73ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. gevolgen van een Operatie kende van een rapport, dat Dr. Marelman voorzeker geneigd zou zijn te maken; die had hem daarover al eens gesproken, hem gezegd dat hij er prijs op stelde, om, als dit hem soms ln eenlg opzicht van nut kon zijn, een verklaring op te stellen be treffende zijn hoogst eigenaardige, geluk kig maar tijdelijk gebleken, psychische abnormaliteit. Wat daar in zou staan, wist hij natuurlijk niet; het zou ook mis schien wat te technisch zijn om door een leek begrepen te kunnen worden, maar ln een geval als dit was het toch misschien geraden, Dr. Marelman daar eens aan te herinneren? Inderdaad, dat zou zeker wel goed zijn, ried de heer Colver aan; waarop Henri met zijn sollicitatie en het reeds lang gereed zijnde stukje autobiografie voor den dag kon komen. Met ingang van 1 Mei werd hij in zijn functie hersteld. En als men nu ook nog bedenkt, dat de malaise zeer aan het luwen was, zoodat men het wel kon wagen meteen weer een ruimer woning te be trekken, dan ls het begrijpelijk, dat Henri en Clara lust hadden om hun 12'/,-Jarig huwelljkfeest dat was den 26sten Mei glorieus te vieren. Daar zaten ze, in de ruime eet-tuln- kamer aan den feestelljken dlsch. Het bruidspaar; naast Henri zijn schoonmoe der, mevrouw Garenne, naast Clara Dr. Marelman. Dan de oude mevrouw van Hoghen Lugt; de heer Garenne volgde; hij was een galant man, en een prettige tafelbuur, dat kon zelfs de oude mevrouw Lugt, die hem en zijn vrouw overigens haatte met den volkomen haat der ja- loerschheld, niet ontkennen En dan had men natuurlijk ook, zeer hoog geplaatst, de vrienden van het démlssionnaire comité. De Leugen Vooruit, Kees Bender en Eugenlus Haas; al moesten ze wel achtergesteld worden bij zoo aanzienlijke gasten als de heer en mevrouw Colver; wier tegenwoordigheid dan ook wel zeér- en-zéér te apprecieeren was. Oom Sextlus was overgekomen, ln het gezelschap van een reusachtigen Bosschen brulloftskoek; het was wat „burge^ maar oom Sextlus kon zoo-iets doen; en hij had nu eenmaal speciaal zin om zoo-iets te doen, als hij wist, dat het een zeer Haagsch gezelschap zou wezen, als ln casu. En dan waren er natuurlijk nog meer Heden die men onmo gelijk voorbij kon gaan; zooals de fiere vriendin Suze Detroit, en trouwens ln het algemeen zooveel mogelijk Imposante figuren uit „de kringen"; het was heel goed, als Colver meteen eens zag, dat men nogal wat relaties had. Het diner had het verloop, dat"mên ervan verwachten mocht. Dol vroolijk was het niet; dat zou trouwens vreeselijk zijn geweest; natuurlijk, er bestaat een soort matige vroolijkheld, die erblj-door-kan maar je bent met vroolijkheld, toch altijd op 'n hellend vlak; vóór je het weet, ls er iets vulgairs in de stemming gekomen- en als Clara daaraan dacht, zag ze meteen al het geheven neusje van Suze Detroit; en rilde. Neen, dan nog maar liever wat stijf jes; dat vond oom Sextlus nu wel weer vervelend, maar die wist zich te schikken, en Kees Bender, ja. Je kon hem niet niet- vragen, maar.... enfin, hij had zelfs een smoking aangetrokken; och nee die was dociel geworden hij had zelfs geen po ging gedaan om zich aan het feest te ont trekkenGek, zoo ver als hij nu voor haar gevoel in-éénen weer weg was; ach tergebleven ln die andere wereld, waarin zij en Henri eens even te gast waren ge weest6 (Blot volgt.), j TEGEN DIEFSTAL VAN JASSEN. Door inwerpen van een tien pfennig- ■uk iB de jas aan dezen kapstok veilig vastgeklemd. Jong Japan. In Tokio werd een bijeenkomst gehouden van een patriottische jeugdvereeniging. De jongste deel nemers in uniform, brengen drie hoera's uit op den keizer. DE GROOTE STAATSPRIJS VAN DE PRUISISCHE ACADE MIE werd gewonnen door den Berlijnscheu schilder Alfred Kitzig. kende, belde hij hem op; en zei, dat hij over hun tramgesprek van dien morgen nog eens had nagedacht; en dat het hem geen rust had gelaten; en dat hij, als het hem schikte, den heer Colver gaarne even wilde spreken. En toen hierop een gena dige toestemming was gevolgd, snelde hij naar het huis van zijn ex-chef, en zei, wéér dat hij meende een middel te weten om dezen althans eenlgszins van zijn be slommeringen en van de werkzaamheden beneden-zijn-leidende-positie te verlossen. En bood zijn eigen diensten aan. Hij wist natuurlijk wel, dat hij officieel niet zoo maar te-werk gesteld kon worden; maar als meneer Colver hem eenvoudig als par ticuliere hulp. als een soort privé-secre- taris wilde gebruiken, zou het hem verheu gen. hier kwam er iets hartelijks ln zijn oogen zijn chef, dien hij altijd zoo ge waardeerd had, eenigszins van dienst te kunnen zijn. De heer Colver keek een oogenblik verrast; maar fronste toen toch weer even het voorhoofd, en Henri, de ambtenaars-mentaliteit kennende, want belevende, begreep; hij vraagt zich af, of er wel antecedenten zijn. Waarop hij dan losjes en als een onbelangrijke omstandig heid er aan toevoegde: ik bedoel eenvou dig zoo'n soort hulp, als de vorige secre taris-generaal van Koloniën had van zijn broer; U weet wel, die toen ook, natuur lijk, gelijk met hem uit den dienst is ge gaan; en de heer Colver knikte na deze woorden op bevredigde en gerustgestelde wijze. Zoo was dan Henri officieus het Mi nisterie, waaruit hij per afvloeiing was verdwenen, weer ingevloeid; en had zich daar de griep bleef hem ter-wille gedurende meer dan een maand door zijn ijver bepaald schitterend onderscheiden. De heer Colver behoefde niet meer „hard" te werken; en kon zich zeer op zijn gemak aan het enkel „leiden" overgeven; wat dan voornamelijk bestond in het ultdeelen van werk aan anderen, en het maken van zeer minutieuze aanmerkingen op hun presta ties. En bij dat alles was Henri Lugt zóó onbaatzuchtig, zoo eerbiedig en leergierig, en nam zoo gedwee ook de pietluttigste aanmerkingen van zijn chef ln ontvangst, dat deze voelde, hem gerust een tevreden heidsbetuiging te kunnen geven; waar op Henri Lugt zeer verrukt keek, en zeide: „Ach meneer Colver, u weet niet, hoe goed het mij ook doet, weer onder uw leiding als vanouds te werken". En zoo was het dan ook heelemaal niet vreemd, dat, toen de griep eenige ambtenaren had wegge rukt, niet slechts uit het ambtelijke, maar uit het heele leven, dat toen Henri op een gunstig gekozen oogenblik het denkbeeld der sollicitatie te-berde bracht. Mr. Holy Helman werd natuurlijk geraadpleegd, en, terwijl te-dezen Henri hoogst beschei den op den achtergrond bleef, door Mr. Colver voorgelicht; hij was niet zoo on middellijk van het wenschelijke van Henri's weer-in-dienst-treding te over tuigen; maar voor Mr. Colver, die zich door den listigen Henri tot een vertrou welijke belofte had laten verlokken, stond daardoor zooveel op het spel, dat hij met allen eerbied zeer steekhoudende argu menten aanvoerde, waaronder dan voor namelijk Henri's voortreffelljken arbeid en zijn eigenschappen van zeer -orrect amb tenaar. Maar toen gromde Mr. Holy Hel man toch ietwat spotachtig: en zei: Zijn gedragingen Indertijd waren toch niet zoo heel correct. En denkt u eens aan zijn houding bij uw jubiléMaar Henri zou niet de genezen Henri geweest zijn, als hij dat niet had voorzien; en daarin niet voorzien had; melding ma- De treinbotsing in de Gütsch-t unnel bij Luzem. 6 personen gedood en 20 gewond. Do gewonden worden uit de donkere tunnel gebracht. En ziet, het oogenblik, geschikt vopr indiening van dit vertoog, dat een in urigsten en onderdanigsten vorm ge lde sollicitatie naar weder-in-dienst- lling moest vergezellen, was onver- pt spoedig daar. Er brak een griep- demie uit, die onder de ambtenaren ele slachtoffers eischte. De heer Colver nest nu waarlijk hard werken, gelijk hij, et gewichtigheid en beklag, aan velen ededeelde, onder anderen ook aan Henri; en hij den laatsten tijd meermalen op de ontmoette. Zelfs verklaarde de heer lver bij die gelegenheid, dat hij waar- ntig niet wist, hoe hU erdoor moest ko- want voor werken was hij niet bang; was hij gewend, hè; maar je kon als niet alles doen, je verloor Jezelf dan te in détails en kon niet meer zoo goed algemeene leiding, zoo boven alles noo- blijven voeren. Henri beaamde dit met bgende hoofdknikken; er was een diepe rbied in zijn gelaatstrekken; met juist veel medelijden, als harmonisch in *n eerbied verwerkt kon worden; bene een diep nadenken; over de middelen Erdoor de leiding van den heer Colver, onmisbaar voor Nederlands buiten- dsrhe zaken ,in haar volle kracht kon bewaard. Overigens wist hij dit allang; maar hij wachtte nog even de openbaring. Doch dienzelfden jnd op het uur, dat hij als 's heeren Col- 5 gemoedelijkste en gemakzuchtigste RIKA HOPPER en haar echtgenoot Jacques van Hoven terug uit Amerika. Zij werden te Amsterdam door vele tooneelvrienden verwelkomd. MEN IS BEGONNEN MET HET AFBREKEN VAN DE IN DISCHE TENTOONSTELLING IN HET WESTBROEKPARK IN DE RESIDENTIE. Een der beelden op de toegangsbrug wordt weggehaald.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 5