GEURIGE BAAITABAK 45 .rL'l^r' :H DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 2 December 1932 TELEGRAMMEN. HAVEN 20 Fa. Wed. C. J. VISTER LEIDEN SPORT. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. FINANCIEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEEKBERICHT. Barometerstand. ci>\ Ldda? 3 uur: 756. middag 3 uur: 754. Iegrafisch weerbericht. redeeld door het Koninklijk Ned. ÏMeteorol. Inst. De Bildt). |te stand 763.7 te Budapest- stand 724.— te Vestmanoer. Jiting tot den avond van 3 Dec.: s tot krachtige, Zuidelijke tot VVes- wind. Zwaar bewolkt tot belrok- bter wellicht opklarend. Tijdelijk Aanvankelijk veel zachter. enlandsch weerbericht. In. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt lel de wind hedennacht tot West- |Vest ruimde, is de gisteren reeds depressie met zoo een groote I genaderd, dat reeds hedenmorgen jikc krimping van den wand volgde. J ruimen van den wind viel slechts literste Westen van ons land eenige tan beteekenis. De depressie ver- len diepe kern bij IJsland en een |ren uitlooper over De Britsche i waar de barometer buitengewoon 't. Het hoogedrukgebied over het trok verder Oostwaarts, het over de Golf van Biscaje nam laan zijn Noordzijde in beteekenis fer Ierland, Noord-Engeland, Schot- I Noord-Scandinavië waait het krach- I West tot Zuid. In Zuid-Frankrijk 1 een krachtige mistral. Overigens Jver het geheele waarnemingsgebied weer met vooral in Duitschland level. Ten onzent zal als gevolg I barometerdalingen in Groot-Êr tan- Iwind wel spoedig toenemen. Over [de Britsche eilanden en in Duitsch- 5eg de temperatuur. In het binnen- ran Engeland, in Frankrijk en in ld, te De Bilt en Groningen daalde pt van eenige beteeken;s 'kwam nog »r. Vooral in Frankrijk viel zware perder over de Britsche eilanden andinavië. De depressie, die snel [ze omgeving doord ingt, zal waar- k toenemende bewolking met regen [ral des nachts hoogtere tempera- brengen. - - - ■»-- i luchttemperatuur. vooral.-: 3 gr. C. (37 gr. F.). 'smidd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). I nam.: 41/2 gr- C. (40 gr. F.). fatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. |6 u. 25 min.; n.m. te 6 u. 53 min. CHT op voor fietsers e.a. rijdag: 4.21 n.m. tot 7.19 v.m. |AANS- op- en ondergang. f op: 12 u. 07; onder: 20 u. 49. DE schuldenkwestie. YORK, 2 Dec. (Eeuter). Het blad ork American publiceert de Brit- Ha en vestigt de aandacht op het int van repressaillemaatregelen. •shingtonner correspondent van de Times vermeldt dat de Britsche 'noten Indruk maakte op den pre- 'n zijn raadslieden, vooral de pas- 'w Lausanne trof hen. de regeering zelf tot besluiten ijigd was, dan zou Engeland ver- 1' uitstel van betaling worden 'an. terwijl voor de overige schul- een schulden-commissie zou ingesteld, die ook de ontwape- TOferentie en de economische con 's in oogenschouw zou moeten ^wdsleden van Hoover zijn echter ®ning, dat het eenige wat de regee- doen is, de aandacht van het J 'estigen op de gevolgen van zijn Politiek en verder de verantwoor- aan het congres laten. jjj®, 2 Dec. (V.D.). De Londensche [l'onder bladen als de „Times", de J. ^'aph", de „Morning Post" en pjj 'onicle", oordeelt zeer gunstig ;.™?fdsche nota aan Amerika. >n.„,^n6 Post" dreigt Amerika met e.invoerbeperkingen van wnsche waren indien niet wordt -fan de Engelsche wenschen. it!'Y Express" acht het een fout, Krtl. c"e "dgeering niet eenvoud'g jg ,laard, dat zij niet in staat is te „S News" vreest, dat de scenti- IM» ^er Al"erikanen door de En- beïnvloed zal worden. T'mes" schrijft dat de En- fii, slechts de keuze .laat tus- Pi'IpiHOS en bet gezond verstand. Ibpt-.r 2°u Engeland echter de vol- ti„. !n Koud kunnen doen zon- lt:e Rico's voor de valuta. Van w se ang is het dat het geheele m met-commercieele schulden >Mp.. ar gewijzigd wordt, aan- 1. rs Been economisch herstel kan Zeilbootje van hamburg nAAR BRAZILIË. 1 ontpPec' (v- D->- Volgens een te ft il.„gen bericht zijn de drie 2.1X5 28 Juli van dit jaar met aoL00.1'6 uit Hamburg zijn n de Noordkust van Brazilië RECLAME. 4061 VON SCHLEICHER DUITSCH RIJKSKANSELIER. BERLIJN, 2 December (V.D.) Van wel ingelichte zijde wordt verklaard, dat gisteravond en vanmorgen Von Papen een uitvoerig overzicht heeft gegeven van den politieken toestand zooals deze naar zijn meening was. Hij heeft hem daarbij het voorstel gedaan hem geen opdracht te geven doch den Rijksweerpresident Von Schleicher. Von Papen meende zijn eigen persoon te moeten terugtrekken omdat hij van een opdracht aan Von Schleicher een zekere ontspanning verwacht en zelfs hoopt, dat een conflict met den Rijksdag vermeden zou kunnen worden. Deze mee ning zou zich bij Von Papen vooral heb ben gevestigd na een bespreking met een aantal ministers, die zich tegen zijn pre sidentschap verzetten. De Rijkspresident zou eerst na langdurige overwegingen en met een bezwaard hart er toe hebben kunnen besluiten Von Papen los te laten en bracht hem warmen dank voor al het geen zijn kabinet voor het land heeft ge daan. De Rijkspresident meende echter zijn persoonlijke meeningen te moeten achter stellen bij wat zakelijk noodig bleek te zijn. Het staat wel vast, dat Von Schleicher in zijn opdracht zal slagen en deze dus ook heeft aanvaard, omdat hij het nieuwe kabinet reeds zoo goed als klaar had. Von Schleicher zal als Rijkskanselier tevens Rljksweerminister blijven. Op grond van de besprekingen die Von Schleicher in de laatste dagen heeft ge had, neemt men aan dat het nieuwe kabi net, er ongeveer als volgt zal uitzien: Rijkskanselier en Rljksweerminister Von Schleicher, Buitenl. Zaken Freiherr von Neurath, Binnenl. Zaken dr. Bracht, Fi nanciën Schwerin von Krosigh, Economi sche Zaken prof. Warmbold, Justitie Guertner, Voedselvoorziening en Land bouw Von Flemming, Arbeid prof. Braun, Post en Verkeer Von Eltz Rubenach, Mi nister zonder Portefeuille Popitz. Rijks commissaris voor de Werkverschaffing wordt waarschijnlijk de voormalige Land raad dr. Gereke Deze ministerlQst staat nog geenszins vast en vooral de benoe mingen van dr. Bracht, Von Flemming en Von Eltz-Rubenach zijn nog twijfelachtig. Rijkskanselier Von Schleicher zal even als Von Papen dit was Rijkscommissaris van Pruisen worden. BERLIJN, 2 Dec. (Wolff) In politieke kringen is men zeer benieuwd hoe Von Schleicher een botsing met den Rijksdag zal voorkomen- In verband hiermede wordt er op gewezen dat de besprekingen met de N.S.D.A.P. volstrekt niet gebroken zijn. De bijeenkomst der Rijksdag zal niet wor den uitgesteld temeer daar de eerste zit ting toch slechts van formeelen aard is- Vermoedelijk zal de Rijksdag vlak na de eerste zitting worden verdaagd Met alle onderhandelingen rond de Kabinetsvor ming blijkt wel, dat de binnenlandsche politiek thans ten achter wordt gesteld bij de economische en sociale politiek; hier door zal ook een conflict met den Rijks dag worden vermeden. Tezamen met dr. Luther zal generaal Von Schleicher met de in aanmerking komende personen de basis voor een vast economisch program ma bespreken. poging TOT roof TE WEENEN. WEENEN, 2 Dec. (V.D In het Ministe rie van Handel heeft gisteren de gepen- sionneerde ambtenaar Kares een revol- veraanslag gepleegd op een beambte, die aan de slaap werd gewond. De aanslag werd gepleegd toen de beambte een bedrag van 32.000 schilling van het eene vertrek naar het andere moest brengen. De dader had zich voorzien van een valsche snor om door zijn vroesrere collega niet herkend te worden. Ook werd achter de deur. van waar de aanslag werd gepleegd een hamer gevonden waarmede naar achteraf bleek de dader wilde toeslaan indien de revolver zou weigeren. Kares legde een volledige bekentenis af, waaruit bleek dat hü geruimen tijd rela ties had gehad met een dame. die deze echter verbroken had omdat hij te weinig geld had. Om aan geld te komen had hij tot deze daad besloten. EIGENDOMSWISSELING VAN 700 MILLIOEN POND. LONDEN, 2 Dec. (V.-D Gisteren vol trok zich binnen het kader der Engelsche converteerings-maatregelen in de Lonaen- sche City een der grootste geldbeweging, die men in de geschiedenis van de Lon densche geldmarkt ooit heeft gekend. Een bedrag van ruim 700 millioen Pond Is op dien eenen dag van eigenaar veranderd. Het Ministerie van Financiën betaalde ruim 380 millioen Pond aan de bezitters van vervallende garanties en bonds, en ontving ongeveer 310 millioen Pond aan betalingen voor nieuwe leeningen. GYMNASTIEK. RIJNLANDSCHE TURNKRING. Gisteravond werden de wedstrijden van den Rijnl Turnkring verwerkt, in de zaai aan de Pieterskerkgracht. De uitslagen zijn als volgt: Dames: Jahn I, 141'/! punt; D.O.S. 1. 128'/: p.; D.W.S. I, 117 p.; Jahn H ]29'/s p.; D.O.S. II, 127 p.: D W.S. H 126 p.; Jahn III. 124 p.; D.O.S. m, 123/s p.j D.W.S. Hl. 120 p.: Jahn m, 108'/, p., D.W.S. III. 97'/« p. t Heeren: D.W.S. I, 170 punten; Jahn i, 154 p.; D O S. I, 116'/. p.; DW.S II, 171 p., Jahn n. 163'/. p.; D 0_S. II. 1581, p.; D.O.S. III. 179'/. p.; D.W.S. IH. 169 /i p., Jahn III. 155 p. De jury bestond uit: mej. Kistenmaker en de heeren: Batenburg, Petri, Rozeboom, Verbeek, allen Den Haag en de heeren Planjer, Nlevaart en lEcluse te Lelden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal-examen Romaansche taal- en letterkunde de heer C. M. de Wijs (Leiden): candidaatsexamen klass. letteren de heer E. Stedn (Rotter dam), doctoraal-examen wis- en natuur kunde met hoofdvak dierkunde mej- J. A. Philippo (Leiden); voor het artsexamen 1ste deel de heeren Ong Tiong Liat (Lei den) en C. M. V. Sassen (Schiedam). Be vorderd zijn tot arts de heeren G. J. Males (Den Haag) en P. Provo Kluit (Wasse naar). Bevorderd is tot docter ln de let teren en wijsbegeerte on proefschrift geti teld „The serpent in Kwakiutle Religion", de heer G. W. E. Locher, geb, te Waspik. BINNENLAND. JOH. P. v. HULZEN, t Gisteravond is te Den Haag na een kortstondige ongesteldheid overleden de heer Joh. P. v Hulzen De overledene was een bekend figuur in de automobielbranche. Hij was voorzitter van het Instituut van Automobielexperts. DE POSTVLUCHTEN. De „Pelikaan" (uitgaand) is gisteren te Bangkok geland. „De Ijsvogel" (retourreis) is te Bagdad aangekomen. De „Havik", die gistermorgen van Schip hol is vertrokken, is te Marseille geland. SCHEIDSGERECHT NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. In een bespreking tusschen de Directie en den Personeelraad der Nederlandsche Spoorwegen is overeengekomen dat de hee ren mr. B. Berger, burgemeester van Venlo, mr. dr. G. v. d. Bergh, lid v. d. 2e Kamer, mr. P. Drooglever Fortuyn. burgemeester van Rotterdam, prof. mr. dr. R. Kranen burg, hoogleeraar aan de universiteit te Leiden, ir- P. M. Montijn directeur van het gemengd bedrijf Haagsche Trammaat schappij. dr. H. Polak lid van de Eerste Kamer prof. mr. B. M. Taverne raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden ir. A. H. W. van der Vegt oud-hoofdinspec teur-generaal aan de Technische Hooge- school te Delft en mr. J. A. de Wilde, wet houder van de gemeente Den Haag. aan gezocht zullen worden om gedurende het tijdvak 1 Jan. 1933 tot en met 31 Dec 1934 on te treden als voorzitters van de Scheids gerechten voor Spoorwegpersoneel. HET MILLIOENEN-TEKORT BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN Over de maand October werd in totaal f. 2.827.257.55 minder ontvangen dan over October, toen totaal f. 13.686537.55 werd ontvangen. In 't geheel werd van Januari tot en met October 1932 reeds 23 millioen 239 duizend, 849 gld en zeven cent minder ontvangen, dan over hetzelfde tijdvak van 1931. o CRlSIS-BOTERMERK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend dat voor de week van 4 t.m. 10 Decem ber de prijs van het Crisis-botermerk wederom bepaald is op f.0 85 per K.G. en de prijs van de vervoérVergunning voor buiteniandsch boter op f.0 80 per K.G. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond heeft op den Dordtschen dijk onder Gorcum nabij Scheiluinen een ernstig ongeluk plaats gehad. De ruim 57-jarige J. van den Dool, die te Gorcum bij de gemeente-reiniging werkzaam is doch te Scheiluinen woont, reed omstreeks vijf uur op zijn rijwiel huiswaarts. Hij werd achterop gereden door een auto. bestuurd door den heer J. Busé uit Hardinxveld. die, nadat hij voor een autobus van de Gebr. Verschoor was uitgeweken, den wielrijder aanreed. Van den Dool, die bewusteloos was, werd direct met de bus van de Gebr. Verschoor naar het ziekenhuis te Gorcum vervoerd, waar hij hedenmorgen aan een hersenschudding is overleden. Ooggetuigen verklaren dat de bestuur der van de auto met groote snelheid heeft gereden. Door de politie is tegen den be stuurder proces-verbaal opgemaakt, ter wijl het achterspatscherm van de auto in beslag is genomen. roofoverval. Gisteravond te omstreeks half zes heeft te Wijk en Aalburg (N.-Br.), op een af stand van pi m. 100 M. van de woning van den veldwachter, een brutale roof overval plaats gehad. Een 32-jarig koop man J. Lubberdink werd aldaar terwijl hij op den weg fietste door twee mannen aangevallen en met rijwiel en al dwars in een langs den weg loopende sloot gewor pen. Vervolgens werd hij op het weiland gelegd, bewusteloos geslagen en van f 600 beroofd. De aangevallene heeft ongeveer drie uur in bewusteloozen toestand op net weiland gelegen. Toen hij weer bij kennis was gekomen heeft hij zich met moeite naar zijn woning kunnen begeven. De gewaarschuwde politie en burgemeester Landweer waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Ook de justi tie te Den Bosch is van het voorgevallene in kennis gesteld. De toestand van Jen aangevallene was hedenmorgen naar omstand'.ghede/i rede lijk wel. Van de daders heeft men nog geen spoor gevonden. DE MOORD OP DEN SCHIEDAMSCHEDIJK TE ROTTERDAM. Het verhaal van de arrestatie van den vermocdelijkcn dader. In den nacht van 17 op 18 September is er in een pand aan den Schiedamschedijk te Rotterdam vermoord gevonden de 32- jarige Wilhelmin Irisman, die in donker Rotterdam bekend stond als blonde Mien. Leek op het eerste gezicht deze moord nogal geheimzinnig, de politie is er toch in geslaagd al vrij spoedig te weten te ko men wie de vermoedelijke dader was. Ver schillende menschen hadden de vrouw op den bewusten avond in gezelschap gezien van een man. Deze was geen bekende be zoeker van den Dijk maar men kon een vrij goed signalement van hem geven. Voorts had de politie in de kamer van de vermoorde vrouw eenige stille getuigen ge vonden, die haar het spoor wezen. De voornaamste daarvan was een waschknij- pertje, het was van een ander model dan die welke in het huis gebruikt werden- Het verder onderzoek wees uit, dat dit knij pertje gekocht was in de Hema. De win keljuffrouw vertelde, dat op den bewusten Zaterdagavond een tweetal mannen waschknijpertjes gekocht hadden. Het signalement klopte met dat van den man, dien men met de vrouw gezien had. Klaar blijkelijk waren het zeelieden geweest; een van hen werd Hans genoemd. Met deze gegevens werd het onderzoek voortgezet en het gelukte te weten te ko men dat de mannen ook in een café op den Dijk geweest waren- Men wist daar te vertellen dat het opvarenden waren van een Duitsch schip. Inmiddels was dit schip echter via Antwerpen naar Zuid- Amerika vertrokken Afgewacht diende dus te worden dat het schip weer terug kwam. Daarbij deed zich natuurlijk het gevaar voor. dat de mannen in Zuld-Ame- rika zouden deserteeren. Daarom werden alle gegevens strikt geheim gehouden. Gis teren is het schip weer in IJmuiden bin- nengeloopen, waar de Rotterdamsche po litie het opwachtte. Daar men den naam van den verdachte niet kende, werd eerst gevraagd naar „Hans". Hij wees als zijn kameraad van den bewusten Zaterdag avond aan, den 20-jarigen HJt.H. uit Ham burg. Ondervraagd, verklaarde deze aan vankelijk van niets te weten. Bij onder zoek in zijn kooi vond men een jaar bruine schoenen en waschknijpertjes als die uit de Hema. Nu was uit de voorkamer van de woning van „Blonde Mien" een paar bruine schoenen verdwenen, eigendom van den verhuurder Deze heeft de ge vonden schoenen als zijn eigendom her kend. H„ die naar Rotterdam is overge bracht, gaf daarna toe in de kamer te zijn geweest. Verder gaat ziin bekentenis op het oogenblik nog niet. Hij zal nu gecon fronteerd worden met de verschillende ge tuigen. o AANHOUDING TE DEN HAAG. De Haagsche recherche heeft gistermid dag in een pand aan de Spaarnestraat aangehouden een 26-jarige strooper, als verdacht van poging tot doodslag op een jachtopziener, in den -morgen te Wasse naar gepleegd met een revolver. De man is op transport gesteld naar Wassenaar. In den afgeloopen nacht omstreeks half één hebben rechercheurs in den tuin van een ander nerceel ln de Spaarnestraat, waarin verdachte woonde., den revolver gevonden, welke nog met 4 scherpe patro nen was geladen. DE BOTSING ONDER LAREN. De Duitsche chauffeur lot zes weken hechtenis met aftrek van voorarrest veroordeeld. De vierde Kamer der arr. rechtbank te Amsterdam, veroordeelde heden den Duit- schen chauffeur M. E. wegens veroorza ken van dood door schuld tot zes weken hechtenis met aftrek van de voorloopige hechtenis Op 26 September had een zeer ernstig autobus-ongeluk plaats op het Kruispunt Rijksweg en Hilversumsche weg te Laren. Een tot touring-car omgebouwde vracht auto, afkomstig uit Bottrop in Westfalen, waarmede 33 Duitschers, onder wie een groot aantal vrouwen van familiebezoek naar Duitschland terugkeerden, werd door de Gooische Tram gegrenen en totaal ver nield. De inzittenden werden voor heb meerendeel gewond, een omstreeks 50- jarige vrouw had een schedelbasisfrac- tuur. Kort na aankomst in het Sint Jans gasthuis te Laren overleed zij. Tegen den chauffeur van de auto eischte de Officier van Justitie, mr. Versteegh vier maanden hechtenis met aftrek van voorarrest. Na de zitting werd verd. onmiddellijk in vrijheid gesteld, door het vonnis heeft hij nu geen straf meer te ondergaan, daar hij ruim zes weken preventief heeft gezeten. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politierechter, mr. Van Laer( veroor deelde heden een jongeman uit Oegstgeest, die eenige minderjarige meisjes met wie hij uit was, dronken heeft gemaakt, tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen. W. G. van der S. te Leiden is in 1928 wegens mishandeling van zijn schoonvader veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf, doch had zich sedert gedurende al dien tijd aan deze straf weten te onttrek ken. Na gedaan verzet heeft de politie rechter heden het vonnis bekrachtigd, doch daarbij bepaald, dat de straf voor waardelijk zal zijn met 3 jaar proeftijd. De navolgende schepen zijn morgen in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Schevenlngen Radio- Baloeran Chr. Huygens; Costa Rica; Cottica; Crljnssen; Demno; Houtman; Indrapoere- Johar. de Wit; Kola Nooan; Kota Tjandl; Lemaire; Orania; Poelau Roeblah; Van Rensselaer; Sibajak; Springfontein; Tas man; Venezuela; Veendam; Zeelandia. Bij verzending van een radio-telegram via Schevenlngen Radio bedragen de to tale kosten 44 centen per woord. CONVERSIE 5»/. STAATSSCHULD. Consolidatie vlottende schuld van Nederl.-In die- In een nota naar aanleiding van het Voorioopig Verslag der Tweede Kamer be treffende het wetsontwerp tot het aan gaan van een of meer geldleenlngen ten laste van het rijk zegt minister De Geer dat het voornemen bestaat de geheele per 1 April j.l. uitgegeven 5"/» schuld ten be drage van circa f. 186 millioen te conver- teeren en tegelijkertijd de rest, ongeveer f. 114 millioen te consolideeren. Dit laat ste zal geschieden ten behoeve van Ne- derlandsch-Indië en wel in dier voege dat Nederland de leening op de markt brengt en dus tegenover de obligatiehouders de debiteur blijft, maar dat de gelden daarna door het moederland onder dezelfde voor waarden waartegen het deze zelf verkre gen heeft, aan Nederlandsch-Indlë wor den uitgeleend. De bedoeling ls op deze wijze op de minst bezwarende manier to komen tot een verdere consolidatie van de vlottende schuld van Indlë. De reeds vroe ger aan den minister van Koloniën ver leende machtiging tot het uitgeven van leeningen laat het opnemen van dit be drag nog toe. AMSTERDAM, 2 December. Iets hooger koerspell. Handel zeer stil. Duitsche obligaties vast. Ned. Staatsfond sen verdeeld. De A'damsche fondsenmarkt opende he denmorgen ln vaste houding. De aankon diging. dat Von Schleicher tot rijkskanse lier ls benoemd, had aanvankelijk weinig invloed, doch later kwam Parijs met aan deden Koninklijke, waardoor het fonds terugliep tot het Deil van gisteren. Acu's in navolging van Berlijn vei laten. Phllipsaandeelen waren goed prijshoudend terwijl Unllever6 rekening houdende met 't feit dat deze heden ex-dividend werden verhandeld, goed prijshoudend waren. Suikers hadden een kalme markt en waren onveranderd. H.V.A.'s trokken niet aan, in verband met het voornemen der Mij. en haar 5"/» obligatie-termijn Ineens af te lossen. Rubbers konden zich gemakkelijk hand haven Amsterdam Rubbers stegen tot 60. Tabakken stil en hadden van aanbod te Iiiden. De verkoopsdruk in Scheepvaart Unie was verdwenen waardoor een licht herstel kon doorzetten. Amerikanen iets hooeer doch konden zich niet ten volle handhaven. Duitsche obligaties vast. Ned. Obligaties verdeeld. WISSELKOERSEN. Engeland 8 02%, Duitschland 59.16, Frankrijk 9 72%, België 34.45, Zwitser'and 47.85, Denemarken 42.00, Zweden 44.00, Noorwegen 4110, New York 2.48 7/8. Prolongatie 1 pet. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN, 2 Deo. Veemarkt. Aangevoerd 550 runderen, 184 kalveren, 1100 schapen. 26 stieren 90—210, flauw, 84 kalf- en melk koeien 135—200, 214 vare koeien 80—125, stug, 226 vclte ossen 200—215 per stuk, per K G. schoon a. d. haak 25—62 ct„ stug, 105 graskalveren 20—40, 10 vetto kalveren 35—50 per stuk, 46100 ct. per K.G. schoon a. d. haak, 69 nuchtere kal veren 5 -8, matig, 750 vette schapen 11—13, traag, 350 weide schapen 9—11, traag, 320 mesivarkens 6—18, traag, 583 big en 24.50, traag, 8 paarden 84—220, 5 veulens, 16 bokken en geiten 3—8. Kaasmarkt, 2 Dec. Aangevoerd 77 partijen kaas. Goudsciie kaas 60 partijen, Leidsche kaas 17 partijen. Ie soort Goud sciie kaas f.31— 33, idem 2e soort f. 29—30. ie soort Leidsche kaas f.29—32, 2e soort f. 26—28, per 50 KG. Handel matig. BODEGRAVEN, 1 Dec. Eierenveiling B P.K.V. Aanvoer 4030 kipeieren f.6.t0—6.80 voor wilte, f 6.8J—7.10 voor bruine eieren, kuikeneieren f.4 80—6.60, eendeieren f. 4.50 —4.90 per 100 stuks. Kippenbout 70—80 ct., konijnen f. 1.50 per stuk. HOOFDDORP, 1 Dec. Rogge pl.m. f. 4; Gerst (chevalier); Wlntergerst en Haver pl.m. f.5; Duiveboonen f. 7.50 a f.8; Paar- deboonen en Kanariezaad pl.m. f. 6; Groe ne erwten f.10 a f. 12.50; Vale erwten f.9 a f.10; Geel mosterd f.16 a f.20; Blauw- maanzaad f. 38 a f. 40; Karwijzaad f. 18 a f 20. Alles per 100 K.G. POELDIJK, 1 Dec., bloemenveiling Het Westland. Mont Blanc 1314 ct„ Old Gold 6—7 ct., Buckingham 6 ct., Wilcox 6—12 ct„ Herco 58 ct„ Snow Queen 46 ct., Billandel 4—7 ct., Godfried Riche 6 ct. per bos. HONSELERSDIJK, C.C.W.S. 1 Dec. Herco 7—18 ct., Wilcox 615 ct„ Snow Queen 5—7 ct„ Billandell 6—14 ct.. Louis Germ 17—25 ct., Pres. de Lange 15—19 ct., Jozef 8—16 ct„ Sax Export 17 ct„ Mont Blanc 6—11 ct. per bos; Miss Ca veil 4—6.00, Louis Germ 8—14.00, Sax Export 1116.00, Poly- pheme 8.00 per 100. WOUBRUGGE, 1 Dee Eierveiling. Aan voer 1100 eieren. Prijs kippeneieren f. 6 10 —6 30, kuikeneieren f 4.35—5.30, eenden eieren f. 44.50 per 100 stuks. Boter f 1 46 per K.G. ZEVENHOVEN. 1 Dec. Eierenveiling enz Aantal e|»ren 2263 stuks. H'nneneteren f 5 —7.50 ner 100 stuks; Kaas f.0 16-0 26 ner pond: Kinnen f.0 80 1.00 ner stuk- Konij nen f.1—1.20 ner stuk; Bananen f 0 03— 0.04 per stuk; Sinaasappelen f. 0.04 p. stuk. 8—1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3