Dominikanerklooster te Zwolle afgebrand. SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas 73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 4 Januari 1933 Derde Blad No. 22329 Kostbare bibliotheek geheel verloren. Burgerlijke Stand v. Leiden RECHTZAKEN. De nieuwe dienstregeling Leiden-Maarlem v.v. der N. Z. H. T. M. :<gs=n=iciGdzzi[3cs=o F DE KERK VATTE VLAM, MAAR WERD BEHOUDEN. Gisteravond omstreeks 7 uur is brand 'uitgebroken in het Dominikanerklooster aan de Assendorperstraat te Zwolle. In zeer korten tijd sloegen de vlammen fel uit het monumentale gebouw, terwijl "n dichte rook zich in de onmiddellijke omgeving verspreidde. Omstreeks halfacht stond het gebouw in lichter laaie. Op het moment van het uitbreken van den brand was de communiteit der paters Dominikanen in de kerk verzameld voor het bidden der completen. Omtrent de oorzaak van den brand ver namen wij, dat men vermoedt dat het vuur ontstaan is bij de warmwaterovens, welke zich aan den achterkant van het klooster bevinden. De brand werd vrijwel gelijktijdig ont dekt door burgers en door een der paters Dominikanen, die toen hij in de sacris tie was boven de keuken een rood schijnsel zag. H'j. ging op onderzoek uit en ontdekte tot zijn schrik, dat er brand was. De dienst was in de kerk, welke tegen het klooster is aangebouwd, om zeven uur begonnen. De paters verzochten, toen zij de mededeeling van den brand in de kerk ontvingen, de talrijke aanwezigen de kerk te verlaten; alles verliep hierbij in de grootste orde. De vlammen hadden zich intusschen een weg naar het dak van het klooster, dat uit vlerverdlepingen bestaat, gebaand en in zeer korten tijd stond het geheele boven gedeelte van het klooster ln lichter laaie. De paters hebben getracht om met eigen bluschmiddelen het vuur te dooven, doch dit is niet mogelijk geweest. De Zwolsche brandweer was niet heel snel in actie, doordat het alarm-apparaat onvoldoende functioneerde. De opperbrand meester weigerde bovendien assistentie van de omliggende gemeenten te vragen, doch toen het ongewoon veel tijd kostte voordat de Zwolsche brandweer in volle actie kwam, werd tenslotte de hulp gevraagd van de motorspuit van Zwollekerspel. die vlak bij het terrein gestationneerd was. Toen was het echter al over achten en het klooster bleek niet meer te redden, niet tegenstaande later ook nog de brandweer van Dalfsen ingreep. Met groote moeite slaagde men er nog in het:'archief van het klooster in veilig heid te brengen, terwijl men ook zeker heidshalve, de kostbaarheden uit de kerk verwijderde. De wind, die uit het Zuidwesten woei, was gelukkig gunstig, zoodat er geen direct gevaar voor de omliggende perceelen het klooster ligt in de Assendorperstraat, een winkelstraat van Zwolle bestond. Aan den overkant van het klooster ligt het gebouw van de Coöperatieve Winkelveree- niglng. doch ook al door den eunstieen wind bestond er voorlooplg geen gevaar voor dit pand. Uit het klooster kon weinig worden gered. Verschillende schilderstuk ken van den bekenden kerkschilder pater van Bergen werden een prooi der vlam men, terwijl ook de bibliotheek geheel ver loren ging. Om negen uur in den avond vatte het kleine torentje nabij het koor van de kerk vlam en de brandweer concentreerde al haar aandacht op het behoud van de kerk. En tegen een uur of elf kon de brand weer verzekeren dat de kerk behouden zou worden. De belangstelling van de zijde van het publiek was enorm. Vrijwel geheel Zwolle was ultgeloopen om iets van het machtige vlammenspel te kunnen aanschouwen. De nieuwsgierigen werden door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Persoon lijke ongevallen vonden niet plaats. Alles geschiedde in de volmaaktste orde en kalmte. Behalve de burgemeester van Zwolle, was ook de Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, baron Van Voorst tot Voorst, op het terrein van den brand aan wezig. De schade, die uit den aard der zaak zeer groot is. kon nog niet worden over zien. Zij wordt door verzekering gedekt. De fraters, die in het klooster hun op leiding genoten, zijn nog gisteravond naar Nijmegen vertrokken, De paters Dominica nen werden in de verschillende parochies te Zwolle ondergebracht. Tot ver In den omtrek was de geweldige vuurzee zicht baar. De stichting het Dominicanerklooster in Assendorp is min of meer als vernieuwing te beschouwen van de stichting van pater Alanus de Rupe, ongeveer vier eeuwen ge leden. Nadat de predikbroeders in 1674 Zwolle voor goed hadden verlaten, omdat het klooster bij de hervorming was overge gaan, duurde het meer dan twee eeuwen eer er weer dominicaner-monniken te Zwolle kwamen. In 1899 werden gronden in Assendorp aangekocht waarop kerk en klooster verrezen. De bouwkosten bedroe gen vijf ton. Als bouwstoffen werden ge bezigd: hardsteen en graniet, metselsteen en ijzer. Hout werd niet gebruikt, opdat het gebouw den tand des tijds zou kunnen weerstaan. Het gebouw heeft een lengte van 74 me ter en een diepte van 68 meter. De hoogte van het klooster bedraagt 19 meter, die van de kerk 32 meter en die van den toren 60 meter. In het midden van de gebouwen bevindt zich een binnenplaats van 30 me ter in het vierkant, waaromheen een kruis gang loopt van 3'/: meter. Op de eerste en tweede verdieping bevinden zich honderd kamers van de geestelijken. Er aan ver bonden is een inrichting voor bijzonder hooger onderwijs onder den naam Colle gium St. Thomae AquJnatis. In 1926 hebben de Zwollenaren, ter ge legenheid van het 25-jarige feest, fraaie gebrandschilderde ramen aangeboden, ont worpen door pater van Bergen. RECLAME. 3265 GEBOREN: Theodoras Hendricus Reinirus, z. van H. R. Smits en J. J. Gulij Margaretha Anna Cornelia, d. van P. J. de Water en A. M. P. v. d. Berg. OVERLEDEN: P. A. Ie Feber ongeh. vr. 63 j. S. Sirag—Boot vr. 82 j. M, StarreVelt- huijzen wed. 76 j. C. v. d. Voorst d. 18 mnd. A. van Hijkoop wedn. 66 j. C. Roeleveld ongeh. m. 32 j. J. A. van Went ongeh. vr. 30 j. J. H. Mooijekind d. 5 mnd. F. W. Hub m. 72 j. GEVESTIGD: Wed. A. KroonenbergAgger, Ko- ninginnelaan 33 P .G. Baas, Utr. Jaag pad 101 A. J .Bogtman, Nieuwe Rijn 57a P. C. Bouter, rijwielhandel, Hooge- woerd 48 A. Braun, dienstbode, Merel straat 3 D. de Bruijn en fam., organi sator, Meerburgstr. 14 J. A. Burgers, Zoeterw. singel 27 C. M. Castelein, dienstbode, Oude Singel 26 N. de Haas, schoenmaker, Waardgr. 116 W. C. den Hartog, hulp in de huish., Plantsoen 67 L. Heuvelman, electricien, Os en Paarden- laan 39 c. VogesHoogervorst, Hen drikstraat 1 Wijk 9 M. van der Hoogt en fam.. glas ln loodbew.. Heerensingel 11 J A. de Lange, winkelier, Nieuwe Rijn 23 W. H. Leenart en fam., H. Rijndijk 202 P. C, Moerland en fam,, klerk b/h ge vangeniswezen. Merelstr. 10 E. J. M. Meershoek, Koninginnelaan 2 Wed. H. KorverOnvlee, Jan Llevensstr. 14 N. Platteel en fam., koopman, Langegr. 89 H. J. Polane en fam., trambeambte, Wald. Pyrmontstr. 3a A. Pull ter Gunne, Morschweg 11 C. de Roode, hulshoud- ster, Utr. Jaagpad 10b G. Roodenburg, dienstbode, Haagweg 43 G. Veenbaas, Rembrandtstr. 27 B. Vermeulen, fabr. arb., Heerensteeg 27 P. Visser en fam., lnsp. verz. Mij., Heerenstr. 134 A. Vonk en fam., los arbeider, Maresingel 4 M. M. Voorhout, dienstbode, Mare 51 A, J. Wltsenburg, H. Rijndijk 60 H. A. Zorn, Hooigr. 47a. VERTROKKEN. W. H. A. VarossieauAffourtit, Wasse naar, Wassenaarstraat 12 J. C. van den Berg en fam., naar Rotterdam, Alb. Engel manstraat 36 b J. H. W. Berkeljon, naar den Haag, Sweelinckstraat 59 A. C. J. Bik, naar Wassenaar, Heerenweg 12 J. C. Bloos, naar 's-Hertogenbosch, Parklaan 8 J. Bos, naar Hellendoorn, Grootstr, 191 K, F. Chr. Bösecke, naar Boskoop L. Bosman, naar Rotterdam, v. Oldenbarne- veltstraat 154 b L. M. Bik—Brittijn, naar Wassenaar, Heerenweg 12 E. Tweehuy- sen—Ennik en fam., naar Utrecht, Ferd. Bolstraat 46 B. Ennik, idem, idem H. de Groot, naar Curacao M. E. F. van Haaren, naar Lisse, Huize St. Vincentius J. van Heuvelen, naar Wedde, Loudijk A. 604 H. Heijkoop en fam,, naar Sas- senheim, Gouverneurlaan 32 C. van Hille, naar den Haag, van Hogenmouck- laan 20 D. Jansen, naar Voorhout, Leid- schevaart 2 A. M. M. Klndt, naar Sas van Gent, Schulpenpad 36 M. J. de Water—van der Klauw en fam., naar Amsterdam. Bootsstraat 3 H. Th, Lies- ker. naar Eindhoven, Augustijnend reef 2 W. S. Lips, Noordwijkerhout, Negen- vlietweg 26 W. Marsman. Oegstgeest, Rljngeesterstraatweg 3 W. J. Meijer, naar Aengwirden, Lindelaan 7 M. P. Möllenkamp, N. O. Indië H. A. Mom, naar Haarlem. Nico v. d. Laanstr. 34 H. Louwrier—Nleboer. naar Velsen, Plan- ciusstraat 9 A. D. Meijerdu Pon, naar Ginneken, Wilhelmlnastraat 74 F. B. W. Rasing, naar Sassenhelm, naar Hoofd straat 297 L. de Regt, naar Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 194 J. C. Bron- meijerSprokkerieft, naar Alphen a. d. Rijn, Mauritsstraat 18 M. J, Veldman, naar Oegstgeest D. Verhoop, naar Hen gelo, Jacob Catsstraat 44 W. Vonk, naar den Haag. Kamner'oelliestraat 215 E. H. de Vrindde Wolff, naar Rijs wijk Z.H., Ieplaan 6. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) INBRAAK IN GOUDSMIDSWINKEL. Gisteravond omstreeks 12 uur ontdekte een bewaker van de Ned. Bewaking Mij. dat de deur van de goudsmidswinkel welke gedreven wordt door den heer Zwaaf en gevestigd is aan de Haarlemmerstr. No. 6 te Amsterdam, open stond en dat onbe voegden zich toegang tot het perceel had den verschaft, daar de geheele Inventaris overhoop gehaald was. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie, die een onderzoek instelde, Gecontateerd werd dat de inbreker(s) vanaf.het Droogbak aan de achterzijde door verbreking van een .uik het huis van den heer Zwaaf was (waren) binnengedrongen. Omtrent het vermiste kon nog niets medegedeeld worden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. MISLUKTE ROOFOVERVAL. In het centrum van Buenos Aires heb ben bandieten een driesten overval pro- beeren te plegen op een bankinstelling. Verscheidene met revolvers bewapende personen zijn plotseling de kassiersruimte binnengedrongen. Tusschen de indringers en de bankbedienden ontspon zich een vuurgevecht, waarbij twee personen wer den gedood en een gewond. Het is den bankbedlenden gelukt de roovers te ver jagen zonder dat dezen er in slaagden eenig geld mede te nemen. BRAND. Gisteravond tegen 7 uur is de brand weer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand, welke was uitgebroken in perceel Zwanenburgwal 74, een oud huis, be staande uit een onderstuk, twee verdie pingen en een vliering. Dit perceel is in gebruik bij den heer A. Zeehandelaar, makelaar in tabak. Het vuur heeft door niet opgehelderde oorzaak zijn oorsprong gevonden op de tweede verdieping, waar evenals op de vliering, een groote partij tabak was opgeslagen. In dit brandbare materiaal vonden de vlammen gretig voedsel en weldra sloegen zij dan ook fel door de ramen der tweede verdieping en l daarna door het dak naar bulten uit. De tweede verdieping en de vliering zijn geheel uitgebrand. De eerste verdieping en het gelijkstraat- sche gedeelte liepen ernstige waterschade op, terwijl de belendende perceelen voor brand- en waterschade bespaard zijn ge bleven. De heer Zeehandelaar is verzekerd. Gistermiddag omstreeks vier uur is een felle brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer J. van Tuyl aan den Papendijk te Geffen (N.Br.). Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak. In een oogwenk stond de hofstede in lichte laaie. Het vuur greep zoo snel orn zich heen dat van den inboedel niets kon wor den gered. Een paard en eenige kippen kwamen in de vlammen om. De boerderij met stalling en schuren brandden tot den grond toe af. Ook de landbouwtnven- taris en een partij hooi en stroo gingen verloren. Door den feilen wind sloegen de vlam men over naar de belendende boerderij van den landbouwer en brandstoffenhan- delaar Schuurmans. Daar heeft men het vee en een gedeelte van den inboedel in .veiligheid gebracht. Ook deze boerderij met schuren ging in vlammen op. Een groote partij brandstof, welke in een van de schuren was opgeslagen, verbrandde. MOEDER EN VIJF KINDEREN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. In het stadje Shelby (Ver. Staten) brak in den nacht van Maandag op Dinsdag ln een woonhuis brand uit. Een moeder en haar vijf kinderen kwa men in de vlammen om. De vader werd wel gered maar heeft zoo levensgevaarlijke verwondingen opgeioopen dat aan zijn behoud getwijfeld wordt. AUTOBOTSING BIJ HOORN. Gisteravond omstreeks kwart over vijf zijn op den dijk, even buiten Hoorn een tweetal vrachtauto's, waarvan de eene van de firma Kaldenbacht, aldaar en de andere van een firma uit Zaandam, in volle vaart tegen elkaar aangereden. De chauffeur van laatstgenoemde auto reed blijkbaar verblind door het licht van zijn tegenkomer, geheel links van den weg. De botsing was zoo hevig, dat beide wagens zwaar beschadigd werden. De vijf inzittenden kwamen er wonder boven wonder met slechts lichte verwondin gen af. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN MAN IN EEN RIOOLBUIS GEVONDEN. Gistermorgen hoorden arbeiders te Wittenberg in het district Halle, die naar him werk gingen, uit den grond plotseling hulpgeroep en gekreun opstijgen. Het geluid kwam uit den rioolput op den hoek van de Adler- en de Lutherstrasse. Politie recherche en brandweer waren spoedig ter plaatse, en toen ontdekte men dat zich in de rioolbuis, waar de putschacht op uitkwam en die op eenigen afstand in de voorbij stroomende beek uitmondt, een mensch bevond, hoewel de buis slechts een doorsnede van 50 c.M. heeft. Na lang- durigen arbeid slaagde men er tenslotte met behulp van aan elkaar gebonden stokken en een haak in, den ongelukkige, die op een afstand van 15 M. van de putschacht in de buis lag, naar buiten te brengen. Toen men hem te voorschijn haalde was hij reeds dood. Het bleek te zijn de 65-jarige arbeider Hermann Vos sen uit Wittenberg. De linkerpolsslagader was op twee plaatsen doorgesneden en een bloedig mes stak in een der binnenzakken Het staat nog niet vast of men hier met een misdaad te doen heeft, doch reeds zijn eenige personen gearresteerd. TAXI-CHAUFFEURS PROTESTEEREN. De taxi-chauffeurs te Belgrado hebben een protest-vergadering gehouden tegen de unfaire concurrentie, die zij onder vinden van de chauffeurs van particu liere wagens van doktoren, advocaten en landeigenaars. Deze chauffeurs bieden den wagen van hun patroon te huur aan, als deze hem niet gebruikt Zij hebben hiertoe toe stemming gekregen teneinde op deze wijze hun salaris te verdienen. Aan deze particuliere wagens, die er beter uitzien dan de gewone taxi's wordt door het publiek de voorkeur gegeven en de taxi-chauffeurs zien zich hierdoor het brood uit den mond genomen. Naar schatting zijn er in Belgrado 4000 auto's, die te huur worden aangeboden op een bevolking van een kwart millloen. KERK IN BRAND GESTOKEN. In een dorp bij Sevilla is de parochiale kerk, die groote artistieke waarde had, door communisten in brand gestoken, zoodat zij volkomen in de asch gelegd werd. GEMEENTEONTVANGER VERDUISTERT 20.000 MARK. De gemeenteontvanger van Zeven (district Bremen) heeft zich ter beschik king gesteld van de Justitie. In een aan den burgemeester gericht schrijven deelt hij mede tot het Jaar 1928 20.000 RM. te hebben verduisterd. Hij kan hét niet met zijn geweten in overeenstemming brengen ook in het nieuwe jaar in functie te zijn en stelt zich deswege ter beschikking. FAMILIEDRAMA. Gisteren heeft te Versailles de vrouw van een notaris, die reeds sedert gerui- men tijd aan zwaarmoedigheid leed, haar man, die in den kelder bezig was het vuur voor dë centrale verwarming in orde te brengen, door een revolverschot in het hoofd gedood. Daarna begaf zij zich naar de slaap kamer van haar moeder, die zij eveneens door een revolverschot van het leven be roofde. Vervolgens wurgde zij haar jongste kind en doodde daarna nog haar 10-jarigen zoon door een revolverschot. Daarop heeft zij een langen afscheids brief aan haar familie geschreven en toen een einde aan haar eigen leven gemaakt door zich een kogel in den mond te schieten. Toen de politie ter plaatse kwam, waren alle slachtoffers reeds overleden. ORKAAN BOVEN NOORWEGEN. Sedert gisternacht woedt aan de Noord- sche Westkust een hevige storm, die groote verwoestingen heeft aangericht. In de haven van Bergen is een groote kolen- kraan, die 200.000 Kronen heeft gekost, geheel vernield. Van verscheidene pak huizen werden de daken afgerukt terwijl eenige huizen instortten. De bovengrond- sche electrische leiding, telegraaf- en tele foonverbindingen werden vernield. In de haven gingen eenige schepen op drift. Door neerstortende dakpannen liepen verscheidene personen verwondingen op RAADSLID ALS OPRUIER. Twee maanden gevangenisstraf geëlscht tegen een communist te Arnhem. Voor de rechtbank te Arnhem is gisteren behandeld de zaak tegen den communist J. R. Brugman, lid van den gemeenteraad van Arnhem, wien opruiing was ten loste g&legd. In°den avond van 29 Augustus werd in het gebouw „De Vereeniglng" aan den Vel- perweg te Arnhem een door fascisten be legde vergadering gehouden. Eenige com munisten die de orde ln de vergadering trachtten te verstoren, werden uit de zaal verwijderd; zij begonnen bulten luidkeels te zingen. De commissaris van politie ge lastte, dat met zingen zou worden onge houden. De heer Brugman die met een aantal partilgenooten voor het gebouw op den Velperweg stond, riep den buitenge komen communisten toe: „Doorzingen, doorzingen, kameraden!" Verdachte, die het feit bekende. steJde aan een als getuige gehoorden Inspecteur van politie de vraag: ..Gelooft u. dat als u de menschen rustig had laten doorzin gen er iets was gebeurd" De insDeoteur antwoordde; „Als de men schen het bevel oozevolgd hadden en door- geloopen waren zou er niets zlin eebeurd." De substituut-officier van lustttle mr. baron Speyart van Woerden wees er in zijn requisitoir oo dat overal waar fascisten vergaderingen houden, communisten de orde komen verstoren. Dat eeschledde ook in Arnhem en toen de herriemakers waren verwijderd heeft men getracht buiten door zingen de zaak we een beetle on rwoten te houden. Spr gaf den commissaris vol komen gelijk, dat hii het hinderllike zin gen verbood. De rust ln de stad mag niet door een kleine groe- worden ve stoord. Spr. eischte veroordeeling van verdachte tot twee maanden gevangenisstraf. (Hbld.) AANSLAG OP EEN WAPENWINKEL. Te Essen kwam gistermiddag een vijftal knapen van plm. 14 jaar een wapenhan del, die op ongeveer 30 M. afstand van het Raadhuis, waarin een politieposthuls ls gevestigd, ligt, binnen en vroegen de win keljuffrouw om kniebeschermers. Terwijl de verkoopter, die alleen in den winkel was, het gevraagde opzocht, lichten de jongens een glasplaat van een vitrine en namen er eenige revolvers uit. De ver koopster trachtte bij de deur de jongens tegen te houden, doch zij werd op den grond geworpen en mishandeld. Op straat zette zij de jongens na en zij wist een van hen een gestolen revolver te ontrukken. Voorbijgangers, die de juffrouw handge meen zagen met de knapen, trokken voor de laatsten partij. De politie was echter spoedig ter plaatse en arresteerde een der jongens, terwijl zijn vriendjes wisten te ontkomen. NOODLOTTIGE AUTOBOTSING. Op een spoorwegovergang in de buurt van Trois (Frankrijk) is een spoorwegauto in botsing gekomen met een particuliere auto. Beide wagens stortten in een af grond. De twee inzittenden van de par ticuliere auto werden op slag gedood, terwijl voorts nog drie personen ernstig gewond werden Hieronder laten wij de dienstregeling der electrische tram van de N.Z.H.T.M., lijn LeidenHaarlem v.v. volgen. Men wordt verzocht deze lijst uit te snijden, waarop zij, in tweëen gevouwen, precies past in het door ons uitgegeven Spoor- en Tramwegboekje. ELECTRISCHE TRAM LEIDEN—HEEMSTEDE—HAARLEM. LEIDEN, Station :5.15 :6.46 6.15 6.45 7.15 7.45 8.15 Oegstgeest. L. Buurt:5.21 :5.51 6.21 6.51 7 21 7.61 8 21 Oegstgeest. Kerkbuurt:5.24 :5.54 6.24 6.54 7 24 7 54 8 24 Sassenüelm:5.37 :6.07 6 37 7.07 7.37 8 07 837 :5 48 6.18 6 48 7.18 7.48 8.18 8.48 Hillegom. Dorp :5 59 :6.29 6 59 :7.14 7.29 :7.44 7.59 :8.14 839 8.44 8 69 Bennebroek, Gel. Man-.6.09 :639 7.09 :734 7.39 :7 54 8.09 :824 8.39 8 54 9.09 ?.e.ePi.s.tttle.' Groenend:6.15 :6.45 7.15 :7.30 7.45 :8.00 8.15 :8.30 8.45 9 00 9.16 HAARLEM. Station :6.35 :7.05 7.35 :7.50 8 05 :830 8 35 .830 9.05 9.20 9.35 Vervolg LEIDEN, station 8.45 9.15 9.45 10.15 10.45 Oegstgeest, L. Buurt8.51 9.21 9.51 10.21 10 51 Oegstgeest. Kerkbuurt 8.54 9.24 9.54 10.24 10.54 Sassenhelm 9.07 9.37 10.07 10.37 11 07 «ff,e 918 948 10 18 10.48 11.18 Hillegom. Dorp 9.14 9.29 9.44 9.59 10.14 10.29 10.44 10.59 11.14 11.29 11.44 Bennebroek Gel. Man 9.24 9.39 9.54 10.09 10 24 10.39 10.54 11.09 11.24 11.39 11.54: 9r°e.nend9 30 9 45 10 00 iO.15 10.30 10.45 11.00 11.15 11.30 11.45 12.00 HAARLEM, Station 9.50 10.05 10.20 10.35 10.50 11.05 11.20 11.35 11.50 12.05 12-20 Vervolg: LEIDEN, Station 11.15 11.45 12.15 12.45 13.15 13.45 Oegstgeest, L. Buurt 11.21 11.51 12.21 12.51 13.21 13.51 Oecstgeest, Kerkbuurt 11.24 11.54 12.24 12.54 13.24 13 54 Sassenhelm11.37 12.07 12.37 13.07 13.37 14 07 ysse 11.48 12.18 12.48 13.18 13.48 14.18 Hillegom. Dorp 11.59 12.14 12.29 12.44 12.59 13.14 13.29 13.44 13.59 14.14 14.29 14.44 Bennebroek. Gel. Man 12.09 12.24 12.39 12.54 13.09 13.24 13.39 13.54 14.09 14.24 14 39 14 54 Groepend. 12.15 12.30 12.45 13.00 13.15 13.30 13.45 14.00 14.15 14.30 14.45 16.00 HAARLEM, Station 12.35 12.50 13.05 1320 13 35 13.50 14.05 14.20 1425 14.50 15.05 1520 Niet od Zon- en Feestdagen. ELECTRISCHE TRAM LEIDEN—HEEMSTEDE—HAARLEM. LEIDEN, Station 14.15 14.45 15.15 15 45 16 15 Oegstgeest, L. Buurt 1421 14.51 1521 15.51 1621 Oegstgeest. Kerkbuurt 14.24 14.54 1524 15 54 1624 Sassenhelm14.37 15.07 15.37 16.07 16.37 Llsse 14.48 15.18 15.48 16.18 16.48 Hillegom, Dorp 14.59 15.14 15.29 15.44 15.59 16.14 16.29 16.44 16.59 17.14 Bennebroek, Gel. Man 15.09 15.24 15.39 15.54 16.09 16.24 16.39 16.54 17.09 1724 Heemstede. Groenend. 15.15 15.30 15.45 16.00 16.15 16.30 16.45 17.00 17.15 17.30 HAARLEM, Station 16.35 15.50 16.05 16.20 16.35 16.50 17.05 1720 17.35 17.50 Vervolg: LEIDEN. Station 16.45 17.15 17.45 18.15 18.45 19.15 Oegstgeest, L. Buurt 16 51 1721 17.51 18.21 18.51 19.21 Oegstgeest, Kerkbuurt 16.54 17.24 17.54 18.24 18.54 1924 Sassenhelm 17.07 17.37 18.07 18.37 19.07 19 37 Llsse 17.18 17.48 18.18 18.48 19.18 19.48 Hillegom. Dorp 17.29 17.44 17.59 18.14 18.29 18.44 18.59 19.14 19.29 19.59 Bennebroek. Gel. Man 1729 17.54 18.09 18 24 18.39 18.54 19.09 19.24 19.39 20.09 Heemstede. Groenend. 17.45 18.00 18.15 1820 18.45 19.00 19.15 19.30 19.45 20.15 HAARLEM, Station 18.05 18.20 18.35 18-50 19.05 1920 19.35 1920 20.05 20.35 Vervolg: LEIDEN, Station 19.45 20.15 20.45 21.15 21.45 22.15 22.45 23.15 23.45 Oegstgeest. L. Buurt 19.61 20.21 20.51 2121 21.51 22.21 22.51 23.21 23.51 Oegstgeest, Kerkbuurt 19.54 2024 20.54 21.24 21.54 22.24 22.54 2324 23.54 Sassenhelm 20.07 20.37 21.07 2127 22.07 22.87 23 07 23 37 0.07 Llsse 20.18 20.48 21.18 21.48 22.18 22.48 23.18 23.48 0.18 Hillegom, Dorp 20.29 20.59 2129 2129 22.29 22.59 2329 23.59 0.29 Bennebroek, Gel. Man 20.39 21.09 21.39 22.09 22.39 23.09 23.39 0.09 039 Heemstede, Groenend. 20.45 21.15 21.45 22.15 22,45 23.15 23.45 0 15 0.45 HAARLEM. Station 21.05 21.35 22.05 2225 23.05 23.35 0.05 0.35 1.05 Z. O. z.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9