Radio-rede van den Gouverneur-Generaal DE VIJANDEN VAN HÊT BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 2 Januari 1933 Oud-Burgemeester Van Griethuysen -|- UIT DE OMSTREKEN. RADIOPROGRAMMA. FAILLISSEMENTEN. 8-a i OEGSTGEEST ONDER DEN INDRUK. Gistermorgen te 8 uur is na een onge steldheid van eenige weken overleden de oud-burgemeester van Oegstgeest, de heer J. G- M. van Griethuysen, wiens eerbied waardige gestalte men nog kort geleden steeds iederen dag door de parken dier gemeente zag gaan. De gemeentenaren betoonden zich bij 't vernemen van deze tijding, diep onder den indruk, want velen zijn door den overle dene met raad en daad bijgestaan, terwijl de gemeente aan wijlen den heer Van Griethuysen tijdens zijn langjarig burge meestersschap zeer veel te danken had. Jan Gijsbert Martinus van Griethuysen werd geboren den 3den September 1856 te Tuil en 'tWaaL Achtereenvolgens was hij secretaris en ontvanger geweest der gemeente Ameron- gen (van 18831890). Secretaris van Voor schoten (18901893), Burgemeester van Bleiswijk en Moercapelle (18931897), Wijlen de heer Van Griethuysen werd in 1897 benoemd tot secretaris, en in 1900 tot burgemeester der gemeente Oegstgeest, terwijl hij van 19001920 tevens burge meester was van Voorhout. 30 Augustus 1924 werd de overledene benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de vergadering van 17 December 1929 werd den heer Van Griethuysen op de meest eervolle wijze ontslag verleend als secretaris der gemeente Oegstgeest onder dankbetuiging voor de langdurige diensten als zoodanig bewezen Met ingang van 15 Februari 1930 is hem door HM. de Koningin eervol ontslag ver leend als burgemeester dier gemeente, onder dankbetuiging voor de vele en lang durige diensten aan de gemeente Oegst geest bewezen. Aan het einde van de raadsvergadering van 14 Februari 1930 heeft hij afscheid genomen van de wethouders en de raads leden als voorzitter van den raad en als burgemeester der gemeente Oegstgeest. Tevens was de heer v. Griethuysen vele jaren president-kerkvoogd der Ned. Hert. Gemeente, welke functie hij in 1931 heeft neergelegd De overledene heeft tijdens zijn 30-Jarig burgemeesterschap van Oegstgeest steeds 'de belangen dier gemeente en van haar ingezetenen met groote ernst en toewij ding behartigd en daarbij de vereischte onpartijdigheid strikt geëerbiedigd. Allen, die zijn adviezen of hulp inriepen, wisten onmiddellijk waar zij aan toe waren: zijn ja was ja. zijn neen was neen. Voorts stond de overledene bekend als een uit stekend en rustig leider der gemeente raadsvergaderingen. waarin door hem al tijd de goede orde bewaard werd. Een gestadig en plichtsgetrouw werker, wars van uiterlijk vertoon, wien voor de ge meente niets te veel bleek te zijn en die zich veelal een leidende persoonlijkheid betoonde, is met hem heengegaan- Tallooze kwesties, die verband hielden inet de enorme uitbreiding van het zich snel ontwikkelende Oegstgeest, zijn door hem behandeld en tot oplossing gebracht. Zijn arbeid heeft algemeene erkenning genoten, hetgeen meerdere malen duide lijk tot uiting is gekomen, oa.. bij zijn 25- jarig jubileum, alsmede o.a. door de plaat sing van een borstbeeld in het Oranje park. Bij het afscheid van wijlen den heer Van Griethuysen spraken meerdere raads leden hun groote waardeering uit over het vele, dat de overledene in het belang der gemeente heeft gedaan. Wij volstaan hier met er op te wijzen, dat een der beste, trouwste en eerbiedwaardigste burgers van Oegstgeest heengegaan is Zijn nage dachtenis zal in hooge eere blijven! De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag AALSMEER. Plaatselijk Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-comité is thans officieel aangesloten bij het Nationaal Crisis-comité in Den Haag. Tevens is be sloten over te gaan tot instelling van een sub-comité B. Verkeerde praktijken. De directie van het Prov. Waterleiding bedrijf heeft zich in een schrijven tot den Aalsmeerschen Tuinbouwbond gericht, met het verzoek het daarin medegedeelde, door middel der verschillende tuinbouw organisaties, onder de aandacht van bloe misten te brengen. Het geval heeft zich nl. voorgedaan dat bij meerdere kweeke- rijen tusschen de binnenleiding der kwee- kerij, waardoor water uit de sloot wordt gepompt en de binnenleiding der water leiding een verbinding bestond, _zoodat - als de sloot droog was men even goed water had. doch dan uit de waterleiding. Echter bestond ook de mogelijkheid, dat het slootwater in de waterleiding kwam. Bij herhaling is in deze overtreding ge constateerd, boete opgelegd, doch nu zijn weer een tweetal gevallen aan het licht gekomen: Het Prov. Waterleidingbedrijf vestigt er de aandacht op, dat het drin gend noodig is, dat aan dezen toestand een einde komt; de overtreders veroorza ken een ernstig gevaar voor anderen en in het vrvolg zal in elk geval de justitie worden gemengd. Gegund. Het bestuur van „Het Witte Kruis" alhier heeft den bouw van het wijkgebouw opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer G. J. Bouwmeester te Abcoude, die had ingeschreven voor een bedrag van f. 25.291,-. Het gebouw komt aan de Hor tensialaan in Plan Zuid. Door het bestuur der mr. Jacs. Tak's Bewaarschool werd benoemd tot directrice mej. Jac. de Jonge alhier. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Adrianus de Bie, Sloterweg 96, van Eijgelshoven, Kon. Emmastraat 24; Adriaan L. Breure, Aalsmeerderweg 617, van Bennebroek, Rijksstraatweg 101; Pie- ter C. Smit. Venneperweg 835, van Woer den, Steenkuilen 58; Anna M. Koolbergen, Fortweg 28, van Heemstede, Adr. Pouwlaan 45a: Leendert A. van Essen, Aalsmeerder- dijk 310, van Loosdrecht, D 35 rood; Petro- nella M. van Burik, Venneperweg 27, van Koudekerk. B 13; Adrianus Mulders, Nieu- wemeerdijk 75, van Apeldoorn, Soerensche- weg 176; Leendert Bouthoorn. Aalsmeer derweg 386. van Oegstgeest, Warmonder- weg 84 Jacominus van Burgel, Hille- gommerdijk 125 van Almkerk, Gantel- steeg C. 104 Johanna E. Hobo, Venne perweg 1177 van Liss, Heerenweg 2 Petronella Kerkvliet, Sloterweg 1430 van Rijnzaterwoude, Heerenweg 45 Dirk Ooms, Zwanenburgerdijk 299 van Zutphen Groenesteeg 79 Gerharda A, Reimerink, Hoofdweg 678 van Haarlem, Wijde Gelde- loozepad 20 Jacobus J. Veldt, Lijnder- dijk 182 van Amsterdam, Marnixstr. 290 Roelofje Weide, Essenlaan 39 van Mep- pel. Noordeinde 2 achter Margaretha E. van der Zalm, Kruisweg 1619, van Velsen, Schuitstraat 1 Willem Janssen. Hoofdweg 1312 van Hillegom, Hoofdstr. 66. Vertrokken: Petrus J. Driessen, van Nieuwermeerdijk 236 n. A'dam, Overtoom 58 huis Gerrit Wezenberg, van Esschen- laan 41. naar Amsterdam, Jan Evertsen- straat 60 Dirk H. Koning, van Aker- dijk 228, naar Amsterdam, Alb. Vuypstraat 122a Klaas de Rover, van Vennep- perweg 472, naar Voorburg, Wassenaar straat 11 Hendrik van Boom, van Nieuwemeerdijk 105, naar Amsterdam, Sloterweg 1249 Johannes W. Keijzer, van Marktplein 24 naar Deventer. Mr. de Boerlaan 45 Theodorus A. van Kampen, van Kruislaan 13 naar Beesd, Voorstr. 76 Willem F. Jense, van Sloterweg 108 naar Bussum. Brinklaan 146 Jan J. van Essen, van Leimuiderdijk 45. naar De Bilt. Bilthoven, Leijenscheweg 53 Hendri- cus J. Polane, van Venneperweg 544. naar Leiden, Waldeck Piermondstr. 3a Ma- rinus Meijer, van Cruquisdijk 84, naar Heemstede. Kastanjelaan 28 Gerrit Markus, van IJweg 1020, naar Amsterdam. Osdorperweg 434 Francois L. van der Kooij, van Friedalaan 74, naar 's-Graven- hage, Gordingstraat 3, Scheveningen Agatha Wortman, van IJweg 884, naar Hazerswoude, bij ouders. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, d. van J. B. Calvelage en C. G. Rewljk Antonlus, zn. van A. Loogman en D. van Berkel Jo hannes Cornelis, zn. van A. J. van Veizen en J. E. M. van Nieuwburg Richardus Petrus, zn. van G. P. v. d. Ancker en P. J. Bomars Lina, d. van W. M. Roodzand en J. M. Verbree Catholljntje, d. van G. Klootwijk en C. Romeijn Nicolaas, zn. van J. Dekker en K. van Geest Sophia Emma, d. van G. van Doorn en M. C. van Wageningen Cornelia Maria, d. van F. Lucke en M. Heus Helena, d. van C. Kamerman en A. van Zundert Johan, zn. van L. van Andel en M. H. van Buijten Gerrit Matthljs, zn. van C. P. Kwaak en J. van Huizen Jan, zn. van H. J. Teeu- wen en J. M. Zoutman. Ondertrouwd: H. W. Duwel, 23 J. en M. H. Mostert, 20 J. M. Hultema, 23 j. en IJ. Schaper, 23 j. Getrouwd: P. Baars. 60 j. en R. Molenaar, 30 j. G. de Laat, 27 j. en R. Sippens, 24 j. G. Eikelenboom, 25 j. en C. van Elde ren. 23 j. Overleden: Cornelia Benschop, 65 j. geh. met J. van Drunen Cornelia van Gro ningen, 80 j. geh. met J. Schreuders Jo hannes Schreuders, 76 j. geh. met C. van Groningen Gerrit Joore, 69 j. geh. met P. J. M. Lanser. De Landbouwwinterschool. De vereeniging van oud-leerlingen der Landbouwwinterschool te Hoofddorp hield aldaar een goed geslaagde vergadering. Door den directeur der school, den heer J. Woldendorp, werd ingeleid het onder werp: „Moderne bemesting." Uitvoerig zette spreker uiteen de nieu were gezichtspunten die de aandacht vra gen op het gebied der bemesting en in verband daarmede ook in het bouwkundig onderzoek. Aan het einde der bijeenkomst werd nog medegedeeld, dat er plannen be staan om een lezing te laten houden met medewerking van de Wieringermeerdirec- tie over „Het in cultuur brengen der Wie- ringermeergronden aan de hand van de gemaakte film. Aanrijding te Hoofddorp. Omtrent het op den Kruisweg te Hoofd dorp plaats gehad hebbend ongeluk, waar bij Zuster van der Velde uit Amsterdam, zoodanig werd aangereden dat ze in een ziekenhuis in Haarlem moest worden op genomen vernemen we, dat een lichte her senschudding werd geconstateerd en haar toestand naar omstandigheden redelijk is. HILLEGOM. De Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 7 fabrieksarbeiders, 1 snel persdrukker, 1 drukker, 4 grondwerkers, 11 metselaars, 15 opperlieden, 22 timmer lieden, 7 schilders, 1 halfwas-timmerman, 4 mach. houtbewerkers, 2 stucadoors, l loodgieterzinkwerker, 1 steenhouwer. 4 mandenmakers. 1 kistenmaker, 1 vloerleg ger, 1 waschknecht, 2 electriciens, 1 scheepmaker, 2 verw.monteurs, 2 smeden, 2 wagenmakers, 2 bankwerkers, 1 boek binder, 2 broodbakkers, 33 bloemist knechts, 409 landarbeiders, 12 tulnarbei- ders, 3 boerenarbeiders, 2 plantsoenarbel- ders, 10 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige bloemistarbeider. 1 jeugdige tuinarbeider, 1 vr winkelbediende, 3 handelsreizigers, 2 venters, 6 schippers. 1 halfwas-schipper. 1 voerman, 4 chauffeurs-monteurs; l expeditie-knecht, 1 dekknecht, 1 wegwer ker, 8 kantoorbedienden, 1 vr- ben. de 18 jaar, 1 boekhouder 2 handlangers, 1 con troleur, 46 losse arbeiders. Aanvragen werkgevers 2, voldaan. Plaat singen 4. Teruggetrokken 3. Vervallen 13. Werkzoekenden ..werkend" 10; werkzoe kenden „werkloos" 439. Gedeeltelijk werk loos 1. De post stelt teleur! Allen die op den Nieuwjaarsmorgen iets van de Post hoopten te ontvangen, zijn gistermorgen teleurgesteld. Op een stuk papier bij het loket werd be kend gemaakt, dat door een groote vertra ging de post te laat was aangekomen en niet kon worden uitgereikt. Vernomen werd. dat de postauto de ver traging veroorzaakt had. Dat was voor het teleurgestelde publiek aannemelijk. Niet aannemelijk was echter dat deze vertraging de uitreiking van de poststuk ken heelemaal onmogelijk maakte. Als de postauto in plaats van 5 uur om 8 uur arriveert, dan had men om 9 uur ten minste iets kunnen afgeven. Er is nu niet de minste moeite gedaan om de gevolgen der vertraging te verminderen en het pu bliek ook maar iets tegemoet te komen. En dat nog wel op den Nieuwjaarsmorgen De teleurstelling was dan ook zeer groot, INDlE'S INKOMSTEN SINDS 1929 TOT DE HELFT GEDAALD 85. Maar op een goeden dag had Jaap het in de gaten. Hij zag hoe de hommel en een wesp bij elkaar achter een boom op hem stonden te loeren en gelukkig kon le nog net op tijd uit hun nabijheid komen, anders hadden ze hem zeker vermoord. Hijgend kwam Jaap bij de Koningin aan en vertelde wat hij gezien had. De koningin fronste bedenkelijk haar voorhoofd. 86. Jaap de Bie, die al zooveel last ln zijn leven had ondervonden van de wespen en hommels, werd ineens verschrikkelijk kwaad. Ze gaan er aan, gilde Jaap en met nog twintig andere bijen rende hij achter de twee plaag geesten aan. Eindelijk had ie hen gevangen en werden ze achter slot en grendel gezet. Jhr. De Jonge. De Gouverneur-Generaal van Ned.- Indië Jhr. mr. B. C. de Jonge, heeft op Oudejaarsavond 1932 een radiorede uit gesproken waaraan het volgende is ont leend: „Op Oudejaarsavond is het of men be hoefte heeft eikaars gezelschap te zoeken en van gedachten te wisselen, zulks te meer wanneer men in moeilijke omstan digheden verkeert. Het scheidende jaar bracht veelal leed en ongerief en de toe komst is niet zoo heel rooskleurig. Uw stemmen bereiken mij dagelijks in talrijke reguesten, die ik ontvang, in de pers, in talrijke vergaderingen en in debatten in den Volksraad. Ze zijn luid genoeg en niet altijd aan genaam of welwillend. Ik begrijp dit vol komen. De toestand wordt moeilijker en moeilijker en als gevolg daarvan de nood zakelijke maatregelen ingrijpender en harder. Een paar maanden terug waren er verschillende teekenen van opleving merk baar, maar sindsdien schijnt alles op de wereld weer te hokken. Het hoopgevende resultaat van Lausanne heeft aan waarde verloren door de instandhouding van de verplichting tot betaling aan Amerika op 15 dezer. Een spoedige regeling van de internationale schulden is daardoor thans niet te voorzien. Mede in verband daar mede kan men voorshands niet rekenen op stabilisatie van het Pond. De kwestie van ontwapening kan niet uit het stadium der „plannen" geraken. De intematonale economische conferentie is een groot vraagteeken. De oplossing van de moei lijkheden tusschen China en Japan is uit gesteld. Dit alles ziet er niet zoo heel op wekkend uit. Ik ga er thans niet dieper op in en bepaal mij er toe, u te vragen te willen inzien en erkennen, dat wij hier met feiten te doen hebben, welke ontsnap pen aan den invloed van wie ook hier td lande en tevens, dat die feiten den toe stand ook in Ned.-Indië beheerschen, om dat nu eenmaal Ned.-Indië een stuk van de wereld is en geen geïsoleerde positie kan en mag innemen. Het behoeft geen betoog, aldus ging de G.G. voort, dat wij daarvan de gevolgen onder vinden en bedoelde feiten hebben dan ook niet nagelaten hier te lande andere feiten in het leven te roepen, waarvan ik thans dit eene wil noemen nj. dat de landsinkomsten op de huidige basis niet meer bedragen dan ongeveer de helft van dit bedrag in 1929. Gij, die klaagt over salariskorting van 17%, hebt gij u wel eens rekenschap gege ven van wat een korting van 50°/o betee- kent, in 'n huishouding, als die van 't land, vroeg de G.G. Ik leg u en allen die 't met 't land wel meenen, deze vraag voor, omdat ik in verband daarmede wensch te wijzen op den eigenaardigen staatkundigen toe stand, welke hier te lande bestaat. Ned.- Indië is niet een parlementair geregeerd land. In andere landen, waar wel een parlement bestaat, vindt de regeering bij de vervulling van haar taak den nood zakelijken steun bij de regeeringspartij. Zulk een regeeringspartij is als het ware mede verantwoordelijk voor den gang van zaken. Hoe heel anders, is het in deze ge westen. De regeering steunt hier niet op een partij of op een bevriende partijpers. Niemand behoeft eenige verantwoordelijk heid voor den gang van zaken mede te dragen. Ieder kan zich de weelde veroor loven om op elk oogenblik en onder alle omstandigheden, zelfs de moeilijkste, zich tegenover de regeering te plaatsen. Gij begrijpt het gevaar, dat aldus dreigt in omstandigheden als de tegenwoordige. Het wordt dan wel zeer aantrekkelijk de regeering alleen te laten staan. Zijn eigen belangen wenscht men vooralsnog veilig te stellen en wanneer zij worden aange tast verzet men zich. Maar bereikt gij daar mede uw doel? Ik waag het te betwijfelen. In uw gezin eischt ge onvoorwaardelijke medewerking van allen, ten einde het hoofd te kunnen bieden aan de moeilijk heden van het oogenblik. Mag en moet het land niet hetzelfde doen ten aanzien van de landskinderen? Inderdaad, gij kunt de regeering alleen laten staan, zelfs haar tegenwerken, haar verlammen en moede loos maken. Maar gij moogt dat niet doen, al ware het alleen uit welbegrepen eigen belang. Bedenkt bovenal dat niemand voor u ongedaan kan maken wat de wereld- constellatie bedorven heeft. Daaronder heb ben wij allen te zamen te lijden en dit- zullen wij allen te zamen hebben te dragen. Maar wij zullen het ook te zamen te boven kunnen komen. Door uw houding is reeds veel bereikt. Aanpassing en saneering hebben reeds groote vorderingen gemaakt. Daarbij komt dat wij in zooverre er beter voorstaan dan verleden jaar, dat wij thans ongeveer weten waar wij zijn terechtgekomen. Als het tijdelijk proces der aanpassing verloopen is, zal er ook op een lager niveau weer plaats zijn voor blijdschap, tevre denheid en geluk. Ten slotte sprak de G.G. zijn allerbeste wenschen uit voor 'n gezegend Nieuwjaar. VOOR DINSDAG 3 JANUARI 1933. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzendmg 5.30: VPRO. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert Malka Sluzewski (viool) en H. Silzer (piano( 11.00: Voordracht door F. Hulleman 11.30: Vervolg concert 12.00: Orgelconcert uit Schiedam door Pierre Palla 1.302.00: Drs. P. Dykema: Het zieleleven van onze rijpere kinderen 2.15: Gramofoonpl. 3.00: Knipcursus 4.00: Pianorecital Marie d'Oliveira 4.30: Kindervertellingen 5.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO 6.00: Vervolg concert en Gramo- foonplaten 7.30: Engelsche les 8.00 uur: Vaz Dias 8.05: Gra mofoonpl. 8.15: Het ensemble „Russia" o. 1. v. A. Doubatoff 9.00: Paul Ostra zingt chansons. Begeleiding: K. Vermeulen 9.20: Omroeporkest O. 1. v. N. Treep, m. m. v. Lia Fuldauer (sopraan) 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 11.00: Vaz Dias 11.05: Gramofoonpl. 11.1512.00: Vervolg Kovacs Lajos. Huizen, 296 M. Uitsl. KRO-Programma. 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Trioconcert 2.00: Voor de vrouw 3.00: Modeplaatje 4.00: Orkestconcert 6.00: Lezing 6.20: Vervolg concert 6.30: Esperantoles 6.50: Causerie 7.20: Brahmsconcert uit Weenen Circa 8.15: Vaz Dias 9.20: Gramofoonpl. 9.45: Schlagermuziek 10.10: Lezing 10.3012.00: Gramofoon- platen. Daventry, 1554 M. 8.258.35: Cricket reportage 10.35: Morgenwijding 10.50 Tijdsein, berichten 11.05: Lezing 12.20 Orgelconcert Harold Ramsay 1.05: Com modore Grand Orkest o. 1. v. Muscant 2.20: A. Salisbury's orkest 3.20: Eugène Fini en zijn tango-orkest 4.05: Concert Fl. Hooton (cello) en D. Maley (piano) 4.35: R. Tapponier en zijn orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Bach's pianomuziek door J Ching 7.10: Lezing 7.40: Werken van P. Fletcher, B.B.C.-Orkest o. 1. v. Lewis 8.30' „Jane Eyre", van Ch Brontë. Arr. B Couper en H. Rose 10.00: Berichten 10.20: Or gelconcert door G. Ramin 11.0512.20: Lew Stone en zijn Band. Parijs „Radio Paris", 1724 M. 12.20: Concert d. orkest Krettly 7.40: Concert d. orkest Krettly 8.20; Cabaretpro gramma 9.05: Literalr-muzikaal pro gramma. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert u. h. Bellevue-Stranhotel 2.004.00: L. Preil's orkest m. m. v. K. Kamp (zang) en V. Fischer (piano) 7.20: Italiaansche muziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. Reesen 8.05: Zang door V. Knudsen, m, m, v. V. Fischer (piano) 8.20Hoorspel 9.00 Fransche pianomuziek door F. Jensen 9.35: Offenbach-concert door het Omroep orkest o. 1. v. Reesen 10.2011.50: Dans muziek o. 1. v. Jens Warny. Langenberg, 473 M 6.257.20 en 10.40 12.10: Gramofoonpl. 121201.50: Om roeporkest o. 1. v. Buschkötter m. m. v. M. Münstermann (sopraan) 4.205.35 Con cert o. 1. v. Eysler m. m. v. saxophoon 7.25: Concert o. 1. v. Wolf. In de pauze: Mozartconcert door het Omroeporkest o. .1 v. Kühn, m. m. v. solisten 8.40: „Musi- kalische Drehbühne", pianocabaret (De- bussy-Niemann-Toch-Satie), m. m. v. F. Ludwig (piano). Rome, 441 M. 8.05: „II natale del re- dentore", oratorium van Perosi. Orkest leider: A. Paoletti. Koorleider: E. Casolarl 9.35: Kamermuziek m. m. v. koor en or kest 10.15: Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v Leemans 1.30: Gramofoonpl. 1.50: Pianorecital mej. Sarrica 2.052.20: Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o. 1. v. Waloot 6.35: Gra- mofoonmuziek 8.20: Weensch concert o. 1. v. Walpot 8.50: Zangvoordracht door Hél. Paul 9.20- Mozartconcert o. 1. v. A. Meulemans - 10.30-11.20 Gramofoon- platen. 338 M.: 12.20' Gramofoonpl 1.30: Omroepkleinorkest o. I. v Leemans 5.20: Gramofoonpl. 6 50: Omroep kleinorkest en Dubbelmannenkwartet 8.2011 20: Bonte Avond m. m. v. solisten, mannenkwartet en orkest o. 1. v. A. Meu lemans. Zeesen, 1635 M. 7.20: Noragorkest o. 1. v. José Eibenschütz 7.50' Liederen van Verdi. M. m v Josef Schmidt e.a 8 40: „Die Jagd nach dem Gold des Kapltan Kld", hoorspel van R Schneider-Schelde - 9.45: Berichten en tot 11.20: Concert uit Hamburg In de week van 26—31 December 1932 zijn in Nederland uitgesproken 90 faillis sementen. i

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10