LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 23 Novemb; PARLEMENTAIR OVERZICHT LAND- EN TUINBOUW. ASPIRIN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. TWEEDE KAMER. STEUN AAN FRUIT- EN GROENTE-VERBOUWERS De Kamer is allereerst voortgegaan met de behandeling van het wetsontwerp in zake het verleenen van steun ten behoeve van fruit- en warmoezery.gewassen. Nadat nog eenige sprekers (de heeren Hiemstra. Blerema, Kersten, K ter Laan, Oud. Braat) over het ontwerp het woord hadden gevoerd, waarbij eenige van hen op ruimer steun aandrongen, omdat zy een totaal bedrag van 5 mllUoen, ln de stukken genoemd, te laag vonden, en waarby ook werd aangedrongen op een re geling voor de boomkweekers ln Boskoop, heeft Minister Verschuur het ontwerp ver dedigd. De Minister heeft de noodzakelykheid van het voorgestelde ontwerp nog eens uit eengezet met een verwyzing naar den grooten nood .die in tuln'oouw-kringen be staat ln verband vooral ook met het ver minderen van den export. De oorzaken van den nood wegnemen kunnen wy niet; wy kunnen alleen de gevolgen van den nood eenlgszlns wegnemen. Op het advies, om hoogere Invoerrechten te heffen van groen ten en fruit,verklaarde de Minister niet te kunnen ingaan; die Invoer ls trouwens zeer beperkt. Naar de uitbreiding van den tuinbouw ln het buitenland ls de Minister bereid een onderzoek in te stellen, even als naar de vraag, of aangemoedigd kan worden het zich vestigen van tuinders ln den Wlerlngermeer-polder. De voorgestelde regeling kan natuuriyk als een eerste stap worden beschouwd; als de omstandighe den zich niet wyzlgen, zal ook voor een volgend jaar wel een regeling getroffen moeten worden. De bepaling, dat slechts steun wordt verleend voor geveilde pro ducten. ls noodzakeiyk om te voorkomen, dat er maar op los zal worden geprodu ceerd, omdat er toch tegemoetkoming wordt verleend. Ten aanzien van verschil lende onderdeelen der regeling, en van het plan van uitvoering, heeft de Minister nog nadere Inlichtingen gegeven, met name ook wat betreft het vaststellen van den richtprijs. Hy kwam op tegen den wedloop tusschen verschillende afgevaardigden, om een zoo hoog mogelijk bedrag te noemen, en handhaafde het door hem genoemde cyfer van 5 millloen,( doch als dit voorloo- plg onvoldoende mocht blijken, zou de Re geering wel weer den weg naar de Kamer weten te vinden. De ln te stellen commis sie van Advies zal zoo veelzydlg mogeiyk worden samengesteld. De Minister ontkennend dat Hij met zUn wetsontwerp te laat was gekomen deed tenslotte de toezegging, dat ook een steunregeling voor de boomkweekers zal worden Ingediend. Het ontwerp daartoe ls in bewerking. Nadat eenige sprekers hadden gerepli ceerd, werd de eerste motie-Duys (het niet stellen van een maximum van 5 millloen) met 51 tegen 34 stemmen verworpen Er vóór stemden de sociaal-democraten, de vryzinnlg-democraten de staatkundig-ge reformeerden. de plattelander Braat en de communist wynkoop. De tweede motie- Duys (om ook nlet-gevellde groenten in de regeling op te nemen) werd ook verwor pen. maar precies op het kantje af, name- lljk met 44/43 stemmen. Hiervoor stemden, behalve de zoo-even genoemden, ook nog de liberalen. Een amendement-wynkoop, om als maxi mum niet 5 millloen gulden te stellen, maar 25 millloen, werd met 83/2 stemmen verworpen. Alleen de heeren Wijnkoop en Braat stemden er voor En: daarna werd het wetsontwerp zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. VERHOOGING VAN INVOERRECHTEN. Hierna is nog even begonnen met het (gewyzlgde) wetsontwerp tot tUdelyke hef fing van opcenten op de invoerrechten en op den bieraccyns. Alleen de heer IJzerman heeft er over gesproken en het ontwerp bestreden. Het ontwerp moge nu een zuiver fiscaal ka rakter hebben gekregen, omdat het alleen betrekking heeft op in het buitenland ge maakte producten ook daartegen had de afgevaardigde bezwaren, en vooral, omdat er aan vastgekopoeld zit een verhooging van den sulkeracciins. die 10 millloen meer zal heffen aan indirecte belastingen. Welnu: daarom zullen de sociaal-democraten ook stemmen tegen dit gewyzigde wetsontwerp. AVONDVERGADERING. BEGROOTING VAN DEFENSIE. In de avondvergadering is een aanvang gemaakt met de behandeling der Defensie- begrooting. De eerste spreker, de heer Van Rappard zei al aanstonds van de bezuiniging: „Het is heel erg, maar het had nog veel erger kunnen zynl" Met een bloedend hart zou de afgevaardigde zich neerleggen bij de ■bezuiniging op het materieel, omdat het nu eenmaal niet anders kan. maar tegen de op de infanterie voorgestelde bezuini gingen en vereenvoudigingen, vooral wat de opleiding betreft, had hy zeer ernstige bezwaren, evenals tegen de vermindering van het beroepskader. De afgevaardigde trachtte aan te toonen. dat in het nieuwe stelsel de mobilisatie niet voldoende ver zekerd en gewaarborgd zal zyn. Hy begreep niet, hoe de Minister op zoo optimistischen toon over de voorgestelde reorganisatie kon spreken; de afgevaardigde achtte de waar de van het hoofdwapen ernstig aangetast. Maar: hy verklaarde nog niet tegen de begroo- tlng te zullen stemmen, hy sprak de hoop uit. dat de Minister zyn sombere gedach ten zou kunnen verdrijven. Niettemin bleek hy een ernstig tegen stander van de reorganisatie by de Infan terie en hy vroeg hoe de Minister de offi cieren en de onder-officieren zal uitkiezen, die ontslagen moeten worden. Hy stelde in het licht dat de liberalen nog steeds op het standpunt staan van: een klein maar góed-uitgerust leger. Ook onze Volkenbonds verplichtingen wiizen in die richting: op de Ontwanenings-Conferentie is eveneens het onderhouden van een zekere weer macht algemeen na^vummen Aan een in ternationaal oolitie-leger zal Nederland zyn deel moeten biidraeen. En eindeiyk betoogde de heer Van Rappard, dat ook ome vloot in geen enkel opzicht mag wor- VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Heb een ingesloten tuin. Al de planten, die er in worden geplant gaan dood. Ook de pereboomen krijgen dorre takken. Wat kan hieraan gedaan worden? W. F. L. te L. Antwoord: Vermoedeiyk zal uw tuin grond gebrek hebben aan versche lucht en wordt daardoor zuur. De planten gaan dan kwynen. U verhelpt dit het beste door den grond nu twee steek los te spitten. Niet alleen kan de lucht er dan beter in dringen, maar ook gaat het overtollige water weg. Wanneer alles is omgewerkt, strooi dan per 10 vierk. Meter 3 kilo ge- bluschte kalk over de oppervlakte en werk deze kalk met de schop of hark flink in. Doe een en ander voor den winter, dus nu. Meld later het resultaat eens. Heesters en vaste planten doet u goed tydelljk op te nemen en later weer te planten. De tuin krijgt toch wel zon? Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". UITVOERREGELING VOOR BOTER NAAR DUITSCHLAND. Contingenteeringsbesluit afgekondigd. By Kon. besluit is thans ook boter ge bracht onder de regeling van den uitvoer naar Duitschland. Met ingang van een nader te bepalen datum zal dus de uitvoer van boter naar Duitschland slechts zyn toegestaan, indien de exporteur beschikt over certificaten, verstrekt vanwege den minister van Eco nomische zaken en Arbeid. RECLAME. Wat een vies weer en daarbij die verkoudheid! Neen, zoo gaat het niet langer! Liever naar huls - en direct Uitsluitend verkrijgbaar in de oran jc-band- buisjes van 20 tabletten nu tl. —.70 en oranjezakjes van 2 tabletten h II. —.10. 658 den verzwakt. De internationale toestand in het Oosten is zoo dat met alles reke ning moet worden gehouden. De afgevaar digde vroeg uitstel van het besluit, om de werf te Hellevoetsluis op te heffen In een kort speechje is mej. Westerman opgekomen tegen de achterstelling van dienstplichtigen bij allerlei benoemingen; de Regeering dient daartegen te doen wat mogeiyk is. Generaal Duymaer van Twist heeft in denzelfden geest gesproken als de heer v. Rappard. Eigenhjk nog sterker. Want de generaal achtte de grens der toelaatbare bezuiniging reeds ver overschreden. Naar verhouding is op geen enkele begrooting zoo bezuinigd, als op Defensie. De afge vaardigde becyferde, dat in 10 jaar tyds 41 millioen gulden op de militaire begrooting is bezuinigd en ditr vond hy veel te veel. Vooral, omdat de bezuinigingen op de weer macht nooit meer worden hersteld: wat hier weg is. is verloren. Toch vroeg de af gevaardigde de toezegging dat zoodra het mogelijk is herstel zal plaats heb ben. Hy vreesde dat de marine door te weinig aanbouw, in ernstige ongelegenheid zal raken. Maar vooral ontwikkelde hy al lerlei bezwaren tegen de voorgenomen re organisatie in de vredes-samenstelling van het leger en tegen de afvloeiing van een belangrUk deel van het kader. Hy vroeg den Min'iscter. om op de inkrimping van het beroepskader terug te komen en de be zuiniging langs anderen weg te vinden. De heer Duymaer van Twist heeft ten slotte ook nog eens op de bekende gron den de eenzijdige ontwapening bestreden, die echter door den sociaal Van Zadelhof! op de eveneens bekende gronden werd ver dedigd. In het verdere debat heeft ook de heer Tilanus, evenals vorige sprekers, velerlei bezwaren doen hooren tegen de voorge stelde reorganisatie en in het byzonder tegen de bezuinigingen by de artillerie. Hy vroeg den Minister deze terug te nemen. Waarop de heer de Visser een communis tische speech tegen de begrooting en tegen de weermacht hield: de heer Bakker be toogde dat het vooroefenings-instituut niet aan de verwachtingen heeft beant woord en tenslotte ook de heer van Dyk ernstige waarschuwingen tot den Minister richtte in verband met de veranderingen in de organisatie der infanterie. Hy wees er bovendien op. dat het officiers-korps met zorg is vervuld ten aanzien van de promotie. Hier werd het debat afgebroken EERSTE KAMER. HUISVESTING HOF VAN JUSTITIE. De Eerste Kamer heeft gisteravond een korte byeenkomst gehouden, waarin de heeren Lohman, Anema, van Lanschot, van Embden en Mendels het woord voer den over het wetsontwerp tot het verlee nen van een renteloos voorschot ten be hoeve van een verbeterde hulsvesting van het Permanente Hof van Internationale Justitie. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de wenschelijkheid der veranderde huisvesting nog eens in het licht gesteld. Ook in Genève is men van die wensche- lykheid overtuigd De Kamer biyft echter vry in haar beslissing Het ontwerp is zonder hoofdeiyke stem- ming aangenomen. HAGENAAR. ALPHEN. Van de trap gevallen. Een bewoonster van de Toussaintkade had het ongeval van de trap te vallen. De juffrouw kwam zóó ongelukkig terecht, dat zy een been brak en terstond naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. Een woonwagen in huurkoop. Het huurkoopsysteem schynt zich steeds meer tot iedere tak van handel uit te breiden, zoodat wy gisteren zelfs vernamen van een woonwagen, die voor den prys van f. 2400 in huurkoop was verkocht. Dat men met deze wijze van zaken doen dikwyis minder prettige onaangenaamheden moet ondervinden, bleek dezer dagen wel den verkooper van den woonwagen. Deze, die den waven had verkocht voor den prys van f. 2400, had tot nu toe van den bewo ner slechts in mindering van dezen koop prijs ontvangen het bedrag van f. 146. Bo vendien kwam de verkooper. zekere W„ uit Zwolle, tot de minder prettige ontdekking dat de woonwagenbewoner den wagen had verlaten en inmiddels met zyn gezin in een woonschuit zijn intrek had genomen, terwiil hij den waven bii een landbouwer achterliet, aan wien hij f.2 per week voor staanveld verschuldigd was. Goede raad was duur voor onzen verkooper. Na ten slotte het. nog verschuldigde staangeld aan den landbouwer te hebben voldaan, werd óe wagen vry gegeven en door den ver kooper met een kraanwagen naar het station vervoerd, vanwaar de bewuste wagen per sooor naar den door den ver kooper gevonden nieuwen kooper zal wor den getransporteerd. Door de postduivenvereeniging „De Gevleugelde Vrienden" zal in de maand Januari haar iaarlijksche tentoonstelling worden gehouden. Onze plaatsgenoot, de heer P Zwaan Fr., die werd herbenoemd tot diaken der Ned Herv. Kerk Julianastraat en deze functie vele iaren heeft vervuld, heeft thans als zoodanig voor zyn benoeming bedankt. Door den landbouwer J. v. d. A., in den Hoorn, werd bii de Dolitie aanvifte ge daan van het feit. dat gisteren tijdens het z e. verweiden van eenige koeien van het eene oerceel weiland „nr Tiet andere, een der dierpn lanes den Rijksstraatweg werd aangereden door een vrachtauto bestuurd door J. van Z. uit Den Haag. Het beest dat twee nonten hrak. moest onmiddelliik worden afgemaakt. Het oneeval werd ver- oorrgakt. doordat de kn® rdntsoiine voor de auto kwam Omtrent de schade zal ver- moedelyk een regeling worden getroffen. ALKEMADE. 12!/i-JARIG AMBTSJUBILEUM VAN BURGEMEESTER VOSTERS. Groote belangstelling. Onder groote belangstelling heeft de Burgemeester dezer gemeente gisteren den dag zyner 12'/:-jarige ambtsvervulling als Burgemeester dezer gemeente herdacht. Van talryke gebouwen wapperde de vader- landsche driekleur. Des middags te twee uur werd de jubi laris met zijne echtgenoote en de kinde ren in een plechtige raadvergadering, waarin tevens al het personeel der ge meente tegenwoordig was. gehuldigd. De Burgemeester werd welkom geheeten door den loco-burgemeester, wethouder De Jong, die den jubilaris huldigde wegens zijn groote verdiensten voor de gemeente. Spr. gaf een overzicht van de belangrijke werken, die onder het bestuur van den burgemeester tot stand zyn gekomen en noemde daarby verschillende openbare werken, scholenbouw en de oprichting van de stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten". Ten slotte sprak den wet houder d'i wensch uit, dat het den burge meester gegeven mocht zyn nog lange jaren zyn groote werkkracht aan de be langen van de gemeente te wyden, en dat de geest van samenwerking tusschen Burgemeester Raad en ambtenaren in de zelfde mate als in de voorbye jaren be stendigd zal mogen worden. Als stoffelijk bewys van waardeering bood de wethou der namens de leden van den raad en het gemeentepersoneel een gouden hor loge met dito ketting aan. Vervolgens was het woord aan den Secretaris, den heer W. A. van Harteveid, die namens allen, die in dienst van de gemeénte zyn, den Burgemeester huldigde als een humaan chef. die zelf voor zijn benoeming tot burgemeester ook ambte naar geweest zijnde ook weet wat een goed ambtenaar beteekent. Uw taak als Burgemeester, aldus spr., is in de afge- loopen jaren niet gemakkelijk geweest, doch wanneer het gold de belangen van de gemeente, dan stond U altyd klaar om deze op de bekende voortvarende wyze te behartigen. Vervolgens wendde spr. zich tot Mevrouw Vostcrs om ook haar van harte met dit jubileum geluk te wenschen. Spr. eindigde met den vurlgen wensch uit te spreken, dat de moeililke tyden, welke zoo zware lasten op de schouders van den Burgemeester leggen, spoedig tot het ver leden zullen mogen behooren en dat de Burgemeester nog vele jaren de gemeente zal mogen blijven besturen. Hierna was het woord aan den heer N. Samsom te Alphen aan den Ryn, die onder een harteiyk woord van geluk- wensch het door zijne firma vervaardigde album aanbood, hetwelk het geschenk van den Raad en de ambtenaren begeleidde. Vervolgens was het woord aan verschil lende leden van den Raad. Allereerst sprak de heer C. Bontje, die den Burgemeester dank bracht voor de vele goede raadgevingen, die hy in zyn kwaliteit van voorzitter van het Burger lijk Armbestuur van den jubilaris had ontvangen. De heer J. N. Los sprak den wensch uit. dat de jubilaris nog 12'Ajaar onder Gods Zegen zyn beste krachten aan de belangen van de gemeente zou mogen wyden De heer G. H. Rotteveel wees er op. dat de Burgemeester in de afgeloopen jaren tyden van voor- zoowel als van tegenspoed heeft medegemaakt. Al werpt de tegenwoordige crisis een schaduw op de feestviering van heden. spr. wil toch gaarne medewerken om den Burgemeester te huldigen wegens zyn vele verdiensten. Spr. hoopt, dat nog eenmaal de tyd zal komen, dat de Burgemeester onder gun- I stige omstandigheden de gemeente zal be sturen. De heer J. P. Heemskerk wees er op dat er onder het groote publiek nog zoo velen zijn, die meenen, dat het ambt van Burgemeester een gemakkelyke en benijdenswaardige positie is. Spr. heeft echter in de jaren, dat hy lid van den Raad uitmaakt wel anders ondervonden. Spr. wenschte den Burgemeester nog veel werkkracht en ambitie toe, opdat hij zijn moeiiyk ambt nog lange Jaren met succes zal kunnen blyven vervullen. Wanneer de heer J. Verwey, die ver volgens aan het woord kwam, een blik werpt op de publieke tribune, waar de Burgemeester met zUn gezin heeft plaats genomen, dan voelt hy zich gedrongen een woord van hulde te spreken tot den Burgemeester als vader van een gezin. Spr. hoopt, dat de Burgemeester van zyn ge zin nog vele vreugden zal ondervinden en tevens, dat hy in de toekomstige periode een goed Burgemeester zal zyn. De heer Van Dooren roemt de blymoedigheid van den jubilaris, waardoor het hem mogelyk is om zyn zware taak met opgewektheid van geest te blyven vervullen. Ten slotte spraken de heeren De Koning en Riet broek, die den Burgemeester dank brach ten voor den steun, die hy hen op sociaal gebied heeft verleend. Dan was het woord aan den jubilaris, die allereerst dank bracht aan God. die hem de kracht heeft gegeven, om te kunnen doen, hetgeen hy in de afgeloopen jaren heeft kunnen verrichten. Dan bracht de Burgemeester dank aan den Raad. aan het College van B. en W. en aan den Secre taris voor de aangename samenwerking gedurende deze reeks van jaren. Dank bracht spr. ook aan de ambtenaren en de werklieden voor de door hen betoonde yver. Spr. is zeer dankbaar voor het ca deau, hetwelk hem is aangeboden. Dit horloge zal spr. dagelyks dragen en het zal voor hem een symbool van den tyd zyn. Van den tyd om te handelen en in te grypen en ten slotte van den tyd om te gaan, wanneer hem eenmaal de krachten zullen komen te ontbreken om nog aan het bestuur deel te hebben. Byzonderen dank bracht de Burgemeester nog aan de firma Samsom, met welke firma de ge meente reeds lange jaren aangename re laties onderhoudt en ten slotte aan allen, die aan het welslagen van dezen dag heb ben medegewerkt. Door wethouder De Jong werd hierna onder een woord van dank de vergadering gesloten. Hierna nam de receptie een aanvang, van welke gelegenheid de besturen van verschillende corporaties en instellingen, alsmede een zeer groot aantal ingezetenen gebruik maakten, om den Burgemeester te complimenteeren. Na afloop van deze receptie werd de Burgemeester nog gehuldigd door Burge meester Bakhuizen van Leimuiden, na mens de stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten", door Burgemeester Mr. Slob van Haarlemmermeer namens den kring van Burgemeesters en door Burge meester Kastelein van Aalsmeer als Col lega van een naburige gemeente. Hiermede was het officieele gedeelte van den dag besloten. In de avonduren brachten de muziek korpsen van Roelofarendsveen en Nieuwe- Wetering onder groote belangstelling van de zyde van het publiek nog een serenade. Een schat van bloemen mocht de jubilaris gedurende den dag ontvangen, terwijl in den vorm van telegrammen en kaartjes vele felicitaties binnen kwamen. BODEGRAVEN. Kerkelijke verkiezingen. Tot ouderlingen der Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren G. Kramer, A. Smaling en J. de Jong; tot diaken de heeren G. Batelaan en A. Koning. HAZERSWOUDE Kerkelijke verkiezingen. Door de kerkeraad der Gereformeerde Kerk zyn wegens periodieke aftreding van de heeren P. Slootweg ouderling en C. de Gelder als diaken, candidaat gesteld de heeren B. van Wleringen en Jac. Bol als ouderling, en voor diaken de heeren W. van Aalst Czn. en IJ. de Bruyn. Uit deze candidaten zal de gemeente een keuze hebben te doen. Op 1 Dec. a.s. zal van voormiddag 9 tot 10 uur aan de Ziekenbarak gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting. Met dankbaarheid maakte ds. Kiehl Zondag van den kansel bekend, dat by de gehouden dankstond voor liet Gewas, voor de diaconie was gecollecteerd de som van ruim f. 130. De langs de huizen gehouden collecte voor de samenwerkende Zendingscorpe- ratie, heeft opgebracht de som van ruim f. 230. Van den arbeider J. M. v. Dyke alhier is een nieuw rywiel uit een houtloods ver wisseld voor een oude fiets. HEDEN: Endegeest: Tentoonstel ling v,- - werk, 7—8Ve uur nam. Nutszaal: Spir. Ver. mevr. AlblesRu tel. 8.15 uur] Prediker, Prop.-avond C. J, i 12 la, 8 uur nam. Stadszaal. Openb. verg. spr i Noordhoff. 8 uur nam. KOUDEKERK Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van H. de Jong en A. van Bostelen; Aaltje Klazina, d. van W. Th. Moerman en P. C. Kuiper; Am- brosius, z. van A. W. M. Odd en G. J. Bontenbal. Ned. Herv. Kerk. Tot gemachtigden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren A. Mieog en L. Vonk. Herstemming vindt plaats tusschen de heeren J. Bly- leven en J. D. Corts hedenavond in de consistoriekamer der kerk. Outspanningslokaal Werkloozen. Voor de jonge werkloozen in onze ge meente is er gelegenheid een viertal dagen per week in het lokaal achter de Geref. Kerk zich onledig te houden met het lezen van dag- en weekbladen en andere lectuur. Ook kan van enkele spelen gebruik worden gemaakt, terwyl 's morgens en 's middags gratis een kop koffie of thee zal worden verstrekt. De bedoeling is om beurten gebruik te maken van bovengenoemd lokaal en van de koorzaal der Ned Herv. Kerk. Reeds werd deze gelegenheid geopend met een kort en gepast woord van den Burgemeester. Vrije Evang. Gem.: 8 uur nam. Donderdag. Leger des Heils (Hooigracht j menkomst te 71/; uur nam. Nutszaal: Ver. tot Bev. der Spr. de heer W. de Bruiin, 81. Prediker. Spr. ds. S. van Dorp. Stadszaal: Residentie-orkest. nist Wladimir Horowitz. 8 uur i Katwijk aan Zee: Oude Kerk: (jj „Excelsior" 7% uur n.m. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd. 81 „Bankroof". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. CUv-Taster Honri®mmstr. 8 „Tweeërlei gedaante". Zaterdag n.m. 2 uur Zondag en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. 8 a „Bergen in vlammen". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 a dag n m 2 uur en 4 uur 30 Trtsunn-Theütcr Breestraat 8 n „Blonde Venus". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 a dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond- nacht- en Zondagsdi apotheken wordt van Maandag 31 met Zondag 27 Nov. a.s. waai| door apotheek: C. B. Duyster, N. telefoon 523. Onze dorpsgenoot, de heer C is benoemd tot tijdelijk onderwij de Chr. School te Stellendam. De netto-opbrengst van de ping gehouden door de Vrouwen: ging „De liefde sticht" bedraagt 1 LEIDERDORP Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van C Relgeest en M. W. Keyzer. Ondertrouwd: H. van Hest, jm. en E, H. Vis, jd. 24 jaar- Ontwikkelingscursussen werkln Zooals wy vernemen van de Co voor Jeugdige werkloozen zyn er in geling eenige wijzigingen aangetaa wel deze. dat niet alleen werklooi neden 24 jaar, doch ook werkloozen dien leeftijd aan de ontwikkelings-t sen kunnen deelnemen. De Zendingscollecte der Nei Gemeente bracht f. 277.50 op. In de gehouden vergaderin manslidmaten in de Geref. Kerk, ouderlingen gekozen de heeren G- L. van der Sijs. Tot diaken o A. Mol. Voor de zending is in de Gen gecollecteerd, de som van f. 163.8 LEIMUIDEN. IJsclub „Nut en Vermaak". De IJsclub Nut en Vermaak hick voorzitterschap van den heer J- zijn alg. ledenvergadering in Sneeboer. De voorzitter opende de goee vergadering met den wensch dat winter weer eens wat ijssport zou De notulen van de vorige vers' werden onveranderd vastgesteld- Uit het verslag van den penmnS' bleek, dat er een batig slot f. 195.33. De aftredende bestuursleden, "c K. Stigter, G. C. Charlet en J. werden inet algemeene stemmen I» De gratis verloting waaraan deelnam had een vlot verloop, de voorzitter de vergadering slow- Toenemende werkloosheid- Alhier staan als werkzoekend 59 pJ ingeschreven ni. 1 opperman. 1 til cvctl 11.1. 1 man, 52 landarbeiders, 2 schilders. j makers. Tot onderwijzeres aan de R alhier werd benoemd mej- A. m* uit Gorinchem. NIEUWVEEN Geslaagde ouderavond. Alhier werd in de O. L Sch ouderavond gehouden. Na afha»? het zakelyke gedeelte hield de n Graaf, hoofd der O. L. School koop, een buitengewoon yi lezing over het vogelleven m koopsche Plas. Met groote r" men zijn boeiend betoog. Beide armpjes gebroken- Het ruim 2-jarig kind van K J. den zolder en kwam in een welke in de val over haar hee kleine brak beide armpjes. Alhier is in een daartoe gadering in de bestuurskamer Evangelisatiegebouw een Cbruw,^ nenvereenlging opgericht me' f lijk 9 leden. Zy, die zich niglng wenschen aan te sluiten- allen tijde harteiyk welkom «1» Mej. Kroon, kweekellnge 333 ,_J School alhier is benoemm|„hoo!' onderwyzeres aan de O. L. °cu dam (hoofd de heer Jonker)-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6