Wat men van ons zegt Speciale Matten Reclame-Week J. BAALBERGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 7 Januari 1933 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. HEDEN HEROPENING Tabak-, Sigaren en Sigarettenmagazijn „Juliana" Van 7 Januari tot 14 Januari Voorstr. 43, Katwijk a. Zee AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 8 JANUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf. prof. ür. H. M. van Nes. Eelise Wallonne: dix henres et demie, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. de MeUere. Geref. Kerk in H. V. (Gerecht 10)v.m 10 uur en nam. half zes, de heer K. van der Berg. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, ds. E. P. A. Poortman van Lochem. Ver. van Vrljz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. half elf, ds. D. A. Vorster van Arnhem. Vrije Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19): Voorm. half elf, Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. half tien. ds. Streeder van Leiderdorp; nam. half zeven ds. J. de Brmn. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. Johs. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer J. Zonneveld. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Voorm. 10 uur. dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Bieshaar van Den Haae. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 u. en nam. 6 uur, de heer Jonkers van Schie dam. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm half tien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, ds G. Mulder. Geref. Kerk (De Ryterstraat)Voorm 10 uur. ds. G. Mulder; nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch. Lokaal v. Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur leesdienst HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Kiehl; nam. half zeven, ds. Kuilman van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam half zeven, ds. den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 5 uur, de heer G. van Duider van Eindhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Smitt van Vogelenzang. Chr. Gref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, prof. van der Schuit van Apeldoorn. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds Tonnon van Pijnacker. KATWIJK AAN DEN RIJN Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. G. P. van Itterson van Den Haag; nam. half zeven. ds. de Bel van Warmond. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm .halftien, ds. de Bruin van Alnhen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie. ds. Ringnalda van Weesp. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Tichelaar; nam. 5 uur. ds. de Bel van Warmond. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur ds. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. leesdienst. Ned Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, prof. ör. B. D. Eerdmans van Leiden. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D en nam. halfzeven, ds. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Soeel- man van Nieuwveen; nam. halfzeven, ds. Dam van Bodegraven. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Nien- huis. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven, ds. Patist van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 6 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer L. Blok, cand. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDW1JK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm .10 uur, ds. Groot Enzerink van Leiden; nam. 5 uur, ds van Noort van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. Nauta van Leiden. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.) en Voorber. H. A.) en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. RUNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongens van Leimuiden. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Jacobus Wilhelmus, z. van P. J. Schreurs en H. C. v. d. Meer; Arend, z. van J. Bakker en E. Hagedourn; Fokke, z. van W. van der Bos en D. Rinzema; Catharina Helena Cornelia, d. van Z. B. Mesman en A. G. C. Zandbergen'. Anna Catharina, dochter van D. J. Kroezen en L. W. Bogers; Joseph Petrus, z. van J. G. Suidgeest en Th. P. Kragtwijk: Johannes Wilhelmus, z. van M. W. de Nijs en H. J. Bos; Cornelia, d. van H. Leijen en J. Visser: Aart. z. van A. Wijnhout en N. Algera; Maria Anna, d. van C. Totté en M. A. v. d. Walle. Ondertrouwd: J. P. van Andel, 31 iaar en A. Galis, 21 jaar; F. Stuiver, 22 laar en G. A. Ferzenaar, 23 jaar: J. W. Ver hoeve, 29 jaar en A. Nagel, 26 jaar; J. P. Veerman, 28 jaar en J. Voogt, 27 jaar. Getrouwd: D. Guidem ester, 27 jaar en M. Kardol, 21 jaar; P. Clement, 23 jaar en A. E. Schalk, 23 jaar. Overleden: Theodoras de Heij, 68 iaar wedr. van J. M. van der Pouw. Loop der Bevolking. Gevestigd: Simon Hartog, van Amster dam, le Boetzelaarstraat 32, huis, naar Friedaiaan 60; Martinus J. J. H, Lauxter- man. van Amsterdam, Hemonystraat 18, naar Lijnderdijk 59; Cornelia M. Melchers, van Amsterdam. Spaarndammerstraat 24, naar Sloterweg 148; Dirk van Tol, van Nieuwer-Amstel, Schipholdijk 7, naar Kruisweg 377; Willem F J, Laarhoven, van Den Helder, Stakmanbossestraat 58, naar Nleuwemeerdijk 349: Comeiis Kerk- hoff, van Amsterdam. Nieuwe Prinsen gracht 40. naar Nieuwemeerdijk 181; Evert Salentijn, van Maarssen, Straatweg 138, naar Akerdijk 138; Klasina de Weerd, wed. Gerrit Sneller, van Apeldoorn, Chr. Geurtsweg 136 naar Friedaiaan 48; An- tonie Griekspoor. van Callantsoog. (Jit- landcheweg 5. naar Gelevinkstraat 2; Ma ria van Eijden. echtge, J. Klein, van Am sterdam, Hoofdweg 212 hs, naar Lijnder dijk 261: Adriana Spaans van Haarlem, Furhhopstraat 24 Hoofdweg 756; Anna B. Venema, van Amsterdam. Reguliersgracht 140 huis. naar Spaarnwouderweg 849: Ma ria H. Mostert, van Haarlem, van 't Hoff- straat 73. naar Korenaarstraat 9; Marinus Tjalma, van Gorssel. Eefde. E 313. naar Zwanenburgerdijk 376; Johannes Koerts, van Eindhoven. Boscbdijk 323, n. Hoofd- welg 92; Anthonie Fietmich, van Haarlem Gen. Cronjéstraat 133 zwart, naar Kruis weg 925: Sierk van Go.kum. van Woerden Breeveld 10, naar Kruisweg 705; Hendri kus Grafhorst, van Weststellingwerf. Bles- dijke 26, IJweg 82: Johannes Groot, van Zwaag. Kerkebuurt 121. naar Sloterweg 95; Jan ten Hoope. van Bennebroek, Rijks straatweg 101. naar Hillegommerdijk 355; Marrigje Lans, van Heineoord, schip ..Nooit volmaakt" naar Aalsmeerderdijk 492; Dominica M. G. Schoutens. van Am sterdam. Warmoesstraat 58. naar Kruis weg 1109: Maria M Segers. van Beemster, Volgerweg 73 naar Spierineweg 298: Maria de Vos, van Leimuiden, Nokweg 153, naar Bennebroekerweg 18; Johannes Th. Bak ker. van Haarlem. Benkoelenstraat 30, n. Spieringweg 479. Vertrokken: Arie van der Beek. van Leimuiderdijk 89 naar Haarlem, Kanarie straat 80 Sjieuwke Biankert, van Iepen laan 64 naar Haarlem, Bcekenrodestr, 3 Cornells Broekes, van Kruisweg 632 naar 's-Gravenhage, Gouverneurlaan 174 Pieter Oosterling, van Lijnderdijk 198, n. Haarlem, Tollenstraat 114 n Simon Westerhuis, van Sloterweg 174, naar Nieuwolda. Oostwolde Hendrik Tijssen, van Hoofdweg 1330 naar Oterleek, Scher- merdijk B. 7 Antonlus van Rooden, v. Hanepoel 83 naar Hillegom, Talmastraat 24 Christiaan Toonstra, van Nieuwe meerdijk 404 naar Amsterdam. Hudson- straat 89 huis Margaretha Thuis, van Raadhuislaan 3 naar Schermerhorn. Mijze p.a. N. Alles Christiaan J. Engels, van Venneperweg 442 naar Voorburg, van Halewijnlaan 284 Jan G. Schoneveld, van Venneperweg 486 naar Leiden, Oude Heerengracht 14 Pieter Clement, van 't Kabel 120 naar Alkemade. Oude Wete ring A. 85. Uit een auto gevallen. Gisteren mochten drie ionzetjes, die op den Hoofdweg liepen, op een vrachtauto meerijden. Een hunner, het 9 jarig zoontje RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorh. weg): Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. de Jong. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. G. de Vey Mestdagh van Rotterdam; en nam. 5 uur. ds. Fortgens. Geref. Kerk: VGoorm. 10 en nam 5 uur, ds. J. G. Feenstra van Scheveningen. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. Dam van Bodegraven; nam. halfzeven, lees dienst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Stehouwer van Alphen; nam. halfzeven, ds. Timmer van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, dr. A. H. Haentjes van Haarlem. o NED. HERV. KERK. Beroepen: te Oldehove (toez.) H. H. Baudet te Klooster-Ter Apel; te Lage Vuursche W. J. van Lokhorst te Hilversum. Aangenomen: naar Apeldoorn H. Dekker te Weesp. Bedankt: voor Randwijk en Lakemond B. Batelaan te Barne/eld. van den heer B., was aan het stoeien geraakt en had het ongeluk zijn even wicht te verliezen en uit den wagen te vallen. De vrachtautobestuurder, die het geschreeuw van de andere kinderen hoor,ie. stopte direct en begaf zich naar het jongetje, dat aan den kant van den weg lag. Hij bracht den kleine naar de ouder lijke woning, alwaar de ontboden genees heer beenkneuzing constateerde. Lage waterstand. Door de krachtige werking van „de Lijnden" en „de Leeghwatcr" was gisteren de waterstand zoo laag geworden, dat er gedacht werd, dat de Hoofdvaart heelemaal zffu worden drooggelegd. Een gelukkige omstandigheid is het, dat er nu de bietencampagne is geëindigd van een drukke scheepvaart geen sprake meer is. De vele landbouwers kunnen zich inlusschen met zoo'n laag waterpeil heel best ver eenigen, omdat dat aan de structuur van het land ten goede komt De heer S. Hotf, opzichter bij de Nederlandsche Spoorwegen te Hoofddorp, wordt met ingang van 1 Februari a.s. overgeplaatst naar Zutphen. o HILLEGOM. De werkloosheid. Het aantal werkzoekenden is thans 681, vorige week 650. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Josephina Magdalenia d. van A. Seijsener en P. M. Kortekaas; Allegonda Maria, d. van J. van Deursen en M. Zomer: Albertina Adriana, d. van J. van Beek en J. Polak: Jacobus, z. van J. Hoogkamer en C. Meijer. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en fe bevragen aan het bureau van politie das, dameshandschoen, motorhandschoen, grijs wollen kleedje, ceintuur. De Stcrt. no. 5 bevat de acte van de N V. M. van Waveren en zn. alhier. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Comeiis. z. van H. Koelewiin en M. Dijksman; Johanna Lijdia, d. van B. v. d. Jagt en P. v. Delft; Aantje, d. van A. F. Zwanenburg en C. J. Molenaar; Klazina, d. van C. Kelt ng en K. Parlevliet; Jannetje, d. van A. Hasenoot en J. Hoek; Arie, z. van J. van Schie en A. v. Rijn. Overleden: Jannelje Kraaijenoord, 71 iaar, wed. van C. de Jong; Maarlje v. d. Oever, 69 jaar, echtg. van F. D. Ouwehand; Dirk Kuijt, 80 jaar, wed. van D. van Beelen; Pieter Duindam, 14 jaar, z. van P. Duin dam en J. Ouijt Ondertrouwd: Jacob Zwaan en Jaapje van Duijn. Getrouwd: P. Guijt en L. Snijders; A. van Duijn en M. van Duijn. H-0 KATWIJK AAN ZEE. Door de politie werd aan gemeente werken kennis gegeven, dat de besirating in de Gasthussleeg door em zware vra h - auto stuk gereden was; er was een 7'/s M. lange geul in de bestrating ontstaan. Mevr. P. uit de Dr. van Rijnstraat gaf bij de po'.itie kennis, dat een rood bruine iersche Setter van haar was ont vreemd. Als verdacht in deze zaak ziin door de politie aangehouden B. uit de Duinstraat en K. uit de Ten Brittenstraat. Tengevolge van de verstopping van een riool in de Paul Kru^erstraat stroomde door den regen het water eenige huizen daar binnen. De politie waarschuwde de gemeentewerken, waardoor liet euvel werd "verholpen. RECLAME. van het TRAMS HIAAT IE. 3525 BELEEFD AANBEVELEND. Het publiek dat bij Baaiberger» komt kijken, En daarna de prijzen bij anderen gaat vergelij ken Zegt, bier krijgt men bet beste voor we nig geld En daar ziin de klanten zeker opgesteld. •3495 (Mevr. V. Katwijk aan Zee). een groote partij, tegen extra lage prjjzen. Tapijten, Linoleums, Bedden, Meubelen enz. LISSE. Aanrijding. Een meisje bekwam bij de Engelenbrug in aanraking met een auto waarbij de fiets vernield word. Het aantal werkloozen bedraagt vol gens de laatste telling 554. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Hermans, dlenstb., van Rijswijk, Bilderdijklaan 44 naar Zand- voortschestraat 40; A. M. C. Beuk, winkel juffrouw, van Leiden, J. Lievensstraat 18 naar Kerkhofpad 47, W. Eelsing en lam., onderwijzer, van Nunspeet (gem. Ermelo) L 110a naar Weteringkade 42; H. M. Cox, l.lverpleegster, van Haarlem. Kamperlaan 4 naar Langeveld 29. Vertrokken. N. Barnhoorn. dienstbode, van Julianaweg 11 naar Leiden, Rijnsbur- gersingel la; M. P. Kapel, geh. m. W. J. Turnhout, van Voorstraat 99 naar Voor hout, J. v Beierenweg 43; C. P. Plug en fam., bollenhandelaar, van Schoolstraat 73 naar Lisse, Havendwarssrtaat 12; C. P. van Schie, landarbeider, van Pickéstraat 25 b naar Katwijk, Nieuwsteeg. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Antonia Johanna, dochter van W. L. Th. Alkemade en J. P. Buschman; Jacob, zoon van D. P. Lind- hout en L. van Duivenboden; Leonardus Johannes Adrianus, zoon van C. J. Nulkes en H. van der Geer, Petronella Anna, d. van W. Rodenburg en G. J. van der Weij- den; Johannes Maria Machiel, zoon van M. F. Koeman en C. J. G. Verhoeven; Jo- han Michael, zoon van J. Th. J. de Groot en C. M. Mulder; Theodorus Nicolaas, zoon van J. van oen Berg en A. A. Meeuwen oord; Clasina Adriana, dochter van P. C. Smit en A. van Schooten; Teunis, zoon van J, van Duin en P. Passchier; Klaartje dochter van G. J Ammeraal en J. G. van der Ploeg; Jan, zoon van C. van der Niet en H. Ch. Breedveld; Marinus Petrus, zoon van Th. F. A. de Lincel en C. W. van der Klugt. Ondertrouwd: N. F. van der Poel, 26 j. en M. H. Verhoeven, 30 jr.; H. Wassing, 27 jr. en F. van der Lely, 23 jr.; J. P. Paschier, 28 j. en J. M. den Dubbelden, 23 jaar. Getrouwd: A. H. Hempel, 32 jr. en J. Waal, 27 jr. Overleden: Dirkje Cramer, oud 88 jr., wed. A, van Duijn; Petronella Clara Isa bella Stockfisch, oud 88 jr.; Arie Korbee, oud 18 jr., zoon van N. Korbee en N. van der Voet. o NOORDWIJK AAN ZEE. Filmvertooning N. C. R. V. In de bewaarschool alhier draaide de Ned. Chr. Radio-Ver. „De klokken luiden". De groote zaal. die door wegneming van de afscheidingen der drie lokalen ontstaan was, kon de belangstellenden bijna niet bevatten. Ds. Koers opende dit samenzijn op de gebruikelijke wijze en sprak een kort ope ningswoord. Met stille aandacht werd al wat te zien en te hooren viel. gevolgd. Ds. Cupédo. die een slotwoord spreken zou, had bericht van verhindering gezonden waarom ds. Koers na een slotwoord gesproken te heb ben, dit samenzijn beëindigde met het laten zingen van vers 11 van Ps. 72 en dankgebed. o OEGSTGEEST. Het Plaatselijk Crisiscomité. in „het Witte Huis" vergaderde gister avond de afdeeiing Oegstgeest van het Nationaal Crisis-Comité. De voorzitter de hear H. Ch. Gooszen riep bij de opening de aanwezigen welkom toe, herinnerde daarna aan de verliezen van het comité, door het overlijden van den lieer H K. Egberts en d :n Oud-Burge meester, den heer J. G. M. van Grièt- huysen en herdacht den directen en vooral indlrecten steun van be den ontvangen met groote erkenlelijkheid. Dour to tr d ng tot het comité van 6 afgevaardigden van werknemers-organisat es en van den secre taris rar. B. van Krieken ais leden, waar tegenover staat het bedanken voor het lidmaatschap wegens vertrek uit de ge meente of om andere reden van 3 per sonen, bestaat het comité thans uit 45 leden. Sedert de laatste vergadering, 24 Nov. jj„ komt het het comité onnoodig voor een verslag uit te brengen van het srdert dien datum verrichte werk. Het bestuur heeft echter niet stilgezeten; er viel veel te steunen en te regelen. Zooals te verwachten was, begint het werk een eenigszins andere richting uit te gaan dan vroeger, tengevolge van de inwerk ng getreden gemeentelijke uerk'co- zensteun. werkverschaffing en be'ere en- trale organisatie van maatschappelijk hulp betoon. Dit alles is nog pas in een begin stadium het groeit nog en hoe het zal worden, dient te worden afgewacht. Het werk van het bestuur zal zich nog bij- en aan het wordingsproces moeten aanpassen en aansluiten. Wel kan nu reeds, en dat met erken telijkheid, worden gezegd dat het werk vereenvoudigd en beier is en nog zal worden door en tengevolge van Centrale organisatie. De hierna door den secretaris voor gelezen notulen werden onveranderd goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken vermelden wij een schrijven van den heer Ruben kamp waarin vermeld dat hij bedankt als lid van het CC. en voorts van verhindering van eenige leden. Alvorens over te gaan tot de verkiezing van een bestuurslid in de vacature T. van Egmond, wegens het bedanken van den heer J. den Ouden die in de vorige ver- fadering als zoodanig was benoemd, sp.ak e voorzitter zijn leedwezen uit over dit ontvangen bericht. In de vacature wordt voorgesteld de heer Jac. Uittenbogaard. De voorzitter stelde de aanwezigen in de gelegenheid alsnog met één of meer candidaten naar voren te komen waarvan geen gebruik werd gemaakt Dc heer Dofferhof informeerde of het stellen van dezen caudidaat wel aanbeve ling verdiende daar de heer Uittenbogaard geen lid is van het CC. Het bestuift achtte dit geen bezwaar. De heer G. Lubbe Tlizn. zeide juist dezen candidaat aan te bevelen o.m. als mede deskundige en komende uit het zelfde gedeelte der gemeente als de uittredende heer van Egmond. Dr. K. Simon Thomas gaf ernstig in HEDEN: Stadszaal: Feestavond groep I afd. Lel- den Ned. Padvinders. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.; Bidstond te 8'/i uur voorm. Zondag. Centraal (Breestr. 49): Kanariekeuring, 10 uur voorm. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm, en 6'/i uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang: Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Burchtzaal: Feestavond N. R. V. afd. Lelden. 8'/i uur nam. Stadszaal: L. K. K „Voor Allen". Violist Sim. Goldberg. 8.15 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam,: „De Zoon van den Sheik". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nam-: „De Big van de Infanterie" Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2 u, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam.: „De Zwarte Huzaar". Woensdag en Zaterdag natn. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nam.: „Liebe, Scherz und Ernst". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Januari 1933 waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei. den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen waargenomen door de doctoren De Jager, Poortman, Renaud en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp tel. 1916. overweging uit te zien naar een in alle opzichten waardig opvolger van den heer van Egmond en stelae daarbij voorop, dat juist in de landbouw en bollenbedriiven zoovele moeilijkheden voorkomen. Een op dit terrein deskundige achtte sot. zeer gewenscht en steunde daarom den Candidas/ Uittenbogaard. De burgemeester, de heer A. J. van Gerrevink deed nog een poging bij to heer van Egmond om op zijn genomen besluit terug te komen, heigeen echter met mocht baten. Hierna werd tot stemming overgegaan. Benoemd werd de heer Jac. Uittenbogaard. Bij de rondvraag gaf de heer Dofferhof in overweging over te gaan tot uitbreiding van het bestuur mede met het oog op de financleele zijde daarvan. De voorzitter zeide dat dit punt reeds driemaal in vergadering is besproken en verworpen. Thans zijn wij een zekere periode ingetreden zeide spr., waarvan we de definities nog niet kunnen overzien. Ook daarom acht hij uitbreiding thans ongewenscht. Laat ons eerst afzien hoe alles zal gaan dan kan zoo noodig een daartoe strekkend voorstel later worden gedaan. De vergadering ging hiermede accoord. Vervollens werd nog besproken het voort zetten van verkoopingen van kleeding- stukken en dergelijke, waarbij de vele moeilijkheden en teleurste l n -en naar vo.en worden gebracht. Hierna sluiting. Gecompliceerd verkeersongeval- Achter het Groene Kerkje werd de vracht auto, bestuurd door C. B. S. wonende te Amsterdam aangereden door een onbekende personenauto, waardoor de vrachtauto in de tramrails werd geduwd en omsloeg. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door personeel van de tram is de vracht auto met man en macht van de rails ge haald waarna deze met een kraanwaken van den garagehouder Kranenburg werd weggesleept. De tram ondervond eenige vertraging. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. O- RIJNSBURG. Loop der bevolking 1932. Bevolking op 31 December 1931: 2349 m„ 2225 v„ totaal 4574. Vermeerdering door geboorten 78 m„ 64 v., totaal 142; vestiging 66 m„ 75 v., totaal 141. Totale vermeerdering 144 m., 139 v., totaal 283. Vermindering door overlijden 14 m„ 12 v., totaal 28; vertrek 79 m„ 90 v,. totaa! 169. Totale vermindering 93 m„ 102 v., totaal 195. Verschil tusschen de geheele vermeer dering en de geheele vermindering 51 m., 37 v„ totaal 88. Bevolking op 31 December 1932 2400 m-, 2262 v„ totaal 4662. De Bloemenhandel. De prijzen zijn nog zeer goed, men had ze na de feestdagen lager verwacht De kwa'ite.t der bloemen is ook te roemen- Betaald werd per dozijn: King ol the Yellow 33—42 ct„ Moore 43 52 ct„ Men Tresor 42—50 ct, Rose la Reine 42 50 ct Gele Prins 30—38 ct.. Rose preiose 24-3° ct, Brillant S'ar 12—17 ct., Copland 54-- 64 ct„ Due de Berlin 10—14 ct.. La M" a'as 30—42 cf„ Scarlet due 20 32 ct., Ibis 40-- 53 ct., Narcissen per 100 f. 2.30-2.80 Hyacintjien f. 6.50—7.20.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6