DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 16 December lj UIT DE OMSTREKEN. 5 Als Kerstgeschenk WELLNER VITRINE HAARLEMMERMEER. A-R. Kicsverecn. Lisserdijk. Op ultnoodiging van de A R. Kiesvereeni- plng en Propagandaclub te Lisserdijk heelt Se hoer J. Noorlandt uit Llsse een politieke rede gehouden over het onderwerp „Onze taak in dezen tijd". De heer Tensen had als voorzitter der klesvereeniging de lei ding Hij heette de aanwezigen en in het bijzonder den spreker hartelijk welkom. De heer Noorlandt sprak aan de hand van zijn onderwerp niet over de vragen van practlschen aard, doch In hoofdzaak over de gevaren, welke in eigen gelederen dreigen; gevaren van geestelijke oneven wichtigheid, hetgeen spreker in zijn rede nader uiteenzette. Na deze rede werd een breedvoerige gedachtenwlssellng gehouden. De heer Noorlandt d:end» de spreke s van antweord. De voorzitter dankte den spreker voor zijn betoog, waarna de vergadering ge sloten werd met dankzegging. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtie, d. van M. A. Bulis en F. Boer; Wilhefmina, d. van P. Brouwer en M. Teeuwen; Wilhelmina Johanna Maria, d. van R. A. P. Süter en H. Lijs; Cornelia Adriana, d. van N. van Schie en M. C. Vastenhout; Jacoba, d. en Catharina Cor nelia, d. tweeling van J. van Alphen en Th. Karei; Catharina Cornelia, d. van A. F. Dam en M. C. G. v. d. Veldt; Hendrika d. van ,W Struik en G. J. Buis; Martha, d. van D. Hol en J. G. v. d. Meer; Amoldina Maria, d. van J. N. van Hanja en J. A. Beumcr; Huig, z. van H. den Butter en H. P. Kuipers; Maria, d. van J. Timmer en E. Boxman; Aaltje, d. van C. Spaargaren en L. C. v. d. Werve; Jacoba Gijsberta Johanna, d. van W. Ver- woert en K. W. van der Wiel; Alphonslus Josephus, z. van P. L. Luijben en M. E. van der Wiel. Ondertrouwd: G. Eikelenboom, 25 jaar en C. van Elderen, 23 jaar; P. Baars, 60 jaar en R Molenaar, 30 jaar; G. de Laat, 27 jaar en R. Sippens, 24 jaar. Gehuwd: G, Nieuwold, 36 jaar en C. M. Döbken; J. van Wirdum, 35 jaar en P. E. Wortel, 29 jaar; A. M. Haspels, 24 jaar en M. Speelmans, 19 jaar. Overleden: Bastiaan Vervloed, 60 jaar Rch. met M. van Klaveren; Jannigje de Man. 68 jaar, gen. met M. B. Benard; Jacobus de Jeu. 74 jaar, ongehuwd; Hen drika, 2 mnd„ d. van A. Beerendonk en A. M. Deijkers; Theodorus Albertus, 10 dagen, z. van H. Brouwer en J. M. Weijers. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem H. Polbaar, van Am sterdam, Cornells Anthoniszstraat 64, naar Nleuwemeerdijk 288 Hendrik van Spel len, van Amsterdam, Magalhaenspleln 23 huls, naar Sloterweg 182 Daniel Chr. W. van der Wal, van Amsterdam, le van Swindenstraat 16, naar Burgemeester Amersfoordtlaan 39 Gerardus J. Herm- sen, van Weesperkarspel woonwagen G. 3159, naar Bennebroekerdljk, woonwagen teerbedrijf Relnler R Heus, van Am sterdam, Sloterkade 108 huis, naar Aker- dijk 151 Johanna H. Cohen wed. W, J. van de Klashorst, van Amsterdam, Pola- nenstraat 14, naar Akerdijk 105 Corne lls Aatjes, van Assndelft no. 232, naar Badhoevelaan 35 Nicolaas K. J. van Waas. van Amsterdam, Admlralengracht 214 n. naar IJweg 119 Carl E. Th. Mul ler, van Amsterdam, Reinwardtstraat 82 huls. naar Olmenlaan 90 Gerardus S. Slip, van Amsterdam, Zuiderakerweg 52. naar Badhoevelaan 89 Bemardus Wieuwold, van Hoogezand, Kalkwijk, Oost 56, naar Lijnderdljk 63 Pieter de Berg, van IJweg 1742, naar Llsserdijk 708 Ja cob de Roon, van Loosdrecht, D. 270, naar Sloterdijk 52. Vertrokken: Joannes W. A. M. Harzing, van Schlnkeldijk 47 naar Amsterdam, Nassaukade 375 Leonard H. Speets, van Kastanjelaan 24 naar Amsterdam, Llnaeushof 17 Nicolaas Willemse, van Hoofdweg 629 naar Rotterdam, Charlols, Boergoenschevliet Alida Eeman, van Sloterweg 140 naar Amsterdam, Appol- lolaan 98 Pieter Scheltes van Sloter weg 32 naar Amsterdam, Sloterweg 1323 Wilhelmina Oldenburg, wed. J. Mag- chlelse van Aalsmeerderweg 851 naar Amsterdam, Hoorddorpplein 24 Wil helmina van Heiikoop. echtge. P. Verhoe ven van IJweg 580 naar Ambt-Hardenberg Lutten P. 159 Aaltje van Sluiters, wed. H. Elfers, van Badhoevelaan 12 naar Amsterdam. Wllhelmlnastraat 131, 1 Jacob van Noord, van Sloterweg 142 naar Amsterdam, Stuijvesantstraat 25 huis Hillebrand Jaspers, van Kerkhoflaan 45 naar Zandvoort, Dr. Gerbenstraat 42 zwart Doede Broersma. van Akerdijk 21 naar Kollumerland, Kollum, p.a. T. Broersma Cornelia Kroezen, van Hoofdweg 125 naar Haarlem. Wilhelmina- park 1 Johanna C. Karstens, van Llnöenlaan 32 naar Haarlemmerliede c.a. Haarlemmermeerstraat 3 Petrus J. Schroers van Badhoevelaan 17 naar Amsterdam. Formosastraat 7 hs. KATWTTK AAN DEN RTTN. Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschiet banen zullen de volgende week wegens het schieten met scherp onveilig zijn op Maandag van 93 uur, van Dinsdag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 nur n.m. Als de roode vlaggen zijn ingehaald is het terrein weer veilig. Fietsen diefstal. Iemand die geen verschil wist tusschen mijn en dijn nam bij de rijwielhandelaar V. in de Voorstraat een damesrijwiel weg zonder zijn adres achter te laten. Het corpus delicti is verder nog versierd met een lantaarn „Nordlight". De politie heeft de zaak in handen. Handen thuis. Schipper D. de J. deed aangifte bij de politie dat van zijn schip een staaldraad van plm. 20 M. lengte is ontvreemd. De Tuinbouw. Gelukkig is de vorst weer afgeloopen! Dat is niet alleen voor de tuinders geluk kig, doch niet minder voor de arbeiders, die bij aanhoudende vorst gedoemd zijn niets uit te voeren. En dan juist nu, nadat de regeling voor het diepspltten in de tuinbouwbedrijven was goedgekeurd en velen op het punt stonden hiervan ge bruik te gaan maken. En winterweer geeft als regel toch veel armoede en leed. Het is trouwens ook nog te vroeg. Niemand is er op berekend. Want al kon den laat- sten tijd het werk vlot gedaan worden, regel is toch dat in dezen tijd nog wel een en ander te doen is. Ook voor de kweekers van reuzen-bloemkool, is het gelukkig dat wij ander weer hebben. Thans is de kool er nog ongehinderd doorgekomen, doch bij aanhoudend vriezen is ook dit soort bloemkool er niet tegen bestand. En hier is het maar een enkeling doch b.v. in de Streek, in Noord-Holland, staan de vel den nog vol. Daar varieert, b.v. aan de veiling te Bovencarspel de aanvoer van bloemkool dagelijks nog van pl.m. 80.000 tot 100.000 stuks. Voor deze menschen zou winterweer een ramp beteekenen! De bloementrekkers, en dat getal is hier ook niet gering meer, hebben hun bedrijf in werking gesteld. De kassen zijn overal vol gezet in de hoop op goede uitkomst. De bloembollen laten zich, naar wat tot nu toe te zien is, dit seizoen goed trekken. Dit wirdt noornamelijk toegeschreven aan het gunstige weer van dezen zomer, veel gunstiger dan in 1931 toen het natte weer allerongunstigst had gewerkt op den broei. Dat zou dus al een voorsprong zijn op het vorig seizoen toen tienduizenden bol len niet tot bloei kwamen en dit al dade lijk een groote schadepost was voor de trekkers. Wat op het oogenbllk al aange voerd wordt aan de bloemenveilingen brengt redelyke prijzen op. KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School 3. De Hervormde School 3 in de Jan Tooropstraat hield haar jaariijksche ouder avond in de achterzaal van Casa Cara. De toeloop van de ouders was zóó groot, dat dé kinderen van de hoogste klasse, die ter afwisseling eenlge liederen zouden zingen, in de voorzaal moesten wachten. De tvfjkpredikant van „de Noord", deelde mede, dat hij geen lid van het school bestuur meer is, maar toch gaarne de uitnoodiging had aanvaard, hier aanwezig te zijn met de ouders uit zijn wijk en een woord te spreken Hij opende na het zingen van Psalm 68 10 de vergadering met het leven van Jac. 1 2—12 en heette allen hartelijk welkom. De kinderen gaven hierop een 5-tal liederen te hooren. De aanwezigen genoten zeer van hun zang. Om de ouders iets te laten hooren uit het interne schoolleven, lazen een 6 tal kinderen, uit iedere klas één, een stukje proza of een gedicht uit een schoolboekje. Nadat de kindaren met een welverdiende tractatie waren vertrokken, sprak het hoofd der school, de heer J. Volbeda „Uit de practijk van het schoolleven". Mej. R. Hamerslag gaf na de pauze als bijdrage een stukje proza van den be kenden schrijver ,W G. van der Hulst, getiteld „Moeder". Met groote aandacht werd geluisterd. Ook het opstel van den heer C. J. Lambour over „Het vertellen" genoot volle waardeering. Ds. Kalkman sprak een ernstig en ont roerend slotwoord. Nadat gezongen was Gezang 49 5 ging het hoofd der school voor in dankgebed, t reffend was een spontaan woord van dank aan schoolbestuur en het personeel der school, gesproken door een der ouders, den heer H. van Duyvenvoorde, waarna de vergadering werd gesloten. De z.g. kijkmlddag voor de ouders ter bezichtiging van het werk der lee.l ngen trok buitengewoon groote be'angs.el.ing, inzonderheid de geëtaleerde teekeningen. We mogen spreken van een klimmende interesse voor de resultaten van het onder wijs en de vragen van huiselijke- en school-opvoeding. LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: D. Radstok, van Soest, Kanaal straat 57; Mej. B. J. M. A. Kouwenhoven, van Maastricht, Heereweg 441 c; Mej. G. Klok, van Purmerend, Julianastraat 12. Vertrokken' C. Jonk, naar Velsen; L. Stok, naar Velsen; Mej. M. W. Philippo, naar Leiden; Mej. J- H. v. Wielingen, naar Rotterdam; Mej. F. A. Hageman, naar ;'s Gravenhage; Mej. P. E. Serdiin. naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. van Th. Gort cn A. E. Kruijff; Petronella Hendrika Maria, d. van J. Floris en P. M. v. Leeuwen; Johanna, d. van P. Kozijn en G. Tromp; Maria, d. van A. Petaio en A. H. v. Est; Jacobus Johannes, z. van G. Meijer en C. M. Lamboo; Petronella Maria, d. van J. Th. Kleljhorst en A. W. v. d. Eist; Neeltje, d. van C. Trommel en M. v. Groen. Overleden: Adrianus Tulen, echtgen. van J. v. d. Berg, 55 jaar. Ondertrouwd: M. C. Hoogervorst en M. J. Hoogkamer. Getrouwd: J. de Rooij en D. v. d. Wetering. 0 NOORDWITK Loop der Bevolking. Gevestigd; J. Groen, naaister, van Rot terdam, Boschpolderpleln 33 a naar Zwar- teweg 20 J. C. Stafleu, naaister, van Lei den, L. Rijndijk 90 c, naar Zwarteweg 20 I. van der Zwan, dienstb., van Rijnsburg, p/a. H. Hogerwoning naar Piet Heinstr. 30 C. Plug. van Velsen, Cornells Dribbel- straat 20 rd., naar Bomsteeg 6 K. E. Eriks, van Katwijk, Secr. Varkenvisser- straat 21, naar Van Panhuijsstraat 43 J. C. Ziliesen, van Leiden, Rapenburg 8 naar Noord Boulevard 25 Wed. P. van Slooten—geb E. H. S. Berger, van Bad Godesberg (Dl.) naar Oude Zeeweg 84. Vertrokken: E. M. Langler, gouvernante van Oude Zeeweg 1 naar Amsterdam. P. C. Hooftstraat 173 hs. W. Faasse, naaister, van Zwarteweg 20 naar Rotterdam, Rie- beekstraat 33 b E. H. E. Bergmann, dienstb., van Gooweg 12 naar Breslau (Dl.) N. Schouten, 11. verpleegster, van Zwar teweg 20, naar Rotterdam, Putschelaan 241 a T. Heinen, naaister, van Zwarte weg 20 naar Alphen a. d. Rijn, J. Nleuwen- huijzenstraat 17 H. Fondse, 11. ver pleegster. van Zwarteweg 20 naar Klundert Stadhuisring 1 W. Vlaanderen, assis tente hotelbedriJf, van Beethovenweg 8 naar Amsterdam, Cornells Trooststraat 34 J. Morsebrock, dienstb. van Beethoven- weg 15 naar Amsterdam, Sloestraat 131 A. M. J. Loman, 11. verpleegster, van Lan- geveld 29 naar Mijdrecht, F. 43 C. Ch. S. Groosman, dienstb., van Gooweg 12, naar Den Haag, Celebesstraat 79 Th. C. M. Uijttewaal, van Pickéstraat 21, naar Ter Aar, C. 83 A. Wagenaar, winkelbediende van Schoolstraat 70 b, naar Den Helder, Middenstraat 56 Dames H. C. en M. M. H. Scheper, pensionhoudsters, van Duin weg 3, naar Leiden, Witte Rozenstr. 14. Burgerlijke stand. Geboren; Helena Alida Adriana, d, van C. H. W. de Ridder en M. J. Hermans Abraham Cornells, zn. van A. L. van Dijk en A. C. M. Versluijs Sophia Theodora, d. van C. J. Alders en A. P. Alkemade Petrus Franciscus Leonardus, zn. van C. H. van der Zalm en G. G. van den Berg Petrus Gerardus Johannes, zn. van G. Waasdorp en J. Duivenvoorden Rudolph Marius Franciscus, zn. van C. F. van den Berg en M. Roskam Dirk, zn. van D. van 't Wout en N. Guljt Jacoba, d. van P. Plug en N. Lindhout Petronella Jacoba Theresia, d. van C. M. Roodenrijs en H. M. J. Thijssen Floris, zn. van N. van Veen en A. den Hollander Leentje, d. van L. Plug en M. Smit Martina Johanna, d. van J. Hoogendam en E. de Gooijer Gerardus Jacobus Jeroen, zn. van G. J. van Eeden en C. M. C. van Rhijn Pieter, zn. van B. Vink en M. M. van den Berg Maria Alida ,d. van W. Brederode en J. M. Kret. Ondertrouwd: J. Korbee, 23 j. en L. van der Zwan, 20 j. J. P, Vink, 34 j. en M. E. Schulte, 32 j. Getrouwd: S. Boersma, 24 j. en J. A. Waal, 22 j. Overleden: Anna Maria Dijkmans, oud 65 j., geh. met H. J. Reekers Clara Wil helmina Paardekooper, oud 69 j., geh. met J. Braun Neeltje Barnhoorn, oud 80 j„ wed. van R. van den Haak Jacob Braak man, oud 69 j. Inbraak- In den afgeloopen nacht is alhier in het kantoor van de firma v. d. M. en in de bewoonde villa van mevr. v. B. in gebroken. Door het verbreken van glasruiten hebben de dieven zich toegang verschaft. Alle kasten en laden zijn nagezocht, niets is onaangeroerd gebleven. Er wordt slechts eenig geld vermist. Goud en z-lver was voldoende voorhanden, doch niet meege nomen. Het was blijkbaar alleen om geld te doen. De politie stelt een onderzoek in en vraagt opsporing van de verdachten. De heer W. alhier deed bij de politie aangifte van diefstal van een hoeveelheid brandstoffen. Bij de politie werdj aangiüe gedaan van vernieling v<an een 6-tal ruilen van villa ,,'t Krieltje" alhier. NOORDWTTKERHOUT. Ook in de Zilk is een „Ontspannings lokaal" voor werkloozen met eeniqe plech tigheid geopend. Het dorp heeft thans drie van deze gelegenheden opengesteld. In de Ned. Herv. Kerk. die lang zamerhand te klein wordt, is een flink aantal nieuwe zitplaatsen bijgemaakt. RITNSBURG. Kerkelijke verkiezing. De uitslag van de gehouden tweede vrije stemming, voor de verkiezing van twee notabelen in de Herv. Kerk alhier is ge weest, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Joh. Oudwater, Alb. Zandbergen Wzn., Jac. Samson en J. van Klaveren Hzn. Een indrukwekkende orgelbespeling. In de Hervormde Kerk alhier werd een orgelbespe'ing gegeven door den organist, den heer Adr. Kooien. Zeer te betreuren tvas het, dat terzelfder tijd elders in de gemeente de aandacht gevraagd werd, waaraan wel niet vreemd zal zijn, dat de opkomst zoo bedroevend klein was. Te meer te betreuren viel deze opkomst, omdat de heer Kooien, die voor het eerst een orgelbespeling te dezer plaatse hield, geloond heeft, zijn instrument volkomen te beheerschen en in staat te zijn een pro gramma samen te stellen, dat den geheelen avond de aandacht kan boeien. In hoofdzaak bevatte het programma werken van J. S. Bach, die zich zoo uitnemend voor het orgel leenen, maar daarnaast vermeldde het ook een enkel nummer van G. F. Hiindel en van J. Zwart, en tenslotte twee koraalbewerkingen van gezangen door den organist. De orgelbespeling ving aan met „PrS- ludium in A-dur" van Bach, met welk machtig werk de organist direct de aan dacht van zijn gehoor mocht trekken, en dat uitgevoerd werd op een wijze, die goed deed uitkomen dat voor hem de groote meester geen onbekende is en van den heer Kooien nog veel verwacht mag worden. Hierna volgden twee koralen van Bach „Alle Menschen milssen sterben" en „Ich ruf zu Dir" waarbij vooral de zachte registers van het orgel uitnemend tot zijn recht kwamen. Voortreffelijk ge peeld werd ook het hierop volgende „Praludium en fuga in E-moll" van Bach, van welk im posant werk zeer genoten werd. Van geheel anderen aard waren weer de koralen van Bach. Christ ist erstanden" en „Wer nur der lieben Gott 13szt walten", waarvan vooral het laatste behoorde tot de nummers die het meest tot de toehoorders spraken. Ter afwisseling volgde een nummer van Handel „Allegro F-dur conoert", waarvan de heer Kooien eveneens een uitstekende vertolking wist te geven. Hierop volgden de koraalbewerkingen van den organist van Gezang 22 en Gezang 198. die eveneens veel succes oogstte. Niet alleen dat de bewerking een goed beeld gaf van artisticiteit van den organist, doch ook de uitvoering ervan was builengewoon goed. Een sterk sprekende „Een vaste Burcht van J. Zwart was een waardig slot van een avond vol kunstgenot. De heer Kooien kan er overtuigd van zijn, den hoorders door zijn mooie spel zeer aan zich verplicht te hebben. Wij wenschen hem van harte toe, dat hein een volgende maal een grooter belangstel ling ten deel mag vallen! De Tuinbouw. Voor roode kool is de laatste dagen goede vraag en de prijzen zijn oploopend. Voor beste roode kool wordt heden van f. 14,20 tot f. 18.10 betaald. Voor Gele kool is minder vraag en ook deze prijzen zijn niet best, 1ste soort van f. 5.40 tot f. 7.10, afwijkende kwaliteit van f. 2.70 tot f. 4.10. Voor breekpeen goede vraag met als steeds goede prijzen varieerend van f. 2.60 tot f. 4.20 per 100 K.G. Uien worden slecht gevraagd en de prijzen zijn iets dalende, van f. 4.10 tot f. 4.90 per 100 K.G. wordt betaald. Met bloemkool is het afgeloopen. Zeer kleine kwantums komen nog doch ook dat is geen eerste soort meer. Selderieknollen gaan thans vlug weg tegen prijzen van f. 5.40 tot f. 6.50 per 100 stuks. SASSENHEIM. Een prijsvraag voor Mendeltulpen. Door de tentoonstellingscommissie van Bloemlust, is. een prijsvraag waarvoor een zilveren wisselbeker werd uitgeloofd, uitge schreven. Gevraagd wordt een collectie van minimum 7 soorten Mendeltulpen van elk soort minstens 24 stuks gebroeid in kist, potten of pannen. Op Dinsdag 17 Januari zullen de inzen dingen geëxposeerd worden. Er bestaat ge legenheid ook kleine hoeveelheden op dien datum ter bezichtiging in te zenden. Burgerlijke Stand. GeborenFrancisca Gezina Maria, d.v. P. J. van Nassau en H. C. Bouwmeester Antonetta, d. v. J. Bette en A. Verhoef Hendrikus Gerardus Adrianus, z. v. F. C. van der Eist en M. Th. van der Kamp. Ondertrouwd: Jacob Cornells Slothouder 28 j. en Trijntje van Klaveren 25 j. Pie ter Alleblas 21 j. en Neeltje Maria van der Voort Nicolaas Willem Bloemendaal 28 j. en Cornelia Catharina van der Sleet 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Vonk, Hein Baderstraat 35 van Lisse K. Th. M. v. der Voort, Hoofd straat 77, v. Voorschoten C. C. van der Sleet, Bijdorpstraat 25 v. Oegstgeest A. van der Oest Hoofdstraat 111. v. Alphen a. d. Rijn J. Havenaar, Hoofdstraat 122, v. Voorhout M, Havenaar. Charbonlaan 5, v. Voorhout. Vertrokken: A. Spring in 't Veld, Hoofd- staat 188 n. Velsen. De heer J. D. Papendrecht heeft be dankt als notabel der Ned.-Herv. Kerk. RECLAME. bij alle feestelijkheden nis Verloti en huwelijk is 'n 21 li bijzonder geschikt. De prijzen zija vansf f. 24,2 Speciaal magazijn van itaalnan Donkersteeg 10 Leiden, VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cathrinus, z, v. G. H. v. d. Horst. Ondertrouwd: J. v. Dijk te Valïet- en Coma. v. d. Bent, te Katwijk aacl ZOETERWOUDE. Raadsagenda. Woensdag, 21 dezer, komt de raad 4 gemeente des v.m. te kwart over 9| In openbare vergadering bijeen ter t deling van onderstaande punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. om een t lijken wethouder te benoemen. 3. Idem om te voorzien in de vaca van lid der commissie van toezichT] het lager onderwijs, wegens perioi aftreding van den heer C. Captein. I 4. Idem tot vaststelling van het le su^ toire kohier hondenbelasting 1932. 5. Idem om over te gaan tot opnlj vaststelling eerier verordening rege'cndj eischen van benoembaarheid en ging van de veldwachters. 6. Idem tot het verstrekken eener I gave aan de werkloozen. 7. Idem tot wijziging der begrootiajl 8. Rondvraag. RECLAME. GEHEELE FAMILIE LEED AAN INDIGESTIE. „Nu weer pleizier van ons eter." Een moeder van vier kinderen stü ons: ,,Ik zelf en mijn vier kinderen 1 allen voortdurend last van rugpijn, n zuur en andere gevolgen van een spijsvertering. Wat ik ook at, ik t steeds maagpijn. Maar sinds we i schen Salts gebruiken (de af geloopei maanden) kunnen we alles eten en A allen veel meer pleizier van ons r We hebben nu geen van allen ee? van maagzuur of pijn meer. Ik een schitterend middel, zonder eer derlijke uitwerking. Wat we ook 3 moeten missen, we zouden nool: i bulten Kruschen willen." (Men II Krusehen Salts neutraliseert het maagzuur, ontneemt het alle km) eigenschappen en verwijdert het zsl en volkomen uit het lichaam. De I lijksche kleine dosis Kruschen lil zachte, natuurlijke aansporing voort lever, nieren en ingewanden om weeid behooren te functionneeren, en vooffl daardoor dat het schadelijke maa zich ooit weer kan ophoopen. Dan t geen last meer hebben na Uw maaltii Kruschen Salts maakt en houdt 0 in» dig rein. Verfrischt en versterkt bloed,1 alle onzuiverheden bevrijd, stroomt i' elk deel van Uw lichaam. Er zullen klachten meer zijn, geen pijnen cji Maagzuur behoort dan tot het verlw| en is slechts geworden tot een onaa'" name herinnering. U zult zich wonde1] energiek en flink voelen; zoo gezond opgewekt als U zich bij mogelijkheid e voelen kunt. Kruschen Salts is uitsluitend verin baar bij alle Apothekers en Dro?M a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralej gezondheid voor 1 cent per dag. 59. De bedienden kwamen de koningin waarschuwen, dat er al enkele bezoeksters waren. Laat hen binnen, ant woordde de koningin. Maar toen ze opkeek, werd ze bleek van woedeDaar stonden Wespen met gezichten zwart als roet. En dat op den verjaardag van de Koningin. Verontschuldiging, riepen de wespen uit, onze gezichten kunnen niet wit meer worden, en ze vertelden hoe ze In de inktflesch gekropen waren en er allemaal even zwart uitkwamen. Dat maakte de zaak natuurlijk anders en de koningin begreep wel, dat Jaap hun weer te pakken had gehad. 60. Maar niet alleen de wespen waren in de flescb 6C' weest. Neen, ook meneer de Hommel wilde er het zi)D van hebben. En zonder een oogenblik er aan te deD"® dat er wel eens iets leelijks in kon zitten, klom ie er binnen. Hem gebeurde hetzelfde als de wespen en werd in het dorp hartelijk voor den gek gehouden. V"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14