Groote Uitverkoop Th. B. KERKHEIDE f LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Januari 1933 LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. KATWIJK AAN ZEE MANUFACTUREN-MAGAZIJN HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Hoofdbestuursvergadering. In de te 's-Gravenhage gehouden hoofd bestuursvergadering der Hollaridsche Mij. van Landbouw kwam aan de orde het rapport der Crisiszuivelcommissie over invoerrecht en granen. Het Drentseh Landbouw Genootschap heeft aan het Koninklijk Nederlandsch Landbouw Comité verzocht. dit vraagstuk in studie te nemen, daar het meent, dat de tijd gekomen is. aan te dringen op in voerrechten op granen, om langs dien weg de gemengde bedrijven beter te kun nen steunen Aan de Crisis-Zuivelcom- missie is verzocht dit punt te onderzoe ken. Besloten wordt het rapport dezer commissie te publiceeren en aan het K.N.L.C. toe te zenden. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat ook al zou dat invoerrecht gestort worden in het stabilisatiefonds voor de varkens en in het Crisiszuivelfonds voor de zuivel, toch de eenzijdige grasland bedrijven den steun aan de gemengde bedrijven zouden moe ten betalen. Zoo lang deze landbouw bedrijven ernstige verliezen liiden. behoort er naar het oordeel der commissie en bij dat oordeel sluit zich het hoofdbestuur aan, geen nieuwe last on deze grasland- bedrijven gelegd te worden. De vergadering acht den tijd niet ge komen om over invoerrechten op granen te gaan snreken. Medegedeeld wordt, dat de Veeteelt- en Zuivelcommlssie getracht heeft, nog andere wegen aan te geven, om de vee houders en gemengde bedrijven te steu nen. De grondslag voor de in de commissie naar voren gebrachte gedachten is: be perking der productie. Lanes twee wegen zou dit zijn te verwezenlijken: le. door den steun uit het Crisiszuivelfonds niet langer uit te betalen over alle meik. doch over b.v. 80 Dct. van de melk, welke in eenige voorafgaande jaren werd gemol ken in het bedrijf: 2e. door het uit de markt nemen van kuikalveren en melkvee. Indien slechts 80 pet. van de melkpro ductie wordt gesteund zal dit voor den veehouder een prikkel zijn, zijn productie in te krimpen. Bij inkrimping geniet hij dan per K G. een hoogeren steun, aan gezien de totaaisteun dezelfde is ge bleven. Het gevolg van deze beperking zal zijn een grootere aanvoer van afgemolken vee ter markt Om een prijzendébacle voor rundvleesch te voorkomen zal het ge- wenscht zijn. dat men vee uit de markt koopt en tracht daarvoor een afzetgebied te vinden. Gedacht is daarbij aan Rusland, welk land jaarlijks zeer veel in Nederland in voert. waartegenover geen export staat. Aan het K.NI.C is verzocht, deze kwes tie in studie te willen nemen. Van de ingekomen stukken vermelden wij de volgende: De afd Voorne zendt bericht, dat in een alg vergadering een motie is aan genomen waarin de noodzakelijkheid van de afschaffing van sociale lasten in haar vollen omgang wordt bepleit. Besloten wordt het standpunt van het hoofdbestuur nog eens te publiceeren. De Nederlandsche Slachtveeverzeke- ringsbonö te Amsterdam verzoekt de medewerking van het hoofdbestuur, ge heel of gedeeltelijk ontheffing te krijgen van vetbelasting, voorzoover deze ver schuldigd is voor vet, door den vleesch- keuringsdlenst voorwaardelijk goedge keurd, dus welke moet worden gesterili seerd, voordat het in de consumptie mag worden gebracht. Besloten wordt in over leg met genoemden Bond te treden. Aan den secretaris werd opgedragen een onderhoud aan te vragen bij de Neder landsche Varkenscentrale over dé twee volgende punten: 1e Meer vertegenwoordigers der zware varkensmesters in de varkenscentrale. 2e. Teruggave van de 9 pet. heffing van alle spek, welke wordt geëxporteerd. INVENTARISATIE VAN AARDAPPELEN. Deze is thans van bijzondere beteekenis. Wij vernemen aldus het „Hbld." dat het in de bedoeling der regeering ligt, om ook in 1933 een onderzoek in te stellen (op 2 tijdstippen van de bewaarperiode) naar de bij de verbouwers aanwezige aardappelvoorraden. De gemeentebesturen zullen de hiervoor noodige opgaven ver strekken- in overleg met de plaatselijke commissie van bijstand voor de land- bouwstatistiek en na raadpleging van de in de gemeente gevestigde organisaties of afdeelingen van organisaties van land bouwers en aardappelhandelaren. Als eerste datum voor opneming van de aardappelvoorraden is vastgesteld 15 Jan. aanstaande. De opgaven zullen betrekking hebben op den geheelen voorraad (gesplitst in klei-, vee- en zandaardappelen 11 onafhankelijk van het doel. waarvoor deze bestemd is. Bekend is, dat de aardappelvoorraden thans in het algemeen nog zeer groot zijn. Eenerzijds wordt door deze opneming waardevol vergelijkingsmateriaal verkre gen voor volgende jaren, terwijl ander zijds onjuiste opvattingen, welke omtrent de grootte van de voorraden mochten be staan, daardoor tot de werkelijke verhou dingen zijn terug te brengen. DE LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder boternoteering is be paald op 71 ct- per KG„ evenals de vorige week. Wij herinneren eraan, dat hierop nog komt accijns en verder nog handels- kosten en winst. RECLAME. ALPHEN. Verblindende autolichten. Waarschijnlijk verblind door het licht van een uit tegenovergestelde richting ko mende auto reed gisteravond de autobe stuurder Z. uit Zeist met zijn auto langs den Steekterweg tegen een lantaarnpaal. De auto werd hierbij belangrijk bescha digd terwijl de lantaarn defect geraakte. De bestuurder zelf kwam er goed af. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Gretha, d. van Ph. Jongeneel en L. v. d. Boon; Johannes, z. van J. Luu- ring en A. Hoogendoorn: Hendrik, z. van J. Chr. W. Kruishoop en M. J. Schouten; Johanna Maria Gerarda, d. van P. Weissen bach en A P. Baelde. Getrouwd: A N. Jansen, 31 jaar en C. P. Knikman, 27 jaar. Overleden: L Bauer, 64 jaar, echtgenoote van J. C. de Vet Loop der Bevolking. Vertrokken: G. Verboom, zonder beroep, naar Waarder. Aanbesteding. De uitslag van de aanbtsiedhg der ge meentewerken luidt als volgt: Smidswerk: W. Bos f. 6S J. Voorn f.221. Timmerwerk: P Veelenturf f. 188, J. de Jong f. 170. A. Verstoep f 150. v. d. Neut en Snaterse f.140. P. Plomp f.115, S. Oosterom f.92, A. Calis f.57 60. Schilder werk: J. v. d. Vlisf f.738, P. Pauw f.727, D Scheer f.451. G. Heemskerk f. 665.25 Gebr. Visscher f.647. Metselwerk: P v. Katwijk f. 3S5. A. Ooms f.410. L. v. D ssel f. 775. N. Hoogendoorn f. 348. Stucad' ors- werk: P van Katwijk f.249. L. v. Dissel f. 235. A. Ooms f. 200. N. Hoogendoorn f. 194. Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Dat is nog eens visschen'. Na de rijke vischvangst van verleden week is het volgende bericht wel teeke nend voor de rijkdom van het vischwater in onze gemeente. De visscher Voorsluiis vischte met den zegen in de grachten van de Wierickerschans. Hij haalde daarbij in één trek van den zegen zöö ontzaglijk veel visch naar boven, dat hij met zijn vangst twee roeibooten kon vullen. De bevolking in 1932. De bevolking onzer gemeente nam in 1932 toe van 6424 personen tot 6514. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Jan. J932 3096 mannen en 3328 vrouwen. Zi' vermeerderde in 1932 door geho rte met 82 mannen en 71 vrouwen, totaal 153 en door vestiging met 194 mannen en 218 vrouwen, totaal 412. Totale vermeerdering 565 personen Zij verminderde in 1932 door overlijden met 20 mannen en 23 vrouwen .totaal 43 en door vertrek met 192 mannen en 240 vrouwen, fo'aal 432. Totaal verminder.ng derhalve 475. De bevolking is dus toegenomen met 64 mannen en 26 vrouwen en bestond op 1 1 Januari 1933 uit 3160 mannen en 3354 vrouwen, totaal 6514 personen. In 1932 werden als levenloos geboren aangegeven 5 kinderen. Er werden 38 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen ingeschreven. Een nienw Sportterrein. Ten behoeve van de R.K. vereenigingen zal aan den oud-Bodegravenschenweg, ter zijde van het Pa'ronaatsgebouw een ni uw groot sportterrein worden aangelegd. Het terrein zal een oppervlakte beslaan van 120 x 70 M2 en moet geheel worden omgeven door een hooge schutting, terwijl een overdekte tribune zal worden gebouwd. Voor den aanleg van het veld is aan gekocht van bet Instituut St. Joseph een boomgaard en een weiand; bovenden een stukje van het speelterrein van het Pa ro- naatsgebouw. Dit ter re n is zeer ongeiiik bevat verechil'.ende s'ooten en hoornen. Met een aantal werkloozen is men begonnen de boomen te roo'en, vervolgens moet een nieuwe sloot worden gegraven en kunnen de oude worden gedempt. Er zit dus aan de plannen heel wat vast. 't Wordt een mooi werk in dezen stillen tijd! Tot concierge van het Patronaats gebouw is benoemd de heer R. v. d. Star, inplaats van den heer J. v. d. Heuvel, die bedankte. Gevonden: een duimstok. Bij liet correspondentschap der ar- beidsbem.ddcling s.aan als werkloos inge schreven 116 personen. Het crisis-comité is begonnen met de aflevering van wollen dekens aan de gezinnen van crisis-slachtoifers. 5586 BOSKOOP. „Orde van Goede Tempelieren." In hotel „Klaassen" heeft een propagan- daavond plaats gehad van de Internatio nale Orde van Goede Tempelieren. Als spreekster trad op ds. A. G. Gün- ther. Rem. predikante te Zwammerdam, voorts verleenden medewerking de dames, v. d. Stam en Schouten, piano; de heeren Gebr. Vlag uit Gouda klarinet met piano begeleiding en voorts de arbeiderstooneel- vereeniging .Den Zwakke tot Steun" met de opvoering van .Berieskinderen" too- neelspel in 3 bedrijven. Het geheel is uitstekend verloopen. zoo dat de avond zeer geslaagd kan worden ge noemd. Aanvaring. In de Gouwe nabil de Biezentocht heeft een aanvaring nlaats gehad, tusschen een passeerende motorboot en een aan den wal ggmeerd liggend vaartuig van den heer J. C. Vermeulen brandstoffenhandelaar al hier met het gevolg, dat laatstgenoemd vaartuig zonk. Naar wij vernemen, zal de schade onder ling geregeld worden. Instituut voor ArbeuïerSonTWtfcTtelmg. In het vellingsgebonw had uitgaande van de afd. Boskoop van het instituut voor arbeidsontwikkeling voor een vrij talriik opgekomen publiek een filmvoorstelling plaats. Opgevoerd werd .Hoe Mr Pim rood Wee- nen zag". Als spreker trad op de heer Harry Rietstap, uit Den Haag. KOUDEKERK. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling alhier staan ingeschreven 111 werk loozen, waarvan 23 gedeeltelijk werkloos. Kantoor Gemeente-ontvanger. In verband met de benoeming van een gemeente-ontvanger dezer gemeente wordt ter kennis gebracht dat zitting zal worden gehouden des Woensdags van 68 uur n.m, en Zaterdags van l'h3Vi uur des namiddags. De bus in de trouwzaal ten behoeve van het Burgerlijk Armbestuur heeft over 1932 opgebracht f. 12.32. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Cornelis, z. van A. van der Voorn en C. Blom. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Jasper Olie, uit Bloemendaal Grietje Ouderkerk, uit Landsmeer Pietertje Probilij, uit Klundert. Vertrokken: J. C. Hoek, naar Delden. RIJNSATERWOUDE. De collecte voor het Crisis-Comité alhier heeft opgebracht f. 21,19. WADDINXVEEN. Stopzetting fabrieken. De werkloosheid begint ook in deze gemeente steeds grooter afmetingen te nemen. De papierfabriek „De schoone Haas" staat nog altijd stil en thans wordt ook de groote meubelfabriek van Matse stop gezet. Andere meubel- en speel goed fabrie ken hebben veel personeel ontslagen of den werktijd ingekromnen. Het aanlal werk loozen wordt dan ook op ongeveer 300 geschat. Voor de werkloozen. Er wordt voor de ontwikkeling en ont spanning der vele werkloozen goed werk verricht. De vakteekencursus mag zich in een groote deelname verheugen. Ver schillende leerzame lez ngen en voordrach ten worden gehouden. D zer dagen zuilen voor de werkloozen spreken de heer Has pels (vliegenier) met het onde-werp „Het vliegweren". Burgemeester Trost zal spreken over het onderwerp: ..Hoe fen gemeente bestuurd wo d t"dr. Ti'sterman, tandarts, over: „Mond-hygiëne", enz. Arbeidsongevallen. De stoker der gasfabriek R. de H., had het ongeluk van de loopplank te glijden en zich vrij ernstig aan zijn heup te bezeeren. De metselaar B. ge-aakte met zijn rech terhand bekneld tu"s ben een d rh'.vallzn 'e deur. De verwonding was zoo ernstig, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De begrooting dezer gemeente en die van de drie gemeentebedrijven is nu reeds met de goedkeuring van Ged. Slaten terug ontvangen. De gemeente-opzichter A. van Sprang is na een diensttijd van 33 jaar met pen sioen gegaan. Hij wordt opgevolgd door den heer P. D. Stuurman alhier. Onder groote belangstelling werden in hotel Kwaak, verschillende films van Nederl. Fabrikaat vertoond. Deze propa ganda ging uit van de beide Middenstands- vereenigingen. TER AAR. Liefdadifbeidsuitvoerink Crisiscomité. Ten bate van de weer vrijwel uitgeputte kas zal. naar wij reeds onlangs meldden, onder de auspiciën van het Crisiscomité, door verschillende plaatselijke vereenigin gen een openbare uitvoering worden ge geven in het Patronaatsgebouw te Lan- geraar. Thans is de datum vastgesteld op 12 Ja nuari as. Het programma vermeldt niet minder dan 28 nummers muziek en zang resp. van ..Arti et Religion!" Z.A.V.O.T.A.. de R.tK. Dameszang en Dooft den Heere." Mede met het oog op het doel is het zeer gewenscht dat men vanuit alle wijken en buurtschappen dien avond naar Langeraar trekt. De taak van het erisiscomlté is nog lang niet afgeloopen! Laat allen naar ver mogen steunen. o WOUBRUGGE. De scheepvaartdrukte. Uit het jaarverslag van den chef-brug wachter aan de brug over de Woudwate ring ontleenen wij o.m. dat deze brug ge durende 1932 voor het doorlaten van 17647 vaartuigen moest worden geopend. Onder zeeschepen Gedurende den nacht moest dit aantal waren 14 houtvlotten en 23 de brug voor 3492 vaartuigen worden ge opend De nacht wordt gerekend van des avonds 10 uur af tot 5 uur voormiddag. Het blijkt hieruit dat het nachtvaren zeer In omvang ls toegenomen. De brug werd bediend door twee personen die den dienst zoowel bli dag als bli nacht moesten waar. nemen en door een plaatsvervangend brug wachter bij ziekte of verlof van het vaste personeel. AALSMEER. Concert Aalsmeer's Fanfare. Aalsmeers Fanfarekorps (directeur de heer P. F. Overbeeke) gaf zijn eerste winteruitvoering in hotel „De III Kolom men". Een 7-tal nummers werd op schit terende wijze ten gehoore gebracht en kreeg een welverdiend applaus. De Too- neelvereeniging „Vreugde zij ons doel" verleende evenals de laatste jaren steeds bij de uitvoeringen van „A F." haar mede werking. Zij voerde op: „Hoera, 't is een jongen", een klucht in dre bedrijven. Een mooi en goed gespeeld stuk, waarbij har telijk gelachen is. De „Volendammer Jass- Boys" zorgden dezen avond voor de noodige afwisseling, terwijl zij ook de dans met hun muziek begeleidden. Bij aanvang van den avond heeft de heer W B. Buis, voorzitter van „A.F." een welkomstwoord tot de talrijk opge komen dames en heeren gesproken. Verkooping. Door Nots. H. Bax werd in „De Oude Veiling" publiek verkocht, krachtens art. 1223 B. W.: 1. Het winkel- en woonhuis met werk plaats, schuurtje, erf en tuin, gelegen aan den Oosteinderweg 260, groot 3.20 are, eig. de heer Jac. Bakker, Ingezet door den heer J. Biemond te Uithoorn op f. 5400. Gemijnd op f.240 door den heer C. Kroes alhier, die alzoo kooper werd voor f. 5640. 2. Het huis met schuur, rozenkassen, trekkas, ramenhok, ketelhuis, ketel, schoorsteen, centrale verwarming, erf en teelland, gelegen aan den Zwarteweg 49, groot 55 are 5 cA, eig. de heer L. Spaar garen. Ingezet door den heer C. Grundel te Haarlem op f. 17000. Niet gemijnd. 50 jaar getrouwd. Alhier vierde het echtpaar Arend Jonge- janMaatje Holleman, wonende aan den Oosteinderweg alhier zijn 50-jarige echt- vereeniging. Talrijk waren de felicitaties, welke het gouden echtpaar op dezen dag in ontvangst had te nemen, en ook bur gemeester en wethouders der gemeente en de secretaris kwamen hun gelukwenschen aanbieden. Als kenmerkende bijzonder heid dient vermeld, dat twee zoons van het gouden echtpaar, die in Westfalen wonen den verren afstand naar het ouder lijk huis per fiets hadden afgelegd. Onge twijfeld is deze dag, niet het minst ook door het medeleven der buurtbewoners, die allen de driekleur hadden uitgesteken, voor het echtpaar tot een der schoonste en onvergetelijkste dagen huns levens ge maakt. Het heiwerk voor het nieuwe Wiite Kruiscebouw is ter uitvoering opgedragen aan den aannemer A. v. d. Heuvel te Haarlemmermeer. BENTHUIZEN. Met no. 4 der Stcrt. zijn afdrukken verzonden van de akte betreffende de School met den Bijbel alhier. HAARLEMMERMEER. Botsing. Nabij Nieuwvennep kwam een motorrij wiel, bestuurd door den heer P. in botsing met een passeerende auto De heer P be kwam een beenkneuzing terwiil de motor deerlijk gehavend werd. Ook de auto werd beschadigd. Gouden huwelijksfeest. Donderdag 19 Januari a.s zal het 50 ja ren geleden zijn dat het echtpaar P H. van Gent en A. Bouwmeester wonende aan den Hoofdweg te Nieuwvennep alhier in het huweliiksbootie stapten. Het zal dezen oudles die nog kras ziin op dien dag zeker niet aan blijken van belangstelling ont breken. In verband met zijn benoeming te Eindhoven, heeft de heer K. Veuger eer vol ontslag aangevraagd als onderwiizer aan de openbare lagere en u.l.o.school te Hoofddorp (hoofd de heer W. Vis). Gevonden voorwerpen: De zijschutten van een auto en een sportriem waaraan compas, fluit. enz. KATWIJK. Storing Electrische Lichtvoorziening. Alsof de dagen toch al niet genoeg van licht verstoken zijn in dezen tijd, was er gisteravond hier nog een defect in de electrische lichtvoorziening en waren de Katwijkers, behalve van daglicht, boven dien nog tot kwart over 5 van kunstlicht verstoken. Dat er. na herstelling van de storing, een gejuich opging bij de aan geslotenen op het elcc'.risch net, laat z ch begrijpen. Niet alleen pe.ro euinlan pen, doch zelfs kaarsen waren weer voor den dag gehaald en men was blij nog zulk een pover lichtje te kunnen ontsteken. Het drukst had men het aan het telefoon kantoor waar tientallen abonné's aanslui ting vroegen met Gemeentebedrijven. HEDEN: Prediker: Samenkomsten van Jeruël té 3 en 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: VARA-afdeeling, Loutj Davids, 8Vi uur, n.m. Steensch..ur 9: Chr. Geref, Jong-Ver, Spr. ds. Laman. 8.15 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Feestavond groen I aid. Lei. den Ned. Padvinders. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: „De Zoon van den Sheik". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nam-: „De Big van de Infanterie" Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2 u, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam.: „De Zwarte Huzaar". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.; „Liebe, Scherz und Ernst". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon stelling van moderne beeldende kunst. 10—4 uur; Zon- en feestdagen 12'/i—4 uur nam. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Januari 193\, waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Het loopt voor de werkzaamheden in tuinbouwbedrijven wel mee. lederen da? kan volop vvorcren- tovii-cvum cnmega door de getroffen regeling waardoor tuinbouwbedrijven gesteund worden, -L doordat voor diepsp tten en andere zonder? werkzaamheden Riiks- en gemeen- tesuhsidie wordt verstrekt, is er meer be- driivighe'd dan men gewoonlijk om deze» tijd verwacht. Voor de aanvragers is het ongetwijfeld goed te weten, dat de hier voor benoemde c-mmi-se b-st iande uit de heeren T. Noort, Jan Meijer, H. W. Grim bergen en J. v. d. Perk voor deze aan gelegenheid ied--ren Donderdagavond zit ting houdt in het gemeentehuis. Het is dus zaak te zorgen, dat men met dezen zittinestijd rekening houdt, zoodat niet noodelobs een week verstrijkt. De omzet aan de veiling gat' in verhouding tot vorig jaar, geen aanleiding tot pess misme. D zê was ruim 3 pet. hooger dan in 1931. De bloembol'enbedrijven gaven echter bedroe vende uitkomsten, zoodat in het algemeen geen of zeer weinig winst is gemaakt en zonder boven-enoemde rege'ing zou het werk dezen winter ongetwijfeld geheel zijn stil ge'.egd, daar men zich geen extra werk veroorloven kan. Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschietbane» zullen vol ;ende we k wegens schie'en met scherp onveilig ziin op Maandag van 9—1 uur, op Dinsdag tot en inet Vrijdag vaD 9—2 uur. Eerst als de roode waarschu wingsvlaggen zijn ingehaald is het terrein weer veilig. Door de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Bidt en werkt" zijn gedurende 1932 "een 80-tal kleedingstukken vervaa-digd en aan behoeftige gezi men uitgedeeld. KATWIJK AAN ZEE. Vandalisme. Op meer dan schandelijke wijze word door de jeugd huisgehouden op de loggers, die in het Prins Hendrikkanaal ligge Herhaaldelijk worden door de reeder; bij de politie klachten ingediend over be vuilen, het vernielen van houtwerk en het verbrijzelen van ruiten. De politie zal in het vervolg streng tegen de daders optreden. Ook wordt in deze aangelegenheid de medewerking dei ouders ingeroepen. In vervolg op ons verslag betreffen® de Naaischool alhier, zij nog gemeld da' het lood- en zinkwerk alsmede de sani taire inrichting verzorgd waren door i' firma S. P. Burgerhout alhier. VANAF ZATERDAG 7 JANUARI 1933 HAAST VOOR NIETS - OP ALLE COURANTE ARTIKELEN GROOTE KORTING

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6