De opheffing van rechtbanken en kanton-gerechten Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 December 1932 Derde Blad No. 22308 BINNENLAND. FAILLISSEMENTEN. VRAGENRUBRIEK. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RADIOPROGRAMMA. jjlAN'D EN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Itr Beelaerts van Blokland beant woordt den heer Albarda. mc door ons vermelde vraag van den J/Ubarda betreffende bevordering van trtzetting en de voltooiing van het [Jer Ontwapeningsconferentie, luidt Ltffoord van den heer Beelaerts van iid, Minister van Buitenl. Zaken: iRegeering heeft het steeds als haar l beschouwd, zoo mogelijk gemeen telijk met de Regeeringen van an- ftaten, alle pogingen in het werk te C ten einde voortzetting en vol le' van het werk der Ontwapenings- fentie zonder uitstel zoo krachtig ijk te bevorderen. Zij zal ook verder iedragslijn blijven volgen. Of de be togen, welke de vertegenwoordigers rjjf groote Mogendheden te Genève een bijzondere actie ter zake wen- maken, zal eerst beoordeeld kun- Jrorden, wanneer omtrent doel en ing dezer besprekingen meer gege- dienste staan dan waarover de l thans beschikt. J. F. MOENS t franscii-belgische imilitaire overeenkomst. Kamerlid Möller stelt vragen over de a.s. vernieuwing. (heer Möller heeft aan den Minister pinnenlandsche Zaken de volgende 6 gericht: Jleeft de Minister kennis genomen |de mededeelingen in de Belgische pmtrent de aanstaande vernieuwing e Fransch-Belgische militaire over- ast van 7 September 1920? i de Minister bereid mede te deelen, [de documenten, die door de Belgische p-ing onder dagteekening van 2 No- 1920 omtrent de in de eerste genoemde overeenkomst zijn gezon- lan het secretariaat van den Vol- [nd. een tijdsduur voor de bedoelde inkomst is bepaald, en, zoo ja, tot •er die overeenkomst van kracht is resp. blijft? Jidien in de onder 2 genoemde docu- i geen tijdsduur wordt aangewezen, Minister dan bereid de aandacht bevoegde instantie van den Vol- |nd te vestigen op deze leemte m idedeeling van de Belgische Regee- i te verzoeken, dat het secretariaat i Volkenbond bij de Belgische Re- alsnog omtrent den tijdsduur van boeide overeenkomst inlichtingen zal pen en deze aanvulling krachtens van het Volkenbondsverdrag open- al maken? hdien de Fransch-Belgische militaire fnkomst mocht worden vernieuwd, is nister dan bereid op grond van art. het Volkenbondsverdrag te vorde- t door het secretariaat ter registra- i ter openbaarmaking niet met een kennisgeving omtrent de vernieu- [genoegen zal worden genomen, doch i met de medeóeeling van den vol- i tekst van de overeenkomst zelf? Oud-directeur van het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet. Op 76-jarigen leeftijd is te 's-Graven- hage overleden de heer J. F. Moens, oud- directeur van het Noord-Hollandsch Land- krediet en van de hypotheekbank Noord-Hollandsch Grondcrediet te Alk- ™r- De heer Moens was van 1892 tot 1926 directeur van het Noord-Hollandsch Landbouw Crediet, welke instelling toen alleen kantoren had in Alkmaar en Hoom. De heer Moens wist deze instelling tot grooten bloei te brengen door het stichten van bijkantoren in Rotterdam, Den Haag, Delft, Leiden en Haarlem, en het plaatsen van vele agentschappen. In 1896 werd door hem opgericht de Hypotheekbank Noord-Hollandsch Grond crediet, waarvan hij tot 1926 directeur was. Na zijn aftreden was hij commissaris van beide instellingen. Bij zijn aftreden werd de heer Moens in Alkmaar op grootsche wijze gehuldigd. Hij is onder andere commissaris van de Pe- troleummaatschappij Sumatra Palembang. Te Alkmaar was hij voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en heeft in die kwaliteit zeer veel gedaan voor de jaarlijksche tentoonstellingen. De groote tentoonstelling van 1905 is op zijn initiatief tot stand gekomen. Toen in 1905 te Alkmaar strijd werd gevoerd om het stichten van een gymnasium en een abat toir, is de heer Moens lid van den gemeen teraad geworden en heeft als zoodanig er krachtig toe bijgedragen dat beide instel lingen tot stand kwamen. De heer Moens was o.a. oprichter en voorzitter van de af- deeling Alkmaar van het Roode Kruis. De teraardebestelling zal plaats hebben morgen te twee uur op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen. tariefverlaging bij de spoorwegen. Invoering voor I Mei? Naar de ..Tel." verneemt, zullen de tariefswijzigingen bij de Ned. Spoorwegen uiterlijk 1 Mei worden ingevoerd. Indien echter het uitgebreide admini stratieve werk, dat aan deze tariefswij ziging vastzit, het toelaat, zullen de nieuwe tarieven reeds eerder van kracht worden. nederd- herv. vereeniging voo" zenuw- en geesteszieken. HR. H. M. VAN DER WYCK. t pnister van Marine in liet kabinet Roëllvan Houten. ruim 89-jarigen ouderdom is te Den overleden de oud-minister van Ma- i het kabinet Roëllv. Houten, jhr. van der Wyck. »ren 26 Mei 1843 te Djocja, werd hij 1858 adelborst 3e kl. en 16 Sept. tot adelborst le kl. benoemd. Tijdens torsten Indischen turn werd hij 1 Jan. [luitenant ter zee 2e kl. en 10 Mei Ferd hij luitenant ter zee le kl. Van 'art 1874 tot 30 October 1877 was hij "at van den min. van Marine en toen weer naar Indië. Terug in i werd hij 1 Nov. 1879 weer adjudant pen minister tot hij 1 Febr. 1881 het .over 't stoomschip Suriname aan- We, waarmede een tocht in de Mid- ndsche Zee werd gemaakt, 16 Juni ■reeg hij dat over de Bonaire waar- een reis naar Egypte maakte, t. 1883 verliet hij den zeedienst zijn benoeming met 1 October tot ■aris-generaal van het Dep. van Ma- 'n 9 Mei 1894 trad hij op als minister i.ministerie Roëll-v. Houten, wat hij [tot 15 Sept. 1897, toen dit kabinet, fan hij het laatst overgebleven lid ^aftrad. v. d. Wyck die ridder in de orde den Ned. Leeuw was (1877), ridder St. Stanisausorde 2e kl., officier in e van den Eikekroon en ridder le 1 de orde van Medjidie, droeg ook vteeken voor belangrijke krijgsbedrij- ,™et de gesp Atjeh 1873—1880. Hij is [bd der commissie voor het examinee rt) zeeofficieren en adelborsten ge- "d van de commissie tot het ont- J) van een nieuwe regeling der vele verhoudingen tusschen Neder- tn Indië en secretaris van de com- betreffende werven. Algemeene vergadering te Amersfoort. Te Amersfoort is gisteren de algemeene vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer J. R- Snoeck Henkemans. Bij de bestuursverkiezing werd de perio diek aftrende dr. Joh. v. d. Spek herkozen; in de vacature, ontstaan door het bedan ken van mr. R. Pollema. werd gekozen de heer Mariens, burgemeester van Wymbrit- seradeel, en in de plaats van de beide over leden bestuurders Ruys en Schokking wer den benoemd de lieeren mr. dë Jong te Arnhem en Schokking Jr te Amsterdam. De penningmeester, de heer v. Boeyen, deelde mede. dat tengevolge van den gun- stigen financieelen toestand waarschijn lijk het volgende jaar de verpleeggelden lager zullen worden. De begrooting voor 1933 sluit met een batig saldo van f- 8000 Bij de kapitaals uitgaven is. o.m. f. 396.0000 voor den af bouw van Zon en Schild en f 1.000.000 voor den bouw van een nieuw gesticht in Drente- De begrooting werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenals een voor stel van het bestuur om een leening van f. 1.000.000 aan te gaan- Voor het gesticht in Drente zullen de provincies Groningen en Drente contrac ten afsluiten. In de toekomst wil men ook de belangen van achterlijke kinderen be hartigen. uit de textielnijverheid. [het werkverruiming. Severing ten behoeve van het Nederlandsehe leger. de levering van 400.000 hemden [jet Nederlandsehe leger hadden o.m. •tueven de N.V. Katoenmaatschappij Bebrs. Scholten Co. en de N.V. r> Confectiefabrieken, beide te to aanbieding van een buiten- toe firma was echter lager, e door bemiddeling van het lid der Kamer, den heer Krijger, de Rijks- voor werkverruiming en den toester van Almelo, is blijkens een ia van den minister van Defensie telegram de levering gegund "e'de Almelosche firma's. geen feesten ten hove. ertand met de tijdsomstandigheden. Rpkand met de tijdsomstandigheden VrJi» ngin Stoten gedurende dit gecn officieele feesten en en te doen houden. Loonsverlaging van 50 pCt- voorgesteld voor sarongweven. De firma N. ter Kuile en Zonen te En schede heeft aan haar arbeiders een loons verlaging voorgesteld van 50% voor het weven van sarongs voor de Indische markt om het verwerken van dit artikel ook ver der mogelijk te maken. Wordt deze loons verlaging niet aanvaard, dan zou stop zetting van een gedeelte van het bedrijf en ontslag van vele arbeiders moeten vol gen. Wegens deze aangelegenheid zal een conferentie worden gehouden van de tex tielarbeidersbonden „De Eendracht", „Unitas" en ,,St. Lambertus" met ge noemde firma. AUTOMATENVERORDENING TE ROTTERDAM. Bijvulling tijdens sluiting verboden. In de gisteravond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Rotterdam een door eenige leden ingediende automa- tenverordening met 29—9 stemmen aan genomen. Het is voortaan den Rotteröam- schen winkeliers verboden hun automaten tijdens de sluitingsuren bij te vullen. overtredingen der zondagssluiting te rotterdam. Maandag 19 December a.s.. des voormid dags 10 uur, zullen voor den kantonrechter mr. C. C. Tieleman te Rotterdam 150 za ken worden behandeld van winkeliers, tegen wie, wegens het (na gemeenschap pelijk overleg) openhouden van hun win kels op Zondag 4 December, proces-ver baal is opgemaakt. Ook de heer Jamin zal dan hebben terecht te staan. Ambtenaar van het O.M. zal mr. E. W. R. M. v. d Kun zijn. DE POSTVLUCBTEN. De Jtijstvogel" (uitgaand) is in Rome aangekomen. De Oehoe" is in DJask aangekomen. De „Havik" (uitgaand) is te Jodhpur aangekomen. RECLAME. KON ZELF ZIJN BOORD NIET OMDOEN. Zwak na rheumatiek. Er is maar één juiste manier om rbeu matiek te bestrijden. U moet zich niet tevreden stellen met de rheumatiek uit het lichaam te verwijderen, neen, U moet zorgen, dat ze eruit gehouden wordt. Tien jaar lang is deze man nu al vrij van rheumatiek. Ziet eens wat hij ons schreef: „Door een ernstigen aanval van rheu- matische koorts, nu tien jaar geleden, moest ik vier maanden te bed blijven. Toen ik weer aan het werk wilde gaan, kon ik mijn rechterarm niet zoover op tillen om mijn boord van achteren dicht te maken. Maar ik moet werken om aan den kost te komen en ik maakte me ern stig ongerust, omdat mijn arm zoo zwak was. Daarom begon ik direct Kruschen Salts te nemen bij kleine hoeveelheden, en sindsdien ben ik het steeds door blijven nemen. Ik kan nu met genoegen verklaren, dat ik gedurende dien tijd in het geheel geen last van rheumatiek gehad heb. Hoe wel ik 61 jaar ben, voel ik me nog honderd procent geschikt voor mijn werk." J. E. M. Kruschen lost de naaldscherpe kristal len van urinezuur op, welke de rheumati- sche pijnen veroorzaken. Daarna zal het deze opgeloste kristallen volkomen uit Uw organisme verwijderen. Wanneer u dan trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" is het onmogelijk, dat de kwaadaar dige urinezuur-kristallen zich opnieuw kunnen vormen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts pro- beeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en dro gisten duizenden flacons Kruschen ver deeld. die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze- gratis proef- flacon gebruiken zonder de gewone flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U de groote flacon terugbrengen bij den winkelier waar U haar kocht en hij zal U Uw f. 1.60 (Uw geheelè uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van f. 1.60 en dan nog slechts voor beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uit verkocht heeft. 1716 Uitgesproken: A. Ch- Verheul, rijwielhandelaar, Wad- dinxveen. R.-c. mr. J. C. Brongers; cur. mr. A A. J. Rijksen te Gouda- F. v. M. te L. Zoo'n blad bestaat niet. Onze courant geeft echter Burg. Stand en Gevestigden en Vertrokkenen. Dr. M. J. alhier. Zulk een vers is ons niet bekend. RIJKSCONTROLE EN CRISIS- BOTERMERK. De Crisis-Zuivel-Centrale deelt het vol gende mede: Herhaaldelijk blijkt ons, dat bij het pu bliek een misverstand bestaat omtrent de waarde van de merken, welke ingevolge de Crisis-Zuivelwet op boter worden aan gebracht. Het komt daarom gewenscht voor er op te wijzen, dat alleen het Rijks- controlemerk een bepaalde kwaliteit ga randeert, n 1. zuivere boter, met een vocht gehalte van ten hoogste 15.5%>. De andere merken geven slechts aan. dat voor de waar de heffing is betaald, welke op bo ter rust. „HET HOOGELAND" JUBILEERT. De Chr- vereeniging tot stichting en in standhouding van arbeidskoloniën „Het Hoogeland" heeft te Utrecht in een leas telij ke vergadering het veertigjarig be staan herdacht. Prof dr. J. R- Slotemaker de Bruine sprak de feestrede uit, waarna de penning meester. de heer G. J. Kruis, gedelegeerd lid van het bestuur, een overzicht gaf van den arbeid der vereeniging. Namens den minister van Justitie, mede als vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken, bracht de heer S. L Veenstra, inspecteur van het reclas- seeringswezen, gelukwenschen der regee ring over. Spr- deelde mede dat het de koningin behaagd had den heer Kruis te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Nog vele sprekers hebben het woord ge voerd, waarbij geschenken werden aange boden. o UIT NED. OOST-1ND1E. roofoverval. SOERABAJA, 9 Dec. (Anetai. De bewo ners van een employe's wonino op de on derneming Pacouda zijn met poeder, dat door de luiken werd geblazen, bedwelmd. De luiken werden geforceerd, een revolver en een sleutel van de brandkast werden onder het hoofdkussen van den slapenden employé weggehaald, terwijl uit de brand kast eenige honderden gulden werden ontvreemd. Op de onderneming Barattan braken dieven een gat in den muur van een employe's woning, terwijl op de onder neming Klantjeng twee pogingen tot in braak werden gedaan, welke echter mis lukten. DE MINISTER WEERLEGT GEOPPERDE BEZWAREN. kantongerecht te alphen blijft gehandhaafd. Aan de Memorie van Antwoord van de Tweede Kamer inzake de betreffende wetsontwerpen wordt het volgende ont leend: De minister moet ontkennen, dat het onderzoek naar andere mogelijkheden van bezuiniging op de rechterlijke macht niet voldoende zou zijn geweest. Het heeft verwondering gewekt, dal de regeering met deze plannen is gekomen „na de duidelijke uitspraak van de Kamer in 1927 gegeven". Daarbij werd herinnerd aan de motie-van Schaik, welke wordt omschreven als strekkende tot verhooging van de competentiegrens van den kanton rechter. Wat dit laatste betreft, heeft de minister reeds destijds niet onduidelijk te kennen gegeven, dat hij uitbreiding van de competentie van den kantonrechter niet wenschelfjk acht. Hij kon zich daar bij o.m. beroepen op een ter zake inge wonnen advies van den Hoogen Raad. Dat advies heeft zijn waarde niet verloren- De omstandigheden zijn thans slechts in zoo verre veranderd, dat door de waardestij ging van het geld een der argumenten, door de voorstanders van de uitbreiding dezer competentie gebezigd, aan betecke- nis heeft verloren. En wat de uitspraak van de Kamer in 1927 betreft: de Kamer heeft de toenmaals ingediende wetsont werpen niet verworpen en de voorsteller- van de motie had verklaard, dat hij met een groot deel van den inhoud van de rede van den minister accoord kon gaan. Maar bovendien: de eisch om tot bezui niging te komen is thans veel dringender dan destijds; dit alleen rechtvaardigt reeds, dat de regeering opnieuw concen tratieplannen aanhangig maakt- Wat nu de grieven tegen de wetsont werpen aangevoerd, betreft, wordt in de eerste plaats opgemerkt, dat de gemakke lijke toegankelijkheid van den rechter, voor de rechtzoekenden, eisch eener goede rechtsbedeeling, in gevaar wordt gebracht. Naar aanleiding hiervan merkt de mi nister op, dat de afstand tusschen rech ter en rechtzoekende niet wordt bepaald naar het aantal meters, doch naar de mate van bereikbaarheid. En op dit laat ste zijn de verkeersmiddelen van overwe genden invloed. Deze zijn de laatste halve eeuw geweldig toegenomen en er wordt op velerlei wijze profijt van getrokken. Het wordt een anachronisme, wanneer dat feit bij de rechterlijke indeeling wordt gene geerd. Volgens den minister is het niet vol te hóuden, dat, worden verschillende gerech ten opgeheven, velen zich onrecht zullen moeten laten welgevallen, waartegen zij zich thans kunnen verdedigen. De ophef fing moet natuurlijk niet te ver gaan. Over de preciese grens kan worden ge streden, doch dat de in acht te nemen grens door den minister zou zijn over schreden. moet hij met nadruk ontkennen. Wat de opmerking over cultureele ver arming van het platteland betreft bij op heffing van verschillende kantongerech ten, wordt er aan herinnerd, dat ver scheidene dier kantons reeds thans geen eigen rechter hebben, daar zij waargeno men worden door den rechter van een nabijgelegen kanton, herhaaldelijk door den rechter, wiens standplaats een groote gemeente is. In dit opzicht zal er dus al heel weinig wijziging komen- De conclusie van den minister over de verschillende geuite grieven is. dat deze óf niet terzake dienende, óf zoo sterk ge kleurd, dat zij ware de gegeven voorstellen juist, te veel zouden bewijzen Nu de Kamer op meer cijfermateriaal blijkt prijs te stellen, heeft de minister geen enkel bezwaar te voldoen aan haar verzoek oni overlegging van bedoelde cij fers voor de overblijvende gerechten. Deze zijn aan deze memorie als bijlage toege voegd- De twijfel, of door de voorgestelde in krimping" wel een reëele bezuiniging zou zijn te verkrijgen, mist voorts naar 's mi nisters oordeel eiken grond. Voor de rechtbanken zal de uiteinde lijke bezuiniging, zonder dat rekening wordt gehouden met de wachtgelden, be dragen f 440.000. voor de kantongerech ten f 360000. Voor het jaar 1933 (over het; tijdvak 1 April—31 December) bedraagt de bezuiniging met aftrek der wachtgelden voor de rechtbanken f. 165.000 en voor de kantongerechten f 155.000. Dat een her classificatie van de kantongerechten niet zal kunnen uitblijven, is ook de verwach ting van den minister. Hij is evenwel van oordeel, dat daarmede beter kan worden gewacht, totdat de reorganisatie eenlgen tijd zal hebben doorgewerkt. Dat deze, in totaal genomen, vermeerdering van finan- ciecle kosten tot gevolg zal hebben, be hoeft niet te worden aangenomen- De minister gelooft voorts niet, dat het aanbeveling verdient meer dan tot dusver van de diensten van recliters-plaatsver- va?igers gebruik te maken. Op hen moge een beroep worden gedaan in tijden van bij zond et drukke of in andere bijzondere omstandigheden, de rechtsbedeeling daar op als stelsel te baseeren, ware niet ge- wenséht. Assistent-rechters op beperkt sa laris lokken den minister evenmin aan. Verhooging van griffierechten zou in gaan tegen het streven naar goedkooper recht. De minister zal het slechts aange naam vinden als de toestand der schatkist niet zal nopen ook daartoe nog over te gaan. De minister moet zich met kracht ver zetten tegen het denkbeeld nog eens een commissie in te stellen, zooals in het voor- loopig verslag wordt aanbevolen. De ir.ee- ning van den minister is, dat, werden do onderhavige wetsontwerpen prijsgegeven om in de plaats daarvan een commissie in te stellen, men iets reëeLs zou opgeven voor een schaduw. En zelfs tien schaduwen brengen geen cent recele bezuiniging. Moet de minister zich dus onvoorwaar delijk verzetten tegen instelling van een zoodanige commissie onder intrekking van de aanhangige ontwerpen, daarin worde niet gezien een gebrek aan verlangen om in gemeen overleg met de Kamer tot een positief resultaat te komen. Om van het tegendeel te doen blijken, is de minister, hoewel niet overtuigd, dat hetgeen tegen de opheffing van 7 rechtbanken en 40 kantongerechten is aangevoerd, afdoende is, tot concessies bereid, in het vertrou wen, dat ook de leden, die de bezwaren uitten, hunnerzijds niet op een straf standpunt blijven staan. De bezwaren gelden vooral de rechtbanken te Alkmaar, Almelo en Roermond De minister wil het voorstel tot ophef fing van deze rechtbanken thans terug nemen. in c(e hoop, dat de financieele toe stand zich niet zóó ongunstig ontwikkelt, dat spoedig toch weer een voorstel zou moeten worden gedaan tot opheffing ook van deze of andere rechtbanken Ten einde ook bij de kantongerechten blijk te geven van zjjh streven tot samen werking met de Kamer en teneinde te voorkomen dat aan het instituut van de ommegaanden rechter te groote behoefte zou blijken te bestaan, is de minister be reid ook van de opheffing van enkele kan tongerechten af te zien. Volgens de bij deze memorie gevoegde gewijzigde wetsontwerpen zullen blijven bestaan de kantongerechten te Zevenber gen, Wageningen, Groenlo, Harderwijk, Steenwijk, Alphen. Sommelsdijk, Oostburg en Zaandam, waartegenover echter de op heffing van het kanton Waalwijk alsnog wordt voorgesteld. De minister heeft geen bezwaar de mo gelijkheid te openen, dat ook de recht bank. althans de enkelvoudige kamer, op bepaalde schaal elders dan in de hoofd plaats van het arrondissement zitting houdt. Intusschen de behoefte daaraan zal voorloopig in de praktijk minder groot blijken, nu thans slechts vier rechtbanken zullen worden opgeheven. voor zaterdag 10 dec. 1932. Hilversum. 296 M VARA-uitzending 10 00 v.m. VPRO 8 00: Gramofoonpl. 10 00: Morgenwijding 10.15: Voor arb- in de Continubedrijven: Hetty Beek (voor- dracht). De Flierefluiters ender leiding v- H. de Groot, Leo Ful (zang), VARA- looneel o 1. v. W. v. Cappellen 12.00— 2.00: VARA-Kleinorkest o. 1 v. P. Duchant en Gramofoonpl. 2.15: Gramofoonpl. 2.50: Causerie over Rusland door J. W. Matthijsen 3.10: Gramofoonpl. 4 30: Coöperatie-kwartiertje 4 50: De Noten krakers onder leiding van D. Wins en Gra mofoonpl. 5.40: Literair halfuurtje door A. M de Jong 6.00: Volksliederen door „De Wielewaal" o. 1. v P Tlggers 6 30: De Notenkraker? o. 1. v. D. Wins 7-00: Voor het Platteland 7.30: Louis Davids in zijn programma 7.50: Orgelspel Joh. Jong 8.00: S.O.S.-bcrichten 8.10: Vervolg Louis Davids 8.30: De Dorps barbier 845: Uit liet Concertgebouw, Amsterdam: Joodsche Mannenzangver- eeruging Harpe Davids" o. v. H. Linde boom. VARA-orkest o. 1. v. H de Groot, Josef Schmidt (ténor), A. Roodenburg (viool). Mevr. R. VegtDe Zwarte (piano) 9.25: Toespraak door A de Vries en VARA-Varia 9.45: Vaz Dias 9.55: Vervolg concert uit het Concertgebouw 11.0012.00: Gramofoonmuziek Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Progr 8009.15 en 10 00: Gramofoonpl. 11 30: Godsd. halfuurtje 12.15: Sextetconcert 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur 4.00: Programma NCRV 5.00. Gra mofoonpl. 5.30: De Vier Cavelli's 5.50: Gramofoonpl- 6.20: Weekoverzicht 6.40: De Cavelli's 7.00: Gramofoon- platen 7.10: R.K. RVU 7.45: Gra mofoonpl. 7.50: Lezing 8.00: Gramo foonpl. 8.15: Operette-uitzending. Ca. 9.15: Vaz Dias. C.a. 10.30: Voordracht 4- 11 001200: G^'-mnfoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding 10 50: Tijdsein, Berichten 11.05: Lezing 12.20: Midland Studio-orkest o. I s. F. OanteU 1.05: Orgelspel Reg. New 1.50—2 50: Commodore Grand-orkest o. I v. J. Muscant 3 50: Michael Doré's Octet m. m. v. E. Hargreaves tenor) 5.05: Orgelspel Reg. Foort 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 6.50: Golfpraatje 7.05: Welsh Intermezzo 7-25: Lezing 7.50: Zang door het Radio-koor 8.20: Vaudeville-Programma 9,20: Berichten 940: Juridisch hoorspel 10.10: BBC- orkest o. 1. v. E. Clark 11.0512.20: Ambrose en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05; Gramofoonpl. 9.20: Orkestconcert 12.20 Concert door het Omroeporkest 4.10: idem 5.05: Concert door de Assoc. des Concerts Lamoureux 9.05: Zang door D. Bonnaud, Kalundborg, 1153 M 11.20—120: Con cert uit Rest Wivex" 1.50220: Gra mofoonpl. 2.504 50: Radio-Harmonie orkest o. 1. v. Grondahl 7.50: Bonte Avond m. m v. orkest en solisten 9.20: Gramofoonpl 9.40: Engelsch-Ameri- kaansche Operettemuziek 10.2511.35: muziek 10 2511 35: Dansmuziek o. 1. v. Kai Julian Langenberg, 473 M. 6.25. 7 25. 10.40: Gramofoonpl. 11.20: Orkestconcevt o. i. R. Keitel 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.55: Gramofoonpl. 4 20: Concert door Kamerorkest m. m. v. Tenor. Dirigent: H. Spitz 7.20: Vroolijk Programma 10.05: Dansmuziek o 1. v. Harry Risch II 20—1220: Dansmuziek (Gramofoonpl.) Rome, 441 M. 7.50: Gevarieerd pro gramma m m. v. het Omroeporkest Brussel. 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Leemans - 5 20: Piano-recital Suz Daneau 5.35: Dansmuziek uit St- Sauveur, Brussel 6 50: Omroepkleinor- kest o. 1. v. Leemans 8.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot m. m v. den heer Lucofier (tenor) - 10 30—11.20: Max Alexys' or- 508 M.: 12.20: Omroepkleinorkest kest V Leemans - 1.30: Gramofoonpl. 520: Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot 6.35: Zang door Mevr- Van Houdt Volckaert 7.10: Radlo-tooneel 7.20; gramofoonpl. 8^0: Gramofoonpl - ^\n™rt Ult Luik °- 1- V. A. Marsick 10.30—11.20: Zie 338 M

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9