LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 Deceml UIT DE OMSTREKEN. KERK- EN SCHOOlijj Steunt met Uw gavl het Leidsch Crisis-Con RADIOPROGRAMMA AA INSMEER. Propaganda-avond der Speeltuinvereen. De Speeltuinvereeniging „Aalsmeer" heeft Zaterdag een propaganda-avond in hotel „De III Kolommen" gehouden, waar op mede de trekking plaats had van de door deze vereeniging georganiseerde ver loting. Bij aanvang werd gesproken door den voorzitter der vereeniging. den heer J. H. Wentzel, die daarbij in het bijzonder wel kom heette den secretaris van den Cen trale Filmdienst te Amsterdam, den heer Dennebroek, voor de bereidwilligheid om hier dezen avond eenige films te vertoo- nen van het speeltuinwerk en wat er mede ln verband staat. Dan sprak de heer Dennebroek, die een korte uiteenzetting gaf van den Centrale Filmdienst in het algemeen en de dezen avond te vertoonen films in het bijzonder. Vervolgens werd met de vertooning der films een aanvang gemaakt. Heel leuke amusements- en speeltuinfilms, met bege leiding van muziek en zang door de gra- mofoonplaten, werden ten beste gegeven. Het spreekt vanzelf dat vooral de jeugd, welke in flinken getale was opgekomen, veel genoot en ook de grooteren amuseer den zich uitstekend; er is hartelijk ge lachen en ook geleerd in verband met het speeltuinwerk. Aan het einde van den avond had de trekking plaats der verloting. 't Een met het ander een feestavond, welke uitstekend geslaagd kan genoemd worden. Zuidbloemen. De eerste zendingen bloemen uit de Fransche Rivlèra zijn de laatste dagen al weer aan de veilingen alhier verhandeld. Zij bestaan uit anjers, pepers enz. en wor den thans nu de plaatselijke kweekers heel weinig bijbloemen meer ten verkoop kunnen aanbieden, gaarne door den han del gekocht; zij bieden een welkome aan vulling van het nu zeer beperkt sortiment. Deze zuidelijke bloemen komen hier, on danks de verre reis, in uitstekenden toe stand over. De heer J. v. d. Meer Pzn. is benoemd tot voorzitter van het scheidsgerecht voor werklieden in gemeentedienst. BENTHUIZEN. Uitslag schietwedstrijd. De uitslag van den gehouden driedubbe- len serieschietwedstrijd der Burgerwacht is als volgt: Maximum aantal punten 300. Ie prijs C. Voorwinden, 297 punten; 2e pr. M. Havenaar, 289 p.; 3e pr. J. Timmerman (oude garde) 288 p.; 4e pr. G. Mets 288 p 5e pr. H. Wondergem, 288 p.; 6e pr. M. Moerland. 287 p.; 7e pr. W. Mulder, 287 p.. 8ste pr. F. Sprui^enburg, 287 p.; 9e pr. A de Vrij, 286 p.; 10de pr. M. Vermeulen, 285 p.; lie pr. J. Vermeulen (oude garde) 284 p.; 12e pr. J. Verschoor, 283 p.; 13e pr. Joh. Rijlaarsdam, 281 p.; 14e pr. J. Tim merman Jz., 28 lp.; 15e pr. J. Pos, 279 p.; 16e pr Z. Hartman, 278 p.; 17e pr. J. Blij- leven, 277 p.; 18e pr. W. de Ruiter, 273 p.; 19e pr. J. Spruitenburg, 271 p.; 20e pr. A. Verweij Kz.. 262 p.; 21e pr. J. Suurd. 259 p.; 22e pr. J. v. Leeuwen, 243 p.; 23e pr. A. Bregman, 237 p.; 24e pr. H. Suurd. 229 p.; 25e pr. L. Polderman. 225 p. ;26e pr. C. Timmerman. 220 p.; 27e pr. M. v. Driel, 218 p.; 28e pr.A. Boon, 215 p.; K. Dop. 182 p. A.s. Vrijdagavond 7 uur zullen de prijzen welke uit kunstvoorwerpen bestaan, in het veilinggebouw worden uitgereikt. De gehouden collecte tijdens den dankdag voor 't gewas der Ger. Gem. heeft f. 238.60 opgebracht. In de Ned. Herv. Kerk bracht zij f. 105 op. HAARLEMMERMEER. Electrische Straatverlichting. Te Hoofddorp is de electrische straat verlichting niet .goed en wel vernieuwd, of er komen al weer klachten. En niet ten onrechte, want op sommige punten begint ze een treurigen aanblik op te leveren, doordat een niet gering aantal palen zoo danig in een scheefgezakten of kromge bogen toestand zijn geraakt, dat spoedig maatregelen tot verbetering renomen dienen te worden. Of hier aan licht materiaal en verzakking, dan wel aan aanrijdingen of baldadigheid moet worden gedacht, is een zaak waarover nog geen mededeelingen konden verstrekt en die door het des kundig onderzoek wel zal worden uit gewezen. Van een der lantaarns op de brug is blijkbaar een lamp stuk, want deze heeft reeds een paar avonden niet gebrand. In het college van Notabelen der Herv. Gemeente Haarlemmermeer, zijn twee vacatures ontstaan door het bedanken van de heeren C. A. de With en N. Verhulst. Omtrent het in Haarlemmermeer langs den Spaarnwouderweg plaats gehad heb bend ernstig ongeluk, overkomen aan den heer G., die bij het te water raken van een auto bijna is verdronken en in be- wusteloozen toestand naar een ziekenhuis Sn Amsterdam werd overgebracht, vernemen wij, dat in zijn toestand, die zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, een gunstige wending is gekomen, zoodat er alle hoop bestaat op levensbehoud. HILLEGOM. Een boom plan tdag. Alhier zijn de jonge boomen langs de Pastoorslaan en den Loosterweg II geplant door de oudste kinderen der Lagere en eenige der U.L.O. scholen. Om half tien kwamen de onderwijzeressen met hun leer lingen samen op het terrein van „Leeu- wenstein", waar mede aanwezig waren Burgemeester en mevrouw Pont, de heer Baak inspecteur van het onderwijs, de wet houders, vele raadsleden, de heer van Gemert directeur van Openbare Werken, gemeentepersoneel enz. Burgemeester Pont hield van af een bal- con van een schuur een toespraak; hij noemde het een prettigen en nuttigen dag, een dag vrij van school is prettig en boo men planten is nuttig. Ieder plant zijn eigen boom. heeft zijn eigen nummer en moet toezien, dat zijn boom niet beschadigd wordt. Burgemeester Pont hoopte dat de jeugdige boomplanters flinke burgers van Hillegom zullen worden. De heer W. van der Wal, hoofd der O.L.S. heeft verteld, dat op die plaats vroeger een groot bosch en later een mooi duinlandschap was Dat alles is verdwenen om plaats te maken voor bollenland. Om dat Hillegom thans arm aan natuurschoon is, noemde hij het zoo mooi om nu weer boomen te planten. Voorts vertelde hij iets van eik, linde en meidoorn, de drie soorten die geplant werden. Hij beval de boomen aan in de bescherming van de schoolkinderen en van de ouderen. Laat de bloem bloeien en laat de boom groeien. Voor den heer van Gemert, directeur van O. W. en zijn personeel, die het werk voorbereid heeft, werd een driewerf hoera aangeheven. Hierna werden de geëmail leerde nummerplaatjes aan de kinderen uit gereikt en toen ving het planten aan. In groepen naar de diverse scholen met de onderwijzers en bevoegd toezicht ving daarna het werk aan. Voor twee honderd veertig jonge boompjes werd een kuil ge graven, de boom en een paal geplaatst en de kuil weer aangevuld. Elk kind had zijn eigen boom en zijn eigen werk. De boomplantdag is bii prachtig weer zeer goed geslaagd. Mei vreugde zal straks het groeien en bloeien verwacht worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van F. J. Sassen en M. E. Persoon; Gerardus Batholomeus, z. van G. J. Ruigrok en W. M. Kraak; Cornelis, z. van A. G. Teeuwen en A. M. van Schagen. Ondertrouwd: P. Kamp en M. Wallen burg. Getrouwd. A. Streefkerk en C. J. Rovers. Overleden: A. Allegra, wed. van D. Verzijl, 87 iaar; G. J. van Waveren, m. 67 jaar. Arbeidsbemiddeling. Bij ae Arbeidsbeurs stonden ingeschre ven; 6 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdruk ker, 1 drukker, 1 betonwerker, 2 grondwer kers, 8 metselaars, 15 opperlieden, 20 tim merlieden, 7 schilders, 2 halfwas-timmer lieden, 3 machn. houtbewerkers. 1 stuca- door, 1 halfwas-metselaar. 1 loodgieter- zinkwerker, 3 mandenmakers. 1 kistenma ker 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 elec- trioiens 1 scheepmaker 1 verw. monteur, 2 smeden, 2 wagenmakers 1 bankwerker, 1 boekbinder. 2 broodbakkers, 21 bloemist arbeiders, 279 landarbeiders, 8 tuinarbei- ders, 4 boerenarbeiders. 2 Dlantsoenarbei- ders, 4 jeugdige landlarbeiders. 2 jeugdige bloemistarbeiders 1 tuin-arbeider 1 win kelbediende, 3 schippers, 1 voerman, 4 chauffeurs-monteurs 1 expeditie-knecht 1 dekknecht. 9 kantoorbedienden. 1 idem vr. ben. de 18 jaar. 2 handlaneers 38 losse ar beiders, totaal 469. Aanvraeen werkgevers: 5 voldaan. Plaatsingen: 7. Teruggetrokken: 6 Vervallen: 8. Werkzoekenden „werkend" 15. Werkzoekenden „werkloos" 453- Ge deeltelijk werkloos: 1. KATWTTK Loop der bevolking. Vertrokken: Br. A. van Rhijn, naar Voor burg, Parkweg 153; E Otten, naar Hil legom, Middenstraat 1; B. J. Dijkdrétith» naar Vlissingen, Boulev. de Ruiter 20: C. A. Kozijn, naar Rotterdam, Ziekenhuis, Bergweg; L. A. Herrenburg, naar Rijswijk, Willemstraat 32. Gevestigd: A. Minnee. van Leiden, naar Adrianastraat 17: A. Harting, van Aals- meer ,naar Grootesteeg 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemtje, d. van M. Jonker en A. Ruwaard; Annetje, d. van C. Ouwe hand en J. v. Duijn; Amerik, z. van L. de Jong en C. v. Dijk; Cornelis, z. van B. v. Duijn en N. de Jong; Jacob, z. van J. Haasnoot en I. v. d. Oever; Dirk, z. van A. van Leeuwen en A. v. Duijn. Overleden: Levenl. kind van H. Haasnoot en M. Haasnoot. Ondertrouwd: M. Ouwehand en J. B. Varkevisser. o KATWTTK AAN DEN RITN. Geen werk. Naar wij vernemen zullen dezer dagen bij de Zanderij der Amsterdamsche Ballast- maatschappij, waar den laatsten tijd het aantal werklieden reeds aanmerkelijk was ingekrompen, weer enkele werklieden hun ontslag krijgen. Voorts is het bijna zeker dat over een paar weken het werk ge durende eenigen tijd geheel zal worden stilgelegd. Een en ander als gevolg van onvoldoende afname van zand hetgeen weer zijn oorzaak vindt in de slapte bii de bouwbedrijven en andere werken. Versteegt opende dit samenzijn met gebed, sprak een woord ter inleiding over dezen avond erop wijzende, dat de schippers- bevolking zonder twijfel tot de oudste zwervers van ons land behoort; een eigen aardig volk, waaronder men vindt vrijheid, gelijkheid en broederschap. De Kerk, aldus spr. heeft nooit omgezien naar onze varensgasten, todat ze drie iaar geleden het Evangelisatiewerk onder de meer dan één millioen varensmenschen heeft aan gevat. Op duidelijke en interessante wijze konden wij op 't doek het werk per motorboot tusschen de schepen en de schepelingen volgen. Inderdaad in over eenstemming met ds. Versteegt moet men medelijden hebben met hen die dezen avond verzuimden. Dit werk zien is het blijvend waardeeren. De predikant eindigde met dankgebed. o NOORDWTTKERHOUT Raadsagenda. De e.v. vergadering van den raad dezer gemeente is bepaald op Woensdag a.s. des voormiddags te 10 uur De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Herstemming over het voorstel van de Commissie van Beheer voor den School- artsendienst Hillegom, Lisse, Sassenhe'm, Noordwijk en Noordwi'kerhout tot wi;zi irg van de gemeenschappelijke regeling. 3. Voorstel van B. en W. om aan het bestuur van den R.K. Volksbond. afdeeÜng Noordwijkerhout, een tegemoetkoming te verleenen in de kor*en van werkloo~enzorg in den a.s. winter. 4. Vaststelling der begrooting voor het grondbedrijf, dienst 1933. 5. Vaststelling der gem een tehe* rooting, dienst 1933. 6. Ontheffingen van aanslagen in de Electriciteitsbelasting Heerenwe* ca., dienst 1932. 7. Reclames tegen de Bedrijfsbe'asting, dienst 1932. Bezoek van St. Nicolaas. Gistermiddag werd 't dorp vereerd met een bezoek van Sinterklaas te paard, voor afgegaan door muzikanten en gevolg door een enorm aantal kinderen. Het was tijdens zijn rondgang wel de omgekeerde we eld: de Heilige man deelde n.l. géén surprises uit, doch te zijner eere werd druk ge collecteerd. De opgehaalde ge'den mo?st?n dienen tot stijving der kas van de R.K. Muziek-Vereen. .,St. Jeanne d'Arc". De winkelweek een succes! De gehouden winkelweek bleek hier een waar succes. Zonder uitzondering zijn de winkeliers tevreden met de resultaten Niet alleen werd er de geheele week veel en a contant gekocht, doch velen kwamen bovendien oude schulden betalen ter wille der verkrijgbaar gestelde bonnen, welke recht geven op fraaie prijzen. De geheele week heerschte op 't dorp een gezellige drukte, vooral Zaterdagavond, toen de muziekver. „St. Jeanne d'Arc" met volle mgziek een rondgang door 't dorp hield. Voor de afd. Noordwijkerhout van de maatschappij voor Landbouw en plantkunde, hield de heer H. de Boer van Noordwijk aan Zee in 't „Wapen van Noordwijkerhout" een interessarifé' lezing met lichtbeelden ever verschillende plantkundige onderwer- werpen. Er bestond hiervoor veei belang stelling! ln de Ned. Herv. Kerk bedroe* de gehouden maandeli k ch2 November-coll-c e ruim f. 62. RITNSBURG KATWIIK AAN ZEE. Wegens 'het niet meer in aanmerking willen komen bij een herstemming voor notabel in de Herv. Kerk van den heer Jac. Durieux, zal er een herstemming plaats hebben tusschen de heeren IJ. van Dijk en B. de Kort o LISSE. Uitkeeringen. Zaterdag werden aan het Bureau der Gemeentelijke Arbeidsbeurs aan 182 ge huwde werkloozen of kostwinners een bon verstrekt voor kolentoeslag. Door de Gem. Arbeidsbeurs werden we derom voor deze week 370 pakjes goed- koope boter verstrekt aan 41 gezinnen. Toenemende werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is in het laatst van de vorige week nog weer sterk toegenomen. NOORDWITK AAN ZEE. Filmvertooning „De Kruisvlag in top." In het Vereenigingsgebouw werd de film vertoond „De Kruisvlag in top". Dit prachtig stuk propaganda gaf ons te zien het werken der G.E.O.S., d.i. de Geref. Evangelisatie Onder Schippers in de Rotterdamsche havens. Jammer dat er voor dit mooie werk slechts door een kleine groep belangstellenden werd betoond. Ds. Loop der Bevolking. Gevestigd' G. H. Oosthoek, van Oegst- geest, Rijnsburgerweg 141, thans Rijns burg, Moleneind 10 S. Berkemeier-Web- bers, van Leiden. Julianastraat 16, thans Rijnsburg Buchtstraat 3 PI. Mooten, van Leiden. Rijnsburgerweg 141, thans Rijnsburg Hofstraat 44, van beroep dienst bode J. van der Kwaak met gezin, van Katwijk, Voorstraat 17, thans Rijnsburg, Buchtstraat 1, van beroep arbeider A. C van der Does, van Katwijk, Achterweg 30, thans Rijnsburg. Sandtlaan 28, van beroep dienstbode. Vertrokken: L Oudshoorn, Rijnsburg, Vliet Z.Z., naar Oegstgeest, Haarlemmer trekvaart 26 D. van Delft, Rijnsburg, Vliet Z.Z. 50, naar Katwijk, Roest van Limburgstraat 20, van beroep klompen maker A van der Meij en gezin, Rijns burg. Kerkstraat 1, naar Den Haag. Schaagelaan 110. van beroep bloemist Fr. Joh. Wennekes. Rijnsburg, Vliet N.Z. 4, naar Brielle. Botermarkt. Wijk 2 no. 72, van beroep kapper M. Glasbergen, Rijnsburg, Brouwerstraat 92, naar Oegst geest, Regentesselaan no. 8 G. Glasber gen en gezin, Rijnsburg, Spinozalaan 5, naar Oegstgeest, Deutzstraat 16, van be roep landbouwer I. Kralt, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 19. naar Oegstgeest, Ge versstraat 19, van beroep dienstbode C. van der Mey en gezin, Rijnsburg, Smid- steeg 42. naar 's-Gravenhage, Hoefkade 926, van beroep landarbeider H. N. Overvliet, Rijnsburg, Smidsteeg 60, naar Oegstgeest,- Valkenburgerweg no. 16, van beroep broodbakker Joh. Meinen, Rijns burg, Brouwerstraat 78, naar Winterswijk, Kotten H 123, van beroep bloemistknecht A. Hogewoning, Rijnsburg, Smidsteeg 28, naar Nieuw Hehoet, Moriaanweg no. 182 Joh. Ger. van der Gugten, Rijns burg, Vliet Z.Z. 35, naar Zuid Scharwoude, Dorpstraat, van beroep bakker P. van CJffelen, Rijnsburg, Noordwij kerweg 1, naar Zoeterwoude, van beroep land arbeider. Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, z. van M. Lindhout en W. Kralt; Johanna, d. van Joh. v. Egmond en L. J. de Vries; Priintje Hille- gonda, d. van Fr. Bosman en T. H. Ouds- hoorn; Arend, z. van J. Vianen cn F. Duinkerken; Arie, z. van Adr. Zandbergen en J. Admiraal; Anna, d. van D. Noort en P. van Egmond. Kerkelijke verkiezing. Bij de gehouden verkiezingen in de Ned. Herv. Kerk. alhier zijn herkozen tot ouder ling de heeren W. Kralt en Jac. Samson, en tot diaken de heer N. van Egmond Nzn. Allen hebben hun herbenoeming aan genomen. Door het overlijden van de heeren G. v. d. Gugten en J. Oostenrijk ziin twee vacatures ontstaan als notabel in de Ned. Herv. Kerk alhier. Woensdag a.s. zal hierin door verkiezing worden voorzien. Bij het baggeren in de Vliet voer de baggerman w. v. d. H. alhier met zijn schuit tegen een brug, waardoor hij achter over van de schuit sloeg en te water viel. Het mocht hem met eigen krachten ge lukken weer op den vasten wal te komen, waardoor dit ongeval met een nat pak afliep. SASSENHEIM Benoeming Kerkvoogd. De heer L. Dekker heeft zijn benoeming tot kerkvoogd dei* Ned.-Herv- Gemeente niet aangenomen. Gekozen werd nu M. J. P. Oudshoorn. De heer Geerts benoemd tot inspecteur van politie. Aan den heer H. M. Geerts, hoofdagent- chef van politie alhier, is als bewiis van waardeering vcor zijn bekwaamheid, tact en dienstijver, den titel verleend van In specteur van politie. De heer Geest heeft door zrjn correct optreden, door zijn bezadigd maar niette min kordaat handelen, in de drie jaren die hij alhier werkt, de algemeene achting verworven. Het politiecorps is in zijn tijd bij liet publiek zeer in aanzien gestegen. De politiemannen zien er steeds keurig en netjes uit, zij weten van orde en tucht en zij houden op dat terrein den naam onzer gemeente hoog onder het publiek. Zii dwingen daardoor ook onder de vele vreeni- delingen in onze gemeente van enorm interlocaal verkeer respect af. Gaarne feliciteeren wij den heer Geerts voor zijne welverdiende en hem wel ge gunde onderscheiding. Een geanimeerde verloting. Zaterdagavond vond onder zeer groote belangstelling velen konden zelfs geen plaats meer bemachtigen in „Het Bruine Paard" de verloting van het Gasbedrijf plaats. Niet minder dan 160 prijzen, be staande uit artikelen die het gasverbruik bevorderen, zooals gashaarden, -kachels, -stellen enz., benevens verrassingen en ver snaperingen die met St. Nicolaastijd ge paard gaan, werden verloot. Natuurlijk ging een en ander onder leiding van den burgemeester opgewekt toe, zóó zelfs dat ook de niet-prijswinners vroolijk naar huis gingen. VOORHOUT. Jeugdige prijswinnares. De jonge juffrouw Rina van Leeuwen leerlinge van de Chr. School alhier, is prijswinnares in den internationalen wed strijd in schoonschrijven. Wij wenschen het meisje geluk met haar succes! Ir. J. Ch. Bles verbonden aan de R.K. Landbouwwinterschool alhier is be noemd tot directeur van de R.K. Land bouwschool te Roermond. VOORSCHOTEN Raadsagenda. 1 Woensdag 7 December a.s. vergadert de raad dezer gemeente, 's avonds om 8 uur, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Afrekening met besturen van bijz. scholen der vergoeding ex. art. 101 1 en 9 der Lager Onderwijswet 1920 over de jaren 1928—1930. 3. Verzoeken van G. Krispijn e.a. inge volge art. 13 der L.O.-wet. 4. Wijziging verordening benoeming veld wachters. 5. Voorstellen inzake arbeidsbemiddeling en vaststelling rooster van aftreding. 6. Verhuur schuur Roodakker. 7. Ingebruikgeving gymnastieklokaal. 8.. Verhuur Ambachtshuis. 9. Toestaan gelden voor verbetering lijkenhuis. 10- Benoeming leden Schoolcommissie. 11. Aangaan overeenkomst met Leidsche Duinwater Maatschappij. 12. Aangaan uitgebreide fraude-verzeke- ring. 13. Beschikking verzoek om subsidie der R.K. H.B.S. St. Bonaventura. 14. Wijziging verordening heffing op centen Pers. Belasting. 15. Besluiten Comptabiliteit. 16 Vaststelling verordening overneming straten 17. Reclames Schoolgeld. Een kleine brand. Gistermiddag omstreeks 6 uur ontdekte de familie K, Burg. Vernèdepark, bij hare thuiskomst dat enxele kinderkleedingstuk- ken, die bij 'n kachel hingen om te drogen, waren verkoold, evenals een kleerenrekje. De kachel was ondertusschen uitgegaan. Daar de woning vol rook stond, werd alles opengezet en pas later de kachel weer aangemaakt. Vuur was niet meer te ont dekken en omstreeks 10 uur ging de familie ter ruste, nadat men zich eerst overtuigd had dat de kachel uit was. Om streeks 1 uur des nachts hoorde mej. K. iets vallen en ontdekte zij tot haar schrik dat de gordijnen in brand stonden. In allerijl werden de buren gewaarschuwd en met vereende krachten heeft men den binnenbrand gebluscht. Toen de heer A. J. Turion, commandant motorspuit, enkele oogenbpkken nadat hij gewaarschuwd was, bij de familie K. verscheen, was de brand reeds gebluscht. Verzekering dekt de schade. Een geluk bij dit ongeluk is dat de heer K. die sedert enkele maanden in deze woning woont, juist gistermorgen had ontdekt dat de polis nog niet was overgeschreven en hiervan de Verzekering Maatschappij, des morgens schriftelijk in kennis had gesteld. ZEVENHOVEN. In de O.L.S. had alhier een verloting plaats van huishoudelijke ariike'en ten voor- deele der kas van de naaivereeniging der O.L. School. De hoogste prijs viel ten deel aan den heer H. C. Bos. De ge maakte kleedingstukken enz. zullen op het a.s. St. Nicolaasfeest aan de leerlingen der O.L.S. worden uitgereikt. Benoemd is tot halte-chef aan het spoorwegstation alhier de heer H. - Stek van Nieuwveen. NED. HERV KEEK, BeroepenTe Mulderbetg o I man, cand. te Zaandam. -fe Hovius, cand. te 's-Gravelant vliet J. Hovius cand. te 's Graved Bedankt: Voor Kamperveen 1 cand. te Delft. GEBEF. GEM. BeroepenTe Ierseke, J, D j Borsselen. PROF. MR. S. R. STEINMi Zeventig: jaar oud en vijfentwit,! hoogleeraar. Prof. mr, S. R. Steinmetz, hooi in de politische aardrijkskunde land- en volkenkunde van da archipel aan de Universiteit van1 dam, zal morgen den zeventu leeftijd bereiken en op 22 Januari twintig jaar 't hoogleeraarambt J PROF. Dr. C. H. H. SPR0NC| OVERLEDEN. Prof. dr. C. H. H. Spronck, oui leeraar aan de Rijksuniversiteit tel is in zijn woning te Zeist, waar hij 1 ste jaren woonachtig was na een k dig lijden overleden. Sinds het jaar 1888 was dr. Spronck, die in 1858 geboren is, hot in de ziektekunde en de ziektekundl leedkunde. De teraardebestelling zal Woensj te Beek (L.) plaats vinden. VOOR DINSDAG 6 DECEMBEj Hilversum, 296 M. AVRO-u; 5.30—6.00: VPRO. 8.00: Gri platen 10.00: Morgenwijding Gramofoonpl. 10.30: Concei Loopuit-Roeper (piano) en Hen (viool) 1100: Voordracht door! 11.30: Vervolge concert I2.0l schinski's Select-Salonorkest o. 1.1 Tak! 1.302.15: Zang door N. m. m. v. E. Veen (plano) 2.30: foonpl 3.00: Knipcursus 4.00: i recital door C. Lankhout (piano) Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. I 5.00: Gramofoonpl. 5.15: Kord jos en zijn orkest. Refreinzang] Scholte 5.30: Halfuur voor del (VPRO) 6.00: Kovacs Lajos end kest 7.00: Causerie door C. Venia Wintersport 7.15: Gramofoonpl. I Engelsche les 8.00: Vaz Dias 8.0] roeDorkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. I Szekely (viool) 9.00: Jan van Rie| en zijn ensemble 9.30: Vervolg orkest 10.10: Gramofoonol. -I Vervolg Omroeporkest 11.00: Val 11.0512.00: Gramofoonmuziek. Hulzen, 1875 M. Uitsl. KRO-pro ma 8.009.15 en 10.00: Gramofot 11.30: Godsd halfuurtje 12.15: concert 1.45- Gramofoonpl. 2.00 de vrouw 3.00: Modecursus 4.0] kestconcert 4.50: Voor de jeugd- Concert 6.10: Solistenconcert Esperantoles 6.50: Vervolg solist! eert 7.10 en 7.45: Lezing 8.00.| rette-uitzending. In de pauze: VazI 10.15: Voordracht 10.30—12.00: germuziek. Daventry. 1554 M. 10.35: Morg ding 10.50: Tijdsein en bericht! 11.05—11.20: Lezing' 12.20: Orgels] O'Henry 1.05: Commodore 01 orkest o. 1. v. J. Muscant 2.20.J de scholen 4.50: R. Tapponier ea orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Bj ten 6.50: Liederen van J. S. BaJ 7.10: Fransche conversatie 7.40: r Militair orkest o. 1. v. B. Walton OT m. m. v. R. Arauio en E. Berridee t duetten) 8.50: Lezing 9.20: Ben< 9.40: Engelsche volksmuziek m. solisten, koor en orkest 10.25: P recital door H. Mason 10.55--] Dansmuziek door Bertini's Dance Bal Parijs „Radio-Paris", 1724 M. Gramofoonpl. 12.20: Concert dool Krettly-orkest 7.40: Dito 8.20:] eert door vocaal kwartet 005: tooneel 9.50: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1 20: eert uit rest. „Wivex" 2.20—4 20: roeporkest en solisten o. 1. v. Gronaj 7.35: Weensche muziek o. 1. v. F. 8.35: Pianorecital door V. FiscM 9.05: Werken van Pergolesi. o.a. .La a Padrona" in 2 actes 10.2511.50- muziek uit rest. „Lodberg". Langenbcrg. 473 M. 6.25: Granjoj platen 11.20: Concert door net kiinstlerorkest o. 1. v. E. Beek 1 OmroeDorkest o. 1. v. Kühn. m. n>- Schömmer (tenor) 1.50: Gramma 4.20: Orkestconcert o. 1. v. R- m. v. sopranen en piano muziek door het Omroeporkest z Eysoldt. 8.20: „Aufbruch der Ame» spel van H. Vollmer. Regie: Kanon Rome, 441 M. 8.05: Lualdi-conce* Concert m. m. v. orkest en son:ra; „II diavolo nel campanile". °Pe^r.a leider: A. Lualdi. Koorleider: A- 7 20: nkleino] Brussel, 338 en 508 M. Gramofoonpl. 1.30: Omvoei- o. 1. v. Leemans 8 20: St 3 programma 10.30— H-20: P"? ïfl muziek (gramofoonol.) 508 1 s' f Omroenkleinorkest o. 1. v. Leem' Volksliederen 1.45: Grarn J 5.20: Omroeporkest o. 1. v. 6 50Religieuze muziek 8 20n IlJ orkest o. 1. v. Meulemans 1 1 Gramofoonol. Zcesen, 1635 M. 7.20: sl eert uit Oslo o. 1. v. O. Klei18 vWl ..Schiiissel und Schwert". ho0„ hier" Schmidt. 9.30: Berichten en 11.20: Concert uit Hamburg-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 8