735te Jaar^an? VRIJDAG 23 DECEMBER 1932 No. 22320 Jfficieele Kennisgevingen. Leidsch Crisis-Comité. VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. 'LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 130 Cts. ner regel voor advertentlën uit Lelden en Dlaatsen I waar agentschappen van ons Blad gevestigd zlln Voor alle I andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën I uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts |bU een maximum aantal woorden van 30 I Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van I brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. nummer bestaat uit VIER Bladee EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden engen ter algemeene kennis dat door vergunning is verleend aan: a. de N.V. ukkerij „Laboremus" voorheen .Herman- d" en rechtverkrijgenden tot het op- bhten van een boek- en courantendruk- Irij in het perceel Laneebrug No. 107. pctie G. No. 1728; b. de firma Gebrs. J. B. de Jong en rechtverkrijgenden tot St oprichten van een machinefabriek in pt Derceel Hooge Morschweg No. 100 Sec- P. No. 338; c. de Leidsehe Coöperatieve plkinrichting „De Landbouw" en recht- irkrijgenden tot het oprichten van een [ëlkinrichting in het perceel Riinsburger- tagel No. 23. Sectie A No. 1302; d. M F. fverne en rechtverkrijgenden tot het op- Ihten van een inrichting voor het bewer- van vleesch met rookerii en zouterij het perceel Donkersteeg No. 17. Sectie No. 531. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. eiden, 23 December 1932. 2628 KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. urgemeester en Wethouders van Leiden bngen ter kennis van hen die zich daar- hebben aangemeld dat de kaarten ter koming van kostelooze genees- en heel- ndige hulp. gedurende het jaar 1933, eten worden afgehaald in het Elisa- shof aan de Oude Vest en wel op andag 2 Januari 1933 van des voormid- gs negen tot twaalf uur en van des na- ndags twee tot half vijf uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris, eiden, 23 Deoember 1932. 2627 HINDERWET. burgemeester en Wethouders van Lelden ■Igsngen ter algemeene kennis dat op «fflfcisdag 3 Januari 1933. des voormiddags te 10 uur in het gebouw van het Provinciaal Bestuur Korte Voorhout No. 9 te 's-Gra- venhage. een Commissie uit Gedeputeerde ^Hten van Zuid-Holland zitting zal hou den tot het aanhooren van eventueele be waren tegen de voorgenomen onrichting van een electrisch nomoeemaal in den Pésthuispolder op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie L. No. 1253. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. eiden, 23 December 1932, 2641 POSTGIRO No 188690. Wij ontvingen heden: |Fam. A. L. f.2. IJMUIDEN, 23 Dec- VISCHPKIJZEN [Tarbot per KG. f. 1.45-1.20. Griet per 1st van 50 K G. f. 30—13.50, Tongen per tG. f. 1.25—0.50, Groote Schol per kist fan 50 K.G. f. 18.50-12.50. Middelschol k2115. Zetschol f.20—1650, Kleine S:hol 19—7.50, Schar f. 8.50—3.60, Roggen per 10 stuks f. 28—10, Vleeten per stuk f. 0 85, Iroote Shelviscch per kist van 50 K.G. 123.50—23. Middel Schelvisch f. 20—16.50, einmiddel Sche'.vtech f. 17, K.e'ne Scl.el- ch f. 17—9, Kabeljauw per kist van K.G. f. 60—15 Gullen per kist van 50 LG. f. 12—0.90, Lengen per stuk f. 0.83— L25. Heilbot per KG. f. 0.75—06 Wijting ier kist van 50 KG. f. 2.10—1, Koolvisch Pr stuk f. 0.20—0.03, Makreel Der kist van B K.G. f.18. I Aangekomen 4 Stoomtrawlers: >.N. lil met f.1568, 1JM. 244 met f.1293. IM 90 met f.2116, IJM. 2 met f.2537; stoombeuger: V.L. 195 met f.396; de Bgelsche drifters: L.T. 342 met f.458. |T. 201 voor f.1139 voor versche haring. [Prijzen: levende kabeljauw f.8.50—9.50 pr stuk; vleet f. 2.60—1.39 per stuk; rog [17—13 per hoop; leng f.3.90—2.70 p. stuk. [De navolgende schepen zijn morgen in Idiotelegraiische verbinding met het pststation Schevemngen Radio, oaioeran, Barentsz. Dempo, Flandria, lrapoera, Joh. de Witt, Joh. v. Olden- nevelt, Kota Agoeng, Kota Pinang, haire, M. v. St. Aldegonde, Orania, b)e Nassau, Poelau Laut, Poelau fello, Rensselaer, Sibajak, Simon Bolivar. Spilbergen, Tasman, Veendam. pij verzending van een radiotelegram ^Scheveningenradio bedragen de totale *n 44 centen per woord. PARAPSYCHOLOGISCHE PHILOSOPHIE. Verzoek om een leerstoel. Jhr. mr. R. O. van Hol the tot Echten, ir. J. A. Gouka, baron Taets van Amerongen van Woudenberg, mr. Ph. S. de Laat de- Kanter, kapitein R. Vanger en mevrouw C. H. Noë hebben een adres tot de Ko ningin gericht, waarvan de strekking is het verzoek te steunen, dat het Gezel schap voor Philosophie en Parapsycholo gie eenigen tijd geleden heeft ingediend om toegelaten te worden tot benoeming van een bijzonderen hoogleeraar voor phi losophie, die zich meer in het bijzonder met de parapsychologische philosophie zou hebben bezig te houden. Het Gezelschap heeft reeds twee en een half jaar geleden zijn pogingen om tot instelling van dezen bijzonderen leerstoel te geraken begon nen. Inmiddels is aan dr. P. A. Dietz toe lating verleend als privaat-docent in de parapsychologie aan de universiteit te Leiden. Uit de rede, waarmee hij zijn les sen heeft geopend is ondertusschen duide lijk gebleken, dat naast hem een hoog leeraar in de parapsychologische philo sophie noodig blijkt. Het standpunt waar op de privaat-docent in de parapsycholo gie zich stelt, nl. dat de parapsychologie niets minder maar ook niets meer wil zijn dan de nieuwe wetenschap van een groep verschijnselen, achten zij namelijk onvol doende. Zij verlangen meer dan een we tenschap van feiten en wel den leeraar, die verder ziet, reikt en denkt dan deze, een wijsgeer, die zich niet heeft opgeslo ten binnen den kring van een stelsel, maar open staat voor elke nieuwe waar heid, al werpt deze ook stelsels om en wil volgen waarheen de nieuwe feiten ook leiden. De man, die deze plaats zal innemen, moet genoeg wijsgeer zijn om zijn plaats in te nemen tusschen die philosophen, die tot nog toe geen rekening gehouden hebben met de nieuwe feiten, omdat deze in hun stelsels niet pasten en hen kunnen over tuigen van de groote waarde dier feiten voor de wetenschap en den mensch. Het Gezelschap voor Philosophie en Parapsy chologie had bij zijn verzoek het oog ge vestigd op een bepaalden geleerde, die geschikt is de bedoelde plaats te vervullen. Het is aan adressanten, naar zij zeggen, bekend, dat duizenden belangstellenden met spanning uitzien naar de benoeming van dien man ,die persoonlijkheid op het bovengenoemd wetenschappelijk gebied de aangewezen hoogleeraar zou zijn. Adres santen stemmen hiermee ten volle in en steunen het verzoek van het gezelschap met den meesten aandrang, onder vermel ding. dat zich behalve Nederlandsche hoogleeraren, de volgende buitenlandsche geleerden bereid verklaard hebben zitting te nemen in het curatorium van-den bizon deren leerstoel voor paransychologische philosophie; prof. Charles Richet, hoog leeraar te Parijs, prof. Aug. Messer, hoog leeraar te Giessen en prof. Hans Driesch, hoogleeraar te Leipzig, drie mannen, welke behooren tot de beroemdste geleerden juist op dit speciale gebied der philosophie. De hierboven aanbevolen persoon is onze landgenoot dr. Eugen Greven, te Wasse naar. DE EERSTE LEIDSCHE SCHOOLVEREENIGING. Het Kerstfeest. In de bovenzaal van de Kweekschool voor de Zeevaart aan het Noordeinde heeft gistermiddag de Eerste Leidsehe School- vereeniging een goed geslaagd Kerstfeest gevierd. De onder leiding der onderwijzeressen en onderwijzers door de leerlingen met eigen gemaakte slingers en Kerst klokjes versier de zaal maakte met den prachtigen Kerst boom met zijn ontelbare lichtjes een f ees telijken indruk Te ongeveer halfvier kwam „Grootmoeder" op bjzoek en haar werd door de schoolkinderen een hartelijk welkom toegezongen. Zij bleek reeds spoe dig een grootmoeder te zijn. als elk kind zich wel zou wenschen te bezitten. Wat een boeiende en grappige sprookjes en ver haaltjes zij al niet kende! Muisstil luister de de kinderschare dan ook toe en vol vuur beantwoordden de kleintjes de gestelde vragen of losten de raadsels op! Niet al leen „grootmoeder" vertelde en zong ook de kinderen deden hun uiterste best om haar en ook de vele ouders en bestuursle den der schoolvereeniging te laten hooren hoe mooi ze zingen konden Een enkele was zelfs zoo vrijmoedig heel alleen te zineen! Natuurlijk werden allen onthaald op chocolaatjes en andere lekkernijen en te spoedig was het tijdstip dat grootmoe der" vertrekken moest voor velen aange broken. Het was een prettig Kerstfeest dat de schoolvereeniging den kleintjes bood en de van opwinding stralende oogen en de vuurroode wangen getuigden hoe allen hadden medegeleefd met de sprookjes en zich hadden vermaakt Het geheele feest toonde duidelijk den vriend5chappelijken geest welke op de Eerste Leidsehe School vereeniging heerscht. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Loonzetterij .Effi ciency". (f.) Oude Varkenmarkt 17 Leiden. Hoofdzaak: Spoorsingel la Rotterdam Be heerder filiaal: H. C. Heyerman, Leiden. VRIJHEIDSBOND AFD. LEIDEN. Prof. Ecrdmans over de richting van ons Staatsbeleid. Voor de leden van de af deeling sprak prof. dr. B. D. Eerdmans over „De rich ting van ons Staatsbeleid". Spr. begon met te constateeren, dat er eigenlijk van een bepaalde richting geen sprake was. Deze regeering ligt niet ver ankerd, maar wordt gedreven door aller lei invloeden van achter de schermen. Dit verschijnsel doet zich eigenlijk al sinds 1918 voor. Hadden wij steeds goede regee ringen gehad, dan had men in de voor spoedige jaren een reserve gemaakt voor de slechtere tijden en was de terugslag niet zoo groot geweest. Het tegendeel is gebleken. Zelfs na de harde les van 1921, toen er een tekort was van 32 mill'oen, heeft de regeering nog niets geleerd. De uitgaven blijven nog voortdurend oo een veel te hoog niveau staan. Dit geldt niet alleen voor Neder land. waar we de uitgaven zien stligen van 178 millioen in 1906 tot 593 millioen voor wat betreft de gewone uitgaven en 412 millioen voor den kanitaaldienst in 1932, maar dit geldt ook voor Indië, waar de uitgaven in 1910 bedroegen 213 mil lioen, om onder bewind van G. G. van Limburg Styrum in 1920 te stijgen tot 924 millioen (zonder eeniee tegenkanting van ons Ministerie van Koloniën), onder in vloed van Fock in 1925 te dalen tot 602 millioen om dan onder Jhr, De Graaff weer te stijgen tot 903 millioen in 1929 en 766 millioen in 1932, Als men zich na deze enkele cijfers af vraagt hoe het mogeüik is dat dit alles op het Plein goed gevonden wordt dan moeten we constateeren dat het grooten- deels de fout is van de slanoe houding van de Reeeering. Vooral de ministers zelf ziin veelal te weinig op de hoogte van de zaken waarover zii het te zeggen hebben. Als er iets is wat anders kan. dan is dikwijls de minister de laatste man. die dit te weten komt. Het aoparaat is veel te ingewikkeld en te uitgebreid. Kunnen wij op dezen weg voortgaan? Neen. wij kunnen niet dulden dat een regeering in een bepaalde richting ge dreven wordt, een reewerlngf behoort zich- zeif een richting te geven. Aan goede voornemens geen gebrek, maar als de eroote volksorganisaties maar voldoende blijven ageeren. komt men van dit voornemen, ja zelfs van eens genomen besluiten terug. Duidelijk bliikt dit bij de uitvoering van 't rapport-Weiter; de ambtenaren leggen het lood ie, de vertegenwoordigers van de organisaties zorgen wel dat de plannen voor wat hun voleelineen betreft, op de lange baan worden geschoven. Eenzelfde houding kunnen we helaas onmerken bij het radiobesluit. het lager onderwijs en bij zoo vele andere vraagstukken. Wij liberalen willen de Staatsbemoeiing beperkt zien tot wat effectief is. Een Staatsbevoogding, zooals wij die nu ken nen is funest voor een gezonde samen leving, zooals wij reeds vanaf 1918 hebben betoogd. Het Nederlandsche Volk zal goed doen over dit alles eens goed na te denken en dan zichzelf af te vragen of. met de ver kiezingen voor de deur, woorden als deze ook tot hem niet iets te zeggen hebben. INBRAAK. In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in de woning van dr. P. M. de P. aan de Plantage. De inbrekers zijn aan den achterkant over den tuin muur aan het Utrechtsche Veer geklau terd en vervolgens door een bovenraam in de keuken doorgedrongen. Het eigenaardige van het geval is. dat in de keuken een hond was opgesloten, die blijkbaar in het geheel geen alarm heeft gemaakt! In een der kamers bevond zich een tweede hond, doch ook deze is klaar- bliikeliik met de Inbrekers goede maatjes geweest! De dieven doorzochten alle kamers ge lijkvloers en op de eerste verdieping de familie slaapt op de tweede étage en ontvreemdden een bedrag van; f. 20. Bovendien deden zij zich te goed aan wijn en likeur. De politie stelt een onderzoek in. MILITARIA. De Adj. O.O. adm. Meylof van het 4e Regiment Infanterie is benoemd tot adjudant onderofficier bij de Militaire administratie en overgeplaatst bij het le Regiment Veld Artillerie te Utrecht. Ingevolge beschikking van den Minister van Defensie wordt de le Luitenant C W. v. Meurs van het 4de regiment infanterie met Ingang van 1 April 1933 op nonactivi teit gesteld. Met ingang van 1 Januari 1933 is aan den adj onderofficier Valk administrateur der Verpleglngs-magazijnei alhier, eervol ontslag uit den dienst verleend met be houd van pensioen. Eerste-luitenant J. Termaten, van het 4e regiment infanterie en als adjudant van de landstormgroep Amsterdam ge detacheerd bij den vrijwilligen landstornf, wordt 1 Januari onder eervolle onthef fing uit die functie overgeplaatst bij het 9e regiment infanterie te Assen. GEMEENTELIJKE COMMISSIE VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Jaarverslag over 1931. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: Meervoudige bedeeling is in 1931 241 maal voorgekomen, d.wz. dat 241 onder steunden van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon tegelijk in geld of natura gesteund werden door andere instellingen van weladigheid In de wintermaanden werd gedurende 22 weken 1/1 HL. parelcokes verstrekt; en een Kerstgave werd evenals vorige jaren aan de ondersteunden uitgereikt ten be drage van 25°/o van hun wekelijksche on dersteuning met een minimum ultkeering van f. 0 50. Door een ruim gebruik te maken van de stichting ..Het Leidsehe Brokkenhuis" was Maatschappelijk Hulpbetoon in de gele genheid aan 581 gezinnen of personen klee ren. beddegoed of huishoudelijke artikelen te verstrekken. Ter vervanging van de schoolkindervoe ding. welke de kinderen in de Kerstvacan- tie moeten ontberen, werd evenals het vo rige Jaar aan de ondersteunden 2 weken f. 1 per week en per schoolkind uitgekeerd. De toegestane subsidie bleek niet toerei kend te zijn en een suppletie van f. 50 000 was noodzakelijk. De rekening en verantwoording over het dienstjaar 1931 werd in de vergadering van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon van 2 Juni 1931 ten bedrage van f. 211.650 80'/; goed gekeurd en de begrooting voor het dienst jaar 1932 vastgesteld tot een bedrag van f. 220.500. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon adviseerde voorts aan den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst aan 619 gezinnen of personen een kaart, rechtgevende op kostelooze genees kundige hulp uit te reiken; bovendien- werd geadviseerd aan 96 vrouwen koste looze kraamverpleging toe te staan. Aan 33 personen of gezinnen werd kos telooze geneeskundige hulp geweigerd en aan 12 vrouwen kostelooze kraamverple ging afgewezen. Sinds October 1931 werd aan den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst ge adviseerd in 26 gevallen kostelooze hulp ln de hulshouding of kostelooze waschbehan- deling toe te staan en ln 62 gevallen ad vies uitgebracht inzake bijdragen ln het aanschaffen van orthopaedische instru menten. Over het geheele jaar 1931 werd in 729 gevallen advies uitgebracht inzake bijdra gen ln verpleegkosten bij opname van pa tiënten in ziekenhuizen; in 28 gevallen bij opname in het gesticht ..Endegeest": in 42 gevallen bij uitzending naar de Leidsehe Buitenschool te Katwijk en in 36 gevallen bi' •-ame in sanatoria. Verhaald werd volgens art. 63 der Ar menwet f, 1100 37; terwijl zonder tusschen- komst van den kantonrechter door onder ling overleg f. 2177 70 werd terugontvan gen; in 1930 werd 8 maal de tusschen- komst van den kantonrechter ingeroepen. Toen werd f 1806 83'/, verhaald en ln on derling overleg f. 2989 53 terug ontvangen. Hieronder volgt een vereeliikend over zicht over de jaren 1930 en 1931. In 1930 werden ondersteund: 1068 personen, waarvan 740 mannen en 328 vrouwen. In 1931 werden ondersteund: 1372 personen, waarvan 1030 mannen en 342 vrouwen. In 1931 bedroegen de uitgaven voor on dersteuning: Aan huur. kost en inw. enz. f. 172104 92 Aan huur. kost en inwoning aan werkloozen 50365 93 Aan brandstoffen 9955.10 Aan brandstoffen aan werkl. 2887 80 Aan ondersteuning in losse giften 360.53 Aan kleeren en beddegoed 2518.35 Aan begrafeniskosten 409,16 Aan uitbesteding van verlaten kinderen 469.50 Totaal f. 239071 29 In 1930 waren de totale kosten der ver- pleeggelden in de Gestichten f. 20650.25'/,. In 1931 waren de totale kosten der ver- pleeegelden in de Gestichten f. 22249.35'/,. SELSKIP FRYSLAN. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging een vergadering in de Harmonie, die goed bezocht was en uitermate ge slaagd. De heer Bljlsma opende deze ver gadering met een hartelijk welkom aan de aanwezigen en liet staande het Friesche Volkslied zingen. Na de notulen hield mevr. Vlersen een voordracht, getiteld „Een kreftlg (krach tig i middel", die ware lachsalvo's teweeg bracht. Naar gewoonte werd er in de pauze flink gezongen, waardoor er een typisch Frie sche gezellige sfeer kwam Na de nauze kwam het hoogtepunt van den avond sjoe len. grabbelton en verloting. Er was bij- i zonder veel animo en de vele mooie di ijzen maakten het dubbel aanlokt 'Ijk, z'n ge luk te beproeven. De voorzitter sloot met damk voor de op komst de vergadering, waarna tot midder- i nacht nog een zeer geanimeerd bal volgde. BINNENLAND. Verhooging der invoerrechten door da Eerste Kamer goedgekeurd; kabinetscrisis voorkomen. (Pari. Overzicht, 4e Blad). Onteigeningsontwerp voor den Lcldschen Stadhuisbouw goedgekeurd. (Pari. Over zicht, 4e Blad). Critiek op het ontwerp van dr. Vos inzake een gewijzigde winkelsluitingswet. (Binnenland, 4e Blad). Lezing van ir. Bronsing over een lucht- schipverbinding met Indië. (Binnenland, 4e Blad). Overcompleet van onderofficieren; de volgorde voor dienstvcrlating. (Binnenland 4e Blad) Op een onbewaakten overweg tusschen Den Hulst en Lichtmis (Ov.) is een vracht auto door een trein gegrepen; twee per sonen zijn gedood. (Laatste Berichten, lo Blad). BUITENLAND Het Fransche ministerie Paul Boncour krijgt in de Kamer een meerderheid. (Bui tenland. le Blad). De schuldcnkwestie is geheel „bevroren" daar Roosevelt weigert reeds verantwoor delijkheid te aanvaarden. (Bultenl. en Tel. le Blad). Een program-verklaring der Belgische regecring. (Bultenl. le Blad). Het conflict in Zuid-Amerika onvermin derd gehandhaafd. (Buitenl. le Blad). Nieuwe partijen in Japan en Canada. (Buitenl. le Blad). Noodlottige brand te Tokio. Vele slacht offers. (Tel. le Blad). VER. „MOTORDIENST LEIDEN." Een langdradige vergadering. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging onder voorzitterschap van den heer H. M. Verhulst in de Jacobazaal van „Den Burcht" een slechts matig bezochte algemeene vergadering. De voorzitter sprak een openingsrede uit, waarin hij. na allen welkom te hebben ge- heeten een overzicht gaf van hetgeen het vereenlgingsleven in het afgeloopen jaar aan gebeurlijkheden oDleverde In het bij zonder stond spr. stil bh den on 23 Novem ber j.l. verreden Duzzle-rit waarbli hij er vooral den nadruk op legde, dat deze rit 4n burger" verreden ls. zulks ln tegenstel ling met van verschillende zijden naar vo ren gebrachte veronderstellingen en zelfs verwijten en waarbij hij tevens zijn leed wezen uitsprak over de geringe deelname hiervoor van de zijde der Leidsehe leden betoond. De secretaris, de heer W. Oudshoorn las vervolgens de notulen der vorige vergade ring, welke behoudens een kleine wijziging onveranderd werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich om. een schrijven van eenlge leden, houdende voorstel om den sectie-comman dant, den heer G. Hobbezak od grond van zijn vele verdiensten te benoemen tot eere lid benevens een bedankje als bestuursle den van de heeren H. M. Verhulst en J P Fontein. Het eerste voorstel werd overgenomen door het bestuur en na eenlge discussie met algemeene stemmen aangenomen De voorzitter deelde voorts mede. dat weder om 14 leden en 7 donateurs tot de vcreeni- ging zijn toegetreden. De heer Oudshoorn leidde daarna het volgende agendapunt in: voorstel tot reor ganisatie der vereenlglng. Sor. klaagde al- ereerst over de uiterst geringe medewer king en waardeering welke het bestuur van de zijde der leden ondervindt en bracht voorts hulde aan de werkkracht welke de heer Verhulst m de afgeloonen maanden heeft ontnlooid en die een wel dadige tegenstelling vormde met de lak- sche houding der leden Snr. stelde dan ook voor de vereenlging on anderen leest te schoeien en ze om te zetten in een bur ger motorclub. Er ontsocm zich over dit voorstel een ein- aeloos debat, waarbij vele persoonlijke kwesties ter tafel kwamen. Tenslotte werd er een eereraad benoemd ^™d'lnt de heeren Elegeest Raams en Den Older welke voortaan alle seschil len zal onderzoeken en arbitreeren De voorzitter hield hierna een lange af scheidsrede waarin bil de redenen uiteen- at,^ u u, tot heengaan noooten en dank bracht aa-> hen die hem bil zijn be stuurstaak ter zijde «tonden. rtenaf« df heeren Raams én Oudshoorn den aftredende,, voorzitter dank en hulde hadden betubd voor alles wat hi1 voor de vereenigmg heeft gedaan en 'aat«t<>e- 1 wTAel IT"""": met het voorzitterschap uas belast werd de vergadering na mid- I dernacht gesloten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1