LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 2 November UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE SPLITSING VAN HET TELEFOONNET LISSE. De overgangstarieven. In beginsel is besloten, dat bij de auto matiseering van het telefoonnet Lisse dit net zal worden gesplitst in afzonderlijke netten te Hillegom, Lisse, Sassenheim en Noordwijkerhout. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat voor de interlocale gesprekken tusschen deze netten onderling 5 ct. per gesprek van 3 minuten verschuldigd zal zijn, in plaats van 10 ct. Zoo lang deze over gangsmaatregel van kracht is, zal het abonnement f.6 per jaar hooger zijn dan normaal. Het abonnement wordt dan voor de netten Hillegom, Lisse en Sassenheim f. 36 en voor Noordwijkerhout f. 30 per jaar, terwijl dit thans voor al deze plaatsen 45 bedraagt. In de prijsberekening voor het interlocale verkeer met Haarlem, Bennebroek, Leiden, Noordwijk en Katwijk wordt voorhands geen verandering gebracht. Voor vele aangeslotenen zullen de ver schillende maatregelen een tariefsverlaging beteekenen. Tevens mag worden verwacht, dat de aanwas van het aantal telefoon aansluitingen in deze netten door de ge troffen regeling zal worden bevorderd. AALSMEER. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteer.nde hulpposikamoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maanil October voor de Rijkspostspaarbank inge legd f. 7785.94 en terugbetaald f. 13.346.08. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4047. 'tLiep nog goed af! Een kweekersknecht van de fa. V., aan den Uiterweg, geraakte, toen hij per rijwiel de draaiplank van het erf af wilde rijden, zijn stuur kwijt, met het gevolg, dat hij midden in de wegsloot tuimelde. Het gelukte toegeschotenen den jongeling bijtijds op het droge te brengen. Hoog water. Door den Jangdurigen regen is het water in deze gemeente de laatste dagen bedenkelijk hoog gestegen. Niet alleen in de buitenwijken liep het water in meerdere huizen, doch zelfs in het dorp kreeg men er last mee. In een perceel wes het zoo erg, dat het water uitgepompt moest worden. De rijksveldwachter C. M. Buizert, van Buuren (Geld.) is met ingang van 1 November naar deze gemeente overgeplaatst (vacature De Bliek, Aalsmeer-Oost) HAARLEMMERMEER. Propagandavergadering Chr. Besturenbond Gisteravond werd in de Landbouw te Hoofddorp van wege den Chr. Besturen bond „Haarlemmermeer" een openbare propaganüa-vergadering gehouden, waarin als spreKers optraden de heeren A. Mar kering uit Arnhem met het onderwerp „In den storm" en L. Oostelbos uit Den Haag, met het onderwerp „Arbeid die wacht". Het gesprokene werd door de talrijke aan wezigen met groote aandacht gevolgd en afgewisseld door zang van het Hoofddorp- sche mannenkoor, onder leiding van den heer van Hoogdalen. Goed geslaagde Bazar. De door de Vaandelcommissie te Lisser- broek alhier georganiseerde Bazar ten bate van de kas der muziekvereeniging aldaar is uitnemend geslaagd. Dat het succes groot was, blijkt wel hieruit, dat de Bazar door meer dan 1000 personen werd be zocht en een nieuwe serie toegangskaarten moest worden bijgemaakt. Poging tot inbraak. Gisternacht is ingebroken bij den land bouwer v. W. te Abbenes. De dieven heb ben zich na eerst een gat in een raam post geboord en de pen er uitgelicht te hebben door opschuiving van een raam toegang tot de woning verschaft, doch zijn vermoedelijk in hun werk gestoord, want er werd van het aanwezige geld enz. niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Nederl. Protestantenbond. De afdeeling Haarlemmermeer van den Nederl. Protestantenbond hield gister avond in de Doopsgezinde Kerk te Hoofd dorp een bijeenkomst, waarin mej. ds. A. Leistra van Edam een lezing hield over „En menschen gingen voorbij" van Mar- celle Capé. o HILLEGOM. Een gefantaseerde aanranding! Gisteren in een jongeman van hier in de Zilk onder de gemeente Noordwijker hout door twee onbekende mannen aan gevallen, die het stellig op zijn geld voor zien hadden. Uit hoofde van zijn betrek king kon verondersteld worden, dat hij geld bij zich had. Een hevige worsteling volgde, zijn kleeding werd beschadigd en zijn neus 'bloedde. Doordat de jongen zijn geld zeer goed opgeborgen had, konden de aanranders het niet machtig worden. De jongeman ging naar de Rijkspolitie in de Zilk, waar hij zijn verhaal deed. Dc politie stelde een onderzoek in en toen bleek, dat de jongen te veel fantaseert. Zijn heele verhaal was verzonnen. Aan liet geld, dat hij bij zich had, ontbrak niets. Fantaseeren kan echter gevaarlijk zijn! O KATWITK AAN DEN RITN. Jubileum ds. H. Meijering. In aanvulling op ons verslag van gis teren kunnen we nog het volgende mee- deelen. Namens de jeugd vereenigingen werd niet een rookstel, doch een rookstoel aan geboden. Van verschillende vereenigingen werden nog bloemstukken ontvangen. Door het Dames-comité van Bijstand der Katwijk- sche Ziekenverpleging was een vruchten- mand gezonden. Uit zijn vorige gemeente Winsum- Obergum ontving de jubilaris een ge schenk bestaande uit verschillende boek werken. De extra maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk voor restauratie van het kerkgebouw heeft opgebracht de somma van f. 52.63. V. d. O en d. K. alhier hadden zich gummi ringen van de wagens der N.Z.H.T.M. toegeeigend; zij werden h'erbij gesnapt. Gevolg een procesverbaal. Ten bate van „Santos" (Steun aan Nederlandsche Tuberculose Standgenoolen werd gisteren ean bloempjesdag gehouden. Het was een waar succes. De opbrengst was f. 45.70. Dit succes is te danken aan de jongedames die bereid waren zich voor dit mooie doel te geven. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Chr. Land- en Tuinbouwwerkliedenbond. Alhier vergaderde de plaatselijke afdee ling van den Chr. Land- en Tuinbouw- arbeidersbond in Casa Cara; aanwezig waren 61 leden. De voorzitter, de heer G. Vooys opende de vergadering met te laten zingen Ps. 121 1, las hierna Ps. 145 en ging voor in gebed. Hij heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder den Hoofdbestuurder, den heer Stokman. Vervolgens besprak hij met een enkel woord den maatschappelijken toestand van den arbeider van thans en bracht dien in verband met het voor gelezen Schriftgedeelte. Na liet voorlezen der notulen van de vorige vergadering kwam in behandeling het punt der agenda: „de werkverschaffing en de steunregel ng". Allereerst las de secretaris, de heer A. J. v. d, Heijden enkele adressen voor, die door den Chr. Besturenbond aan B. en W. verzonden waren en lichtte deze met een enkel woord toe. De heer Stokman beantwoordde de vragen, die door verschillende leden aan hem gesteld waren, betreffende de werk verschaffing en de steunregeling. Alvorens tot de rondvraag werd over gegaan verstrekte de secretaris inlichtingen over de on te richten Studieclub, uitgaande van de Chr. Besturenbond. De bedoeling van deze club is stelselmatig de vraagstuk ken, die betrekking hebben op het maat schappelijk leven, te 'bespreken. Na het zingen van Ps. 84 6 sloot de heer Stokman de vergadering op de gebruike lijke wijze. LISSE. Aanbesteding. Namens den heer C. van Klaveren alhier, werd door het Architectenbureau Lohmann en Ponsen te Sassenheim aanbesteed, het bouwen van een Landhuis met bijbehoo- rende werken, op paalfundeering. De uitslag was als volgt: Gebrs. van Luiing Rijk, Haarlemmermeer f. 10.994 D. J. Rietveld, Lisse f. 10 971.50, Gebrs. Randsdorp, Lisse—Haarlemmermeer, f. 9.189; J. de Gelder, Oegstgeest f 9.100; Gebrs. Stikvoort, Leiden, f. S.oOO, A. Meeu- wisse, Lisse f. 8.413. Jaarvergadering „Het Groene Kruis" In het Wijkgebouw aan de Wagenstraat werd onder presidium van dr. D. Blok de jaarvergadering gehouden van het „Groene Kruis" afd. Lisse. In zijn kort openingswoord verwelkomde dr. Blok de aanwezigen. Hierna werden de jaarverslagen uitgebracht. Uit het jaar verslag van den secretaris, den heer A. H. Schrama, bleek dat het aantal leden zich in stijgenden lijn bevindt en dit jaar tot 1600 klom. Het aantal donateurs ver minderde met 1. Mej. Scheepmaker, da magazijnmee tzras, deelde mede, dat niet minder dan 712 verplegingsartikelen werden uitgereikt. Het magazijn bevindt zich in keurige orde. Dcor de fa. Tissing werd de linnenkast gratis aangevuld. De wijkzuster, zr. Bosman, legde ruim 4000 bezoeken af. Het consultatiebureau voor Zuigelingen werd ook in het afgeloopen jaar druk bezocht, hoewel door ae stichting van een Bureau te Hillegom, het bezoek tot in woners van Lisse beperkt bleef. De leiding is nog steeds in handen van dr. F. S. L. van Brero. Het blijkt echter, dat zij het in Sassenheim te druk heeft om steeds tijdig in Lisse te zijn. Door haar werden 225 kinderen gecontroleerd. Het consultatie bureau blijkt in een groote behoefte te voorzien. Wat dc Tuberculose-bestrijding betreft, werd medegedeeld dat de Lighal aan de Schoolstraat veel te klein is geworden. Het gebouw werd van waterleiding voor zien, terwijl de tuin werd voorzien van planten en bloembollen. Er wordt gehedl belangeloos onderwijs gegeven door onder wijzeressen der R.K. School. De gehouden Emmablcemcollecte bracht f. 276 op, welke gelden gebruikt worden voor de uitzending van patiënten naar sanatoria. Voor de Lighal was een gift van f. 10 binnengekomen. De toewijd ng der zusters, die er werkzaam zijn, wordt zeer gewaar deerd. De afdeelingen van Algemeene Uitgaven en Gezinsverpleging sluitsn beiden mét een batig saldo; de Tuberculose bestrijding sloot met een nadeelig saldo van f. 374.70. Den secretaris en penningmeester werd dank gebracht voor hun keurige verslagen. De gehouden bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredenden werden her kozen. Besloten werd een bedrag van f. 500 uit te trekken voor een Kraamverzorgster, die naast het werk van het „Groene Kruis" ook particuliere diensten kan vervullen. NOORDWIJK AAN ZEE. Chr. Jongel.-Ver. „Volg My". In de Herv. Kerk alhier sprak gister avond op uitnoodiging der Chr. Jongelings- Vereeniging „Volg Mij" prof. dr. A. H. den Hartog uit Amsterdam over „Het be ginsel der Kerkhervorming". Voor een aandachtig gehoor heeft de bekende rede naar in een gloedvolle rede aangetoond, hoe de mensch voor een recht verstaan noodig heeft ,»des Heeren Woord on Geest. Niet alleen liet woord, opdat het niet worde „woorddrijverij" niet alleen de geest met verwaarloozing van het woord opdat het niet worde geestdrijverij. Daarom zal ieder in oprechtheid met den psalmist moeten vragen: „Maak mij Uwe wegen door Uw woord en geest bekend". Dan eerst wordt verstaan het recht beginsel der Reformatie. De Bazar van het Groene Kruis. In het Vereenigingsgebouw aan de Hoofdstraat is gistermiddag onder groote belangstelling geopend de bazar ten bate van ae lighal van het „Groene Kruis". Mej. Brunings, presidente van het dames comité, riep de aanwezigen het welkom toe, in het bijzonder den burgemeester. Dank bracht spr. aan de schenkers en schenksters der verschillende voorwerpen. Burgemeester v. d. Mortel heeft hierna in gevoelvolle woorden zijn medeleven uit gesproken voor den arbeid van het Groene Kruis en de Lighal. Z.E.A. prees den moed om thans een bazar te organiseeren en waar is gebleken dat velen spontaan hebben gegeven, hoopte spr. dat ook spontaan worde gekocht. Hiermede verklaarde spr. den oazar voor geopend. De voorzitter van het „Groene Kruis" alhier, ds. N. J. Cupédo, sprak woorden van dank tot verschillende personen o,a. den burgemeester, mej. Brunings, mevr. Doorneveld. Een der aanwezigen de heer v. Capellen heeft hierna nog zijn blijdschap betuigd over zooveel arbeid in deze ge meente voor het zieke kind verricht. Hierna kwam de gelegenheid tot koopen, raden, loten, draaien, enz. enz. En zeker er is veel te koopen, daarom wenschen we druk bezoek. En er is ook gezorgd voor veel attractie, een bezoek ten volle waard. Gezien het goede doel zal het echter niet aan belangstelling en koopers ontbreken. Met Stcrt No. 212 zijn verzonden af drukken van de N.V. Mij. tot Hotelexploi tatie ..Huis ter Duin" alhier. OEGSTGEEST- De R.K. Boerenleenbank. Naar wij vernemen, zal op 8 November des morgens te 11.15 behandeld worden de zaak tegen den kassier der R.K. Boeren leenbank alhier, beschuldigd van verduis tering van een bedrag van plm. f. 130.000. Als verdediger treedt op Jhr. inr. P. A. S. de Milly te Leiden. RITNSBURG. De bloemenhandel. Na het zeer slechte weer, waarbii ook nog een nachtvorst kwam is het van het buitenstaande product werkelijk niet veel goeds meer over. Wel wordt, wat er nog is, aangevoerd doch het kan toch heusch- wel als tweede en derde kwaliteit bestem pel dworden. En wat er voor betaald wordt is ook niet veel. De goede kwaliteit uit de kassen brengt redelijke prijzen op. Betaald wordt: Arijpxs 30—60 ct., Chaboud- 'anjers f. 1.10—1 40^, Zinnia f. 0.80—1.30, Herfstasters f. 4—1.0. Jros-chrysanthen 12 23 ct. Rozen per bos van 20 stuks. Rosa- landia 35—55 ct., Hadley 30—45 ct., Golden Ophelia 30—40 ct., Butterfly 28—45 ct., Columbia 2435 ct. SASSENHEIM. Vergadering A.-R. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de A.R. Kiesvereeniging in het flinkbezette Concordiagebouw haar eerste vergadering in het seizoen. De voor zitter cie heer A. Vogelaar sprak een krachtig principieel openingswoord en heette in het bijzonder welkom de beide heeren raadsleden H. van Zonneveld en A. Warnaar Jzn. 'die na een ernstige ziekte weer aanwezig mochten zijn. De voor zitter wees verder op de noodzakelijkheid voor hen, die zich op reis begeven, tijdig een volmacht in orde te maken voor de a.s. verkiezingen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental op 210 constant gebleven is. De vergaderingen werden beter bezocht dan menigjaar te voren. De penningmeesters hebben kans gezien door een zuinig beheer en het inzamelen van extra giften het tekort weg te werken. De heer W. Warnaar sprak een ernstig slotwoord, mede in verband met den komenden stembusstrijd. Verstrekking van margarine. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de van Rijkswege beschikbaar gestelde margarine ook in onze gemeente verkrijg baar zal zijn. Om daartoe in aanmerking te komen moet het gezin 5 kinderen tellen en men minstens drie maanden steun ge trokken hebben. Onze oud-plaatsgenoot zuster W. Kuneman is geslaagd voor het Staats examen Ziekenverpleging. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand October ingelegd f. 7558.27 en terugbetaald f. 6513.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3512. VEUR. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemees ter Keyzer kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden ongewijzigd goedgekeurd. Het ontwerp uitbreidingsplan benevens de daarop betrekking hebbende verorde ningen werden z. h. st. ongewijzigd aan genomen. Tot leden van de commissie van onder zoek voor de gemeentebegrooting 1933 werden benoemd de heeren Borst A.R., Koerts V.BSchrader, Blonk en van Veen RK. De begrooting sluit met een batig slot van .22.300 en bevat een post onvoorzien van f. 9291.26. Overgelegd werd de gemeenterekening 1931 sluitende met een batig slot van f. 30.000.64. Tot leden van de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Zandwijk. Blonk. Raaphorst, Kranenburg en Koerts. ALPHEN. HET 50-JARIG BESTAAN VAN DE UITGEVERSMIJ. N. SAMSOM N.V. Een grootsche herdenking. - Koninklijke onderscheidingen. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de uitgeversmaatschappij en de in richting voor de gemeente-administratie N. Samsom N.V. alhier werd gistermorgen in de geheel met palmen en Bloemen ver sierde Nutszaal door directeuren, perso neel en gepensioneerden met hun dames een gedachtenis samenkomst gehouden, welke werd bijgewoond door de echtge noote van den stichter wijlen den heer N. Samsom. Na een welkomstwoord door den direc teur den heer J. B. Samsom werd de bij eenkomst geopend met het gemeenschap pelijk zingen van Ps. 89: 17. de oudste directeur de heer J. B. Samsom las een gedeelte uit de H. Schrift en ging de aan wezigen in gebed voor. Hij hield een uit voerige gedachtenisrede, waarbij in het bijzonder de historie en de verdere ont wikkeling der inrichting naar voren ge bracht werd. Hierbij herdacht hij op waardeerende wijze het werk van den stichter wijlen den heer N. Samsom. Namens het personeel voerde het woord de procuratiehouder de heer van Ruller die zich allereerst tot mevr. de wed. N. Samsom, de echtgenoote van den stichter der zaak richtte en vervolgens tot de directeuren. In deze toespraak bracht spr. de goede verstandhouding naar voren die aan deze inrichting bestaat tusschen directeuren en personeel. Door de 2 jongste meisjes der meisjes- afdeeling werd hierbij aan mevr. wed. N Samsom een bloemenhulde gebracht. Door den heer van Rullen werd tevens aan de directeuren overgedragen het ca deau van het gezamenlijk personeel be staande uit een zeer fraai modern monu mentaal eikenhout ameublement met dito boekenkast en voorzittershamer met inscriptie, geleverd door de N.V. Eerste Stoommeubelfabriek v.h. fa. van Schaik en Berghuis te Waddinxveen. Door de twee oudste employé's der zaak de heeren J. Groenendijk en A. van Leeu wen werd vervolgens aan directeuren een prachtige album met oorkonde bevattende de handteekeningen der gevers en geef sters aangeboden. De heer J. B. Samsom bracht hierna het personeel dank voor het fraai aangeboden cadeau, hetwelk zal worden geplaatst in de directiekamer of ontvangkamer der inrichting. Als vertegenwoordiger van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en Eco nomische Zaken en Arbeid betrad hierna het podium mr. Lietaert Peerbolte die voorlezing deed van de Koninklijke be sluiten waarbij het H. M. de Koningin heeft behaagd den oudsten directeur de heer J. B. Samsom te benoemen tot offi cier in de Orde van Oranje Nassau en aan de oudste leden van het personeel toe te kennen de aan de Orde van Oranje Nas sau verbonden eere-medaille. De heer J. B. Samsom directeur ontving hierna de gouden medaille, de heer J. P. Leene werkzaam op het kan toor de zilveren en de heeren J. Groenen dijk, R. W. de Grauw en J. P. de Groot, resp. zetters de bronzen en de heer A. v. Leeuwen werkzaam in de expeditie 'even eens de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Spontaan werd hun hierna door de aan wezigen staande toegezongen het Wilhel mus. Aan H. M. de Koningin werd vervol gens een telegram van eerbiedigen dank en hulde toegezonden. De heer H. v. Kleef verkreeg gelegenheid den directeuren namens het personeel dank te brengen voor de fraaie geschen ken die zij reeds Maandag ter gelegenheid van dit jubileum hadden ontvangen. Toen had het geheele personeel een fraai cadeau naar keuze thuis bezorgd gekregen, terwijl hun gisteren bij thuis komst nog een aardige verrassing was bereid door de echtgenoote van den stich ter der zaak mevr. de wed. N. Samsom. door wie aan het personeel een taart thuis was gezonden. Deze zeer geanimeerde bijeenkomst werd gesloten door den directeur den heer W. Samsom, Deze door het personeel nimmer te vergeten dag werd opgeluisterd door een uit het personeel samengesteld zang. koor, dat op zeer verdienstelijke wijze onder leiding van den heer B. Polak en muzikale begeleiding van den heer M. v. d Heyden eenige feestliederen ten ge- hoore bracht. Tevens werden verschillende verver- schingen aangeboden. Na afloop dezer bijeenkomst werd des middags en 's avonds door directeuren gerecipieerd. Ook voor deze receptie bestond een bui tengewoon groote belangstelling die o.a. werd bezocht door zeer vele autoriteiten uit regeeringskringen. Tijdens de receptie stroomden de bloemstukken en telegram men binnen. Zeker kwamen eenige hon derden gelukstelegrammen in, waar onder zelfs verschillende uit het buiten land. Vergadering der S. D. A. P. Door de afd. van de S. D. A. P, werd in het Nut een druk bezochte vergadering gehouden. Als spreker trad hierbij op de heer G .J. Zwertbroek, secretaris van de V.A.R.A., die een uitvoerige uiteenzetting gaf over het begrip van het kapitalisme, In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan den heer van der Kloot-Meyburg als ontwerper van het uitbreidingsplan. Bij onderhandsche aanbesteding is de bouw van de R.K. Meisjesschool voor f. 8400 gegund aan de firma L. M. Groene- wegen, alhier. WASSENAAR. Bij Kon. besl. is aan den heer Th. A. M. Ruys alhier, verlof verleend tot het aan nemen van zijn benoeming tot ridder in de Orde van Leopold II van België. ZEVENHOVEN. De electra tarieven zijn verlaagd en gesteld van 36 op 30 ct. K.W.U. De heer D. W. Rijneker, halte-chef aan het station alhier is benoemd te Vogelenzang. HEDEN: Concordia. Filmavond Leger des t en 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio-J 8'/. uur nam. Remonstr. Kerk. Vrijz. Chr. Fel Spr. dr. W. Banning, 8'/i uur, Stadszaal: Prop.-avond Soc. De^l wenpropagandacommissie, 8 uur Volkshuis: Tentoonstelling hukrj gebruiksvoorwerpen, 71/:9'h uur Vrije Evang. Gem.: Spr. de lieert ma. 8 uur nam. Donderdag. Prediker: Leidsche Chr. BestureJ 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: 2e ab. concert! dentie-orkest, Myra Hess. Steenschuur 9: Chr. Geref. Jonc I Spr. 22 6. Spr. ds. v. Smeden, 8i/( cl Volkshuis: Tentoonstelling huisrij gebruiksvoorwerpen, Th9'/i uur i BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 cel „Vrouwenarts dr. Schater". Zondag n.m. 2 uur en 4 uur 30. City-Theater Haarlemmstr.. 8 uur! „Surcouf de Kapper". Zaterdag n.m. 2 uur. Zondag n.m,|| en 4 uur 30. Luxor-Theater Stationsweg 8 uml „De Zoon van den Radjah". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur,| dag n.m 2 uur en 4 uur 30. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur! „Mam'zelle Nitouche". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur dag n.m. 2 uur en 4 uur 30. De avond-, nacht- en Zondagdieicj apotheken wordt van Maandag 31 c tot en met Zondag 6 November as. genomen door de apotheken G. F. I Steenstraat 35, teief. 136 en A. J. Doezastraat 31, teief. 1313. de economische crisis en de werkloc Hij bracht hierbij naar voren het b en het standpunt der S.D.AP. Van él tegenheid tot debat werd een maüjf bruik gemaakt. De avond werd afgerl door zang en muziek door de afd. J A. J. C. alhier. Het 40-jarig jubileum van den heer il Gisteren herdacht, gelijk geme: J plaatsgenoot de heer J. Mol den da; J op hij 40 jaren werkzaam was aaiél l ichting voor gemeente-administn:! N. Samsom. De huldiging van del Mol, wiens foto wij gisteravond puil den, had plaats voor de eigenlijke king van het 50-jarig bestaan derrJ namens de directie verricht door dol N. Samson, die den jubilaris in wetea bewoordingen complimenteerde ondci bieding van een prachtige Hub'airiJ een enveloppe met inhoud. Hij stelj-l jubilaris tevens ter hand het getuigst van de Ned. Mij. voor Nijverheid eni del. Namens het p-rsonee! en de coS voerde de heer M. de Grauw het onder aanbieding van. oen prachtig r en tafelkleed, en bood hierbij teveni echtgenoote van den jubilaris blo aan. Zichtbaar ontroerd bracht de laris hierop woorden van dank aan dii en collega's. Ook het verdere van den dag, datdi bilaris in huiselijken kring doorbracbt reikten hem nog tal van blijken van iangstelling, terwijl verschillende coik den jubilaris nog persoonlijk kwamei lukwenschen. Onze plaatsgenoot .1. v. d. Veer. t zaam bij de N.V. Oosthoek en Zni had gisteren het ongeval met zijn I tusschen een pannenpers bekneld li raken. Verschillende vingers werdenb verwond, zoodat v. d. V. zich ten onder heelkundige behandeling van a moest stellen. BODEGRAVEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de i onder ressorteerende hulppostkain werd gedurende de maand October ingelegd f. 12402.09 en terugbetaald el- van f. 15111.91. Het laatste door dat kantoor uits® boekje draagt het nummer 5711. Het verloop der Winkelweek. De Winkelweek, die alhier zr.der cieele gebeurtenissen is geopend, ven onder groote belangstelling, vooral de uitgeschreven puzzle. Maandag werd een bijeenkomst gehouden v» de heer Huckshorn. voorzitter van Winkelweekcomité een welkom:-' sprak, inzonderheid tot de goh" raadsleden en den heer Beijen, als no de Kamer van Koophandel, oven. zette hij nog eens uiteen, waarom winkelweek werd georganiseerd. Uitvoeriger ging daar op in oe Snoek, secr. van de ver. Ncdenaa- Fabrikaat, die de bedoelingen van vereeniging uiteenzette en telkens opwekte tot het koopen van Nederl» producten. Vervolgens werden var» lende films gedraald, meerendeei- trekklng hebbende op Nederlandsen brieken. Interessant was een fum™j Sluis' voederfabrieken, van de Geroi» en van de Zeepfabriek „De hio Heerde enz. Ter afwisseling vfrsc5L en toe een geestige reclame-teekenn j fa. v. Nelle bood de aanwezigeni een koffie aan, de Sluis' biskwiefabri» biskwie. Tenslotte werden aan een r aantal aanwezigen, daartoe door r aangewezen, kleine geschenken, a denken, uitgereikt. De vérgaderros een gezellig verloop. In de Geref. Kerk zijn gecandl' als ouderlingen, de heeren Joh. J. Blok. A. Smaling. J. Veerman, v mer en P. Heij voor ouderlingen e diakenen de heeren G. Batelaan. terse, A. Koning en W. van Os. De groep huizen, berucht door het uitzetten van het gezl i waarvan de rest onbewoonbaar klaard, plus het huis van den - den heer van Kleef is ondershan - kocht aan den heer H. Göbel, die f mens is er een woonhuis met grw- pakhuis neer te zetten.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6