BOUWKUNSTIG SCHOON. MIJNHAR LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 7 Januari 1933 SPREEKCEL WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. De eerste nacht. Gisteravond om 11 uur precies is in de Westphalenhalle te Dortmund het start schot gevalen voor den Zesdaagschen wie lerwedstrijd, waaraan dertien koppels deel nemen. Het publiek werd eerst bezig gehouden met amateurwedstrijden, waarbij in een stellenwedstrijd tusschen Dortmund en Keulen Dortmund won met 37 tegen 27 punten. Om hall elf kwamen de renners in de baan en ving het voorstellen der koppels aan, waarbij ook de Nederlandsche ren ners luide toegejuicht werden. Om 11 uur precies viel het startschot en met Schön aan den kop begonnen de ren ners hun lange reis. Om half twaalf vin gen de eerste klassementssprints aan. De zes sprints werden gewonnen door Pijnen burg, Menegazzi, Bresciani, Vopel.Buschen- hagen en Kilian Om middernacht, dus na de klassements sprints luidde de stand als volgt: 1. Schön-Buschenhagen, 12 punten. 2. Menegazzi-Bresciani, 12 punten. 3. Kilian-Pützfeld 11 punten. 4. Goebel-Pijnenburg, 6 punten. 5. Kisters-Miiller. 6 punten. 6. Vopel-Korsmeier, 6 punten. 7. Braspenning-Wals, 4 punten. 8. Tietz-Schenk, 3 punten. 9. Broccardo-Guimbretière, 3 punten. 10. Peden-Stübeke. 2 punten. 11. Senge-Cieszinski, 1 punt. 12 Rieger-Vroomen, 0 punten. 13. Rausch-Hiirtgen, 0 punten. Er waren ongeveer 4000 toeschouwers aanwezig. Nader wordt ons gemeld: Na een vrij rustig begin ging de eerste nacht vrij levendig voorbij. Kort na mid dernacht ontwikkelden Senge-Cieszinski een jacht en de andere kopels volgden spoedig. Deze jacht duurde een uur. Senge-Sieszinskl namen met Rausch- Huertgen de zeerste ronde, gevolgd door Peden-Stuebeke. Rausch-Huertgen namen daarop wederom een ronde: zoodat dit koppel korten tijd alleen de leiding had. Schoen-Buschenhagen zetten de achter volging in gevolgd door andere koppels. De 2 uur klassements-sprints werden gewon nen door: Vopel, Schoen, Buschenhagen, Rieger, Wals, Buschenhagen, Wals, Goebel en Pijnenburg. De stand van 2 uur luidde als volgt: Schoen-Buschenhagen 42 punt.; 2. Goe bel-Pijnenburg 24 pnt.; 3. Broccardo- Guimbretière 11 pnt.; 4. Rausch-Huertgen 0 pnt.; 5. op 1 ronde achterstand: Vopel- Korsmeier 20 pnt.; 6. Kilian-Puetzveld 17 pnt.; 7. Peden-Stuebeke 4 pnt.; 8. op 2 ronden Braspenning-Wals 14 pnt.; 9. Rie ger-Vroomen 13 pnt.; 10. Kisters-Mueller 10 pnt.; 11. Tietz-Schenk 6 pt.; 12. Senge- Cieszinski 2 pnt.; 13. op 3 ronden Bresij ciani-Menegazi 15 pnt. Daarna werden geen uitlooppogingen meer gedaan en de renners spaarden zich zichtbaar Volgens het. nieuwe reglement werden om 5 uur sprints om punten inge legd Schoen-Buschenhagen veroverden 60 pnt.; Goebel-Pijnenburg 50 pnt.; Broccar- do-C-uimbretiere 40 pnt.; Rausch-Huetgen 30 pnt.; Vopel-Korsmeier 20 pnt.; en Ki- lian-Puetzfeld 10 pnt. De stand van het 2- uur klassement was niet veranderd bij de neutralisatie, alleen kregen de leidende koppels de bovengenoemde puntenaantal- len toegevoegd. SWIFT. Morgen zal de 5 K.M. wedstrijd gereden worden voor de competitie. Aanvang 10.15 uur in het clublokaal van J. v. Meizen, N. Beestenmarkt. RECLAME. 3464 HUURVERLAGING. Nu de tijden nog zoo nijpend zijn en de ondersteuningen dar wer.loozen o .vol doende zijn hoeveal er ook gebeurt om in alle behoe.'ten te voorzien, schrijft de hear R. v. d. Fol, Pijenstraat 46, o.a.: Ongelukkig de groole gezinnen met 4 a 6 kinderen, die van f.10 tot f.15 per week moeten rondworstelen en daarvan hooge huishuren, varieerend van f. 4 tot f. 10 moeten beta en en van de rest moe en eten en leven. Mijn vraag rijst derhalve op: wat doet in d:ze crisis de gemeente via de Bouwvereenigingen om de hu en der met gemeente-steun gebouwde wonin- ®aa *e ver*a2en? Dit zijn 1 chamen die vóór moeten gaan. Of deze woningen ga- oouwd z.jn met Rijk of gem.entestsun doet mets ter zake, de hui en zijn te hoog de steur.trekke da wer.;looz:n en laag- Dezoldi-de werkled.n enz. enz. Zijn de riouwvereenigingen wel op hun past om aan te dringen op huurveriag.ng, want alleen met tuintjes wedstrijdan e.iz. zijn de huurders niet gebaat. Dat mag heet aardig zijn, doch het brengt n ets op tafel om van te eten en te leven. Gaarne vestig ik de aandacht van het geachte gemeentebestuur op deze aangelegenheid en de huurverlaging terdage en spoedig onder de oogen te wiilen zien, waarmee duizenden gez nnen gebaat zijn, daar de bouwvereei.igm en, voornamelijk dia, uaar- van het bestuur zeil in gemeen.e dienst i is, met vrachtig genoeg hun s'.em durven te laten hooren, omdat zij geen steun, i doch 1 o o n-irakk nd n z n e i n i e t d or- drongen zijn van het leed der steuntrek kende, die roepen om huu.verlaging, die er al lang had moeten zijn en naar wP nopen spoedig zal komen. AUTO IN DE HAARLEMMERVAART GEREDEN. De bestuurder verdronken. Gistermiddag te ruim half vier kwam te Amsterdam een auto met vrij groote snel heid van het Nassauplein en sloeg den Haarlemmerweg in. Waarschijnlijk ten gevolge van de gladheid van het asfalt en door de groote snelheid, verloor de be stuurder de macht over zijn stuur en reed over het trottoir de Haarlemmervaart in. De wagen verdween terstond zoo goed als geheel onder water. Het publiek dat het ongeval zag gebeu ren, schoot onmiddellijk te hulp en deed nog pogingen den bestuurder uit den wa gen te bevrijden. Men slaagde hierin ech ter niet omdat nog slechts het achterdeel van de kap boven water uitstak. De brandweer was spoedig met het red dingstoestel ter plaatse, maar toen zij den auto zoover boven water had gehaald, dat de bestuurder uit den wagen kon worden gehaald, bleek deze reeds te zijn overleden. Het was de 58-jarige Klein, uit Rijswijk, reiziger van ten tabaksfabriek in Den Haag. o MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. Een gewonde. In de Anjellerstraat No. 181 te Amster dam. heeft zich gisteravond een familie drama afgespeeld. Een man die al gerui- men tijd van zijn vrouw gescheiden leeft, kwam haar plotseling opzoeken. Daardoor ontstond ruzie, waarbij de vrouw in elkaar zakte. De broer van de vrouw nam het toen voor haar op en deze kreeg onver wachts van zijn zwager een steek met een mes in den linkerslaap. De dader nam da delijk de vlucht en is sedert niet meer ge zien. De ernstig gewonde man is naar het gasthuis vervoerd en daar opgenomen UIT EEN KRANKZINNIGENGESTICHT ONTVLUCHT. Reeds vier dagen zwervende. Onder Golrle werd een net gekleed man aangetroffen, die hier en daar om een aalmoes vroeg. Toen hij zich later op den Tilburgschen weg bevond, kwam hij te vallen. Bij onderzoek constateerde dr. Daniels, dat de gevallene het bovenbeen gebroken had, waarom de man naar het ziekenhuis te Tilburg werd overgebracht. De gemeenteveldwachter uit Golrle be merkte echter aan de overjas, vertelt de Msb., dat er het rljksmerk en de naam van den man op voorkwam. Bij nadere onder vraging bleek men te doen te hebben met J. v d. B. uit den Dungen, die Maandag' reeds uit het krankzinnigengesticht te Woensel was ontvlucht, zoodat hij reeds vier dagen had rondgezworven. Op verzoek van den directeur van het gesticht is de man naar Woensel getransporteerd. AGENT VINDT EEN DOODEN MAN IN EEN GARAGE. Slachtoffer door giftige uitlaatgassen om het leven gekomen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is de brugwachter H Kombrink dood onder een auto, staande in garage Klomp aan het Vliegenpad te Meppel, gevonden. Omstreeks kwart voor twaalf ontdekte een surveilleerend agent van politie dut er nog licht brandde in die garage. Hij ging kijken en vond een auto met draaiender. motor, waar iemand onder lag. Hij riep deze en toen hij den man aanpakte kwam hij tot de ontdekking dat er iets niet in orde was. Direct werden de inspecteur van politie en dr. Leydesdorff gewaarschuwd en laatstgenoemde constateerde dat de dood reeds was ingetreden. Per brancard werd het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. K. schijnt het slachtoffer te zijn geworden van giftige uitlaatgassen. Een der banden van de door hem gebruikten wagen was lek en hij schijnt bezig geweest te zijn deze te verwisselen. De wagen stond tenminste op een crick en de motor bleef doordraaien omdat zij niet gemakkelijk aanslaat. Vermoedelijk zal sectie op het lijk plaats vinden. Kombrink was 28 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. VERDUISTERING. De Rotterdamsche centrale recherche heeft den 49-jarigen klerk P. A. N„ die in dienst is bij de Rotterdamsche Electr. Tram-Maatschappij, aangehouden, als verdacht van verduisteringen. De ver dachte moest loonlijsten invullen en bij een controle van die lijsten is aan het licht gekomen, dat er fraude is gepleegd. In totaal zou N. een bedrag van f. 1000 f. 1100 hebben verduisterd. BURGEMEESTERSWONING GEPLUNDERD. Eergistermiddag werd door de politie ontdekt, dat in de woning van den burge meester van Hoogwoud, te Aartswoud, was ingebroken. Daar de burgemeester met zijn vrouw uitstedig was. werd door den gemeente- en rijksveldwachter een onder zoek ingesteld. Het bleek, dat de dieven via het raampje van de W.C. waren bin nengekomen. In de woning was alles over hoop gehaald en uit alles bleek, dat de in brekers het gestolene door den achter het huis gelegen tuin naar een op den Kerk- v;eg staande auto hebben gebracht. Bij de thuiskomst Donderdagavond van den bur gemeester en zijn vrouw kon worden vast gesteld, dat ontvreemd zijn een radio toestel, de zilveren lepels en vorken, onge veer honderd stuks, de sieraden van de vrouw, terwijl de linnenkast was leegge haald. De waarde van het gestolene be draagt ongeveer 1500 guldpn. Men heeft de hulp van de Centrale Recherche te Amsterdam ingeroepen voor het opsporen van de daders, BRUTALE DIEFSTAL TE OSS. Gisteravond heeft bij de N.V. Gebrs. van den Bergh's Tapijtfabrieken te Oss een brutale inbraak plaats gehad in de por tiersloge. Het is de gewoonte, dat de por tier 's Vrijdagsavonds na beëindiging van de werkzaamheden de loonen uitbetaalt aan de werklieden. Toen hij gisteren dit geld in ontvangst had genomen, zette hij den bak met de loonzakjes in een kast en sloot die met een hangslot af. Terwijl hij zich daarna even had verwijderd om eenige werkzaamheden te verrichten, hebben onbekenden met een hamer en beitel die zich in de portiersloge bevonden, het slot van de kast verwijderd en zich van de loonzakjes meester gemaakt. De dieven moeten zeer goed bekend zijn geweest met de situatie en gewoonten in de fabriek. De marechaussee tracht hen thans op te sporen. Omtrent het bedrag van het gesto lene werden gisteravond geen inlichtingen verstrekt. OVER BAKSTEENEN EN EEN MOOI POORTJE. KIND DOODGEREDEN. Te Almelo is gisteren het drie-jarig zoontje van den heer Uitzetter door een vrachtauto overreden. De kleine was on middellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. VAN BEDRIEGLIJKE BANKBREUK VERDACHT. De rechter-commissaris bij de rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren tijdens de instructie aangehouden iemand uit Amers foort, vroeger directeur der zgn. Veebank te Leeuwarden, verdacht van bedrieglijke bankbreuk, het onttrekken van goederen aan zijn faillissement op 9 Maart 1931. BUITENLANDSCH GEMENGD. NIEUWE VULCAANERUPTIES IN DE ANDES. Volgens een bericht uit Buenos Aires worden uit het Andes-gebied nieuwe uit barstingen van de vulkanen LoUquimay, Calbuco en Llaina gemeld. De vulkanen braken massa's lava en dikke asch- en rookwolken uit. Vuurzuilen schieten hoog de lucht in. zoodat zij op verren afstand zichtbaar zijn. De weide velden zijn door de aschregens grooten- deels bedorven. De uitbarstingen gaan met vrij hevige aardschokken gepaard. DE OCEAANVLUCHT DER MOLLISON'S. Het aangekondigde voornemen van het echtpaar Mollison om een vlucht over het Noordelijke deel van den Atlantlschen Oceaan te maken, heeft kolonel Shelmer- dlne, directeur van de burgerlijke lucht vaart, aanleiding gegeven te verklaren, dat hij er geen nut in zag om nieuwe vluchten over den Oceaan te malden tenzij deze on middellijk verband- hebben met het openen van een geregëlden. trans-atlantl- schen vliegdienst. Naar zijn meening is het niet in het belang van de luchtvaart, dat aviateurs roekeloos hun leven wagen. Dit brengt eerder schade toe aan het vliegwezen. Mrs. Amy Mollison heeft in verband hiermede verklaard, dat noch de opmer king van kolonel Shelmerdine, noch die van generaal-majoor Seely, dat zy een jaar rust moet nemen, haar of haar echt genoot er toe zouden kunnen brengen af te zien van hun vliegplannen in de toe komst. Amy Mollison zeide. dat kolonel Shel merdine een zeer goede vriend van hen was en dat zij er van overtuigd is, dat zijn opmerkingen alleen een gevolg waren van zijn wensch hun veiligheid te verzekeren. Doch zijn standpunt is niet logisch. Als men niet herhaaldelijk vluchten had ge maakt op de thans bestaande routes, zou den deze er nu nog n>et zijn. Als zijn ad vies letterlijk werd opgevolgd door de Engelsche piloten, zou Engeland al spoe dig zijn reputatie op vlieggebied verliezen en zouden andere landen op de eerste plaats komen. o EEN DOUANE-CORDON OP DE LUXEMBURGSCHE GRENS. Dicht bij de Luxemburgsche grens, op Belgisch grondgebied, zijn twee auto's ge laden met alcohol uit Luxemburg, door de Belgische autoriteiten in beslag genomen. De vorige week werd, op dezelfde wijze, door de Belgische tolkommiezen, de hand gelegd op 600 liters alcohol. Deze fraude is zeer schadelijk voor den Belgischen fis cus daar het invoerrecht ongeveer 30 francs per liter bedraagt. Met het doel een einde aan den smok kelhandel in alcohol en wijn. op de Bel- gisch-Luxemburgsche grens, te stellen, heeft het departement van Financiën be vel gegeven net sedert de tot standkoming van de tolünie opgeheven douanecordon te herstellen. Honderd douane-ambtenaren zijn nu, met deze opdracht, naar het Luxemburgsche grensgebied vertrokken. /u. ru/GrWttc^ iv, a V. EEN RUSSISCH LUCHTSCHIP VERONGELUKT. Berichten uit Helsingfors en Moskou ma ken melding van het verongelukken van het Russische 3-motorige luchtschip .BS. S.R. W. 11" dat op 1 Januari was opgeste gen voor een vlucht van Moskou naar Le ningrad, waar het voorgoed gestationneerd zou worden. Een luchtschiploods voor de berging van het luchtschip is speciaal voor dit doel te Leningrad gebouwd. De berichten uit Helsingfors melden, dat kort na het opstijgen de motoren weiger den zoodat het luchtschip wegens den ster ken tegenwind Leningrad niet kon berei ken en daarom besloten werd een nood landing te maken welke ook gelukte. Donderdagmorgen wilde het luchtschip opnieuw opstijgen, om de reis voort te zet ten, doch ook thans bleken de motoren niet in orde te zijn. Het dreef af in de richting van Nowgorod. waar het in een bosch terecht kwam en bil de botsing met de boomen vernield werd. De bemanning slaagde erin zich te redden. Men tracht thans het eeraamte van het luchtschip te demonteeren teneinde de on- derdeelen naar Leningrad te vervoeren. Waaraan een mensch al geen vreugde kan beleven! Ik heb hier op 't oogenblik voor mi' liggen een paar in de lengte doorgezaagde baksteenen. Doodgewone baksteenen, die ergens in een straat of een muur hebben gezeten. En daar heb ik nu heusch plei- zier aan. Als ik met mijn hand over dc gladde snede strijk, of tk beschouw over die snede de structuur van dien steen, dan heb ik het aangename gevoel, dat onze vaderen in de 17e eeuw kieskeurig waren op de samenstellende besMnddeelen van hun bouwmateriaal en de overtuiging hadden dat de soliditeit van de onderdeelen tevens het artistiek aspect van het geheel ten goede moest komen. Dezer dagen, vertoevend op de binnen plaats van een onzer hofjes, trachtte ik mij rekenschap te geven van het matcrl a'., waarvan de muren waren op e rokken. Die muren hadden den eigenaarJigen tint van ouderdom. Doch wat was de grondkleur? Rood? Ja en neen Geel? Ja en neen Hier rood. daar geel, doch nergens overheerschend 't een of 't ander. Bij een bezoek aan de bouwerij aan de Lakenhal had ik gelegenheid, het mate riaal beter te bestudeeren. Ik ontdekte daar dezelfde steensoort en de gemeen e- architeot, de heer Neysten, was zoo vrien delijk, mij het binnenste wezen van dit materiaal eens te laten zien, door mij een der doorgezaagde steenen te toonen, waar van ik de helf mee mocht nemen. Het is prachtig mater aal en Arent van 's Gravenzande zal er in zijne dagen wèt ingenomen zijn geweest. Want een goed architect gaat met zijn matertaai om als een offcier met zijn paard, een kap'tein met zijn schip of, om dichter bij te bliiven, als een beeldhouwer met het marmer of een pottenbakker met de klei. Het mater aal is de substantie die hij onder zijn handen bevrucht met het leven, waaruit straks boven het leven uit de idee oprijst De doorsnede van den steen dan toont op een warm bruinen grond gele vlammen en donkergrijze tot omberkleurige vlek ken en spikkels. Verder voelt de snede zeer glad aan, wat er op wijst, dat de verschillende kleisoorten, die geinen d werden om dezen steen te bakken, weinig sporen van zand verioonen. Die snede toont tevens aan, dat de steen, hoewel betrekkelijk licht, geweldig hard is. Dit is dan het materiaal, waarvan Arent van 's Gravenzande in 1533 de Lakenhal touwde. Deze zelfde steensoort zu.len we nog elders aantreffen. Men weet dat de Lakenhal in vroegeren tijd aan de voorzijde, grenzend aan de strakt eens bekleed is met nieuwe bak steen. Dat is al jaren geleden. In de tweede plaats heeft men door den brand van het stadhuis ondervonden, welk een onherstelbare ramp en onb_r. kenbare schade het verlies van historischs en kunstschatten kan beteekenen. Nu was de eenige gevaarlijke plek voor brapdmoge ijk- heden in de Lakenhal de woning van een concierge. Men heeft deze woning dus weggebroken en de daardoor ontstane ledige ruimte moest door een muurtje wer den afgesloten. Deze gelegenheid nam men tevens te baat om de vroegere buiten- DE GESTRANDE „MALYGIN". Volgens berichten uit Spitsbergen is de positie van den Ijsbreker „Malygin" zeer gevaarlijk, aangezien gevreesd wordt dat het schip zal volloopen. De pompinstallatie is onafgebroken in bedrijf. Alles hangt er thans nog van af. of de IJsbreker Lentn" tijdig ter plaatse aankomt om behulpzaam te zijn bi) het leegoompen van de Maly gin", aangezien dit schip anders tijdens den storm zou zinken. De havenautoriteiten te Leningrad heb ben een radiogram ontvangen van den ijs- breker Sedow" waarin wordt medegedeeld dat de reddtnvwerkzaamheden bit de .Ma lygin" wegens een hevlgen storm moesten worden gestaakt. «■restauratie van de aan de straat grenzende muren weg te nemen en daarna te her- restaureeren. Er is inwendig in de oude Lakenhal ook een en ander aan de hand, doch daarop komen we wellicht later terug, als de zaak in verder gevorderd stadium is gekomen. Bij restauratie-doeleinden is men meestal aangewezen op moderne handvormsteen, die zich soms vrij goed aansluit bij het oude materiaal. Toch blijft deze handvorm- steen in wezen modern en is anders van samenstelling dan de oude steensoorten. En ten slotte weet men nooit precies vooruit hoe de moderne handvormsteen zich op den duur zal handhaven naast het oude materiaal. De architect had zich dus ten doel ge steld, uitsluitend met oud-materiaal de muren te herbekleeden en het aansluitende nieuwe muurtje te bouwen. Maar hoe nu aan dte oude steenen van plm. 1640 te komen? Met ware speurdersneus heeft de architect daarop de gemetselde walkanten van de vele Leidsche grachten nagesnord. Men begrijpt, die walkanten konden zon der bezwaar van nieuwe harde klinkers worden opgetrokken. Dit onderzoek leverde als resultaat eenige honderden van de ge- wenschte oude baksteenen. Doch dit was niet voldoende. Een bestrate binnenplaats ergens in Leiden, die zonder schade voor het aesthetisch effect kon worden open gebroken en herbestraat met andere steenen leverde gelukkig de rest. En zoo zien we thans het muurtje tegen den Westelijken vleugel van de Lakenhal opgetrokken in hetzelfde oude materiaal, waarmee Arent van 's Gravenzande bouwde. Gaat u maar eens kijken en overtuigt u welk een levendig aspect nu verkregen is. De stee nen zijn alle schoongemaakt en nu zien we een vibratie van rood en geel en grijs .die uiterst aangenaam aandoet. In dat muurtje is een oud-poortje aan gebracht, dat geruimen tijd in de Laken hal werd bewaard en dat nu een mooio plaats aan den openbaren weg heeft ge vonden. Daar mogen we blij mee zijn. Sterker, we mogen er trotsch op zijn. Honderden, ja du'zenden malen is een beroemd man uit onze stadsgeschiedenis uit onze landshistorie, door dat poortje gegaan, want het vormde de hoofd ngang van zijn woning. Het Poorlje stond vroeger aan de Van der Werffstraat en sierde de woning van den klassieken handhaver van Leiden's vesie, Pieter Adriaansz. van der Werff. Het is het jaar 1560 en een typisch ding uit den overgangstijd van Gothiek naar Renaissance, trouwens meer Gothiek van karakter dan Renaissance. In zijn nobe'e eenvoud is het-een uiting van laat-Gothische barok. Het basement, dat jammer genoeg nog al afgesleten is, is laat-Gothisch. De profileering doet Gothisch aan. doch m'st de bekende Go hi- sche kraal. Die is hier om zoo te zeggen negatief aangebracht en doet denken aan de Renaissance. De boog is een gedrukte ellipsboog, wat ook weer geheel in laat- Gothischen trant is De vorm van de jaar tal cijfers wijst ook op den overgangstijd. De deur welke ik in het poortje heb geteekend is fantasie, doch er wordt een nieuwe deur in aangebracht, die men een laat-Gothisch profiel geeft. Om het bovenliggende muurvlak te breken heeft men boven het poortje een zandsteenen gevelsteen aangebracht, die vroeger de Witte Poort sierde. De vorm van het schild wijst er op, dat deze steen is uit de laatste helft der 17e eeuw. Men zou kunnen zeggen: het poortje is laat-Gotbiek, de Lakenhal vroeg-klassicts- tisch, de gevelsteen is weer van wat lateren tijd., is dat alles eigenlijk wel samen te voegen? Doch men kent ons standpunt: stijl bij stijl, dat gaat altijd goed, ais de uitingen maar zuiver zijn. En dat is hier het geval. Zoo heeft bet uiterlijk aspect door deze restauratie en bijbouw ai weer gewonnen en brengen we gaarne hulde aan hen die het Initiatief namen en hen die het uitvoerden. M

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11