Het schuldenvraagstuk. CD ARNHEM" N.V. LEIDSCH DAGBLA LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 9 December 1 De inhoud der Amerikaansche antwoord-nota. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ RECHTZAKEN. TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERBINDINGEN DE ONTWAPENING. DUITSCHLAND STELT FRANKRIJK LENIGE VRAGEN. In dc bijeenkomst van de vertegenwoor digers der vijl mogendneden, die gister middag werd genouaen, neelt de Duitscne minister van nuitemaiiuscne kaken, von Neuratn, verklaard, dat bij allereerst een bevredigende opneioering verlangt over de twee volgende punten: 1. Zal 't beginsel van de geligkgerechtigd- lield in de komende ontwapeningsovereen komst in leder opzicüt practiscne toepas sing vlDden en zaï net In overeenstemming daarmee het uitgangspunt vormen voor de onderhandelingen ter ontwapeningsconfe rentie ten opzichte van de ontwapende staten? 2. Sluit de clausule in de Fransche for mule, „het systeem, dat veiligheid voor alle naties brengt", ook dat element van vei ligheid In, oat in een algemeene ontwape ning ligt, zooals dat op een vroegere ver gadering van de Assemblee is erkend? Deze beide vragen waren schriftelijk ge formuleerd en zijn door von Neurath in het Engelsch voorgelezen. Er volgde geen debat. De vertegenwoordigers der andere mogendheden verklaarden, de Dultsclie vragen aan een uitgebreid onderzoek te moeten onderwerpen. Paul Boncour verklaarde bovendien, dat Herriot de gelijkgerechtigdheidsformule persoonlijk had opgesteld en dat hij der halve het bepalen van een standpunt no pens de Duitsche vragen aan den minis terpresident moest overlaten. Daarna lichtte von Neurath de vragen mondeling toe. In verband met de eerste vraag zeide hij, dat de uitdrukking in de Fransche formule dat de gelijkgerechtigd heid een der doeleinden der ontwapenings conferentie moet zijn, tot misverstand aanleiding kon geven. Daarmede wordt alleen een grondregel opgesteld, maar geen garantie voor een volledige uitwerking van dezen grondregel in alle ontwape ningsproblemen. Het is voor hem van groot belang, duidelijk te weten, dat de ontwa peningsconventie in deze practische toe passing voorziet. Daarom is het noodzake lijk dat bij de besprekingen de gelijkge rechtigdheid tot uitgangspunt wordt ge- i nomen. Zoolang deze vraag niet positief is beantwoord, heeft het deelnemen van Duitschland aan de conferentie geenerlei zin en doel. Want de Duitsche gedelegeer den zouden nooit weten of de ter confe rentie bereikte oplossingen ook voor Duitschland zouden gelden. Ten opzichte van de tweede vraag ver klaarde von Neurath, dat zij niet ver keerd kon worden uitgelegd. Hij neemt aan dat de in de verklaring van Herriot ver melde veiligheid ook die veiligheid omvat, die door een algemeene ontwapening zou worden bewerkt, maar hij wil een uit drukkelijke bevestiging van zijn opvatting hebben. Verder verlangde de Duitsche minister van Buitenlandsehe Zaken opheldering over de opvatting van het veiligheids systeem, waarvan de Fransche verklaring melding maakt. Over de voorgestelde deskundigencom missie is niet gesproken, daar de Instelling van een derveliike commissie afhankeltlk is van de beantwoording der Duitsche vra gen. In de verdere besprekingen, die mor gen zullen plaats hebben, zal worden ge debatteerd over de vragen. De Duitsche minister heeft zich voorbehouden, nadere toelichtingen te geven. Het onderhoud, dat plaats vond in de particuliere vertrekken van het secreta riaat. duurde slechts een uur. Aan het einde van de besprekingen heeft Boncour den Duitschen minister van Bui tenlandsehe Zaken gevraagd, of hij in principe bereid was, nader uiteen te zetten wat de Duitsche regeering verstaat onder „gelljkgerechtigheid". De Duitsche minis ter heeft zich tot alle toelichting bereid verklaard. Uit Fransche kringen wordt nog mede gedeeld. dat de Engelsche minister van Buitenlandsehe Zaken aan Von Neurath de waag heeft gesteld, of Duitschland wederom aan de werkzaamheden der Ont wapeningsconferentie zal deelnemen, wan neer de door v. Neurath gestelde vragen DoritW in d«m v'n der Duitsche opvatting beantwoord worden. Von Neurath heeft deze vraag van Sir John Simon bevestigend beantwoord. o O BETALEN OP 15 DECEMBER BLIJFT DE BOODSCHAP RECLAME. Een polls der ls de beste geldbelegging. Bijkantoor: RIJNSBUKGERWEG No. 47, Dir. P. J. ROEM. 1383 DE MOORD TE ONSTWEDDE. Heden heeft de rechtbank te Winscho ten uitspraak gedaan in de moordzaak te Onstwedde. Voor veertien dagen had de rechtbank de zaak behandeld tegen den 18-jarigen Albert M„ kleinzoon van den vermoorden ouden man en den 21-jarlgen Hendrik U. Belden hebben den ouden man Huiting te Onstwedde in zijn eenzame woning over vallen en met een beitel afgemaakt om ln het bezit te komen van geld. Het O. M. eischte tegen beide verdach ten leder vijftien jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde heden den 18-Jarigen timmerman Albert M tot een gevangenisstraf van twaall jaar. De twee de verdachte Hendrik U. werd door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van tien jaar. Zooals gisteren nog medegedeeld is het Amerik antwoord op de tweede Engelsche nota gisteren afgekomen. De Amerikaansche nota. Daarin wordt gezegd dat de Amerikaan sche regeering de Engelsche r.ota met de grootste zorgvuldigheid heeft bestudeerd en erkent, dat de rol, die de schulden in het economische leven spelen, veel be langrijker is geworden. Het ls duidelijk, dat bi) de huidige werelddepressie en de prijzendaling de schuldenbetaling zeer veel moeilijker is geworden. De scnulden- kwestie houdt nauw verband met het her stelprobleem, waarbij het Engelsche en het Amerikaansche volk zulk een vitaal be lang hebben. De president der Vereenigde Staten is bereid, langs een daarvoor geschlkten weg in samenwerking met de Engelsche regee ring, de geheele situatie te onder zoeken en te overwegen, welke middelen kunnen worden aangewend, om te komen tot sta bilisatie der valuta's, herstel der handels betrekkingen en verbetering der prijzen. Een dergelijk onderzoek sluit geen schrapping der schulden in, wel echter zulien kunnen worden overwogen con cessies in anderen vorm, die het afzetge bied voor Amerikaansche landbouw- en andere producten zouden kunnen vergroo- ten. Naar Amerikaansch Inzicht houdt de kwestie der buitenlandsehe schulden ten nauwste verband met de ontwapenings kwestie en de lasten, die de geheele we reld heeft te dragen door den bewape ningswedloop. In verschillende opzichten, aldus de nota, verschilt Amerika van opvatting met Engeland- Amerika is het niet eens met de opvat ting, dat de schulden alleen voor vernie- tigingsdoeleinden zijn gemaakt. Slechts een derde deel van het geleende geld is gebruikt voor munitie en ander oorlogs materiaal. Sommige der na den oorlog aangegane leeningen zijn van het groot ste gewicht geworden voor het bestaan der geldschietende naties. Verder overschat de Engelsche nota den invloed van de schuldenbetalingen op de wereldeconomie- Bij het berekenen van den handelsba lans laat Engeland verschillende punten buiten beschouwing. Amerikaansche toe risten hebben rond 3900 millioen dollar in het buitenland uitgegeven, terwijl de vreemdelingen in Amerika slechts 1495 millioen dollar naar dat land hebben ge bracht. Bij de kwestie der transfers mag niet alleen de directe handel met Ame rika in oogenschouw worden genomen. De Amerikaansche goudvoorraden be droegen bij het begin der betalingen 2028 millioen dollar, terwijl zij thans 4338 mil lioen bedragen. In dezelfde periode is de Europeesche goudvoorraad gestegen van 3018 millioen tot 6963 millioen dollar. De oorzaken van deze verdeeling der goud voorraden moeten niet in Amerika worden gezocht. De nota keert zich verder tegen de be wering, dat het initiatief tot de herstel- regeling van Lausanne is genomen met voorkennis en toestemming van de Ame rikaansche regeering. De onderhandelin gen te Lausanne zijn gevoerd met als ba sis de erkenning, dat een Europeesche op lossing moest worden gevonden, zonder de de Vereenigde Staten in de besprekin gen zouden worden betrokken. Verder wordt er in de Ameri kaansche nota nog op gewezen, dat de rentevoet van de Engelsche schuld is ver laagd van 5 tot 3 3/8%. Amerika erkent ten volle de moeilijkheden bi) de transfer- kwesties inzake de Decembertermijn. De president heeft het vertrouwen, dat het Congres bereid zal zijn, ieder redelijk voorstel der Engelsche regeering in over weging te nemen, dat de betaling van den op 15 December vervallende termijn ge makkelijker kan maken- Engeland zal betalen. Twijfel schijnt na deze nota uit Was hington uitgesloten: Engeland zal betalen Ook de besprekingen te Parijs hebben daarin geen wijzigingen kunnen brengen. Volgens de „Times" zal de betaling ge schieden in goud. In haar volgende nota zal de Engelsche regeering de V- S. ver zoeken zoo spoedig mogelijk besprekingen te openen over de geheele kwestie der schulden. Vóór Maart a.s- zal het echter weinig nut hebben in onderhandeling te treden, tenzij Roosevelt bereid is om in deze kwestie met Hoover samen te wer ken. De Engelsche ministers hebben te Parijs definitief verzekerd, dat Engeland niet de bedoeling heeft door zijn betaling de overeenkomst van Lausanna aan te tasten. Het moratorium zal voorzoover het de schulden aan Engeland betreft, voor- loopig gehandhaafd blijven- Wanneer echter de onderhandelingen met Amerika niet tot definitieve overeen stemming lelden, zal ook de kwestie van de overeenkomst van Lausanne opnieuw worden overwogen. Het besluit om te betalen maakt bijzon dere wetgevende maatregelen in Engeland niet noodig. Een parlementair debat zal eerst na het nemen van de beslissing worden gehouden. De besprekingen te Parijs. Op verzoek van Mac Donald, die een verkoudheid heeft opgeloopen, zijn de Fransch-Engelsche besprekingen over de schulden te Parijs gisteren niet, zooals af gesproken, in het Departement van Bui tenlandsehe Zaken, maar in de Engelsche ambassade gehouden. Van Engelsche zijde waren daarbij Mac Donald en Neville Chamberlain, van Franschen kant Herriot en Bienvenu- Martin aanwezig. Volgend officieel communiqué is uitge geven „De beide regeeringen hebben elkaar in gelicht over de openbare meening in En geland en Frankrijk. Bij deze zeer diep gaande gedachtenwisseling hebben zij verder haar positie ten opzichte van het accoord van Lausanne besproken, alsmede de moeilijkheden, die zijn ontstaan door het vervallen der termijnen van 15 Decem ber. Zij hebben zich echter volledige vrij heid van handelen voorbehouden en uit drukking gegeven aan haar vasten wil, te blijven streven naar een internationale samenwerking ten einde te komen tot maatregelen, die de saneering van de we reldeconomie bevorderen". Veelzeggend is dit nu niet bepaald! Al leen ls hieruit op te maken, dat het Fran sche voorstel, een beroep te doen op het Internationale Hof van Arbitrage, bij Mac Donald geen steun heeft gevonden. MacDonald vertrok reeds naar Genève, Chamberlain naar Londen. De laatste zeide zeer tevreden te zijn. Van zeer groot belang is het bericht van de semi-officieele „Temps", waarin wordt medegedeeld, dat MacDonald er gedurende het onderhoud in het bijzonder op heeft gewezen, dat de openbare meening ln En geland ten zeerste is verontrust door de gedachte, dat het nog niet geratificeerde accoord van Lausanne in gevaar zou zijn. De beide premiers zouden hebben besloten niets te ondernemen, wat de Fransch- Engelsche eensgezindheid zou kunnen schaden. De regeering te Londen zou daarom de SDeciale behandeling inzake de op 15 December vervallende termijnen, die haar door Amerika in aangenomen, van de hand hebben gewezen. De socialistische Kamerfractie heeft voorgesteld, de debatten in de commissies van financiën en van buitenlandsehe za ken onverwijld te beginnen, zonder de verklaringen van Herriot af te wachten, en verder, om de Kamerdebatten op Za terdag vast te stellen De voorzitters der commissies hebben dat voorstel afgewezen. Men vermoedt, dat de regeering zal trach ten de behandeling od Maandag te be palen. Wellicht zal Herriot Vrijdag en Za terdag in de commissies verschijnen. Ook het antwoord der Vereenigde Staten op de tweede Fransche nota is gereed ge komen. De nota zal zoo sooedig mogelijk te Parijs worden overhandigd. Naar verluidt, zou haar inhoud in wezen van dien der aan Engeland gerichte nota verschillen en veel agressiever zijn. Van wélingelichte zijde wordt verklaard dat België zijn schulcienbetaling van 15 December in geen geval zal verrichten, ook al zouden Frankrijk en Engeland betalen. DE DUITSCHE RIJKSDAG. BERLIJN, 9 Dec. (V.D.) Het nationaal- soclalistische wetsontwerp betreffende de vervanging van den Rijkspresident werd iri derde lezing met 404 tegen 127 stemmen aangenomen De vereischte twee-derde meerderheid was hiermede verkregen. De Rijksdag zette daarop de Woensdag afgebroken debatten voort. In politieke kringen verwacht men dat zich geen moeilijkheden zullen voordoen om den Rijksdag tot midden-Januari te verdagen. Het voorstel tot verdaging is tot dusver nog niet ineediend. doch zal waarschijn lijk heden bij de debatten van een der partijen komen. BERLIJN, 9 Dec. (V.D.). De juridische commissie van den Rijksdag heeft gister avond de amnestievoordracht van het Rijksministerie van Justitie met 21 tegen 4 6temmen en 4 onthoudingen goedge keurd, en wel met de eemge wijziging, dat ook misdaden gepaard gaande met berooving eveneens bulten de amnestie- bepaling vallen. KOUDEGOLF IN DE VEREEN. STATEN. CHICAGO, 9 Dec. (V.D.). In het midden-Westen der Vereenigde Staten heerscht sedert eenige dagen wederom een koudegolf. Een ijzige wind komt uit Canada en beïnvloedt de temperatuur tusschen het merengebied en de Rocky Mountains. In de groote steden veroor zaakt de vorst voor de tallooze werkloozen zonder steun, en velen zonder voedsel en onderdak, groote ellende. Door het felle stoken in vele huizen werden tal van branden veroorzaakt. Pas in Indiania begint de koudegolf haar invloed te verliezen. De koudste temperaturen, en wel 22 graden onder nul, werden gemeten te Superior in Wisconsin, Miles-City in Mon tana en Duluth in Minnesota. MIJNONGEVAL IN DUITSCHLAND. WOMBWELL (Yorkshire), 9 Dec (Reu ter). Door een mljn-on'plotting zijn min stens vier mijnwerkers om hei leven ge komen en velen gewond. DOODELUK JACHTONGEVAL. EBERSWALDE, 9 Dec. (V.D.). Tijdens een fazantenjacht in de houtvesterij Lie- berwalde-Blsmarck werd de Staatshout- vester Alfred Kelner door een verdwaalden kogel doodelijk getroffen. De schutter was een Berlijnsche gast, ultgenoodigd tot deze jachtpartij, die op een stuk wild schoot, nadat dit reeds de afgebakende vuurlijn was gepasseerd. De kogel ketste tegen een boom en trof den houtvester in het onderlijf. Het slachtoffer was op slag dood. o FORD HERSTELD. DETROIT, 9 Dec. (Reuter). Henry Ford is thans na zijn operatie hersteld. DE SCHULDENKWESTIE. LONDEN, 9 Dec. Reuter) verneemt, dat MacDonald morgen in Londen zal terug- keeren, teneinde met T kabinejj een nieuwe nota aan Amerika samen te stellen, inhou dende, dat Engeland bereid zou zijn op 15 December zijn oorlogsschulden te betalen in goud, en waarin tevens gevraagd wordt, dat al het mogelijke in het werk wordt ge steld. om een onderzoek in de geheele kwestie der oorlogsschulden te bespoedi gen- WASHINTON. 9 Dec. (Reuter). Het Ame rikaansche antwoord op de Fransche nota inzake de oorlogsschulden is aan den Franschen gezant overhandigd. PARIJS. 9 Dec. (Reuter). Volgens de „Petit Parisien" heeft Herriot verklaard, bereid te zijn de 15 Dec. vervallende schul den te betalen, onder voorwaarde, dat hier aan ernstige garantle's worden verbonden. LONDEN, 9 Dec. (Reuter). De Ameri kaansche antwoordnota aan Engeland heeft over het algemeen hier geen goede pers gevonden. Op meer of minder duide lijke wijze wordt de „zuiver negatieve hou ding van Amerika" becritiseerd. De „Daily Express" spreekt zelfs van de Amerikaansche waanzin en eischt weige ring van betaling. De overige bladen ho pen, dat ten slotte toch een goede rege ling tot stand zal komen. PARIJS, 9 Dec. (V.-D.) In welinge lichte politieke kringen wordt verklaard, dat tusschen de Engelsche en de Fran sche regeering overeenstemming is be reikt en dat beide regeeringen Donuer- dag a.s- hun betaUngsverplichtingen zul len nakomen. Frankrijk zal dus een be drag van 480 millioen francs betalen. De Fransche regeering zal er echter tegelij kertijd op wijzen, dat deze betaling de laatste binnen het kader der Mellon-P.e- renger-overeenkomst is, en dat zij een principieele regeling der schuldenkwestie eischt, die paraUel loopt met de te Lau sanne getroffen overeenkomsten- Dit besluit zal Herriot vandaag en mor gen in de Commissies der beide Huizen en Maandagmiddag in de Kamer verde digen, en daarbij de beslissing in laatste instantie aan het Parlement laten. Het valt thans nog niet te overzien hoe deze beslissing zal uitvallen. PROCLAMATIE VAN HOOVER. WASHINGTON, 9 Dec. (Reuter). Door Hoover is een proclamatie afgekondigd, waarbij de termijn gedurende we'ke de Reconstruction Finance Corporation lee ningen kan verstrekken met het doel het uitvoeren van publieke werken te bevor deren, verlengd wordt tot 22 Januari. DE PRUISISCHE LANDDAG. BERLIJN, 9 Dec. (V-D.t. De voorzitter van den Pruisischen Landdag, Kerll, heeft den Landdag in plenaire zitting bijeen geroepen op Woensdag 14 December. Voor het Kerstreces zal dit de laatste zitting zijn, die ongeveer 3 dagen zal duren. In parlementaire kringen gelooft men dat de agenda die heden wordt gepubliceerd niet eerder is verschenen omdat tus schen Nationaal-Socialisten en Centrum nog besprekingen worden gehouden over de verkiezing van een minister-president. DE GERUCHTEN OVER ONEENIGHEID BIJ DE NAZI-LEIDERS. BERLIJN, 9 Dec. (V.D.) Naar verluidt heeft ook het nationaal socialistische Rijks daglid Gottfried Feder, een der ontwerpers der nationaal-socialistische programs en voorzitter van den Economischen Rijks raad der nationaal-socialistische partij, Adolf Hitler om een verlof van verschei den weken gevraagd. In zijn brief aan Hitier vraagt Feder, of de door Gregor Strasser gepubliceerde me- dedeeling, dat Hitier voornemens is de economische en de polytechnische afdee- ling der nationaal-socialistische partij op te heffen, juist is- Vooral de opheffing van de politiek-economische afdeeling zou be schouwd moeten worden als het loslaten van het voornaamste actueele program punt der nationaal-socialistische partij „Arbeid en Brood." BERLIJN, 9 Dec. (VX).) Met betrekking tot het verlof van Gregor Strasser schrijft de „Angriff": „Wanneer de pers der tegenstanders ge looft van deze zaak een sensatie te kun nen maken eti te kunnen speculeeren op een verval van de N.S.D.A.P., dan vergist zij zich deerlijk. Of een Gregor Strasser verlof krijgt of niet kan er niets aan ver anderen, dat de N.S.D.AJ. doelbewust en zonder compromissen haar weg vervolgt. De leider zal het program, dat hij van den aanvang af heeft vastgesteld, noch aan het Marxisme, noch aan de reactiex ver raden, ook niet tegen den prijs van ministerzetels. Dat heeft hij honderdmaal bewezen en daardoor heeft hij het onvoor waardelijk vertrouwen van de achter hem staande millioenen veroverd". HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. TOKIO. 9 Dec. (Reuter)- Het voorstel van den Britschen minister van buiten landsehe zaken Sir John Simons om in zake het Mandspoekwo-geschil een ver- zoenings-commissie te benoemen, waarin ook Amerika en Rusland zitting hebben is in Japansche regeeringskringen koel ont vangen. De woordvoerder der regeering heeft verklaard, dat Japan thans nog niet bereid is te zeggen of het Britsche voorstel aannemelijk is of niet daar men eerst wil weten of Washington en Moskou bereid zijn in de commissie zitting te nemen en wat de bevoegdheden dezer commissie zul len zijn. o GROOTE OVERSTROOMING IN ITALIË. ROME, 8 Dec. (V.D.) Uil bijna alle dee- len van Italië worden overstroomingen gemeld tengevolge van den vooitdurenden regenval van de laatste dagen. Vooral in Calabrië heeft het noodweer, dat daar reeds 14 dagen duurt groote schade aan gericht. Ook de benedenloop van de Po blijft stijgen, zoodat het peil reeds boven den hoogwaterstand ls gestegen. DE ONRUST IN SPANJE. MADRID, 9 Dec. (Reuter). Een meene werkstaking is uitgebroken Spaansche stad Gijon. De winkeliers hun zaken gesloten. De dagbladen kJ niet uit. De openbare gebouwen worden d- politie bewaakt en het verkeer ligt komen stil. MADRID, 9 Dec. (Reuter). De in Gijon dreigt op de geheele riro over te slaan. Daar men niet zeker van de arbeiders in de electricitei trale, heeft de gouverneur der Bro last gegeven, dat de bemanning van kanonneerboot „Dato" in de fabriek gaan werken. Tot dusver verloopt alles in de kalmte. o DE STRIJD IN MANDSJOERUE. TOKIO. 9 Dec. (V.D.). Volgenj mededeeling van het Japansche o commando is aan de westelijke zijlijn den Chineeschen Oosterspoorweg de van beleg opgeheven. De Japanners weren honderd kanonnen te hebben overd en 9000 vrijwilligers, waaro acht generaals gevangen te hebben nomen. De officieren, die zich ond gevangen genomen vrijwilligers be-,-1 en vroeger deel hebben uitgemaakt Mandsjoerljsche troepen, zullen hoogverraad veroordeeld worden. DE DUITSCHE WERKLOOSHEID. BERLIJN, 9 Dec. (Wolff.). Het werkloozen dat op 30 November j.L Duitsche arbeidsbureaus ingeschreven bedroeg 5.358.000. Dat beteekent vergeleken bij 15 ber j.l. een toeneming van 92.000. De groei van het getal werkk verlangzaamt een weinig vergeleken vorig "jaar, toen in November een rer hoogtecijfer van werkloosheid werd reikt. Het Novembercijfer van dit jaar is driekwart millioen lager dan het M cijfer, terwijl het vorig jaar Nov; in Duitschland veel meer werk!" waren dan in Maart vorig jaar. De vrijwillige arbeidsd enst verschat het oogenblik 235.000 werkloozen heid, wat 35.000 meer is dan November. WINTER IN ZWITSERLAND. BERN, 9 Dee. (VX).). In Zwitser in het geheele gebied tusschen Genèv de Bodensee, met uitzondering van de delijke hellingen van de Alphen, is on wacht vroeg de winter ingetreden. veel sneeuw gevallen bij tamelijke t VLIEGTOCHT AUSTRALIË—EURO LONDEN, 9 December. (V. D.). De sche vlieger Bertram is voornemens dag a.s. m gezelschap van den Allen uit Port Darwin in Noord-Aus naar Europa terug te keeren. Hij wil afstand naar Londen in 7 dagen vli" BANKOVERVAL. NEW-YORK, 9 Dec. (V.D.) Te lingame in den staat Kansas overvl twee bandieten een bank, sloten den sier en zijn gezin 3 uur op en zagen te verdwijnen met een bedrag van a duizend dollar in baar geld en een grooter bedrag aan effecten en obliga METEOORSTEEN IN ARGENTINA NEERGEKOMEN. BUENOS-AIRES. 9 Dec. (V.D) Te 0« guaycyu is gisteren een groote met steen neergekomen. De steen verwo een molen en veroorzaakte een slag, vele mijlen in den omtrek werd gen De steen drong zes voet den grond Gelukkig werden geen personen gewon KASTEELBRAND. ERLANGEN (Beieren) 9 Dec. (Wo Hedenochtend is brand uitgebroken in oostelijken vleugel van het slot Nari stein, waardoor in korten tijd het gen inwendige van het slot een prooi vlammen werd. De brandweren uit omtrek zijn er nog niet in geslaago vuur te blusschen. Oorspronkelijk was kasteel een jachtslot van de bisscnop van Bamberg. De volgende schepen zijn morgen radiotelegrafische verbinding ®e kuststation Schevenlngen Radio. Chr. Huygens, Costa ®'ca;„ Crijnssen, Indrapoera, Job. de Wi Nopan Kota Tjandi, Maaskerk, Poelau Roebiah, Van Rensselaer, Veendam, Zeelandia. Bij verzending van een radio,; via Scheveningen Radio bedragen kosten 44 et. per woord. DE KANTOREN DeR zijn iederen werkdag ge°Pen vanaf half 9 des morgen' 1 half 6 namiddags. Zaterd'J vanaf 8 uur 's morgen' 4 uur 's middag Zondags den geheelen d'S

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2