„EXCELSIOR" UITVOERING DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 November 1932 noorden H&- n UIT DE OMSTREKEN. riinsaterwoude. De werkloosheid. aalsmeer. hillegom V raa liet «Sint Nicolaas! noordwttk. tm de Geref. Kerk voor de «houden collecte bracht op de SoUDE-wetering. [ej, C. Penning de Vries v Is overleden mej. C. Penning .Vosseberg, die reeds vanaf de van het Wit-Gele-Kruis in het dezer nuttige instelling zitting ■had, waarvan enkele jaren als "ise. Wegens haar groote ver- Dp dit terrein, zal haar nage- i bij velen nog lang in herinne- pen. Zij ruste in vrede deze gemeente neemt de werk. J loe. Nov. stonden als werkzoekend in- 10 personen n.l. 1 timmerman, tarbeider en 8 landarbeiders WADDINXVEEN. ote VERANDERINGEN IN DE GEMEENTE. Igenheid tot werkverschaffing. Jhoort nog al eens zeggen: wie in laren Waddinxveen niet heeft te- m. kent het niet meer. Inderdaad, Igenaanleg, straatuitbreiding en van zeer veel nieuwe huizen en gebouwen, nieuwe spoorbouw, lelt deze industrie-gemeente een (rerandering ondergaan, jranderingen, die de laatste maan stand zijn gekomen en de eerst- j jaren nog voltooid zullen wor- jrtreffen echter alles! Ten behoeve belangrijke verbreeding van de Iin het hart der gemeente vlak l Raadhuis, zijn door de provincie in dertigtal huizen aangekocht en ien maal het smalle Jaagpad was, [li breede verkeersweg geworden lig zal de Hooge Waddinxveensche de Gouwe moeten verdwijnen, its te maken voor een hefbrug, Jtij vernamen van 30 meter hoog. penwerk wordt nu met kracht ter ■nomen. Gelukkig in dezen tijd van kerkloosheid fernamen dat begin December a.s. de provincie weer een onderdeel i groote werk publiek zal worden :ed, omschreven als volgt: „het :an een viaduct van gewapend be- ii de Oostzijde van de Gouwe te tveen, toegang gevende tot de maken hefbrug over de Gouwe, riemende werken". aantal werkloozen neemt ook in Ueente toe; daarom mogen wij wel Iluk spreken, dat dit groote werk ordt uitgevoerd. eenen te weten dat B. en W. niet n en alles in het werk stellen om mogelijk flinke werkkrachten uit gemeente bij dit werk geplaatst |gen. 't Is te hopen, dat het ge- stuur daarin mag slagen! I Vergadering der IJsclub. pel „de Unie" heeft onder voorzit- J van den heer Dort Kroon de ijs- rgaderd. De resultaten van het af- i jaar werden gememoreerd, de l der vorige vergadering goedge- 1 het jaarverslag voorgelezen- ipoedig na de opening van den i baan op 11 Februari de dooi in- rekening en verantwoording van «lingmeester werden nagezien door en A. Versloot en C. Kroon. Dank saldo en een banksaldo overtrof- ontvangsten de groote uitgaven. Dtrolecommissie 1933 werden be de heeren H. den Boon, M. Heij- G. G. J. van der Zwaard. De F. van Es en W. Buitelaar werden uursleden herkozen, terwijl door loeming van den heer van der in de vacature Caspers werd voor in voorstel van den heer H. den n dezen winter niet te snel bijzon- kon maken, werd aangenomen. Verkeersongeval. •jarige H. van der L. werd toen hij ag op de Noordkade achter een ndaan kwam door een motorrijder «en. De jongen bekwam ernstige ronden aan beenen en hand. Dr. beende de eerste hulp. de Geref. Kerk zijn als dubbel- eplaatst voor ouderling: de heeren Berg, Berghoef, M. J. Brommer, der Heiden, Ketting en Rijswijk, uiaken de heeren A. Boonstoppel 'an der Loo. WOUBRUGGE Burgerlijke stand. "h- Alida Maria Johanna, d. van PPers en N. Bik Cornells Johan- *an J. a. Baak en M. E. van der 'eden: Janna van Tol, echtgenoote M van der Nagel 39 J. De Burgerwacht. 'er leiding van den commandant, rj Tonus van Leiden, kwamen de Burgerwacht ln eerste vergade- u De burgemeester, de heer "f Hosang sprak bij deze gelegen- Rut' openingswoord, er op wij- dat een Burgerwacht dan alleen bestaan heeft wanneer zij is aan het wettelijk gezag en aameraadschap betracht. !Ïhwerd 111 het veilinggebouw de ,S*'enlng gehouden. L fjdeicommandant ls aangewezen w- Buntsma. o— ZWAMMERDAM Te water geraakt. Pd».Paard schrok van een voor- pit p utü. geraakte de brandstolfen- rie d- H. alhier met paard en Pik straJ?' 'n de diepe sloot langs Set aan c" Met veel moeite ge- 1 op omwonenden oaanl en wagen droge te brengen Vrel U- ec"'er verloren gegaan De eer,;!m ?.r behalve met een nat lichte verwondingen af. Opening der Winkelweek. In hotel „De III Kolommen" is de win kelweek officieel geopend, waarbij talrijke belangstellenden tegenwoordig waren o.m het dagelijksch bestuur der gemeente, het bestuur der Middenstandsvereenigtng het winkelweekcomité en vele anderen. Aller eerst is gesproken door den voorzitter der Middenstandsvereeniging. den heer J. v. d. Zwaard Pzn., die allen het welkom toeriep en in het bijzonder den burgemeester, die bereid was bevonden de winkelweek te openen de wethouders en den gemeente secretaris- Dan sprak hij van den durf. om in deze drukkende tijden een winkelweek te organiseeren waarbij het bestuur zich geheel heeft laten leiden door de gedach te, dat juist de middenstand in tijden van pialaise en crisis niet bij de pakken mag neerzitten, doch met alle ten dienste staande energie aan moet toonen, dat hij den drang der tijden verstaat, door die we gen te benutten welke mede kunnen lei den tot een mogelijk herstel. Consument en afnemer, beide moeten er van door drongen worden, dat de wederzijdsche be langen het beste worden gediend door de erkenning van het bestaansrecht der mid- denstandsgroepen. Dan sprak de burgemeester, die o.m ge waagde van een goede gedachte der Mid denstandsvereeniging om het eenmaal op gevatte werk jaarlijks voort te zetten Spr. wees er op. dat zoowel binnens- als bui tensland met stijgend succes winkelweken worden georganiseerd, een bewijs, dat ze allerwege als te voorzien in een behoefte worden aangemerkt. Ook in deze gemeente is de belangstelling voor de winkelweek zeer groot. Van veel nut noemde spr het, dat de winkelweek uitgaat en gedragen wordt door particulier initiatief, 't Ver heugde spr., dat ondanks de moeilijke tij den deze winkelweek weer tot stand is ge komen, waaruit een krachtige wil blijkt. Spr. hoopte, dat de moeilijke tijd spoedig voor een betere zou plaats maken, daar toe krachtig geholpen door den midden stand, welken spr. ook met deze derde Jaarlijksche winkelweek veel succes toe- wenschte. Het weer werkte op dezen eersten dag en vooral des avonds niet mee aan een druk bezoek in het dorp. Des avonds wa ren door wind en regen slechts weinig menschen op straat zoodat het zeer stil was. Intusschen kan geconstateerd worden dat meerdere winkels een uitstekende In druk maken met hun goed verzorgde éta lages en extra verlichting. Ook de toren is gedurende de winkelweek des avonds ver licht, wat vooral in de verte een mooien aanblik oplevert- HAARLEMMERMEER. Mislukte markten. Zijn de aanvoeren op de zomer- en winterpaardenmarkten in de laatste ja ren wel heel sterk verminderd en van zoo weinig beteekenls geworden, dat er aan het marktwezen van deze gemeente alle levendigheid schijnt weggenomen te zijn, niet de weekmarkten blijkt het ook telkens al even treurig gesteld te zijn. Voorwaar een kenmerkend verschijn sel; paarden- en veemarkten waar aan voer en handel geheel ontbreken en nog wel in een groote gemeente, waar het paard nog lang niet door motorische krachtwerktuigen is verdrongen en nog in getale van meer dan 3000 wordt aange troffen en waar de grootte en de toe stand van den veestapel nog zeer gunstig is te noemen. Ernstige botsing. Gisteren kwam op den Hoofdweg te Nleuwvennep een Ford, bestuurd door den heer V. uit Wassenaar, in botsing met een vrachtauto van de firma J. en A., waar- med men een erf kwam afrijden. De schok was zoo hevig, dat de vrachtauto in de wegsloot terecht kwam en het voorste ge deelte van de Ford in elkaar werd ge drukt. Beide bestuurders kwamen met den schrik vrij. De politie werd met het ge beurde in kennis gesteld. Zwervend aangetroffen. Te Vijfhuizen werd gisteravond een meisje, de 9-jarige C. W. uit Haarlem, zwervend aangetroffen. Ze was zonder voorkennis de ouderlijke woning ontloo- pen en „op stap" gegaan. Door den zorg van de politie werd de kleine weder naar hare ouders in Haar lem teruggebracht. Arin verbrand. Gisteren had de echtgenoote van den heer B. aan den Sloterweg alhier, bij het opsteken van een kachel het ongeluk een ketel met kokend water om te stooten. met het gevolg, dat zij den inhoud over een harer armen kreeg, waardoor deze met ernstige brandwonden werd over dekt. De vrouw moest in een ziekenhuis onder geneeskundige behandeling worden gesteld; Eerste Wlnterlezing. Voor de Ned. Herv. Jongei. Vereen, alhier trad als spreker voor de eerste winterlezlng op, ds. L. Vroeg ln de Weli uit Wilnis. Het kerkgebouw was voor deze gelegenheid flink bozet. Velen waren ook van elders opgekomen om den jongen spreker, die zich reeds door zijne in net vorige jaar gehouden lezing, een goeden naam heeft verworven, te hooren Ds Vroeg in de Weij hield een boeiende rede over liet onderwerp: .,De bevindelijke strooming in onze kerk" welk onderwerp op duide lijke en bevattelijke wijze werd uiteen gezet en van het begin tot het einde met groote aandacht werd gevolgd Kerkelijke verkiezingen. Donderdag 24 Nov. a.s. 's avonds van -3U tot 9 uur zal in de Consistorie der Nod Herv. Kerk alhier, de verkiezing plaats hebben van 5 leden van het Kies college Aftredend en herkiesbaar zijn de heeren P. Hoogenboom, D. Hoogcndoorn Jan/.n en G. Hoosbeek Sr., tenvlll moet worden voorzien in de vacature G Pijnse van der Aa, die vorig laar reeds voor zijn herbenoemingbedankte en van C. Goebol, wegens diens verkiezing tot ouderling. Brand. Gistermiddag omstreeks 5 uur ontstond te Hoofddorp brand in een woonwagen be hoorenden bij het aan den Hoofdweg in uitvoering zijnde werk voor den bouw van een aanlegsteiger. Wijl zich niemand meer op het werk bevond en de wagen ge sloten was, werd de brandweer gewaar schuwd, die met de autospuit het vuur spoedig meester was. Een gedeelte van den wagen, waarin eenig meubilair en een brandende kachel stonden en het maal werd gebruikt, brandde geheel uit. De oorzaak moet vermoedelijk worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat een stoel, waarover kleeren waren gehan gen. tegen den kachel ls gevallen. De gehcele wasch ontvreemd Bij een bewoner van den IJweg heeft men 's nachts de geheele wasch ont vreemd, die buiten over een lijn hing te drogen. Een goede les voor de huismoeders om niet te vergeten, dat de wasch 's avonds wordt binnengehaald. F. A. J. Heemskerk Alhier is overleden ln den ouderdom van 76 jaar de heer F. A. J. Heemskerk, oud gemeente-opzichter en oud-raadslid. De overledene was bouwkundige van beroep en behoorde tot een der opzichters van de afdeeling Hillegom van den Nederlandschen Protestanten Bond. Vrijdag a.s heeft de begrafenis plaats op de Algemeene Begraafplaats alhier A.-R. Kiesvereeniging. Deze kiesvereeniging heeft een algemeene vergadering gehouden, die bijzonder goed bezocht was. De voorzitter de heer G. Troost deelde in de openingstoespraak mee, dat twintig nieuwe leden toegetreden waren, zijnde uit verschillende kerkelijke richtingen. Gedurende de vergadering tra den nog eenige nieuwe leden toe De heer R A. den Oude heeft gesproken over het socialisme en het verschil daarvan met de S.D.A.P. De rijkdom van de A.R. be ginselen voor behoud der ware democratie is aangetoond Vragen van de heeren Tamsina en Vermeer zijn beantwoord. Na de vergadering is de te voeren propaganda onderling besproken. KATWITK AAN DEN RIJN. Zaterdagmiddag te 2.15 uur vangen in het Parochiehuis de winteroefeningen der Katwijksche burgerwacht aan- CHR. ZANGVER. KATWIJK AAN ZEE Direct. .TAN COUVEE, Alkmaar Acc. Gebrs. HERMANS, Leiden D. V. op Donderdag 24 november a.i. van „ATHALIA" Oratorium van MENDELSSOHlf-BARTHOLDT Solisten: HF.LE.NE LUDOLPH Sopraan 691 JO IMSIJNK, Alt In de Oude Kerk (Boulevard) Aanvang 7.45. Deuren open 7.15 uur. Toegang (Tekstboekje) 50 et 's avonds a.U. kerkgebouw. KATWITK AAN ZEE. DE HEER P. MEERBURG t Een gToot Verlies. Alhier is gisteravond in den ouderdom van ruim 72 Jaar. na een ziekte van eenige maanden, overleden de heer P. Meerburg, reeder en haringhandelaar, geboren 25 April 1860. Met hem ls een man van grooten een voud en bescheidenheid heengegaan, wiens naam in de geheele gemeente met eere werd genoemd. In reederskringen was hij een bekende figuur. Na eerst met zijn broer, den heer F. E. Meerburg, het ree- derijschap te hebben uitgeoefend, stond hU, na het terugtrekken van zijn broer uit de zakenwereld in 1911, alleen aan het hoofd van de reederij en den haringhandel. Sinds enkele jaren is zijn groot bedrijf in een naamlooze vennootschap omgezet, waarvan zijn oudste zoon onlangs direc teur is geworden. In 1917 werd hij. na het bedanken van den heer Nic. Parlevliet, voorzitter van de Reederijvereeniging ..de Vuurbaak", welke functie hij tot heden bekleedde. In deze vereeniging werden zijn leiding en zijn adviezen op hoogen prijs gesteld. Ook heeft de overledene een tijdlang deel uit gemaakt van het Hoofdbestuur van de Reederijvereeniging van de Nederlandsche Haiingvisscherij. Eveneens zat hij in het bestuur van het Visscheryfonds. Steeds had het onderwijs, vooral op visscherij- gebled. zijn levendige belangstelling; de heer Meerburg was dan ook 17 jaar voor zitter en in totaal 30 jaren bestuurslid der Visscherijschool. Tot verleden jaar was hij lid van de Kamer van Koophandel te Leiden Jarenlang was de overledene lid van den Gemeenteraad en trad meermalen als tijdelijk wethouder op. Bij de gemeente raadsverkiezingen van 1931 bedankte hij om voor een nieuwe zittingsperiode in aanmerking te komen. In de Ned. Herv Gemeente bekleedde de heer Meerburg tot nu toe de waardigheid van kerkvoogd. Hij leefde met het leven van anderen mee en steeds verheugde het hem. als hij hoorde dat het hen goed gine. Hoewel den laatsten tijd ernstig ziek ziinde. kon ziln werkzame geest niet stilzitten en or zijn ziekenkamer hield de heer Meerbure zich voortdurend met den gang van zaken on de hoogte Niet alleen voor zijn kinderen maar ook voor het maatseMoneWk leven is ziin hepneaan een groot verlies! De beerafenis zal alhiPr Vrijdagmiddag a.s. te 2 uur plaats vinden op de Alg. Begraafplaats. JUBILEUMAVOND VAN DEN NED. CHR, BOUWVAKARBEIDERSBOND. Het derde lustrum feestelijk herdacht! Vele leden waren in de Gemeentezaal aanwezig om bet derde lustrum van de afd. Katwijk van bovengenoemden Bond op bescheiden wijze te herdenken. Nadat de voorzitter de heer P. Guyt had laten zingen Ps. 68 10 en voorgegaan was in gebed, las hij een gedeelte uit Lucas 16 waarna hij een openingswoord sprak. Het bestuur heeft gemeend aldus spr. dat dit 15-jarig jubileum, al is het dan ook op bescheiden schaal, in feestvergade- ring mag herdacht worden. Hij was ver blijd, dat zoo velen aan den oproep gehoor hadden gegeven, in 't bijzonder de heer O. Moll uit Utrecht, lid van het Centraal- bestuur en vertegenwoordiger van dit dis trict. Eveneens verwelkomde hij de ver tegenwoordigers van andere organisaties, vereenigd in den Chr. Besturenbond, als het bestuur van de T.B.C.-vereeniging hier ter plaatse. Wij allen hebben denzelfden strijd te voeren, met dezelfde mo3ilijkheden te kampen Wij moeten in deze benarde tijden op elkaar kunnen rekenen, dit is noodig in tijden, waarin de strijd tegen de Chr. sociale beweging steeds feller en scherper wordt. Spr. wees op de mede werking van het Centraal bestuur voor dezen avond en sprak daarover zijn dank uit en stond stil bij do noodzakelijkheid van het georganiseerd zijn, daar het individueel onmogelijk is om recht en ge rechtigheid te zoeken. Met weemoed her dacht hij de leden, die in den loop der jaren het tijdelijke hebben verwisseld met het eeuwige. Nog dit jaar hebben wij een vriend naar zijn laatste rustplaats helpen dragen. Er zijn leden, die door de tijds omstandigheden gedwongen zijn hun levens onderhoud op zee te verdienen; wij hopen, dat zij allen na behouden teelt weer spoe dig in ons midden mogen terugkeeren. Het is dan voor ons allen een mijlpaal in ons leven, waarop staat geschreven: „Sta stil en denk". Laat ons allen het middel der vakbeweging aangrijpen en vasthouden door elkander te steunen en le sterken, ons opofferingen te leeren getroosten en elkaar te dienen. Dit kan en moet de vak beweging zijn. Reeds 15 jaar is ons daar voor de gelegenheid geschonken. Om Gods wil moeten wij streven naar Recht en Gerechtigheid. De heer P. Plokker, secr. van de afd. bracht het jaarverslag uit en gaf een kort historisch overzicht van het afgeloopen 15-jarig afdeelingsleven. Het was een veelbewogen tijd, toen de afdeeling het levenslicht zag. De geheele wereld stond in oorlogsvlam, wat mede bracht schaarschte en dure levensmiddelen. De bouwvakarbeiders in Katwijk schenen toen voor de organisatie rijp, want in een korten tijd telde de afd. een kleine 100 leden. Het loon van een timmerman was toen 25 ct. per uur, waarbij een werktiid gold van 11 12 uur per dag. Men trachte contact te krijgen met de plaatselijk patroons om een arbeidsovereenkomst af te sluiten. Adressen aan den Raad en aan B. en W. werden verzonden inzake dis tributie van levensmiddelen. In April 1919 werd de Katwijksche Chr. Besturenbond opgericht, waar ook onze afdeeling haar werkzaam aandeel in had. Op de leden vergadering van 5 November 1918 werd de mogelijkheid besproken om te komen tot oprichting van een verbruikscoöperatie. Door enkele leden werd deze zaaK aan gepakt met het resultaat van de oprichting van de coöperatie, welke tot nu toe nog van zoo'n groote beteekenis is voor de arbeidende klasse. Geheel het afdeelings leven stond in het teeken van groote actie met stijging van het aantal leden. Het jaar 1920 ging het, evenals fn geheel Neder land, in snel afdalende lijn. In 1922 telde de afdeeling nog 58 leden. Het ging echter steeds nog bergafwaarts, zóó zelfs dat in November 1928 het ledental tot 15 was teruggeloopen. Hier scheen echter het keerpunt gekomen; in Maart 1929 telde de afdeeling weer 60 leden. Wat het laatste jaarverslag betreft, er kwam 124 ingekomen stukken cn 106 stukken werden verzonden. Door het bedanken van den heer W. Ouwe- band had een bestuursverandering plaats die werd aangevuld door den heer W. v. d. Luljt. Ingeschreven werden over deze vcrslagsperiode 13 leden en afgevoerd 16. Op 31 October j.l. waren ingeschreven 150 leden, het vorige iaar 153 leden. Vermel- dingswaard is. dat er 3 leden zijn, welke vanaf de oprichting vóór 15 jaar, gedurende het geheele bestaan lid zijn geweest, n.l. D. Blok, L. C. Blok en J. C. Ippel. Een woord van hulde komt aan deze drie mannen toe Aan de heeren P. H. de Jong en C. Vooijs, die resp. 131/2 jaar en 13 jaar lid zijn, werd ook een apart woord van dank gewijd. Een woord van waar deering werd gebracht aan den heer P. Guyt, den voorzitter, die jarenlang een bestuursfunctie waargenomen had. Nadat verslag nog veel bijzonders vermeld had. eindigde het met den wensch, dat Gods zegen op onzen «arbeid moge rusten. De heer J. Hou waart bracht zijn verslag als penningmeester uit, waaruit bleek, dat de financiën in goeden staat verkeerden. De heer Moll lueld .lierop een rede over: „De taak der Chr. arbeiders in de Maat schappij". Spr. behandelde eerst het esn en ander uit het leven van de afdeeling uit de eerste 5 jaar van haar bestaan, vervolgens wat er in het tweede en derde lustrum gepas seerd is Vervolgens gaf spr. de voordeelen op van de vakorganisatie en gaf daarna een definitie van het woord ..maatschappij". In den breede werd medegedeeld hoe de verhouding is van den arbeider ten op zichte van de maatschappij en tegenover God. Spr. gaf een uitvoerige beschrijving van een arbeidersgezin uit den tijd van omstreeks 1870; hoe er toen in krotten werd gewoond, de ondervoeding tengevolge van het schamele loon met de verplichte winkelnering, de lange arbeidsduur, geringe ontwikkeling met tot slot de drankmisère. Daartegenover beschreef hij den toestand van heden van den arbeider: welke een hemelsbreed verschil! Hieruit is wel ge bleken. wat organisatie vermag. Spr. haalde nog even aan liet stakingsrecht. Hij gaf daarover zijn ineening te kennen en dat het dan alleen mag toegepast worden in het uiterste geval als er geen andere maatregelen meer te treffen zijn Spr. wees op de gevaren van het ongeloof het socia lisme, 1 iberalisme, communisme, fase sme en nationalisme. Spr. spoorde tenslotte aan om voorwaarts te gaan met God. De voor zitter dankte den spreker namens de ge heele vergadering voor zijn uitgesproken rede De heer A. v. d. Heiiden bracht de felicitaties over van den Chr. Bestu renbond. De heer B. v. d. Bent deed dat eveneens namens de T.B.C.-vereeniging uit Zoo n Carata-cotlrelEen ilccon Orange JO, -eau Je cologne en twee «rukken Orange d Or- seep. Of omgekeerd. Een fleurig en geurig gesckenk. En een lice) ..fijn gescLenkt Dit j jaar n gesel Iienk 684 de Vakbeweging. De rest van den avond werd met pianospel van den heer J Sosef en met voordrachten gezellig doorgebracht, waaronder wij noemen: ,,Een onverwacht bezoek met goede gevolgen"; ..De burger wacht van Knippelveen" en ,,Een artistiek klaverblad". Intusschen werd door eenige dames de thee rondgediend. De lieer Guyt eindigde deze gezellige bijeenkomst met een slotwoord. Hij her dacht nog eens daarin het aanwezige lid Ippel, vooral les wat hij voor de afdeeling gedaan had en voor .,De Verpleging" ge- daan heeft. Hij bracht dank aan allen die medegewerkt hadden aan het slagen van dezen .avond. Nadat gezongen was Ps. 1.18. sloot de lieer Moll dezen goed ge slaagden avond met dankgebed. Het bouwen van de Herv. School voor het Centraal 7de leerjaar is gegund aan den laagsten inschrijver den heer M. v. d. Plas. Door de politie is aangehouden alhier J. v. D„ woonachtig aan de Dunne Bier kade te Den Haag. dte nog ln het Algem. Politieblad voor straf vermeld stond. P. H. uit de 3de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat uit de benzinetank van zijn auto, die ln een garage in de Voorstraat stond. 20 liter benzine is ontvreemd. Door de politie ls alhier aangehouden I. L. uit Leiden, die in deze gemeente liep te bedelen. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Bijeenkomst van Kleinkweekers. Alhier vergaderde in café „De Zwaan" de afd. Noordwijk van de groep Zuld-Hoi- landsche Kleinkweekers, waarbij de op komst zeer goed was. De voorzitter, de heer L. A. Vink, opende met een welkomst woord deze bijeenkomst, welke hoofdza kelijk is belegd naar aanleiding van de vergadering van voorzitters, gehouden te Oegstgeest, op welke vergadering tevens 't hoofdbestuur is gekozen, hetwelk bestaat uit de heeren P v. d. Nouland (Voor hout), L. A. Vink (Noordwijk), A. J. Bekker (Voorhout) C. Cardol (Hillegom), J. v, d. Geest (Sassenheim), M. Braun (NoorawlJ- kerhout), A. ln 'tVeld (Rijnsburg) en J. Hoogenstraten (Wassenaar), terwijl mr. De Milly te Leiden zich gratis beschikbaar heeft gesteld als rechtskundige voor den bond. Na lezing der notulen, welke onder dank werden vastgesteld, deelde de voor zitter mede, dat op de kringvergadering den afgevaardigden een enquête is ter hand gesteld om deze door de leden te doen invullen om het Hoofdbestuur de noodlgc gegevens te verstrekken, hoe de toestand der kleine kweekers thans isvan deze gegevens zal een statistiek worden aangelegd om met vaststaande gegevens de belangen der kleinkweekers te kunnen behartigen. Deze zijn hoog noodig, omdat nog niet alle burgemeesters uit de desbe treffende gemeenten sympathiek staan tegenover het ingediende steunplan. Dit steunplan heeft intusschen na een ge houden vergadering van burgemeesters een kleine wijziging ondergaan, welke binnen kort den leden wel kenbaar zal worden ge maakt. Om sDoed achter deze zaak te zetten vergaderen a! de 14 afd. dezen avond en de voorzitter drong er met klem op aan. dat allen de enquête zouden inle veren en dit te doen, zoover dit nog niet is geschiedt uiterlijk Dinsdagavond vóAr zeven uur bij den secretaris, den heer B. Braun. In de voorgaande vergadering was reeds medegedeeld het onderhoud der be- stuurs-afgevaardigden met B. en W„ waar was besproken, dat voor enkelen directe hulp noodig was, waarop de raad was gegeven dat deze gevallen dan direct maar bij het gemeente-bestuur moesten worden kenbaar gemaakt, waaraan door het be stuur bereids ls voldaan, In de rondvraag werd nog in besoreking gebracht de door den heer v. d. Nouland geuitte bewering ln de oprichtingsverga dering, dat het in dezen abnormalen tijd niet zoo gemakkelijk was iemand failliet te doen verklaren, zoodat men ln het al gemeen voor dit dreigende spook niet zoo nang behoefde te zijn. Met deze bewering was men het niet eens. omdat de feiten dit logenstraffen. Van bestuurszijde werd dienaaneaande ongemerkt, dat de heer v. d. Nouland aan deze bpwerlng had toege voegd, als het betrof alléén nieuwe schuld ontstaan door de crisis-omstandigheden. Na enkele besprekingen werd het bestuur opgedragen deze kwestie bii het Hoofd bestuur aanhangig te maken en 't advies van den rechtskundige aan de leden ken baar te willen maken! Waar geen verdere besoreklngen in de rondvraag naar voren gebracht, sloot de voorzitter hierna onder dank voor de goede opkomst deze bijeen komst. 3-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7