CORRESPONDENTIE. ANEKDOTES. Laat ik beginnen, met aan allen, groot en klein, een gelukkigen St. Nicolaasdag toe te wensciien. We weten allen dat het slechte, moeilijke tijden zijn, dus voor zeer velen zal de Sint niet zijn als vorige jaren, maar niet waar met minder kan men toch ook dankbaar en tevreden zijn. dus allen maar geduldig en vol vertrouwen afwach ten. Ik hoop dan later wel te hooren, hoe iedereen het heeft gehad, de volgende week hoor ik dat natuurlijk nog niet, want de eerstvolgende brieven schrijven jullie al vóór Sint Nicolaas- Er zijn weer eenige nieuwelingen die mij allen welkom zijn, het zijn: Eli Laman, Piet Oostendorp Kobus Vervark, Henk v. den Born, Leni van Hooidonk, Ali Berg man. Wie de brieven toch over de post moet sturen zooals Henk van den Born, kan het regelrecht naar E>en Haag, Van Beuningenstraat 42 zenden. Rietje Pilanen het zoekplaatje behoef je niet aan mij op te sturen, alleen de op lossingen der raadsels. Nelly Wagemans je vertelt mij zeker de volgende week wel wat voor verrassing of je voor je vader had. Krijgt Moppie ook iets met St. Nicolaas. onze hond en poes kregen vroeger ieder een plakje lever worst netjes ingepakt en smulden er van. Rljca Klapwijk als er nu in December prijsraadsels komen, dan moet je maar eens kijken de week daarna staat er dan duidelijk in de kindercourant, wie de boe ken hebben geloot. E>e raadsels die je mij stuurde, hebben er al eens ingestaan. Lilly van der Leeuw, het was erg gezel lig hoor je bezoekje. Je bloemen staan hier zoo mooi bij mij voor het raam. Jikke en Marietje van Akker jullie hebt my heel aardig over het kleine broertje en zusje verteld en ik merk wel dat jullie erg veel ran die kleine peuters houdt, ze kun nen ook zoo lief zijn die kleintjes. Hetty Eekhaf wat een prachtig versierde brief kreeg ik nu van je. twee zulke mooie platen er op geplakt. Hè wat vervelend dat je nog een poos te bed moet blijven, ik hoop erg voor je dat je op Sint Nicolaas weer op mag staan. Marjanna en Marius van den Anker, denkelijk geef ik half December weer prys raadsels. Maandagsmorgens wordt het pak ket brieven per expresse naar mij gezon-. den, zoodat ik het altijd omstreeks 1 uur heb. Jullie brief kwam nu Maandagsmor gens. maar meestal al Zaterdags. Ik vind St. Nicolaas een heel mooie dag. al vier ik het zelf niet meer. Gerard. Dorus Keesje de Geus ja het zUn slechte tijden, dus velen kunnen niet St Nicolaas vieren zooals vroeger maar ik hoop van harte dat de Sint jullie toch een kleinigheidje kan brengen, wacht maar vol vertrouwen af Jannie van Nieuwenhuyze ja als je mij een raadsel stuurt, moet je er meteen de oplossing bij doen. dan bewaar ik dien brief. Johanna van den Berg. o. dus de bewo ners zijn er al hoeveel? en wachten ae nu op de meubels? ik hoop voor je dat die zullen komen. Cornells van Atten, natuurlijk mag je al leen de oplossingen sturen, er zijn veel kinderen die dat doen. Half December ko men er weer Drijsraadsels. dat doe ik altijd tusschen St. Nicaloos en Kerstmis. Conny van Vliet, dan heb je het druk hoor als je met 3 raadselwedstrijden mee doet. Carolientje Verbiest heb je zóóveel op je verlangiyst gezet voor St. Nicolaas. nu dan is er ruime keuze. Ik ":oop dat je grootste wensch de verfdoos wordt vervuld. All van Weerden dat is flink van Jantje, waarom zou men ook bang zijn van Sint Nicolaas die zoo goed is voor de kinderen. Ja stoute kinderen zün wel eens bang van Zwarte Piet met zyn roe. Rika de Graaf heb je kleine Leni ook al een Sint Nicolaaslledje geleerd. Hoop je zoo dat de goede Sint mij ook wat zal bren gen. nu ik zou 't ook erg prettig vinden. Jo Beumer en Jaantje van der Voet het zijn heel aardige anecdotes, ik zal ze zeker eens plaatsen. Dat is erg prettig dat jullie zulke mooie handwerken leert maken op school. Rie Oudshoorn zoo komt St. Nicolaas dezen Woensdag al door het dorp rijden en houdt hij dan een toespraak tegen jul lie. waar gebeurt dat? Koba Kool nu dan zal ik voortaan goed opletten wat ik aan jullie schrijf in de correspondentie Kan je goed tegen een plagerijtje? ik vind plagen aardig en goed. als het maar nooit is om iemand verdriet te doen. Neli Vijlbrief heb jij ook al zoo'n mooi kussen gemaakt, ik begrijp dat je moeder er blij mee was- Als je een aardige anec dote hebt. mag je die gerust sturen. Tiny VliegentharX wat scheelde er aan, waarom ben je een heele week niet naar school geweest? Ik vond juist heel gezellig, dat je mij nu eens alles over thuis vertel de, over de menschen en kinderen en die ren. Wat is dat toch slim hè van die post duiven. ik heb er dikwijls aardige staaltjes van gehoord. Waar ergens in Oegstgeest woon je? vindt >e het er 100 porties fijner (een grappige uitdrukking van je) dan in Leiden. Robbert en Geertje van Ommering, ik begrijp het heel best hoor. waarom ik de vorige week de brieven niet heb gekregen. Heel prettig dat de juffrouw jullie brief altijd wil meenemen, dan kost het geen postregel. Hendrina de Ren je vriendin mag gerust meedoen, als ae bij haar thuis het „Leidsch Dagblad" lezen. Stientje Griffioen, zoo, was je naar een verjaarspartijtje- Ja dat spelletje weet ik wel, erg leuk. Corry v. d. Kerkhof, neen ik vier niet bepaald Sint Nicolaas om verschillende redenen, die ik hier niet kan uitleggen, maar ik ben toch wel heel blij als de Sint mij niet geheel vergeet. Jan Koevoet, nu dat zal groot feest zijn, als Sint Nicolaas zelf bij jullie thuis komt. Francina de Wit, al een paar maal wat lekkers in je schoen gevonden?, had je die dus al bytijds klaar gezet? Adé Pool, dat dacht ik ook wel dat je daar geen zin in zou hebben om zóóveel brieven te beantwoorden, Laat jij dat maar aan de raadseltante over, dat is be ter hoor. Jan de Lange, het spyt mjj voor jou, maar dat raadsel heeft er al eens inge staan. Marietje Laterveer, wat een heerlijke maand December voor je, met al die feest dagen, naar welk van al die feesten ver lang je nu het meeste? Marie van der Mey, heb je feestjes op school en op de zang ter eere van de St. Nicolaas, veel plezier hoor. Neen ik vier geen feest. Trientje van der Valk, alweer een kiek m je brief, deze keer met je 2 zusjes en oudste broertje. Zijn jullie dus met 5 kin deren thuis? en ben jy de oudste van het vyftal? Wat ben je yverig aan het breien. Ans en Rietje Vollenga, ik vind het heerlijk voor allen die Sint Nicolaas vie ren, dat het feest in aantocht is Corrie Holleman, ik hoop dat je wensch een schoolbord, vervuld zal worden en je dan voortaan gezellig schooltje kan gaan spelen met je broertje en je zusje. Jo en Tieleman van der Linden, het heeft hier ook veel en hard gewaaid, niets prettig. Neen ik kan niet fietsen, dat heb ik nooit mogen leeren. Hebben jullie al lebei een fiets? Corrie Rosdorff, half December hoop ik prijsraadsels te geven, eerst moet de Sint Nicolaasdrukte voor de jeugd voorbij zijn. Hennie en Gerard Dabroek, ik hoop dat Hennie weer beter is als ze dit leest. Zoo ben je jarig geweest, nog wel gefeliciteerd hoor. Wie wil, mag tot 16 jaar meedoen. Daar zie ik dat jullie allebei in November jarig bent geweest, nu dan beiden gefeli citeerd. Tootje Verboog, dat is toch zeker al lang geleden dat L. v. W. meedeed, hoe oud is ze nu? Annie Balder us, was je zoo druk bezig voor St. Nicolaas, dan begryp ik dat je niet lang kon schrijven Leentje de Rot, ik zal eens zien of ik je raadsel kan plaatsen, want er moeten niet steeds raadsels van eigen namen worden opgegeven, dat wordt wat een tonig. Ploon de Kort, was de poes een heele week weg, en was ze niet mager, waar zou ze gezeten hebben? misschien ergens by ongeluk opgesloten? Wy hebben vroeger wel eens een egeltje gehad, dat kwam ge woon in huis loopen. Aardig dat je zoo aan het handwerken bent. Dirkje Hopman, en Adrie van Nood, beiden hartelyk bedankt voor de goede duidelyke kiek, ik vind het prettig om die te hebben, jullie doen zoo trouw mee, en als jullie my dan later eens komt be zoeken, kan ik zien of het portret goed lykt. Jannie en Frans de Water, de meeste van de raadsels, die je nu stuurde hebben er al eens ingestaan. Krijn Haasnoot, zeg je, dat er nog „een hoop raadsels" van jou by my liggen, ik geloof het niet, ik zal ze dan wel tegenko men in mijn voorraad als ik ga zoeken, misschien een paar, maar ik denk niet een heele hoop. Ingezonden door Johan, Hend Nellie Mulder. Luitenant tegen een recruut, di gelid staat en opeens erg niest: „Z je hebt 20 jaar al volop den tij om te niezen, waarom doe je dat terwijl je in het gelid staat." Ingezonden door Nico, Celia Hans Kret. „Zeg hoe is het eerste gedeelte examen afgeloopen?" „Slecht, vrees ik. Maar de eer vragen, die heb ik direct kunnen woorden." „Zoo en hoe waren die vragen?" „Ja, ze vroegen mijn naam, plaats en leeftijd." Ingezonden door Stientje Oriff Voorzorgsmaatregel. „Zie je, Fransje", zegt Tante, ik gaap, dan houd ik altijd de ti de mond, begrijp je waarom of doe?" Fransje: „Ja zeker, Tante, o anders bang bent, dat u uw tan verliezen". Ingezonden door drietal de Moeder: .Jantje je mag de korst je brood niet laten liggen. Later misschien nog eens heel blij als je hebt oin te efen". Jantje: „Nou dan is het net ik ze nou bewaar". Anje de Gelder, ik woon erg den Haag, ik woon hier vlak bij de jes en Zorgvliet dat is alles zoo ik heb hier o zooveel goede vrie kennissen. Worden de kraag e chetjes voor je jurk mooi. aardig die zelf maakt. Lena en Willie Schilp, ik hoop, poppewieg zal komen, schrijf mij ter maar eens. Vindt je de kerst- de prettigste vacantle? ja er zijn feestdagen, echt prettige dagen huiseltjken kring. Betsy en Lyda Phillipo, hè wa lend voor L. om op bed te moeten H wensch je van harte beterscha maar gauw op hoor. Jammer nu het St. Nicolaasfeest, of mag dat vierd worden? Jan, Eempien en Jopie Wassena is hier ook afschuwelijk veel weest, niets prettig, ik hoop dat klaar is met stormen- Ik begrijp da dan niet buiten mag loopen, da- open vlakte zou die kleine omve Adriana Struik, brengt de Sint zóóveel? nu dan hoop ik voor jou dit jaar ook zoo zal zijn. Agnes L. Planje, ik heb gezien operette veel succes heelt gehad heel vol was. Ja iederen winter fc vele nieuwelingen bij, dan heb ik v werk dan 's zomers. Johanna Tegelaar en Joke Kou is wel prettig een tuintje dat Burcht grenst en dat je door ee er op mag gaan. Dat herinner ik mijne jeugd, dat ik wel ergens ging, waar dat ook zoo was. Ge jullie trouw bij elkaar komen om verrassingen en werkjes voor Sint te maken. Arie en Jan de Graaff, en nu t" jullie beiden nog, denkt maar I want dat verdienen jullie na die gewoon aardige brieven en ver- keurig hebben jullie dat alles ui die portretten van Sint Nicolaas En wat wenschen jullie mij v toe. Maar dat zal ik heusch niet krijgen, dat weet ik heel goed. m bedoeling is goed, daar ben ik v tuigd. Ik hoop dat de Sint jullie vergeten- Er worden mij nu steeds raad- zonden met eigen namen van nichtjes en neefjes, dat zou te worden, als ik die telkens plaa stuurt mij die maar niet meer v' Nogmaals wensch ik allen ce» vroolijk Sint Nicolaasfeest. Mej. A. KOOPMANS VAN B Den Haag, van Beuningens

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 16