Humor uit het Buitenland. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 10 December FINANCIEEL OVERZICHT. RADIOPROGRAMMA. „Waarom duwt u me toch den heelen tijd zoo achterste voren de zaal rond meneer Blut „Neem me alstublieft niet kwalijk, maar lk verberg me voor mijn kleermaker. HIJ is Juist voor ons uit." Humorist). (fJe aanstaande wacht buiten op Je. Annie." „Hoe weet u dat het mijn aanstaande ls „HIJ rookt een sigaar van mij." (Happy Mag.) Late boemelaar (tot vriendelijk agent die hem door het venster heeft geholpen, na een half uur hard werk)„Wacht hier nog effe, agent, tot ik gezien heb of ik hier wel ln m'n eigen huis ben." (London Opinion) Hartstochtelijk maar bijziend Dloemenllefhe .Neen maar, wat een pracht van chrysant' (Hum- De benrs gunstig beïnvloed door de bood schap van president Hoover - Intrekking van de Engelsche petroleumconcessie in Perzië - Internationale regeling van de suikermarkt belemmerd door de inkrimping van het verbruik - Ruime kaspositie van de Handelsvcr. „Amsterdam" - Gunstig resultaat van de Internationale Petrol* um. conferentie - Nederland stelt zijn crediet ln dienst van Ncd.-lndië. Ofschoon intrinsiek ln den toestand ter beurze nog weinig wijziging is gekomen, voelde de stemming in de tweede helft der afgeloopen week toch iets aangenamer aan dan in de laatste weken het gevai was geweest. De directe oorzaak van deze verbetering was de j aarlij ksche Boodschap van President Hoover aan het Congres. Op het eerste gezicht bevatten de mede- deelingen van President Hoover eigenlijk weinig bemoedigends. Het door den Presi dent voorspelde tekort op de Amerikaan- sche begrooting voor dit jaar van 1146'/! mlllloen dollars vestigt eens te meer Ce aandacht op den desolaten toestand, waarin de Amerikaansche staatsfinanciën, gelijk die in zoovele andere landen, zijn geraakt. Het maakte echter een goeden indruk, dat Hoover zich niet beperkte tot het aan wijzen van de zwakke plekken, maar dras tische maatregelen ter heeling ervan aan beval, zooals een vermindering der sala rissen van ambtenaren, een verlaging van de ultkeering aan de oud-strijders, en een bij de fabrieken te heffen omzetbelasting, welke laatste maatregel intusschen een economisch herstel moet tegenwerken, en dan ook wel op sterk verzet van het be drijfsleven zal stuiten. Een voor de zaken wereld belangrijke maatregel is ook de door Hoover bepleite hervorming van het Amerikaansche bankwezen, dat in het laatste Jaar aan zulke ernstige beproevin gen heeft blootgestaan. Wat de politiek van Amerika ten op zichte van het buitenland betreft was het voor den in het voorjaar aftredenden Pre sident natuurlijk nauwelijks mogelijk, definitieve richtlijnen hiervoor aam te geven. Zooveel is echter door zijn uiteen zetting komen vast te staan, dat Amerika geen genoegen neemt met een uitstel der betalingen op rekening der oorlogsschul- den op 15 December a.s. Eerst nadat aam deze verplichting zal zijn voldaan, wordt de mogelijkheid omtrent onderhandelin gen over een regeling van de geheele quaestie opengelaten. Wel ligt het in de bedoeling, om aam het Congres maatrege len voor te stellen, waardoor de moeilijk heden, die uit het overmaken van de op 15 December vervallende bedragen voor de valuta van een bepaald land zouden kun nen ontstaan, uit den weg geruimd zou den kunnen worden. Men heeft hierbij natuurlijk ln de eerste plaats het oog op Engeland, dat herhaaldelijk de aandacht heeft gevestigd op den ongunstigen in vloed, dien een overmaking van het groote vervallende bedrag op den reeds zoo zeer gedeprecieerden Pondenkoers moet uit oefenen. Vermoedelijk denkt men ln Ame rika aan de storting van het desbetref fende bedrag op „geblokkeerde rekening", d. w.z. dat de in Ponden gestorte bedragen gedurende een bepaalde periode niet tegen een andere valuta zullen worden ingewis seld. Een fraaie oplossing zou dit niet zijn, aangezien de over korteren of langeren tijd te verwachten liquidatie van het be drag toch een druk op den Pondenkoers zou bliiven uitoefenen, en het is dan ook nauwelijks te verwachten, dat een derge lijke regeling door Engeland zou worden aanvaard. Hoe het zij, over een week zal de quastie der schuldbetalingen, die in den laatsten tijd zoo'n druk op de beursstemming heeft uitgeoefend, op de een of ander manier tot een oplossing zijn gebracht, en dit vooruit zicht op zich zelf stemt de fondsenmarkt reeds hoopvoller. Ook het Pond Sterling heeft hiervan een gunstigen weerslag on dervonden; na tijdelijk opnieuw te zijn teruggeloopen, trad later een herstel tot boven de f. 8 in. Het vertrouwen in de toekomstige ont wikkeling van de Engelsche valuta heeft intusschen door de scherpe koersfluctua ties van den jongsten tijd een ernstige schok gekregen. Op zich zelf is een en ander natuurlijk het logische uitvloeisel van het besluit tot het verlaten van den gouden standaard in het vorige najaar, van welker ernstige consequenties men zich im Engeland destijds klaarblijkelijk niet voldoende rekenschap heeft gegeven. Hoe zeer ook Engeland's aanzien op inter nationaal gebied door de gebeurtenissen der laatste jaren heeft geleden, ls dezer dagen wel op frappante wijze gedemon streerd door de houding, die de Perzische regecring heeft aangenomen tegenover de groote Engelsche Petroleumtrust, de Anglo-Persian Oil Co„ waarbij de Engel sche regecring zoo nauw betrokken is. Wel bestond er in Perzië blijkbaar reeds lang ontevredenheid over het door de maat schappij aan de Perzische regeering uit gekeerde winstaandeel, maar een bruske intrekking van de concessie was bij de vroegere machtspositie van Engeland wel haast ondenkbaar geweest. Vermoedelijk zal de nota-wisseling tus- schen de Engelsche en de Perzische regeering wel eindigen met het afsluiten van een nieuwe overeenkomst, echter al licht op voor de Engelsche maatschappij minder gunstige voorwaarden. Behalve de directe nadeelen, die hieruit voor de aan deelhouders. de grootste waarvan de Engelsche schatkist ls. hoewel ook een groot bedrag aandeelen bij het publiek uit staat. moeten voortvloeien, is het voor al de prestige-kwestle die in Engelsche beurskrlngen onaangenamen indruk heeft gemaakt Dit heeft het zijne bijgedragen tot de lustelooze houding, die de Londen- sche beurs gedurende een groot deel van de afgeloopen week aan den dag heeft ge legd. De verbetering, die zoowel te Londen als op de andere fondsenmarkten tegen het midden van de week is Ingetreden, is niet gepaard gegaan met een aanmerkelijke uit breiding van den handel. Een belemmering vormde het nog altijd onbevredigende prijs verloop op de productiemarkten. De ka- toennoteering te New-York met 5.70 dol larcent per lb.. heeft het laagste niveau sinds Augustus bereikt en is met nog slechts betrekkelijk weinig boven het in Juni genoteerde laagste punt van 5 dol larcents. Eerst in de laatste dagen is een licht herstel te constateeren. De suikerprijs beweagt zich nog altijd op het lage niveau van 0.72 dollarcents der lb-, terwijl de noteeringen voor latere termij nen slechts weinig hooger zijn, waaruit blijkt, dat de verwachtingen voor de toe komstige ontwikkeling niet hoog zijn ge spannen. De dezer dagen te 's-Gravenhage gehou den conferentie van den Internationalen Suikerraad heeft derhalve geenerlei in vloed op de markt gehad ondanks de of- fieieele mededeeling. dat een volledig re sultaat werd bereikt. Van buitengewoon be lang zijn do besprekingen dan ook niet geweest. Het ging er in hoofdzaak om of aan Cuba voor de jaren 1934 en 1935 een extra quotum van 75 000 ton per jaar zou worden toegestaan, ten koste van Dultsch- land. Java en Peru zuilen in 1934 en 1935 elk een extra quotum-toeslag van 5% aan Cuba afstaan, wanneer de suikerprijs tot 1.75 dollar (d.i. dus meer dan het dubbele van den tegenwoordigen prijs) mocht stij gen. Het hypothetische van de quota-vaststel lingen komt in deze regeling wel duidelijk tot uiting. Men discussieert over mogelijk heden. welker vervulling geheel in het duister ligt. omdait zij geheel afhankelijk is van den omvang van het verbruik. Scep ticisme in dit oozicht is te meer gewettigd, omdat men zich bij de onderteekening van het Chadbourne-plan ook al zoo lee- lijk heeft misrekend. Op papier klopte klopte alles nauwkeurig; de afzet van elk land werd voor elk jaar bepaald; de aan wezige surplusvoorraden zouden binnen 'n zeker tijdsverloop worden gespuid. In wer kelijkheid hebben de voornaamste produc tielanden w.o. Cuba en Java, het hun toe bedeelde exDortquotum lang niet kunnen halen, doordien het verbruik veel kleiner is weest dan de hoeveelheid, waarop de berekeningen gebaseerd waren. Bij de oude voorraden zijn dientengevolge nog nieuwe gekomen en de als gevolg van de werking van het Chadbourneolan verwachte prijs stijging op de suikermarkt is niet alleeD uitgebleven, maar de prijzen zijn zelfs nog verder gedaald. De prijsdaling heeft echter het goede gevolg gehad, dat de ondernemingen, die met naar verhouding hooge productiekos ten werkten, hun bedrijf hebben gestaakt. Wanneer deze natuurlijke aanpassing van de productie aan het verbruik verdere vor deringen mocht maken dan eerst zal de toestand van de suikermarkt gunstiger worden en zullen ook de voorraden gelei delijk kunnen gaan verminderen. Zoo ver ls het thans echter nog niet en het stre ven van de suikerondernemingen moet er onder deze omstandigheden op gericht blijven, om door verlaging van den kost prijs het bedrijf weer op een zoodanige basis te brengen, dat een winstgevende ex ploitatie ook bij een laag prijsniveau mo gelijk zal zijn- Op de Amsterdamsche beurs was de stemming voor suikeraandeelen in de af geloopen week vrij gunstig; het koersher- stel bleef echter tot eenige percenten be perkt. Aandeelen Handelsver. ..Amster dam" werden nauwelijks beïnvloed door de mededeeling. dat de nog uitstaande 5°/o leeningen, totaal ten bedrage van ruim f 6 millioen. vervroegd zullen worden afgelost. Ook dit is weder een symptoom van de als gevolg van de crisis bestaande geld- ruimte. Onder de tegenwoordige omstan digheden. nu het bedrijf sterk is inge krompen heeft de HV-A. veel minder geld noodig dan vroeger voor de financiering van de zooveel kleinere oogsten. Groote kapitaaluitgaven voor uitbreidingen enz. zijn evenmin meer te verwachten omdat hej uitbreldingsorogramma ln verband met de crisis sterk is beperkt zoodat ook uit dien hoofde geen groote etschen aan de kasmiddelen van de maatschaonij worden gesteld. Er is dus geen aanleiding meer, om nog zulke groote bedragen als vroeger liquide te houden en de kasmiddelen die aan het eind van 1931 ruim f. 54 millioen bedroegen, kunnen gemakkelijk een betrek kelljk kleine aderlating verdragen. De krachtige kaspositie van de H.V.A., die zich ook in dit opzicht van de meeste cultuurondernemingen zoo gunstig onder scheidt, is door de vervroegde aflossing der obligatiën eens te meer duidelijk be licht. Aandeelen Koninklijke konden ook in koers verbeteren, op bevredigende berich ten omtrent het verloop van de interna tionale petroleumconferentie, die de Parijs is gehouden- De moeilijkheden met de Roemeensche producenten schijnen thans toch overwonnen te zijn, blijkbaar door concessies van de zijde van de andere producenten, aan wie er veel aan gelegen was, eindelijk tot overeenstemming te ko men. Veel is er van de besprekingen tot dusverre niet uitgelekt; mag men de niet- officieele berichten hieromtrent gelooven, dan zou de overeenkomst ook een prijs- verhooging met c.a. 25"/o omvatten. De mededeling, dat ook de Russen hieraan zouden meedoen, ls later tegengesproken. In petroleumkringen is men thans echter minder beducht voor de houding van Rus land dan vroeger, omdat men meent, dat de Sovjets maar al te gaarne gebruik zul len maken van de mogelijkheid, om voor de door hen geëxporteerde petroleum een hoogeren prijs te behalen, en er zich voor zullen hoeden, de petroleummarkt opnieuw te ontwrichten door het „dumpen" van groote hoeveelheden op de buitenlandsche afzetgebieden. In rubber- en tgbaksaandeelen is weer weinig omgegaan en de koersen zijn ook niet veel veranderd. De rubbervoorraden in Engeland zijn opnieuw verminderd, wat een gunstigen indruk maakte, evenals een vrij optimistische uiting van den van een groote rubberonderneming op Mallakka, volgens wien de vooruitzichten, voor de rubbermarkt, ondanks de be staande onzekerheid, beter zijn dan in de achter ons liggende jaren- De voorraad rubber is niet meer zoo groot als vroeger, en indien een algemeene verbetering van het bedrijfsleven intreedt zou de rubber cultuur dit onmiddellijk ondervinden, en vooral de gToote voorraden in Amerika zouden dan zeer spoedig verdwijnen. Thee-aandeelen profiteerden van de vorderingen, die de plannen om tot een nieuwe internationale restrictie te komen, hebben gemaakt. De desbetreffende voor stellen zijn door de Engelsch-Indische en Nederlandsch-Indische theevereenigingen goedgekeurd, en zullen thans aan een re ferendum van de planters worden onder worpen, waarna, indien zij tenminste vol doende gesteund worden, aan de regee ringen om medewerking zal worden ver zocht. De handel in industrieele fondsen is sterk ingekrompen; zelfs in de meest ac tieve soorten gaat zeer weinig om- Alleen in aandeelen Philips namen de omzetten in de tweede helft der week iets toe en ook de koers was wat hooger, zij het ook nog altijd beneden het voor enkele weken be reikte peil. Unilevers konden eveneens een klein koersavance boeken, evenals Aku's, laatstgenoemde op het bericht, dat de onderhandelingen over internationale sa menwerking in de kunstzijde-industrie binnenkort met eén gunstig resultaat be kroond zullen worden. Dergelijke berich ten zijn echter reeds herhaaldelijk gelan ceerd, maar telkens weer voorbarig geble ken. zoodat men goed zal doen, ook dit maal de definitieve resultaten van de be sprekingen af te wachten. Hoewel beleggingsaandeelen zich in het algemeen goed in koers hebben kunnen handhaven, is de belangstelling ook op de obligatiemarkt iets aan het tanen. De reeds verwachte conversie der in April van dit jaar uitgegeven 5% Nederlandsche staatsleening is thans aangekondigd; zij zal plaats hebben tegelijk met de uit gifte van een nieuwe leening van f. 114 millioen, de laatste ten behoeve van Ned.- Indië, waaraan ,t Moederland de door haar verkregen gelden tot dezelfde voorwaarden weer zal uitleenen- Op deze wijze wordt dus het crediet van Nederland in dienst van Ned.-Indië gesteld, waardoor welis waar de groote vlottende schuld van Ned. Indië tot gunstiger voorwaarden kan worden geconsolideerd dan door de uit gifte van een Indische leening, maar waardoor aan het crediet van het Moeder land grootere eischen worden gesteld. De koersen van de Indische leeningen zijn dan ook door de aankondiging gunstig be ïnvloed; daarentegen heeft de op handen zijnde conversie den koers der 57o Neder landsche leening doen dalen tot beneden de lOl'/o- Vermoedelijk zal de nieuwe lee ning van het 4°/o rentetype zijn; de koers van uitgifte is nog niet bekend; ook staat nog niet vast of de leening zal worden vrijgesteld van de eventueel in te voeren couponbelasting. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 5% Nederland 1932 (le uitg.) 1011/16 100 15/16. VOOR ZONDAG 11 DECEMBER. Hilversum, 296 M. 8.30: VARA. 10.00: VPRO 12.00: AVRO. 5.00: VARA. 8 00: AVRO. 8.30: Tuinbouwhalfuurtje 9.00 Veiligheidskwartiertje 9.15: Sportnieuws 9.16: Orgelspel J. Jong. 9.40: Toe spraak G. J. Zwertbroek 10.00: Kerk dienst uit de Doopsgezinde Kerk te Utrecht 12.00: Gramofoonplatenoverzioht door C. Höweler 12.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep, en Gram.pl. 2.00: Boekenhalfuur 2-30: Concertgebouworkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg m.m.v. Henr. Bosmans (piano) 4.00: Geleerde Dames" van Molière. Vertaling: W. J. Wendel. Regie: Kommer Kleyn. 4.45: Gram.pl- en Vaz Dias 5.00: Kinderuurtje 6.00: VARA-klemor- kest o.l.v- P. Du chant 6.30: Gramof.pl. 6.35: Orgelspel J. Jong 6.50: „Wak ker en Tropenduit" 7.10: „De Fliereflui ters" oJ.v. H. de Groot, m.m.v. zangsoliste 7.30: Gramofoonpl. 7.40: Vervolg ..De Flierefluiters". 800: Vaz Dias 8.15: Omroeporkest o.Lv. N. Treep 8.40: The Comedian Harmonists 9.00: Omroepor kest oJ.v. N. Treep, m.m.v. H. E. Groh (tenor) 9.30: The Comedian Harmonists 9-50: Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. H. E. Groh (tenor) 10.30: Gram.pl. 10.45: Vervolg Kovacs Lajos 11.1012.00 Gram.pl. Huizen, 1875 M. 8.30: NCRV. 9.30: KRO. 5.00: NRCV. 7-45—11.00: KRO. 8.30: Morgenwijding o.l.v. Adj. M. v. Ech ten 9.30: Gram.pl. 10.30: Hoogmis 11.45: Gram.pl. 12.00: Causerie 1215: Sextetconcert 1.40: Lezing 2.10: Cau serie 2.30: Kamermuziek 4.15: Zie- kenlof 5.00: Gewijde muziek 5.15: Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Ermelo. Hierna Gewijde muziek door Dames-terzet 7.45: Lezing 8.10: Sportnieuws 8.15: Orkest- en solistenconcert. Ca. 9.30: Vaz Dias 10 4011.00: Epiloog. Davenrty, 1554 M. 10.50—11.05: Tijd sein en berichten 12.50: Vioolrecital door N. Wethmar 1.20: Northern Studio-or kest o.l.v. J. Bridge, m.m.v. F. Brecknell (tenor) 2.35: Gramofoonmuziek 3.20: Radio-Militair-orkest o.l.v- B. Walton O'Donnell 4.15: Kinderkerk 4.35: Ka mermuziek door H. Heyner (bariton) en de English Ensemble Strings" 5.50: Piano recital door F. Wuherer 6.206.35: Le zing 6.50: Kerkdienst uit Wales 8.15: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.25: Albert Sand ler's Park Lane Hotel-orkest m.m.v. G. Ba ker (bariton) 10.50: Epiloog 1103 11.20: „The Silent Fellow-ship". Parijs „Radio-Paris". 1724 M. 8.05, 12.40: ram.pl 120: Orkestconcert 1.50 en 2.20: Gram.pl. 3.20: Orkestconcert 4 20, 5.20, 5.50, 6.50 en 720: Gram.pl- 8.20: Circus Radio-Paris 9.05: Gram.pl. 9.40: Solistenconcert 10.50—1120: Gra- mofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 1120—12.20: Carl Rydahl's orkest 1.201.50: Gram- platen 2.204.20: Radio-Symphonieor- o-l.v, H. Welsbach m m.v. Ferenc de Veesey (viool) 720: Concert door de Staf- muziek der Kon. Lijfgarde o.l.v. Th. Dy- ring. In de pauze: Radiotooneel 10.15 11.50: Dansmuziek oJ.v. T. Perersen. Langenberg 473 M. 6 257.35: Ham burger Havenconcert 10.50: Bach-can tate 12.201.50: Concert door Diissel- dorfer Milit. Muziekvereeniging 3 20 5.05: Weldadigheidsprogramma 7.00: Vroolijk uurtje 7.50: Opera-programma m.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Kühn. 10.00—11.20: Avondconcert o.l-v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05: „Cinema Star", operette van J. Gilbert. Dirigent: A. Pao- letti Na afloop: Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Concert o.l.v. A. Fel- leman 2.00: Gramofoonpl- 2.10: Re portage voetbalwedstrijd BelgiëOosten rijk 5.20: Omroeporkest oJ.v. André 6.20: Zang door Marie Angelici 625: Gram.pl. 7.10: Zang door Mevr. Decé 725: Gram.pl. 8.20: Ravel-Strauss- concert door orkest en solisten o.l.v. De- fauw 103011.20: Concert o.l.v. Mo- reaux 338 M.: 1220: Concert o.l.v. A. Felleman 1.30: Zang en piano 1.50: Orgelconcert L. Joos 2.15: Zie 508 M. 5.20: Omroepklelnorkest o.l.v. Leemans 620: Gram.pl. 6 50: Vervolg concert 5'/i»/« Ned.-Indië 1921 98 3/4—98 5/16. 4'/.Vo Ned.-Indië 1931 92 1/8—94 1/8. Koloniale Bank 5654 1/457';'»57. Handelsver „A'dam" 164 1/4172168'/; Javasche Cultuur M 96101100. Kon. Petroleum 137'/»—146'/:—144. Redjang Lebong 859388'/;. Amsterdam Rubber 58 1/4—61'/:—30 1/4 Deli Batavia Mij. 134—139'/:. Deli Mij. 110—108—1101/4. Senembah Mij. 121'/:125- Amsterdam Thee Cultuur 20—27. Rongga Landbouw 62 3/468 Modajac Cultuur 331/437. Ned. Ford 109'/:—lig'/:—114'/:. Philips Gem. Bez. 123 1/4128'/2126. Unilever 1011/4106'/:105 3/4. Anlem Nat Bez. 190194. Alg- Explorotie 120126'/:124. Ned. Scheepvaart Unie 58'/:60'/:. 8.20: Opera „Un ballo in Masohera" Verdi. Dirigent: Mr. Bosmans. Zeesen, 1635 M. 7.25: Berlijnsch orkest ol.v. Prof. J. Prüwer, m.m.7. Mertens (alt)- 9.20: Berichten - Verslag Ushockeywedstrijd uit het i paleis 10.05: Weerbericht en tot Marek Weber en zijn orkest. VOOR MAANDAG 12 DECEMB Hilversum, 296 M. Algemeen pr ma, verzorgd door de VARA. Morgenwijding 10.15: Declamatie Rijken 10.30: VARA.-kleinorkest o. P. Duchant en Gramofoonpl. i Declamatie C. Rijken 12.00: „De N" krakers" o. 1. v. D. Wins en Gramof- 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Voor A. Bouwmeester 3.25: Gramofoon 4.40: Voor de jeugd 5.10: VARA.-' orkest o. 1. v. P. Duchant en Gramof" 6.40: Esperantopraatje. Herdenk! L. L. Zadelhof 7.00: Muzikale ca m. m. v. solisten 7.55: Herhaling S. Berichten 8.00: PT.T.-kwartiert] 8.15: Uit Groningen: Concert d. d. Orkestvereen. m. m. v. het koor „Do v stem", M. Gobets (tenor), G. v. Wijn den (bariton) o. 1. v. J. M. Knijping- 9.00 Vaz Dias 10.30: Voordracht T dor Armando Esteban Hareter 11 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. NCRV.-Uitzend' 8.00: Schriftlezing en meditatie f 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgen 11.00: Vioolrecital C. Hengeveld M. m. v. G. Hengeveld (piano) 1 Gramofoonmuziek 12.30: Orgelcc Jan Zwart 2.00: Voor de scholen Herwig: Kamerplanten 3.15: Knipc 3.30—3.45: Hoedenmaakcursus - Bijbellezing met muzikale medewet 5.00: Gramofoonpl. 5.15: Chr. Lied uurtje door Joh. de Heer m. m. v. W. ver (viool) 6.15: Gramofoonpl. Vragenuurtje 7.30: Politieber. Ned. Chr. Persbureau 8.00: NCRV. phonie-orkest o. 1. v. F. Schuurman v. Dameskoor o. 1. v. J. Zwaan. So Annie Woud (alt) 9.00: K. Lantert, Verantwoordelijkheidsbesef 9.30: volg concert 10.3011.30: Gramof c.a. 10.00: Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10.20: HerdenJ kerkdienst 11.05: Lezing 1 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Dale I.05: Orgelspel R. Dixon 1.50: Em Starkey's orkest 2.45: Voor de schol 3.20: Concert. D. Cameron (viool) e Ireland (piano) 3.45: Voor de schol 4.05: Concert. W. White (alt) en Whinyates Strijkkwartet 4.50: Mld Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell Kinderuur 6.20: Berichten Beethoven's pianosonates door D. Mig ge 7.10: Boekbespreking 7.30 en Lezingen 8.20: „Busman's Hoh hoorspel met muziek van Denis Fre en M. H. Lubbock 9.20: Berichten e zing 9.55: BBC.-Drkest o. 1. v. He Hutchinson, m. m. v. R.'Soetnens (vioo II.20: Dansmuziek door Maurice Win Band 11.35: Verslag bokswedstrijd. HarveyJack Casey" 11.501220: volg dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1724 M. Gramofoonpl. 1220: OmroeporK 12.50: Gramofoonpl. 1.55: Omroepor 7.40: Omroeoorkest 9 05: Omroe kest o. 1. v. H. Defosse 9.50: ,Pwj ODéra-comique van Leoncavallo o. I Defosse. Ka'undborg, 1153 M. 11.20—120 eert uit hotel Angleterre 2.50—4 Preil's orkest 7.209.20: „Paul og Tora Parsberg", spel van Bjomso 9.3512.20: Revue-programma. Langenberg, 473 M. 6.25—720. mofoonrdaten 11.20—12.10: OrHes eert o. 1. v. Beck. M. m. v. L. Buoo praan) 12.20-1.50: Concert o. Wolf 4.20—5.25: Middagconcert München o. 1. v. Kloss 7.20Avon eert o. 1. v. Wolf 8.15: „Woruber v lachen", literair-muzikaal nrogramju v. Hasllnde 9.40: Adventskoreni»»'- listen, Weragkamerknor en -°rL„,ri Zimmerman - 10.20-11.20: Concert München. „„n Rome, 441 M. 8.05: Populair con m. m. v. orkest, koor, mandoline- taarorkest en solisten. Leiriingf volonta. In de nauze zingt E. vi gputijnsche liederen. Brussel, 508 en 338 M. 50s."j„or Gramofoonpl. 1.30: Omroep" o. i. v. Leemans 5.20: Ea"s® fofl St. Sauveur, Brussel 6.35: Grs 6.50: Vioolrecital door ^J.tans 8.20: Omroeoorkest o. 1. v.Mi«J om" Radiotooneel ïo.sn—11.20: Da®®? uit St. Sauveur 338 M.: 12 .30:1 kleinorkest o. 1. v. Leemans «r 10. mofoonplaten 5.20Omroer®" 0 Waloot 6.50: Omroenkleinori" Leemans 8.20: Gramofoonni. Kamermuziek door het trio Je* 10 '01120: Gramofoonnl. pit Zeesen. 1635 M. 7.20: Fya"rtor> 5de orgelsymnhonie, Widor „iP;din? 7 50: Adventsiioderen met beee p 2 luiten 8.30: „Heldische snel van Rob. Walter 9 45. e# hierna tot 11.20: Concert uit Otto Wacek's orkest.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14