DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 2 December 1| UIT DE OMSTREKEN. HAARLEMMERMEER. Auto te water. Op den Spaarnwouderweg raakte de bestuurder van een auto de macht over 'a stuur kwijt, met het gevolg, dat het mo torrijtuig te water reed en bijna geheel In de diepte verdween. De twee Inzitten den slaagden er met veel moeite ln uit de auto te komen. Een hunner bekwam geen letsel, doch de ander moest ln een ziekenhuis worden opgenomen. St. Nicolaasfeest. Naar ons wordt gemeld, berust het ge- irucht, als zou dit jaar vanwege „Gezellig samenzijn" met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden, geen St. Nicolaas- leest worden gehouden, niet op waarheid en zal het traditioneel geworden leest op Maandag 5 Dec. In de Beurs plaats vin den. Voor de honderden kinderen belooft het weder een genotvolle middag te wor den. Een verbetering. Evenals ln Hoofddorp, wordt ook in Zwanenburg nabij Halfweg vanwege het Provinciaal Electrlclteltsbedrljf het boven- grondsche net door een ondergrondschen electrischen kabel vervangen. Hiermede zal een groote verbetering tot stand wor den gebracht. In verband met de klachten over te geringe stroomsterkte op het electrlsch net in de Badhoevebuurt. vernemen we, dat men daaraan tegemoet hoopt te kun nen komen door vergrooting van het ln die omgeving staand transformatorhuisje, met welk werk reeds een begin is ge maakt. Loop der bevolking. Gevestigd: Wilhelmus A. van den Ende, van Haarlem, Houtvaart 50 naar Spie ringweg 205 Steven M. Heus van Am sterdam, Zuiderakerweg 98 naar Sloterweg 166 Jacobus A. Vahlkamp, van Amster dam, Saxenburgerstraat 5 naar Eikenlaan 5 Jacob Heeren, van Amsterdam, Osdor- perweg 490, naar Badhoevelaan 57 Eduard M. Brinkman, van Amsterdam, Pleter Nieuwlandstraat 92 naar IJweg 139 Gljsbert J. L. Benard, van Amsterdam, Warmondstraat 115 naar Nleuwemeerdijk 179 Hendrik J. Wlersema, van Amster dam, Warmondstraat 115, naar Nleuwe meerdijk 178 Christlaan H. Huntelaar, van Amsterdam, Argonautenstraat 2 naar Frledalaan 4 Johannes W. Keijzer, van Diepenveen, Bangels 83 naar Marktplein 34 Antonlus van Ewijk, van Amsterdam Brederodestr. 66 naar Friedalaan 68 Willem Meijer, van Amsterdam, Kromme Mijdrechtstraat 81 hs, naar Kruisweg 1141 Frederik J. Broertjes, van Schinveld, Bouwberg 31, naar Veneperstraat 36 Allda H. Hoogkamer, van Lisse, Wilhel- mlnastraat 5, naar Dr. Heijelaan 16. Vertrokken: Franciscus B. de Jong, van Bennebroekerweg 327, naar Amsterdam, Osdorp 576 Willempje Pater, van Schin- keldijk 272, naar Amsterdam, Celebesstr. 231 Johanna P. van Eek, van Sloterweg 182,naar Amsterdam, Bartholomeus Dlazz- straat 8 huls J Sjoerdje Hultema. van Spie ringweg 247, naar Groningen. Binnendam- sterdiep 64 A Hendricus A. Tim. van Ol menlaan 98, naar Haarlem. Stuijvesant- plein 26 zwart Doris Bakker, van Lijn- derdljk 29, naar Haarlem, Brouwerstraat 55 ELambertus J. Baartman, van LJweg 763, naar Anna Paulowna, van Ewijcksluls p/a. K. Schuiling Dirk Rooks, v. Iepen laan 37, naar Amsterdam, Adm. de Ruyter- weg 293 huis Hendrik G. Huiskens, van Aalsmeerderdijk 598 n. Amsterdam, 1ste Schinkelstraat 271 Johannes Visser, van Aalsmeerdijk 371, naar Aalsmeer, Wete ringstraat 2 Johannes Koelma, van Venneperstraat 44, naar Velsen-IJmulden, President Steinstraat 15 Hendrika J. Verdonk, van Kruisweg 959, naar Elburg, Ellcstraat p/a. D. v. d. Poppe Richardus H. Rijnbeek, van Hillegommerdijk 330, naar Voorburg, Looierslaan 95 Jan E. van Zanten, van Badhoevelaan 151, naar Haar lem, Kleine Houtstraat 56. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje Veronica, d. v, A. van Rooljen en V. Gerritsen Willem Dirk, z. van J S. Breedljk en J, v. Zundert Cor nells Johannes, z, v. G, Appelman en J. M. v. Bentem Maria d. v. K Zoeteman en A. de Jong Johannes, z. v. C. Kroon en M. Biemond Pleter Christlaan, z. v. C. Wilderom en T. Bonkerk Johannes Franciscus z. v. K. Schoorl en C. J. Mei man Gerrit. z. v- R. van Elderen en M. Roos Cornells Marlnus, z. v. G. A, Schalk en M. Schljff. Ondertrouwd: A. M. Haspels 24 j. en M. Speelmans 19 j. B. Nieuwold 36 j. en C. M. Döbben 32 j. J- van Wlrdum 35 j. en P. E. Wortel 29 j, T van Beek 29 j. en E. J, Langereis 20 j. Getrouwd: C. Maarse 22 J. em J, Hoog land 18 j. G. W. Barendregt 27 j. en R- de Boer 24 j. M. Meijer 28 j. en N. Bak ker 26 j. Aan de R.K. St. Anthoniusschool te Nleuwvennep (hoofd mej. H. E. Goede- mansl is tot tijdelijk onderwijzeres be noemd mej. M. M. H. Wellens te Bergen (N.-H.). o HILLEGOM. Ouderavond O. L. S. Dc jaarlljksche ouderavond is gehouden in de Nutszaal, die met bloemen versierd was. De heer ,W v. d. Wal, hoofd der school, sprak over de moeilijkheden der school door de wijziging der leeftijdsgrens waardoor een kweekeling met akte ver valt. De wet Terpstra kost ook een onder wijskracht. Een oplossing zou het zijn als de gemeente oen onderwijskracht aanstelde. Daarover zal met B. en W. geconfereerd worden. Mej. J. G. Vennekool sprak over „School en huis", en eenige schoolversjes zijn ge zongen. Mevr. Velthuys-Wilbrink en de heer C Velthuys zijn als bestuursleden her kozen terwijl dc lieer Steensma gekozen is. De heer Hoogmoed is tot eere-lid be noemd. Ruim f.17 is bijgedragen in de kosten. De heer van der Wal deelde mee dat een schoolcorrespondentie is ingevoerd. Een bewonderaar van dit stelsel heeft een aantal pakketten bloembollen beschikbaar gesteld. De voorzitter der oudercommissic sloot met woorden van waardeering namens de ouders aan het schoolpersoneel. 60-jarig bestaan van 't Nutsdepartement. Het bestuur van het Nut wil het zestig jarig bestaan van het Departement niet zonder meer voorbij laten gaan en ter gelegenheid daarvan een meer dan gewonen feestavond geven. Het tooneel in de zaal zou te klein zijn en niet doelmatig, waarom het bestuur zich tot de leden richt met de vraag om een extra bijdrage om het tooneel te kunnen verbouwen. Postjubileum van den heer Heemskerk. De heer J. Heemskerk, kantoorknecht aan het postkantoor alhier, heeft het feit her dacht. dat hij 25 jaar geleden bij het postbedrijf in dienst trad. 's Morgens is de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van den heer G. Telkamp van huis gehaald en naar het postkantoor gébracht Daar werd de jubilaris toegesproken door den directeur den heer Ranke mede namens do administratie. Hij noemde den heer Heemskerk een plichtsgetrouw ambtenaar met een opgewekt karakter. Namens het gehecle personeel is hem hierop een fraaie notenhouten fauteuil aangeboden, alsmede een bouquet aan mej. Heemskerk. De heer Fijma sprak namens het per- nocl en de heer Walter als collega-kan toorknecht. De heer Heemskerk bedankte voor de gesproken woorden en mede namens zijn vrouw voor de geschenken. Zondag staat hem een huldiging te wachten" van den R.K. Bond van P.T.T. personeel. De a.s. Pluimveetentoonstelling. Naar wij vernemen bestaat er veel be langstelling voor de tentonostelling van konijnen en pluimvee. De incwerking is groot ,vele eereprijzen zijn geschonken, terwijl dc inzendingen de verwachting overtreffen. Zij komen uit het gehee'.e land en zelfs uit Duitschland. Vele vreemde lingen worden verwacht; de vereeniging voor V.V. schonk zelfs een beker. KATWITK. Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschietbanen zullen volgende week wegens het schieten met scherp onveilig zijn: op Dinsdag tot en met Vrijdag van vm. 9 uur tot nm. 2 uur. Eerst als de roode vlaggen zijn inge haald ls het terrein weer veilig. Daadwerkelijke steun aan dc tuinbouw bedrijven - Tevens werkverschaffing. Zooals wij reeds met enkele woorden hebben bericht is door de medewerking van B. en W- een regeling in het leven geroe pen, die beoogt de tuinbouwbedrijven te steunen en tegelijk werk te verschaffen aan bij het arbeidsbureau Ingeschreven arbei ders. Velen zullen zeer gaarne een en an der van bedoelde regeling vernemen. Re denen waarom wij hieromtrent een uit treksel geven van die voorwaarden. Het rijk en de gemeente verleenen aan den tuinbouwer, die daarvoor in aanmer king komt, een bijdrage van 75»/» in de loonen, welke hij betaalt voor het diepdel- ven van zijn land. Onder diepdelven wordt verstaan een extra-bewerking van het land. Eveneens kan een biidrage van 75°/o worden verleend ln de loonen te bepalen voor het baggeren en afsteken van slooten en greppels, mits er sprake ls van extra- werk, dat door de tijdsomstandigheden an ders niet zou geschieden. Aan deze steunverleening zijn de volgen de voorwaarden verbonden: 1. Alleen werklooze hoofden van gezin nen en kostwinners (één uit een gezin), aangewezen na verkregen toestemming van de Inspectie voor de werkverschaffing te Noordwijk, mogen worden tewerkgesteld. 2. Er zal zooveel mogelijk in accoord moeten worden gewerkt, tegen een zooda nig loon, dat bij flink werken gemiddeld f, 0.32 per uur of f15 a f, 16 per week kan worden verdiend. 3. De eventueel nader door B. en W. te stellen voorwaarden zullen in acht moeten worden genomen- 4. Deze regeling is voorloopig van kracht tot en met 31 December 1932. Zij, die meenen voor een bijdrage in aan merking te kunnen komen, gelieven zich ten spoedigste ter Gemeentesecretarie, tusschen 9 en 1 uur te vervoegen, alwaar desgewenscht meerdere inlichtingen wor den verstrekt. Tevens kan men Inlichtingen inwinnen bij de Tuinbouwcommissie die is ingesteld door B en W. Leden van deze commissie zijn de heerenH. Grimbergen, J. v. d. Perk T. Noort, Joh. Meyer met J. A. Collette als secretaris. Wat de trouwlustigen betalen moeten. Een uittreksel uit de legesverordening laat zien wat trouwlustigen hebben te be talen na de wijziging dezer verordening, Wanneer de voltrekking plaats heeft in de trouwzaal: op Zondag of daarmee ge lijkgestelde dagen f.200 Op Dinsdag, Woensdag en Vrijdag vóór 1 uur n.m. f. 10. Op Dinsdag, Woensdag en Vrijdag na 1 uur n.m. f. 20. Op Donderdag vóór 1 uur n.m. f- 30 Op Donderdag na 1 uur n.m. f.40. Wanneer de voltrekking plaats heeft in de Raadzaal: op den Zondag of daar mee gelijkgestelde dagen f.300. Op Dins dag, Woensdag en Vrijdag voor 1 uur f,30; na 1 uur f. 40. Op Donderdag voor 1 uur nm, f. 60 na 1 uur f. 80. Wanneer de vol trekking buiten het gemeentehuis plaats vindt f. 100. Het sub. I en II van in dit artikel genoemde recht is slechts voor de helft verschuldigd door minvermogenden en in het geheel niet door onvermogenden, mits deze personen ten genoege van B. en W. aantoonen, dat zij om gewichtige rede nen. hun huwelijk wenschen te doen plaats hebben op anderen tijd of andere wijze, dan zijn aangewezen voor kostelooze hu welijksvoltrekking en die voltrekking plaats heeft voor n.m. 1 uur ln de Trouwzaal. KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. Alhoewel het er enkele weken geleden uitzag alsof men in het tuinbouw- en bloembollenbedrljf al zeer laat gereed zou zijn met de werkzaamheden en wel voor namelijk door het slechte weer in de maand October, valt zulks ten slotte erg mede, omdat in tegenstelling met October, de maand November al zeer goed weer gaf. Daardoor kon geregeld worden doorge werkt en is men met het planten al zeer ver gevorderd. Sommigen zijn zelfs met 't dekken al gereed. Binnenkort komen de trekkers in actie. Voor de vroegste soorten de Due v. Thol, is den laatsten tijd weinig animo om te trekken. Als regel was dit verliesgevend. Doch ook van de andere variëteiten is, naar algemeen wordt be weerd, aanzienlijk minder voor de trek- kerljen opgeplant dan normaal het geval is. Schijnbaar ls men, gezien de uitkom sten van vorigen winter, bevreesd voor een herhaling van den winter van 1931. Met de tuinbouwproducten ging het den laatsten tijd redelijk goed. Er is althans geen reden tot klagen. Abnormaal lage prijzen worden voor geen enkel product betaald. De voornaamste artikelen, als bloemkool, uien en breekpeen gaan zelfs voor bevredigende prijzen. Zulks kan in den tegenwoordlgen tijd maar zelden wor den gezegd Voor uien was de markt zak kend. doch verwacht wordt dat zulks van tijdelfjken duur zal zijn. De St, Nicolaas- week geeft als regel geen vlugge groen- tenhandel. Vooraanstaande personen op tuinbouw en bloembollengebied bespraken de vraag of, evenals op vele andere plaat sen in de omgeving, het ook hier wensche- lijk zou zijn, een afdeeling op te richten van den Bond van kleine Bloembollen kweekers in Z. Holland. Men kwam, na deze bespreking, echter tot de conclusie, dat de noodzakelijkheid hiervan niet zoo gemakkelijk kon worden aangetoond. Im mers de bedrijven bestaan hier zoo goed als alle uit gemengde bedrijven, tuinbouw- bloembollenteelt. En waar een commissie tot behartiging van de belangen der tuinders, deze steeds heeft bepleit en zulks met succes doet, is het moeilijk aan te nemen dat dezelfde personen, want het zijn ten slotte alle, of bijna alle, dezelfde menschen, nog eens, in andere kwaliteit steun door tewerkstellng van werkloozen enz. zouden verkrijgen. Vandaar dat deze personen geen medewerking kunnen ver leenen tot oprichting van een afdeeling als bovengenoemd. Iedere steun moet ten slotte toch ook weer komen uit de zakken van anderen. Tot ouderlingen in de Geref. Kerk zijn gekozen de heeren J. v. d. Perk (aftr.) en C- A. v. d. Gugten en tot diakenen P. de Vries Pzn. (aftr.) en Joh Korpels- hoek Czn. o LISSE. GEMEENTERAAD. Breedvoerige discussies over het Burgerl. Armbestuur. - Behandeling der begrooting. De Raad der Gemeente kwam in ver gadering bijeen. Alvorens tot behandeling der Gemeentebegrooting over te gaan, werden enkele agendapunten afgehandeld. Allereerst kwam aan de orde behande ling wijziging Schoolartsendienst, welke wijziging inhoudt dat ook de Secretaris als plaatsvervangend lid kan optreden. De vergoeding van reiskosten voor den school arts werd van f. 1000 gebracht op f. 1100. Vervolgens werden verschillende subsi die-aanvragen behandeld. De politieschlet- vereeniging „Wilhelmina" zal geen subsi die ontvangen. De IJsclub zal beschikking hebben over een werkkracht gedurende 25 dagen. De Protestantsche Raadsfractie was hier tegen omdat de kas sterk genoeg is. Wethouder Warmerdam merkte op dat de IJsclub veel kosten heeft gemaakt bij de installatie van de baan. De subsidie werd goedgekeurd, doch alle Protestant sche Raadsleden verklaarden zich ertegen. Het punt subsidie Bljz. Bewaarschool onderwijs werd aangehouden tot de eerst volgende Raadsvergadering, mede in ver band met de stichting van een kleuter school door de Ned. Herv. School. Bij de subsidie Bouwvakcursus (f.40) vroeg de heer C .Sehrama of één leeraar in staat is alle vakken te doceeren. Wethouder Tromp deelde mede dat in hoofdzaak onderwezen wordt in 't bouw- vakteekenen. De subsidie Geitenfokveree- niging werd ondanks protest der Prot. Raadsleden goedgekeurd, eveneens voor de Pluimveevereeniging. De heer Verduyn merkte op dat alle onnoodlge subsidie dient te vervallen. De subsidie voor den Landstorm werd onder voorbehoud goedgekeurd. Bij de vaststelling van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur vroeg de heer J. P Segers het woord. Namens de geheele Protestantsche Raadsfractie sprak hij het volgende: Bij deze post (Burgerlijk Armbestuur) moet lk namens de 5 prot. Raadsleden meedeelen, dat zij deze schrikbarend vin den en dat zij het met de zinsnede: „door dat de middelen van de Kerkelijke Arm besturen uitgeput raken", genomen uit de toelichting van deze post. niet eens kun nen zijn, althans niet wat betreft de kas sen der Diaconieën van de Ned. Herv. Kerk en die der drie Gereformeerde Kerken. Zij beschouwen de ondersteuning hun ner behoeftige Broeders en Zusters als één, der eerste plichten, do:r Jezus zelf hen opgelegd en blijmoedig aanvaard en uit- gevoerd. Op het oogenblik staan de zaken bij de genoemde Diaconiën als volgt: de Ned. Herv. Kerk is ruimschoots bij machte hun meelevende lidmaten naar behoefte te steunen; de drie Gereformeerde Kerken gedogen niet, dat er één van hun armen (behou dens slechts een tweetal Chr. Geref.) zich vervoegt bij het Burgerlijk Armbestuur en zij zijn ten volle besloten deze houding tot het alleruiterste vol te houden. Rijst vanzelf de vraag; „als nu het R.K. Armbestuur óók deze, toch ook voor hen verplichtte, houding eens aannamen, met hoe weinig zou dan het B. A. kunnen rondkomen? Het aantal steunbehoevende onkerke lijke menschen die o.i. alleen objecten mo gen zijn voor het B. A. is in Lisse. Gode zij dank, uiterst gering en het bedrag nu voorgesteld zou zeker tot de helft, zoo niet nog lager, behooren te worden terugge bracht." De voorzitter verklaarde waardeering te hebben voor het standpunt der Protestant sche kerkelijke Armbesturen, doch het be drag blijkt beslist noodig te zijn. De heer Segers: als het Roomsche Arm bestuur dezelfde houding eens aannam, dan zou dit bedrag lang niet zoo hoog zijn. De heer Pijnacker vond het brutaal wat de heer Segers durfde te zeggen over het Roomsche Armebstuur. De secretaris, de heer de Haan, merkte op dat ook enkelen der Geref. Gemeente (kerk ds. Mlnderman) van het B. A. steun genieten; de Geref. Kerk echter (kerk dr. Ruys) staat wel zeer sterk op het standpunt van zélf zorgen voor de armen. De heer Langeveld zeide, dat de kas der R.K. armen totaal uitgeput is. Er wordt een massa geld geofferd, doch het getal armen is zoo groot. De heer Segers: „als er bij ons een te kort is dan komt het er weer!" De heer Noorlandt merkte op, dat de Geref. Kerk voor 90»/o bestaat uit leden die tot de arbeiders behooren. Wij hebben met de interne aangelegenheden van andere kerken niets te maken, doch spr. wees er op dat er eenzijdig geofferd wordt. Er wordt veel meer voor den Eeredienst dan voor de armen gegeven. Gaarne zou hij zien, dat er een conferentie plaats vond tusschen het Armbestuur en de ver schillende geestelijken. De heer C. Sehrama zeide dat ook door leden van andere kerken dan de R.K. Kerk van het Crisis-Comité gaven zijn ontvangen, waarop de heer Segers ant woordde dat het Crisis-Comité geheel bui ter. het Burg. Armbest. staat. De heer Warmerdam betoogde nog, dat van Roomsche zijde gedaan wordt wat kan. Er wordt ook veel aan andere in stellingen gegeven. Spr. neemt echter een royaal standpunt in. Wij moeten waar- de'ering hebben voor elkanders princi- pieele inzichten. Ten slotte werd besloten de post van f. 20.000 voor het Burg. Armbestuur vast te stellen. De begrooting voor het Gas- en Water bedrijf werd met alg. st. aangenomen. Hierna kwam de Gemeente-begrooting aan de orde De heer C. Sehrama is dankbaar voor de eminente leiding van het Dagelij ksch bestuur der Gemeente, dat de nooden der arbeiders van nabij beziet en met gevoel medeleeft. Spr. is daarvoor dankbaar en hoopt dat het Dag. Bestuur lang aan het bewind moge blijven. Spr. heeft toch, naast alle waardeering een drietal opmerkingen: le. over de Rijkssteunregeling; gaarne zag spreker dat het stokpaardje van 2/3 aftrek van de gezinsinkomsten gewijzigd werd en zag de aftrek tot 1/3 geredu ceerd. Wanneer 2/3 wordt afgetrokken werkt dit belemmerend op het werkzoeken, hoewel dit principieel niet goed is, maar dc practijk bewijst dit eenmaal; 2e. zag spr. gaarne dat er iets gedaan werd tot steun voor inwonende zoons, die nu geheel zonder steun zijn; 3e. is spr. dankbaar voor de samen stelling der begrooting voor het bedrag van f. 70.000 voor steun aan werkloozen. Hij besluit met de hoop uit te spreken op blijvend medeleven. De heer Noorlandt sloot zich hierbij aan. Hij vestigde voorts de aandacht op den bouw van goedkoope arbeiderswonin gen. gezien de vele woningen die onbe woonbaar zijn en de groote werkloosheid in de bouwvakken. Ten slotte wees spr. op de hooge huishuren en zag deze gaarne in overeenstemming gebracht met de loo nen. Tevens vestigde hij de aandacht op een mogelijke werkverschaffing, waarbij de heer A. H Sehrama zich aansloot. De voorzitter was erkentelijk voor de waardeerende woorden. De gemaakte opmerkingen hebt- aandacht van het College van B, e?l de volgende Raadsvergadering hm meer te kunnen zeggen. De begrooting werd vervolgens v post behandeld. Over het algemeen», weinig besprekingen gevoerd. dU naamste willen wij echter kort sap weergeven. De heer C. Sehrama zeide daterl gei (en vaak terecht) critiek is oefend op de politie. Hij feliciteerdj Burgemeester, als hoofd der politie] den benoemden chef, die ten volle zijn taak berekend is. De samenir^ tusschen chef en agenten is goed j gemeente-politie goed georganisee wil hij de gratificatie van den brL Rijksveldwacht van f75 weer op hel peil (f.40) terug brengen, aangeziei" diensten weinig meer gevraagd worj De heer Noorlandt heeft waardi voor de organisatie van de politie, spijt het hem, dat de samenwerking schen Rijksveldwacht en Gemeemej er niet op vooruit gaat. De heer Bol staat ten allen tijde voor een iederl en wil daarom de gratificatie op| houden. De heer Segers is het hiel eens. Besloten werd het bedrag op] te handhaven. De heer A. H. Sehrama wijst op 1 dat er te weinig oefeningen wordel houden. Bij de laatste brand bleelq alles geheel ln orde te zijn. De heer Segers had voor de pre bij de laatste brand groot respect meerdere oefeningen zal echter de| dacht worden geschonken. De electrische straatverlichting koi 55 lantaarns in totaal f. 1570, del straatverlichting met 165 lantaarns! f. 7200. De heer Romein vindt gasvef ting volgens deze cijfers veel te dul heer Tromp merkt echter op, dat (f meer gaslantaarns als nachtbra dienst doen dan electrische. De ontloopen elkaar niet veel. De heeren van Kesteren, C. Sci] Langeveld. Noorlandt en A. H. Scl voeren allen het pleit om zoo als mogelijk is met plannen te voor een te stichten Badhuis, gezl reuzen-voordeelige tijd om te bo Breedvoerig wordt de zaak bespi doch een bedrag werd niet op de b ting geplaatst; genoemde heeren 1 echter het volste recht om eens te meeren wat de bouwkosten zullen gen en voorstellen in te dienen, op mededeeling de heeren aan het wer len gaan. De heer Warmerdam zegt, dat ten zien van de werkverschaffing zeer t< spijt geconstateerd moest worden t prestatie der te werk gestelde arb ver beneden alle peil was en sprë lijntrekkerij op groote schaal. Om zh te gaan wordt roekeloos met geld g deld. De heer C. Sehrama meende da alle tewerkgestelden voor hun werk melijk geschikt waren. De heer Noorlandt wees er op 1 in het karakter van werkverschafft gewoon werk verschil ls. De mogelijkheid bestaat echter, i nog iets gedaan wordt. Na rondvraag volgde sluiting dei gadering. Bnrgerlijke Stand. GeborenGerrit, zoon van J. Horsn K. v. Bostelen Gerardus Petrus, van P. J. Warmerdam en A. Zwetsl Dina Johanna Hermina, dochter v A. J. Koot en C. J. E. Kapiteijn. Overleden: Lena Petronella Gouwi wed. van H. Strietman, oud 78 jai Bartholomeus Hugo Raaphorst, oi maand. Ondertrouwd: J. de Rooij en D. Wetering. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. M. J. v. d. Doe: Leeuwarden, naar Heereweg 258 - Kingma, van Arnhem, naar Heerewi Mej. A. M. H. Mulder, van Rotte Heereweg 447 B. Hoogkamer, val legom, naar Stationsweg 58 H. man, van Hillegom naar Heereweg 1 VertrokkenC. v. d. Burg en gezin Leiden J. Kroes, naar Anna-Pau H. M. A. van Alphen. naar Noo kerhout Mej. M. F. M. Richter, Bloemendaal Th. Bakker en eet van Koudekerke. De Bazaar van ..Looft den Heer" opgebracht netto f. 889.09. Thans is vastgesteld dat een b van f. 209.07 vermist wordt, ten ee van den inbraak ten huize van den ningmeester der Prot. Ziekenhuis* ging. De kas dezer Vereeniginz zal deze diefstal geen schade hebben: be drag wordt door den penninvneede het onder voorbehoud teni»gestortl 35. Daarna ging Jaap eens rustig de winkelstraat van het dorp ln om te kijken of ze met alles net zoo goedkoop waren als de bijen. Hij zag een hoeden winkeltje en sloop voorzichtig binnen. De mooiste hooge zijden hoed nam ie weg en toen Ie een klein jong wespje zag loopen deed le den hoed over het diertje en zag Je alleen nog maar een hoogen hoed met twee beentjes er onder uit tippelen. Jaap vond dat zoo'n reusachtig leuk gezicht, dat le hard lachen moest. 36. Een eindje verder zag Jaap den Notaris n Wespen met z'n twee dochters wandelen. De "ot,3rjerj]t j een groote tasch onder z'n arm en was erg vrien a'ja tegen de twee meisjes. Jaap liep stiekum achter hun en greep de tasch van den Notaris vast. Daarna hem een tik op z'n hoed en trok gekke gezlcriter ^{1 de twee meisjes. Die vonden dat zoo leuk dat ze e plezier in hadden.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14