LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 December PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE OMSTREKEN. TWEEDE KAMER. BEGROOTING VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. De Kamer is voortgegaan met de behan deling der Begrooting van Blnnenlandsche Zaken. Bij de afdeeling „Werkverschaffing en Steunverieentag", die aan de orde kwam. waren Ingeschreven.21. zegge en schrijve lierzegge en herschrijve. oen-en-twintig sprekers. Maar: het is ten eonenmale onmogelijk en on- noodig, al die redevoeringen te gaan ver melden. Ze zouden, dit was vooraf te zien, tenslotte toch alle vrliwed on hetzelfde neerkomen: meer werkverschsfflng. beter of meer steun en dit natuurlijk opgeluis terd door een groot aantal speciale geval len en speciale grieven. Laat ons het eere-lijstje van SDrekers vermeldenVan Voorst tot Voorst. Van der Heide, Maenen Van den Temnel, mei- De Jong. dr. Vos. Ebo'- Bakker—Ncrt. Bakker, Hlemstra. Engels. Kuners. Kuiper. Snoeck Henkemans. J. ter Laan Krlteer Lang- man. Kortenhorst, Amelink Braat, mej. Groeneweg. Er kwam letterlijk geen eind aan. Vermeld worde, dat in dit debat mevr. De Vries—Bruins een motie indiende, ten gunste van het verleenen van steun aan volwassen, bii hun ouders inwonende, werk loove kinderen. Wij zullen het debat verder laten rusten, en het antwoord van den Minister afwach ten; daaruit komen de verschillende pun ten dan wel te voorschijn. AVONDVERGADERING BEGROOTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN EN ARBEID. 's Avonds zat de Minister van Economi sche Zaken en Arbeid achter de regee- ringstafel. Bij de algemeene beschouwingen over zijn begrooting heeft de heer Kortenhorst nog eens op de ernst van de economische crisis gewezen, met name wat de nijver heid betreft. Den zeer slechten toestand van de nijverheid schreef hij mede toe aan onze slechte handelspolitiek en aan de slechte belasting-politiek. De afgevaar digde meende daarom, dat spoedige instel ling van den Economlschen Raad ge- wenscht is en hU drong er in het bijzonder nog op aan. dat zooveel mogelijk werkge legenheid in ons land zal worden beltou den. Pleitte mr. Kortenhorst voor de nij verheid de heer Braat kwam op voor den landbouw, die, ook door de politiek van dezen minister, aan een volkomen Inzin king ten prooi is. zoo betoogde de afge vaardigde. De socialisten riep hij uit kunnen dezen minister dankbaar zijn. Dr. Vos bleek over het algemeen met het crsis-beleid van den Minister nog al inge nomen, al betreurde hij dat er geen anti- dumpings-maatregelen zijn genomen; hij zou hieraan de voorkeur hebben gegeven boven de contingenteertag, omdat deze alle landen treft en de anti-dumping al leen de landen die tegenover ons misdoen- Over het sociale beleid van den Minister was de afgevaardigde minder goed te spre ken: waarom vroeg hij is er geen prtncipieele herziening van de Arbeidswet voorgesteld? En de heer Peereboom, van de hervormd-gereformeerden, meende dat ook bij de oplossing van economische en sociale vragen de Bijbelsche uitspraken als maatstaf worden genomen Minister Verschuur verklaarde, terecht, geen aanleiding te hebben, opnieuw in uit voerige beschouwingen omtrent den econo mlschen toestand te treden. Tegenover den -heer Braat hield hij vol. dat ook voor den landbouw het noodige is gedaan doch hij ontkende tegenover mr. Kortenhorst, dat de nijverheid te weinig zou zijn geholpen. Wat de contingenteertag aangaat, heeft hij gemeend groote gematigdheid te moe ten betrachten. Hij deelde mede, dat de Economische Raad binnenkort zal worden ingesteld. Voor een agressieve economische politiek tegenover het buitenland, bleek de Minister niets te gevoelen, doch wat de anti-dumping betreft vestigde hij er de aandacht op. dat ta de contingenteertag reeds een stukje strijd tegen de dumping zit. maar de Regeering zal nogmaals over wegen of speciale maatregelen noodig zijn. De Minister verklaarde dat, indien het re sultaat van het ingestelde onderzoek be kend Is hij zoo noodig met den grootsten spoed een ontwerp tot wijziging der Win kelsluitingswet zal indienen. Zoodat vermoedelijk binnenkort twee ontwerpen van dien aard ter tafel zullen liggen. Het liberale, dat reeds Ingediend en dat van de Regeering. hetwelk nu opnieuw aange kondigd is. Verschillende sprekers hebben, en zeker niet ten onrechte de groote werkkracht van den Minister geprezen. Bij een der afdeelingen spraken de hee ren Kortenhorst en Schouten over de be- teekenis van den op te richten persdienst, voor de verdediging onzer economische po litiek in het buitenland. De Minister heeft beloofd dat de economische voorlichtings dienst met kracht ter hand zal worden ge nomen en dat de nieuwe persdienst in be langrijke economische zaken slechts zal functionneeren als de geheele regeering er in is gekend. Bij de afdeeling „Arbeid hebben ver schillende sprekers, zooals telken jare, het woord gevoerd en een aantal punten onder 's Ministers aandacht gebracht. In zijn antwoord gaf de Minister toe, dat een 40-urige werkweek zeer zeker so ciaal voordeelen zou hebben, maar de economische mogelijkheid ervan staat niet vast. Als we in een ideale wereld leefden zou het gaan: nu rijst er twijfel- Niette min zal ons land deelnemen aan de con ferentie te Qenève. Inzake de bindendver- klaring der collectieve arbelds-overeen- komst verklaarde de Minister, dat hij te zijner tijd veel waarde zal hechten aan i de medewerking der bedrilfsraden. Op nieuw verklaarde de Minister, dat hij. als het onderzoek is afeeloooen, zoo noodig een wijziging der Winkelsluitingswet zal voorstellenmen wachte dus nog even af. De Minister beloofde met ziin ambtgenoot van Justitie te zullen spreken over een i verbod voor ambtenaren, om 's avonds AALSMEER. Jaarvergadering- De Wllhelmtaa-Vereenigtag te Aalsmeer - Oost hield haar Jaarvergadering in cafe De Groot aldaar, onder voorzitterschap van den heer M- Alderden Jr. De notulen werden door den secretaris, den heer J. v. d. Peppel, gelezen en onveranderd goedge keurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Jb. Gelein, bleek, dat er nog een saldo was van f. 100.—. Als bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de heeren: Jb. Gelein, H, de Gooijer en Gb. Jongkind Jaczn. Besloten werd de wlnteruitvoering in de eerste helft van Januari te houden- Op voorstel van het bestuur keurden de leden goed, dat de vereenlgtag als lid zou toetreden van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. De avond werd besloten met een gratis verloting. Concert van Kovacs Lajos. Alhier gaf het populaire A.V.R.O.-or- kest ..Kovacs Lajos" een concert ta „De Oude Veiling." Het corps bracht een 12- tal nummers ten gehoore, waarvan veel is genoten, getuige het applaus, dat steeds weer door de zaal klonk. De opkomst van 't publiek was flink te noemen; de groote zaal was bijna geheel bezet. Een uitste kend geslaagde avond, waarop met veel genoegen kan teruggezien worden BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van Abraham Qualm en Plonia van Schie. Ned. Hcrv. Kerk. Dc uitslag van de gehouden stemming bij de Ned. Hcrv. gemeente is als volgt. Herkozen werd tot Kerkvoogd de heer J. Bogaards, met een kleine stemmen meerder heid op den heer J. Timmerman. Tot notabelen werden herkozen de heeren A. v. d. Bijl en J. Noordam. Benoemd is tot assistent dienstgeleider der directe belastingen voor deze gemeente dc heer H. Tor, thans als zoodanig te 't Zand (N.B.). KATWIJK AAN ZEE. Steunbonnen Crisis-Comité. Het comité maakt bekend, dat de uit- deeling van steunbonnen voor de inwoners van Katwijk aan Zee in het vervolg zal plaats hebben op het Stempelbureau in de Burgersdijkstraat. De eerste uitkeering zal geschieden Vrijdag 9 December a.s. 4e 8 uur 's avonds en vervolgens tot nader order om de 14 dagen. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Seeger, db. van Duisburg Hamborn, naar Lljnbaanweg 5 C- van Leeuwen geb. Filippo en fam. van den Helder, Banstraat 40 naar v. Leeuwenstr. 8 O. Lüling, slagerskn., van Leiden, Oude Rijn 1 naar Hoofdstr. 46 a J. Blauw en fam. vertegenwoordiger, van Veur, Veur- sche str.weg 268 naar Gooweg 2 a H. Passchier, db. van Sassenheim,. Hoofdstr 110 naar Voorstraat 116 a. Vertrokken: Th. Jansen en fam. verple ger, van Schoolstraat 83 naar Noordwijker- hout, Heerenweg 172 d M. A. de Winter db. van Lijnbaanweg 5, naar Noordwijker- hout, Schoolstraat 11 E. J. Bakker en fam., bloemb.kweeker van Langeveld 41 naar Noordwijkerhout, Langevelderweg 14 Wed. J. Tli. Christiaanse geb. W. J. Rem merswaal, van v. Limb.str. 17 naar Noord wijkerhout, Kerkstr. 92 Th. van der Weijden en fam., bloemb.arb„ van H. Geestweg 48. naar Amsterdam, Keizer straat 271 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: S. Boersma, 24 j. en J. A. Waal, 22 j. W. J. Turnhout, 25 j. en M. P. Kapel. 24 J. Getrouwd: C. P. Plug, 25 j. en M. de Jong 24 jaar. NOORDWTTKERHOUT. R.K. Volksbond. In café ,,De Zwaan" werd voor de afd. Noordwijkerhout van de R.K. Volksbond een lezing gehouden door den heer Taskin uit Amsterdam over het onderwerp „Litera- lisme" waartegen vele bezwaren werden ingebracht en waarvoor groote belangstel ling bestond. Coöp. Boerenleenbank. In de algemeene ledenvergadering der CoUperatieve Boerenleenbank werd gekozen tot bestuurslid, wegens het overlijden van den heer P. Verdegaal, de heer J. v. d. Berg en in de vacature ontstaan door liet overlijden van den heer W. Ruigrok, de heer C. J. Ruigrok (Zilk). De alhier gehouden collecte, ten bate van de Chr. Vereen. „Het Hoogeland" bracht ruim f. 50 op. o OEGSTGEEST- Aanrijding achter het Groene Kerkje. Achter het Groene Kerkje had een aan rijding plaats tusschen een vrachtauto be stuurd door A. v- d. B. te Amsterdam en een personenauto, bestuurd door T. G. V., eveneens uit Amsterdam. De oorzaak was, dat de vrachtauto plotseling moest stop pen, waardoor de daarachter komende personenauto tegen de vrachtauto op reed. Van de eerste auto werden de koplampen en de radiateur beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie maakte proces-verbaal op. ander werk te doen. In dezen moeilijken tijd kan voor het personeel ta café-res- taurants de Arbeidswet nog niet woiden ingevoerd. Wel hoopt de Minister voor 1 Maart as. een regeling van den arbeids tijd voor jeugdige personen op stations ta te voeren- Daarna werd de vergadering gesloten. HAGENAAR Vergadering der IJsclub- Gisteravond hield de IJsclub „Oegst- geest" in „Het Witte Huis" haar algemeene vergadering. Bij afwezigheid van den voor zitter werd de vergadering geleld door den heer G. Lubbe Thzn. Deze opende de ver gadering en riep de opgekomen leden een hartelijk welkom toe en riep aller mede werking ta tot een goed verloop der bijeen komst. Spr. herdacht daarna het verschei den van het eerelid, de heer G- Lubbe- De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen door den secretaris, den heer M. C. v. d. Burg, die onveranderd werden vastgesteld onder dank aan den secretaris voor de keurige redactie. Het uitgebracht financieel verslag van den penningmeester, den heer C. Hoogen- doorn gaf aan: Ontvangsten f. 901.92. Uit gaven f- 181.72; Batig saldo f. 720.20. De bescheiden van den penningmeester wer den gecontroleerd door de heeren J. Kam steeg en G. Hofmann. De heer Kamsteeg verklaarde alles in volkomen orde bevon den te hebben met dank voor het nauw keurige beheer. Vervolgens bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar, dat met ap plaus werd beloond De voorzitter gaf een verslag van de laatst gehouden jaarvergadering van den Zuid-Hollandschen Ijsbond- Onder de ingekomen stukken merken wij aan een schrijven van het Gemeente bestuur waarin werd medegedeeld dat in de j.l. gehouden Raadsvergadering was be sloten de subsidie met 10°/o te verlagen. Van den heer A. Breedijk was bericht gekomen, waarin hij bedankt als lid van het bestuur. Bestuursverkiezing- Aftredend waren de heeren C. Hoogendoorn, A. Bree dijk en A. v. d- Kwaak- De laatste ver zocht niet meer ta aanmerking te komen wegens drukke werkzaamheden. De heer Hoogendoorn werd met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer Hoogendoorn nam deze benoeming aan onder dankbe tuiging voor het in hem gestelde vertrou wen. In de vacature Breedijk werd gekozen de heer J. den Ouden, en in de vacature v. d. Kwaak werd de de heer C. den Hol lander gekoïëh'. De heer den Hollander nam zijn benoeming aan- Voor den wédstrijd, die op de Kaag zal gehouden worden, uitgeschreven door den Z.-H. Ijsbond, gaven zich enkele leden op- Bij de rondvraag stelde de heer A- Koel man voor om de jaarvergadering in 't ver volg wat op te vroolijken met muziek. De voorzitter zeide dit in overweging te zullen nemen, in verband met de a.s. her denking van het 40-jarig bestaan. Intus- schen werd van den heer den Ouden be richt ontvangen dat hij zijn benoeming tot bestuurslid aanneemt. Hierna werd de tradioneele verloting gehouden van schaatsen en sigaren. De afgevaardigden naar de jaarvergadering van den Z. H. IJsbond waren zoo gelukkig geweest een paar prachtige schaatsen te winnen voor de afdeeling Oegstgeest. De heeren Kortmann en den Ouden versche nen hierop ter vergadering en werden met daverend applaus ontvangen. De heer den Ouden dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte, voor zoo ver hem mogelijk, zijn beschikbare krachten aan de vereeniging te zullen geven- De prijswinnaars van de verloting waren de heeren: le prijs: W- Vink; 2e prijs: N. Dofferhof; 3e prijs: J. den Boer; 4e prijs: Jungerius; 5e prijs: P. Singeling; 6e prijs: A. van Ingen Schenau. De voor zitter sloot daarna de vergadering met dank voor de opkomst. NA HET AUTOBUS-ONGEVAL Dc toestand der patiënten. Betreffende het autobus-ongeval, dat eenige dagen geleden in deze gemeente plaats had, kan nader worden gemeld, dat het met de patiënten goed gaat. Alleen P. F. G. uit Sassenheim die er het ern stigste aan toe was, ligt nog te bed en zal dit voorloopig niet kunnen verlaten- Hij heeft een lichte.hersenschudding bekomen en behalve flinke hoofdwonden, een pees van zijn ptakn doorgesneden- Mevr. d. V. uit Hillegom heeft een -neusbeenfractuur opgeloopeu. Van haar werd na het onge val haar portemonnaie, inhoudende een bedrag van ruim f. 10.— ontvreemd. De ledige portemonnaie is later op den weg teruggevonden, doch het geld was verdwe nen. Ook Mevr. W. uit Lisse die tamelijk ernstig gewond werd maakt het goed. Ook van haar is na het ongeval een portemon naie, inhoudende een bedrag van ruim f. 3zoek geraakt, die tot nu toe nog niet is terug gekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Franciscus, z. van 0. J. van Grieken en A. C. de Vroomen. Ondertrouwd: J. H. van der Horst en C. P. van Mantgem. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Ringen en gezin, ailm. acad. ziekenhuis, Nassaulaan 6, van Norg; H. N. Overvliet, bakker, Valkenburgerweg 16, van Rijnsburg; H. J. F. Monnéë, van Assendelftstraat 16, van 'sGravenhagc; J. W. van Dieren en gezin bioloog, Fred. Hendriklaan 27. van Terschelling; J. W. J. van der Wilk en vrstoffeerder, de Kemp. straal 11. van Leiden; G. Glasbergen en gez., kruidenier, Deutzstraat 16, v. Rijns- burg; J. de Jong, Regentesselaan 37, van Bandoeng (N.O.L); J. Roos, winkelier, de Kemp.straat 99, van Batavia. Vertrokken: A. Verheul en gezin, O.I.- ambt., van Pr. Hendriklaan 11, n. Batavia; L. H. van den Heuvel en gezin, van Wijttenb.weg 19, naar Den Haag, Veen- kade 140; J. .J Lahr, van Riing.str.w. 151, naar Leiden, Zoeterw.singel 99; A. P. van der Geest en vr., slagersknecht, v. Borneo- straat 17, naar Wassenaar, Rijksstraatweg 171A. van Breukelen, dienstb, van Nassau laan 15, naar Boskoop, Laag Boskoop 42; M. H. Rentes, verpleegster, van „Endegeest" naar Haarlem, Fr. Halsstraat 24. GEMEENTERAAD. Tot het voeren van een rechtsgeding be sloten. Benoeming leden voor het Orgaan. Kerstgave voor de werkcloozen. De Raad kwam gisteravond ta open bare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester van Gerrevink. Eenige mis siven van Ged. Staten worden voor ken nisgeving aangenomen. In behandeling komt het voorstel van 1 B. en W. tot het voeren van een rechts geding. ingevolge de dagvaarding van H. W. Rubenkamp ter terugvordering van 50 obügaties groot f. 500 der Lemvog en be- taling van bedragen van f, 687.50 en f. 6032.33. Het rechtskundig advies van mrs. Bak ker, van Kuyk en de Ranitz adviseert tot een zich verzetten tegen de ingestelde vordering. De heer Bakker merkt op, dat de dag vaarding niet ter visie heeft gelegen en acht het toch nuttig daarvan kennis te nemen De heer Kortmann had gaarne beide zijden belicht gezien. Hij heeft van de dagvaarding op andere dan de gebruike lijke wijze kennis genomen, hetgeen hij noodig achtte om een juist inzicht te ver krijgen. De Raad had z. i. volledig inge licht moeten worden. Het is niet de eerste maal, dat hij zijn stem zou moeten geven aan een voorstel, waarvan hij niet volko men op de hoogte was. Mr. Sprey, die als lid van de commissie ad hoe, mede rapport had uitgebracht merkt op, dat deze kwestie allen toch wel duidelijk is. Er zijn hierover groote rap porten verschenen en hij vraagt of de heeren Bakker en Kortmann vreemden ta Jeruzalem zijn. Spr. acht het niet noodig en zelfs on- gewenscht over deze dagvaarding van den heer Rübenkamp in détails te treden, daar waar het rapport zich over de handelin gen van den heer Rübenkamp in afkeu renden zin heeft uitgelaten, waartegen niemand zich verzet heeft. Hij stelt dan ook voor de discussie's te sluiten en te besluiten tot verweer. De heer Paardekooper merkt op, dat de Raad toch recht heeft op inzage van alle raadsstukken; aan haar bevoegdheid wordt hier tekort gedaan. De voorzitter sluit zich volkomen bij mr. Sprey aan. De Raad is al volkomen op de hoogte van hetgeen geschiedde. Het al- of niet voeren van een proces hangt toch niet af van de kennisname van een eenzijdig gestelde dagvaarding. De heer Bakker wil geen woord van het rapport terugnemen; hij wil gaarne het voorstel van mr. Sprey steunen, doch had het niet erg gevonden, als aan den Raad gegeven zou zijn, wat te geven was. De heer Kortmann had ook evenmin de bedoeling een décisie afhankelijk te maken van de dagvaarding. Hij betreurt alleen, dat men niet van alles kennis heeft kun nen nemen en vraagt zich af, of de bezwa ren eener openbaarmaking zwaarder wegen dan die, welke voortvloeien uit een onvol ledige inlichting. Spr. heeft van de dagvaar ding kennis genomen en daarin dingen ge lezen, die hem van de zijde der Commissie nog niet bekend waren, al wil hij niet zeg gen, dat deze juist zijn. Hierop wordt het voorstel Sprey in stem ming gebracht en met alg. st. aangeno men. Komt in behandeling het punt benoe ming van leden van het orgaan voor de werkverschaffing en de steunregeling. Na discussie stelt de heer Bakker voor om als vertegenwoordigers uit den Raad te be noemen de heeren Kruizinga en Dr. Simon Thomas. Bij de tweede stemming wordt benoemd Dr. Simon Thomas; bij de derde stemming wordt de afwezige heer Kuiken benoemd verklaard. Als vertegenwoordiger uit de ingezetenen wordt gekozen de heer de Best. Ambtshalve hebben in dit orgaan zitting wethouder van Egmond, en de ge meente-opzichter de heer Rietveld. Volgt vaststelling comptabiliteitsbesluiten. Tijdens de rondvraag geeft de heer Krui zinga in overweging om aan de werkeloo- zen een extra Kerstgave te geven. De heer Uittenboogaard merkt op, dat, wanneer dit goedgekeurd wordt, ook de loswerkenden een bijdrage moeten ont vangen daar deze anders bij de werk- loozen ten achter komen. Na discussie verzoekt de voorzitter den heer Kruizinga een concreet voorstel te doen. De heer Kruizinga wenscht eerst een principieele uitspraak. Hij verzoekt een uitkeering voor allen, die bij de Arbeids beurs staan ingeschreven, dus ook voor hen, die niet ta verband tot de gemeente staan, waartegen de Voorzitter zich sterk verzet. De 'Voorzitter vraagt of de heer Kruizinga zich vereenigen zou kunnen met één dag meer uitbetaling voor allen die bij de gemeente staan ingeschreven. De heer Uitenboogaard verzet zich hier tegen, op de reeds door hem genoemde gronden. De heer Kortmann wijst er op, dat de gemeente zich toch niet kan in laten met interne bedrijfskwesties. Wan neer de Raad iets doen wil, aldus de voorzitter, dan moet deze zich bepalen tot diegenen, die aan de gemeente verbonden zijn. Dr. Simon Thomas wijst er op dat hier in het geheel niet gedacht wordt aan hen, die noch bij de werkverschaffing, noch bij de steunverleening zijn en die het dus wel licht nog moeilijker hebben. Hij acht een extra gave tegenover dezen onbillijk, waar om hij er zich tegen zal verklaren. Na discussie wordt tenslotte besloten met op één na (die van Dr. Simon Tho mas) alle stemmen, aan alle werkloozen den Tweeden Kerstdag uit te betalen. Hierop gaat de Raad over in geheime zitting ter behandeling van schoolgeld reclames. Gevonden voorwerpen: zilveren lepel tjes, vulpen met glazen pen; gouden da mesarmbandhorloge; glacé heerenhand schoen; zilveren vingerhoed; bankbiljet; huissleutel en zakspiegeltje: een rol horre- gaas; rozenkrans; 1 kist sinaasappelen en 1 kist mandarijnen. Gisteravond is ten nadeele van J. D. alhier een zoo goed als nieuw heerenrij wiel ontvreemd van achter 't Patronaats gebouw. ——o HEDEN: Katwijk a. Zee: Gemeentezak I Bond, 7 uur nam. Zaterdag. Concordia: Zesde Kanarie Tenta ling, 9 uur v.m.10 uur nam. Zondag. Concordia: Zesde Kanarie Tentj ling, 9 uur v.m. tot 5 uur nam. Nutszaal: Spir. Ver. ,,Harmorial uur voorin. Woensdag. Nutszaal: Spir- Ver. „Harmonia" van den heer Theunisse over „Mei schilderen." 8 uur nam. Donderdag. StadszaalBltadenconcert. 3.16 i BIOSCOPEN. Castao-Bioscooo Hoogewoerd, 8 ua „Het vroolijke Klaverblad." Zondag n.m. 2 uur ein 4 uur 30, City-Theater Haarlemmerstr 8 o® ,De geheimzinnige Radio-bende." Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n-m, en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur „Vier van de Bob." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m. 2 uur em 4 uur 30. T-^nrvn-Theat'v ^reestraat. 8 uur ..Madchen ta Uniform." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n-m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve kunde: Consultatiebureau voor mo kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m ting tegen diDhterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventlen neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag 28 No en met Zondag 4 Dec. a.s. waargen door de apotheken P. du Croix, Rape 99, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, I 18, telef. 85. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia Petrous van H. Th. Mens en A. M. Remmer Jannetje, d. van C. Elsgeest en E. Bri Getrouwd: Jacob Kroes, 28 jaar en Gerarda Vos, 21 jaar. Overleden: Maria Langeveld, 731 cchtgen. van W. van Deursen; SielJ Haan. 31 jaar; Willem Rijnsburger, 791 RITNSBURG. De Tuinbouw. De handel liep deze week wel tamelijk vlot, doch de aanvoer gaat geleidelijk aan verminderen. Vooral van bloemkool is de aanvoer van weinig beteekemis meer. Wat nog kwam ta de goede kwaliteit bracht goed geld op. 1ste soort van f. 8.5013 70, 2de soort van f. 2.40—4 30 Uien ein een niet zoo vlug als vorige week me' iets verlaag den Driis van f. 4.10 tot f 4.40 oef 100 K G. Roode kool bracht gemakkelijk van f. 6.50 tot f. 8.10 op gele kool van f, 4.90 tot f. 7.10 Breekpeen gine in de beste soort eraag weg tegen f. 3.10 tot f 4.60 oer 100 KG. De aanvoer var andere producten is ran geen beteekenis meer Loop der Bevolking. Gevestigd: A. H. W. Tijsen, slraat 143, van Warmond: K. Wiepl Hoofdstraat 298, van Eenrum. Vertrokken: J. G. Vos, Rustholflaaj naar Anna Paulowna; A. van der Z| Hoofdstraat 218, naar Alphen aan dtl H. Pesschier. Hoofdstraat 110, n. NoouJ Pastoor J. H. A. Thus, f Een geliefd herder heengegaan-l Alhier is na een langdurige ongestej op 75-jarigen leeftijd overleden pastof Thus. De overledene, die op 19 NovJ te Wcesp geboren was, studeerde A seminaries te Voorhout en Warme»! werd 15 Aug. 1882 tot priester gewijd kapelaan stond hij achtereenvoliefl Nieuw Vennep, Voorschoten, Blasl Delft, Rotterdam en Amsterdam. Hi|J pastoor te Middelharnis, Kralingen enf 27 Mei 1911 alhier. Wat hij in de afgeloopen 22 jaar I de R.K. alhier geweest, kwam bij I I Gouden Priesterfeest op 15 August»» zoo duidelijk naar voren. L Een spontane huldiging vond toen pil in verband met zijn gezondheldstoej van den pastoor moest toen van feest^ j heden worden afgezien, i Tijdens zijn pastoraat is alhier I nieuwe kerk verrezen. De scholen belangrijk uitgebreid, het K S.A-S®j i gesticht en Huize Bernardus gep0U"lL j Met hem is een zeer geliefd 1 I en leeraar heengegaan, wiens verscw door talloozen betreurd zal oorden-I zeer schoone herinnering zullen veieni hem bewaren! De plechtige Uitvaart vind; plaa Maandag a.s. Rijkspostspaarbank. Aan liet postkantoor werd seduren'N maand November ingelegd f.8.M»- 1 terugbetaald f. 7.379.88. Het laa®* 1 het kantoor uitgegeven boekje draai nummer 3531. Weldadigheidsoitvoering- De opbrengst van de Liefdadig uitvoering van ae muzizkvereen g1 j brosius" voor de vereeniging, -'n.sjl Nood" en Kraamvrouwenverpleg"1" netto. Geref. Kerk. Door den gestadigen §rofln 'm gemeente genoodzaakt, is uit ae g. raad van de Geref. Kerk alhier f I missie gevormd, die tot taais rJ onderzoeken of het instituut prediker voor Sassenheim Se* mogelijk is. Door de leden van crisis-comité is voor het uit\°'T_ ii^ van „De aangekleede Bloem re beker beschikbaar gesteld Do"' 1 is de beker bestemd voor de zending bloemen, buiten de 1 Narcissen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6