LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 13 Januari 1933 UIT DE RIJNSTREEK. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililll Steunt, bij gelijken prijs VISSCHERIJBERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. jllllillllHIIIilDIIIII Steunt met Uw gaven het Leidsel) Crisis-Comité. INGEZONDEN. SPORT. In deze stad zijn bepaalde straten, waar alleen Joden wonen. Hieronder waren ook vrouwen, die ons linnengoed waschten en als zij ons goed bedienden, kregen zij een door den Secretaris onderteekend attest. Zoo'n attest krijgen zij van alle schepen, die zij naar genoegen hebben bediend, en zoodra er nu een schip in de haven komt, vervoegen zij zich met deze attes ten aan boord om te toonen dat men ver trouwen in haar kan stellen. Zij doen ook wel dienst als tusschenpersonen, indien men het een of ander wil hebben. Bij de maaltijden hadden wij hier steeds veel plezier. Muzikanten en schoone zan geressen traden hierbij voor ons op. Men hoort hier in de „comedien" prachtige muziek en er wordt ook zeer mooi ge danst; „als de maan donker was wierden wij met twee flambouwen uit de comedie of andere spullen gehaald." Ik maakte ook kennis met den genees heer-directeur van het Groot Hospitaal, die Schmid heette en Duitscher van ge boorte was Ik kreeg hierdoor toegang tot het hospitaal, hetgeen wel de moeite waard was in verband met de fraaie in richting en de behandeling der patiënten. Eiken morgen als wij aan het ontbijt zaten, bracht een aardig boerinnetje ons elk een ruiker met fraaie en geurige 1.1' ilf! Jt Ito lit Cco aai ik eli ncoï s na urh j.H te,! Het bloemenmeisje van Livorno, een "gracieusë verschijning. bloemen, die zij ons voor een kleinigheid present gaf. De levenswijze, de omgangs vormen en wijze van spreken verschillen hier veel van het Hollandsche boersche. Een jongedame van 12 of 14 jaar gaat nooit naar de „comedie" of op visite, of zij moet een geleider bij zich hebben, die dan tevens haar oppasser is. De welle vendheid munt hier in alles uit, iedereen doet zijn best om een ander aangenaam te zijn, zoodat de esne mensch den ander het leven zoet maakt. Den eersten Februari gingen wij onder zeil en verlieten Livorno; wij passeerden nu de eilanden Corsica. Mallorca, Me- norca en Ibiza. (1) Op 11 Februari zagen wij niet ver ons twee Spaansche barken een Turksche „galei" veroveren. De eene bark slak de ..galei" de loef af, zoodat deze niet naar den Turkschen wal kon vluchten, terwijl zij haar steeds van opzij onder vuur hield. De andere bark beschoot haar intusschen van achteren, en men kon aan het ge schreeuw. dat bij elk schot van de „galei" opsteeg, wel hooren, dat de Spanjaarden raak schoten. De Turk streek zijn viag en draaide bij, de barken namen de „galei" tusschen zich in en zetten koers naar de Spaansche kust. Wij zetten wat meer zeil bij en vervolgden onzen tocht. GIBRALTAR. Den 13den Februari kwamen wij in de baai van Gibraltar, waar verscheidene Engelsche oorlogsschepen voor anker la gen, waaronder drie „driedekkers", op één waarvan zich een Admiraal bevond. Op 14 April voegden zich hier de vier oorlogsschepen, die onder commando stonden van de kapitein Van Ounik, Krul, Dekker en Meytens, alsmede de drie koop vaardijschepen bij ons, waarin zich de „presenten" bevonden voor de Algerij nen, (2) Onze kapitein heesch de „Com mandeurs-Standaard" als Commandant van de uit vijf oorlogsschepen en drie koopvaarders bestaande vloot. Terwijl wij hier lagen, geschiedde het, dat op het Engelsche Admiraalsschip een gastmaal werd gegeven en dat bij het jln,op s Konings welzijn eenige ka nonschoten gelost zouden worden. Nu was door onvoorzichtigheid van een van de „constabels" in één der stukken een kogel blijven zitten (een- 18-ponder) en die kwam daar over ons halfdek onder de bazaansroe doorvliegen. Ik stond juist op het halfdek naar het vuren te kijken en op nog geen twee voet hoogte vloog de kogel over mijn hoofd heen. Ik zakte er van in elkaar en wist niet wat me ge beurde, terwijl ik naar adem snakte. Ik werd uitgelachen omdat ik voor een ko geltje van 18 pond gebukt had, doch het had ook den kapitein of één van de an dere officieren kunnen gebeuren, want die wandelden alle op het halfdek en het scheelde maar een haar of één van hen was getroffen. Gelukkig was alles goed afgeloopen. Onze kapitein zond direct een sloep met een officier naar den Engel- schen Admiraal om informatie, men ant woordde, dat het een onvoorzichtigheid van den „constabel" was en men dezen reeds in de boeien had laten zetten, waardoor ons „satisfactie" werd gegeven, Gibraltar is een groote stad, die onder aan een groote klip aan de Spaansche kust ligt, waarmede zij door een nauwe landengte verbonden is als een schier eiland. De nauwe landengte wordt door de Engelschen met zware batterijen te gen de Spanjaarden beschut. Boven op de klip staat een wachthuis* waar door de Engelschen steeds de wacht wordt ge houden en door middel waarvan men be neden in de stad altijd zien kan, hoeveel schepen er in de Spaansche en Middel. Zee gezien worden. Boven dit wachthuis dat van verre een koepel gelijkt, steken na melijk aan weerskanten twee lange stok ken omhoog, een aan den kant van de Spaansche en de ander aan den kant van de Middellandsche Zee. En zooveel sche pen als er dan in iedere zee gezien worden zooveel groote „klooten" of bollen worden aan de stokken gehangen, 's Nachts wor den deze bollen vervangen door lantaarns, zoodat de Gouverneur, ook als hij des nachts in zijn bed ligt, kan zien, hoeveel schepen er in beide zeeën door de wacht gezien worden. Vanaf de schepen, die hier in de baai liggen, kan men de kust van Afrika zien. Ik heb ook een wandeling boven naar de klip gemaakt, maar dat kostte me bijna een paar nieuwe schoenen door de scherpte van de leiachtige steenen. In deze klip is ook een groote spelonk, die het Sint Orsons-hol wordt genoemd. In ver band met de zich daarin bevindende kui len en waterputten is het zeer gevaarlijk hier binnen te gaan. Bij het beklimmen van de klip kwamen wij in een wolk te recht, die zich tegen de klip had aange legd. Het was alsof wij door een dikke vochtige mist omgeven waren: onze klee- ren werden vochtig en wij konden elkaar op geen vijf pas afstand meer zien. Het had beneden in de stad flink geonweerd en geregend en water stroomde door de straten. Boven op de klip hadden wij een prachtig vergezicht op Spanje en in de verte konden wij verscheidene dorpen en steden zien liggen. Om en bij deze klip groeit niets anders dan „zeelook", dat tot in de zee doorgroeit. Het meerendeel der levensmiddelen wordt hier van de Barba- rijsche kust aangevoerd. Gibraltar is geheel bezet met Engelsche militairen: wel vier a vijf regimenten be vinden zich hier. De discipline was er zeer streng en ik zag er een man op de vol gende wijze gestraft worden: „Daar wierden drie pieken of hellebaar den tegen eikanderen geset en aan de „boveneinden tesamen gebonden en van „onderen uitgeset, de kerel wierd met de „handen daar na boven toe opgehaald en „vastgebonden; van onderen met de bee- ,.nen wijd van eikanderen en aldaar ook „vastgebonden: de broek wierd hem afge stroopt en het hemt na boven toe vastge bonden; daar stond of hing de kerel met „zijn bloote agterkasteel en nu kwam een tambour met een stokie van twee voeten „lang en met vijftien of twintig touwetjes „daaraan (zooals in Holland de zweepe- snoer is), aan de uiteinden en hooger op „met eenige knoopen voorzien, en gaf die „kerel daarmede een slag over zijn bloote „agterkasteel, dat het bloet met die eer ste slag daaruit vloog; en na iedere slag „die de Tambour deed, haalde hij die tou- „weties door zijn hand om het bloet eruit „te drukken. Dezen tambour werd vervan gen door een ander, die niet alleen het „bloet, maar ook eenige stukken vel en „vlees daarmede uitsloeg. Men zeide mij, „dat hier een regiment was, die in de „zweepesnoeren koperdraden had doorge- „vlogten." Indien zoo'n strafoefening op een van de Engelsche oorlogsschepen geschiedde, werd de gestrafte in een sloep gezet en nadat het vonnis was voorgelezen, bij alle aanwezige schepen rondgevaren om een aantal slagen in ontvangst te nemen, zoo als in het vonnis vastgelegd was. en of hij levend of dood was, het aantal slagen moest hii hebben. Met afgrijzen heb ik deze strafoefe ningen aanschouwd „O, tijden, O, Zeden! O, Barbaren, O, Menschen. O. Volken, O. Landen! „Wat woelt gij onder malkanderen, om malkanderen te pijnigen en te verderven!" (3) Den derden Mei gingen wij onder zeil met onze vloot, bestaande uit vijf oorlogs schepen en drie koopvaardijschepen, waarover onze kapitein het commando voerde. Wind en weer waren ons gunstig od weg naar Algiers. Van de honderd zieken, die wij hadden gehad, lijdende aan „febreris pitichis ardens bibliosa", waren de meesten weer genezen. (Wordt vervolgd.) (1.) Ibiza 1b eon eiland, behoorende tot de Plthyusen. (2.) Na den vrede van 1757 zonden de Staten jaariyks koopvaardere naar Algiers om den Dey eenige waardevolle geschenken voortbreng selen van de Westersche cultuur aan te bieden, teneinde hem in een mlldo stemming te houden. (3.) Het doet goed uit de laatste verzuch ting van Veltkamp te bemerken, dat er ln dien tijd toch ook wel menschen met humaner ge voelens waren, zielen, die ln die lichamelijke straffen iets menscn-onteerends vonden, hoe zeer zij ook aan groote ruwheid en weinig eer bied voor een menschenleven waren gewoon gemakt, daar straffen als hangen (en kielhalen b.v. op zee) veel voorkwamen. en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. BOSKOOP. De Goudsche rijweg. De slechte toestand van het wegdek van den Goudschen rijweg, onder onze ge meente, is oorzaak geweest, dat verschil lende bewoners aldaar aan den Kroon een verzoek hebben gericht daar in ver betering te brengen. De Minister van Waterstaat heeft in verband met dat adres geantwoord, dat het gemeente-bestuur van Gouda, aan wie die weg toebehoort, den tolgaarder er op gewezen heeft, dat hij met het onder houd van dien weg tenachter is. „Muziekuitvoeringen" De muziekvereeniging .Harmonie Excelsior" heeft onder leiding van den directeur den heer H. v. d. Veld, uit Lelden, in hotel „Klaassen" haar jaarlijk- sche muziekavonden gegeven. Het muzlek-programma, dat uitstekend was verzorgd, is aangevuld met het optre den van de familie Hoffman. Een gezellig bal hield de talrijke aan wezigen nog tot laat in den nacht bijeen. Aanbesteding. Ged. Staten 'dezer provincie hebben aan besteed het verleggen van het Zuidelijk gedeelte van de Nieuwstraat in deze ge meente. met bijbehoorende weiden voor de verruiming der Gouwe ter plaatsa. Hoogste inschrijver was, B. Hotfman F n. te Sliedrecht voor ,f. 16.800 en laagste in schrijver W. Bakker te Gouda voor f, 10.980. BOSKOOP. Feest in het Weeshuis. De 95e verjaardag van den oudsten in woner dezer gemeente, Cornells Droog, is gisteren in het „Weeshuis" feestelijk ge sierd. Door de goede zorgen van den vader en de moeder was het geheele huis versierd. Op den grooten tafel in de mannenzaal, waren alle geschenken, die de oude baas ontvangen had. uitgestald. Zoowel van het bestuur van het Weeshuis als van het Ge meentebestuur en van vele particulieren, bereikten den jarige felicitaties. Den ge- heelen dag bleef het in het anders zoo rustige weeshuis een drukte van belang en alle verpleegden genoten mede van dezen onvergetelijken feestdag van Cornells Droog. o HAZERSWOUDE. Loop der bevolking in 1932. Per 1 Januari 1932 bedroeg de bevolking 2357 mannen en 2352 vrouwen (4709 zie len). Vermeerdering door vestiging met 90 mannen en 116 vrouwen en geboorte bin nen de gemeente met 69 m. en 80 vr. en buiten de gemeente 6 m en 10 vr. Totale vermeerdering 165 m. en 206 vr. (totaal 371 zielen) Vermindering door vertrek met 108 m en 155 vr. en overlijdep in de gemeente 12 m. en 15 vr. bu'ten dé gemeente 3 m. en 4 vr. Totale verm.ndering-123 m en 174 vr. (297 zielen). Per saldo nam de bevol- k'ng toe met 42 m. en 32 vr. en telde op 31 December 1932 dus 2399 m, en 2384 vr. (4783 zielen). Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een burgerwoonhuis voor rekening van den heer G. Pluijs is de bouw gegund aan de heeren Gebrs. Bate laan aan den Rijndijk voor f. 3073. De maandelijksche collecte, gehou den langs de huizen der ingezetenen heeft opgebracht de som van f. 172.56'/3 bene vens een bon voor Kruidenierswaren. IJMUIDEN, 13 Jan. VISCHPK1JZEN. Tarbot per K.G. f. 0.900.80. Griet per kist van 50 KG. f.32—14, Tongen per KG. f. 1.10—0.90, Groote Schol per kist var 50 KG. f. 17-13, Middelscho' f. 16. 0 16, Zet- schol f.20 50—20, Kleine Schol f.21—9.05. Bot .f 9, Schar f. 15—2, Roggen per 20 stuks f. 14, Vlecten per stuk f. 2.20, K'ein- middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.24, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.48—29, Gullen per kist van 50 K.G. f. 11.50—3, Lengen per stuk f. 1.40—0.40. Heilbot per K.G. f. 1.10, Wijting per kist van 50 K G. f. 8—3.50, Koolvisch per stuk f. 0.68-0.10. Aangekomen 3 Stoomtrawlers: IJM. 196 met f.3108; IJM. 59 met f.327. IJM. 93 met f.863 voor gedeeltelijke lading; 1 beuger: V.L. 86 met f.558; 5 logger^: K.W. 151 met f. 1833. K.W. 28 met f. 6S8 SCH. 468 met f.90ó, SCH. 47 met f.771. SCH. 135 met f.751. DE HONDERDDUIZEND BIGGEN De Amsterdamsche wethouder voor de Levensmiddelenvoorziening, mr. Kropman, j heeft aan het Volksblad medegedeeld, dat de zaak van de 100.000 boventallige biggen van de Varkenscentrale de volle aandacht had van het gemeentebestuur der hoofd stad. Men zou dus alles in het werk stellen om die aan Amsterdam in uitzicht gestelde 4000 biggen per week als voedsel te be houden voor hen. die daarvoor in aan merking komen. De plannen verkeeren echter nog in een voorloopig stadium. Het orgaan De Vee- en Vleeschhandel vernam uit Brabant, dat er aan de fabrie- ken te Oss al b'ggen zijn verwerkt in den 1 vernietigingsoven KOUDEKERK. A.R. Kiesvereeniging. Op de gehouden vergadering van de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" zijn tot bestuursleden lie kozen de heer n Jcih. A. Hortensius, M. Schenkeveld en Ph. Qualm. Loop der bevolking. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1931 961 m. en 892 vr.. totaal 1853. Vermeerdering gedurende 1932 door ge boorte met 30 m. en 17 vr., door vestiging 44 m. en 46 vr. Geheele vermeerdering 74 m. en 63 vr. Vermindering gedurende 1932 door sterfte 12 m. en 9 vr., door vertrek 43 m. en 60 vr. Geheele vermindering 55 m. en 69 vr. Verschil lusschen vermeerdering en ver mindering 19 m. en 6 vr. totaal 13. Bevolking op 31 Deo. 1932. 980 m. en 886 vr. Totaal 1866. candidaat de heeren Loerakker, Kamp- schöer en Kok. Alle leden bleken vol komen met hen accoord te kunnen gaan. De heer C. Kortekaas drong aan op een speciale aanbeveling voor den heer Kamp- schöer, Burgemeester, van Monster, die zoo veel in het belang van onze streek heeft verricht. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering Chr. Nat. Onderwijs. De jaarvergadering der vereen, voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs had plaats in de Chr. School. De voorzitter de heer G. Meyer opende door te laten zingen Ps. 84 vrs 3 en ging voor in gebed. De secretaris, de heer Rem- melte las de notulen der vorige vergade ring voor welke onder een woord van dank werden goedgekeurd. Hierop kwam de voorzitter met een blijde mededeeüng: Na onderhandelingen gedurende ongeveer een jaar met B. en W. van Alkemade in zake ter beschikking stelling van gelden voor aanleg van waterleiding in de school heeft de Kroon het schoolbestuur in het gelijk gesteld en is nu een aanvang ge- 1 maakt met de werkzaamheaen. De se- I cretaris las hierop zijn jaarverslag I evenals de penningmeester, de heer D. Nugteren, waaruit bleek dat de vereeni- ging over een goed batig saldo beschikt. In verband met het aftreden van den heer D. Nugteren werd met alg. st. geko zen de heer P. v. d. Velden. Tenslotte werd gezongen Ps. 98 en sloot ds. v. d. Bos met dankgebed. OUDE-WETERÏNG. Vergadering R.K. Kiesverecn. De R.K. Par. Kiesvereen. vergaderde in Hotel van den Bosch, onder voorzitter schap van den heer G. H. Rotteveel. Aan wezig waren 26 leden. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. Groet. Spr. spoort allen aan om de Staats partij trouw te blijven en daarbinnen alle krachten in te spannen om aan het suc ces bij de verkiezingen een zoo groot mo gelijk aandeel te hebben. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering bij afwezigheid wegens ambtsbezigheden van den heer Jos Penning de Vries voorgelezen door den w.n. secretaris, den heer J. J. de Jong en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de heer J. L. Zoet financieel ver slag uit. waaruit bleek, dat het batig saldo f. 56.10 bedroeg. De rekening en beschei den werden gecontroleerd door de heeren J. C. de Jong en C. W. Kortekaas en in orde bevonden. Den penningmeester werd dank gebracht voor het accurate beheer. Hierna werd het door den lsten secre taris samengesteld jaarverslag voorge lezen, dat onder dank voor kennisgeving werd aangenomen. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren Jos Penning de Vries en P.H. van den Bosch met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het volgende punt was: „Candidaat- stelllng voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. Het Bestuur stelde RIJNSATERWOUDE. De coliecte voor het crisis-comité al hier heeft opgebracht de som van f. 6.41. TER AAR. Naaivereeniging „Arbeid Adelt". Deze Ned. Herv. Vereeniging vervaar digde of kocht aan in 1932 in totaal 138 kleedingstukken. welke werden verdeeld over 29 gezinnen. Het genot dat deze jaar- lijksche uitdeeling verschaft moet zeker op den duur nog meerdere jongedames aansporen om werkend lid te worden, ter wijl waarschijnlijk ook nieuwe donateurs niet zullen worden afgewezen. De bevolking in 1932. Geboren 76 mann. en 58 vr., totaal 134. Gevestigd 47 mann. en 73 vr„ tot. 120. Toe name 123 mann. en 131 vr.. tot. 254. Overleden 15 mann. en 14 vr.. tot. 29. Vertrokken 91 mann, en 96 vr.. tot. 187. Afname 106 mann. en 110 vr„ tot. 216. Bevolking 1 Jan. 1932: 2038 m. en 1927 vr.. totaal 3965. Vermeerdering 1932 17 m. en 21 vr„ tot. 38. Bevolking 1 Jan. 1933: 2055 m. en 1948 vr., totaal 4003. Naar wij vernemen zal zeer binnen kort door de politie worden overgegaan tot het opmaken van processen-verbaal tegen alle eigenaars van woningen, welke nog niet aan de waterleiding zijn aangesloten. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van A. J. van den Berg en C. Kruis Lena Wlllemijntje Cornelia, d. van J. Burger en N. Harkes Wijntje, d. van N. Vink en K. van Soest Antje. d. van W. Drost en B. Verruijt. Ondertrouwd: H. N. Brabers 30 j. en A. M. G. Voeten 28 j. (Bulten verantwoordehtkneid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt met teruggegeven de chineesche pinda-verkoopers. Een woord tot de Leidsche Burgerij. Dankbaarheid vervult ons jegens hen, die ons tot heden met hun giften hebben gesteund bij onze pogingen om het lot van die zoogenaamde Pinda-mannen wat te verzachten. Velen gaven, maar velen gaven nog niet! En het is noodig dat we hulp verleenen, want de menschen hebben het hard. Men denke zich hun lot maar eens in. Zfj waardeeren het zeer dat iets voor hen gedaan wordt en het zou bedroevend zijn indien we het niet lang genoeg konden volhouden. We moeten hen minstens nog een paar maanden kunnen blijven steu nen. We weten allen dat het bittere nood is, die wij trachten te lenigen! Al gedurende eenige weken komen zij, dank zij de Ingekomen gelden, hun mid dagmaal gebruiken in het Gebouw Jerucl aan de Middelstegracht No. 3 (onder be heer van den heer F. H. v. d. Horst). Geregeld komen er omstreeks 35, die daar hun maaltijd komen gebruiken en er wat warmte en gezelligheid vinden. Die menschen zijn erg bescheiden en zij betoonen zich uiterst dankbaar voor de vriendelijkheden, die zij van de Hollanders ondervinden. Enkele sprekende staaltjes van hun waardeering mogen als bekend worden verondersteld. Maar de giften komen al trager en trager binnen en dat is zeer te betreuren. Elke maaltijd kost thans 30 cent. dat is voor 35 menschen plus minus f. 10, maakt ln de 5 dagen (Zaterdags en Zondags komen zij niet, dat zijn hun beste dagen, dan kun nen zij geen uur missen) dus olm. f. 50 zonder nog te rekenpn met toelage o~> nachtlogles. Zr) krijgen daarvoor rijst, groenten en afwisselend vleesch of viseb, welk een en ander zelf door hen wordt bereid. We ontvingen tot heden f. 467.33, daar van is betaald voor 425 maaitijden en toe lagen op nachtlogles tot 6 Januari f. 157.31' zondat nog in kas is f. 310.02. Maar als dit bedrag verbruikt is, wat dan? Moeten we die menschen dan ver tellen dat we hen verder niet kunnen hel pen? Dat gaat toch niet! Daarom veroorloven wij ons nogmaals een beroep te doen op de medewerking van onze stadgennoten en wel in de eerst? plaats van hen. die nog achterwege ble ven met hun giften. Moge iedereen van deze categorie zich eens ernstig de vraag stellen: Kan lk nu werkellik niet wat voor deze menschen missen, menschen, die geen steun ontvaneen van Crisis-Comité, van Maatschannpllik Hulnbptoon of van een vakvereenleing? Pn dan kan het antwoord immers niet iwiifelachtlg zijn. Ook kleine offers zijn welkom! Wii eindigen met nogmaals hartelii'i dank te betuigen aan hen die reeds of ferden en ook aan de Leidsehe Dagbladen, die zoo gastvrij onze publicaties plaats verleenden. Men zénde zijn büdrage aan: Bankas- soclatie Giro No. 40420. Het Comité: Ds. Dr. J. RIemens. Prof. Dr. J. J. L. Duyvendak. Mr. P. A. Pijnacker Hordijk. Prof. Dr. N. J. Krom. Nots. M. G. Bon. Tan Kian Hong, stud. E. W. Wlchers Rollandet (DSr. Bankassociatie) Penn. Nog te verantwoorden né de laatste op gaaf de volgende giften tot 11 Januari: G. W. S. f.2, Mej. W. K. f. 1.50 A. J. den H. f.,2.50. H. M. B. f.2 50. F. E. L. M. f.1, E. V. f. 2.50. Kaartclubie f. 1.10. N. v. O. f. 2.50. A. W. f.1, A. C. M. V. f.5, A. C. f. 2.50, Telefoonpersoneel f. 12.25, Gecollec teerd door Chr. Riemens en N. Lens f. 39.98. Prof. Dr. B. D. E. f. 2. Al zon in totaal met vorige opgaven f. 467.33. WOUBRUGGE. In het afgeloopen jaar werden 18 huwelijken gesloten en daarbij werd voor de algemeene armen gecollecteerd f. 23.60 Dit geld is door den Burgemeester aan de diaconiën uitgekeerd. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) VOETBAL. CITY-BEKER WEDSTRIJDEN. Het programma voor a.s. Zondag luidt als volgt 1030 Westerkwartier—A T.O., A.T.O.-ler- rein; 10.00: S.V.W-N.A.S. N.A.S.-tcr- rein: 12.30: B.N.L.—N.A.S. II, N.A.S.- terrein. o A. R. C. I—S. L. F. L Deze voor morgenmiddag vastgestelde competitie-wedstrijd gaat niet door. ZWEMMEN. HANDLEIDING VOOR ZWEMSLAGEN. De heer S. P. J. Borsten heeft voor de N.V. „Tweka", trlcotfabrieken te Geidrop een handleiding geschreven voor de di verse zwemslagen. Het is een welverzorgd boekske, waarin voor de zwemmers vele wetenswaardigheden (od uitstekende wijze geïllustreerd) staan vermeld. DAMMEN. EEN NIEUWE DAMCLUB. Alhier zal hedenavond in het gebouw van den R.K. Volksbond de oprichtings vergadering worden gehouden van een nieuwe damclub, welke den naam zal dra gen van T.E.P. (Theorie en Practijk). Het voorlonnig bestuur bestaat uit do heeren: A. G de Jeu. Voorzitter. J. J. Bek- ker seer, en E. van Tongeren, penningm.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11