ARNHEM" QUICK BOYS I RIJNSB. BOYS I 73sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Januari 1933 Vierde Blad No. 22331 SPORT. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Burgerlijke Stand v. Leiden Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. „DER SCHWARZE HUSAR". VOETBAL. nederlandsch elftal. Oefenwedstrijd tegen de First Vienna. Waar tegen D. F. C. (Praag) geen Ne- derlandsche elftal opgesteld is, ligt het naar de Msb. verneemt in de bedoe ling dat een voorloopig Nederlandsch elf tal een oefenwedstrijd spelen zal tegen de First Vienna uit Weenen. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. Ie klasse: S.C.O. 1—S.L.F. 1, J. de la Rie; Quick Boys 1Rijnsb. Boys 1 (hoofd terrein), J. Hillebrand; Fides Pacta 1— AR.C. 1, J. J. Wassenburg. 2e klasse A.: L.R.C. 2—S.C.O. 2, M, v. d. Stelt; Rijnsb. Boys 2—Quick Boys 2, J. P. v. d. Weerd; A.R.C. 2—Fides Pacta 2, G. Wijers. •2e klasse B.: Terleede 2Woubrugge 1, W. Loeff: Quick Boys 3—Ons Clubje 1 (bijterrein), K. W. P. Krom; Sleutels Katwijk 1, H. D. v. Weizen. 3e klasse A.: Woubrugge 2Terleede 3, W. G. v. Wijk; Ons Clubje 2—Quick Boys 4 H. v. d. Nat. 3e klasse B.: S.L.F. 3—L.R.C. 4, C. v. d. Burg; Fides Pacta 4—S.C.O. 3, W. Olivier; Katwijk 2—Ons Clubje 3, J. H. Pardon. Aanvang alle wedstrijden: 2.45 uur. Door combinatie van S.C.O. en Pegasus speelt Pegasus verder als S.C.O. 3, terwijl Pegasus Juniores voortaan als S. C. O- Juniores zullen uitkomen. Overzicht. Na de traditioneele gedwongen rust periode gaat morgen ook voor de Zater dagmiddagcompetitie het competitierad weer op gang. Bij den aanvang van dit tweede gedeelte echter zijn de meeste ver- eenigingen nog lang niet op de helft. SX.F. 1 b.v. speelde nog slechts vier, A.R.C. 1 en L.R.C. vijf wedstrijden. Fides Pacta 1 had nog geen enkelen thuis-, SL.F. 1 geen enkelen uitwedstrijd. Beide kunnen daar- morgen een begin mee maken. S.L.F. 1 trekt naar S.C.O. 1 en Fides Pacta valt thuis de eer te beurt het ongeslagen en leidende A.R.C. 1 te gast te krijgen. S.L.F. 1 kunnen wij uit tegen S.C.O. 1 nog wel 'n kansje op en of beide puntjes geven. Fides Pacta 1 echter zal het niet tegen de Al- phenaren kunnen houden. Quick Boys 1 speelt de returnmatch tegen Rijnsburg- sche Boys 1. De Katwijksche Boys zullen er stellig alles opzetten om revanche te nemen op de te Rijnsburg geleden 21 nederlaag. In 2 A. krijgt L.R.C. 2 bezoek van S.C.O. 2. Op het S.C.O.-terrein bleef L.R.C. 2 met 63 de baas. Ook morgen heeft L.R.C., mede door terreinvoordeel, de beste kans. Belangrijker is de wedstrijd Rijnsb. Boys 2 —Quick Boys 2. waarbij het zal gaan om de leiding. Op het Quick Boys-terrein le den de Rijnsburgers in November een ge weldige 100 nederlaag, doch het lijkt ons dat dit geen normale uitslag geweest is. De Rijnsburgers althans hebben steeds getoond een stoere tegenpartij te zijn en (de wraak is zoet) dat zullen ze morgen in een goeden en eerlijken strijd ook too- nen. A.R.C. 2 gaat langzaam de leiders achterna en zal morgen tegen Fides P. 2 beide puntjes wel binnen halen. In 2 B gaat Woubrugge 1 te gast bij Terleede 2. Woubrugge heeft nog de beste papieren en zal, al vindt zij in Terleede 2 geen gemakkelijken tegenstander, alles in het werk stellen een kansje op den eere- titel te behouden. Quick Boys 3, dat de leiding heeft, zal trachten de Woubrugge- naren, door een overwinning op Ons Clubje 1, van het lijf te houden. Ons Clubje zal deze echter niet cadeau doen. Sleutels krijgt op haar nieuwe terrein voor het eerst Katwijk 1 te bekampen. Mogelijk een kansje voor een eerste winstpuntje voor de Sleutels? 3 A. brengt Woubrugge 2 thuis tegen Terleede 3. Woubrugge kan het nog steeds tot geen winstpuntje brengen. Met het beste beentje voor is er tegen Terleede wellicht een kansje. Ons Clubje 2 krijgt Quick Boys 4 te gast. Het gaat hier weer om de leiding. Ons Clubje bijt in deze competitie wel flink van zich af, doch wij houden het voorloopig nog op de gasten. In 3 B. gaat Si.F. 3 tegen L.R.C. 4 ten onder. Fides Pacta 4 zal het tegen het vernieuwde S.C.O. 3 niet kunnen houden. Katwijk 2 en Ons Clubje 3 deelen mogelijk de puntjes. RECLAME. COMPETITIE-WEDSTRIJD Zaterdagnamiddag - Aanvang 2 'i nur. Terrein Hieuvve Duinweg. Entrée 25 cent, Jongens 10 cent, Werkloo/en op vertoon van Stempelkaart 10 cent. QUICK BOYS I—RIJNSB. BOYS I Morgenmiddag speelt Quick Boys I voor de competitie te Katwijk tegen Rijnsb. Boys I. Het Quick Boys elftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: (van rechts naar links) Doel: G. Buys. Achter: Kr. van Duyvenbode en A. Remmerswaal. Midden: C. Zuyderduyn, B. van Duyven bode en H. Barnhoorn. Voor: G. Pluimgraaff, G. v. d. Plas, A. v. d. Plas, W. Taat en j. Pluimgraaff. LÜGDUNUM—R. V. C. (DEN HAAG). Het Lugdunum-elftal is voor dezen wed strijd als volgt vastgesteld: Doel: D v. d. Berg; achter: Jac. Neuten boom en B. Bekkering; midden: W. Lan- desbergen, J. Bekkering en P. de Graaf; voor: P. Mooten. A. v d Laan, W. Kool loos, C. de Roo en P. Vermond. RHODA—B. N. L. Morgenmiddag wordt op het Rhoda-ter- rein aan de Pesthuislaan een wedstrijd ge speeld tusschen Rhoda en B.N.L. (Biscuit fabriek Nutrix). WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. A s. Zondag zullen te Boskoop, op het terrein aan het Noordeinde de volgende wedstrijden gespeeld worden: 's Midd. 12 uur: Bosk. Boys 4Woerden 4; nam. 2 uur: Bosk Boys 3Groeneweg 1. Terrein Zwarteweg: Voorwaarts 1 Nieuwveen 1. ATHLETIEK. JAARVERSLAG ZUID-HOLLANDSCHE ATHLETIEKBOND. Aan het jaarverslag van den Z.H.A.B. (die morgen te Rotterdam zijn jaarverga dering houdt) ontleenen wij dat de bond, sinds langen tijd, weer flink in bloei is toegenomen. In 1931 telde hij 52 vereeni- gingen met 885 leden en thans 53 ver. met 1040 leden. Hierbij zijn niet gerekend de 11 of 12 wandelvereenigingen in Zuid-Hol land. Het aantal kringen werd met één verminderd, daar Delft bij Den Haag werd gevoegd. Over den Leidschen Athletiek-Kring le zen w- dat deze telt: 4 gewone vereeni- gingen met 43 leden en 5 juniores en 3 proefvereenigingen met 31 leden, totaal 7 vereenlgingen met 74 leden en 5 juniores. Bovendien telt de L.A.K. 2 of 3 wandel vereenigingen. Voor gezamenlijke training, hoofdzake lijk bedoeld als propaganda werd van den N.B.v.L.O. een terrein gehuurd, namelijk dat aan den Kanaalweg. Op wedstrijdgebied was de L.A.K. actie ver dan vorige jaren. Hij organiseerde de dualmeet. met den H.A.K. en ging op be zoek bij S.V.V. te Schiedam. Beide ontmoe tingen werden verloren. Den lOden Sep tember werd de jaarlijksche estafette Dwars door Leiden gehouden waarbij U. V.S. definitief den zilveren estafettestok won. Den 12en November werd voor het eerst een nationale singelloop georgani seerd waaraan een 30-tal loopers deelnam. ZWEMMEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Reeordpoging van Brink (Dolfijn) mislukt. Onder groote publieke belangstelling werden in Stoop's Badinrichting te Haar lem de nationale wedstrijden van H.V.G.B. gehouden. Op de 100 M. vrije slag voor heeren kre gen we een spannenden strijd te aan schouwen tusschen Scheffer (D.J.K.), Brink (Dolfijn) en Ingenluyff (I-I.Z. en P.C.) Scheffer weet langzaam maar zeker uit te loopen en met eenige meters voor sprong te winnen. Brink, die een aanval deed op het op naam van Daatselaar (U.Z.C.) staande Ned. record, was dezen avond niet bijzonder gelukkig. Hij werd zesde in den tijd van 1 min. 6 2/5 sec., dus drie sec. boven het record. Het schoonspringen werd gewonnen door onzen nationalen kampioen Stotijn. Het slot van deze alleszins goed geslaagde wedstrijden werd gevormd door een polo wedstrijd tusschen twee plaatselijke ver- eenigingen. De resultaten waren als volgt: 5 x 50 M. vrije slag voor dames: 1. Het IJ (A'dam) 2 min. 52 1/5 sec.; 2. A, D. Z. (A'darn) 2.52 4/5 sec.; 3. H.D.Z. (A'dam) 2.5? 4/5 sec. 100 M. schoolslag heeren juniores: 1. K. P. Jongbloed (ZIAN, Den Haag), 1 min. 231/5 sec.; 2. C. G. van Aalst (H.Z. en P.C.. Den Haag), 1 min. 23 4/5 sec.; 3. G. Hegi (ZIAN). 1. 24 4/5 sec. 50 M. rugslag heeren juniores: 1. H. A. Schreuder (H.Z. en P.C.) 36 sec.; 2. C. G. van Aalst (H.Z. en P.C.) 36 1/5 sec.; 3. P. Rol (H.V.G.B.) 37 sec. 100 M. vrije slag heeren seniores: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.. A'dam), 1 min. 4 3/4 sec.; 2. J. Mooi (H.P.C.) 1.05 4/5 sec.; 3. G. van Voorst (A.Z., Amsterdam). 1.05 1/5. Schoonspringen heeren: 1. J. E. Stotijn (H.Z. en P.C.); 2. A. Coehrs (Haarlem); 3. G. Boot (H.V.G.B.) 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. H.Z. en P.C. (Den Haag), 2 min. 26 4/5 sec.; 2. Haarlem 2 min. 30 4/5 sec.; 3. A. Z. (Am sterdam), 2 min. 32 3/5 sec. 3 x 50 M. wiselslag, dames: 1. Het IJ in 1 min. 54 1/5 see.; 2. H.D.Z. in 1.54 4/5; 3. A.D.Z. in 1.57. 3 x 50 M. vrije slag heeren: 1. Haarlem in 1 min. 411/5 sec.; 2. D.J.K. (Amsterd.) 1.412/5; 3. H.Z. en P.C. (Den Haag) 1.41 3/5. 50 M. vrije slag heeren juniores: 1. C. Vegter (Het IJ, Amsterd), 28 4/5 sec.; 2. D. van Gelderen (Haarlem), 29 sec.; 3. L. v. d. Brom (Dolfijn, Amsterdam), 30 4/5 sec.; 4. W. Sierenberg (A.Z.) 30 4/5 sec. PAARDENSPORT. DE GRAND NATIONAL. Gisteren zijn de inschrijvingen voor de Grand National gesloten. Voorloopig blij ven 66 paarden ingeschreven, onder welke zich alle winnaars van de laatste vijf jaar bevinden. RECLAME. w 99 de basis voor een zorgenvrij bestaan. Bijkantoor: RIJNSBURGERWEG No. 47, Dir. P. J. ROEM. 9851 GEBOREN: Mary dr. van W. J. Pasman en J. Pardon Wilhelmina Catherina dr. v. J. J. Bekker en C. Potters Elisabeth dr. v. H H, v. Sonsbeek en E. Vogelenzang. OVERLEDEN: L. Penning zn. 22 jaar H. K. Kramer zn. 4 weken J. van Elten dr. 5 maanden. ONDERTROUWD. J. van 't Zelfde jm. 22 jaar en M. Fakkel jd. 21 jaar A. H. Couzijn jm. 27 jaar en M. Landensbergen jd. 23 jaar B. Borger jm. 23 jaar en C. A. Horst jd. 20 jaar KA. Gonlag jm. 27 jaar en Ch. T. Koot jd. 20 jaar. SCHERMEN. GEEN EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN IN NEDERLAND. Gedurende eenigen tijd zijn hier te lande pogingen aangewend om voldoende financiën te verzamelen teneinde het mo gelijk te maken, dat in Nederland dé Europeesche schermkampioenschappen zouden kunnen worden gehouden. Naar wij thans vernemen zijn die po gingen mislukt, zoodat er dus geen Eur. schermkampioenschappen in 1933 in Ne derland komen. Hbld. OUDERLIJKE BEZWAREN. Vaders en moeders voelen dikwijls de verantwoordelijkheid, die op hun schou ders rust, om voor hun kinderen een loop baan te kiezen, die in hun oogen geschikt is en hun goede bedoelingen voor het wel zijn van hun kinderen, doet hen dikwijls de wenschen van de jeugd uit het oog verliezen Hoogstwaarschijnlijk wordt tegen geen enkele loopbaan zooveel bezwaar gemaakt door de ouders als tegen het tooneel en de film en niet steeds zonder rede Moeders denken aan de groote gevaren, die hun dochter zullen bedreigen en vaders zijn overtuigd dat hun zoon op de planken nooit iets zal bereiken. Sommige van de meest bekende artisten hebben ook veel moeite gehad om de bezwaren van hun ouders te overwinnen voor zij hun loop baan konden volgen. Marion Davies was de jongste van de drie zusjes en toen de oudste, Rose, veel succes had in het koor van de opera, wilde Marion niets liever dan de voetstappen van haar zuster volgen. De vijftienjarige blondine was de vreugde van haar fa milie en haar ouders wilden haar zoo lang mogelijk thuis houden, maar Marion zette haar wil door en danste spoedig op de planken. MAft-iON DAVIES De ouders van Joan Crawford hadden een klem theater, maar zij waren vast besloten, dat hun dochter niet aan het tooneel zou komen. Honderden gesjochte artisten, die van den eenen dag in den anderen leefden, hadden zij in hun thea ter leeren kennen. De kleine Joan kon zich niet losmaken van de aantrekkings- kracht van het voetlicht en in een schuur- tje niaakte zij met behulp van vriendin- nen in de buurt een eigen theatertje. ZIJ nam danslessen tot zij wist, dat haar werk even goed was, als het beste dat zij bij de reizende gezelschappen gezien had. Ein delijk verliet zij haar tehuis en ging naar Chicago, waar zij een kleine rol kreeg in de opera. WILLIAM HAINES William Haines kreeg een zakelijke op leiding en werkte op een effecten-kantoor in New York, toen hij door een vertegen woordiger van een filmmaatschappij ont dekt werd en een proefopname moest ma ken. Dit wekte zijn enthousiasme voor de film op, hij won een wedstrijd in New York en kreeg een contract bij Metro Goldwyn Mayer. Conrad Nagel ferd door zijn ouders aan gemoedigd om zich te oefenen in het de- clameeren. Langen tijd hield hij lezingen en nam eindelijk een engagement aan bij een tooneelgezelschap voor het vervullen van kleine rollen. Hoewel zijn heele familie aan het too neel verbonden was, heeft Lionel Barry- more alles in het werk gesteld om geen acteur te worden. Hij wilde zich aan de schilderkunst wijden en studeerde drie jaar lang in Parijs, maar toen hij in Amerika terug kwam, bleek het tooneel- spelersbloed in zijn aderen toch de over hand te hebben. De vader van Clark Gable werkte op de olievelden en wilde, dat zij zoon zijn voet stappen zou volgen en zelfs toen Clark al het huis verlaten had en kleine rollen ver vulde bij reizende gezelschappen, pro beerde zijn vader voortdurend hem over te halen zich te vestigen en een degelijk handwerk te leeren. Eindelijk probeerde Clark het werk op de olievelden, maar hij had er gauw genoeg van en slaagde er in een engagement te krijgen bij een reizend gezelschap waarmede hij eindelijk in Hol lywood terecht kwam. De vader van Robert Montgomery was vice-president van de New York Rubber Company en zijn liefste wensch was, dat zijn zoon hem zou opvolgen. Maar Bob's verlangen naar de planken was spoedig duidelijk, toen hij met een amateur- vereeniging meespeelde Na den dood vafi zijn vader ging de familie uit elkaar en Bob kreeg een be trekking op een boot, die hem naar Cali- fornië en de film bracht. De ouders van Jimmy Durante wilden, dat hij bij zijn broer in de zaak zou ko men, die een clichéfabriek had, maar toen Jimmy bemerkte, dat hij wel ciiché's voor bankbiljetten, maar deze niet voor eigen gebruik afdrukte, interesseerde hij zich er verder niet voor. Hij kreeg een betrekking als pianist in een café, waar zijn exentriek spel spoedig de aandacht op hem ves tigde. Er werden enkele korte films van zijn pianospel en liedjes gemaakt, die de aandacht van een filmmaatschappij in Hollywood trokken. Ondanks de vele bezwaren van zijn va der voelde Wallace Beery zich zeer aan getrokken tot het circusleven. Hij liep van huis weg en begon bij een reizend circus zijn loopbaan, die hem eindelijk naar Hollywood en het succes bracht. Lewis Stone gaf toe aan het verlangen van zijn ouders en bezocht de militaire academie. Hij vocht mee in den Spaansch- Amerikaansehen oorlog, doch nam later zijn ontslag en probeerde zijn geluk bij het tooneel. Gedurende den wereldoorlog nam hij wederom dienst om na het tee kenen van den vrede het leger vaarwel te zeggen en een contract bij Metro Goldwyn Mayer aan te nemen. EEN THEATERKIND DAT IIET NIET GEMAKKELIJK HEEFT. Mady Christians. Mady Christians, die met Conrad Veidt de hoofdrol vervult in de U. F. A.-film „Der Schwarze Husar" heeft het niet ge makkelijk gehad. Zij was gedwongen, een beroep te kiezen en besloot daarom als de dochter van den grootsten en veel be wonderden bon-vivant van de vorige ge neratie, begrijpelijkerwijze om aan het tooneel te gaan. Men maakte het haar desondanks, of misschien juist daarom niet gemakkelijk, zich door het leven te slaan. Wantrouwen en bedenkingen van allerlei aard stonden bijna in dezelfde verhouding tot de artistieke beteekenis van haar vader als tot de uiterlijke aan trekkelijkheden, waarmee Mady Chris tians was gezegend. Zij werd geboren in Weenen en ten deele in Berlijn en ten deeie in New York opgevoed, waar de ge vierde Rudolf Christians in zijn tijd de leiding van het Duitsche tooneel op zich had genomen. Kort na het eind van den oorlog' keerde zij terug naar Duitschland; door de scheiding van haar vader, die aan het theater was gebleven en eenige jarei. later midden in zijn werk te Hollywood stierf, werd het voor haar noodzakelijk, om zoo gauw mogelijk op eigen beenen te kunnen staan. Haar tooneelbloed wees haar daarbij den goeden weg en zonder ook maar de geringste voorbereiding, af gezien van de korte zang-opleiding, die zij bij haar moeder had gekregen, ging Mady Christians naar Max Reinhardt. Zij heeft het hoofdzakelijk te danken gehad aan haar uiterlijke verschijning, dat zij een engagement kreeg. De buitengewone geschiktheid van de nieuweling bleek al spoedig en Mady Christians werkte zich zoo op. dat zij steeds grootere rollen ging spelen, totdat op en goeden dag de groote kans voor haar kwam. Bij de „Rotter- bühne" moest Carola Toelle de hoofdrol spelen in „Casanova's Sohn", met Hans Albers en Eugen Burg. De actrice werd plotseling ziek en Mady Christians viel voor haar in met slechts vier dagen voor bereiding en veroverde op die manier haar groote succes. Dit was het begin van een moedigen strijd om zichzelf te handhaven en ook van een wijziging in het oordeel der pers, die voor de mooie dochter van den grooten Christians tot dusver de groot ste reserve aan den dag had gelegd. Het litteraire cabaret maakte in dien tijd zeer veel opgang en zoo kreeg zij een goede gelegenheid om bij „Schall und Rauch" ook op de planken van het kleinkunst- tooneel te komen, waar juist Friedrich Hollaender zijn eerste sporen verdiende. Met zijn liedje „Es liegt eine Leische im Landwehrkanal" toonde Mady Christians een geheel nieuwen en karakteristieken kant van haar kunnen. Thans trok zij de aandacht van den Ufa-directeur Majoor Grau, die de kunstenares aan zijn gezel schap verbond. Deze korte afwijking van den weg van het tooneel bracht haar bo vendien een nieuw contract met het Deut sche Theater. Nu volgde voor Mady Christians een drukken tijd, dien zij moest verdeelen tusschen tooneel en film Bij de Ufa speelde zij naast Harry Liedtke en Georg Alexander in de gedenkwaardige, zes- deelige, groote film „Der Mann ohne Namen". In het geheele repertoire van het Deutsche Theater trad zij met succes op. Met Lessing, Shakespeare, Rostand, Pirandello, Schnitzler, Hoffmannsthal, Tristan Bernhard groeide en rijpte haar uitbeeldingskracht en haar naam werd snel beroemd. Na het afloopen van haar contract met het Deutsche Theater wijdde Mady Chris tians zich twee jaar lang aan de film en werkte onder regie van Ludwig Berger in de beste films, die de Ufa in den oertijd van de film bracht: „Ein Glas Wasser", „Der verlorene Sehuh", „Walzertraum", evenals onder de regie van Murnau: „Die Finanzen des Grossherzogs." Op dit film-intermezzo volgde weer een tooneelperiode, waarin Mady Christians bij Meinhardt en Bernauer, bij Barnowsky en bij Saltenburg een zeer groote arbeids kracht ontplooide, bijvoorbeeld in de groote revue „Nacht der Nachte", in de operettes „Die goldene Meisierin", „Die Frau ohne Kuss" en de blijspelen „Die Dame mit dem Scheidungsgrund", „Ha rem", het tooneelstuk „Revolutionshoch- zeit." Daarop volgde het geweldige succes in de historische film „Kónigin Luise", dat weldra werd gevolgd door „Meine Schwester und ich". Daarop maakte het tooneel opnieuw aanspraak op de artiste, om in de groote Charell-creatie „Der liebe Augustin" in het Grosse Schauspielhaus mee te werken. Toen ging zij weer terug naar de film en wel voor haar eerste toonfilm „Dich hab ich geliebt", die Mady Christians speelde in de Duitsche, Fran- sche en Engelsche versie. Na „Sex Appeal" met A. Bassermann was „Coctail" van Bematsky het eerst volgende succesvolle stuk, dat Mady Chris tians als partner van Oskar Karlweis op het tooneel bracht voor zij als partnerin van Ernst Deutsch in „Hazard" van Bern stein de groote binnen- en buitenlandsche tournee begon. Hierop volgden meer toonfilms van Mady Christians „Das Schicksal der Renate Langen", „Leutnant warst du einst bei den Husaren" (in Duitsche en Fransche versie) en „Die Frau, von der man sprlcht" Bij een gastvoorstelling in het Metropool- Conrad Veidt en Mady Christians in de film „Der Schwarze Husar". Theater zong zij als partnerin van Mi chael Bohnen de „Toni aus Wien" en werd spoedig daarop voor vele maanden In Amerika verbonden, waar zij de operette „Hotel Stadt Lemberg" in de Engelsche taal zong. Op dit Amerikaansche gastspel volgde een tournee door Holland met „Coctail", tot zij tenslotte weer naar de Ufa terugkeerde om de hoofdrol in de toonfilm „Der schwarse Husar" te spelen naast Conrad Veidt en Wolf Albach-Retty. WIST U DAT John Barrymore bijna verongelukte in de groote aardbeving, die jaren geleden San Francisco teisterde? Cliff Edwards drummer een orkest was voor hij zich op het ukelele-spel toe legde? Marion Davies verschillende broeikassen heeft en haar eigen orchideeën en andere tropische bloemen kweekt? Clark Gable eenigen tijd verbonden was aan de advertentieafdeeling van een dag blad? Buster Keaton, die als gewoon soldaat dienst nam, het gedurende den oorlog tot sergeant-majoor bracht? Dorothy Jordan oorspronkelijk geen en gagement in de studio's kon krijgen, om dat men haar te jong vond en dacht, dat zij van school weggeloopen was? C. Henri Gordon vroeger verbonden was aan den geheimen dienst van de Veree- niade Staten? Buster Keaton met beide handen even goed kan schriiven? Jimmy Durante een zeer goede pianist is. maar geen noot muziek kan lezen? Een kleine microfoon, die ln de palm van de hand gehouden kan worden in de Metro Goldwyn Maver Studio's gebruikt wordt, om sommige dialogen op te nemen?

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13