GEURIGE BAAITABAK iSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 December 1932 HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn I i«uwen, Mijdrecht, aid. kon, een 2e L wildenburg, Langeraar aid. kon., ie 2e en E.-Pr.; A. den Braber, Oouce- C aid. Kippen, zes le en E.-Pr.; H. woubrugge, afd. kon., vier le, een |or en 4 E.-Pr.; Ch. J. A, v. Koppen, lioop, afd. Kippen, twee 2e en E.-Pr.; P'd. Horst, Waddinxveen twee le en l-Pr.; Joh- v- d- Wilde, Zoetermeer een en drie E.-Pr.; waar geen plaats en vermeld wonen inzenders te Aar- Xderveen. de talrijke Eere-Prijzen wat betreft feblkbaar gestelde medailles volstaan imet te vermelden dat de door het ge- Ljte-bestuur van Alphen a. d. Rijn be- fckbaar gestelde medaille werd toege- f,; aan den heer Jh. v. d. Lijn en het lor den burgemeester beschikbaar ge lde groot eere-kruis voor het mooiste ii)n aan A. de Wit te Alphen a. d. Rijn. RECLAME. 4061 ALPHEN. Uitgaande van den Ned. Prot Bond i]t in de Ned. Herv. Kerk van Ouds- Ir.i de heer J. A. C. Nonhebei uit Irersum gesproken over zijn „Reizen Lr Palestina" een en ander verduidelijkt lichtbeelden. Dr. J. P. Cannegieter .ak een hartelijk welkomstwoord. Het Lkoor v. d. afd. onder leiding van ai heer Oaillard verleende zijn mede- fcking. De avond werd besloten met Lispel van den organist J. P. Snel. ALKEMADE. Onderwijs geschiL lij Kon. Besluit van 8 December 1932 longegrond verklaard het beroep van I Raad dezer gemeente tegen het be ft van Ged. Staten van Zuid-Holland, ubij besloten was dat de gemeente medewerking heeft te verleenen voor aanleg van de drinkwaterleiding in [schoolgebouw te Oude-We ering onder leer staande van de vereeniging voor frtelijk nationaal schoo'onderwijs aldaar. Kroon overwoog bij het nemen van beslissing, dat ten aanzien van de i of de verandering van inrichting, irvoor de gelden zijn aangevraagd, de male eischen, aan het geven van lager Bersvijs (e stel'en, overschrijdt, slechts Beschouwing moet worden genomen dat- Ie, wat de aanvrage zelve inhoudt, ■ijl buiten aanmerking behoort te blii- I de nadere omschrijving van de ge- pischie voorzieningen, welke het school uur in den vorm van plannen of be- oiingen aan het gemeentebestuur mucht ten kenbaar gemaakt. Dat langs den J van artikel 77 der iager-onderwijswet list zal moeten worden welk bedrag de in aanvrage verme'de voorzieningen I koste zal mogen worden gelegd, fe minister zal, indien niet tót ovcr- kiemming met het schoolbestuur is I geraken, in deze zaak beslissen. BODEGRAVEN. Kerkelijke verkiezing. jsndagavond zal in de Geref. Kerk de fcsticing plaats vinden van 3 ouderl n:en [2 diakenen. Meestal geschiedt dat op Nieuwjaarsmorgen, maar door om- jdigheden is dit thans vervroegd. Tot diaken van de Ned. Herv. Ge- is, in de plaats van den heer Verborg die bedankte, gekozen de heer Vink. Mej. P. J. L. Heijnsdijk heeft de be- minj tot penningmeesteresse van de |C.-ver. aangenomen. RHNSATERWOUDE. f De collecte voor het plaatselijk crisis- pité alhier heeft opgebracht f. 27.401/2. ROELOFARENDSVEEN. Vergadering blocmentrekkers. In de Pancratiuszaal had onder leiding J bestuur en directie der R K. Coop, pdersvereeniging „Eendracht maakt icht" een vergadering plaats van bloe- blrekkers, teneinde nadere rege ingen te [preken betreffende de a.s. bloemen- Verschillende zaken, het bloemen- betreffende, werden op deze ver- «ering besproken en die punten, welke [gelijk tot verbetering kunnen strekken, "en door het bestuur nader onder de ten worden gezien. Zoo werd ook. in ■"jking van het vorige jaar, om n.l. alle jemen aan te voeren in ex portkisten, aan ['rekkers toegestaan, dit thans naar hun "ebt te doen, zoodat degenen, die dit ver wenschen, de bloemen ook los mogen "v«;ren en op de tafels uitstallen. Voorts zullen vanwege de veiling de jemen weer bij den trekker worden af- ""ald. en worden de veilingkosten weer, onals het vorig jaar, vastgesteld op datum van aanvang der bloemen- ""R zal door het bestuur nog nader ""on bekend gemaakt WOTJBRTTGOE. GEMEENTERAAD. dlije discussie over de extra-kerstgave. Raad der gemeente kwam in open- vergadering bijeen- Met den Burge- den heer Boddens Hosang als "ratter, waren alle leden aanwezig. Na i vlF met Bebed werden de notulen van vorige vergadering gelezen en onver- ora vastgesteld. Medegedeeld werd dat staten de korting welke met ingang januari as. zal worden toegepast op veaden van Burgemeesters, Wethou- iaV etarissen, Ontvangers en Amb- on van den Burgerlijken Stand in trd Z'ncle op hebben bepaald. Dit 'n p s'' voor kennisgeving aangeno- t afsch]"ijving schoolgeld ging on- en hamer door en z. h. st- werd be- i „,andermaal verlenging aan te vra- (t rt„n vrijstelling der verplichting tot a de n ,?even van kvmnastlekonderwijs |Van h ""hooi te Hoogmade- hj.p °e voetbalvereenmine was een adres "Wie1?' houdende het verzoek een uit de gemeentekas te mogen ont 45 cent per pond - 18 cent per ons - vangen omdat haar kas wegens werkloos heid van vele leden zeer berooid Is. B. en W. konden geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen een nieuwe subsidie te ge ven omdat wegens de tijdsomstandigheden zeer zware eischen aan de gemeentekas worden gesteld en deswege ook op diverse subsidie's moet worden bezuinigd Z. h. st, werd het adres voor kennisgeving aange nomen. Daarna werd eenstemmig besloten het gemeentelijk vereenigingslokaal als ontspanningslokaal voor de werkloozen beschikbaar te stellen, nadat de voorz. had medegedeeld dat bedoeld lokaal reeds eenige dagen daarvoor is gebruikt en er een dankbaar gebruik van gemaakt wordt. Van den Min. van Binnenl. Zaken was een brief ingekomen houdende de mede- deeling er in toe te stemmen dat aan werk loozen over de week van 18—24 December een kerstgave wordt verstrekt ten bedrage van 25°/o van het bedrag, hetwelk zij over die week aan steun zullen ontvangen. B. en W. stelden voor aldus te besluiten. Eenige leden zagen gaarne dat deze extra uitkeering ln natura werd gegeven, daar bij wilde de heer Tondu niet krampachtig vasthouden aan de voorschriften van den Minister- De heerVan Ruiten wilde bon nen in geld verstrekken met de bepaling dat het geld in de gemeente werd besteed en daarbij zoo mogelijk, verder gaan om ook de arme gezinnen, niet onder de steunregeling vallende, hiervan te laten profiteeren. De voorz. zette uiteen dat voor de groep werkloozen die onder de steunregeling vallen, niet verder mag worden gegaan dan de voorschriften van den Minister- In principe kon spr. wel meegaan met de ge dachten een extra uitkeering in natura, doch om de zeer groote administratie daaraan verbonden, moest spr. dit ontra den. Na langdurige discussie over dit on- werp bracht de voorz. de gedachte naar voren om een extra uitkeering te geven aan geld met bonnen er bij welke zullen moeten dienen ter controleering dat het geld in de gemeente zal moeten worden besteed. In scherpe bewoordingen richtte daarop de heer Tondu zich tegen B. en W. en beschuldigde dit College dat zij den Raad voorstellen deed met de gedachte „de Raad slikt het wel." Spr. meende dit te moeten afleiden uit het feit dat de voor zitter een en ander eerst vanwege de ad ministratie moet ontraden, doch nu de Raad in deze is gehoord, die bezwaren in eens wegvallen- Weth. Boot protesteerde tegen de uitlatingen van den heer Tondu waaroo laatstgenoemde antwoordde: ..dan moet ik bii den voorzitter oersoonllik zijn" Deze toonde daarop aan, dat hij tiidens de discussie's een eenvoudiger oplossing meent te hebben gevonden en geenszins de gedachte bij hem heeft voorgezeten van „de Raad slikt het wel", en dat hij daarom de beschuldiging van den heer Tondu beslist moest afwijzen als zijnde bezijden de werkeliikb=id. Z- h. st. werd daaroo besloten aan alle werkloozen in de Kerstv'k een extra uitkeering te geven groot 25"'o van den steun welke zij die week zullen ontvangen en dat dit ook zal gelden voor de niet uitgetrokken georga- niseerden, met de beDaling dat de gelden in de gemeente zullen moeten worden be steed. De heer Tondu deelde daarna mede dat hij niet de bedoeling had gehad het College van B. en W. of den voorz. per soonlijk verwijten te doen en mocht dit uit zijn woorden zijn ongevat, dan wilde hij deze gaarne intrekken, waarop de voorz. de verzekering gaf niet aan de goede be doeling van den heer Tondu te mogen twijfelen. Vervolgens werd besloten de Koninklijke goedkeuring aan te vragen op de verorde ning op het heffen van rechten voor ge bruik van de los- en laadplaats nadat op voorstel van de heeren Boot en van Ruiten een wijziging in deze verordening zal zijn aangebracht, waarbii ingezetenen met hun eigen schepen en alle andere vaartuigen met een laadvermogen van vijf ton en minder zullen zijn vrijgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer Anker of B. en W dit jaar nog schouw zullen drijven over de wegen en voetpaden nJ. over het voetpad in het Zuideinde, waarna sluiting der openbare vergadering volgde om over te gaan in geheime zitting. HILLEGOM. Schuur en land. In openbare veiling is door notaris D. Lodder verkocht: I. De bioembollenschuur aan de Leidschestraat 112a. II. 3.19 05 H.A. bloembollenland, en III. 17 80 are bouwter rein in combinatie voor £.41.700 aan den heer Marseille te Lisse q.q. De Bollenbeuis. De Hillegomsche bloembollenbeurs was gisteren door 150 personen bezocht. De handel Ln begonia's en gladiolen was le vendig tegen oploopende prijzen. De tentoonstelling van kippen, ko nijnen. duiven enz., is door meer dan 500 betalende bezoekers bezocht Velen zijn van elders gekomen; dit bleek duidelijk uit de prijslijst van de verloting, waarop 9 na men van bulten de gemeente stonden, en 10 van hier. o KATWIJK AAN ZEE. Nieuwe stempelregellng. Daar er reeds 1015 personen zijn om te stempelen en 1950 ingeschrevenen, zal vanaf Maandag a.s. de volgende regeling getrc'fem worden: Stempelen des morgens van 9—10 uur de nummers van 1400; van 10—11 uur de nummers van 401800 van 1112 uur de nummers van 801—1200. Stempelen des middags van 23 uur de nummers van 1201—1600 van 34 uur de nummers van 1601—2000 van 4 uur tot half 5 u. zal er gelegenheid tot inschrijven zijn. Vanaf^laandag as. geschiedt alles weer op het bureau in de Burgersdijkstraat. PROPAGANDA-AVOND KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Een veelzijdig en nuttig programma. De zaal van Prot. Belangen was bij gele genheid van Ijovengenoemden propaganda avond volkomen bezet, en talloozen kon den geen toegangskaart meer verkrijgen. Evenais vorige Jaren is deze bijeenkomst een buitengewoon succes geweest! De voorzitter dr. J. Eikelenboom, heette allen hartelijk welkom. Het doel van dezen avond is bekendheid te geven aan het werk der brigade. Tevens begroette hij burge meester. mr. W. J. Woldringh v d. Hoop, de afgevaardigden van de Noordwijksche brigade. Daarna gaf hij het woord aan den burgemeester, tot het uitspreken der ope ningsrede. Toen mij dezer dagen door dr. Elkelan- boom verzocht werd. aldus spr., met een enkel woord deze bijeenkomst te openen, dacht ik, dat het moeilijk zou zijn hier als hoofd der gemeente het juiste woord te vinden om hier aan te sporen tot hulp en steun van de Katwijksche Reddingsbrigade. Niet omdat ik niet volkomen overtuigd ben van het groote nut van bedoelde instelling, maar meer omdat de nood der tijden nu eenmaal velen afzijdig doet staan om ver- eenigingen, hoe nuttig dan ook. te helpen. Terwijl ik dit alles overdacht kwam mij een voorval ln de gedachten, dat ik zelf veertien, vijftien Jaren geleden had mede gemaakt en dat op mij een diepen indruk maakte, ook omtrent de noodzakelijkheid van het hebben van een goed uitgeruste reddingsbrigade. In dien tijd, in 1918 of 1917. strandde onder Noordwijk een Kat wijksche logger en bij de pogingen tot het brengen van huip sloeg de reddingboot om. zoodat een drietal van de bemanning in de golven omkwam. Hoewel er spoedig medische hulp aanwezig was bleek er geen materiaal te zijn en waren er geen ge schoolde menschen om te helpen, zoodat de aanwezige medicus voor de hopelooze taak stond alleen allen te helpen. Daar werd duidelijk gedemonstreerd, hoe noo- dig, vooral aan de kust. vooral een goed uitgeruste reddingsbrigade is. De uitrusting moet veelzijdig zijn en is daardoor tamelijk kostbaar. Het is dan ook begrijpelijk dat ik gaar ne mijn volle medewerking heb willen toe zeggen om voorzoover dat ln mijn vermo gen ligt. dezen avond te doen slagen. Dat deze in alle opzichten bij u de sympathie voor deze nuttige vereeniging moge opwek ken een sympathie, die zij zoozeer noodig heeft en verdient! Want u zult hedenavond opnieuw een beeld krijgen van wat deze vereeniging zal moeten presteeren. Hoe 'grooter de kring van belangstellenden ia-.die haar actief en financieel steunen hoe zekerder zij is. dat zij haar moeilijke en veelzijdige taak naar behooren zal kunnen vervullen. Indien u haar streven steunt, steunt u daarmede het principe van het onderling hulp verleenen bij ongelukken, waarvan wij weder verwachten, dat een grootere naastenliefde het gevolg moge zijn. Moge ik dan dezen avond voor geopend verklaren met den wensch. dat deze een succes moge worden voor de Katwijksche Reddingsbrigade, zoowel door het winnen van aller sympathie voor haar streven, als ln financieel opzicht. (Daverend applaus). Dr. ELkelenboom zette hierop in een vurig pleidooi het nut van het beoefenen van de zwemsport uiteen, verklaarde het nuttig werk van de brigade en haar ver der streven. Hij bracht een woord van dank aan de Katwijksche bevolking, voor het feit. dat des zomers het materiaal ongemoeid op het strand kan blijven lig gen en deelde mede. dat loten verkrijgbaar zullen zijn .voor een houten tent op een der stille stranden. Van uit dat centrale punt zal huip bij eventueele ongevallen spoedig verleend kunnen worden. Ook deze rede werd met applaus begroet. Nu volgde een herhaling van de film van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelin gen en een komische film waarbij veel ge lachen werd Door leden van de K.R B. werd het tooneelstukje opgevoerd ..De moord in het kolenhok", dat groot succes had. Hieraan namen deel mevr. Kuipers, mej. v. Gulik en de heeren A. Parlevliet, van Kano, A. v. Duyvenbode, A. v. d. Vits en mej. Van Oevelen. Door dr Eikelenboom werd voorts een verklaring gegeven bU eenige projectiepla ten van het menschelijk lichaam, die hij bij zijn cursus van Eerste Hulp bij Ongeluk ken gebruikt Met de grootste aandacht werd naar deze leerzame lezing geluisterd. Na de pauze werden de aanwezigen nog maals op een komische film veTgast, en ten slotte het tooneelstuk waarbij het la chen niet van de lucht was: „Ze krijgen mekaar". Hieraan namen deel de leden de heeren A. Kuipers W. Vooys. D Ketting, H. Spatman, W. Lugthart. mej. Annle Par levliet en mej. Louise de Bruin. De electr. gramofoonmuziek was welwil lend afgestaan door de Katwijksche Radio Centrale, van de firma H. P. Bloot en Co. De heer P. Langendijk was met het gri meeren belast. De bijeenkomst werd met een woord van dank door dr. Eikelenboom gesloten. Hedenavond wordt de uitvoering her haald voor de werklooeen. Overplaatsing van bedrijf. De pakhuizen en het woonhuis van den reeder C. den Duik geleeen in de Zuid straat, zijn aangekocht door de heer P. Admiraal te Noordwijk aan Zee, die zijn bedrijf, rookerij en stoomerii naar hier zal overbrengen. De heer J. S. de Wal alhier is in de vacature O. Ho lander met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot bedrijfsleider van de Coöperatie „Helpt Elkander' in de Voorstraat. B. v. d. O- uit Duinhof deed bii de politic aangifte van het feit, dat van zijn teelland een 400 savoye kooien zijn ont vreemd. NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarfeest Chr. Jongelingsver. „Volg MJJ". Onder groote belangstelling heeft de Chr. Jongel. Vereen. „Volg MIJ" haar Jaarfeest gevierd ln de garage „Centraal", Hoofdstraat. Verschillende afgevaardigden waren aanwezig. De leiding berustte bij de eere-voor- zitter ds. N. J. Cupédo, die met gepaste en welgekozen woorden het welkom toeriep na op gebruikelijke wijze geopend te heb ben. Uit het algemeen Jaarverslag was zeer duidelijk de toestand der vereeniging te concludeeren. Den verderen avond werd afwisselend ernst en luim ten gehoore gebracht. Een tweetal heel goede opstellen, eenige voordrachten, samenspraken en tableaux, alles werd keurig afgewerkt. Een goede gedachte Is geweest een zang koortje te laten zingen. 't Was al eenlgen tijd na middernacht toen met dankzegging werd gesloten. De J. V. kan met genoegen op dit jaar feest te,rugzien! Tot ouderling en diaken zijn bij de Ned. Herv. Kerk alhier herkozen resp. de heeren C. Plug Jzn. en P. Admiraal. In de Herv. school heeft ds. L. C. W. Ekerlng van Amsterdam een lezing gehou den voor de Herv. (Ger.) Staatspartij waar in de beginselen der partij naar voren werden gebracht. Tot kerkvoogd bij de Ned.-Herv. Kerk alhier is herkozen de heer C. Hoek. Als bestuursleden van de Herv. school alhier, zijn herkozen de heeren P. v. d. Lult, A. Cramer en C. Admiraal. RECLAME. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 2082 OEGSTGEEST- De vacature gemeentebode. Uit ruim 100 sollicitanten voor de be trekking van Gemeentebode. is door B. en W het volgende drietal opgemaakt, 1. G. H. v. d. Kooy; 2. A. Koot; 3. C. J. v. d. Aar, allen alhier woonachtig. Volg de verkeersregels op! Dat weinig menschen acht geven op de naleving van de vastgestelde verkeersrege len moge o.m. blijken uit het groot aantal overtredingen dat binnen één uur tijds is geconstateerd in het Wlihelminapark. Tegen niet minder dan 18 personen ls bij een enkele controle proces-verbaal opge maakt Men zij dus gewaarschuwd en geve acht op de in de gemeente geplaatste ver- keersteekens! Vergadering Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Gisteravond vergaderde de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in een der zalen van „den Burcht" te Leiden. Bij verhinde ring van den voorzitter de heer T. van Eg- mond, opende de eere-voorzitter. de heer G. F. Hemerik de vergadering met een woord van welkom. De notulen van de vorige vergadering voorgelezen door den w.n. secr., den heer C. de rGaaff, werden onveranderd goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken werd voorgelezen een schrijven van den heer C. F. Hemerik, waarin deze mededeel de voor het bestuurslidmaatschap te be danken. Uit de vergadering werd dit be sluit algemeen betreurd en men verzocht met klem aan te dringen op een terugne men van dit besluit. De voorzitter zeide dat de daartoe aan gewende pogingen geen resultaat hebben opgeleverd. Tot afgevaardigden naar de 170ste alge meene vergadering te Haarlem werden be noemd de heeren Jac. Ulttenbogaard en G. Lubbe Thzn. Als plaatsvervangers werden benoemd de heeren L. N. den Older Sr. en N. Dofferhof, Bij den aanvang van de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de a.s. alg. ver gadering kwam de tweede voorzitter de heer Jac. Uittenbogaard ter vergadering, die de leiding overnam. Als candidaat voor lid van het hoofdbestuur werd gekozen de hoer J. W. A. Kramer. In de overige vaca tures is reeds voorzien op de vorige verga dering. Inzake de door het HB. voorgestelde wij zigingen ln de contributieaanslag, werd de afgevaardigden vrij mandaat gegeven. De vergadering besloot accoord te gaan I met het voorstel van het H.B. Inzake het 2 cent per roede-fonds. Van de afdeeling Voorhout was een motie ingekomen be treffende steunverleenlng aan kleine kwee kers. Breedvoerig werd deze zaak bespro ken. Besloten werd deze motie niet tegen te werken. Hiermede was de besohrljvingsbrlef af gehandeld, waarna aan de orde kwam: Verkiezing van een voorzitter in plaats van den heer T. van Egmond, die aan de beurt van aftreden was, doch niet herkozen wil worden. Gekozen werd de heer Jac Ultten bogaard die de benoeming aannam. In de vacature C. F. Hemenlk werd gekozen de heer G. Lubbe Thzn., die besloot de benoe ming ln beraad te houden tot de eerstvol gende bestuursvergadering. Het bestuur had besloten, het nieuwe be stuurslid het volgend jaar niet te laten af treden daar de benoeming anders slechts voor één jaar zou zijn. De vergadering ging hiermede accoord. Inzake een ln het voorjaar te houden bloemententoonstelling opperde 't bestuur eenige bedenkingen omtrent beschikbare zaalrulmte en de ongunstige tijdsomstan digheden. De vergadering had geen over wegend bezwaar om de tentoonstelling een jaar uit te stellen. Na bespreking van enkele belangen der afdeeling werd overgegaan tot verloting van eenige bloeiende pllanten. De voorzitter dankte den heer Hemerik voor zijn bereidwilligheid 't eerste gedeelte der vergadering te lelden en wensehte den secretaris den heer T. F. Vlieland, geiuk met zijn herstel en zijn tegenwoordigheid op deze vergadering. Met de gebruikelijke zegewensch sloot hij de laatste vergadering van dit jaar. Aan 'net einde werd medegedeeld dat aan de cursus boekhouden onder leiding van den heer H G. Verhulst wordt deelge nomen door 18 personen wo. 3 dames. Voorwaar een prachtig resultaat. ADRES AAN DEN GEMEENTERAAD. Van den Ned. Bond van Arbeiders in Land- Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Het bestuur der afd. Lelden van den Ned. Bond van arbeiders in het Land-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf heeft het vol gend adres aan den gemeenteraad dezer gemeente gezonden: In verband met het feit, dat per 1 Dec, de trekkingsperiode van de werklozen kassen der Landarbeldersbonden weer is begonnen, zij het ons bestuur allereerst vergund uwen Raad mede te deelen, dat de Hoofdbesturen der verschillende Land- arbeidersbonden zich hebben gewend tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, met verzoek voor het tijdvak van 1 Dec. ■32 tot 1 Mei '33 de ultkeeringsperiodo weer vast te stellen op 78 in plaats van 42 dagen, zooals reglementair is benaald. Ons bestuur verzoekt uwen Raad beleefd, een verzoek van deze strekking te doen aan den Minister, terwijl, indien ln uwe gemeente een werkverschaffing bestaat, het in elk geval gewenscht ls dat bij open weer niet tot stopzetting daarvan wordt overgegaan. Mocht onverhoopt tot stop zetting worden overgegaan, dan vertrouwt ons bestuur dat dit ook zal gelden voor de niet tegen werkloosheid verzekerde arbeiders. Voorts verzoekt ons bestuur te willen besluiten, dat bij stillegging der werkverschaffing een zoodanige bijslag op de werkloozenuitkeerlng wordt verstrekt, dat zij die wel verzekerd zijn beduidend meer ontvangen dan de niet verzekerden. Bovendien neemt ons bestuur de vrijheid uwen Raad ernstig te verzoeken de steun regeling, waartoe ln de Raadszitting van 17 Nov. JJ. is besloten, onmiddellijk in werking te stellen, terwijl ons bestuur u tevens beleefd doch dringend verzoekt een brandstoffenbijslag van f. 1 per week tre verstrekken, zoowel aan de gesteunde werklooze arbeiders als aan hen die ln do werkverschaffing werkzaam zijn, welke bijslag door den Minister is goedgekeurd. SASSENHETM. Aanrijding, Nabij de Warmonderdam reed een auto van den heer M uit Leiden tegen een draaiorgel Van het draaiorgel bleef niet veel meer heel, doch ook de auio word beschadigd en wei zoo, dat zij per kraan wagen moest worden weggesleept. ZESDE LUSTRUM VAN DE C. J. V. „VOLG MIJ" FEESTELIJK HERDACHT. De jubilcerende voorzitter gehuldigd. De Chr. Jong. Ver. „Volg Mij" heeft aan haar leden, begunstigers, belangstellenden en talrijke afgevaardigden een onvergete- lijken avond geboden ln de ruime zaal van het Herv. Ver. gebouw, ter herdenking van het dertigjarig bestaan. De voorzitter de heer W. Verschoor, die reeds zoovele Jaren deze vereeniging met veel toewijding heeft gediend, leidde dezen avond en ving aan met een bijbelsch onderwerp naar aanlei ding van Psalm 78: 1—8, waarin hij zich hoofdzakelijk tot de aanwezige ouders wendde en de vereeniging ln de blijvende liefde en belangstelling aanbeval. Hij wees op het feit dat de afval en geestelijke lauwheid onzer dagen ook voor een deel moet gezocht worden in gebrek aan ken nis. De vereeniging wil naast de opvoeding in het hulsgezin hierin een taak vervullen en mag als zoodanig aanspraak maken op den moreelen steun van de ouderen. Het jaarverslag van den secretaris den heer D. Bol gaf een schets van de wijze van werken en de inrichting van de ver gaderingen en gewaagde van het mooie werk van de wekelijksche conversatie avonden op Zaterdag met den opzet om de jongens van de straat te houden en aan gename verpoozlng te bieden in een goede sfeer. Bij monde van den heer A. L. Dekker werd de voorzitter op waardige wijze ge huldigd en hartelijk toegesproken. Onder daverend applaus werd hem het gouden bondsinsigne op de borst gespeld voor zijn 12'/2-jarigen staat van dienst, terwijl hij reeds twintig Jaar lid der vereeniging is. De heer M. van den Bosch gal een in teressante lezing met lichtbeelden van het uitgebreide bondswerk van het N J. V. Een verdere welkome variatie aan het programma werd gegeven door de mond- orgelmuziek van een aantal leden van de Leidsche Vereeniging „Kunst en Genot", een onderafdeeling van de C. J. V. te Lel den, onder de vertrouwde leiding van den heer H. F. Roman. De jongeheer I. Wijnbeek deed bij de nummers Dormi fili en „Op U mijn Hei land" de aanwezigen ook genieten van zijn mooie zuivere tenorstem, terwijl p. van Wijk ln een solonummer zijn hand harmonica bespeelde en veel succes oogstte. De heer L. Verschoor droeg verschillende gedichten voor van Adama van Scheltcma, Allee Nahon en Joh. Eerbeek. Hoewel wij het goede dat daarin werd geboden waar- deeren willen, leek ons zijn repertoire wat overladen, zoodat niet alle gedichten ten volle tot hun recht kwamen. Na de pauze werd door den heer A. L. Dekker gesproken ovct „Rust" Twee samenspraken kwamen de vroo- Ujkheid verhoogen alsmede een panto- mlne „Bij den Barbier". De eere-voorzltter ds. W. G. Krijkamp sprak een kort slotwoord. Alles bijeen genomen kunnen bestuur en leden van de jubileerende vereeniging op een welgeslaagden avond terugzien. Mogen zij na dezen hoogtU-avond weer onvermoeid en met nieuwen moed tot hun mooi vereenigingswerk terugkomen en daarbij veel zegen ondervinden! 8—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7