DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP m Dinsdag 27 December 1932 KATWIJK AAN DEN RIJN *riag Ri I 8.151 atsParti)t I lur DJH.J uur. iur DJD.I i| 2 Qui I ur n.n.11 ur Zon. ur nm; ar. Zot. i Genees* I I Ine&. Q. Ge. I r Alco. entoon. inst. —4 uur I De Kolendampvergiftiging. ut betrekking tot het ernstig geval kolendampvergiftiging, waardoor het .«bejaarde echtpaar Schreudars, wonende Jlieuw-Vennep aan den Hoofdweg in ^emmermeer, werd getroffen, met het jorigö gevolg dat bij de 80-jarige vrouw [levensgeesten reeds geweken bleken tc werd ons nader medegedeeld dat 'agmorgen ook de 76-iarige man, die xorgwekkenden toestand naar het zie- llgis te Leiden werd vervoerd, aan de olgen is overleden. Motor-ongeluk. bestuurder van een motorrijwiel, de jgehouder B., wilde op den Sloterweg Haarlemmermeer met een flinke vaart groote vrachtauto passeeren, doch daarbij zoover naar rechts uit dat [motor, op de duozitting waarvan zijne Jtgenoote was gezeten, in den grasberm jite en omsloeg. Beide personen vielen af en bekwamen zoodanig letsel dat ze auto naar hunne woning moesten •den gebracht. De ontboden geneesheer stateerde bij den heer B. armbreuk en |tte overbrenging naar een ziekenhuis "jdzakelijk. De vrouw was er met een fitte beenkneuzing afgekomen. der "32 I Nieuw- 523. aan de den te be- t mei. niei j E] I haar Doof I ze be- JCtritt ït hei bezni- ■t een van hotel ge- JU id»- roord ote if de dea ota op- HÏLLEGOM Auto-botsing. Elhier zijn twee auto's in de Hoofd- at by de Remise-woningen tegen gereden; de slag kwam goed aan en 5 op verren afstand te hooren. Een per- fcenauto was zwaar beschadigd, beide igens moesten weggesleept worden. Een bestuurders schrijft de oorzaak toe slippen. De politie stelde een onder- c in. De bloerabollenbeurs. presentielijst werd door 96 per- gefceekend. In den handel viel een Ij flauwe stemming te constateeren, iwel de Gladiolen en Begonia's nog prijshoudend bleven. Do mindefe lag en aanbod houdt wellicht verband it de komende feestdagen. De boycot de onderteekenaren van het beper- fscontract was er zeker niet vreemd In vele groepjes werden de uitslagen de op tooverslag gehouden vergade- n der onderteekenaren, gehouden te en de niet-onderte?kenaren gehouden Hillegom druk besproken. In het laatste irsuur ontwikkelde zich een rrroote inscholingen van handelar?n-niet kvvee- s van hyacinthen, waarin propaganda ird gemaakt voor vrijheid van handel. Beurs geleek geheel gemetamorpho- r d in een vergadering. In de serre van het hotel, een zeer ihikte gelegenheid voor het opstellen in bloemen, zagen wij een keurig gearran- «rde mand met Enk. Rood La Victoire, pgezonden door de N.V. Eerste Bloemb. pparatie en Cultuur-Maatschappij te fogelenzang. De bollen waren van waren- Suiscultuur en verder behandeld volgens ge loonpreparatieme'hode en Maatschappij. [Bollen van 17 c.M. droegen flinke trossen dej verhouding kluit tot bloem was even eens perfect. Naar wij vernemen heeft de Maatschappij door het overtollige water van Oct. j.l. veel schade gekregen aan haar voor den broei gekuilde bollen, hetwelk de oorzaak is, dat zij niet op de Kersttentoonstelling te Haarlem zal exposeeren. Arbeidsbemiddeling. I Bij de arbeidsbeurs staan ingeschreven 7 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 drukker, 1 betonwerker, 4 grondwerkers, 13 metselaars. 15 opperlieden, 23 timmer lieden, 8 schilders, 1 halfwas-timmerman, 4 mach. houtbewerkers, 2 stucadoors, 1 halfwas-metselaar, 1 steenhouwer, 4 man- jdenmakers, 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electriciens, 1 scheep maker, 2 verw. monteurs, 1 simd, 2 wagen makers, 1 bankwerker, 1 boekbinder, 2 broodbakkers, 32 bloemistarbeiders, 400 landarbeiders, 13 tuinarbeiders, 4 boeren arbeiders, 2 plantsoenarte'ders, 7 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige bloemistarbeider, 1 jeugdige tuinarbeider, 1 vr. winkel bedienden, 3 handelsreizigers, 2 vangers, 5 schippers, 1 halfwas-schipper, 1 voerman, 5 chauffeurs-monteurs. 1 exp. knecht, 1 wegwerker, 10 kantoorbedienden, 1 vr. kantoorbediende ben. de 18 jaar, 1 boek houder, 2 handlangers, 1 controleur, 45 losse arbeiders, totaal 641. Aanvragen werkgevers 4 Voldaan. P'aat- singen: 5. Teruggetrokken10. Vervallen: 27. Werkzoekenden „werkend 10. Werk zoekenden „werkloos" 630, vorige weer 626. Gedeeltelijk werkloos: 1. Aanwezig en te bevragen aan het ïureau van politie: huissleutel, tangetje, wollen handschoen, bril in etui. paar nappa [handschoenen, rozenkrans in etui, tabnks- Pïjp- toepasselijk woord reikte ds. riiè IS aan 'eder van leerlingen, bUbeltje u'it Rinecn verlaten' Na gemeenschappelijk zingen van Ps. «lei 1 Gn dankgebed werd de feestviering gesloten. Met een boekje en een extra pakje voor thuis gingen de kinderen vroo- ïijK en voldaan huiswaarts. Door bijzondere omstandigheden zal de op 28 Dec. a.s. vastgestelde KERSTFEEST VIERING der N. H. 2771 Zondagsschool RIBT DOORGAAN. het over- J- Het aantal werkloozen is nu terwijl het de vorige week 626 was. 630. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een mooie Kerstfeestviering. Op den 2den Kerstdag had in de Gèref. •erk de Kerstfeestviering plaats met de "nderen der Geref. Zondagsschool. De voorzitter van het Zondagschool- sstuur, de heer C. Korpelshoek, opende, 'aarna hij een kort inleidend woord sprak. Vervolgens werden onder leiding van den P. A. Schoneveld, eenige Kerst- lederen gezongen. Door één der onder wijzeressen, mej. A- v. d. Perk, werd op fitnemende wijze het aloude Kerstverhaal Jerteld. Zoowél door jongere als oudere ■terlingen werden teksten en verzen, op ae' Kerstfeest betrekking hebbend, uit het 'oofd opgezegd. Op natuurlijke en boeiende wijze ver fde mej. A. Minnee een ontroerend ver- u:. "Dc sterke Vader". Het geheel werd afgewisseld door het Hagen van Kerstliederen en het uitdeelen I an versnaperingen. De heer Jac. Bezien sprak zijn blijdschap Iover het meeleven van de ouders, dat IJukwam in de goede behandeling voor die* bjestviering en in de gehouden collecte KATWIJK AAN ZEE. De heer A. Rovers t. Zaterdagavond om 8 uur is in Academisch Ziekenhuis te Leiden leden de heer A. Rovers aan wien Vrijdag morgen een tramongeval overkomen was. In hem verliest liet verenigingsleven hier ter plaatse een actief, meelevend lid. In de eerste plaats moet de overledene genoemd worden als penningmecser van de groote vereeniging „d? Verpleging" met hare duizenden leden. Deze vereeniging heeft nu in vier maanden tijds haar voor zitter en penningmeester door den dood moeten missen. Wie inzage kreeg van de boeken van den heer Rovers, stond ver baasd over zijn werkzaamheid en accu ratesse. Alles was al reeds ongeveer geheel gereed voor de komende jaarvergadering. Vanaf de stichting was hij penningmeester dezer vereeniging. Ook was hij een der oprichters. Voorts was de overledene voor zitter van de Werkliedenvereeniging „de Eendracht"; voorzitter van het Stormramp- comité; voorzitter van den plaatselijken Metaalbewerkershond; lid van hst bestuur van den Chr. Besturenbond; lid van de Commissie voor Werkverruiming. De overledene Iaat een vrouw met zes kinderen achter. De begrafenis zal plaats hebben Woens dagmiddag om 2 uur. Kerstviering van de Zondagsschool „De Graankorrel". In de Geref. Kerk had de Kerstfeest- viering plaats, waarbij de ouders even eens uitgenoodigd waren. De leiders de heeren J. Heutink en H. Sleurink, wisten de kinderen met hun vertellingen zeer te boeien. Ook hier werden door de kinderen der Zondagsschool vele liederen gezongen waarna ten slotte de versnaperingen en Kerstboekjes werden uitgedeeld. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 1014 werkzoekenden, waarvan 812 gehuwd, zijnde: 6 stucadoors, 39 opperlieden, 33 timmerlieden, 18 schilders, 33 metselaars, 186 losse arbeiders, 230 visschers, 2 straat- makers, 13 motordrijvers, 1 machine-bank werkers, 3 monteurs, 1 smid, 5 fabrieks arbeiders, 1 pottenbakker, 22 kuipers, 1 zeilmaker, 13 varensgezellen, 3 chauffeurs, 1 scheepmaker, 2 mandenmakers, 11 sto kers, 9 binnenschippers,. 2 loodgieters, 216 landarbeiders, 3 boerenarbeiders, 3 tuin lieden, 5 bloemisten, 105 grondwerkers, 1 kok, 1 monteur-chauffeur, 1 machinist bankwerker, 1 behanger-stoffeerder, 1 warmoezenier, 1 broodbakker. 1 bedrijfs leider. Beneden 18 iaar: 2 landarbeiders, 3 losse arbeiders, 1 timmerman, 1 visscher, 1 huishoudkundige. Schippers vereeniging „Schuttcvaer" De afd. Katwijk van bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in „Casa Cara." De voorzitter, de heer W. Zuyderduyn, sprak een welkomstwoord, Spr. herdacht het overleden lid den heer C. de Wit. De heer C. van Rijn, secretaris, las de notulen voor van de twee vorige vergaderingen, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarvan bracht hij het jaar verslag over 1932 uit. Spr. schetste uitvoe rig de groote kentering in het bedrijf van het goederenverkeer en gaf vervolgens een overzicht van de voorstellen, die Inge diend werden met de resultaten ervan. De heer van Rijn bracht daarna het fi nancieel verslag uit, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f. 15.05. Het aan tal leden was gestegen van 48 op 54, het geen een stap in de goede richting was. De kascommissie, bestaande uit de heeren P. Plug en W. Vis, verklaarden dat de boeken van den penningmeester in goede orde waren bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, de heeren C. van Rijn en G. van Zuylen herkozen. Op voorstel van den heer J. Plug werd besloten aan den gemeenteraad een adres te richten, waarbij verzocht zal worden om bij de verplaatsing van den nieuwen kolentransporteur het gedeelte, dat uit de wal steekt, ophefbaar tc maken. Dit we gens belemmering van de vaart indien er niet gelost wordt. De medewerking hierbij zal gevraagd worden van de reederijver- eeniging „de Vuurbaak." Op voorstel van den voorzitter en eenige leden zal een schrijven aan de gemeente Warmond gezonden worden om te ver zoeken om een kap om 't licht op het Tol huis bij het Warmonderhek aan te bren gen. daar de schippers last van dat licht hebben. Ook zal gevraagd worden om het roode licht op de Padoxbrug bij de War monderspoorbrug van een geringere kaarssterkte te doen zijn. Daar door den gemeenteraad van Kat wijk afwijzend beschikt is op het voorstel voor drinkwatervoorziening voor de schip pers ln het Prins Hendrikkanaal, zal aan het Hoofdbestuur gevraagd worden, of dit college zich verder met deze zaak wil be lasten. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren C. van Rijn en P. Plug; tot plaatsvervan gende leden de heeren Kr. Haasnoot en W. Vis, waarna de voorzitter deze vergade ring. sloot. Kerstfeest der Padvindsters, Zaterdagmiddag hebben de Katwijksche padvindsters aan de armste kinderen een gezellig Kerstfeest verschaft in haar Club huis in de Zuidstraat. Bij ingezetenen waren gelden daartoe ingezameld. Van de opbrengst waren verschillende kleeding- ?lc ruim f.66 had opgebracht. Vervolgens stukken gekocht welke aan de kinderen, wacht hij verslag uit omtrent het gedrag die daaraan _groote behoefte hadden wer- t a? 1 ceren van de kinderen in het I iv, ,°°P®n jaar. Het aantal punten dat I sterk uiteen liep werd mede- I «edeeld. den uitgereikt Ook werd aan ieder een groot krentenbrood uitgereikt. De pad vindsters hebben dien middag een mooie daad verricht. Kerstfeestviering van de Zondagsschool „Het Mosterdzaadje." In de Nieuwe Kerk werd de 75ste Kerst- feestviering gevierd. Het eerst verschenen de kinderen van 6, 7, 8 en 9 jaar. Ds. Rut gers vertelde aan deze afdeellngen de Kerstgeschiedenis. Voor de kinderen van den leeftijd van 10, 11, 12 en 13 jaren, die daarna kwamen, verhaalde ds. Pras het schoone Kerstverhaal. Bekende kerst liederen werden gezongen. Ten slotte had de uttdeellng van de tractaties en de Kerstboekjes plaats. Vele ouders waren bij deze Kerstviering aanwezig. Ongeveer 200 kinderen, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens de Zondagschool verheten, bleven nog even achter, zij werden door ds. Pras met een toepasselijk woord toe gesproken, waarna hun een bijbel werd uitgereikt. Uitvoering van de Chr. Zangverecn. ..Hallelujah." Gisteravond had in de Oude Kerk bo vengenoemde uitvoering plaats. Voor den aanvang van de uitvoering leidde ds. Rut gers de bijeenkomst in. Na het zingen van Gezang 2 vrs. 3 heette hij namens de zangvereenlging allen hartelijk welkom. Hij deed mededeellng van een schrijven van den beschermheer der vereeniging, mr. dr. J. Schokking, die verhinderd was te genwoordig te zijn. Daarna gaf hij de lei ding over aan den directeur, den heer P. de Rook uit Leiden. Dat velen naar de Oude Kerk getrokken waren, zal we! oor zaak gevonden hebben in het feit dat het Kerst-Oratorium van Jos. Vranken uitge voerd werd. Was het verleden jaar een groote teleurstelling, dat mevr. Verloop Kruyt haar partituur niet zingen kon, dit maal heeft zij allen met haar schoon stemgeluid bekoord. Een groot gedeelte van het Oratorium kwam voor haar reke ning. Met haar sopraan heeft zijn aller bewondering weggedragen. De heer Frans Urlus uit Noordwijk, zong als bariton de vertolking van den evangelist. Deze reci tatieven werden met volle aandacht aan gehoord. Op hoogen prijs werd gesteld de medewerking van het strijkorkest, be staande uit leden van hei Residentieor kest en van het Concertgebouworkest uit Amsterdam. Deze artisten hebben het zangkoor goed gesteund, evenals mej. Mlen de Roode, die voortreffelijk aan den vleugel begeleidde Wat het koor zelf betreft, dit heeft bij deze uitvoering blijk gegeven, dat het on der leiding van den heer P. de Rook, er niet tegen opziet om een Kerstoratorium als dit ten gehoore te brengen. Sommige gedeelten muntten boven de andere uit, zooals het „Eere zij God in de hoogste hemelen", enz. De moeilijke, technische gedeelten werden zuiver weergeven. Ook bij het laatste gedeelte kwam uit welk een klankvolume het koor ontwikkelen kan. Het is een schitterend geslaagde uit voering geweest, waarop „Hallelujah" met groote voldoening kan terugzien. In de pauze bracht de heer Nic van Beelen verschillende motieven uit bekende Kerstliederen op het kerkorgel ten gehoore die door de aanwezigen meegezongen werden Ds. Rutgers sprak een'zletwoord. Hij dankte de zangvereenigtng ^Halleluja" voor den genotvollen avond aan allen ge geven. In de eerste plaaté bracht hij een woord van dank en lof aan den directeur, evenals aan de solisten en aan de leden van het strijkorkest en ten slotte aan den organist. Na nog een woord gewijd te hebben aan Hem. dien In Bethlehem ge boren is, werd door ds. Rutgers, nadat staande gezongen was Ps. 72 vrs. 11 met het „Onze Vader" geëindigd. Op de Visscherijschool, directeur de heer C. Varkevisser, zal de gelegenheid opengesteld worden zich te bekwamen in het Morse-seinen. H- v. d. M uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte van liet feit dat hij aangevallen werd do u een hond van C. d. D., waardoor zijn kleeding be schadigd werd o NOORDWIJK AAN ZEE Vergadering Vereeniging „Zeebad". De bovenstaande vereeniging vergader de ln hotel „Centraal" onder voorzitter schap van den heer A. Vermeulen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de slechte resultaten van het afgeloopen seizoen. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Van het gemeentebestuur was een schrijven ontvangen, waarin gevraagd werd, welke plaats door de Vereen. „2tee- bad" als de beste werd geacht voor het plaatsen van een muziektent te Noordwijk aan Zee. Dit schrijven was ontvangen naar aanleiding van een door „Zeebad' gezonden adhaesie-betuigtng aan 'n adres van ,De Echo der Duinen" om een muziek tent'voor Noordwijk aan Zee. Geadviseerd werd als beste plaats aan den Noord- Boulevard ongeveer voor Oranje-Hotel. Vervolgens was de penningmeester, de heer Th. Verloop aan het woord. Deze gaf eerst een financieel overzicht van het algemeen reclamefonds voor Noordwijk, dat aan „Zeebad" als een der belangheb benden bij dit fonds, rekening en ver antwoording schuldig is. De cijfers waren oud saldo f. 207.50, Totaal inkomsten met vorig saldo f. 2895,88. In totaal is uitge geven f. 2408.92, zoodat het nieuwe saldo f. 486, 96 bedraagt. Vervolgens circuleerde de rekening onder de leden, die een In zicht konden krijgen wat er alzoo voor het geld gebeurd ls. Advertenties ln pro vinciale én groote bladen, reclame vooi Noordzeebadplaatsen en op het Flora park. Dan kwam aan de orde de rekening van het informatie-bureau. Totaal inko men met saldo f. 3708.99: uitgven f. 3418,86 alzoo een sldo van f. 290,13. Medegedeeld werd dat thans alle aandeelen van het gebouwtje zijn ingelost of cadeau gegeven. In ieder geval, het is niet meer bezwaard. De financiën van de vereen. „Zeebad" gaven het volgende beeld: inkomsten en saldo f. 821.09: uitgaven f. 462.50'/.- en dus een saldo van f. 458.59, waarin is begre pen f. 200, die gereserveerd zijn voor een eventueel nieuw informatiebureau. Dus het eigenlijke saldo bedraagt f. 256,59. Daarvan wil men weer een bedrag op de reserve voor dit bureau plaatsen omdat het noodlg is dat het informatie-bureau vernieuwd wordt. Deze reserve wordt alleen dan voor het bureau gebruikt als de vereen, voor Vreemdelingenverkeer als medebelanghebbende een zelfde bedrag voteert. Een commissie tot het nazien der boeken constateerde dat de boeken keurig in orde waren. Dank werd gebracht aan den penningmeester, de heer Th Verloop voor zijn onverbeterlijk beheer. De begrooting van „Zeebad" werd aan genomen met een eindbedrag vn f. 733,59, waarin reeds rekening was gehouden met de voorgestelde contributieverlaging. De secretaris, de heer Elzlnga las hierna het jaarverslag 1932, wat een lijvig stuk werk was. Aan dezen functionaris werd dank gebracht De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende heeren A. Vermeulen en C. v. d. Wiel weer herkozen werden. De volgende contributie-regeling werd voorgesteld: kleine hulzenverhuur ders f. 1,50 per jaar, villa-verhuurders f. 2,50 en pension f. 5,00. Daar het een verlaging moet zijn der contributie zullen zij die nu een minder bedrag betalen dan voor een zekere klas nu zal gaan gelden, het oude bedrag blijven betalen, BIJ de rondvraag werd er nog eens de aandacht op gevestigd, dat er 's nachts in de Zuid duinen zoo goed als geen enkele lantaarn brandt. Aan het bestuur werd verzocht tc vragen aan het gemeentebestuur enkele nachtbranders te doen plaatsen in de omgeving Zuid-Boulevard en Rembrandt- weg. Werd toegezegd. Vervolgens werd nog eens een oud stokpaardje bereden, nl. de waterleiding-tarieven, die volgens de aan wezigen niet billijk zouden zijn. Een de putatie zal by het gemeentebestuur een onderhoud vragen en trachten verbeterin gen te verkrijgen. Een boekje werd be sproken dat door de spoorwegen ls uitge geven, waarin de badplaatsen NoordwUk en Katwijk niet voorkomen Opgemerkt werd dat deze plaatsen niet direct aan de spooriyn liggen en er waarschijnlijk daar om niet opstaan. De voorzitter zal zich deze zaak aantrekken en onderzoeken of hierin verandering te brengen is, door te verzoeken onl ook Noordwyk in deze gids op te nemen. Hierna volgde sluiting. NOORDWTTKERHOUT. Opzegging van het looncontract tegen 1 Maart a.s. De bloemist patroors hebben beslo'en het loopende jaarcontract met hun arbeiders tegen 1 Maart a.s, op te zeggen. De loonen zullen alsdan «-eer belangrijk verlaagd worden. Opgewekte Kerstviering. Met gróote opgewektheid werd hier alom het Kerstfeest gevierd. In de Ned. Hcrv. Kerk prijkte een prachtige Kerst boom. waarom 's middags 5 uur, dc kin deren verzameld waren der Herv. Zon dagsschool Er werden Kerstverhalen ge daan. versnaperingen uitgedeeld, en a'len kregen aardige en doelmatige geschenken I mee naar huls. De Centrale Bakkerij stelde gratis broodjes beschikbaar. In het gymnastieklokaal der R.K. St. Jozef-scholen was eveneens druk he.osk Daar werd een tentoonstelling gehouden van alles wat de leerlingen ln "t af geloopen jaar vervaardigd hadden en wat zeer zeker bewondering wekte. In de Zilk had een Kersttentoonstellinps plaats in de bovenzaal van het Parochie huis. Daar werden bewonderd gemaakte kledingstukken, handwerken enz. vervaar digd door dames van „de Derde Orde alles bestemd voor behoeftige gezinnen. Gedurende de expositie bracht het R.K. knapenkoor eenige liederen ten gehoore, terwijl verschillende attractie's het bezoek aantrekkelijk maakten. Raadsagenda. De raad komt morgenmiddag ie 3 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling van de reke ning van het Grondbedrijf, dienst 1931. 3 Voorloopige. vaststelling van de go- niecntereken'ng, dienst 1931. 4. Voorstelling van B. en W. tot ruiling van grond met den Noordzftderpolder. Het Pensioen- en Toeslagfonds voor het Eloembollcnbedrijf zal de eer te termijn over het loopende contractjaar deze week uitbetalen door bemiddeling van den heer C. v, d. Voet. Het bestuur van den Noordzijder- polder heeft aangekocht twee water-in- mallng-inachlne's gelegen aan don Buurt weg en achter het St. Bavo-gcsttcht, tevens heeft liet bestuur besloten over te gaan, tot ruiling van een stuk grond aan den Langevcldcriaan met de gemeente, waar» door de Langevelderweg verbreed kan worden. OEGSTGEEST- Wederom een been gebroken. In den nacht van Zaterdag op Zondaf) trof den nachtpolitieagent P. de Wit weder om een ongeval. In Poelgeest is hij met zijn rijwiel zoodanig gevallen dat ziin linkerbeen brak op dezelfde plaats als in den afgeloopen zomer, toen hij, zooals be kend, door een auto werd aangereden. Per ziekenauto van N euwkoop is hij naar het St Elisabeth-ziekenhu's tc Leiden ver» voerd en aldaar opgenomen. VALKENBURG. Dc bouw der nieuwe pastorie. Konden wij eenigen tijd geleden melden, dat dc Herv. Gemeente besloot een nieuwe pastorie te bouwen, inmiddels is dc heer J. Oosterlee, de aannemer onder leiding van den architect, den heer Fontein uit Leiden met bekwamen spoed "t werk be gonnen, Sierlijk van lijn verheft 't flinke gebouw zich aan de Valkenburgerweg. Be gunstigd door 't fraaie weer Is men nu al druk bezig met kappen en kan de toeschouwer constateeren hoe 't gebouw worden zal. Algemeen Is men bet er over eens, dat architect en aannemer eer van hun werk zullen hebben en dat dc Hcrv. Kerk een keurige pastorie zal krijgen. Bedankt voor het beroep. De heer H. J. Langman, candidaaf ie Zaandam, heeft voor het beroep naar do Herv. Kerk bedankt De heer J. Haantjes, alhier is benoemd tot res. 2e luitenant bij het ie Reg. Onber. Art. te Gorkum. VOORHOUT. Vergadering „Klein Vee." (Door Veredeling Verbetering.) Deze vereeniging vergaderde in heb Parochiehuis. De voorzitter de heer C. Hoogervorst opende en verzocht den secretaris de no tulen van de vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden vast gesteld. Medegedeeld werd dat half Januari 1933 een onderling concours zal plaats hebbzn. De voorzitter vroeg de medewekring van alle leden. Op dit concours zal de heer Daudij uit Lisse als keurmeester optreden. ALs aanvulling van een lid controle-com missie en een reserve-afslager werden resp. gekozen S de Bruin en J. v. d. Post. Een gratis verloting had plaats Een bestuursvoorstel werd aangenomen om 4 konhnen te geven aan het werk- loozen-comité alhier; C. v. Werkhoven Jr. en Joh. v. Leeuwen voegden elk nog 1 ko nijn er voor dit doel aan toe. Het zal djs aan spanning niet ontbreken als om deze konijnen in het Parochiehuis gekaart wordt. Na rondvraag volgde sluiting. 75. Al heel spoedig xwam Jaap met den bijenburge meester en de agenten in het wespendorp aan. De wespen zaten nog altyd in de vergaderzaal opgesloten en er heerschte een geweldig lawaai. Toer. Jaap aan het venster klopte, werd het doodstil. Mogen wij hier arbeiden of niet vroeg Jaap met een harde stem Neen, riepen de wespen terug. Dan doen we het toch, zei Jaap en hij liet de wespen opnieuw zitten. 76. Zoo konden de bijen dus aan het werk. Het was wel een heel karwei. Ze moesten de honig uren ver weg- diagen, maar het loonde de moeite meer dan noodle was Er kwamen hoe langer hoe meer bijen en eiken dag opnieuw ging Jaap naar het venster. Maar de wespen waren koppig en hoe hard het hun viel, ze gaven niet toe en ze schreeuwden luidkeels, dat ze wraak zouden nemen. R_8

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7