LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 Noveml UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Opbrengst oogstcollectcn. Met betrekking tot de ln de Ned. Her vormde Kerk te Hoofddorp by gelegen heid van het dankuur voor het gewas ge houden collecte, werd ons medegedeeld, dat de opbrengst met eenlge nagekomen giften tot ruim f.600 ls gestegen. Bij den voor hetzelfde doel ln het kerk gebouw „Maranatha" aan den Aalsmeer- derweg gehouden dankstond, bracht de collecte f. 160 op. Met moeite gered. Langs den GeniedUk ls gisteren een on geluk gebeurd, dat aan een wielrijder, den 25-jarlgen G. S„ bijna het leven heeft ge kost Terwijl hij zich had begeven op het voor het verkeer veel te smalle pad, waar van door vele personen ter bekorting van hun weg gebruik gemaakt wordt en met groote vaart vooreen passeerend wielrijder wilde uitwijken, kwam hij ln een van de in den graskant aanwezige geulen terecht, waardoor hij onderstboven sloeg en eenlge meters verder ln het water terecht kwam. De andere wielrijder, een 60-Jarlg man, die het geroep om hulp hoorde en er zich direct heen begaf, slaagde er niet dan met groote moeite ln den Jongen man uit zijn levensgevaarlijke positie te bevrijden. Na ondanks veel pijn, een woning be reikt te hebben en van droge kleeren te zijn voorzien, werd hij door den zorg van de bewoners per auto naar zijn woning gebracht alwaar de ontboden geneesheer een beenkneuzing constateerde en zijn toestand overigens bevredigend achtte. Waarneming predikambt. In verband met de langdurige onge steldheid van den heer J. Kroon, Evange list bij de Ned. Hervormde Kerk aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, heeft de commissie voor Evangelisatie ln overleg met den Kerkeraad besloten ln de waar neming van het predikambt aldaar tijde lijk te voorzien. De heer van Glnkel, godsdienstonderwij zer te Amstelveen, heeft zich bereid ver klaard gedurende eenige maanden in „Maranatha" alhier des Zondags een preekbeurt te vervullen en verder eens per week voor het houden van catechisatie enz. over te komen. HILLEGOM. Margarine-verstrekking. Aan ongeveer 160 werkloozen zijn bonnen voor goedkoope margarine uitgereikt. De bon geelt bij betaling van 11 cent recht op een half pond onvermengde margarine. Besloten is, na overleg, om niet de Arbeids beurs met de afgifte der margarine te belasten, maar dit over te laten aan de kruideniers. Voorioopig is de regeling zóó, dat elke week bij toerbeurt een winkelier wordt aangewezen, watr legen afgifte van een bon en 11 cent een half pond margarine is te bekomen. Brandstoffen-uitreiking. De uitreiking van bonnen aan werkloozen voor brandstoffen is geregeld in overleg met de brandstof enhande'arcn E ke ban is goed voor f. 1 brandstoffen. De hande'aren vergoeden de kosten der bonnen. Als de brandstoffen afgehaald worden, bespaard men zich 20 cent. Kosten ontwikkelingscursussen. De commissie voor de werkverschaffing heeft cnrsus en voor jeugdige werkloozen georganiseerd met verschi'lende leeraren. De cursussen zijn aangevangen B. en W. konden zich met de rene'ing volkomen ver eenigen Wat de financiën betreft, stellen zij voor in 1932 f. 350 en voor 1933 f. 1000 te voteeren. Lecningen Electricitcitsbedrijf. Voor uitbreiding en versterking der kabel netten van het bedrijf moet een geidjee ing van f. 10Ü.C00 gesloten worden. Hierdoor wordt de vroeger gegarandeerde f 500 0 0 overschreden, waarom nu voorgeste'd wtrdt dat de gemeenten Hi legom, Lisse en Sas- senlieim de garantie veriioogen lot I 630 003. Opheffing onbcwoonbaarvcrklaring. Op 23 Deoember 1930 is de woning Bethlehemslaan no 6 onbewoonbaar ver klaard. Inmiddels is het huis verbeterd en in bewoonbaren staat gebracht. Daarom adviseerde de Gezondheidscommissie het besluit op te heffen. B. en W. stellen nu ook voor dit raadsbesluit tn te trekken. Een boomplantdag. Het nut van boomp'antdagen wordt door het college van B. en W. ingezien, het vertrouwt, dat de raads'eden er ook zoo overdenken. De be ang t lling der kindoren voor boomen en planten zal stellig bevor derd worden, wat een der beste wapens is in den strijd tegen de vernielzucht der jeugd. Bovendien is het gewenscht het geringe en afnemende aantal boomen uit te breiden. Het ligt in de bedoeling de boomen te laten planten langs de Pnstoorslaan door kinderen der hoogste klassen van alle lagere en u 1 o.-scholen. De kosten zijn ge raamd op f. 800. Schoolartsendienst. De vergaderingen der Commissie van beheer van den schoolartsendienst zijn her haaldelijk onvoltallig. Om dit euvel voor een gedeelte tc ondervangen wordt voor gesteld door de commissie om plaats vervangende leden aan te wijzen. Wensche- lijk zou zijn secretarissen te benoemen. B. en W. kunnen zich hiermee vereenigen. Tegen verhooging der reiskostcD. De meerderheid dezer commissie verzoekt de vergoeding aan den schoolarts ad f 1COO per jaar voor reis- en verblijfkosten te verhoogen tot f.1100 omdat de benzine prijzen stijgende zijn. B en W. zijn tegen de gevraagde vcr- honging, tc meer. omdat de meerderheid der commissie afwijzend stond tegenover de gedachte om op het salaris een tijde lijke korting toe te passen, zooals in de aangesloten gemeenten op de ambtenaren wordt toegepast. De Winkelweek. In een onder leiding van den heer J. C. Kat gehouden vergadering van plaatse lijke winkeliers is ln principe besloten de a.s. winkelweek van 26 November— 5 De cember van een groote verloting vergezeld te doen gaan. Russische Godloozcn. Voor de afdeeling Hillegom van den Neder'and c'er P/oles antenbmd h eft cis- teren dr. G. Horreus de Haas uit Zwolle een redevoering in de Nutszaal gehouden. Het onderwerp van de rede was de strijd tegen de religie, zooals die gevoerd wordt door den Russischen Bond der Godloozen. Met veel aandacht is de toespraak aan gehoord. KATWTTK AAN DEN RITN. Voor de Zending. De Zendingscommisrie der GereL Kerk heeft gedurende het 3e kwartaal van dit jaar voor het werk der zending ontvangen j.177.761/2. waaronder f. lb.181 verzameld docr de kinderen der Geref. School in het nikkertje. Gift Geref. Kerk. Door de Geref. Kerk werd een extra gift ontvangen van f.75, waarvan f.50 voor de kerk; f,15 voor de diaconie en f.10 voer de zending. Goed afgeloopen. Toen de vrachtautobestuurder Van Z. met flinke vaart den Molentuinweg in de richting van.de Voorstraat wilde uitrij den, moest hij voor een links houdenden wielrijder uitwijken. Het gevolg van de manoeuvre was, dat een boom werd aan gereden en de auto over den wegberm in het tuinland van C. H. reed. Met materieeie schade liep een en ander nog goed af. Ledenvergadering „Katholiek Katwijk." De vereeniging „Katho iek Ka wijk' hield een ledenvergadering met groote opkomst. De voorzitter pastoor Schiphorst opende op de gebruikelijke wijze de ver gadering. De heer J. v. d. Nouweland, secr., las de notulen die werden goedge keurd. De voorzitter deed medcdee'ing van de plannen van het bestuur be reffende het winterprogram. A brezrst een Mi' iz-avond, vervolgens een St. Nicolaasf e t waaraan de kinderen gezamen'ijk zul en daelnemen dan een leerzamen avond, te geven door den directeur der Gasfabriek, den heer v. Daalen, die aan de hand van aanwezig materiaal spreekt over den oorsprong der kelen, het fabrioeeren van gas enz. enz. Vervolgens werd besproken de nood zakelijkheid van een reorganisatie op het gebied van de Radio. De plaatselijk oor respondent geeft dit volgaarne in handen van K.K. Het bestuur stelde voor dat een commissie deze zaak eens goed ter hand zal nemen. Hiermede was de vergadering het volkomen eens. Tot leden dezer com missie werden benoemd mej El. Grim bergen, de boeren J. Warmenhoven en F. N. A. v. d. Valk. Vervolgens deelde de voorzitter een en ander mee over het „Parochieblad". Vervolgens werden de leden van K.K. door den voorzitter uitgenoodigd tegen woordig te zijn bij de eerste steenlegging van het Rusthuis „Callao". Na de rond vraag volgde sluiting dezer geanimeerde vergadering. KATWIJK AAN ZEE. Twee Katwijkcrs op het s.s. „Rozenburg." Aan boord van het s.s. „Rozenburg", dat op de Noordzee werd aangevaren bevon den zich twee Katwijkers, n.l. de 1ste stuurman A. van Duyn en de 3de machi nist A. v. d. Mey. Na verlating van het schip zijn zij eerst opgenomen door het s.s. Black Heron. BIJ Dover gingen zij over op de Black Gull, welke naar Antwerpen voer. Ter hoogte van Vlissingen zijn zij door den loodsdienst overgenomen en al daar aan land gebracht. Ds. J J. Impeta. Ds. J. J. Impeta te Kampen, em. predi kant van de Geref. Kerk alhier herdenkt Vrijdag a.s. zijn 55-jarig ambtsiubileuin. Ds. Impeta arbeidde ook te 's Gravendeel, Schiedam, Alphen a. d. Rijn, Leeuwarden en Sneek. Naar hier zijn als brievenbesteller overgeplaatst de heeren A. Mieras uit Noordwij kerhout en C. Reizevoort uit Leiden. LISSE. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. In de week van 7 tot 13 November zijn door de Gemeentelijke Arbeidsbeurs we derom gedistribueerd 240 pakjes goedkoope Margarine. Hiervoor komen alleen in aanmerking de gehuwde werkloozen en de kostwinners, met een gezin van ten minste 7 personen en mits zij 13 weken of langer steunuit- keering hebben genoten. Verder wordt iedere week aan de gehuw de werkloozen en kostwinners, bij de steunuitkeerlng een kolenbon verstrekt ter waarde van f. 1.—. Dit laatste geldt ech ter niet voor hen, die in die week bij een patroon of bij de Gemeente werkzaam zijn geweest. Baldadigheid. Enkele jongens waren op de speelkap geklommen van de Geref. School alhier en vielen de voorbijgangers lastig door het gooien van grintsteenen. De politie heeft aan dit kwajongensspel spoedig een einde gemaakt. Verkeersongeval. Een motorrijder kwam te vallen over een hoop uitgegraven zand langs de trambaan doordat er geen verlichting was aange bracht. De politie heeft de zaak ln behandeling. Geld ontvreemd. De heer A. v. d. Z. alhier is tot de ont dekking gekomen, dat Zondagavond onder kerktijd uit zijn woning is ontvreemd een bedrag aan geld, geldswaardig papier en administratieve documenten. Een uitge breid onderzoek ls Ingesteld door de Brig. Rijksveldwachter alhier. Eerste Chr. Wintcrlezing. Gisteravond werd in gebouw „Rehoboth' de eerste Chr. Winterlezing gehouden. Reeds deze eerste lezingavond was druk bezocht. De zaal van Rehoboth was geheel bezet, waarover de voorzitter ds. Tiche aar zijn blijdsprak uitsprak. Na de opening werd het woord r-egeven aan den spreker prof. dr. A. Noordtzij uit Driebergen. Spr. ving zijn rede aan met te wijzen op het feit, dat wij zoovaak de wonderen God's voorbiilooDen. Prof. Noordtzij hield een buitengewoon interessante lezing over den Bijbel en het licht der Oostcrsche opgrav.ngen, welke lezing verduidelijkt werd me' lich'beelden. Met enkele voorbeelden toonde spr. al'er- eerst aan, we ke beteekenis een opgraving in het algemeen kan hebben voor de historie. Nog meer geldt dit voor de historiciteit van de H. Schrift Spr. schetste breedvoerig de cultuur der oude volken en toonde aan, dat deze cultuur op een veel hooger peil stond dan vaak gedacht wordt. In de leiding God's ln de oudheid komt de sproke God's in de historie tot ons. Als wij maar onzen Bijbel op de rechte wijze weten te lezen, dan vinden we steeds nieuwe bewijzen van God's leiding. De serie lichtbeelden werd met groote aandacht gevolgd en de rede be'uisterd. Ds. Tichelaar dankte prof. Noordtzij, waarna de avond besloten werd met dank gebed. NOORDWITK. De werkloosheid. Bij 't alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn als werk zoekenden ingeschreven 332 personen t.w. 13 metselaars, 18 opperlieden, 34 timmer lieden, 22 schilders, 5 stucadoors, 1 straat maker, 1 behanger, 123 landarbeiders, 48 visschers, 33 losse arbeiders, 4 chauffeurs, 1 wagenmaker, 1 letterzetter 1 kok en 27 jongens beneden 18 jaar. Subsidie-verlaging. Naar wij vernemen, stellen B. en W. bij het aanbieden der gemeentebegrooting voor 1933 voor een verlaging van alle uit de gemeentekas betaalde subsidies met ongeveer 25 pet Brandstoffenbons voor werkloozen. Tot heden moch'en brandstoffenbons ad f 1 per week niet worden verstrekt aan die werk'oozen, die bij de werkverschaffing waren te werk gesteld. Door de ver- schi lende vaktonden werd daarover meer malen geadresseerd aan den Minister en aan het gemeentebestuur. Naar wij ver nemen is er thans bericht gekomen van den Minister, dat in de toekomst ook de werkloozen, die in de werkverschaffing werken, voor een brandstoffenbon in aan merking komen. Goedkoope margarine. Deze week is in onze gemeente voor het eerst verstrekt goedkoope margarine aan die werkloozen, die daarvoor in aan merking komen n.l. zij, die 3 maanden gesteund zijn en ten minste 5 kinderen hebben. Er is deze eerste week ongeveer 80 K.G. gedistribueerd. Uitbreiding der Werkverschaffing. Door B. en W. is medewerking gevraagd aan het Rijk om het aantal werkloozen, dat bij de werkverschaffing in de duinen wordt tewerk gesteld te veriioogen van 100 tot 200. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Noordwijk en Omstreken verga derde onder leiding van den heer H. de Boer in hotel Royal. De voorzitter opende met welkomstwoor den en hield daarna een praatje over de Cuphea-paticentra. De notulen werden hierna gelezen en vastgesteld. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Harderwijk, de heer L. J. v. d. Meer, bracht hierna een uitgebreid verslag uit over die vergadering, waaruit men een goeden kijk kreeg op hetgeen daar behandeld was. Keuring volgde van de ingezonden bloe men en planten. Er waren tieele mooie Chrysanthen, klelnbloemige en middel- groote van verschillende kleur en vorm en eenige cacteeën van den heer Grulle- mans. Vervolgens werden de bloemen en plan ten onder de aanwezigen verloot. Bij een der volgende vergaderingen zal een lezing gehouden worden door den heer Stout over rythmisch rangschikken van bloemen en planten in den tuin. Op verzoek van enkele leden werd beslo ten om in de Decembermaand te vergade ren in Noordwij kerhout De voorzitter zal een lezing houden met lichtbeelden. Op verzoek van een der leden zal de catalogus worden aangevraagd van de bibliotheek der Maatschappij. De voorzitter zegde nog een causerie toe over LatiJjjsche namen der planten en haar beteekenis. Ook zal het zeer op prijs gesteld worden als men twijgen en takken van heesters en boomgewas meebrengt ter vergadering om de namen vast te stellen. Hierna sluiting der vergadering. De collecte oor de Zending in de Herv. Kerk alhier gehouden heeft ruim f. 660 opgebracht NOORDWITKERHOUT. GE3IEENTERAAD. Begrooting Schoolartsendienst. Begrooting grondbedrijf 1933. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving, de heer J. Passchier. De voorzitter opent met gebed en doet hierna mededeeling van eenlge ingekomen stukken alle van ondergeschikt belang. Goergekeurd wordt net voorstel van de Commissie van Beheer voor den School artsendienst Hillegom, Llsse, Sassenhelm, Noordwij kerhout en Noordwijk. De ge meenschappelijke regeling wordt aan eenige wijzigingen onderworpen. De oegrooting dienst 1933 voor den Schoolartsendienst wordt vastgesteld op f. 8400. De commissie van beheer van bedoelden dienst heeft voorgesteld, het salaris van den arts te verhoogen met f. 100 met het oog op de dure benzine voor zijn vervoer per auto. Deze post moet gebracht worden van f. 1000 op f 1100. De voorzitter meent, dat dit gemakkelijk kan geschieden, daar het salaris van den secretaris, wegens geringe werkzaamheden met f. 100 wordt verminderd, waardoor de vastgestelde begrooting ongewijzigd blijft. Voor Noordwijkerhout, dat betalen moet naar het ledental, brengt de gevraagde verhooging een kosten mee van f.7. De heer L .M. v. Noort is ln dezen tijd van loonsverlaging tegen elke verhooging, hoe gering deze ook wezen moge, eveneens ,de heeren Geerling en Langeveld. Het voorstel wordt ln stemming ge bracht en de stemmen staakten met 6 tegen 6. In een volgende vergadering na dere beslissing. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. om aan de R.K. H. B. S. „St. Bona- ventura" te Lelden een subsidie te verlee- nen in het tekort op de schoolrekenlng over 1930. Deze school wordt bezocht door 90 leerlingen, waarvan 2 uit deze gemeen te. Voor deze twee leerlingen zal de ge meente tweemaal f. 85.20 bijpassen of f. 170.40. Hierna wordt aangeboden de begroo ting voor het grondbedrijf, dienst 1933. Alsmede de gemeentebegrooting, dienst 1933, waarvan alle leden een exemplaar ter bestudeering thans krijgen. In geheime zitting worden behandeld: reclames tegen de bedrijfsbelasting; vast stelling van een suppletoir kohier der be drijfsbelasting, dienst 1932; en de vaststel ling kohier baatbelasting „Electrlcltelts- belasting Heerenweg" dienst 1932. Bij de rondvraag komt de heer L. M. van Noort met het voorstel, om afzonderlijk te reageeren bij de electriciteits-f abri eken te Leiden tegen de hooge lichtprijzen, o. r. er tot heden gemeenschappelijk niets werd bereikt. Noordwijkerhout is de meest be langhebbende en de beste klant der licht fabrieken met het oog op zijn vele instel lingen en gestichten. De voorzitter wenscht nogmaals in „ge meenschap" op verlaging aan te dringen; te samen wordt meer bereikt dan alleen. De heer C. v. d. Klauw wenscht gaarne on de hoogte gebracht te worden van den uitslag der studie van B. en W. inzake de vermindering der waterleiding-tarieven. De voorzitter spreekt ten stelligste de meening tegen van een wethouder van Voorhout, dat Noordwijkerhout de water leiding van Noordwijk bevoordeelt. Hier van is geen sprake. Doch de voorzitter deelt mede, dat Voorhout „vrij" staat en daardoor zelf de tarieven bepaalt, die zeer hoog zijn, in verband met de hooge exploi tatie-kosten. Er valt met Voorhout zeer moeilijk te onderhandelen. De heer E. Oostdam zou gaarne zien, dat de huizen aan „den Schuinschen weg" verlost worden van het hemelwater. Vol gens den voorzitter is dit het werk van de provincie, welke reeds buizen liet leggen met aansluiting op de bedoelde hulzen. Sommige huiseigenaren, kwamen hier tegen in verzet en wenschten geen ge graaf in hun eigendommen. Hierdoor werd het werk gestaakt. De heer J. v. d. Berg vraagt, wanneer het woonwagen-kamp gereed komt, waar door men geen last meer zal hebben langs den Gö-weg van kermis-wagens. De voorzitter deelt mede, dat bedoeld kamp komt aan de Leidsche Vaart, en dat de afwerking van het plan wacht op de medewerking der firma Alkemade, waarmee onderhandeld wordt. De heer Geerling zou gaarne zien, dat het eemeente-vuil uit de Zilk daar blijft en niet vervoerd wordt, zooals tot heden. Dit besnaart veel onkosten aan vervoer en arbeidsloon. Dit punt zal nader overwogen worden. Jhr. Gevers vraagt om opruiming van de woonkrotten aan de Leidsche Vaart. De voorzitter zegt, dat dit behoort tot de plicht der gemeente Leiden, waaronder ze ressorteeren. Tot gemachtigden van het Kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente werden ge kozen de heeren G. Bouwmeester en W. Knoooert, terwill herstemming zal olaats hebben tusschen de heeren D. J. Westrik en J. P. Arents. SASSENHEIM. Verloting bevordering gasverbruik. Zooals ieder jaar houdt ook nu weer het Gasbedrijf tegen St. Nicolaas een verloting van artikelen, die het gasvebruik bevorderen. In verhand met het 25-jarig bestaan van het bedrijf, zal deze verloting gelden voor alle verbruikers. Vnrige jaren namen alleen die verbruikers deel, welke meer dan 500 M3. per jaar af namen. Het ontspanninglokaal voor de werkloozen. Daar het interieur van het gebouw „Con cordia" geheel gerestaureerd is, is er van de zijde van hel bestuur bezwaar gerezen om, evenals vorig jaar de zaal als ont spanningslokaal voor de werkloozen af te staan. De commissie heeft zich nu gericht tot het bestuur van het Herv. Vereeni- gingslokaal. De werkzaamheden in verband met het verzakken van den toren der R.K. Kerk zijn beëindigd en de stellingen worden afgebroken. Binnen enkele dagen wordt het gebouw weer in gebruik genomen en de hoofdingang open gesteld. In aansluiting op ons bericht inzake de brand bij den heer K dient nog ver meld, dat door het kordate optreden van den heer H. J. A. v. d. Tuin van Leiden, die allereerst de vrouw in veiligheid bracht, erger werd voorkomen. VALKENBURG. De oogstcollecte voor de Herv. Kerk bracht f. 33.40 op. VOORSCHOTEN Ned. Herv. Gem. In de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Belangen hield gisteravond de kies- vereenlging „GD zult mijne getuigen zijn" een ledenvergadering. Tot candidaten voor het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente werden gekozen de tieeren A. van der Marei, C. van Meurs, P. Verboon Azn. en J. Colpa terwijl in de vacature, ontstaan door de benoeming van den heer W. T. Lekkerkerker tot ouder ling, werd gekozen de heer G. van der NageL HEDEN: De Burcht: Nederl. Reisvere» nam. Jeruël: Bijbelbespreking te il Korevaarstraat 30: AandeeltJ Verzekerings-MiJ. „Vooruit Nathanaël: Bazaar Naaikrans 7—11 uur nam. Prinsenstraat 35: Evangely komst te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschrwl menkomst te 8 uur nam. Stadszaal: L. K. „Voor alk Charles Panzera, 81/4 uur Woensdag. Nathanaël; Bazaar Naaikrans /J 2—5 en 7—11 uur nam. Stadszaal: Uitvoering „Ex i nam. Oegstgeest (Pauluskerk): ling door Fred. Timmermans, Donderdag. Nathanaël: Bazaar Naaikrans Zjj 2—5 en 7—11 uur nam. Stadszaal' Mij. voor Toonkuns landsch Kamerorkest". 8 uur nas Volkshuis: Ir. v. Gelderen otel motoren, 8i/4 uur nam. VrUdag. O. Rijn 39: Buitengew. aandeelhouders N.V. Alg. Boek-I delsdrukkerij vh. B. en T. 11 uurl Katwijk a. Zee: Gemeente;v| de Jong, 71/2 uur. BIOSCOPEN. Caslno-Bloscoon Hoogewoerd „Een afgeluisterd complot." Zondag n.m. 2 uur en 4 uur Citv-Theater Haarlemmstr „De berooving van de Wil:J presse." Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag t| en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg. .Melodie der, Liebe". Woensdag en Zaterdag n.m. 2g dag n.m 2 uur en 4 uur 30 Trianon-Theater Breestraat „Hoera 'n jongen." Woensdag en Zaterdag 11.1t Ij dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. DIVERSEN. Groene Kruis (Pieterskerkgracli toonstelling van Tsiecho-Slof leermiddelen, 25 en 7'/«91/: 1 Zaterdags Inst. v. Praeventlevel kunde: Consultatiebureau voorf kinderen Halftwee tot 3 uur n| ting tegen diohterie 45 uur Donderdags: Inst. v. Praevenl neeskunde Consultatiebureau v holisten 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhi Bchelstraat 2 Geopend in Novell ".ember Januari en Februari ln Maart April en Mei van KW Juni, Juli Augustus en Septem 10—5 uur m October van 10 4 1 dags vanaf halféén Entrêe Zont teloos Maandags f. 0.25, overt! f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden lil 28 1 Dee.—1 Febr van 10--3 uur tot 1 April van 10—4 uur 1 Aprt van 10—5 uur 1 Oct.—1 Dec uur Zondags van 1—4 uur Entrt dags f 0.25 overige dagen OIO Ethnngraphlsch Museum Ral* —69 en Breestraat 18 Op werkt 104 uur Entrêe Maandags t.Oi dagen f 010 Rijksmuseum v Nat Hist. park Werkdagen 8 30—12. 131- dags 8.30—12 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg werkdagen van 1 April -30 Sept 1 October—31 Maart 94 uurJ dagen alleen van 1 April—30 w uur Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetensH Museum (Stationsweg): Alle behalve s Maandags van 10—4 dags 1—4 uur. Academisch Historisch Muse® dags en Vrijdags van 10—12'''™ l'/ï5 uur nam Kosteloos Rijksprentenkabinet (KloksteS opend op werkdagen van nam. Zondags gesloten. 1.30- De avond-, nacht- en Zonö der apotheken wordt van Maa»™ en met Zondag 20 Nov. a.s. door de apotheken: G. H. Blauw gewoerd 171, telef. 502, en D. J- Mare 76, telef. 406. WASSENAAR Autobotsing. Gistermiddag had op den een autobotsing plaats ter hwj. Zijdelaan tusschen een twefi'I* T auto's waarvan er een u» den Haag kwam en een uit De laatste auto werd zvvaa'i V| en moest worden weggesleep !m schuldvraag wordt een onderzon y 0 ZEVENHOVEN' De waterleiding B. en W. hebben zich nog jjjl fende de aansluiting der «va- den Kousweg afgevraagd ap ..Jj deze is te dekken en of heVj aansluiting van dien omvang *4 bewoners èn de gemeente M zeker bedrag op zich kunn? het oog hierop ste'.len B belanghebbenden aan te vragen naar al dan niet aa^

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6