FRUITSODA zegt niets Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 7 December 1932 Derde Blad No. 22306 BINNENLAND. DE AARDBEVINGEN IN NOORD-BRABANT Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RECHTZAKEN. I(0ORSCHRIFTEN JEGENS DE BURGEMEESTERS. p,* Kon. Besluit treedt morgen in werking. jfiavond is in het Staatsblad een fèsiuit afgekondigd, houdende enkele Kningen omtrent de rechtspositie je burgemeesters. IjuU hebben de ministers van Binnen- 'ube Zaken en van Justitie daartoe' „meenschappelijke voordracht inge- j De Raad van State bracht op fynber advies uit, waarna de minis- P 2 en 14 November een nader rap- ij de Kroon indienden. Op 18 No- f ls het besluit op Het Loo getee- gisteren is het uitgegeven in i 540. alve aanwijzing van de artikelen Algemeen Rijksambtenarenregle- ie op de burgemeesters betrekking bevat het besluit de volgende ingen: meer een burgemeester, anders dan 1 openbaar belang verlof wordt ver- zich langer dan een maand zijn gemeente, onderscheidenlijk lïpoonplaats op te houden, kan de ter van Binnenlandsche Zaken be- dat gedurende de afwezigheid of rende een bepaald gedeelte daarvan eroldiging geheel of ten deele niet zal fcn genoten. ■alle andere gevallen van afwezigheid 1de burgemeester aanspraak op zijn I bezoldiging. lien verlof tot afwezigheid wegens jende redenen van dienstbelang ingetrokken en de burgemeester ^volge van de intrekking van het I geldelijke schade lijdt, wordt hem Lie uit de gemeentekas een schade- telling uitgekeerd. burgemeester, die wegens ziekte of fcal verhinderd is zijn dienst te ver- Len, geniet gedurende den tijd van Iterhindering zijn volle bezoldiging, liien de gemeenteraad een woning in |emeente als ambtswoning voor den meester heeft bestemd en de bur- ongenegen is deze te bewonen, de minister van Binnenlandsche hem verplichten die woning te ken, doch niet dan na hem te heb- fcehoord. Ken de burgemeester de ambtswoning Kt. is hij verplicht zich ter zake van ^•woning en het gebruik te gedragen i de voorschriften, die daaromtrent gesteld. is den burgemeester in zijn ambt pden. vergoedingen, belooningen, gif- )f beloften van derden te vorderen, rzoeken of aan te nemen. Het aan- van steekpenningen is onvoor- fdelijk en ten strengste verboden, dien beoordeelingslijsten (conduite worden aangehouden, moet de Jemeester in de gelegenheid worden I, zoo spoedig mogelijk kennis te van beoordeelingen, voor zoover niet gunstig luiden, door eenige riteit daarin over hem uitgebracht, [burgemeester is, desgevorderd, ver- Jt, schriftelijk te verklaren, dat hij |de beoordeeling heeft kennis genomen bevoegd, zijn bezwaren tegen de Meeling schriftelijk in te brengen, dien de Kroon een burgemeester is zij bevoegd hem den toegang frltenen tot dienstgebouwen, -terrei- -lokalen gedurende den tijd dat de ng voortduurt, te ontzeggen. Gelijke prfheid komt toe aan Ged. Staten, krachtens de Gemeentewet tot Rug overgaan. 3 burgemeester wordt ontslag schrif- i verleend. In geval van ongevraagd gelijk mede in geval van niet- IJnoeming, wordt den burgemeester, t verzoekt, de reden van het ontslag Jan de niet-herbenoeming schriftelijk ('gedeeld. piDllnaire straffen worden den bur- peester niet opgelegd, p besluit treedt in werking met in- van morgen. de ontwapeningsconferentie. -en stap onzer Regeering gevraagd. jjrt lid der Tweede Kamer, de heer Al- [jh, heeft den minister van Buiten- khe Zaken de volgende vraag ge zien de berichten juist zijn, volgens kt de vertegenwoordigers van vijf We mogendheden te Genève beraad- sen over het denkbeeld, om de Ontwa- ™Ssconferentie te doen uiteengaan, '°er dat zij de haar door het Volken- rasverdrag opgelegde taak heeft vol- acht de Regeering het dan niet 'dringenden plicht, om, zoo mogelijk ™e"schappelijk met de Regeeringen I i staten, onverwijld pogingen in i'e stelIen- teneinde voortzetting ,.°Jl00'lng van het werk der Ontwape- FMnferentie zonder uitstel zoo krach- "•ogelijk te bevorderen? schepenwet. '"«erkingtreding van de wijziging. besluit is bepaald, dat de wet t li» °ecember 1931, houdende wijziging t Schepenwet, in werking zal treden '"Sang van l Januari 1933 verrade's fabrieken te zaandam. Up'cr^nrijft uit Zaandam aan de jEaandam zijn gedurende de laatste Vm-v ®eSehs daling van de productie jen s fabrieken 140 meisjes ont- [dok a te i» ,15 arbeiders, waaronder enkele °ntslag verleend. gerechtshof van ned.—indie. öij fejrj besluit is, met ingang van 1 i'l8eri.hfrloemd tot president van het L^rm? T van Nederlandsch-Indië "vanol K- Onnen, thans vice-presi- Benoemd college. gemeentefonds- en vermogens belasting. De heffing van opcenten. ®'b.^en,s be Memorie van Antwoord aan Kan>er Inzake het wetsontwerp fnr,Jliiiln^ van 0Pcenten op de Gemeente nver hi? iin,g en de Vermogensbelasting belastingjaar 1933/'34, kan de minister van Financiën zich zeer goed verplaatsen in den gedachtengang van de leden, die tegen de voorgestelde progressie bezwaar hadden. Inderdaad zal de kapi taalvorming door deze progressie kunnen worden belemmerd, terwijl de drastische bezuinigingen waartoe zij de contribua- beien kan nopen den omvang van de werkloosheid ongunstig zullen kunnen beïnvloeden. Doch de nood van dezen tijd maakt maatregelen als deze onafwijsbaar. Ook de meeste bezuinigingen, op het rijksbudget aan te brengen, hebben het nadeel, dat zij de werkloosheid dreigen te vergrooten; zelfs op nog meer directe wijze dan deze belastingverhoóging. Toch moet het tekort op de begrooting worden overbrugd. Dat dit niet kan geschieden zonder maatregelen, die niet alleen per soonlijk leed brengen, maar ook algemeene belangen schaden, is een der donkerste zijden van den thans aan Regeering en Volksvertegenwoordiging opgelegden plicht. Ook de bedoeling van den minister is dat de heffing van tijdelljken aard zal zijn. het staatsvisschershavengedrijf De minister van Waterstaat, mr. P. J. Reijmer, deelt in de memorie van ant woord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden voor 1933 mede te betreuren, dat de resul taten van het bedrijf nog steeds een dalende lijn vertoonen. Door reorganisatie en versobering van het bedrijf moet wor den getracht de uitgaven zoo laag moge lijk te houden. In verband daarmede kon den bij verschillende afdeelingen enkele ambtenaren worden gemist, die op wacht geld zijn of zullen worden gesteld. Daar echter de afvloeiing over het geheele be drijf genomen slechts van geringen om vang is was er geen voldoende grond om daarvoor een bepaald plan op te maken. Het voor rekening van den staat nemen van een meer of minder groot deel der uitgaven van het bedrijf komt den mi nister minder juist voor. Dit zou niet strooken met de Bedrijvenwet, terwijl voorts het overzicht op den gang van za ken van het bedrijf zou verloren gaan. Doordat het nadeelig saldo van het be drijf ten laste van de gewone waterstaats- begrooting wordt genomen, komt het te kort op die wijze ten slotte voor rekening van den Staat. HET WEGENFONDS. Ingediend is een wetsontwerp strekken de tot wijziging en verhooging van de begrooting van het Wegenfonds voor 1931. Blijkens de toelichting sluit de gewone dienst van de Wegenfondsbegrooting 1930 met een batig saldo van f. 4.349.000, welk bedrag als eerste post van ontvang wordt overgebracht naar de rekening van het fonds voor 1931, waardoor op laatstge noemd dienstjaar dit bedrag extra be schikbaar komt, hetwelk kan worden aan gewend als gedeeltelijke aflossing op de bereids ten laste van het fonds opgenomen kapitalen. In verband hiermede wordt art. 15 (uit- keering aan het Rijk wegens aflossing van verstrekte voorschotten) van f. 133.750 ge bracht op f. 4.482.750. terwijl compensatie voor deze verhooging wordt gevonden in de hoogere inkomsten van het fonds. hoogere toeslag op huishuur gevraagd- Door het Verbond van Vakorganisaties van Hoofdarbeiders in Nederland werd in een adrres aan de betreffende Ministers verzocht, de werklooze hoofdarbeiders, die in de verschillende gemeenten naar Maat schappelijk Hulpbetoon zijn en zullen wor den verwezen, met een hoogere huishuur toeslag tegemoet te willen komen. De bestaande regeling waarbij voor de vier grootste gemeenten tot een huur ad f. 8.50 per week toeslag wordt verleend, wordt door het V.V.H. niet voldoende ge acht. Reden waarom verzocht werd de tege moetkoming te verheogen en den maxi mum toeslag vast te stellen op f. 12 per week een vliegveld bij den haag? Te 's-Gravenhage heeft zich een com binatie van zakenmenschen gevormd, die den minister toestemming heeft gevraagd tot exploitatie van een vliegveld in de nabijheid van Den Haag, op een terrein gelegen even voorbij de Hoornbrug onder Rijswijk. Het complex beslaat 39 H a. Op het vliegveld zullen worden Ingericht alle gebouwen, benoodigd voor 'n gere- gelden luchtdienst, als hangars, clublokaal voor postvliegers enz. Plannen tot oprich ting van een Haagsche Aeroclub zijn in vergevorderd stadium. Als directeur van deze maatschappij zal optreden, de heer W. C. G. van Weideren baron Rengers. De leiding van den aanleg der terreinen berust bij den heer j. F. P. Hers, terwijl de heer j. Haakman te Scheveningen de financiering regelt. Intusschen is over deze plannen alleen nog maar mondeling met de gemeente Rijswijk van gedachten gewisseld. Indien er dus van deze zaak iets zou komen zal het nog heel lang duren voordat officieel alles is goedgekeurd. Aanvankelijk had men ook plannen om bij het vliegveld (dat in hoofdzaak voor sportvliegers bestemd zou zijn) een sport paleis te bouwen, doch daarvan is reeds afgezien. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon, besluit is. met ingang van 15 December 1932, benoemd tot burgemeester der gemeente Zuld-BeijerlandA, Becking. kantteekeningen van het kon. ned, met. instituut. Het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut heeft aan het Persbureau Vaz Dlas een overzicht gegeven van de aard bevingen, die van Zondag 20 November tot Maandag 28 November In Oostelijk Noord- Brabant zijn opgetreden, benevens enkele mededeellngen, waartoe de opmerkingen der waarnemers aanleiding gaven. Te De Bilt werden van Zondagavond 20 November tot Maandagmorgen 28 Novem ber 8 aardbevingen uit Noord-Brabant ge registreerd, n 1. 28 November 20 u. 50 m. en 23 u. 56 m.; 21 November 3 u. 31 m.; 23 November 3 u. 28 m„ en 4 u. 40 m.; 24 November 21 u. 31 m.; 28 November 4 u. 19 m. en 6 u. 1 m„ alle Amsterdamsche tUd. Deze zijn ook te Heerlen opgeteekend, behalve die van 21 November 3 u. 31 m doordat bij de er aan voorafgaande beving de schrijfpen werd afgeslagen en deze eerst 's morgens van 21 November weer werd ingezet. De beving van 20 November 23 u. 56 m. gaf zoowel te De Bilt als te Heerlen de grootste uitslagen op het diagram; er wer den ongeveer 400 berichten over ontvan gen, uit alle deelen des lands; ook uit de Noordelijke provincies, zoodat de beving over het geheele land waarneembaar ge weest is, veel verder dan de eerste pers berichten aangaven. Na deze toonde te De Bilt de beving van 28 November 6 u 1 m. de grootste uitsla gen. te Heerlen die van 23 November 3 u. 28 m„ terwijl daar die van 28 November 6 u. 1 m. veel zwakker werd opgeteekend. te De Bilt die van 23 November 3 u. 28 m. Wat beteekent dit? Het beteekent, dat de oorsprong der verschillende bevingen niet dezelfde was, die der bering van 23 No vember lag meer naa.r het Zuiden (rich ting Heerlen), die der beving van 28 No vember meer naar het Noorden (richting De Bilt): met toeneming van den afstand neemt namelijk in het algemeen de uit wijking der bodembewegingen af. Deze conclusie is in overeenstemming met de ontvangen berichten die voor de bering van 28 November 6 u. 1 m. meer uit het Noorden van Oost Noord-Brabant afkom stig zijn. voor die van 23 November 3 u 28 m. uit het Zuiden zooals Eindhoven en ook uit Zuid Limburg. De registreering der beving van 3 u 28 m. is te Heerlen veel sterker dan die van 4 u. 40 m. Den Dungen meldt, dat 4 u. 40 m. iets zwaarder was. Loosbroek noemt 4 u 40 m. het hevigste. Dit is niet met elkaar hl tegenspraak; het bewijst, dat de oor sprong van de beving van 3 u. 28 m. Zui delijker ligt dan die van 4 u. 40 m. Bij nader beschouwing blijkt de regi streering van 3 u. 28 m. te Heerlen uit 2 beringen te bestaan, eerst een zwakkere, na 12 seconden gevolgd door een tweede met veel grooter uitslagen. Of deze berin gen denzelfden of verschillenden oorsprong hebben, schijnt niet zoo gemakkelijk uit tè maken; het zou misschien uit te maken zijn indien zeer nauwkeurig tijdsopgaven uit het aardbevingsgebied beschikbaar wa ren; de eerste schok zal te zwak geweest zijn, om aan buittenlandsche stations te zijn geregistreerd. Sommige landen, zooals Zwitserland, be zitten gemakkelijk transportabele seismo- graven die na een beving in het aardbe vingsgebied worden opgesteld voor het re- gistreeren der nabevingen Het instituut te De Bilt is niet in het bezit van een derge lijk instrument en beschikt niet over de middelen er een aan te schaffen: opstel ling er van in het aardbevingsgebied zou van veel nut kunnen zijn, om de nabevin gen en bijzonderheden ervan vast te leg gen. In vele berichten is de richting, waarin de schokken of trillingen gevoeld werden opgegeven. Legt men de opgaven van een zelfde plaats of dicht bij elkaar gelegen plaatsen naast elkaar, dan vindt men alle richtingen vertegenwoordigd, in plaats van voornamelijk een richting, zooals sommi gen wellicht verwacht zouden hebben. Ben der oorzaken is de volgende: Van den oorsprong gaan trillingen uit van ver schillende soort; de snelste, de z.g. eerste voorloopers trillen longetudinaal. d. i. in de richting van voortplanting, de lang zamere. de z.g. tweede voorloopers. trillen transversaal, a.w.z. loodrecht op de voort- plantingsrichting. Neemt iemand de eerste voorloopers zuiver waar dan is de richting der waargenomen trillingen ook de rich ting van den oorsprong: ontgaan hem de eerste voorloopers. die in den regel een kleineren uitslag geven en begint zijn waar neming pas met de tweede voorloopers, dan is de richting van den oorsprong lood recht op die der waargenomen trillingen. Dit verklaart ook dat sommige waarne mers, die verschillende der aardbevingen gevoeld hebben, mededeelen, dat bijv. de eene in N.-Z.lijke, de andere in O.-W lijke richting lag. terwijl toch van alle bevingen de werkelijke richting voqr wie zich vex buiten het aardbevingsgebied bevonden, vrijwel dezelfde geweest is. De richtingen zijn door de waarnemers gewoonlijk herleid tot een der acht hoofd richtingen, N. N.O. O. enz,, zoodat zij slechts bij benadering de ondervonden rich ting aangeven. Deze en andere omstandig heden verklaren den wirwar van richtin gen. waarvan hij sprak en die ook bij de bevingen in Noord-Brabant is geconsta teerd Sedert 1920 worden in Duitschland, waar men dergelijke waarnemingen van veel belang, acht, westelijk van Noord- UIT NED. OOST-INDIE. uit den volksraad. BUITENZORG 7 Dec. (Aneta). Heden is bij den Volksraad ingediend een ontwerp- ordonnantle houdende bepalingen om de overdracht van eerste hands-suiker in Ne derlandsch-Indië tijdelijk te beperken zoo mede ontwerp-statuten ©1. huishoudelijk reglement van de Vereenising welke door den Volksraad van Nederlandsch-Indië zal worden aangewezen voor den suikerafzet. Aan den Volksraad is verzocht uiterlijk 24 December a.s. van zijn gevoelens te doen blijken. Limburg geregeld nauwkeurige metingen gedaan, om de bodembewegingen in verti cale en horizontale richting langs in de aarde voorkomende breukvlakken vast te stellen. Daarbij is gebleken, dat in geolo gisch opzicht vrij aanzienlijke veranderin gen voorkomen, die nabij de Nederland- sche grens het sterkst zijn. Brengt men de2e feiten in verband met de geologische gesteldheid van dit deel van ons land het gebied der slenken en horsten, d.i. van aardschollen, die ten op zichte van de omgeving zijn weggezakt of hooger liggen, o.a, de Groote Centrale Slenk, die van Duitschland door Nederland in ongeveer noordwestelijke richting naar de Noordzee loopt dan behoeft het geen bevreemding te wekken dat hier thans aardbevingen zijn opgetreden. De aardbevingen zijn van tectonischen oorsprong Dit is trouwens het geval met vrijwel alle aardbevingen van eenige be- teekenis Vulkanische aardbevingen, d.w.z. aardbevingen tengevolge van vulcanise he uitbarstingen zijn slechts tot op een af stand van circa 200 K.M. noe te registree- ren. verder niet; daanoor zijn ze te zwak. In sommige bladen kreeg de droogleg ging van de Wieringermeer de schuld van de aardbevingen. Zonder twijfel beteekent het leegpompen van den Wieringermeer- polder een vermindering van druk op het aardoppervlak daar ter plaatse en is dit van invloed op de spanningen der aardkorst elders, doch deze invloed is zoo klein, ver geleken bij de in het gesteente der aard korst heerschende spanningen, dat het slechts als een secondaire oorzaak van het optreden van aardbevingen kan beschouwd worden in dien zin. dat het oogenbilk hier van iets kan vervroegd, of vertraagd wor den de primaire oorzaak is de in de aard korst heerschende geweldige spanning, waardoor deze tenslotte op een zwakke plaats met een schok breekt. Als vergelijkbare secondaire oorzaken die een plaatselijke druk vermeerdering ge ven. zijn te noemen zware regenval, hooge stand der rivieren of overstroomingen van polders als omstreeks 1916 in Waterland; drukvermindering geeft daarna het afvoe ren van het hooge water het leegpompen i der polders. Vroeger is nooit gebleken, dat hier te lande hierdoor aardbevingen zijn ontstaan; er is geen reden om dit nu aan te nemen. Sommige waarnemers hebben erop ge wezen dat de meeste aardschokken in den avond of nacht zijn voorgekomen en gevraagd of hiervoor een bijzondere oor zaak was aan te wijzen. Ben algemeene oorzaak, dat aardbevingen meer in den nacht worden gevoeld dan overdag is. dat door de bezigheden overdag zwakke trillin gen niet eemerkt worden, die 's avonds of 's nachts wei de aandacht trekken, wan neer men rustig zit of ligt. Enkele waar nemers in het aardbevingsgebied hebben in hun schrijven opgemerkt, dat de schok ken evengoed overdag voorkwamen, doch inderdaad hadden sterkere schokken, die door de seiamografen zijn opgeteekend of door waarnemers ver buiten het aardbe vingsgebied gevoeld, plaats tusschen 20 u. 50 m. 's avonds en 6 u. 1 m. 's morgens zooals uit het in het begin gegeven lijstje blijkt. Het aantal waarnemingen is te gering om een algemeene conclusie te trekken. Men zal geneigd zijn als secondaire oor zaak aan een invloed der zonnestraling te denken, die door verwarming der aarde spanningsveranderingen teweeg brengt en met eenige uren nawerking tot het optre den van een schok leidt Verschillende hieromtrent gedane onder zoekingen zijn niet met elkaar in overeen stemming. Af en toe duiken m de bladen voorspel lingen van aardbevingen op. Bedenkt men. dat er jaarlijks een 10 000 tal aardbevin gen op aarde gevoeld worden, dan is het duidelijk, dat een voorspe'ling. waarbij men zich op de ruimte houdt b v de aan kondiging van een aardbeving in Zuid- Amerika, zeker moet slagen; ook heeft men goede kans bij het voorspellen van nabevingen van een sterke aardbeving succes te hebben. Na de beving van Maandagmorgen 28 November 6 u. 1 m. zijn tot 5 December te De Bilt geen aardbevingen afkomstig uit Noord-Brabant geregistreerd; wel zijn in het aardbevingsgebied nog schokken waargenomen, doch deze waren niet sterk genoeg om te De Bilt opgeteekend te wor den. Van belang is de vraag, wat ons nu verder te wachten staat. Met zekerheid is hieromtrent niets te zeggen: men kan al leen vermoedens uitspreken. Bij vele vorige aardbevingen is gebleken, dat een groot aantal nabevingen optraden die soms maanden aanhielden; bij andere aardbevingen was het met één schok vrij wel afgeloopen, zooals bij de beving in de Noordzee zuidelijk van de Doggersbank van 67 Juni 1931. afstand 350 K.M, van de Bilt, welke geregistreerd werd op meer dan 6000 K.M. afstand, zooais in Noord Ame rika (Washington) en Centraal Azië. Van deze beving is te De Bilt geen enkele na- beving opgeteekend, ook niet te Kew in Engeland, dat op 270 KM. afstand van den oorsprong ligt In Noord-Brabant ligt het geval anders. Zooals reeds in het begin gezegd is, werden te De Bilt van 20 tot 28 November acht schokken opgeteekend. De sterkste hiervan die van 20 Nov. 23 u 56 m was lang niet zoo sterk als de Noordzee-beving. die ln Engeland, Nederland, Denemarken, West Duitschland België en Noord-Frankrijk ge voeld werd Van de in sterkte op de beving van 20 Nov 23 u. 56 m. volgende kan aangetoond worden dat de oorsprong van de eene. die van 23 Nov. 3 u. 28 m. Zuidelijker, die van de andere, van 28 Nov. 6 u. 1 m. Noorde lijker dan die van Zondagavond 20 Nov. lag. Blijkbaar vertoont de aardkorst onder Oostelijk Noord-Brabant verschillende zwakke plekken en treden er op verschil lende plaatsen bewegingen op. hetgeen in verband met de geologische structuur zeer aannemelijk is. Ook al zijn na Maandagmorgen 28 No vember te De Bilt geen aardbevingen uit Noord-Brabant meer geregistreerd dus geen schokken meer voorgekomen, zoo mag men toch niet aannemen, dat deze ook verder zullen uitblijven RECLAME. limonadefabriek te leiden. 1906 PREDIKBEURTEN. voor heden. rijnsburg. Chr Gerei Kerk Nam. 7 uur, ds. de Jong. Chr Afg. Gem.: Nam. 7 uur, ds Grlsnigt voor donderdag 8 december. alphen aan den rijn. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. P- Zwier. boskoop. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: Nam. half acht. ds H. A Leenmans van Delft. Nutsbewaarschool Nam. 8 uur, de heer K R Ellerbroek. nieuw-vennep. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Dijk stra van Amsterdam. kijnsaterwoude. Chr. Geref Kerk: Nam. 7 uur, ds. Heerma van Aalsmeer. ned herv kerk. Beroepen: Te Drachten, L. R v, d. Broek, te Hoorn. Aangenomen: Naar Jaarsveld, J. Hovius, cand te 's-Gravenhage Naar Wester- Schelling (Terschelling), J. W. v. Swin- chum, cand en hulpprediker te Terneuzen. Bedankt' Voor Goudcrak, voor Poort vliet en voor Sprang, J. Hovius, te 's-Gra- veland Voor Ouderkerk aan den IJssel, B. v. Ginkel, te Nieuwpoort. uekee kekken. Beroepen: Te Kolhorn (NH.), H. v, d. Veen, cand. te Leens (als hulppr.l. Bedankt: Voor 's-Gravezande, B Oost hoek te Kampen. chr. geref. kerk. Bedankt: Voor Baarn, J. W. v. Ree te Barendrecht. kantongerecht te leiden. P. v. d. KZoeterwoude, varen zonder vergunning, f. 10 of 5 d.; P. C, overtreding van het Wetboek van Strafrecht, f. 3 of 2 d.; Chr. M v. R., overtreding der Invali diteitswet, f. 10 of 5 d.; H. V„ Oud-Beijer- land, geen geldig rijbewijs vertoonen, f.5 of 3 d.; W. C. H-, Rijswijk, Z.-H., idem f.5 of 3 d.; J. D, geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent, f. 3 of 2 d.; H. J. H., autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood ach terlicht, 2-maal f.4 of 2-maal 2 d.; J. S„ Oegstgeest, geen nummerbewijs vertoonen, f.10 of 5 d.; D. R., Sassenheim, overtre ding der leerplichtwet, f.6 of 3 d.; K. v. B Noordwijk, idem, f.3 of 2 d.; D. B„ idem idem, f. 3 of 2 d.; L. v. d. D., idem idem, f. 6 of 3 d.; H. v. d. B„ Den Haag, overtreding der vlsscherijwet 2xf. 3 of 2x2 d. met verbeurdverklaring van 't vtschtuig; E. W. C. L. overtr, der invaliditeitswet f. 10 of 5 d.; R. A, H. Den Haag. autorijden zon der verlicht nummer met letter f.5 of 3 d.: P. R- Rijnsburg, autorijden zonder licht f. 10 of 5 d.; J. B. Katwijk, motorrijden zonder verlicht nummer met letter f2 of 1 d.; M. E. B. Rotterdam, autorijden zonder licht en rood achterlicht f. 10 of 5 d.; K. K. Amsterdam autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2xf4 of 2x2 d.; J. G. H. idem, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.: H. P. S. Den Haag id. f.5 of 3 d.; J. C.-M. W. ld. te Voorschoten met een motorriitulg te snel rijden f 6 of 3 d.; C. v. d. S. Noordwijker- hout overtr. der leerplichtwet f.5 of 3 d.f G. B. Ter Aar overtr. der wet openb, ver voermiddelen f.6 of 3 d.; A. A. K Den Haag, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf4 of 2x2 d.: P. v. d. V- Uithoorn autorijden zonder rood achterlicht f. 5 of 3 d.: H. B. Den Haag. overtr. der visscherijwet f.3 of 2 d.; C v. d. M. Rijswijk Z.-H. td f.. 3 of 2d.: J v. M Katwllk overtr. der arb.wet 2xf.3 of 2x2 d.; Th D. Voorburg, autorij den zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2xf 4 of 2x2 d.; O K. den Haag, overtr. der visscherijwet f.3 of 2 d.; A. S. Delft, overtreding van het tramwegregl. f.6 of 3 d.; H. B„ over treding der leerplichtwet f.5 of 3 fl.; J. H. idem f. 6 of 3 d.: H. K. idem f. 6 of 3 d.: E. v. M. idem f.3 of 2 d.; A. R. gesch. vr. van H. v. d. M. idem 2 x f. 3 of 2 x 2 d.; W. J. v. d. S. idem f.5 of 3 d.: P. v T idem f.3 of 2 d.; C. v. Z. idem 2 x f. 5 of 2x3 d.; P Th. R Noordwijk, openb. dron kenschap f.5 of 3 d.; J. H. M. Rotterdam, te Leiden zonder vergunning op den open baren weg liedjes zingen f.2 of 1 d.; J G. S. idem. Idem, f. 2 of 1 d., Ch. de H„ wiel- rijden over een gesl-iten verklaarden weg f. 2 of 1 d.: H. H Den Haag, geen geldig rijbewijs vertoonen f, of 3 d.; J. C. v P. idem. autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht. 2 x f. 4 of 2 x 2 d. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed uitspraak ln de zaak tegen K. C. de V., 21 jaar oud. van beroep garderobier en den 38-jarlgen schoenma ker W. H J. v. B.. die op 22 Nov. terecht hebben gestaan terzake van inbraak in de omgeving van Den Haag en Leiden Tegen De V. wa= geëischt l«/« jaar gev.- t? f? 'egen v. B 2": jaar gev.-straf. Do V werd veroordeeld tot 1 jaar gev.- straf waarvan 6 maanden voorwaardelijk, onder bijzondere voorwaarden; v B werd veroordeeld conform den eisch.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9