NiVEA DE DIENST LEIDEN-HAARLEM GEÉLECTRIFICEERD. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 December 1932 Proefrit met de nieuwe wagens. SCHEEPSTIJDINGEN. FAILLISSEMENTEN. RECHTZAKEN. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. HOE HET MET DE „VERKEERSVEILIGHEID" STAAT. Paardentram, stoomtram, electrische tram! Zoo Is de ontwikkeling, die wellicht nog naar andere mogelijkheden voert. De electrische" der N.Z.H.T.M., met haar immer actieve directie, wint op de lijnen dier maatschappij steeds meer veld, waar mee aan de elschen van den modernen tijd zoowel als aan de wenschen van het publiek tegemoet wordt gekomen! Op het einde van deze maand behoort het ouderwetsche stoomtrammetje op de lijn LeidenHaarlem voorgoed tot het verleden. Nieuwe tijden, nieuwe zeden! Dan wordt op 30 December de electri sche dienst Lelden—Haarlem officieel ge opend, dan treedt een nieuwe phase op in de geschiedenis der N.Z.H.T.M., aan welker totstandkoming velerlei langdurige en gecompliceerde onderhandelingen met Rijk, Provincie, gemeenten en particulie ren noodzakelijk waren: een zware en moeizame arbeid zal op dat tijdstip vol trokken zijn! Dan rijdt men door de dor pen Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hille- gom, Bennebroek en Heemstede naar Haarlem niet meer in 2 uren, doch slechts in 80 minuten, gezeten In de nieuwe, mo derne en uiterst comfortabele harmonica- tweelingwagens. geconstrueerd door de N.V. Kon. Frabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes te Haarlem. Welk een vooruitgang! Met een dezer wagens maakten wij Za terdagmiddag een proefrit vanaf de remise aan den Rljnsburgerweg tot aan het sta tion Haarlem, onder leiding van den ener gieken directeur der N.Z.H.T.Mden heer Burgersdijk, terwijl tevens o.a. mede aan wezig was Ir .Modderman, chef van exploi tatie te dezer plaatse, welke beide heeren onvermoeid waren in 't verstrekken van inlichtingen betreffende het nieuwe wagentype, de route, vragen inzake moge lijke gevaren langs den weg, waaromtrent wij tijdens den aanleg wel eens onrust barende mededeelingen ontvingen. Indertijd is door ons reeds een beschrij ving en een foto van het nieuwe wagen type gegeven: onze hooggestelde verwach tingen zijn niet teleurgesteld! De nieuwe harmonicatram bestaat uit twee wagens, rustende op 3 trucs: men had ook de keuze uit motorwagen met aanhangwagen, doch dit twee-assige model had diverse bezwaren, in het bijzonder voor groote snelheden, waarbij hevig slingeren ont staat. Het nieuwe model, met motoren voor en achter, alsmede I truc in 't midden, juist daar waar de verbinding tusschen de beide wagens door middel van de z.g. harmonica tot stand komt, ligt absoluut rustig op den weg, hetgeen wij tijdens den rit consta teerden. Deze rustige ligging wordt mede verhoogd door de rails, die o.a. bij Benne broek een lengte beslaan van 24 M„ terwijl de oude rails elders op vele plaatsen tot 50 M. aan elkaar werden gelascht. De belde deelen dezer zg. tweelingwa gen, waarvan 10 stuks voor de geëlectrifi- ceerde lijn LeldenHaarlem zijn gefabri ceerd. worden mede verbonden door een plaatconstructie, waarbij de beweging der een „éénheid" vormende wagens ten op zichte van elkaar, zeer gering is. I Een groote verbetering tegenover de z.g. harmonicatrolnen kan hier opgemerkt worden. Daar de motoren zich voor en achter bevinden zijn de wagens natuurlijk niet afzonderlijk te gebruiken. De bestuurder, die vanaf het voorbalcon een prachtig, royaal uitzicht over den weg heeft welk een verschil met de oude stoomlocomotieven! sluit en opent op pneumatische wijze de deuren. Zeer juist is hier gezien de niet volkomen sluiting door middel van een stuk doek wordt deze eerst bereikt zoodat niemand bij een eventueel dichtslaan der deuren, zich de hand kan bezeeren De „eenheid" biedt aan 150 personen plaatsruimte, doch bij reeds gehouden ritten op andere lijnen werden er 175 personen mee vervoerd, ter wijl er toen nog gemakkelijk 15 passagiers bij konden, aldus verzekerde ons de heer Burgersdijk. De kosten eener wagen be droegen f 43000.hetgeen neerkomt op plusminus f300.per passagier, of f. 100 minder dan bij een autobus. De gemakke lijke zitplaatsen, met de fraaie leeren kus sens, de leuningen, het ruitensysteem, waarbij het mogelijk is, ook bij regen met geopende ramen te rijden: alles wijst er op, dat de directie zich geen moeite ge spaard heeft, het den passagiers zoo aan genaam en comfortabel mogelijk te ma ken, terwijl de firma Beynes alle eer toe komt voor dit schitterend fabricaat! In 't bijzonder ging onze aandacht uit, naar het groote en belangwekkende punt der verkeersveiligheid, die door de elec- trificatie in gevaar zou zijn gebracht. Onmiddellijk nadat de tram, welke ook uiterlijk een bijzonder fraaien indruk maakt, de met een oppervlakte van 90 x 14 M. uitgebreide remise aan den Rljnsburgerweg had verlaten, stelden wij daaromtrent den heer Burgersdijk een vraag. Men kan, luidde het antwoord, de Rijks straatweg beschouwen als zijnde bestemd voor doorgaand verkeer, zooals de Rijks waterstaat dat doet, doch ook uit het oog punt van locale verkeersverbinding tus schen de onderscheidene dorpen aan dezen weg, in welke richting onze opvatting meer gaat. Na lang wikken en wegen moest tusschen beide opvattingen een compro mis gesloten worden, hetgeen naar beste weten en kunnen dan ook geschied is. Voor degenen, die het principe „doorgaand ver keer" huldigen, zullen zeker, als men dat wil, bemerkingen te maken zijn, voor de andere categorie zijn er stellig veel min der bezwaren De uitvoering hinkt eigen lijk op deze twee gedachten, hetgeen ze ker onjuist is. De lijn moest als ideale oplossing natuurlijk geheel aan één kant liggen, maar dat kan nu eenmaal niet in verband met de verordeningen, waarbij bepaald is, dat binnen de kom der dorpen de tramlijn in het midden van den weg moet rijden, zooals zulks eveneens in de steden het geval is. Wij merkten dan ook op. dat aan 't begin en 't eind van ieder dorp de tram van de kant naar 't midden van den weg of omgekeerd wijkt. Natuurlijk is 't moge lijk, dat een onvoorzichtig automobilist op deze kruisingen met de tram in aanraking komt. De gevaren, daaraan verbonden, komen ons echter na uitleg der directie, overdreven voor: immers, door middel van lichtseinen en stopteekens, door de duide lijk zichtbare loop der rails en bovenlei ding, door 't verbreeden van den weg op meerdere plaatsen en velerlei andere maatregelen, wordt de oplettende auto mobilist voldoende gewaarschuwd. Met roekelooze chauffeurs kan men nimmer en nergens rekening houden! Slechts voor de .Inhalende" automobi list zou gevaar kunnen bestaan. De ver- keerskruisingen met „fuiken", waarin de automobilist te pletter rijdt, te betitelen, lijkt ons bij de noodige oplettendheid van diens zijde, zeer eenzijdig gezien. Er zijn natuurlijk verschillende punten, waar de weg smal is, en waar voorzichtig heid en uitkijken geboden lijkt. Daarente gen schijnt elders de veiligheid op eenige strooken zekerder dan voorheen, door de verbreeding op verschillende punten. Trouwens: de z.g. „fuiken" bestonden reeds ten tijde der stoomtram; het eenige verschil bestaat hierin, dat de kruisingen nu naar een grooteren afstand van de dorpen zijn verplaatst. Het is dan ook zeer goed mogelijk, dat bij verdere uit breiding der gemeenten, zoodat in den loop der jaren één continuiteit wordt ver kregen, de lijn nog eens geheel naar het midden van den weg wordt overgebracht en het „verkeerskruisingen'-probleem ge heel kan worden opgelost. De kwestie voor 't doorgaand verkeer naar Amsterdam wordt overigens in de toekomst geheel op geheven, wanneer de groote nieuwe Rijksstraatweg over Schiphol zal zijn aan gelegd, waardoor het verkeer ook niet meer vlak achter 't Groene Kerkje om plaats vindt. Rekening dus houdend met de overwe ging dat de lijn allereerst een verbinding moet vormen tusschen de dorpen onder ling, achten wij de uitvoering, met alle daaraan verbonden bezwaren, als ont eigeningen, waarbij soms nog niet tot overeenstemming kon gekomen worden, zoo doeltreffend mogelijk, al blijven na tuurlijk uit verkeersoogpunt bezwaren oe- staan, waarover men zich echter wellicht zal willen heenzetten, indien men alle moeilijkheden kent, die in acht genomen moesten worden. Op menige plaats merkten wij speciale baangedeelten op. die geheel buiten den weg liggen; het enkeLspoor dat ten hoogste 1000 a 1500 M. beslaat, wordt op automa tische wijze beveiligd door groene en roode lichten, zoodat nimmer een botsing kan plaats vinden en de oponthouden zeer ge ring zijn. Mede tengevolge van nog ioo- pende onteigeningen, was men genood zaakt tot den aanleg van enkel spoor: in totaal bestaat de baan uit 16 K.M. dub bel- en 13 K M. enkelspoor. In de dorpen moest vanzelfsprekend enkelspoor aange legd worden. De veiligheid wordt tevens verhoogd door de maximum snelheid in de dorpen van 20 KM. Op andere strooken wordt gereden met een snelheid van resp. 35 K.M., 45 K.M tot 57 a 58 K.M. toe. Een der kenmerkende eigenschappen van deze tram is nog haar zeer snel opzetten en remmen. Voor den avond zijn overal lich ten aangebracht, terwijl de tram op zich zelf reeds een enorm verlicht complex vormt, dat over de rails daarenboven over grooten afstand een helder schijnsel uit straalt. Er worden op den duur in de route nog diverse veranderingen aangebracht in ver band met den aan te leggen nieuwen grooten verkeersweg naar Amsterdam: het ligt bijv. in de bedoeling de lijn bij den spoorwegovergang te Sassenheim over het aan te brengen viaduct te voeren, zoodat met den nieuwen Rijksweg geenerlei krui sing ontstaat. Wij vermelden nog enkele bijzonderhe den. Te Lisse bevindt zich het ondersLa- tion. waar de door Leiden geleverde wis selstroom van 10.000 Volt automatisch omgezet wordt in gelijkstroom van 11 a 1200 Volt. Eveneens wordt daar door zelf-uitscha- keling de stroom bij storingen verbroken. Men heeft bij het bezichtigen dezer con structie het gevoel in contact te komon met een soort „Robot" of kunstmenschi Het toch reeds sterk ingekrompen vrachtvervoer af en toe werd nog slechts een enkele koe getransporteerd! is bij instelling van den nieuwen dienst geheel afgeschaft. De tarieven blijven voor kleine afstanden ongeveer gelijk; de prijs van een retour Leiden-Haarlem zal f. 1.— bedragen, waarbij men in aanmerking moet nemen, dat de nu geldende prijs a f. 0.50 veel te laag gesteld was, daar er slechts nog door enkelen van het geheele traject gebruik van werd gemaakt. Nu een zooveel snellere verbinding tot stand is gekomen, zal zulks wel spoedig veran deren! De totaalkosten van aanleg en onteige ningen, alsmede het materieel bedragen Vit millioen gulden. De directie vex wacht, dat het vervoer in de toekomst, nu de concessie voor de autobusdiensten, welke ongeveer evenveel passagiers vervoerden als de stoomtram, met Januari wordt in getrokken, tot het 2'/!-voudige opgevoerd zal kunnen worden. Een halfuurdienst Leiden-Haarlem vlce- versa wordt ingevoerd, terwijl men vanaf Hillegom ieder kartier Haarlem berei ken kan De uitbreiding der remise geschiedde door de firma Bik en Breedeveld alhier (ruwe kosten f. 50.000); de motoren der ROTT. LLOYD. BLITAR, 24 Dec. van Batavia n. R'dam SOEKABOEMI, uitr., pass. 24 Dec. Perim. DEMPO, thuisr., 25 Dec. van Sabang. KOTA AGOENG, thuisr., 25 Dec. van Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIE UJN. HOOGKERK, 24 Dec. van Antwerpen te Hamburg. KON PAKETVAARÏ MIJ. NIEUW ZEELAND, 22 Dec. van Batavia naar Samarang. NIEUW HOLLAND, 23 Dec. van Brisbane naar Singapore. KON NED STOOMB.-MIJ. ULYSSES, Middel. Zee, naar Amsterdam, paas. 24 Dec. Gibraltar. TRAJANUS, uitreis, was 23 Dec 12 uur 's middags 120 mijlen O. v. St. Michaels IRENE, R.dam n. Middel. Zee, pass. 25 Dec. Dungeness. CLIO, R.dam naar Middel Zee, pass 24 Dec. Dungeness. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. POELAU LAUT, thuisreis, pass. 23 Dec. Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM, 24 Dec. van New York n. West-Indië. DAMSTERDIJK, 23 Dec. van Vancouver te Seattle. DINTELDIJK. 22 Dec. van Cristobal naar Rotterdam. BREEDIJK, uitreis, 23 Dec. van Tampico. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HERMES, uitreis, pass. 23 Dec. Lands End IJSTROOM, uitreis, pass. 24 December Dungeness. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ANGELINA. 23 Dec. van Soesoe te Sabang MITRA, 23 Dec. van Hamburg n. Curacao STRYPE, R.dam n. Cardiff, pass. 26 Dec. Lizard. ALDEBARAN, 24 Dec. van Fremantle naar Napels. LAUWERZEE, sleepboot, 24 Dec. van Brest naar San Sebastian. DUTVENDRECHT, 23 Dec. van Batoum naar Novorrossisk. GELDERLAND, 23 Dec. van de Tyne n. Hamburg. HOOGLAND. 24 Dec. van Grangemouth naar Delfzijl. JOBSHAVEN, Antwerpen n. B. Aires, pass. 24 Dec. Vlissingen. LEKHAVEN, 23 Dec. van San Nicolas n. B. Aires NIEUWLAND. 23 Dec. van Grangemouth naar Rouaan. RECLAME. \£QW,. n <meeunt Mm 2C-90-cents 2748 In de week van 1924 Dec. zijn in Ne derland 99 faillissementen uitgesproken. S* Uitgesproken: H. J. Konings, koopman, Wassenaar, v. Zuylen v. Nijeveldstraat 227. R.-c. Mr. G. Scholten. Cur. Mr. P. H. Noordhoff, Was senaar. C. J. Verburg, veehouder, Rijnsater- woude, R.-c. Mr. A. B. Bommezijn. Cur. Mr. F. H. Parmentier, Leiden. nieuwe wagens werden geleverd door de Electrotechnische industrie v.h. Willem Smit en Co. te Slikkerveer, de bovenlei ding de firma's Gebrs. v. Swaai (Den Haag) en Herbolt en Co. (Rotterdam). Zooveel mogelijk werd Nederlandsch fabri kaat gebruikt. e Tenslotte een woord van groote hulde aan de Directie der N.Z.H.T.M. en aan den heer Burgersdijk in het bijzonder, voor de verzorging van den nieuwen dienst. Dat deze tijdig gereed gekomen is, valt zeker te danken aan de rustelooze bemoeiingen van den laatste, met zijn helpers, wier energie de tallooze problemen wist te overwinnen. Naar men zich herinnert, werd op 3 Jan. 1930 de concessie aan den autobusdienst voor 3 jaar verleend; eerst in Mei van dit jaar werden de plannen der N.Z.H.T.M. volledig goedgekeurd, zoo dat menigeen zeker getwijfeld heett, of men gereed zou komen. Met een razend tempo is gewerkt: al zijn op meerdere ge deelten de obstakels nog niet wegge ruimd. dat zal tegen den openingsdag ongetwijfeld in orde zijn! Daarop rekenen wij tenminste! Niets is moeilijker dan het aanleggen van een tramlijn over een druk ken weg waarop het verkeer regelmatig moet blijven doorgaan, terwijl men schier op elke meter voor een nieuwe moeilijk heid komt te staan. Het verkeer moge bij tijd en wijle, ondanks alle voorzorgsmaat regelen hier en daar stagnatie ondervon den hebben, zulks behoort nu over korten tijd gelukkig tot het verleden! De voor de journalisten georganiseerde proefrit verliep op hoogst aangename wijze: de heerlijke zitplaatsen, het mooie uitzicht door de royaal opgezette ven sters over bollenvelden en duinen, 't heer lijke landschap, de vaste ligging der wa gens ondanks groote snelheden, maakten dezen tocht tot een genot! Wij houden er ons dan ook van overtuigd, dat talloozen van deze snelle en in alle opzichten ver zorgde verbinding na de officieele ope- ningsrit op 30 December te half drie vanaf het station Haarlem, gebruik zullen maken. De directie en genoodigden worden tijdens dien rit door de gemeentebesturen van alle doorkomende dorpen officieel ontvangen. Het zal zoowel voor de N.Z.H.TM. als haar passagiers een heug lijken dag zijn! De vlot verloopen proefrit werd onder broken door een zeer geanimeerde thee in 't bekende hotel-café-restaurant „De Nachtegaal" te Lisse. Moge de lijn een succes worden en waarlijk de verwach ting van de Directie, dat het met de ver keersveiligheid zeer meevallen zal, in ver vulling gaan! HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep stond Zaterdagmid dag terecht Jac. H. 28 jaar, van beroep melkrijder en wonende te Hazerswoude. Verdachte was door de Haagsche Recht bank veroordeeld tot een hechtenis van 3 maanden met ontzegging om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Verdachte zou op den Zeg- waardscheweg met zijn vracht-auto de 6- jarige W. P. hebben aangereden, waardoor na eenige uren de dood is ingetreden. Ver dachte zou met een snelheid van 70 K.M. per uur hebben gereden. Bovendien zou hij de linkerzijde van den weg hebben gehou den, in plaats van rechts. Een en ander was geconstateerd door den heer A. Ver heul, Burgemeester van Benthuizen, die in zijn auto zat toen verdachte snel voorbij reed. Vervolgens werden nog een drietal getuigen gehoord die de snelheid hadden gezien, waarmede verd. heeft gereden en ook de aanrijding hebben gezien. De Pro cureur-generaal kwam na het hooren der getuigen, tot de overtuiging dat verdachte meer dan ergelijk heeft gereden. Verzachtende omstandigheden zijn hier niet te vinden. Hij vond het jammer, dat geen hoogere straf geeischt kan worden voor een dergelijk ernstig feit. Spreker vroeg bevestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank. Vonnis op 4 Januari. In hooger beroep stond Zaterdagmid dag terecht A. A. P. huisvr. van B. uit Leiden, die bij vonnis van den Haagschen Politierechter was veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf. Zij had in huur koop een drietal dekens van een zekeren T. uit Leiden. Direct toen zij de dekens in haar bezit had, heeft zij deze in de bank van Leening te Leiden beleend. Van het ontvangen geld heeft zij een uitstapje ge maakt. De Procureur-Generaal Mr. Brants vond geen termen aanwezig om eenige verandering in de straf te doen brengen. Verdachte vroeg in verband met haar beide jeugdige kinderen een voorwaarde lijke veroordeeling. Het Hof zal een en ander overwegen. De uitspraak is bepaald op 4 Januari a.s. Vervolgens verscheen in de bank der verdachten D. v. T. chauffeur en W. van E. loswerkman beiden uit Boskoop. Hun was bij dagvaarding tenlaste gelegd, dat zij de gemeente-ontvanger van Boskoop be wogen hadden steun af te geven, niette genstaande zij werk verrichtten, tegen f. 10.per week. Zij waren door den Haagsche Politierechter veroordeeld, bei den, tot een gevangenisstraf voor den tijd van 3 weken. De Procureur-Generaal Mr. Brants vond gezien de ernst van het feit het door den Politierechter gewezen von nis niet te hoog. Spr. vond in geen enkel geval verzach tende omstandigheden. Een dergelijke straf moet een schrik zijn voor anderen. De Haagsche Politierechter heeft des tijds J. L. koopman en schoenmaker te Leiden, wegens mishandeling van W. C. veroordeeld tot een geldboete van f. 50. subsidair 25 dagen hechtenis. L. zou namelijk in de Vrouwensteeg genoemden C. met een mes een snede in een zijner beenen hebben toegebracht. De wonde is in het Acad. Ziekenhuis behandeld. L. ging van dit vonnis in hooger beroep. Bij de behandeling op 26 November had de verdediger mr. L. Weyl uit Leiden, ver schillende getuigen a decharge voor het Hof doen dagvaarden en deze verklaarden dat L. niet gestoken had. doch C. die een bierglas bij zich had, tegen den grond heeft geworpen. Mr. L. Weyl betoogde toen, dat de verwonding door de glas scherven is veroorzaakt en concludeerde tot vrijspraak. Bij arrest op 7 December gelastte het Hof dat alsnog de arts, die de wonde had verbonden, als deskundige zou worden gehoord. Zaterdag diende de zaak opnieuw voor het Hof. De President deelde mede, dat het hier ging om de vraag, of de verwonding door een mes is toegebracht of ook door glasscherven kan zijn veroorzaakt. De deskundige dr. Nysten, verklaarde dat zoowel het een als het ander mogelijk is geweest.- Zekerheid kan hieromtrent niet worden verschaft, omdat niet noodwendig is dat bij glas scherven stukjes glas in de wonde aan wezig zijn. De Procureur-Generaal, die bij de vorige behandeling vernietiging van het vonnis van den Politierechter en vrijspraak had gevraagd, persisteerde ook thans bij dit requisitoir. Mr. L. Weyl, betoogde, dat de broek vier sneden vertoonde, terwijl er maar een steek zou zijn toegebracht. Dit wijst er op dat de verwonding is veroor zaakt door glasscherven en niet door een mes. Hij concludeerde dan ook tot vrij spraak. Het Hof zal 4 Januari arrest wijzen. Op den 14en Juni van dit jaar heeft B. C. H. uit Voorschoten op de Maresingel alhier de weduwe C. D. met een door hem bestuurde auto aangereden, tengevolge waarvan zij is overleden. Bij de behande ling voor de Haagsche Rechtbank had het O.M. tegen H. zes maanden gevangenis straf geëischt. De Rechtbank veroordeelde H. tot 6 maanden hechtenis. Zaterdagmiddag diende deze zaak voor het Haagsch Ge rechtshof in hooger beroep. Van de in eersten aanleg gehoorde getuigen waren er door den Procureur-Generaal slechts drie gedagvaard. De verdediger van H. mr. L. Weyl uit Leiden, had aan den procureur- generaal verzocht het meerendeel der in eersten aanleg gehoorde getuigen te dag vaarden. Tengevolge van een misverstand was dit echter niet geschied. Met het oog op de wenschelijkheid, dat ook de andere getuigen door het Hof zouden worden ge hoord, verzocht de verdediger uitstel van behandeling, waartegen de Procureur- Generaal mr. Brants geen bezwaar had. Na in raadkamer te zijn geweest, be paalde het Hof hier na de behandeling op 18 Januari a.s. des morgens om 10 uur en de Procureur-Generaal zegde toe, ook en kele andere in den eersten aanleg ge hoorde getuigen te zullen dagvaarden. Woensdag. Schouwburg: Liefdadigheidsuitvoerinp o K. Operettezangkoor „Ruim Baan" 815 uur nam. Nutsgebouw: Herv. Geref. Staatsnartii 8 uur nam. F BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 uur nr. „Kermlsmenschen". Zondag n jn. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr. 8 uur r m „De Duivelsche Vechter". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n m 2 m, 4 uur 30 en 8 uur. u Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nm, „Twee in een auto". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zon dag n.m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. - 8 uur „Es war einmal ein Walzer". Woensdag en Zaterdag n.m 2 uur Zv - dag n.m. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genets kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m Iaën. ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge- ueeskunde. Consultatiebureau voor Alco. hollsten. 710 uur nam. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon, steling van moderne beeldende kunst. - 10—4 uur; Zon- en feestdagen 12'/«—4 uur nam. 1 Jan. gesloten. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei apotheken wordt van Dinsdag 27 Dec, 12 tot en met Zondag 1 Jan. '33 (Nieust. jaarsdag) waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523, AALSMEER. Afscheid Mej. Kloots. Na ruim 3jaar als directrice aan a I Mr. Jacs Tak's Bewaarschool verbonden te zijn geweest, heeft mej. Kloots afscheid van kinderen ouders en bestuur genomes. Gedurende de jaren, welke zij aan de be waarschool verbonden was, heeft mej, Kloots hier veel vrienden verworven nlei het minst onder de kinderen met wie cj dagelijks omging. Dat het afscheid haar niet gemakkelijk viel, is te begrijpen. Dog het heengaan van mej. Kloots zal deze be- waarschool voorloopig zonder directrice blijven. Het bestuur toch besloot, met hei oog op de tijdsomstandigheden, te bezui nigen en zal probeeren 't alleen met en assistente te doen. Tooneelavond. „De Jonge Spelers", onder leiding van Ben Groenevelt. hebben, op uitnoodiein: van den Modernen Besturenbond in hotel „De Hl Kolommen" een tooneelavond ge geven. Met veel succes is opgevoerd: R Soldaten", ,,'t Puntje" en „De sluwe ad«- caat Patheleijn". Bij aanvang is een wwk van welkom en ter propaganda gesprok: door den voorzitter, den heer Tuinhof it Moed. waarbii tevens aangespoord wed. om lid te worden van de A. J. C. en dec 1 Arbeiders Sportbond. Er is veel genota van de opgevoerde stukken, niet alleen 0= hun inhoud, doch ook van het spel. Mej. Ernst ontving na afloop bloemen. De o:- I komst was zeer groot; de zaal was gele bezet. Tuinbouw. In de vergadering van de afdeelin?:;- Kon, Ned. Mij. voor Tuinbouw en Pw" I kunde, onder voorzitterschap vans> heer G. Oud. is besloten om den wis»' prijs (een zilveren beker) voor de pc?' vraag te laten vervallen. De heer C. Spaargaren Dzn. hield o causerie bij de ingezonden bloemen ai planten. De heer A. Spaargaren had e® pracht-collectie cacteeën ingezonden. De vergadering, welke goed werd w- zocht, werd door den voorzitter met een dankwoord gesloten. „Rustoord". Het Chr. Dameskoor „D. I. N. D. U. (dir. H. Post) heeft een concert gegeven in „Rustoord" alhier. k De oudjes waren hiervoor zeer dans baar en hebben veel van den zang geno ten. Na afloop is door de directrice den deelnemenden dames een thee aange boden. BENTHUIZEN. Een mooie Kerstviering- Door de kinderen der Zondagsschool en verdere belangstellenden werd in het neo< Herv. Kerkgebouw liet Kerstfeest gene Te 6 u. was "t gebouw geheel Kev" ,'L samenzijn werd geopend door den n C. Havenaar, met 't laten zingen van r 150 1 en gebed. Na een inleidend w°o werd door den heer Idema, hoofd 0 school op zeer bevattelijke en echt kin" lijke wijze de Kerstgeschiedenis verha welke met groote belangstelling stilte door klein en groot werd aangek00 Hierna werden onder leiding organiste mej- C. v. Driel versch"'e Kerstliederen gezongen. Nadat door de heer W. Qy^"1;, schillende vragen uit de H- Schrift de kinderen waren gesteld, werden j j snaperingen en boekjes uitgereikt, ie 1 de kindéren die de school gingen ver als aandenken een keurig PsalmboekJ vingen. Nadat door den heer van U nog een korte toespraak was gen" 3 werd door hem na 't zingen van rs, 'y0 met dankgebed te kwart over 9 uu sloten. 0 HAARLEMMERMEER- Inbraak. Alhier is ingebroken bij den G. aan den Sloterweg bij den Spa derweq in Haarlemmermeer. pe ran dieven hebben zich door opscl"" - vej« een raam toegang tot dc won b n)lt schaft zich blijkbaar direct of de toonbanklade, waaruit eeniï vermist en toen direct weer geopende raam verwijderd D® P° een onderzoek in. pJ doo' lOli»1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6