó leuk, dat Jaap wel twintig keer achter elkaar de kerf in- en uitwipte. 2-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14