DE VIJANDEN VAN HÉT BIJ EN DORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 10 Januari 193] SPORT. Bil towv* ut en snmuv Rqs Ook 20-90owvfe- KERK- EN SCH00LNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. RADIOPROGRAMMA. VRAGENRUBRIEK. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crms-Condtél, VOETBAL. NA XERXES—SPARTA. Een ernstig onderzoek geëischt. De Xerxes-speler Frenk heeft bij de politie te Schiebroek een aanklacht in gediend wegens mishandeling door den Sparta-speler van der Geest. Volledigheidshalve zü hier nog even ge schetst hoe de zaak zich heeft toegedra gen. Even voor het einde bracht Sparta haar achterstand tot 43 terug en toen bestond gezien haar overwicht nog de kans op een gelijk spel. De Xerxes- mldvoor Frenk, haalde den bal op en wandelde er héél langzaam mee onder den arm naar het middelpunt met de duidelijke bedoeling tijd te winnen. De Sparta-speler Warburton sloeg den bal weg, waarop Frenk het leer ver buiten de lijnen schopte. Eindelijk kon worden af getrapt. Frenk echter die wist dat het bijna tijd was plaatste het leer niet naar een zijner neven-spelers, doch joeg het keihard in de richting van een der comervlaggen aan Spartazijde. Voordat de bal weer in het veld was. floot de arbiter Inrukken! Het zijn deze redenen geweest, die van der Geest (Sparta) aanleiding hebben ge geven Frenk te schoppen. Wat de politie thans doet is bijzaak. Een sportman zou haar trouwens in deze geheele kwestie niet gemengd hebben. De KN.V.B. zal zonder twijfel een zeer nauwkeurig onder zoek instellen (dr. van Prooye woonde den wedstrijd bij!) en wij mogen vertrouwen, dat dan de schuldigen ernstig zullen wor den gestraft. SUCCESDAG VOOR L.F.C. Het was voor L.F.C. Zondag een ware succesdag. De zes uitkomende elftallen zegevierde alle en behaalde een totaal score van 294 U.V.S.-COMB.—R.K. WERKLOOZEN. Morgenmiddag te half drie vindt op het U.VB.-terrein een wedstrijd plaats tus- schen een U.VB. comb, en een elftal be staande uit R.K. werkloozen. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. GöbelPijnenburg aan den kop. Gisteren is de strijd te Dortmund rustig verloopen. Pas in den avond begonnen de jachten weer. Na de klassementsprints van 10 uur een jacht ingezet, welke eerst om 11 uur onderbroken werd door een val van den Franschman Guimbretiere. Schoen-Buschenhagen werden van den verdreven en kwamen nu op de derde plaats met een ronde achterstand. Onze landgenooten Braspenninx-Wals, die drie ronden achter waren, haalden op tot slechts 1 ronde achterstand. Rausch-Huertgen en Goebel-Pijnenburg behoorden evenmin tot het leidende pelo ton en hadden evenals Schoen-Buschen hagen een ronde achterstand. De stand was om 11 uur als volgt: Aan den kop: 1. Broccardo-Guimbre- tiere 166 punten; 2. Peden-Stuebeke 68 punten. Op 1 ronde: 3. Schoen-Buschenhagen 322 punten; 4. Goebel-Pijnenburg 254 pun ten: 5. Rausch-Huertgen 182 punten; 6. Braspenninx-Wals 109 punten. Op 2 ronden: 7. Kilian-Puetzfeld 124 rnten; 8. Vopel-Korsmeyer 109 punten; Tietz-Schenk 59 punten. Op 3 ronden: 10. Rieger-Vroomen 65 pnt. Op 7 ronden: 11. Senge-Cieszinsky 34 punten. Op 9 ronden: Kisters-Mueller 68 punten. Nader wordt ons gemeld: Na de opwindende jachten van gister avond bleef het rustig tot 2 uur. Wederom ontstond er een felle strijd om de leiding, waarbij menige ronde verloren en gewon nen werd. Bijzonder onderscheidden zich GöbelPijnenburg, die tenslotte aan de spits kwamen te liggen met Rausch Huertgen op de tweede plaats door minder punten-aantal. Peden—Stübeke waren af gezakt en kwamen op de zevende plaats te liggen met 2 ronden achterstand. De klassements-sprints van 2 uur werden gewonnen door: Vopel, Korsmeier. Pützfeld, Vroomen. Rieger. Rausch, Pützfeld en Buschenhagen Om 6 uur hedenmorgen was bij de neu tralisatie de stand: 1. Göbel—Pijnenburg 261 pnt. 2. Rausch-Huertgen 199 pnt. 3. BroccardoGuimbretière 155 pnt. Op 1 ronde: 4. Schön—Buschenhagen 333 pnt. 5. BraspenninxWals 112 pnt. Op 2 ronden: 6. Rieger—Vroomen 80 pnt. 7. PedenStübeke 74 pnt. Op 3 ronden: 8. Kilian—Pützfeld 140 pnt. 9. TietzSchenk 71 pnt. Op 4 ronden: 10. Vopel—Korsmeier 129 pnt. Op 7 ronden: 11. SengeCieszinski 34 pnt. Op 12 ronden: Kisters—Müller 71 pnt. WATERPOLO. DE ZIJL n—H.Z.P.C. VETERANEN. Morgenavond speelt de Zijl n voor de wintercompetitie tegen de H Z. en P.C. vet. in de Regentes te Den Haag. Aanvang 9.30 uur. 0 DE ZIJL IC.J.M.V. I 0—5 Gisteravond speelde „de Zijl" I tegen CJ.M.V. I in de zweminrichting „de Re gentes" te Den Haag voor de wintercom petitie van den kring Den Haag. Het was een vrij onsamenhangend spel van beide zijden C.J.M.V. toonde van de haar geboden kansen een goed gebruik te kunnen maken, terwijl de Leidenaars het tegendeel demonstreerden. Zoodoende wisten de Hagenaars ondanks een vrij ge lijk opgaand veldspel een geflatteerde 5-0 overwinning te behalen. De stand met de rost was 20. De Zijl telde 2 invallers. De Hagenaars yaren volledig. GYMNASTIEK. TECHNISCHE BONDSVERGADERING K. N. G. V. Te Rotterdam is de technische bonds vergadering gehouden van het K. N. G. V. De bijeenkomst stond onder voorzitter schap van den heer J. H. F. Sommer- Bij de bespreking van de wijziging van het wedstrijdreglement werd voorgesteld de indeeling in graden te veranderen. Thans geldt de regeling, dat wanneer bijv. een groep van zes uitkomt, twee daarvan eerste graad turners moeten zijn, twee van den tweeden graad en twee van den der den graad; deze getallen worden thans respectievelijk 1, 2 en 3 turners. De dames die nog steeds in twee graden turnen, waarbij een groep van bijv. zes wordt ver deeld in drie van den eersten graad en drie van den tweeden graad, kregen ook een andere indeeling en wel in twee turnsters van den eersten graad en vier van den tweeden. Er werd besloten, dat in ieder geval nog niet voor het a.s. Bondsfeest, doch misschien in een latere toekomst zal worden overgegaan tot het instellen van een derden graad. Het bestuur zal zich nader beraden over een voorstel van den heer Reyns (Maas) om de adspiranten voortaan te splitsen in leeftijdsgroepen van 12 tot 14 jaar en 15 tot 17 jaar, tegen welk voorstel de techni sche commissie bezwaar had. met het oog op het aantal turnsters ten plattelande. Voor 1929 gold de regeling, dat een aan tal vereenigingen, die in een groep uit kwamen .allen recht hadden op den eer sten of lageren prijs, indien zij een be paald percentage van het aantal te be halen punten hadden verkregen. In ge noemd jaar werd de regeling ingevoerd, dat de vereeniging, die het hoogste per centage behaalde, den eersten prijs kreeg en de anderen naar gelang van hun per centage een tweeden of een derden prijs- O.a. door den heer de Jongste uit Rotter dam werd wederinvoering der oude rege ling bepleit. In beginsel werd hiertoe be sloten. waarbij aan het bestuur werd over gelaten nader de percentages te beoalen, die voor het behalen van de verschillende prijzen vereischt zijn. Een lange discussie ontspon zich over de kleedingkwestie. Tenslotte kwam men overeen, dat bij het bondsfeest de dames bij den opmarsch door de stad zouden dragen een Dresden-costuum in t zwart, lichtblauw of donkerblauw. Tijdens de oefeningen zouden zij dan rok en kousen mogen uitdoen. Intusschen zal de kleeding vereenigingsgewijs uniform moeten zijn. De heeren zullen bij den opmarsch dragen een lange zwarte of witte broek en een tricot met halve mouwen. Bij de oefenin gen mag dan de lange broek door een korte worden vervangen De heer Sommer hield'een inleiding over de mogeiykheden om den opmarsch meer luister bij te zetten en deze een fleuriger aanzien te geven, dan de optochten, die men gewoonlijk in Nederland ziet. Hij gaf in verband hiermede een aantal adviezen. In de middagvergadering werd een voor dracht gehouden door den voorzitter van het Verbond dr. J- H O. Reys over Tum- idealisme. De heer Sommer heeft vervol gens de uitingen van de geestelijke ge steldheid der turners behandeld en het door den heer Reys gesprokene met voor beelden toegelicht. RECLAME. AUTOMOBILISME. DE RALLYE NAAR MONTE CARLO. Zeven Hollandsche deelnemers. Van 21 tot 25 Januari as. vindt voor de twaalfde maal de Rallye naar Monte Carlo plaats. Het aantal inschrijvingen is niet zoo hoog als andere jaren, doch zal niet ver van de 150 af zijn. O.m. hebben twaalf dames ingeschreven. Van twaalf verschil lende plaatsen in Europa zullen de auto mobilisten de reis naar het Zuiden aan vangen. Naar bekend is speelt het aantal kilometers dat afgelegd is, bij de bereke ning van het klassement een niet onaan zienlijke rol en in verband hiermede heb ben zestien deelnemers besloten te Athene te starten. Niettemin dient in aanmerking te worden genomen, dat de wegen op de Balkan verre van ideaal zijn. Athene ligt 3786 K.M. van Monte Carlo. De weg leidt via Belgrado. Weenen en Straatsburg. Slechts 6 K.M. korter is de rit van het Esthlandsche plaatsje Tallin over War schau, Berlijn, Brussel en Parijs. Te Tallin starten dertig deelnemers. Ook van Boe karest 3772 KM. van Monte Carlo zullen ditmaal automobilisten vertrekken. Van Umea (Zweden) op 3736 KM. van Monte Carlo, via Stockholm, Kopenhagen, Hamburg. Brussel en Parijs vertrekken 8, van Stavanger, 3653 K.M.. via Oslo, Kopen hagen. Hamburg, Brussel en Parijs ver trekken 10 deelnemers. Van Riga vertrekt slechts één automobilist om een afstand van 3340 K.M. via Warschau, Berlijn en Parijs af te leggen. Bijna alle Engelsche deelnemers. 28 in getal, zullen vertrekken van het kleine Schotsche plaatsje John O'Groats, vanwaar de afstand via Londen, Nantes en Toulouse 3160 KM. bedraagt. Zestien rijders starten te Valencia, een af stand van 2986 K.M., via Lissabon, Sevilla en San Sebastiaan. Een rijder komt uit de Engelsche stad Harrogate, 2212 K.M. Te Palermo, 2186 KM. via Napels, Rome en Milaan starten twee, te Berlijn drie, deel nemers. Tenslotte starten te Amsterdam, een afstand van (slechts) 1496 K.M. twee automobilisten. In totaal nemen 7 Hollandsche rijders deel. De heeren P. Povel (Hilversum), met Fiat, vertrekt van Amsterdam, evenals de heer W. Sweerts de Jonge (Heemstede) met Auburn. Beiden zullen door Leonard Lang worden gestart. Te Valencia vertrek ken drie Hollandsche automobilisten, nJ. de heeren C. Schade (Oosterbeek) met Mercedes Benz, J. Staal (Den Haag) met Bugatti en J. A. van Abbe (Eindhoven) met Rockney. De heer Van der Meulen (Eindhoven) met Ford start te Athene, terwijl de heer H, T. van Marken (in Engeland woonach tig) te John O'Groats de reis aanvangt naar Monte Carlo. 3612 PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG. ALPHEN AAN DEN RUN. Lokaal van Mandersloostraat: Nam. 7 u, de heer E. Wijnen van Oldebroek. BOSKOOP. Chr. Gerei. Kerk: Nam. 7 uur, ds- Bij- demast. Evangelisatie Bewaarschool: Nam. 7 1/4 uur, de heer C. Snaaijer van Dordrecht. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Zwiep van Zeist. RIJNSBURG. Geref- Kerk (Rapenburg): Nam. 7 uur, ds. De Waard. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Grisnigt. o NED. HERV. KERK. Beroepen: te Landsmeer H. M. E. Bre mer te Buiksloot; te Nieuw-Lekkerland L. Vroegindewey te Wllnis. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Arnhem J. Drenth te Broek op Langéndijk; J. L. de Vries te Bussum- Naarden. VRIJ-EVANG. GEM. Beroepen: te Velp J. Vasseur te Ierseke. o BEGRAFENIS PROF. L. LINDEBOOM. Toespraak van ds. Schoemakers. Gistermiddag heeft te Kampen onder enorme belangstelling de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van prof. L. Lindeboom, oud-hoog leeraar der Theologische School. Overeen komstig het verlangen van den overledene heeft de begrafenis een zeer eenvoudig karakter gehad. Nadat de lijkkist op een podium was geplaatst, daarheen gedragen door de oudste studenten der Theologische School, nam volgens den wensch van den over ledene als eenige spreker ds. Schoemakers het woord om den overledene te herden ken als christen bij uitnemendheid, als een strijder tegen de zonde en als een dienaar der barmhartigheid. De kracht van al zijn werkzaamheid was het geloof hem door Gods genade geschonken. De oudste zoon van den overledene, ds. Lindeboom uit Amsterdam sprak hierna een woord van dank waarna gezongen werd psalm 89 vers 8. Aan de groeve waren om. vertegen woordigd de Vrije Universiteit, de Theolo gische faculteit van die universiteit, de Bond van Gereformeerde Stichtingen van Barmhartigheid, de Vereeniging van Chris telijke verzorging van Krankzinnigen, de Vereeniging voor Gereformeerde Zieken verzorging, de Stichting „Veldrijk", het Juliana-ziekenhuis te Amsterdam, de Ge reformeerde Predlkantenvereeniging, de redactie van „De Wachter" en vele anderen. HET TOONEEL-CONFLICT. Cor van der Lugt Melsert heeft een on derhoud gehad met den raadsman van den heer Helm. Gebleken is, dat het auteursrechtbureau van mr. Keuls twee Nederlandsche contracten afgegeven heeft een voor de Néderlandsche taal aan den heer van der Lugt Melsert en een aan den heer Helm voor de Duitsche taal. De heeren van der Lugt Melsert en Helm zullen elkanders belangen zooveel mogelijk eerbiedigen. Het conflict keert zich nu tegen mr. Keuls te Amsterdam. VOOR WOENSDAG U JANUARI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA.-pro- gramma 10.00 v.m. VPRO. 6.30: RVU. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Voor Arb. i. d. Continu bedrijven: Lezing. Concert door de Noten krakers o. 1. v. D. Wins en Voordracht A. Bouwmeester 12.00: VARA.-kleinorkest o. 1. v. P. Duchant en Gramofoonpl. 1.45 Zenderverzorging 2.00: Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: „De Flierefluiters" o. 1. v. H. de Groot en Gra- mofoonplaten 6.30: R.V.U. 7.00: Lezing Jan Oudegeest 7.20: Muzikale causerie 7,55: Herhaling S.O.S.-Berich- ten 8.00: P. Danz: De vakbeweging 8.20: Vaz Dias 8.30: Berlinsch Philh. or kest o. 1. v. E. Jochum m. m. v. G. Kulen- kampf (viool) 9.40: „Het verraad der intellectueelen", hoorspel van B. van Dei- len. VARA.-Tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 10.40: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot 11.4012.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M. NCRV.-uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.159.30: Gramofoonpl. 10.00: NCRV.-Dameskoor 10.30: Morgendienst 11.0012,00: Or gelconcert 12.15: Trio v. d. Horst m. m. v. J. v. Ginkel (klarinet) 2.00: Land- bouwuurtje 2.45: Pauze 3.00: Chr. Lectuur 3.30: Woudenbergsch Kinder koor „De Zangklasse" o. 1. v. J, Horsmeier. A. d. vleugel: Mevr. M. v. Lunteren 5.00: Kinderuur 6.00: Gramofoonpl. 6.15: Causerie door A. Stapelkamp 6.30: Cur sus Engelsch voor beginners 7.00: Afge staan 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00 Haarl. Orkestvereeniging o. 1. v. F. Schuur man m. m. v. Hanny Scheffelaar Klots (viool) 9.009.30: Causerie door N. Schenkman 9.3010.30 Vervolg con cert c.a. 10.00: Vaz Dias 10.30—11.30: Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05- 12.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q. Mac Lean 1,05: Leonardo Kemp's orkest 2.20: Gramofoonmuziek 3.20: Piano recital door E. Lush 3.35: Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey m. m. v. E. Joyce (piano) 5.05: Orgelspel Reg. Dixon 5.35: Kinderuur 6.20: Be richten 6.50: Schubert-Liederen door J. Armstrong (tenor) en L. Zaehner (so praan) 7.10, 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: Bach-concert uit de Queens Hall door het BBC.-Symphonie-orkest en solisten. (O.a. Jo Vincent, sopraan) o. 1. v. Sir Henry Wood 10.00: Berichten en muzikale causerie 10.35: Leslie Bridgewater's kwintet 11.2012.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05: Gramof.pl. 12.35: Concert d. h. Omroep orkest 12.50: Orgelconcert 1.25: Con cert d. h. Omroeporkest 7.40: Concert d. h. Omroeporkest 8.20: Symphoniecon- cert o. 1. v. E. Bigot. Kalundborg, 1153 M. 11.20—12.35: Concert uit Rest. „Wivex" 1.201.50: Gramofoonpl. 3.205.00: Omroeporkest o. 1. v. Reesen m. m. v. I. Christrup (piano) 7.05: Radio-tooneel 7.20: Kamermu ziek (2 hobo's, fagot en piano) 8.201.20 Dansmuziek voor de jeugd. Langenberg, 473 M. 6.25: Gramof.pL 10.40: dito 11.20: Concert o. 1. v. Görlich, m. m. v. drie fluiten 12.20: Concert o. 1. v. Eysoldt 1.50: Gramof.pL 4.20: Concert o. 1. v. Wolf 7.20: „Das Hollandweibchen", operette van Kalman. Muzikale leiding: Kühn. Regie: Anheisser. Koorleider: Maier 9.50: Blaasconcert uit Londen 10.20: Reportage van de Zes- daagsche te Dortmund 10.4011.20: Concert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.20: Opera-uitzending. In de pauze: Causerie. Na afloop: Berich ten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Gramof.pL 1.302.20: Concert uit Ant werpen 5.20: Oude muziek door het Brusselsch Trio 6.20: Radio-tooneel 6.35: Piano-recital 8.20: Omroeporkest m. m. v. vocale solisten o. 1. v. Walpot 8.35: „La symphonie du monde" uitzending m. m. v. solisten 9.20: Vervolg concert 10.3011.20: Gramofoonpl. 338 M.: 12.20: Concert uit Antwerpen 1.302.20 Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Willie Lewis en zijn orkest 8.20: „De Pinkstemacht" lyrische herfst-fantasie in 2 actes. Tekst: M. Sabbe. Muziek: O. Rools. Omroeporkest en koor o. 1. v. A. Meulemans 10.3011.20: Max Alexy's orkest Zeesen, 1635 M. 6.55: Concert door orkest o. 1. v. Dr. E. Nick 7.50: „Er- dachte Gesprache" 8.30: Concert door orkest o. 1. v. E. Jochum m. m. v. G. Kulen- kampff (viool) 9.40: Berichten en hierna tot 11.20: Programma van Langenberg. Teraardebestelling van wijlen du heer G. Vlasveld Sr., te Sassenheia De heer G. Vlasveld Sr. Gistermiddag vond onder zeer groote fe. langstelling te Sassenheim de begraleu plaats van den heer G. Vlasveld Sr., die a een werkzaam leven op 83-jarigen leeft,;; was overleden. Op den doodenakker waren, behalve t-j vakgenooten van de overledene, o.a. ar wezig de heeren E. H. Krelage, voorat!; van de Alg. Vereen, voor Bloembollen:-;, tuur, in welks hoofdbestuur de overlefc gedurende langen tijd de functie van ij;, voorzitter vervulde, J. J. Grullemans, s van de Commissie van Toezicht vootj Rijkstuinbouw-winterschool, T. van rtn ren en Mr. Touken van der Koogh, ir voorz. en secretaris van den Bond Bloembollenhandelaren; ook van bond is de heer Vlasveld voorzitter weest; Donk, leeraar aan de Tuir.s- school, het bestuur der afd. Sassenhete Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur," burgemeester, weth. Warnaar, bene;: nog vele anderen. Toen de kist, bedekt door een groot at tal kransen, op de geopende groeve geplaatst, trad allereerst de heer GruDs mans naar voren, om namens de Commid sie van Toezicht op de Tuinbouwschol hulde te brengen aan den man, die z!:! beschikbaar stelde om de belangen f< i school te behartigen. Hij heeft vele moe- lij kheden tot oplossing weten te brenja We zijn hem daar dankbaar voor. Hij sprak mede namens den directe der school, Ir. Volkersz, die door zieh verhinderd was. Namens de Loge „La Vertu" bracht heer Pel uit Leiden een hulde aan de n> gedachtenis van broeder Vlasveld, die J jaren lid van de loge was en zijn begin* len getrouw bleef. Dr. du Boeuff wenschte aan zijn beste ouden vriend een woord van hulde dankbaarheid te brengen. Hulde voor i: f goede eigenschappen, die vooral in t l laatste levensdagen, toen hij bovenme- schelijk moest lijden, naar voren kwam-: Hij dankte voor de vele blijken van vrier: schap en sympathie die hij en zijn fati. bij hun komst hier ter plaatse, van b mochten ontvangen. Hij was voor mil vaderlijke vriend. De heer H. Bader sprak namens de i Sassenheim van de Alg. Vereen, v. Bloe-* bollencultuur en herinnerde er aan, Vlasveld ruim 50 jaar geleden behoorde' de oprichters. Hij werd direct secrets van de afdeeling en was vele iaren vk zitter. Hij had ons aller sympathie en te hij door zijn hooge leeftijd meende te ire- ten bedanken, verkozen wij hem als ee- voorzitter. Wij meenden hem niet bete; kunnen eeren door zijn zoon in zijn pk:-; tot voorzitter te benoemen. Zoo leeft i naam Vlasveld voort in de afdeeling we hopen dat dit nog jaren lang zoo me; zijn! De heer Donck bracht namens het E soneel der Tuinbouwschool een laat'! groet. Wij zijn dankbaar voor de toet ding van den overledene voor de scte: Zijn nagedachtenis zal bij het leerare- corns in dankbare herinnering blijven. Hiermede was deze droeve nlechtieral geëindigd en dien onder den indruk vetï men de begraafplaats. J. v. V., te L. De vader is verplic ook na de meerder jarigheid, zi jn zo wanneer deze behoeftig is, te onderhoir Als hij geen kostgeld voor hem kan talen, dient hij hem in huis te neit te meer waar de zoon nog minderjarig» Van D., te L. Inderdaad zal er dat geval een gezinsvoogd bene' worden. 99. Maar terwijl de bijen op de eerste rang van plezier stonden te springen, ging er iets verschrikkelijks ge beuren. Toen de arme aangekleede Hommel in de lucht zweefde, zei de andere Hommel met een bromstem: „Ik ben geen tooneelhommel, ik ben een echte," en meteen liet ie de tooneelhommel hard vallen. 100. De arme bij, die voor Hommel speelde, bleef liggen zooals ie lag. „We zullen jullie wel afleeren ons voor den gek te houden," bromde de echte hommel en verborg zich onder het podium. Jaap de Bie rende naar de aangekleede hommel toe en legde haar op een n^ndbed, maar daar net arme beest niet tot bewustzijn wilde komen, begreep Jaap ook niet wat er gaande was....

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10