MAANDAG 5 DECEMBER 1932 No. 22304 prijs der advertentien: prijs dezer courant:! [eidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. jningbouwvereeniging „de eendracht". Het voornaamste Nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden Jaargang EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN pij, ner regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle ,rc advertentlën 35 Cts per regel. Kleine Advertentlën njtend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. uq maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht Voor eventueele opzending van i,eD 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0J8 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 portokosten. jimer bestaat uit DRIE Blades EERSTE BLAD. POSTGIRO No- 188690. [ontvingen heden: 1 collecte H.B.S. v. Meisjes 34.25. ING VAN HET 20-JARIG BESTAAN. Groote belangstelling. lerdag heeft de oudste Leidsche Wo- Jouwvereeniging „De Eendracht" op pekte wijze haar 20-jarig bestaan ge- i begon 's middags met een drukbe- receptie in een der zalen van de Gehoorzaal, welke met bloemen en fcn was versierd. [der de talloos velen, die het bestuur dit heuglijk feit kwamen gelukwen- merkten wij o.m. op dr. M. D. Horst, leur van den Geneeskundigen Dienst, fieêr Vrijenhoek, architect van het bouwplan, de heer H. J. Jesse, die fclannen der vorige woningcomplexen lerp, de oprichters, de heeren R. Coster ft. Groeneveld, den heer G. F. E. Kiers, iteur van Bouw- en Woningtoezicht, Jheer Huysman, chef van de afdceling leien ter gemeente-secretarie; mr. H. Toudsmit, juridisch adviseur, den heer rombe, accountant, vertegenwoordigers Ide besturen van den Nationalen Wo- Jraad afd. Zuid-Holland, de Federatie [Woningbouwvereenigingen, de zuster- pnigingen „Ons Doel", „Ons Belang", ostadwijk", „Buitenlust" te Oegstgeest Juiniers- en Bloemistenvereeniging, de |en Jonker, Galjaard en Mater, jury- Qvan den gehouden tuintjeswedstrijd |le anderen. De openingsrede. j? roorzitter, de heer J. Poelijoe, heette i zijn openingsrede namens bestuur '«ad van commissarissen allen van welkom en zeide aangenaam ge- i te zijn door zoovele blijken van feleven. ging vervolgens de geschiedenis der leniging vanaf de oprichting na en :ht hulde aan het eerste bestuur, he inde uit de heeren Coster, Meyer, Groe- pld, Bomli en Taverne, dat de funda- hten legde. fet eerste bouwplan, omvattende wo gen in de 3 Octoberstraat. Magdalena tosstraat en Schelpenkade, kwam in 11915 onder architectuur van de heeren Inter en Jesse gereed. Door de mobili- e, welke stagneerend werkte op de wikkeling der volkshuisvesting duurde tot 1921, voordat de 124 woningen van tweede bouwplan werden betrokken. •P 10 November van dat jaar werd ook badhuis geopend, bij welks stichting Horst zich zeer verdienstelijk heeft ge- akt Spr. hoopte, dat binnen afzien- tijd de zoo hoog noodige uitbreiding stand zal komen. Daarna werd er in snel tempo gebouwd. In '22, '24 en '25 tien respectievelijk 68. 128 en 150 wo- gebouwd; in 1932 werd het 7ae voltooid, en reeds zijn voor het 8ste plannen bij B en W. ingediend. Me afgeloonen 20 jaar heeft ,.De Een- ®jjt" in totaal 611 woningen, benevens badhuis gebouwd, terwijl zij daarnaast belangrijk cultureel werk heeft ver- oa. door den kweekwedstrijd van ®ten, de stichting van den onlangs ge- ;nden sDeeltuin, enz. ■^•eindigde met de hoop, dat „De Ben- Witnog veel vruchtbaar werk zou pn tot stand brengen in het belang Me volkshuisvesting, i secretaris, de heer Smit. deed ver tos voorlezing van een aantal telegra- 'J en schriftelijke gelukwenschen, o m. Men Nat. Woningraad, prof. mr. Van Rf j Groningen en de directeur van ^iedehiVe Lichtfabrieken en de Rotter- "fche Bank. Toespraken. Skitter van den raad van commis- i do?'i?e heer Van der Zeeuw, wees er lii fo i bestuur getoond heeft voor e-liTuu berekend te zijn, doordat vele Tdpp zijn overwonnen. Spy. wees flph,°P de prettige verstandhouding ten tonfl vaP de zustervereenigingen en k ha j in bet wederzijdsch belang b- na nog zal worden versterkt, rj architect, de heer Vriienhoek. wet- «enin Van Den Haag stelde de groote ftvo«?e,P m het hcht. welke de Woning- Beit voor het Nederlandsche volk ^QPgeleverd en wees erop. dat die w Oetoekenis voor de meeste vereeni- rv,-1p^rst na den oorlog tot uiting is J®. ,.De Eendracht" vormt op dien Www aar niet heelpmaal een uit- n 0J)J= want zij bouwde ook vóór 'den» maar toch valt, ook voor haar Heit £0rlo?sche jaren de grootste acti- bespeuren. 'be het bestuur eenigszins bekend te maken met de vele moeilijkheden, welke de Woningwet in zich bergt, liet spr. zijn gelukwensch vergezeld gaan van de aan bieding van een boekwerk „De Woning wet". samengesteld door mr. L. Lietaert Peerbolte, directeur-generaal van de Volksgezondheid te Den Haag. Een der oprichters, de heer R. Coster, bracht hulde aan het bestuur voor de be reikte resultaten en hield' voor oogen. dat het ideëele doel: de arbeidersklassen op een hooger peil te brengen, steeds op den voorgrond moet staan. Spr. eindigde met den wensch, dat de tijd niet ver meer zal zijn, dat ook de laatste arbeider in Leiden een goede woning bezit. De heer Groeneveld zeide reeds veel ple zier van zijn pleegkind te hebben beleefd. Hij hoopte, dat het nog veel ouder zou worden, doch nimmer zal veranderen. Ten slotte haalde de heer Groeneveld eenige herinneringen uit den ouden tijd op en memoreerde het belangrijke sociale werk, dat ,,De Eendracht" heeft verricht. De heer Schoneveld, voorzitter der Fe deratie bracht hulde aan het bestuur dat destijds ook den stoot heeft gegeven tot oprichting der Federatie en daarmede dankbaar pionierswerk heeft verricht. Spr. uitte den wensch, dat de geest van het verleden het bestuur ook in de toe komst zal bezielen en overhandigde een bloemstuk, benevens een tweetal fraai ge bonden presentielijsten. De voorzitter van den Nat. Woningraad afd. Zuid-Holland, de heer Stuyvenberg, zeide, dat er voor het bestuur alleszins reden is tot dankbaarheid, al mag het niet voldaan zijn, aangezien er in Leiden op het gebied van de volkshuisvesting nog heel veel te doen is. Spr. hoopte, dat „De Eendracht" in hechte samenwerking met de zusterorganisaties nog veel vruchtbaar werk in het algemeen belang der volks huisvesting zal mogen tot stand brengen. Vervolgens bood de heer Wassenaar na mens de Woningbouwver. „Eensgezind heid" een bloemstuk aan. De heer De Jong. voorzitter van „Tuin stadwij k" volgde dit voorbeeld en sprak daarbij den wensch uit, dat het bezoek aan het badhuis zoo groot moge worden, dat het niet langer in staat is in de be hoefte te voorzien. Dr. Horst wees er op, dat de woning bouw in Leiden een goede reputatie heeft en dat de verschillende kwartieren vaak de bewondering van buitenlanders opwek ken. Spr. acht een goede woning onont beerlijk voor de gezonde ontwikkeling van het gezin; vandaar zijn groote belangstel ling voor deze materie. Ook het streven naar uitbreiding van het aantal badhui zen heeft sprekers volle sympathie. Spr. besloot met het bestuur in deze actie vol hardendheid en succes toe te wenschen. De heer Gerritsen, voorzitter van Ons Belang" sprak de hoop uit, dat het be stuur nog vele woningen zal laten bouwen, doch voegde daaraan den wensch toe, dat de woningen dan ook kunnen worden be trokken door hen, voor wie ze gebouwd zijn, de arbeiders. Spr. vreesde namelijk een belangrijke verhooging van den rente voet en als gevolg daarvan van de huren. Ook deze spreker bood een bloemenmand aan." Daarna werd nog het woord gevoerd dooi de heeren Noteboom, voorzitter van „Ons Doel", De Best namens het bestuur van „Buitenlust", J. Jonker, voorzitter van de jury van den kweekwedstrijd en Galjaard, voorzitter der Tuiniers- en Bloemisten vereeniging, die hun feliciaties allen ver gezeld lieten gaan van de aanbieding van bloemenmanden. Ook de heer De Tombe en „Oosterkwartier" „zeiden het met bloe men". De voorzitter, de heer Poelijoe, dankte tenslotte allen voor de geschenken en goede wenschen en sloot daarna de recep tie. welke door muziek werd opgeluisterd. De feestavond. 's Avonds werd er in de groote Stadszaal voor de leden een uitstekend variété-pro- gramma vertoond, dat bijzonder in den smaak viel en waarvan schier elk nummer een stormachtig apolaus ontketende. Wij zien het variété-gezelschap .Faveur" gaarne nog eens in de Sleutelstad terug. De avond werd geopend met een kort in leidend woord van den heer Poelijoe en be sloten met een bal onder leiding van den heer C. de Bink. A.s. Zaterdag wordt een reprise van dit programma gegeven voor de overige leden. HET RIJKSHERBARIUM. Dr. J. W. C. Goethart verzoekt ons, de volgende rectificatie te willen publiceeren: Professor B G. Escher (thans voorzitter der faculteit van wis- en natuurkunde), wees mij op de onjuistheid van mijne uit drukking „faculteits"-rapport in de aan vulling van 25 Nov. j.l. op mijn adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 4 Nov. in zake 's Rijks Herbarium, pag. 2, reg. 25 van boven. ïk geef toe, dat het kortheidshalve ge bezigde woord „faculteit" misverstand kan doen ontstaan. Uit den samenhang ook met de aangehaalde plaats op pag 1^ van het adres, zoowel als uit den vorm van het woordelijk weergegeven stuk, blijkt eenjer volkomen duidelijk, dat bedoeld was het genoemde rapport van den hoogleeraar in de botanie aan Z.E. den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Belangrijker is het, dat. naar mij even eens door Professor Escher werd meege deeld, het geciteerde raoport met de mee- I ning van de faculteit weergeeft, en dat i zelfs door de faculteit tot dusverre ëee" nerlei stappen bij de regeering gedaan waren. KERKKOOR-CHRISTELIJKE ZANG- VEREENIGING „EX ANIMO." In de week van 23—29 April 1933 hoopt hei Kerkkoor-Chr. Zangver. „Ex Animo" (Secretariaat: H. M. Pont, Warmonder straat 8) het 35-jarig Regeeringsjubileum van onze geliefde Vorstin en het vierde eeuwfeest van de geboorte van Prins Wil lem van Oranje op plechtige wijze te her denken- Zij wenscht dit te doen door de uitvoe ring van het Oranje-Oratorium „Met God en Oranje" voor Gemengd- en Kinderkoor declamatie, sopraan- en bassolo, orkest en orgel; gecomponeerd door haar dnec- teur den heer H- W- de Wolff te Rotter dam. Een Eere-Comité heeft zich gevormd, waarin de volgende personen hebben zit ting genomen: Mr A van de Sande Bakhuyzen, Burge meester van Leiden, Eere-voorzitter; Dr. J. Riemens, voorzitter; Jhr. Mr. Dr. J. de Geer. Minister van Financiën; Mr. P. W. A Cort van der Linden, Minister van Staat; Dr J Schokking, Lid van den Raad van State; Mr. P. E. Briët, Lid der Eeiste Kamer. Jhr. Mr. Dr N. C. de Gyselaar, Lid der Eerste Kamer; Lt. Kol. H. Roose boom, Garnizoenscommandant; Prof Dr J Huizinga, Rector Magnificus; Prof- Dr. J. de Zwaan; Prof. Dr. A. Eekhof; Prof. Dr. L. Knappert; Prof. Dr. F. W A. Korff; Mr. P- J- Idenburg; Mr. F. Ligtenberg; Dr. W. Th. Boissevain; J. Splinter GznT. S. Goslinga en Mr. A. J. Romyn, wethouders; J. P. Mulder. Voorzitter Gemeente-Com missie; Richard Boer; A. D Vygh; Jhr- Ir. A. C. von Weiier; Arnold Spoel, Louis van Tulder, Voorzitter Ned Solistenbond; M. B. v d. Werk, Pres. Leidsche Studenten corps; Mej. P. F. H. E Hille, Pres- V.V.S.L.; Ds H. Thomas; P. v d. Hoeven, Voorzitter Leidsche Kunstkring „Voor Allen; W. v. d. Laan, Voorzitter 3 October-Vereeniging; P C Labryn, Voorzitter 31 'Augustus- Vereen.; J. W. Henny, Directeur Leidsch Dagblad; H. Diemer, Dir-hoofdred. Dag blad De Rotterdammer; W. Wagenaar, Directeur Dagblad „De Nederlanden"; G- C. de Vlugt, Directeur Dagblad De Stan daard; Willem Landré. Red. De Nwe. Kot- terdamsche Courant. GEM. REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSD1ENST. Jaarverslag over 1931- Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: kwamen eenerzij ds in het verslagjaar vorst, gladheid of sneeuwval niet in erge mate voor, zoodat tengevolge hiervan de werkzaamheden niet ernstig werden be moeilijkt, anderzijds was het wegens ver schillende andere factoren soms zeer moeilijk den dienst naar behooren te doen functioneeren. De dienst is voor verschillende onder- deelen onvoldoende of onjuist bezet, voor namelijk wegens gebrek aan materieel en paarden. Hierdoor zijn de hygiënische belangen geheel op den achtergrond geraakt waar slechte met allerlei primitieve aanvul lende hulpmiddelen moest worden ge werkt. Hier komt nog bij, dat de steeds voortgaande uitbreiding der stad. de toe name van het quantum af te halen vuil- nisstoffen en de meerdere eischen, welke vooral tengevolge van het drukke venteer aan den dienst worden gesteld, een gion- dige algcheele ingrijpende reorganisatie noodzakelijk maken. De slechte gewoonte van vele ingezete nen huisvuil, etensresten, e.d. in de grach ten of op straat tewerpen, gavzn den dienst onnoodig veel werk, gepaard gaande met belangrijke financieele offers en net scheppen van een dikwijls onooglijk stads beeld. Moge in een volgend verslag het bezit van behoorlijk en voldoende materieel, als ook opheffing van voornoemd euvel, kun nen worden vermeld De totale hoeveelheid huisvuilnis m dit jaar verzameld bedroeg 37.006 M3 tegen ?3 065 M3 in 1930, waarvan 34.343 M3. werd afgevoerd naai de gemeente Nieuwkoop en het restant of 2.663 M3 werd gestort op het terrein aan de Zijl. Hiervoor werd aan de gemeente Nieuw koop betaald f. 0.85 per Kub. M. of in. to taal f. 29.191 55. Het verliessaldo bedroeg in 1931 f. 224.737.361/». Het aantal ontsmette vertrekken be droeg 13. dat der partijen bed- en lijfgoe deren resp. 539 en 127. Voor alle werkzaamheden deden de ont- smetters 321 dagen dienst. De verlies- en winstrekening vermeldt een verliespost van f. 3.078-51'/s. De kosten van beide diensten per hoofd der bevol king bedroegen f 3.18 2/10 tegen f 3.C6 4/10 in 1930. TOONEELVEREENIGING „LEIDSCHE DILETTANTENCLUB". De „Leidsche Dilettantenclub" die ver leden jaar op zulk een glorierijke wijze haar 50-jarig jubileum herdacht gaf Za terdagavond een geslaagde uitvoering in .Concordia", die echter in tegenstelling met andere jaren slechts matig was bezocht. Terecht noemde de voorzitter de heer Fr. Simons als waarschijnlijke oorzaak de cri sis. waardoor velen in de eerste plaats ge noodzaakt zijn te besparen op uitgaven voor ontspanning. Spr. heette de aanwe zigen. alsmede de donateurs en de afge vaardigden van zustervereenigingen harte lijk welkom, hen aansporend de vereeni- ging ook in dezen tijd trouw te blijven en te steunen. In het bijzonder bracht hij dank aan de heeren Meerloo en Van der Geest voor hun arbeid. Ditmaal was de keuze gevallen op het blijspel .Truusje Meyer" van Jan Grosfeld en Leo Post. dat onder de regie van den heer A. de Water de aanwezigen op een prettige wijze heeft bezig gehouden. De geschiedenis van den manufacturier, die zijn schaaojes op het droge heeft en nu. daartoe gedrongen door zijn vrouw, in het deftr?e huis aan den Singel gaat wo nen. wat een heele ommekeer in zijn leven brengt terwijl hij daarbij nog de noodige zorg aan het hoofd krijgt over het huwe lijk van zijn dochter, wekte dikwijls een hartelijke lachlust op. Het heeft heel wat voeten in de aarde, voordat Truusje de man van haar keuze in de armen mag sluiten, maar tenslotte verheugt men zich toch in een gelukkig huwelijk. Verschillende aardige rollen werden goed vertolkt vooral noemen wij het vlotte spel van den manufacturier Meyer en diens zoon Piet. Er valt. als bij alle dilettantenclubs, nog veel te schaven doch over het algemeen viel er ook nu weer heel wat te waardee- ren! De„ Leidsche Dilettantenclub" toont met ernst tooneelsoel te willen beoefenen. „The popular Jazz" verhooede met vroo- lijke muziek de geannimeerde stemming. Een bal en een verloting waren attrac ties. die dezen avond mede tot een zeer gelukkige maakte! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: ^amlooze Vennootschap Fabrieken van Vi-uchte-nproducten enz voorheen Firma y. °'jsdam, Prins Hendrikstr. 1214 Allmen a. d. Rijn St. NICOLAASFEEST L. G. V- Een geslaagd kinderfestijn. Menigeen in Leiden kent den ijveïigen secretaris der Leidsche Geitenfokkers- Vereeniging, den heer J. M. v. d. Mooier.. Zaterdag j l. heeft men hem in zijn ele ment kunnen aanschouwen in de Nuts- zaal. Daar werd n.l. het St. Nicolaasteest gevierd, georganiseerd voor kinderen van leden en donateurs der vereeniging, waar bij bovendien uitgenoodigd waren kinde ren uit twee gestichten. Van de laalsten waren alleen kinderen van Voordorp aan wezig, omdat men anderzijds de uitnoo- diging had afgeslagen. Alles was georga niseerd door den heer van der Moolcn, voorwaar geen kleinigheid ol.m. 300 klei nen. Men bedenke daarbij, dat een en an der tot stand moest komen zonder éen cent uit de vereenigingskas' Van de aanwezigen noemen wij: den heer en mevr. dr. Emmers, voorz. en secre taresse van Dierenbescherming; een afge vaardigde van het Hoofdbestuur van Die renbescherming; de heer de Jong, assis tent rijks-veeteeitconsulent. den heer van Schaik. hoofd eener Openbare school en een viertal onderwijzeressen. De heer v. d. Broek, voorzitter der ver eeniging heette alle aanwezigen hartelijk welkom. De heer v. Schaik gaf allereerst een mooie vertelling, waarover opstellen worden ingewacht De onderwijzeressen bedienden op allerkostelijkste wijze de poop en kast Natuurlijk kwam ook de Goede Sint" ingeleid door twee „Voor dorp-kleuters" en verwelkomd met een huHcÜedie door drie kleine v d. Broekjes" welk liedie begeleid werd op de piano door mej. v. d. Broek. Vanzelfsprekend vterden de kleinen flink getracteerd op speculaas, suiker en chocolademelk, terwijl elk nog een cadeautje meekreeg. Tot groot genoe gen toefden „Sint" en Piet" geruimen tijd in de zaal. zonder „stouterds" mee te pakken. De heer van der Moolen werd een bloemenhulde geboden Terecht mocht de voorzitter met verwij zing naar het welslagen, met een woord van hartelijken dank aan allen die tot dit resultaat hadden meegewerkt, sluiten. Het was een avond van hartelijke vreugde voor de kleinen maarook voor de aanwezige grooten Kan het anders als de zaal vol is met heerlijk blije kinderge zichten? FILMOCHTEND INSTITUUT VOOR ARB.ONTWIKKELING AFD. LEIDEN. „Oerwereld in 't Oerwoud". Voor een vrij talrijk aantal leden van bovengenoemde organisatie werd gister morgen in het Luxortheater weer een pro gramma. bestaande uit documentaire films afgedraaid. Het bij programma stond ditmaal wel bizonder in het teeken van reizen en trek ken. Als eerste nummer ging „Een bezoek van de Neurother jeugd aan Griekenland", gevolgd door een film van het paradijs van Europa. Zwitserland. Deze film, met tal rijke prachtige opnamen van de Alpen- en gletscherwereld uit dit begenadigde land, viel begrijpelijkerwijze bij de natuurvrien den buitengewoon in den smaak. De hoofd film „Oerwereld in 't oerwoud", speelt zich BINNENLAND. De autobusdienst over den afsluitdijk (Binnenland, 2e Blad). Maatregelen te wachten tegen verkeerde practijken in de binnenvaart. (Binnen land, 2e Blad). Ernstige spoorwegbotsing te Vught; een remmer gedood. (Gemengd, 2e Blad).' De dader van den aanslag te 's-Graven- hage aangehouden. (Gemengd, 2e Blad). Mgr. dr. A. H. L. Hcnsen, te 's-Graven- hage, in den ouderdom van 78 jaar over leden. (Laatste Berichten, le Blad). Bij Muiden is een autobus met 22 mili tairen verongelukt; één doode en één zeer zwaar gewonde. (Laatste Berichten, le Blad.) De moord te Putbroek; cassatie-beroepen van vader en zoon Van der E. door den Hoogen Raad verworpen. (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. Nog altijd stilstand in de Schulden- en Ontwapeningskwesties. (Buitenl. en Tel., le Blad). Het kabinet von Schleicher in Duitsch- land gevormd. (Buitenl., le Blad). Washington gereed voor de ontvangst van het Congres en van de honger- marchecrders. (Buitenl., le Blad). Toenemende onrust in Spanje. (Buf- tenl., le Blad). Nieuwe regeling der levensmiddelen- voorziening in het land der sovjets. (Bui tenl,, le Blad). af in het gebied van de Amazone-rivier, de grootste stroom van Zuid-Amerika. Hier worden de gigantische wouden aangetrof fen met een ongekend weelderigen plan tengroei. Doch daarnaast vergunt de film ons tal van interessante kijkjes op de een zame steppen van Brazilië, de Campos, waar de Vaqueros, de bereden herders over ontelbare kudden vee onbeperkt heer en meester zijn. De fauna van het Amazone gebied biedt de grootste verscheidenheid, die men zich denken kan. Welk 'n zee van geduld zullen de mooie opnamen van de broedplaatsen der zilver reigers, der colibri's en der ibissen ver- eischt hebben! Tenslotte wordt het leven der mieren in beeld eebracht. waarbij menig staaltje van vernuft dezer kleine diertjes zeer terecht de bewondering wekte. De heer P. Vis, tijdelijk rijksklerk ter inspectie Leiden le afd. der directe belas tingen is overgeplaatst naar Amsterdam. De politie alhier heeft A. M. V. uit Den Haag aangehouden, die nog 1 maand •gevangenisstraf te ondergaan had. Bij de politie is een onbeheerd ge vonden heerenrijwiel te bevragen. Zekere L. M. D. B. uit Sassenheim is gisteravond door de politie in bewaring gesteld, aangezien hij op den Stationsweg uit baldadigheid een ruit had vernield. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, is hij op vrije voeten gesteld. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Maandag 28 Nov. 49 49 Dinsdag 29 Nov. 53 53 Woensdag 30 Nov. 53 53 Donderdag 1 Dec. 55 55 Vrijdag 2 Dec. 56 56 Zaterdag 3 Dec. 56 56 GEBOKEN: Jan. z. van J. Sap en W. Hoogendoorn El'sabeth Wilhelmina, d van B C Pa-" iburg en E. Langezaal. jNDEKl'KOb WD: J. Bodijn jm. 26 en S. v. d. Linden jd. 21 i G- A. v. Kempen ]m. 27 1. en C J Apsemacher jd. 22 j. OVEKLLDEN: J" Q' Lelie—den Tonkelaar vr. 58 j. M. M. Brink ongeh. vr. 81 j.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1