LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 Januari 1933 SPORT. AGENDA. Burgerlijke Stand v. Lelden LAND- EN TUINBOUW. VOETBAL. A. S. C.—H. B. S. 2—3. Een wat erg gehavende A.S.C.-combina- tie hee£t op Nieuwjaarsdag aan De Kem- penaerstraat een oefenwedstrijd gespeeld tegen een HB.S.-ploeg, voornamelijk be staande uit spelers van H3.S. II, aange vuld met eenlge spelers uit het eerste. Dit Haagsche ploegje gaf aanvankelijk een spelletje ten beste, waarop rood-zwart hoegenaamd geen vat had. De combinatie sloot aan den H.B.S. kant volkomen. Kort en lang spel werden afgewisseld en daar enboven gaven de Hagenaars stuk voor stuk een zeer goede balcontrole ten beste. In het eerste kwartier was een twee-drie nul voorsprong voor H3.S. dan ook zonder twijfel verdiend geweest. De A.S.C.-achter- hoede, uit twee juniores bestaande kwam telkens stukken te laat en dat de stand blank bleef, was uitsluitend het gevolg van heel ongelukkig schieten der H.B.S.'ers. In die periode was de Haagsche center- half Uehlenbeck de groote stuwkracht van het Kraaien-elftal. Na het eerste kwartier herstelde rood zwart zich echter langzamerhand. Geheel onverwacht maakte Van der Wal in een uitgesproken buitenspel positie het eerste doelpunt voor de gasten (01). A .S.C. bleef desondanks in den aanval en uit een voorzet van rechts maakte Oskam met een goed schot gelijk (11). De rest van de eerste helft gaf veel beter spel van HB.S. dan van A.S.C. Het doelpunt uit een fraaien kopbal van Van der Wal was maar een schrale oogst van die meerderheid. De tweede helft begon opnieuw met hardnekkige aanvallen van HJ3.S. Van dichtbij liet Westen den bal na een knal hard schot ghppen tl3). Daarna zakten de H3H. 'ers echter danig af. Steeds meer kwam A .S.C. in den aanval, maar tal van kansen werden gemist, totdat Tissing er eindelijk 23 van maakte. De Hagenaars hadden intusschen nog tal van aanvallen ondernomen, maar Secrèce en vooral Zwa nenburg waren daarop toen volkomen in gesteld en deze twee AS.C.-jongeren wa ren lichtpunten. U. V. S.—D. C. L. De blauw-witten winnen een goeden wedstrijd met 21. In den vriendschappelijken wedstrijd Xj. v. S.—D. C. L., de Rotterdamsche tweede klasser, hebben de Rotterdammers het ge duld van de U.VH.-spelers en van de wei nige belangstellenden geruimen tijd op de proef gesteld, zoodat het reeds kwart voor drie was geworden voor de scheidsrechter de elftallen in het veld kon roepen. De wedstrijd op zich zelf was heusch een gang poor het U.VH.-terrein waard. Er werd vlot, soms zeer goed gespeeld. D.CD. met wat beter samenspel, U.V.S. met meer en thousiasme en fanatieker bij den aanval. Toch was in dezen wedstrijd het combl- natie-spel van de blauwwitten niet slecht te noemen. Integendeel kregen wij den in druk dat als in de competitie geregeld zulk spel werd gespeeld, de stand op de rang lijst nog wel enkele plaatsen hooger zou kunnen aanwijzen. De in goeden vorm spe lenden keeper der gasten heeft althans meer en moeilijker werk te verrichten ge had dan Kramp in het U.V.S.-doel. Voor de rust wisten de verdedigingen de score blank te houden. Ook na de thee duurde het geruimen tijd voordat U.V.S. voor het eerst den bal in de D.Ci.-touwen wist te jagen. Al direct in de tweede helft pakken de blauwwitten flink aan en ondernemen menigen aan val zonder echter gelegenheid te krijgen die aanvallen met succes te bekronen. Ook D.Ci. gaat dan enkele malen op bezoek bij het blauwwitte doel, doch ook hier staat de verdediging pal. Het spel is waar lijk prettig om aan te zien. Aan beide zijden wordt goed gewerkt en menige goede aanval ondernomen. De bezoekers echter begaan de fout het verrassend open spel van voor de rust in kort, te kort spel om te zetten. Een kwartier voor het einde geeft H. Laman goed aan Arbouw op den rechtervleugel, die op zijn beurt Kante been in de gelegenheid stelt onhoud baar te scoren 1—0. Direct Is U. V. S. weer in den aanval. Een keurige kans wordt echter naast geschoten. Enkele corners aan beide zijden leveren niets op. Dan een aanval der gasten van rechts, een voorzet en de linksbinnen kopt onberispelijk den gelijkmaker In de touwen. 1—1. Een gelijk opgaande strijd volgt, tot kort tegen het einde D.V.S. weer komt opzetten. De kee per wordt uit zijn doel gelokt en bij het schot op doel maakt een der spelers van D.Ci. hands vóór dat de bal in het doel is. Penalty. De Lange voltrekt het vonnis met een goed geplaatst schot 21, waar mee het einde komt van dezen, onder uit stekende leiding van scheidsrechter Schweiger, prettig gespeelden wedstrijd. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Gisteren zijn o.m. de volgende vriend schappelijke wedstrijden gespeeld (ten deele ontleend aan De Crt.) Zaandam: Z. F. C.Zeeburgia 17 Rotterdam: SpartaV. O. C10 Schiedam: H. D. V. S.Longa53 Dordrecht: D F. C.—D. V. B.-elftal 5—2 Apeldoorn: Apeldoorn-A. G. O. V. V. 35 Apeldoorn: Robur't Gooi 84 Almelo: HeraclesHengelo 32 Leeuwarden: Leeuw.Heerenveen 6—2 Den Haag: H. V. V.—H. B. S5—3 PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Voor de clubs uit Leiden en omgeving- Voor a.s. Zondag zijn o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: Afdeeling I, 2de klasse B: Baarn Alphen. 3de klasse B: Oosterpark—Hillinen. Afdeeling n, 3de klasse A: Schevenin- gen—L. F. C.; LaakkwartierU. V. S.; Alohia—Celeritas; Bodegraven—BET. 3de klasse B: MaasA. S. C.; Lugdu- num—R. V. C. 4de klasse A: HillegomDe Jagers; D. V. S—Leidsche Bovs; Kranenburg— L. D. W. S-; S. V. C.-R. C L. 4de klasse C: WaddinxvêenCrooswijk. Res. 3de klasse A. U. V S. II—Scheve- ningen II: A. S. C. n—Laakkwartier II Res. 3de klasse C: Ona II—Bodegraven n; U. V. V. m—Alphia II. HILLINEN—V.U.C. n 6—5. De eerste dag van het jaar werd door Hillinen benut voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen de leiders van de Reserve eerste klas, het Haagsche V.U.C. H, dat met een sterk elftal in het veld verscheen o.a. Hendriks, Van Gelder en Dill, van wie laatstgenoem de een voortreffelijke partij voetbal speelde. En wij voegen er direct aan toe, het was een alleszins nuttige- en aange name wedstrijd, die boeide van begin tot het einde. Weliswaar was het spelpeil van de gasten technisch beter, vooral het kop- werk. maar Hillinen stelde daartegenovei een aanval gebaseerd op open spel en hiermede behaalde de thuisclub dan ook het meeste succes. Hillinen is het eerst ingespeeld en brengt direct een bezoek aan het doel der Hagenaars, dat maar juist voor doorboring gespaard blijft. Wanneer een uittrap van den Hillinen-keeper bij een der bezoekers belandt, wordt er niet geaarzeld en V.U C. leidt 0—1. Spoedig hierop echter brengt H. Scholte de partijen weer gelijk, door tegen te scoren 11. De gasten vertoonen nu het beste spel, wat hen dan ook een tweetal doelpunten oplevert, waaronder een kopbal van hun middenvoor. Rust 1-3. In de tweede helft wordt Willemse in het doel der Hillegommers voor lastige problemen gesteld en ten vierde male wordt hij gepasseerd 14. Eindelijk krij gen we dan het verrassende open spel der thuisclub en spoedig slaagt Van Waveren er in een tweetal doelpunten te scoren, wat den voorsprong van V.U.C. verkleint tot 34. V.U.C. Inmiddels blijft volharden in het korte samenspel, wat werkelijk een lust is voor den liefhebber, maar nu ook de (oranje) blauw-witte-achterhoede dit spelletje door heeft, krijgen zij voorloopig geen kans, zelfs maakt Warmerdam gelijk, en even daarna vuurt H. Scholte een kogel op de V.U.C.-veste, die onhoudbaar voor den doelverdediger in het net verdwijnt 54. De doelpunten zijn nu goedkoop en nadat eerst V.U.C. nog een doelpunt heeft gemaakt, sluit tenslotte Freeke de score Eindstand 65. De heer Peterse (Haarlem) was een prettig arbiter. Des morgens kregen de Hillinen-Jun een lesje van hun V.U.C.-maatjes, die dan ook een verdiende 5—1 overwinning be haalden. AMSTERDAM—ROTTERDAM 1—2. Bas Pauwe beter dan Anderiessen. Er bestond voor den Nieuwjaarswedstrijd AmsterdamRotterdam groote belangstel ling, en zeker 12000 toeschouwers woonden dezen stedenwedstrijd bij. De ontmoeting was het aankijken waard, al muntte zij nu niet bepaald uit door productief spel. Het bleek hierbij, dat het spel van den midhalf Bas Pauwe op heel wat hooger peil staat, dan dat van Anderiessen. Des tructief doet de laatste prachtig werk, doch de kleine Pauwe bleek ook In dit op zicht geenszins zijn mindere te zijn. Her haaldelijk brak hij de Amsterdamsche aan vallen door stug en tactisch verdedigen. Doch Pauwe is om andere redenen als spil ook voor het nationale team te pre- fereeren boven Anderiessen. In zijn voe dende taak schoot nJ. de Ajaxspil weer te kort en Pauwe muntte juist in dit zoo be langrijke onderdeel van het spel uit. De wijze waarop hij mee ten aanval trok, zijn voorhoedespelers aan het werk zette, den eenen keer met een fraaien kopbal, een andermaal met een tactische pass. het was alles van een hoog gehalte en al heeft de Rotterdammer tegen, dat hij klein is en tenger, zijn snelheid en zijn Ausdauer zijn zoo groot, dat we hem in dezen vorm gaar ne in het Nederlandsche elftal zagen op gesteld. Zoowel in technisch als in tactisch opzicht is Anderiessen zijn mindere en al speelde de laatste lang niet slecht, in de duels met zijn Rotterdamschen rivaal moest hij In de meeste gevallen het onder spit delven. Merkwaardig was wel het onproductieve spel der Amsterdamsche voorhoede. In de opstelling: Gerritse, Volkers. Van Reenen, Clot en Roeg, bleek dit quintet een volko men mislukking. De eenige die er nog wat van terecht bracht, was Roeg. de snelle linksbuiten van DE.C Teekenend was wel, dat het eenige Amsterdamsche punt van den voet van Anderiessen kwam, nog wel uit een strafschop! In het veld was het spel der Amster dammers lang niet slecht. Rotterdam trad echter doortastend op voor doel en wist twee goede doelpunten te scoren. De eerste maal geschiedde dit 18 minuten na het be gin, toen de stevige Westdijk die slecht door Strybosch in de gaten werd gehouden vrij kon voorzetten en Duinhouwer goed inschoot 01. Na de rust is na 10 minuten Volkers bij Amsterdam rechtsbuiten gaan spelen en Gerritse rechtsbinnen. Eenige verbetering gaf dit wel, doch al deden Roeg en Volkers hun best. de binnenspelers brachten er voor doel niets van terecht. Rotterdam bleef sterker en Formenoy bracht den stand op 02. Als laatste middel ging Strybosch bij Amsterdam to de voorhoede spelen, als linksbinnen. Slot verhuisde naar de ltoks- halfplaats. Tien minuten voor het einde werd Volkers vlak voor doel „genomen", volgens den grensrechter, die er vlak bij stond buiten het strafschopgebied. Niette min kende de heer Grootmeyer een pe nalty toe en Anderiessen gaf van Male nu geen kans 21. Met die cijfers won Rot terdam. De ploegen waren als volgt samenge steld Amsterdam: Doel: Dorlas (A.F.C.) Ach terter: Diepenbeek (Ajax) en Van Stokken (D.WH.) Midden: Van Deyck Anderiessen en Strybosch (allen Ajax). Voor: Gerritse (Blauw Wit). Volkers en Van Reenen Aiax). Slot (DWS.) en Roeg (DE.C.) Rotterdam: Doel: Van Male (Feyenoord) Achter: Bul (Fevenoord) en Mastenbroek (C.V.V.) Midden: Hoek (Fortuna). Bas Pauwe en Van Ooven (F»venoord). Voor: WesMiik (X^-xes) Du'nhouwer (Feyen oord). Voor: We-tdfïk rXerves) Duinhou wer (Feyenoord) Wondt en Formenoy (zei den Sparta) en De Haay (D.CX,.) ITALIË—DUITSCHLAND 3—1. De Italianen beheerscben het spel volkomen. Het groote stadion te Bologna was gis termiddag slechts voor de helft gevuld. Ongeveer 25.000 toeschouwers woonden den landenwedstrljd ItaliëDuitschland bij. Italië heeft verdiend gewonnen en de eind- cljferscljfers hadden gerust 51 of zelfs 61 kunnen zijn, daar Italië gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd het spel beheerschte. Zelfs van Duitsche zijde, werd na afloop van den wedstrijd toege geven, dat deze uitslag geflatteerd was voor het Duitsche elftal. Tegen Nederland was het Duitsche elf tal samengesteld uit hoofdzakelijk West Duitsche spelers. Dat was een groote fout, aldus een deel der Duitsche pers. Tegen Italië bestond het team hoofdzakelijk uit Zuid-Duitsche spelers, waar men sterk op aangedrongen had. Doch ook deze ver richtten geen bijzondere prestaties en vooral in de voorhoede werd zwak spel vertoond. Alleen de Duitsche achterhoede kan op een goeden wedstrijd terugzien. Jacob verdedigde zijn doel goed; hij moest in de tweede helft wegens een opgeloopen bles sure vervangen worden door Bucfcloh. De beide backs Haringer en Wendl maakten er van, wat er van te maken viel. Aan dit trio Is de nederlaag dan ook zeker niet te wijten. De middenllnie, bestaande uit Gramlich, Leinberger en Knöpfle goede bekenden in Nederland was zwak, voor al door veel te langzaam speL Het tempo, dat Italië deze middenlinie dwong te spe len, was dit drietal te machtig. De voor hoede presteerde niets bijzonders, alles was heel matigjes. Duitschland slaat den laatsten tijd wel een heel mager figuur op de internationale voetbalmarkt. Bij de Ita lianen klopte alles voortreffelijk. Er viel geen zwak punt in dit elftal te ontdekken. Zelfs toen twee minuten voor rust de spil Monti moest uitvallen hij werd vervan gen door den spil van Napels, Colombari beteekende dit geen verzwakking. Scheids rechter Baer (België) leidde uitstekend, hij annuleerde in de tweede helft twee bui- tenspeldoelpunten, zeer terecht. Wat het spelverloop betreft, Duitsch land verraste door na twee minuten spe len de leiding te nemen. Kobierski zette goed voor en Rohr scoorde het eenige Duitsche punt. Italië liet zich door dit on verwachte succes der Duitschers geenszins uit het veld slaan. Langzaam maar zeker won zij terrein en na 24 minuten scoorde Chiavio (Bologna) van vlak bij den ge lijkmaker. Drie minuten later was het Constantino (Rome), die de Italianen de leiding gaf. Alhoewel de Duitschers geheel door hun tegenstanders werden teruggedreven, za gen de gastheeren geen kans voor de pauze de score te verhoogen. Dertien minuten na de hervatting scoorde Chiavio het derde punt voor Italië. Jacob werd gewond en werd vervangen door Buchloh. Zooals we reeds vermeldden werden twee punten der Italianen gean nuleerd wegens off-side. Dat Itaüë veel sterker was bleek wel uit het feit, dat Duitschland zijn eerste corner pas kreeg te nemen, toen Italië reeds tien hoekschop pen had gehad. Het werd de eerste maar ook de eenige hoekschop van Duitschland in den geheelen wedstrijd. Na den wedstrijd hebben onderscheidene verslaggevers de meening gevraagd van eenige vooraanstaande voetbal-autoritei ten omtrent het resultaat. Merkwaardig was het oordeel van den heer Fisher (Hongarije): Het is onbegrij pelijk, dat Duitschland met zoo'n enorm spelersmateriaal geen elftal op de been kan brengen, dat Internationaal een goed fi guur slaat. De voorzitter van den Italiaanschen Voetbalbond vond de Duitschers niet zoo bar slecht spelen, doch achtte de overwin ning van zijn land volkomen verdiend. Prof. Glaser, voorzitter van de „Spie- lausschuss" van den Duitschen Voetbal Bond zeide: Italië speelt een spel, dat een klasse hooger staat dan het Duitsche voet bal. Het ontbreekt den Duitschers aan persoonlijk initiatief het is te weinig varieerend, te ontodividueel. Ons spel is sedert een aantal jaren achteruit gegaan, maar de methode om tot spelverbetering te komen, zal voorloopig wel niet doorge voerd worden. H. F. C.-OUD-INTERNATIONALS 3—1. Onder vrij groote belangstelling speelde gisteren HT.C. en de Oud Internationals hun jaarlijkschen nieuwjaars-wedstrijd te Haarlem. De gasten brachten ditmaal onderstaan de ploeg in het veld: J. de Boer, Denis, Krom, Schetters, Grijseels, Bosschart, Houtkooper, Pijl, J. Thomee, de Haas, Slg- mond. Na ruim 20 minuten spelen opende Dors man de score voor H.F.C. met een kopbal. 1—0. Voor de rust verhoogde Koper den voor sprong. 20. In den aanval der veteranen moest het voornamelijk van Thomee komen. Het ge mis van Jaap Bulder, anders een vaste klant, werd zeer gevoeld. Na de hervatting bracht Kooreman, die bij H.F.C. voor Denijs was ingevallen, den stand met een fraai schot op 30. Vanaf dit moment begonnen de oud internationals zich geducht te weren. V. d. Meulen hield geruimen tijd stand, doch tenslotte passeerde dr. Thomee den internationalen keeper van korten afstand 3—1. Tijdens de laatste 5 minuten stelden de oranjehemden krachtige pogingen ln het werk om de achterstand nog verder in te loopen, doch het bleef bij het loffelijk stre ven. Met een 3—1 overwinning voor H.F.C. kwam het einde. VAN REENEN BLIJFT BIJ AJAX. Het „Volk" meldt dat de Ajax-midvoor P. van Reenen, die overschrijving heeft ge vraagd en gekregen naar U.V.V., voor Ajax blijft uitkomen. „De particuliere omstandigheden, die hem min of meer dwongen naar de Utrechtsche club over te gaan, hebben zich dusdanig gewijzigd, dat hij voor Ajax kan blijven spelen", zegt het blad! DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. In de 1ste klasse zijn de uitslagen: ArsenalBirmingham 30 Aston Villa—Middlesbrough 31 Blackburn R.Chelsea 13 BlackpoolSheffield Wedn34 Derby County—Leeds U 51 EvertonW. Bromwich A1—2 Huddersfield T.—Portsmouth 22 Manchester C.Sunderland 24 Newcastle U.Bolton Wanderers 31 Sheffield U.Leicester C 52 Wolverhampton W.—Liverpool 31 Tweede Klasse. BradfordPreston N.E20 Bury—Port Vale 00 Charlton A.Tottenham H23 ChesterfieldBurnley 60 FulhamBradford C10 Lincoln C.Notts C11 Nottingham F.Grimsbey T3—2 Plymouth A.—Oldham A21 Southampton—Mlllwall 23 Stoke C.Manchester U00 West Ham USwansea T3—1 o WIELRENNEN. SWIFT. Gistermorgen is de laatste wedstrijd over 1 K.M. gereden om de P. T. de Jong- prijzen. Weer was het in dezen wedstrijd J. Ver schoor, die den snelsten tijd maakte n.l. 26 3/5 sec.; waarop volgde P. C. Pluym met een tijd van 27 3/5 sec.; J. Riethoven 29 sec.; C. Paals 29 2/5 sec.; C. Ouwehand 30 1/5 sec.; R. Riethoven 31 3/5 sec.: C. v. Ruiten 35 1/5 sec. Hierna had de opening plaats der geslo ten enveloppe waarin de geheime tiidem waren genoteerd. Van de A-klassers waren het P C. Pluym en C. Paats die den juisten tijd hadden n.l. 29 4/5 sec. Na loting viel de prijs ten deel aan P. C. Pluym. Bij de B-klassers was het R. Riethoven die den prijs won met een tijd van 31 2/5 sec. Vink en Ouwehand die dezelfde tijd hadden gereden, waren na loting afgevallen. Morgenavond wordt de 2 X 3 K.M. wed strijd der competitie verreden. Aanvang 8 30 uur. o WEDSTRIJDEN IN HET BUITENLAND. Te Bazel is een koppelwedstrijd over 108 K.M. gehouden. Uitslag: 1. Richli—Broccardo 64 punten. Tijd 2 uur 27 min. 49.8 sec.; 2. Buysse Billiet 48 punten; 3. Buhler—Pijnenburg 48 punten; 4. FundaMaidora 37 punten; 5. PutzfeldMerlo 20 punten. Op 1 ronde achterstand: 6. ZinsDe Bruycker 16 punten. o BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, KLEIN BILJART. gew. 4 Bruinnincks gedegradeerd naar de 2de klasse. De Crt. meldt: De voorwedstrijden voor het kampioen schap van Nederland le klasse klein- biljart zijn thans beëindigd met het vol gende resultaat: - alg. .p. pnt. brt. lis. gem. 1200 89 100 13.49 1132 81 71 13.97 1061 76 85 13.96 1135 91 86 12.47 1011 78 62 12.96 1155 90 99 12.83 1117 87 70 12.83 973 76 61 12.80 1083 91 72 11.90 1018 88 73 11.56 855 71 53 12.04 1067 113 53 9.44 870 86 61 10.11 980 116 87 8.44 717 81 70 8.85 W. Boerrtam F. Rutten H. Scholten G. Lammes K. de Bruin J. Huyskens H. Hoogland G. v. Alphen H. v. Gils P. Devenijns W. Vrijaldenhoven 1 S. A. Menist 3 F. v. Leeuwarden 1 J. Bruinnincks 1 M. v. d. Jagt 0 De finale wordt gehouden te 's-Herto- genbosch op 13, 14 en 15 Januari a.s. onder leiding van de B. V. „De Kring". Hiervoor zijn geplaatst de eerst geplaatste acht spelers. Naar de 2e klasse zijn gedegradeerd de heeren Menist, v. d. Jagt en Bruinnincks (Leiden). HOCKEY. LEIDEN—TOGO (JUNIORES) 4—0. Om even over twee uur komen beide elf tallen op het veld. Leiden stelt zich als volgt op: doel: Van Loon; achter: Storm v. Leeuwen en De Haas; midden: Kuenen, v. d. Hoog Sr. en Cunaeus; voor: Stlasny, Fontein, Eman, v. d. Hoog Jr. en Benny. Direct blijkt dat Togo niet aan een zwaar veld als het Leidsche gewend is. De gastheeren maken dan ook gebruik van hun bekendheid met het veld en blijven in den aanval. Keeper en backs der gasten weten echter een doelpunt te voorkomen. Ook de strafcorner weten de Leidenaars niet te benutten. De Togonen trachten door te breken maar komen toch niet in den Leidschen cirkel. De middenlinie der gasten moet te veel helpen bij de verdedi ging om haar voorhoede genoeg te kun nen ondersteunen. De keeper der gasten redt vele malen, éénmaal zelfs ligt de bal reeds achter den keeper slechts een paar centimeters voor de doellijn, maar toch weet hij den bal nog weg te werken. Ein delijk schiet de rechtsbinnen hard m (1-0). Lelden weet nu den weg en niet lang na de eerste goal maakt de linksbuiten het tweede punt. Na de thee lijkt het of Togo er iets be ter in is en de Leidsche aanvallen zijn minder talrijk. De gasten weten het spel meer tn 't midden van het veld te houden. De midvoor der Leidenaars weet na een schitterende soloren Lelden een 3e doel punt te bezorgen met een mooi hard schot. Togo komt dan meer onzetten en komt een paar maal in den Leidschen cirkel. Haar voorhoede kan echter niet doelpunten. De Leidsche midvoor maakt nog een vierde doelpunt (40), doordat de Togo-keeper in de glibberige klei uitglijdt. Zoo komt het einde van dezen zeer gezellieen wedstrijd, die onder de uitstekende leiding van de heeren Eijkel en Postel stond. Aanstaanden Zondag gaat het Leidsche elftal naar Waalsdorp voor een revanche- wedstrijd. De Leidenaars zullen het dan echter harder te verantwoorden hebben op een vreemd en snel terrein. Donderdag. Stadszaal: S.D.A.P. afd. Leiden. Spr. J, v. d. Kieft, 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Gemeentezaal: Spr. de heer J. A. Bruyn, 8 uur n.m. Vrijdag. Stadsgehoorzaal: VARA-afdeeling, Louis Davids, 8'/i uur, n.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 uur njn.f „Maciste in de Hel". Zondag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr. 8 uur n.m.f „De Duivelsche Vechter". Zaterdag n.m 2 uur. Zondag nm. 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur n.m.; „Het Schot in den Morgen". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nm.: „Gitta entdeckt Ihr Herz". Woensdag en Zaterdag n m 2 uur. Zon dag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nm Inen ting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst r. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon- stellng van moderne beeldende kunst. 104 uur; Zon- en feestdagen 12Vs4 uur nam. 1 Jan. gesloten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Januari 1933 waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85. GEBOREN: Bernard, Zoon van W. Marquenie en W. van Opijnen Hermanus, Z. van J- J. Flippo en E. Bodrij Hendrik Jo hannes, Z. van J. M. Homborg en M. A. C. Keereweer Jannetje, D. van J. Brugman en K. Tetjn. ONDERTROUWD. A- van Polanen en i*. spierenburg EL v. d. Melj jm. 25 J. en M. de Beer jd. 21 j. OVERLEDEN: G. J- Palm, M. 59 J. BOEREN IN WERKVERSCHAFFING. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat stelde aan den minister van Binnenland- sche Zaken de volgende vragen: I. Is het den minister bekend dat kleine boeren, die eigenaar zijn van b.v. meer dan 1 h.a. land, zij het dan ook zwaar belast, evenals hun gebouwen, dikwijls van werkverschaffing worden uitgesloten? II. Is het den minister voorts bekend dat veel werk thans bij wijze van werkver schaffing wordt uitgevoerd dat oorsn "n- kelijk daartoe niet was bestemd en uit mede daardoor veie kleine boeren en u n- ders, benevens kleine middenstanders en z.g. rijke arbeiders zonder inkomen of werk zijn III. Is de minister bereid maatregelen te treffen dat de bedoelde personen wel in de werkverschaffing worden begrepen en als norm van toelating een inkomengrena te bepalen? o BROODELOOZE VARKENSHANDELAREN Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Sluis heeft aan den minister van Econo mische Zaken en A. gevraagd: 1. Kan de minister mededeelen, hoeveel varkenshandelaren broodeloos zijn gewor den door de werking van de varkens centrale? 2. Kan de minister mededeelen. of en zoo ja op welke wijze deze menschen zijn geholpen? DAMMEN. ALPHENSCHE DAMCLUB. Na 10 ronden Is de stand als volgt: Afdeeling L gsp. gw. gel.verL V.—t. Jac. v. Oeveren 7 5 2 12—2 W. de Knijff 6 5 1 10—2 P. Jansen 8 4 2 2 10—6 D. Bevaart 9 2 3 4 7—11 W. v. Berkel 9 3 1 5 7—11 J. Verseput 5 2 2 1 6—4 J. Pudeveen 3 2 1 4—2 J. Godthelp 4 1 2 1 4—4 J. D. v. Berkel 5 2 3 4—6 Jac. v. Olwegen 5 1 4 2—8 M. Oosthoek 7 1 6 2—12 Afdeeling II. J. den Hoed 17 16 1 32—2 G. Groenenberg 16 9 1 e 19—13 C. Schollaardt 11 8 1 2 17—5 J. Nagtegaal 11 6 5 12—10 P. Laros 10 5 s 10—10 W .Oostenbrugge 11 4 2 4 10—12 K den Hoed 14 4 2 8 10—18 G. den Berkel 15 4 1 10 9—21 H. Mol 5 4 1 8—2 W. den Hoed 16 5 11 5—27 J. Laros 8 1 7 2—14

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6