De regeering len algemeenen toestand rang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 November 1932 Vijfde Blad No. 22278 90 75 BINNENLAND. Losse nummers van ons Blad i|G EENER COUPON-BELASTING OVERWOGEN. laging der steun- voor werkloozen. tnorie van Antwoord aan de ier betreffende Hoofdstuk I ibesehouwingen) wordt het Jeend: naamste factoren te hebben te op ons bedrijfsleven een Ivaren en aanhoudenden druk erecht van een noodtoestand j gesproken, merkt de regee- je ernstigste symptomen zich Èien land- en tuinbouw, in de rieen en in het scheepvaart- .de in de daarmede nauw ver- én van nijverheid (scheeps- _chineindustrie) en handel, |n van volkswelvaart dan ook groote zorg baren. J van de werkloosheid ,die met ïbeidersklasse teistert, weer- piepte der depressie en eischt voorzieningen. Wat daaren- fcnsverlagingen betreft, kan ligemeen nog niet zeggen, dat tlasse hieronder „lijdt." Inte- »r voor gewaakt moeten wor- in mogelijke werkgelegenheid lordt aan een verlangen tot van een bevoorrechte positie e groepen. tingen der leden, die den al- estand verwarder en meer ge- btten dan ooit, kan de regee- [ten deele onderschrijven. Die kt zeker veel te wenschen; liet te loochenen feit, dat in 't gevolge de langdurige en he- lische crisis, ook op politiek rring en wrijving in bedenke- pgn toegenomen, mag niet uit verliezen, dat daartegenover aan te wijzen, die de poli- |equenties dezer spanningen arlijk maken dan zij eertijds geweest. ang, dat de regeering op eco- bied in dezen zoo zorgvollen ar een welberaamd algemeen Ut. doch slechts van moellijk- eilijkheld en van incident tot aatregelen treft, kan de regee- i verwijt aanvaarden. Het vol- vast schema zou tot verstar- geleid en bij de groote ver- i gebeurtenissen, die de regee- de hand heeft tot verwarring Rebben gegeven. Ispolitiek gebied streeft de re- veel mogelijk naar een goede (ïding met het buitenland en bereid de noodige offers te De winkelsluitingswet. 'an 29 November 1930 tot rege- winkelsluiting is door de Sta al behandeld in een periode isis zich reeds ten volle deed ■ettegenstaande de crisis meen- Tcb in het algemeen, dat deze leds gevraagde regeling in wer- treden. Dit wijst er reeds op, foeci van deze wet op het zaken- groot werd geacht. Dii is ook de de regeering. Slechts in enkele nkels doen zich moeilijkheden I worden thans onderzocht. In- resultaat van het onderzoek nleidlng geeft, zal een wetswij- Jen wijziging in de praktijk der |worden bevorderd. De openbare orde. I handhaven van het gezag en leren der openbare orde betreft, fgeerlng in met de meening, dat s locale autoriteiten zich niet ten voelen van haar plicht de orde en veiligheid te handhaven, welljke maatregelen dient te ne- 1 noodig na wetswijziging" zegt lopig verslag. Ook dit wordt be- het In dit geval geen wetswij- wijziglng in de steunregeling kei de regeling van een of meer jipelen door werkloozen betreft, is voorbeeld worden aangehaald, snlelding van het denkbeeld 8'ng" zij echter er op gewezen «ventieve werking van zoodanige r" n'ct mag worden onder- iregeering toch beseft ten volle, Pdige algemeene toestand, waar- verantwoordelijkheid noch aan pg. noch aan het Nederlandsche worden toegeschreven, en die Üu '5an wordrn betreurd, wakker roept, en, voor zoover wezig versterkt, om zich te uiten ,aar te Bbven van het- ,emoederen beroert. neiging tot uiting kan niet worden opgetreden, ook iiü kn Lm Dat'Ee afwijzende ■Kim,„Lf van de uitingen. Mn c»n de.ultingen zijn of drei- "•Teen vo-^stlnB van het wettig l het B van de openbare eV de plicht der overheid, in te meeningsverschiUen iordh'".dlen 011 tenkoste van de mer uit?!! moeten geschieden, dan Blvfn 2en Bedoogd. Evenmin de 'Ben „„rK.Cpen of Personen, die HlUcTlPD - L rd*v Jliuli) Ulv Fn te .t.i-n de Politie onge- 'üdeelte^nr 0 zelfs haar taak ge- XenerioL0Ver te nemen- Vte ..lmate zizh voordoend 'e on,™ï, ett! van bepaalde iient nnimgen zich 10 uniform e aanrtn-K?aSr het oordeel der doeltreffend overweegt of te Jet Ine, voorziening mo- P «ntodeeS2!n,e nam de regee- "rechtnialio der leden. die «r optreden van fas- |U) dat van nic' minder gevaar fi Ook de ro„ iallsteD en com- elke tesemiw? 8 15 van mee- 1 die. uit wlul>mendhcid iesen- otde willen v2- motief ook, de verstoren, misplaatst De bezuinigingsmaatregelen. Wat de bezuinigingsmaatregelen be treft, welke de regeering reeds heeft ge troffen of in wetsontwerpen heeft beli chaamd, merkt de minister op, dat de re geering in de vervulling van haar noor- naamsten plicht tekort zou schieten en allerminst zou handelen in het belang van zoozeer gewaardeerde vermogensbestand- deelen als onderwijs, sociale verzekering, arbeidswetgeving en gezondheidszorg, in dien zij niet voortdurend het noodzakelijk evenwicht met het geldvermogen der natie voor oogen hield. Dat door de voorgenomen salarisverla gingen een klein en over 't algemeen wei nig draagkrachtig deel van het volk een zeer groot deel van de crisislaslen te dra gen zou krijgen kan niet als juist worden erkend. Zij, die vaste inkomsten genieten, ook al worden deze met een bepaald per centage verlaagd, zijn in deze crisis be voorrecht boven vele anderen, die hun wisselende inkomsten dagelijks zien slinken. Het overheidspersoneel, dat zijn diensten levert, heeft inderdaad, evenals zij die goederen leveren, recht op een volwaardige betaling van zijn prestaties. Maar verge ten behoort niet te worden, dat de waarde zoowel van die diensten als van die goede ren is gedaald, niet omdat zij in quail telt zijn verminderd, maar omdat zij niet kun nen ontkomen aan het wisselend getij der conjunctuur en aan de werking van het index-cijfer. Een couponbelasting maakt op dit oagen- blik een punt van ernstige overweging uit. Indien een ontwerp-couponbelasting mocht worden ingediend, zal bij de behan deling daarvan kunnen worden overwogen in welke mate de goederen in de doode hand zijn te betrekken. Wat de vervanging van zilveren munten door nikkel geld betreft, wordt medege deeld, dat een ingestelde commissie-Vis sering deze vraag in een voorloopig rap- Sort voor het oogenblik ontkennend heeft eantwoord. De regeering heeft voorts deze commissie diligent verklaard. De omstandigheid, dat het hotelbedrijf zwaar onder den druk der tegenwoordige economische verhouding te lijden heeit, weerhoudt de regeering om aan de belas tingen, waaraan dit bedrijf reeds is on derworpen, een nieuwe toe te voegen. De heffing ineens moet de regeering on der de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet" nadruk blijven afwijzen. Met de meening der leden, die verdere inpoldering van Zuiderzeegronden thans het niet meest aanbevelenswaardig werk vinden tot leniging van werkloosheid, kan worden ingestemd, omdat het gedeelte dat aan de in totaal voor de uitvoering van openbare werken beschikbaar zijnde be dragen door de inpolderingswerken zou worden onttrokken, met meer oordeel aan andere werken tot leniging van werkloos heid kan worden aangewend. De steunregeling voor werkloozen. Naar aanleiding van de opmerkingen van de door de commissie-Weiter voorge nomen verlaging van de tarieven van steunverleening, wordt medegedeeld, dat het niet in de bedoeling der regeering ligt een algemeene verlaging in Ce voeren; zij hoopt, dat de omstandigheden haar daar toe ook niet zullen dwingen. De regeering heeft zich voorgesteld, nu de toestand van de financiën van het Rijk en van vele ge meenten tot groote bezuiniging noopt, het percentage van het subsidie ten behoeve van de werkloozenkassen, welke met crisis werkloosheid te kampen hebben, zoo noo dig ook in 1933 op meer dan 100 te be palen, doch in het algemeen op een lager maximum dan In 1932 nog mogelijk was. De overweging van een ontwerp tot het bevorderen van een wettelijke regeling voor de bevrachtingen van binnenschepen is bij den Raad van State aanhangig ge maakt. Een wetsontwerp tot het verleenen van credleten aan de haringsreederij is in voorbereiding. Ook de regeering is van het nut van een regeerinspersdienst ten volle overtuigd en zij is van oordeel, dat binnen korten tijd tot instelling van zoodanigen dienst, overeenkomstig de richtlijnen in het rap port der betreffende commissie aange wezen, moet worden overgegaan. Voor zooveel der regeering bekend, ont houdt de gewezen Duitsche keizer zich, overeenkomstig destijds afgelegde beloften van politieke handelingen. Geruchten van andere strekking, welke vooral in bulten- landsche bladen plegen te worden ver spreid bleken bij nader onderzoek on juist te zijn. zijn behalve aan ons Bureau ook Verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWILAzn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN. H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. BEVORDERING HANDEL MET DUITSCHLAND. Besloten tot oprichting van een centraal instituut. Het comité voor economisch Verweer uit de Nederlandsche land- en tuinbouworga nisatie heeft in samenwerking met de centrale lndustrieele organisatie besloten tot de oprichting van een centraal insti tuut ter bevordering van het normale han delsverkeer tusschen Nederland en Duitsch- land. Het Instituut zal zoowel werkzaam zijn tot herstel der normale handelsbetrekkin gen tusschen belde landen in het alge meen als tot bevordering van het handels verkeer als zoodanig door middel van goe- derenrull. Het staat voorloopig onder leiding van een commissie uit het comité voor econo misch verweer en de industrieele organi satie en heeft een bureau gevestigd, waar van de leiding is opgedragen aan een directie, die op 1 dezer met haar werk zaamheden in Duitschland zoowel als in Nederland is aangevangen. Zeer waar schijnlijk zal het tot een goede functio neering van het Instituut noodig blijken jte zijn, dat ook in Duitschland een derge lijk bureau gevestigd wordt. Met het oog op den aard van het werk, dat het instituut zich voorstelt te doen, is bij de voorbereiding overleg gepleegd met het departement van Economische Zaken en Arbeid. De oprichting van het instituut heeft de sympathie der regeering. De belanghebbenden kunnen zich wen den tot het bureau, Hugo de Grootstr. 15, 's-Gravenhage. In verband met het boven staande verneemt het N. C. B. nog, dat de oprichting van het instituut het resultaat is van wekenlange onderhandelingen tus schen de verschillende groepen van be langhebbenden. Uit het comité voor economisch verweer is indertijd een comité van drie gevormd, bestaande uit de heeren dr. Posthuma (Zuivelbond), mr. Molenaar 'industrieele organisatie) en Valstar (tuinbouworgani satie) ter voorbereiding van de plannen. Deze commissie heeft thans ook de lei ding van het bureau op zich genomen. Naar het bureau ter oore kwam, is om trent den persoon van den directeur van het instituut nog geen beslissing genomen. Het Ls waarschijnlijk, dat het bureau in Duitschland te Dusseldorf gevestigd zal worden, doch hieromtrent staat nog niets vast. Tot zoover een bericht uit het Handels blad. WIJ merken hierbij op dat in een te Amsterdam gehouden vergadering van af gevaardigden van een achttal Kamers van Koophandel reeds gewezen is on den nood zaak van centralisatie van den Duitschen invoer en dat de Kamer van Koophandel voor Riinland alhier zich bereids te d>er zakp met een srhriiven tot hpdoeld comité heeft gewend. Hierop is echter nog geen antwoord ontvangen. Momenteel is de situatie zoo dat er twee bureaux gevormd ziin fafzonderlllk van elkaar), die beide hetzelfde beoogen! o DE DUITSCHE CONTINGENTEERINGEN. Maatregelen zullen deze week niet meer afkomen. Uit Berlijn werd gisteravond officieel gemeld: De Rijksregeerlng heeft in de door haar op 2 en 3 November gehouden zittingen de landbouwkwestie besproken. Zij is van meening dat een daling der tarweprijzen moet worden tegengegaan. Voor den' land bouw dragelijke tarweprijzen zijn niet alleen met het oog op den geheelen economischen toestand van beteekenls en noodzakelijk voor de instandhouding van de tarweproductle, doch ook om te voor komen. dat de hulp ten behoeve van de Oostelijke provincies zal mislukken, het geen tot gevolg zou kunnen hebben, dat enorme schade zou worden toegebracht aan alle bedrijfstakken in het geheele gebied van het Rijk. De Rijksregeerlng acht het even urgent, andere evenzeer in gevaar gebrachte takken van den Duit schen landbouw te beschermen, ten einde het evenwicht te bewaren tusschen de verschillende productiegroepen in den landbouw en ten einde een ongezonde hulp aan afzonderlijke bedrijfstakken op kosten van andere te vermijden. In verband hiermede heeft de Rijks- regeering op grond van de met verschil lende landen getroffen afspraken toe stemming ge.geven voor de continèentee- ring van den invoer van boter. Zij heeft verder kennis genomen van het rapport der commissie, welke te Brussel, Den Haag, Rome, Parijs en Kopenhagen heeft onder handeld over de contingenteering van andere producten van land-, tuin- en boschbouw. De Rijksrcgeering heeft opdracht gegeven, het omvangrijke mate riaal dat bij deze besprekingen is verza meld, onverwijld te bestudeeren. Wanneer deze werkzaamheden zullen zijn afgeloopen zal een beslissing worden genomen. Wolff voegt hieraan toe, dat men in goed ingelichte kringen niet verwacht, dat de contingenteeringsmaatregelen nog deze week zullen afkomen. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Gedurende October een verblijdende stijging van inkomsten. Het secretariaat van het Nationaal Cri- sisi-Comlté deelt mede: Nadat in de maanden Augustus en September het totaal der ingekomen gif ten ongeveer constant was gebleven (per maand ca. f 39 000) ls gedurende de maand October een verblijdende stijging verkre gen, welke ongetwijfeld mag toegeschreven worden aan de op 1 October door den voorzitter gehouden radio-rede. In totaal werd gedurende de maand October ont vangen f 87.518.11, hetgeen met de vorige ontvangsten een totaal generaal maakt van f. 1.101 291 54. In dit bedrag zijn be grepen enkele groote giften, n.l. f.5000 van een bekende confectle-firma: een gift van f. 1000 en twee van f. 500, benevens een gift van f. 2.165 van de Nederland sche vereeniging van Hulsvrouwen. Over dezelfde maand werd uitgekeerd' A-steun: f 29.352 57. B-steun (aanvullende steun aan werk loozen) f. 87.897.92. CONFLICT IN DE NED. PADVTNDERS- VEREENIGING? Zal het geheele Noorden uittreden? Tijdens een te Utrecht gehouden buiten gewone algemeene vergadering van de Ned. Padvinders-Vereeniging heeft de gep. vice-admiraal J. J. Rambonnet, hoofdver- kenner der padvinders van Nederland, een motie voorgesteld, waarin het bestuur de algemeene vergadering voorstelt te be sluiten, dat het spel van verkennen, zooals dat werd gegeven door den chief scout, hier in Nederland zal worden gespeeld onder de centrale leiding van den recht streeks door den vereeniging gekozen hoofdverkenner met aanvaarding van alle consequenties, welke daaruit voortvloeien. Aan deze motie was een toelichting toe gevoegd, waarin de hoofdverkenner als zijn meening uitsprak, dat het in de lijn lag van de reorganisatie van 1927 om de belolte te brengen in den Internationalen vorm. Namens Assen verklaarde de heer Sark, dat hij zich onmogelijk met de motie kon vereenigen. De heer Cevaal, ass.-districts-commissa- ris voor het Noorden, gaf de verzekering, dat het geheele Noorden zou uittreden wanneer aan de belofte werd getornd. Tenslotte werd de motie in stemming ge bracht en aangenomen met slechts 33 stemmen tegen, waaronder die van de hee ren Bartstra uit Groningen, Cevaal uit Veendam en Sark en Vastonou (districts commissaris) van Assen. De heeren Cevaal en Vastenou bedankten daarop onmiddellijk als ass.-dlstricts-com- missaris en district-commissaris en tevens als lid van de N.P.V. Onder gefluit der vergadering verlieten vier genoemde hee ren daarop de zaal. Naar aanleiding van bovenstaande zal morgen in het Prinsenhof te Leeuwarden een buitengewone vergadering van leiders en voortrekkers worden gehouden om te beslissen wat het Noorden zal doen. Deze motie behelst zoo blijkt ons uit „Het Vaderland", waaraan wij dit bericht ontleenen een principieele quaestie. Er bestaat bij de padvindersbeweging een belofte, die door Ieder, die toetreedt, wordt afgelegd, en waarvan het eerste luidt: „Ik beloof op mijn eerewoord, dat ik zal trachten mijn plicht te doen tegen over God en mijn land." In dezen vorm wordt de belofte afgelegd over de geheele wereld. Alleen Nederland maakte een uitzondering. Hier had men de woorden „tegenover God en mijn land" tusschen haakjes geplaatst, waardoor het een ieder vrij stond ze al of niet uit te spreken. o OPHEFFING BOSCHBOUW- PROEF8TATION TE WAGENINGEN. de LOONSVERLAGING IN HET BOUWBEDRIJF. Het bestuur van den bond van Ned. bouwondernemers heeft aan den Minister van Blnnenlandsche Zaken een adres ge zonden. naar aanleiding van den afloop der onderhandelingen omtrent de loons verlaging in het bouwbedrijf. Na een uitvoerige toelichting verzoekt het adres den minister te willen bevorde ren: dat de door de Regeering beoogde loonsverlaging op andere wijze worde ge waarborgd, dan thans mogelijk ls; en dat de door de Regeering beschikbaar te stel len credleten ten goede komen aan de natuurlijke verzorgers der volkshuisvesting te weten particulieren. Met ingang van 1 Januari 1933. Men schrijft uit Wageningen: Met ingang van 1 Januari a.s. wordt het Rijksboschbouwproefstation alhier, na een ruim 10-jarig bestaan opgeheven. Deze opheffing was in het algemeene bezuinigingsplan Weiter voorgesteld en de regeering ls daarmede accoord gegaan. Er worden op wachtgeld gesteld of ont slagen: een boschbouwkundige (tijdelijk ambtenaar), een ambtenaar van admini stratie. een schrijver 2e klasse, een tech nisch ambtenaar en een amanuensis concierge. Tot het Boschbouwproefstation behooren ongeveer 300 proefvelden, te zamen groot 80 H.A. gelegen onder Wageningen, Amersfoort, Stroe. Kootwijk, het eiland Texel, de Liesbosch, Gieten, Middachton enz. De proefnemingen van zuiver practisch belang worden overgebracht naar het Staatsboschbeheer te Utrecht en zullen onder leiding komen van den heer lr. L. C. Geerllng, waam. directeur van het Boschbouwproefstation, die dus overgaat naar het Staatsboschbeheer. Een ander deel gaat over naar de afd. boschbouw van de landbouwhoogeschool, terwijl de overige proeven niet worden voortgezet. Het Rijksboschbouwproefstation ls op 1 Juli 1919 te Wageningen gevestigd. Doel van het station was het verrichten van onderzoekingen en het leiden en uitvoeren van proefnemingen op het gebied van den boschbouw. GEEN STEMPELVERLOF, TOCH NAAR DEN HAAG. Vergoeding door het N.V.V. der gederfde uitkeering. Men bericht van de zijde van het N.V.V. aan „Het Volk": De door den minister van blnnenland sche zaken getroffen maatregelen, ten doel hebbende den steuntrekkenden werkloo zen het deelnemen aan de 8-November- demonstratie onmogelijk te maken, hebben tot gevolg gehad, dat verschillende ge meentebesturen besloten, stempelverlof voor deelneming aan de demonstratie te weigeren. De situatie, hierdoor ontstaan, is in een door het N. V. V.-bestuur uitgeschreven hoofdbesturenvergadering besproken. De vergadering besloot de uitwerking van de door den minister getroffen bepa lingen teniet te doen. Zij deed dit door te besluiten 1. Aan de werkiooze leden van de bij het N.V.V. aangesloten vakbonden, die door het deelnemen aan de demonstratie op 8 November in Den Haag, niet In de gele genheid zijn, op dien dag te stempelen en daardoor geen uitkeering bekomen, de ge derfde uitkeering te vergoeden; 2. de daaraan verbonden kosten voor rekening te doen komen van het N.V.V. DE GEMALEN HOUDEN DE WIERLNGERMEER DROOG. Ondanks den geweldigen regenval in de maand October is de waterstand in de kanalen en tochten van de Wieringermeer slechts enkele keeren en dan nog voor zeer korten tijd ongeveer een halve meter boven polderpeil geweest. Het weiland in de Wieringermeer is een van de weinige gebieden van Noord- Holland. waar geen wateroverlast wordt ondervonden. De inschaarders van schapen maken dan ook dankbaar gebruik van de gelegenheid hun dieren nog eenlgen tijd in de Wieringermeer te laten weiden, daar op het oude land reeds vele zieke schapen schijnen voor te komen. LOONSVERLAGING DOOR ARBEIDSVERLENGING. De firma Van Heek en Co. te Enschede heeft voor haar dekenwevers een loons verlaging van 10 aangekondigd met dien verstande, dat de werktijd welke nu 3'/i dag per week bedroeg, zal worden ge bracht op 4' h dag. Den betrokkenen is één week bedenktijd "gelaten. NEDERL. BOND VAN HUURDERS VAN WONINGEN. Te Utrecht heeft de Ned. Bond van Huurders van Woningen gebouwd met Overheids-steun haar eerste Bondsraad vergadering gehouden in het N.V. Huls. Op deze vergadering waren aanwezig 17 af- deelingen uit ons land. speciaal vertegen woordigd ter bespreking „hoe komen wij tot een verlaging der huren." De heer F. van Gink, als voorzitter, opende deze vergadering. De secretaris, de heer L. Evertsen, zette uiteen de werk zaamheden, welke de Bond verricht heeft sedert hare oprichting dato 3 April. Aan vankelijk opgericht met 7 afdccilngen, ls het door intensieve propaganda thans ge stegen tot 17 afdeelingen. Amsterdam (Nieuwendam), diende een motie in van de volgende strekking: „De Ned. Bond etc. ijvere ervoor dat een zoodanige afschrijving op de woningen ge bouwd met Overheidssteun zal plaats vin den, dat daardoor de huurprijs dermate kan dalen dat deze meer in overeenstem ming komt met de huidige en steeds da lende loonen." Hierna was het woord aan de vertegen woordigde afdeelingen en moest men con- stateeren, dat behalve de veel te hooge huren, ook het onderhoud dezer wonin gen nog veel te wenschen overlaat. Daar naast werd de aandacht gevestigd op de willekeur der veelvuldig voorkomende huuropzeggingen, met als gevolg hulsuit zetting. Ook werd gesproken over de on gelijke huren van woningen van een zelfde type, in dezelfde straat. In Coevorden vindt men nog toestanden, in woningen gebouwd met Rijkssteun, waar men niet weet wat een W.C. ls, en nog slaapt in bedsteden. Hierna werd overgegaan ln huishoude lijke zitting. o N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN JAARBEURSGEBOUWEN. In die te Utrecht onder voorzitterschap van den heer F. H. Fentener van Vlissln- gen gehouden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen werd het jaarver slag en de balans en winst- en verliesreke ning 19311932 goedgekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f. 3.923 920.17. Onder de ac tiva komen de gebouwen voor met een bouwwaarde van f. 3 472,054.75 en een af schrijving van f. 899.574 69 zoodat de boek waarde bedraagt f. 2.572,480.06. Deze cij fers omvatten het le en het 2e gebouw, terwijl de bouwrekenlng van het 3e gebouw per 30 April 1932 bedraagt f. 572.335.19. Wat de passiva betreft, hadden op de verschillende leeningen de verplichte aflos singen plaats, welke tot op 30 April 1932 in totaal bedragen hebben f324.000, De Exploitatierekening sluit met een voordeelig saldo van f. 30.477 32. Hierbij echter moet rekening gehouden worden met het feit, dat het bij de voorjaarebeurs 1932 in gebruik genomen 3e gebouw wel in de baten heeft bijgedragen tot een be drag van circa f. 67.500. waazrtegenover echter nog geen noemenswaardige lasten ln dit boekjaar hebben gestaan. De winst- en verliesrekening vertoont onder de winsten het exploitatiesaldo, ver meerderd met het onverdeeld winstsaldo van het vorige boekjaar; onder de verliezen behalve het tekort van de exploitatiereke ning van de Vereeniging een koersverlies op beleggingen zoodat op nieuwe rekening overgaat een bedrag van ruim f. 23.000. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. J. Stoffers, direcieur der N.V. v.h. R. M. Beuth en Zonen te Lei den, werd tot lid van den Raad van Be stuur gekozen de heer mr. dr. L F H Re- gout, directeur van de Porseleinfabriek „Mosa" te Maastricht. ALG. NED. FASCISTENBOND. Ook de Alg. Ned. Fascistenbond deelt thans mede dat de berichten betreffende een samengaan met de Nat. Soc. Bewe ging niet alleen in bewoordingen, doch ook m feiten ten eenen male onjuist zijn Tij dens de reorganisatie van den A.N.F B be rust de leiding uitsluitend bij een reor ganisatie-commissie. waarvan de heer Baars wèl, de heer Mussert géén deel uit maakt. Tusschen de leiding van den A N F. B. en de N. S. B. bestaat dan ook geen enkel contact. o DE ROODE DINSDAG. Burgemeester en Wethouders van Zaan dam hebben directeuren en hoofden van ï11"1seraeente medegedeeld, dat zij besloten hebben aan het personeel ri^iSfL op 8 Nov- 1932 wenscht 1eTen -aan de 's-Gravenhage te houden betooging, vrij kan worden |ege- —O DE POSTVLUCHTEN. Rome aaJnVgefomenUltreiS) giSteren te aangekomen^11" (retourreis) is te Cairo

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 17