WINKELWEEK M001E PRIJZEN STER-TABA1 DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP J. BAALBERGEN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 9 DecemM UIT DE OMSTREKEN. TE KATWIJK. Kans zelfs met één bon ZIE DE ETALAGES Erkend de beste HAARLEMMERMEER. DE POLDERBEGROOTING VOOR 1933. Verdere uitvoering wegenplan - Bouw van 6 nieuwe bruggen - Werkverschaffing - Behoud van „de Cruquius" als historisch monument - Verlaging van de Polderlastcn Door het dagelijksch bestuur van den Haarlemmermeerpolder werd aan Hoofd ingelanden aangeboden de begrooting voor 1933. Voor buitengewone werken werden gel den uitgetrokken voor verdieping van de Hoofdvaart, de verbetering van den Wes telijken Hoofdweg en Lisserweg en den Ringdijk tusschen Vijfhulzen en de Nieuwe Brug. Verder voor het maken van 6 nieuwe bruggen nabij verschillende kruisingen, alsmede voor het uitdiepen van de toch ten. De hiervoor benoodigde gelden zullen worden gevonden uit geldleeningen tot een totaal bedrag van f. 299.500. (Op den post „buitengewone werken" werd voor 1932 ge raamd f. 721.000). De in 1933 tot stand te brengen wegen verbetering zal een voortzetting zijn van de uitvoering van het wegenplan, waartoe in October 1931 werd besloten en waar mede in het begin van 1932 een begin werd gemaakt. De geldelijke bijdrage welke de Polder volgens de provinciale wegenbijdragen- verordenlng ontvangt, wordt globaal becij ferd op f. 20.000. De voorgenomen tochtverdiepingen zijn een uitvloeisel van het door de bemalings commissie van Randwijck gegeven advies, ten aanzien van het plaatsen van een tweeden Dieselmotor aan de Leeghwater. Nu deze uitbreiding aan de Kaag inmid dels tot stand is gekomen, acht het dagc- lljksch bestuur voor de uitvoering van de verdieplngswerken thans het geschikte oogenblik gekomen, omdat voor deze wer ken geldelijke bijdragen uit 's Rijks kas in uitzicht zijn gesteld, mits ze in werkver schaffing worden uitgevoerd. In het bemalingsrapport werd voorts in overweging gegeven om na het gereedko men van de nieuwe bemallngsinrichting b ijde Kaag „de Cruquius" voor goed bul ten werking te stellen en dit gebouw met de machine als historisch monument te behouden. Voor gewoon en buitengewoon onderhoud van dit gebouw wordt echter voor 1933 nog een gezamenlijk bedrag van t. 3000 uitgetrokken, omdat „de Cruquius", zoolang de verdieping van de Hoofdvaart nog niet tot stand is gekomen, nog niet voor goed buiten dienst kan worden ge steld. Met het oog op het toch betrekkelijk spoedig te verwachten oogenblik dat de Cruquius geen dienst meer zal behoeven te doen en omtrent het lot van dit gebouw met z'n bemalingsinrichting als dan een beslissing zal moeten worden genomen, hebben Dijkgraaf en Heemraden gemeend alvast pogingen te moeten aanwenden om van „Monumentenzorg" een bijdrage te verkrijgen, teneinde het behoud van de Cruquius als monument ter herinnering aan de droogmaking van het Haarlem mermeer te kunnen verzekeren. Een nader voorstel hieromtrent zal dan worden inge diend. In het algemeen getuigt de geheele op zet van de begrooting van een ernstig streven om aan den eenen kant de lasten te verminderen en aan den anderen kant zooveel mogelijk werken te blijven uit voeren. Het college is er in geslaagd een en ander zoo te berekenen en te begrooten dat het voorstel kan worden gedaan om de Polderlasten voor 1933 met f. 1 te verlagen en te bepalen op f. 17 per H.A. Het kohier van den omslag voor 1933 be draagt 17.530 hectaren, 46 aren en 65 cen tiaren. Alzoo is het totaal van de aansla gen geraamd op f298.017.93. De begrooting wijst een eindcijfer aan van f. 1.235.400.41. Brand. Gisteravond omstreeks 8 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in den grooten paarden- en fietsenstal ach ter de Ned. Herv. Kerk aan den Hoofdweg aldaar. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het dak al begon door te bran den, doch met de autospuit, die aan de Hoofdvaart stond, slaagde men er spoedig in het vuur meester te worden. Eenige in den stal staande rijwielen konden intijds in veiligheid worden gebracht. Een vracht auto van den heer v. W. waarin de brand vermoedelijk is ontstaan, werd grooten- deels vernield. De stal is tegen brandschade verzekerd; de auto echter niet. Honderden nieuwsgie rigen waren op de been. Loop der bevolking. Vertrokken- Catharina Heijstek, van Kruisweg 339 naar Aalsmeer, Uiterweg 18 Gijsbertus van Benten, van Vljfhuizer- dtjk 139, naar Doorwerth, Heelsum, Utrechtscheweg 68 Jannetje C. Stassen, gesch. echtge. I. D. Smits, van Kruisweg 975 naar Heemstede. Zandvoortschelaan 52 Maria Robijn, van Beetslaan 129 n Heemstede, Zandvoortschelaan 52 Jan de Peuter, van Venneperweg 1131 naar Haarlem, Leidschevaart 38 B Johannes Zoet, van Gelevinkstraat 17 naar Soeren- donk, Sterksel, gesticht „Providentia' Johannes Gorter, van Nleuwerkerkerweg 70 naar Haarlem. Guitesteeg 3 Albert Vuure. van Kastanjelaan 29 naar Haar lem, Jullanastraat 13 Lambertus J. Duk. van Nieuwemeerdijk 405, naar Amsterdam Sassenheimstraat 51, 1 Adriaan C. van Nleuwenhufjzen, van Aalsmeerderweg 386 naar Opperdoes, Zuiderpad 258 Jacob de Peuter, van Lisserdljk 352 naar Haarlem, Leidschevaart 38 B Dirk Wilhelmus, van Venneperweg 504 naar Hillegom, Stationsweg 136 Geertruida Zonneveld wed. H. Vonhof, van Olmen laan 10 naar Haarlem, Korte Lakenstraat 21, rd. Hendrik Roosendaal, van Sloter- weg 214 naar Amsterdam, Osdorperweg 490 Pieter van der Linde, van Dr. Heije- laan 20 naar Haarlem, Djambistraat 27 Elisabeth van der Blom. van IJweg 765 naar Zuilen, U. de Klerkstraat 37 Klaas A. Abelsma, van Domineeslaan 23 naar Amsterdam, Onbekendegracht 2, III Albertus Groothuis, van Nieuwemeerdijk 226 naar Amsterdam, Mauvestraat 25 Jacob Schippers, van Schinkeldijk 249 n. Amsterdam. Bloemstraat 65 Hendricus A Oud. van Kastanielaan 33 naar Amster dam. Adelaarsweg 134 Albertus B. de Visser, van Sloterweg 184 naar Nieuwer-, Amstel, Molenweg 6 Sine Snieder, van Friedalaan 23 naar Amsterdam, Goronta- lostraat 18 Johannes van de Wildenburg van Iepelaan 8 naar Amsterdam, Goron- talostraat 18. Gevestigd: Lijke van der Woude, van Haarlem, Dr. I^ljdstraat 86 naar Spie ringweg 319 Gerritje van Es, van Lisse van der Veldstraat 40 naar Aalsmeerder- weg 492 Hillia van Prooijen van Haar lem. Bosch en Bovenstraat 15 naar Hille- gommerdyk 56 Aart Vrolijk, van Bel- llngwolde, Hebrecht N. 115 naar Huigslo- terdijk 35 Froukje van den Berg, van Aalsmeer, Oosteinderweg 158 naar Aals meerderweg 441 Huibrecht Bochoven, van Amsterdam, Osdorperweg 519 naar Hoofdweg 257 Gijsbert van Essen van De Bilt. Leijenscheweg 53 naar Kriusweg 307 Roelof van Strik van Amsterdam, Jacob Obrechtstraat 27 naar Eikenlaan 29 Jan B. Swart, van Amsterdam, Sarphatistraat 195 naar Marktplein 16 Hendrika van de Water, van Hagrlem- merliede ca. Plein 8 naar Wilhelminalaan 26 Zwanenburg Johannes W. Bermond, van Amsterdam, Da Costastraat 72 naar Nieuwemeerdijk 310 Evert Kempenaar, v Leimuiden. Pulmot 449 naar IJweg 123. Burgerlijke Stand. Geboren: Erna Johanna, d. van K. Wag ner en J. T. E. Smit; Hubrecht, z. van A. Monster en H. de Vries; Jan Arie, z. van A. J. Meeldijk en M. Tuk; Cornelis, z. van P. Maasdam en C. Stolk; Petronelia, d. van J. J. N. van Dijk en P. M v. d. Burgt; Theo^orus Albertus, z. van H. Brou wer en J. M. Weijers; Enge'ina Cornelia, d. van W. Slingerland en J. W. Smit; Wilhclmina Maria, d. van G. G. Mesman en J. M. van Duin; Theodorus Leonardus, z. van B. van Staveren en H. Baars: Jan Petrus, z. van A. H. Koolhaas en A. Dol: Cornelia Maria, d. van H. Vasten hout en A. E. M. Lek; Willem, z. van W. van Smeerdijk en J. Boeregeest; Johan nes, z. van C. Stangc en J. van Vark; Apolonia Maria, d. van A. A. Prins en M. J. Hopman; Catholijntje, d. van A, van der Wiel en J. Romeiin; Petronelia Maria, d. van G Duivenvoorden en P. M. Vertegaal; Cornelia, d. van A. J. Moleman en P. v. d. Meulen. Ondertrouwd: J. H. Schniedewind, 31 jaar en K. Haak, 25 jaar; H. H. Foks, 54 jaar en J. C. Bunnig, 40 jaar. Getrouwd: J. A. Smit, 27 jaar en M. v. d. Roest, 19 jaar; J. Kerkhof, 25 jaar en L. E. de Vette, 24 jaar. Overleden: Johanna Mesman, 79 jaar, wed. van D. Dunweg; Maria Stokman, 70 jaar, geli. met J. G. van Bentem; Johannes Erkelens, 71 iaar, geh. met H. Scholten; Jacob Schotsman, 82 jaar, geh. met C. v. Damme; Hendrika Enthoven, 81 jaar, geh. met R. Bruin; Willemina van Westenbrugge, 74 jaar, wed. van K. Kluijt; Cornelis Gerrit Hijstek, 69 jaar, geh. met G. de Koekkoek. Uitvoering Hoofddorpsche Orkestvereeniging. Gisteravond gaf de Hoofddorpsche Or kestvereeniging onder leiding van den heer J. W. van Schroeven, in „de Landbouw" te Hoofddorp onder grooie belangstelling een goed geslaagde uitvoering met mede werking van Heinz Briesen ck, tenor; mej. A. Jelsma, violiste en mej. J. Jeïsma, piano. De verschillende nummers van het p o- gramma werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht en leverden duide lijk het bewijs dat door de vereenP-ing goede vorderingen worden gemaakt. Het waren uren van waar kunstgenot en de aanwezigen hadden ook geen spijt van hun gang naar „de Landbouw". De bal- muziek van „The Happy Boys", viel ook zeer in den smaak en hield allen nog langen tijd tezamen. P. Klok gaat met pensioen. Een bijna 50-jarige trouwe dienst. De heer Pieter Klok, ambtenaar ter secretarie van den Haarlemmermeer polder de bekende stoere werker, wiens ijver, routine, praktische bekwaamheid en i e der oordeel steeds van groote beteekenis ziin geweest voor de belangen van den pol der en wiens keurige en steeds op peil gehouden administratie steeds tot een voorbeeld kon worden ge te d voor ande en gaat den dienst bij dit waterschap met pensioen verlaten. Op ziin verzoek werd hem uit boven genoemde beirekking wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eer vol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1933. Na de eerste paar jaren kort na 1880, als klerk ter secretarie van deze gemeente en daarnabij de herziening van de grond belasting met veel energie en toewijding werkzaam te zijn geweest, heelt hij z;ch verder op lofwaardige wijze geheel en al gegeven aan de polderadministratie, eerst in de Janstraat te Haarlem alwaar de secretarie va nden Haarlemmer meerpolder gedurende vele jaren is gevestigd geweest en daarna sedert 1913 in het nieuw-gestichte Polderhuis te Hoofddorp. Dat de verdiensten van dezen plichts getrouwen ambtenaar, die bij zijn superi euren, collega's en anderen ook om zijn eenvoud, bescheidenheid en behulp zaamheid hoog staat aangeschreven, hoogelijk worden gewaardeerd, is meer malen, o.a. bij zijn 40-jarig jubileum als polder-ambtenaar, op ondubbelzinnige wijze tot uiting gekomen. Mederekenend zijn vroegere administra tieve betrekkingen, kan de heer Klok nu met voldoening op een bijna 50-jarigen trouwen dienst terugzien, in de overtuiging steeds zijn beste krachten aan het be hartigen van de Polderbelangen te hebben gegeven. Ook als secretaris-penningmeester van den Bond van ambtenaren bij de water schappen in Nederland en als secretaris van de afdeeling Noord-Holland van den B.A.W.N. heeft hij vele goede diensten bewezen. HILLEGOM. De BloemboUenbenrs. De bloembollenbeurs in „Flora" was gisteren door 132 personen bezocht Vooral in het laatste uur zijn vele zaken afgedaan. De handel in gladiolen voerde de hoofd toon, er was veel vraag bij een goed aanbod, en een gunstig prijsverloop. Voor begonia's bestond ook goede vraag, de gewassen blijken niet mee te vallen, dien tengevolge liepen de prijzen op. De handel in dahlia's was kalm, enkele koopen zijn afgesloten tegen een redelijke noteering. KATWIJK AAN DEN RITN. Onveilig duin. Het duinterrein achter de Rijksschiet banen zal de volgende week wegens het schieten met scherp onveilig zijn: op Dinsdag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. Alleen als de roode vlaggen zijn ingehaald is het terrein weer veilig. De Tuinbouw. De aanvoer aan de veiling gaat niet al leen verminderen wat de kwantiteit be treft doch ook de kwaliteit wordt, als de winter nadert, minder. Van bloemkool komt, dank zij het vorst- vrije weer, nog aardig wat al kan het lang niet meer eerste kwaliteit meer genoemd worden. Het is wel een bijzonderheid, dat zelfs na de eerste week van December dit product nog niet bevroren is. Van de gro vere producten als röode en gele kool, an dijvie enz. komt nog aardig wat. De prij zen zijn niet slecht. Voor de arbeiders in de tuinbouwbedrijven zal spoedig wat werk komen. Volgens de voorgestelde rege ling zijn er al aardig wat tuinders die onder deze bepalingen eenig werk, diep- spitten. baggeren enz., willen laten doen. Bij de hiervoor benoemde commissie kwamen al heel wat aanvragen binnen, zoodat tewerkstelling spoedig kan worden verwacht. De dankdag-collecte in de Geref. Kerk heeft opgebracht f. 305.37. Hiervan was f. 205.92 voor de kerk en f. 99.45 voor de diaconie. U doet toch ook mee aan onzen Wedstrijd gedurende de Winkelweek? VOORSTRAAT 43 KATWIJK A. ZEE Tapijten, Linoleums, Bedden, Meubelen enz. Met het oog op de hier te houden Win kelweek heeft de Heer J. Baalbergen een origineele Reclame uitgedacht, in den vorm van een dubbelen wedstrijd. Hij stelt namelijk 2 mooie prijzen be schikbaar, die gedurende de Winkelweek in de etalages zijn te bezichtigen. Elke kooper, die gedurende de winkelweek in deze zaak voor f. 5.besteedt, ontvangt een bon voor elke f.5.Op deze bons schrijft de kooper éen slagzin, zoo moge lijk met teekening voor cliché, betrekking hebbende op bovengenoemde zaak. Men heeft dus het recht zooveel slagzinnen te vormen als het aantal bons dat men ont vangen heeft. Na de sluiting der Win kelweek wordt door een onpartijdige comm., in bijzijn van eenige deelnemers uitgemaakt, welke de beste slagzin is en aan dezen inzender wordt de 1ste prijs uitgereikt. Tevens ontvangt toch elke kooper voor iedere 25 ct. een tweede bon, „speciaal uit deze zaak"; wie het grootste aantal van deze bons heeft, ontvangt den tweeden prijs. Wij verwijzen verder naar de advertentie en wenschen den Heer Baalbergen van harte succes. LISSE. Bo terdistributie. Voor deze- week zijn door de Gem. Ar beidsbeurs 370 pakjes goedkoope boter a 22 ct. p. pond uitgereikt aan 53 gezinnen. Crisiscomité. Door het Crisis-comité is aan bonnen voor goederen en natura uitgereikt f. 2309, waarvan ruim f. 900 aan wollen dekens. Door de Harmonie „Trou moet Blycken" zullen eenige muzikale rondgangen door het dorp worden gemaakt, waarbij een collecte wordt gehouden voor het Crisis comité. De werkloosheid. Het aantal werkloozen stijgt onrustba rend en is thans hooger dan ooit te voren. Het hoogtepunt zal echter nog wel niet be reikt zijn. Loop der bevolking. Gevestigd: Mei. M. W. v. Ginkel, van Ede, Kanaalstraat 52; J. L. v. d. Aardweg, en gezin, van Haarlem. Heereweg 240; W. M. Lobbezoo en gezin, van Anna Paulowna, Kanaalstraat 113; Th. A. Bemel- man, van Hoorn, Heereweg 128. Vertrokken: Mej. M. Th. RabeL naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Johanna, d. van J. H. Slobbe en J. de Vries; Nicolaas Marinus Anthonius, z. van M. A. v. Stijn en S. H. v. d. Lans: Johannes Martinus Nicolaas, z. van J. J. W. Langeveld en J. C. v. d. Poel. Overleden: Pieter Floris Kulk, cchtgcn. van A. v. Leeuwen, 68 jaar; Johannes Petrus Tempel, echtgen. van Th. v. d. Berg, 75 jaar. RECLAME. NOORDWITK. De heer H. alhier, deed bij de politie aangiite van de vermissing van een zwart grijze winterjas met fluwee'en kraag. De jas is zeer waarschijnlijk uit de gang van zijn woning ontvreemd. De heer Sch. alhier deed bij de politie aangiite van de vernieling van een winkelruit. NOORDWTTK BTNNEN. Liefdadigheids-voetbalwedstrijd- Morgenmiddag te 2 uur zal er alhier op het Sportpark een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen inwoners van Noordwijk Binnen en inwoners van Noord- wijk aan Zee. Het Chr. Muziekcorps „de Echo der Duinen" uit Noordwijk aan Zee zal gratis haar medewerking verleenen en vertrekt te half twee ongeveer met de spelers van Noordwijk aan Zee. De baten zullen vloeien in de kas van het plaatselijk Crisis-Comité. De prijs der toegangsbewijzen is bepaald op f. 0.25 voor volwassenen en f. 0.10 voor kinderen. Het belooft een leuke middag te worden. Met een bezoek aan dezen wedstrijd steunt men tevens een prachtig doel. NOORDWITK AAN ZEE Op het zee strand, 2 palen ten Noorden van de badplaats is het cadaver van een koe aangespoeld. NOORDWITKERHOUT. R.-K. Volksbond. Gisteravond trad in café „De Zwaan" als spreker op pater H. de Greeve, met het onderwerp „Het Communisme". Een groot aantal leden van de afdeeling Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond was aanwezig. In schrille kleuren werd het commu nisme uitgebeeld en allen werden opge wekt zich daar nimmer mede in te laten. Het woord werd in het bijzonder gericht tot de leden van de Katholieke Jongeren Middenstandsvereeniging „St. Aloysius". Ruim 500 kinderen van leden van den R.K. Volksbond hebben genoten van hun Sinterklaasfeest. Allen werden onthaald en de gocheltoeren van „Oom Bart" brachten er de vroolijkheid niet weinig in. RITNSBURG. De Tuinbouw. Met een zeer geringe aanvoer bloemkool, zijn de prijzen, gezien de kwaliteit die niet best meer is, nog goed te noemen. Eerste soort gaat voor f. 6.10 tot f. 9.20. Tweede soort brengt van f. 1.90 tot f. 4.40 op. Roode kool is nog goed gevraagd, gaat in de goede kwaliteit voor f. 6.10 tot f. 8.50 per 100 Gele kool gaat voor f. 4.10 tot f. 6.20 per 100. Andijvie varieert van f. 1.20 tot f. 2. Breekpeen van f. 2.60 tot f. 4 per 100 K.G. Uien in goede kwaliteit voor f. 4.20 tot f. 4.50 per 100 K.G. Kroten gaan voor f. 2.10 tot f. 2.80 per 100 K.G. Kerkelijke verkiezing. Bij de in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden verkiezingen van notabelen zijn herkozen de aftredenden, de heeren F. Vletter en D. van Egmond Nzn. Voor de andere vacatures kon niemand een vol strekte meerderheid verkrijgen, zoodat de volgende week een nieuwe vrije stemming gehouden zal moeten worden. Als opvolger van den heer J. den Haan Hzn. als lid van den Raad, waarin deze namens de A.R. partij zitting bad, komt op de lijst voor de heer W. van Tilburg. VALKENBURG. Geboren: Antje, d. van A. Kerst A. Nieuwenhuizen. Etd: Jerda JA [br, VEURLEIDSCHENDAll Geslaagd St.-Nicolaasfeest. Dank zij het uitmuntend ges-__5 Nicolaasfeest, is het voor de oud] leerlingen van de school aan den j vlietweg een on vergezel ijken dag g= Sint Nicolaas, begeleid door zijn I voor die gelegenheid per boot overgej heeft de kleinen spannend bezig geh en ruim voorzien van versnapering presentjes. Als dank daarvoor hebbl kinderen onder leiding van mevr.] hem een aantal liedjes toegezongen, f samenwerking tusschen oudercommisi school personeel hebben niet weinil gedragen tot het welslagen van dit] Den medewerkers komt een woord en dank toe! VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: M. E. Schulte van Noor^ A. L. Oudshoorn, van Katwijk; Martens, van Hillegersberg; G. Schijf] Damman van Haarlem; J. W. van f van Leens. Vertrokken: H. T. Dijkhuis, naarl sterdam; M. Th. Zoet, naar Lisse; J| M. Holla, naar Amsterdam; B. h. wl naar Lisse; H. C. Hoogland, C. H.l Heel, W. Thuring en A. C. J. van cJ allen naar Bergen (L.). Burgerlijke Stand- Geboren: Hendricus Mattheus, z, i H. van Wouw en E. de Brabander; t Johannes, z. van A. van den Nieuwendij C. Beugelsdijk; Pieternelia Gerarda ;Maria Francisca, d. van A. P. Bekker en J. M. Berkelmana. Ondertrouwd: Wilhe'mus Johannes! hout en Maria Petronelia Kapdl Noordwijk. Getrouwd: C. Uithoorn en N. fc| P .C. Hoogteijling te Voorschoten i v. Vliet. Het aantal ingeschreven werklol bedraagt nu 128, t.w. 10 bouwvakarbeij 1 vr. kantoorbediende, 4 metaalbewcr en 113 landarbeiders. WASSENAAR. Overdekt zwembad. Het comité tot onderzoek naar de n lijkheid van de stichting van een dekt zwembad alhier bestaat uit de v| gende heeren: mr. L. de Blécourt, i P. A. van der Drift, mr. P. B. H. Groin Soeters, ir. A. Bryan, J. J- Hoflsj dr. Ph. J. Idenburg, prof. dr. P. f Kan, A. E. Kist, J. H. Kimman, jhr. K. von Weiier en W. Boender. ZEVENHOVEN- Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van A. Napenl] Niesing. De Zendingscollecte in de Geref. Kei| heeft opgebracht de som van f. 25. 47. In de buurt van het wespendorp hing een waar schuwing en Mevrouw de Bie begon al stilletjes te rillen. Ze liet er Jaap niets van merken, maar toen Jaap hoe langer hoe harder begon te loopen kon ze hem niet meer bijhouden en smeekte hem toch even op haar te wachten. Doch Jaan zou haar nu wel eens laten zien hoe gevaarlijk wespen kunnen zijn.... 48. Het duurde niet lang of hier en daar ontmoette i' familie de Bie al wespen. Jaap vloog rakelings langs tut heen en botste van tijd tot tijd eens tegen een wesp Het duurde niet lang of heel het dorp wist dat de oncie gende bij in hun nabijheid was en eigenlijk vond J' het wat leuk zijn vrouw eens aan het verstand te brenS dat hij haar niet bedrogen had. 2-»'

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14