let haar er naast mtlES-ANTHRtCIET CARON NAMIDDAG THEE RAADSVELD Fa.PELTENBURGv.1793 ONTO PR UI MING WALES-ANTHRACIET Haagweg 15 - telefoon 105 28 ISCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 December 1932 Burgerlijke Stand v. Leiden LORENZ van f. 120.— tACKE, Hoogewoerd 21, Telefoon 560 neemt proef met onze „great-mountain" DE GEUR ZEGT HET AL, t is KEIPERS THEE per 1 ons pakje 35 c. 19 12 Abonneert U op het Bredasche Courant Leidsch Dagblad. fflIllllllllBlllllllBllllIBflBIlllMIBllllll'll Loop der Bevolking, M van Veen, d.b. Warmoti- r.j r. Alkemade W. E. Hermans flassaulaan 47, v. Lelden J. «ariër, bankwerker Rijnzichtweg 2 „•„15 J. Bouwman en gez., tuin- jtiastr. 16, v. Rijnsburg Wed G. B_Naminga, Weth. Spaargaren- Heemstede M. Bultje, d b. H. ijeg 91 v. Leiden A. J. H, van L en gez. timmerman, H. Morsch- r Lelden C. M. H. G. v. Bijster- jjoleeester Rijnzichtweg 10, v. Den A J. M Wltteman slager Suma- 140, v. Voorschoten M. A. van hulshoudster, Dorpstraat 6, v. I jiken: M. van Muijen. d.b. v. Ter- 89 n. Zwartsluis. Zomerdijk 154 foiragen winkelier v, Geversstr. 21, I Haag K. Molenstr- 17 M. Weljers 1 Rijngeesterstr.weg 108, n. Lelden^ 'j 47 P. A. J. Ballet, handels- Du;venv.str. 41, n. Utrecht, Rijn- Burgerlijke Stand. bren: Geertruida Margaretha Jo- d. V' J. P. Zandbergen en Th. C. jot Anne Theresia. d. v. D. G. s en C. L, Coors. Irtreuwd: W. Tinkelenberg z.b. te Sim en L. H. van Hecht Munting liedenApolonia Lelyveld. wed. A. Elisabeth Adrians van Hooij- 1 j, ongeh. RÏTNSBURG. De eerste hyacinthen 1 den heer T. Kralt waren dezer I aan de veiling „Flora", alhier de I hyacinthen, in drie kleuren, aan- 'iets wat sinds menschenheugenis nog niet is voorgekomen enkele bloemen waren aangevoerd, een belangrijke partij, van de soorlen He, Fllrst Bismarck en l'lnnooenre. fUoemen, in de kleuren rose, wit en brachten 16, 18 eii 22 ct. per stuk werden gretig gekocht. kij verwijzen hierbij naar de in dit ter voorkomende advertentie betref- I het op Donderdag 15 dezer alhier jrcn orgelconcert. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand n: Pieter, z. v. T. A. Spies en M. 1 Hendrik, z. v. N. van Eijk en jenes Hendrik, z. v. J. C. Evers Ie. Nolet Petrus Jacobus, z. v. Th. Imans en A. P- Baak. Bieden: Johannes Hendrikus Albertus |15 j. Loop der Bevolking. |ut:gd: U. L. C. Huijg, Hoofdstraat i Leiden. likkenW. Vreeken. TeijUngerlaan Koudekerk E. Bom, Juliana- l n. Gladbeck (D.) G. Rooden- Ihiderstraat 11 n. Leiden G. H. (iHenneweg 63, n. Amsterdam. Winkelweekwedstrijd. Hoewel de verwachting oorspronkelijk misschien is geweest, dat de deelname aan pezen wedstrijd niet algeemen zou zijn, daar de opgave nogal lastig was, blijkt thans, nu de bussen zijn geopend, het tegendeel. De heeren belast met het opmaken van den uitslag zijn als het ware bedolven onder een lawine van lijsten en gisteravond en eergisteravond is tor ver na het middernachtelijk uur aan het uit zoeken van de lijsten gewerkt. De volledige uitslag was bij het opmaken van ons be richt nog niet bekend. Wel kunnen wij mededeelen. dat de hoogste lijst die tot nog toe uit de bus kwam 59 punten telde (max. 77 punten). Hedenavond om half- acht worden de prijzen uitgereikt in het K.S A-gebouw. Opening Ontspanningslokaal. Gistermorgen om 10 uur had de open stelling plaats van het Ontspanningslokaal in het gebouw Concordia. Een groot getal bezoekers was aanwezig toen de voorzitter van het Comité, de heer A. Warnaar, met gebed en bijbellezen opende en in een korte toespraak zich tot de werkloozen richtte. Het lokaal is evenals verleden jaar weer gezellig ingericht met een lees tafel, eenige sjoelbakken en een groot aantal dam- en schaakborden. Door het Comité werd zeer ernstig de mogelijkheid overwogen om ook werkzaam te zijn in de richting van de ontwikkeling en de gees telijke bewerking van de bezoekers. St. Nicolaasfcest in het K.S.A.-gebouw. Gistermiddag waren een 200-tal kinde ren in het K.S A.-gebouw bijeen om bezoek te ontvangen van den St. Nicolaas. De bijeenkomst was belegd voor de kinderen van de leden van den R.K. Volksbond. Van halftwee tot omstreeks 6 uur is de groote kinderschare op aangename wijze bezig gehouden en werden zij op rovale wiize getracteerd. De St. Nicolaas bleek ook een practisch man te zijn en paarde aan zijn goedheid wijze lessen, wat be treft het verkeer en maande de jeugd tot voorzichtigheid langs de straat. De heer Genne uit den Haag hield de kinderen geruimen tijd bezig met zijn verrassende goocheltoeren. De St. Nicolaasversjes wer den begeleid door het pianospel van den heer Van Zoen. Gevonden voorwerpen: Een houten schot van auto. een bruine actentasch, een melkbus 2 kisten sinaasaoneien. een zaag. 1 kist mandarijnen, een dameshandschoen, een bankbiljet van f. 10. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Vergoedingen Bijz. Scholen - Tegemoet koming vervoer kinderen R.K .Scholen - Verbetering lijkenhuis - Vragen met be trekking tot de tijdsomstandigheden. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nède kwam de raad in openbare zitting bijeen. Wegens een lichte ongesteldheid was wethouder C. Eggink Sr. afwezig. De notulen der vorige vergadering werden door den w.n. secretaris voorgelezen dn onveranderd varigesie.d- Voor kennisgeving werden aangenomen enkele ingekomen stukken oa. eenige missive's van Ged. Staten waarbij goedgekeurd worden terug- gezondeh enkeie raadsbesluiten, een mis sive van den Minister van Binn. Zaken, waarin wordt meegedeeld dat na een in gesteld ondderzoek is gebleken dat de Bedoelde werken, ongeacht de werkloos heid, toch zullen worden uitgevoerd en onder deze omstandigheden geen vrijheid kan worden gevonden een subsidie in uit zicht te stellen en een fserslag van de commissie van toezicht op liet lager onderwijs over 1931. Een adres van hef bestuur van het „Groene Kruis" waarin verzocht wordt een subsidie van f.350 ter bestrijding van de tuberculose, wordt in handen gesteld van B. en W. om hierop nader te adviseeren, evenais een adres van J. Kooi, alhier, om hem goedkeuring en toestemming te verleenen een vijftal straten te mogen aanleggen te Voorschoten op een terrein Kad. bekend Sectie B. Nos. 3893—172. Op een vraag gedaan in een vorige zit ting door den heer van Leeuwen, ant woordde de voorzitter dat van B en W. geen voorstellen zijn te verwachten om tot het instellen van een commissie over te gaan. Blijkens de gemeenterekening 1930 hebben de kosten L.O. op de openbare scholen bedragen per leerling f15.97. In verband met de afrekening (eind) over de iaren 19281930 zullen de vergoedingen aan de verschillende .bijz, scholen in totaal be dragen: RK. Jongensschool f. 129.98: R.K. Meis jesschool f.498 80; Chr. School f. 3556.74; Bijdorp afd. L.O. f. 383.28. Aldus goed gevonden. Betreifende liet verzoek van G. Krispijn ingevolge art. 13 der L.O.-wet deeien B. en W. mede dat hier geen vergoeding kan worden gegeven, aanreden zijn d chtcr jo een schooi voor middelbaar onderwijs be zoekt en deze maatregel alleen van toe passing is voor lager of uitgebreid L.O. Aldus aangenomen. Verschil'ende bewoners van den Rijndijk hebben het verzoek gedaan een tegemoet koming te ontvangen in de kosten van vervoer ran hunne kinderen per autobus naar de R.K. scholen te Voorschoten. B. en W. stellen voor, voorzoover zij 4 KM. en meer van de scholen verwijderd zijn, een tegemoetkoming -te geven voor den tijd van 3 maanden, waarbij onder kosten wordt verstaan, het bedrag dat gemiddeld voor ieder kind, dat van de autobus gebruik maakt, moet worden be taald om het vervoer mogelijk te maken. Zij wordt bepaald bij een inkomen van f.1100 op 100 pet.; f. 1100-1300 op 90 pet.; f. 1300-1600 op 80 pet.; f. 1600-2000 op 70 pet.; f. 2000—2500 op 60 pet.; f.2500 —3000 op 50 pet.; f. 3000-3500 op 40 pet.; f. 3500-4000 op 30 pet.; f.4000- 5000 op 20 pet. en boven f. 5000 op 10 pet. De heer D. Limburg vraagt hoe de controle zal zijn dat de kinderen vervoerd worden en de heer J. J. Dijkman maakt de opmerking dat het hard zal zijn voor de ouders die juist binnen de 4 KM. wonen. Na beantwoording door den voor zitter wordt het voorstel aldus goed gevonden. Wijziging verordening benoeming veld wachters. De verordening, vast ges el d door den raad heeft aanleiding gegeven tot enkele bedenkingen van den Minister van Binn. Zaken, 't Zijn fonneele kwesties. Het geven Van een vergoeding voor het hebben van een diploma acht "den Minister ge- wenscht en om aan het verzoek te voldoen wordt het salaris van den chef-ve'dwachter vastgesteld van f. 1600—2190 (v.h, f. 1700 22C0) en van de veldwachters van f. 1400 1900 (v.h. f. 150J—2000), terwijl voor het hebben van een diploma' 5?en vergoeding van f. 100 per jaar zal worden gegeven. Alle aangestelden in dezer gemeente be zitten een diploma. De heer J. Braggaar kan niet nalaten een woord van protest te laten hooren, waar de raad hier haast gaat zitten als marionetten en telkens wordt op zij gezet De Minister vvenscht art. 15 er uit te hebben en wanneer aan de ver zoeken niet wordt voldaan is hij bang alles in gevaar te brengen. Spr. vraagt naar het overleg of di* heeft plaatsgehad. Nadat de voorzitter heelt meegedeeld dat de raad niet benoemt en het overleg waarschijnlijk wel zal hebben plaats ge had worden de wijzigingen aldus goed gevonden. Tot agent van de^ arbeidsbemiddeling, tevens ambtenaar der \verkloos' eidverzeke- ring wordt benoemd C. van Meurs en de jaarwedde bepaald op f. 100. Tot voor zitter van de commissie van toezicht op de gem. arbeidsbemidde'ing en werkloos heidsverzekering wordt benoemd de heer mr. N. Vemêde. tot leden-werkgevers de heeren J. A. Mens en M. G. Emeis, tot leden-werknemers de heeren N. J. Smit en A. Verstraten, terwijl tevens het jaar van aftreding werd geregeld. Besloten werd aan J. B. Roodakker een gedeelte van een schuur te verhuren aan de Molenlaan voor den tijd van 10 iaar tegen een huur van f. 3.50 per maand bü vooruitbetaling te voldoen en waarbij de voorzitter op een vraag van den heer Braggaar antwoordde dat bij cvcntueele opzegging clement zal worden opge'.reden. Aan het bestuur van het Groene Kruis werd gratis de beschikking gegeven over het gymnastieklokaal tot hèt onderbrengen van het consultatiebureau voor kleuters. Gebleken was dat nimmer een besluit was ingezonden belrerfende de verhuur van de zaal in het Ambachtshuis. Het maximum werd bepaald op f."2 per avond en zal dit besluit alsnog worden ingezonden.» Voor verbetering van het lijkenhuis op de begraafplaats, o.a. zal worden aan gebracht verlichting, een tafel en een schutting, stellen B. en W. voor de helft der kosten voor rekening der gemeente te nemen, zijnde f. 33.50. Overleg Is ge- pieegd met de kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk. Aldus goedgevonden. Tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs worden benoemd, vac. D. de Jong, de heer D. J. van Cuilenburg en de dames mevr. H. Pieron-Gobius du Sart en mej. M. S. J. van Geest. Bij de be handeling van de overeenkomst aangaan met de Leidsche Duinwater Maatschappij deelt de voorzitter mede dat het betreft de woningen aan den Haagweg, nabij de grens van Wassenaar De bedoe'ing zal zijn een distributiebedrijf te st ch en. Veel meer kan spr. niet zeggen want er zal eerst moeten blijken in hoeverre de eige naars van de woningen bereid zijn "in de kosten te voldoen. De onderhandelingen hebben jaren geduurd. Besloten wordt de overeenkomst aan te gaan. Goedgevonden wordt de uitgebreide fraudever.rekering af te sluiten met de Fa. Knegt en Zonen tot een bedrag van f.5000 en een premie van f.50 per iaar. Aan de R.K. H.B.S. „St. Bonaventura" wordt een subsidie verleend van f. 170.40. De verordening heffing opoenten Pers. Belasting wordt aangevuld en opnieuw vastgesteld met de bijvoeging dat zij buiten toepassing blijft ten aanzien van de aanslagen over de belastingjaren 1931 —1932. Hierna worden enkele besluiten compta biliteit genomen en overgegaan tot den rondvraag aangezien vastslel ing verorde ning overneming straten en reclames school geld in besloten zitting zullen worden be handeld. De heer A.Verboom, wijst op den on- houdbaren toestand van een bergplaats voor takken en blad vuil, de heer D. Lim burg vraagt waarom georganiseerde werk- looze landarbeiders niet in aanmerking komen voor bons (zal worden onderzocht). De heer J. Braggaar stelt vragen in ver band met het rouleersysteem bij de werk verschaffing en verzoekt clementie voor een uitgesloten steuntrekkende. Hij is niet tegen straf wanneer men nalaat te ver melden dat men inkomsten heeft, maar hij zou de straf niet te zwaar willen stellen. De voorzitter deelt hierop mede dat hij er nog niet zeker van is dat be doelde persoon niet voor den strafrechter zal komen, al was 't alleen maar om tot voorbeeld te dienen voor anderen. De heer L. J. van Leeuwen vraagt hoe er over gedacht wordt wanneer personen, na beëindiging van het werk bij de werk-r verschaffing, werk verrichten bij particu lieren. Hierop zal in een volgende ver gadering worden geantwoord, terwijl de voorzitter den heer J. Braggaar de ver zekering geeft dat de genomen beslissingen voldoende zullen worden bekend gemaakt. Hierna werd de openbare zitting gesloten. ZEVENHOVEN- St. Deus Dedit. De plaatselijke afdeellng van St Deus Dedit hield in het Bondsgebouw haar jaarvergadering. Medegedeeld werd oa, dat de kas der vereeniging sterker wordt. Tot verificateurs werden benoemd de hee ren M. van der Hoort en H. J. Bos. De af tredende bestuursleden de heeren J. Aart man, voorzitter, en L. J. Bos. penning meester, werden herkozen. Geref Kerk. In de Geref. Kerk treden af resp- als ouderling en diaken de hoeren P. van Leeuwen en G. van Tol. GEBOREN: Adrianus Theodoras Maria, z. van H. C. v. d. Bos en W. v. d. Fluit Maria Johanna, dr. van F. de Haas en M. J. v. d. Putten Elisabeth Catharina Johanna, dr. van W. Boon en M. M. Th. Voskuil Wilhelmlna Hendriks, dr. van H. Koers en W. Nljhuis Sophia, dr. van F. Overdam en N. v. Eeuwen Willem, zn. van W. Kuijt en J. de Vreugd Cornells, zn. van C. de Mooij en J. A. Groeneveld Cornelia Elisabeth, dr. van C. v. Heuzen en E. Pret Johanna Jacoba, dr. van J. Brocaar en J J. v. d. Nadort Catharina. dr. van D. Bekooy en J. Verhoogt Joanna Henrica Theresia. dr. van J. A. Weers en C. M. Ouwendijk. ONDERTROUWD: W. Sip, jm. 21 j. en M. W. Bastiaan, jd. 23 j. P. Goinga, jm. 27 j. en G. M. J, Leliveld, jd. 30 J. A. C. J. Blk, jm. 26 J. en L. M. Brlttljn, jd. 22 j. GEHUWD: J. van Dissel, jm. en E. Neuteboom jd. S. P. de Groot, Jm. en E. H. Schlagweln, jd. J. Velthuijsen, jm. en C. Giesbert, jd. OVERLEDEN: A. de Wit, ongeh. m. 75 j. J, den Haan m. 47 J. A. J. BenningBroer, wede 63 j. E. A. Pouw, dr. 12 u. H. de Vos, m. 61 j. wanneer U een andere radio op proef hebt-, ontbiedt dan direct even de er naast, en U zijt klaar, want voor LORENZ RADIO geldt: Gezien, Gehoord, Gekocht Frospecti gratis. Betaling gemakkelijk Afd. RADIO - BREE3TR. 109 1664 Tot en met "Woensdag 14 December, worden de nog in voorraad zijnde prima kwaliteiten BONTKRAGEN voor ongelooflijk lage prijzen opgeruimd ND UW VOOBDEEL! ZIET EIALAQE EK OVERTUIGT D superieur aan IEDERE KWALITEIT grootste aanvoer ter plaatse 1688 1676 HAARLEMMERSTRAAT 33 - TELEF. 2019 Prima Hollandsche ROOMBOTER Oo cent per pond AFSLAG KAAS Goudsche Kaas OQ °ent Per Reclame Krujdkaas Zó pond SPECIALE AANBIEDING Een fijn Edammerkaasje 40 0;o 85 cent per (gewicht 214 pond) stuk De echte Geldersche ROOKWORST 90 cent per halt pond Leverworst Cornedbeef Gekookte Worst Boterhamworst 16 cent per halt pond n n rt n Fijne Leverkaas eent per ens Dnltaehe Smeerworst Orv «l per —■Lr h. pond 1666 Sehouderham half pond Wanneer 0 het koopkrachtig du bliek te Breda en omgeving wilt bereiken is een adver tentie In de .JC het middel voor ifi.ii0de ouh iri'eit Tarieven eD nmofnn-nrnfr» op Bnreao Oroote Markt S3, Breda Teleioon Ho. 37 a—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7