ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 1 November GEMENGD NIEUWS. RADIOPROGRAMMA aanslagen met 30 moeten worden ver hoogd en zou derhalve de volgende schaal moeten worden vastgesteld: Huurwaarde. Opcenten niet meer dan f. 250.— 80 meer dan f. 250.— t/m f. 500.— 90 500.— 750.— 100 750.— 1000.— 110 1000.— 1250— 120 1250— 130 Alleen bi] een huurwaarde van niet meer dan f. 500 zou een geringe vermindering van den belastingdruk worden verkregen. Niettemin vertegenwoordigt deze vermin dering wegens het groote aantal perceelen, waarover zij zich zou uitstrekken, in totaal een aanzienlijk bedrag, en dat zou moeten worden betaald door de bewoners van per ceelen met een huurwaarde van meer dan 1.750. Blijkens den opgemaakten staat zul len te Lelden ln 1933 plm. 12759 perceelen (met uitzondering van winkels, enz.) wor den belast, waarvan 11069 peTceelen met een huurwaarde van niet meer dan f. 500 en slechts 577 perceelen met een huurwaar de van meer dan f.750. De verlaging voor 11069 perceelen zou dus drukken op de 577 perceelen met een huurwaarde van meer dan f. 750. Uiteraard zijn ook andere regelingen te ontwerpen. De toenemingen van de belastbare huur waarde voor de geleidelijke stijging van de opcenten kunnen lager dan f 250 worden gesteld, b.v. op f. 200 of f. 100. waardoor dus het maximum getal opcenten reeds bij een lagere huurwaarde wordt geheven. De volgende regeling geeft op plm. f. 2800 na dezelfde opbrengst als de tegenwoordige heffing vdn 100 opcenten: Huurwaarde. Opcenten toten met f. 300 60 Meer dan 300— t/m f. 400— 70 400— 500— 80 500— 600— 90 600— 700— 100 700— 800— 110 800— 900— 120 900— „1000— 130 1000— „1100— 140 „1100— 1200— 150 1200 160 De verzwaring van den druk voor de hoogere huurwaarden is bij deze regeling belangrijk en maakt verdere verhooging practisch onmogelijk. Het is mogelijk nog andere schalen te ontwerpen. Hoe men evenwel een progres sieve regeling ook maakt, steeds zal, indien de tegenwoordige bpbrengst der opcenten moet worden behouden, slechts een betrek kelijk geringe verlichting voor de lagere huurwaarde worden verkregen, terwijl de hoogere huurwaarden zeer zwaar moeten worden belast Tegen invoering van progressie voor de heffing van opcenten bestaan dan ook overwegende bezwaren; niet slechts uit een oogpunt van practische toepassing, maar ook uit een oogpunt van algemeene belas- tingpolltlek. In den brief ten geleide van de begrooting 1933 wezen B. en W. op de noodzakelijkheid om in een werkstad als Lelden de massa der burgerij in de belas ting te doen betalen en vestigden zij de aandacht op de funeste gevolgen van een politiek die ten doel heeft den druk te verleggen naar de hoogst aangeslagen en. Dit geldt ook ln het onderhavige geval. Daarbij komt nog. dat ondanks de be staande regeling van een gelijk aantal op centen voor alle aanslagen de tijdsom standigheden reeds een progressieve wer king van de heffing ten gevolge hebben, die in vele gevallen zelfs zeer drukkend is. Het is immers een bekend feit. dat de hoogere inkomens het meest en het sterkst dalen; daarentegen de woninghuren niet, althans niet in dezelfde mate. zoodat deze bewoners thans een hooger percentage van het inkomen betalen dan vroeger. Bovendien bedenke men. dat de beter gesitueerden dikwijls ln eigen huizen wo nen, terwijl het juist vqor den eigenaar bewoner in het algemeen veel lastiger is om naar een goedkoopere woning te ver huizen dan voor een huurder. Voor den eigenaar-bewoner ontstaat bit daling van het inkomen een moeilijke toestand. De gevallen zijn niet zeldzaam dat belasting plichtigen hun inkomen geheel of voor het grootste gedeelte hebben zien verdwijnen en toch nog een belangrijk bedrag aan personeele belasting moeten betalen. GEWIJZIGD VERZOEK. Bij adres verzoekt de afdeellng Leiden van den Nederlandschen Bond van Perso neel in Overheidsdienst op het aan den voormaligen kolkenruimer bij de Gemeen- terelnlging L C. Henzen verleende pen sioen een toeslag uit de gemeentekas te verleenen, zulks in verband met een hem overkomen auto-ongeval. Na een uitvoerige uiteenzetting stellen B. en W. voor daarop afwijzend te be schikken. DE WINKELSLUITINGSWET. Nadat door de Commissie voor de Straf verordeningen was vastgesteld de voor- loopige ontwerp-verordening op de win kelsluiting, zijn nog enkele adressen be treffende dit onderwerp ingekomen. In de eerste plaats een adres van de Afdeellng Leiden der Nederlandsche Ban- ketbakkersvereeniging. waarin wordt ver zocht een bepaling op te nemen, dat ban ket- en kokszaken des Zondags van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. voor het publiek ge opend mogen zijn. Zooals bekend, laat de Winkelsluitings wet toe, dat winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, op Zondag ge durende ten hoogste 4 achtereenvolgende uren, liggende tusschen 9 uur van. en 8 uur n.m., open mogen zijn. Ter toelichting van het verzoek wordt door adressante een beroep gedaan op de omstandigheid, dat door den beperkten verkoop op Zon dag de winst zooveel geringer ls geworden en dat dit in den huldigen crisistijd voor de winkeliers ernstige moeilijkheden mede brengt. Naar meening der commissie kan deze omstandigheid niet geacht worden te zijn een bijzondere omstandigheid, als bedoeld in art. 9 lid 1 der wet; de beperkte Zon dagsverkoop en de bestaande crisis zullen zich overal in den lande ongetwijfeld bij de banketbakkers- en andere zaken in ernstige mate doen gevoelen. Vervolgens is ingekomen een adres van C. Jamin te Rotterdam van 10 Augustus 1932, waarin bezwaar wordt gemaakt te gen art. 3 der ontwerp-verordening, hou dende vaststelling van de uren, waarop banketbakkerswinkels op Zondag geopend mogen zijn, op 10 uur van. tot 2 uur nan. Het betoog van adressant komt hierop neer, dat de beste verkooptij d op Zondag niet voor alle winkels dezelfde ls, maar afhangt van plaatselijke omstandigheden. I.e. acht hij den tijd van 10—2 uur niet den besten verkooptijd, zelfs den minst wenschelijken tijd voor het open stellen van de onderhavige winkels. Dienaangaande is overleg gepleegd met de Afdeellng Leiden van de Nederlandsche Banketbakkersvereenlging. Blijkens schrij ven van 1 October 1932, blijft deze afdee- ling haar verzoek, hetwelk geleid heeft tot het opnemen van art. 3 der ontwerp-ver ordening, handhaven. In de derde plaats heeft genoemde af deellng verzocht het sluitingsuur voor de banketbakkerszaken op Zaterdag van 10 uur n.m. te brengen op 11 uur n.m., zulks op grond van de schade, welke deze zaken ondervinden van de omstandigheid, dat door het geldende algemeene sluitingsuur van 10 uur n.m. thans niet meer als vroe ger tusschen 10 en 11 uur n.m. gekocht kan worden door hoofden en personeel van die winkels, welke onder de vroegere regeling uit eigen beweging om 10 uur n.m. werden gesloten. Ook op dit verzoek kan niet worden ingegaan, aangezien niet is en ook moei lijk zal kunnen worden aangetoond, dat hier van een bijzondere omstandigheid, als bedoeld in art. 9 lid 1 der Winkelslui tingswet sprake is. Voorts is het bij nadere overweging wenschelijk gebleken enkele wijzigingen ln de ontwerp-verordening aan te brengen. Art. 1 bepaalt de uren, waarop melkwin- kels des Zondags en op enkele feestdagen geopend mogen zijn, op 7'/:-10 uur v.m. en G—8 uur n.m. Gelet op den onder de vroe gere verordening op de winkelsluiting be- staanden toestand, is daaraan in lid 2 toe gevoegd dat de verkoop van melk en melkproducten uitsluitend voor gebruik ter plaatse van verkoon ook geoorloofd zal zijn van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. Deze bepaling heeft derhalve ten gevolge, dat laatstbedoelde verkoop den geheelen Zon dag geoorloofd zal zijn. Waar zij nu in de vervallen verordening de strekking had voor dit onderdeel den normalen toestand te herstellen (destijds bestaande in de mogelijkheid om op Zondag een winkel ge opend te hebben den geheelen dag tot 8 uur n.m.) en als de normale toestand on- der de geldende wet voor melkwlnkels is te beschouwen openstelling tot 12 uur des middags (zie art. 4 lid 1 onder c) zou de commissie art. 1 lid 2 der ontwerp-veror dening aldus willen wijzigen, dat daarin inplaats van „6 uur des namiddags" wordt gelezen „12 uur des middags". Op denzelfden grond zou zij willen doen vervallen lid 2 van art. 2 der ontwerp verordening, betreffende den Zondagsver- Koop voor bier-, limonade- en mineraal waterzaken. Deze verkoop wordt fn lid 1 toegelaten van 7 tot 10 uur v.m., terwijl lid 2 den verkoop van koolzuur mede ver oorlooft van 10 uur v.m. tot 8 uur n.m. Waar de wet zelve voor de onderhavige zaken geen bijzondere bepaling bevat wat betreft de sluiting op Zondag, schijnt zij bij nadere overweging het toelaten van verkoop van koolzuur den geheelen Zon- I dag niet voldoende gerechtvaardigd. Ten slotte zou wij nader willen doen i vervallen het bepaalde in art. 6 onder b der ontwerp-veordening. Te dien aanzien I kan worden volstaan met de regeling der wet, welke ingevolge art. 3 lid 1 sub b niet van toepassing is op apotheken, voor zoo ver betreft den verkoop en de aflevering van genees- en verbandmiddelen. SLUITING DER MARKTEN. De Directeur van den Markt- en Haven dienst heeft de aandacht gevestigd op het feit, dat, als gevolg van de inwerkingtre ding van de Winkelsluitingswet 1930 S. 460, enkele markten thans op een later uur sluiten, dan de winkels. Aangezien naar zijn meening geen bijzondere om standigheden aanwezig zijn, welke een later sluitingsuur voor deze markten wet tigen, heeft hij voorgesteld de verordening houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de ver schillende markten en van veilingen van fruit, in dien zin te doen wijzigen, dat de sluitingsuren van de bedoelde markten zich weder aansluiten bij die betreffende de winkelsluiting. Omtrent dit denkbeeld hebben B. en W. het gevoelen ingewonnen van de Commissie voor de Strafverorde ningen, welke zich mede met de Winkel sluitingswet had bezig te houden, en dat van de Commissie voor den Markt- en Havendienst. Beide Commissies kunnen zich in beginsel met het voorstel van ge noemden Directeur vereenigen evenals B. en W. Het sluitingsuur voor de algemeene avondmarkt en voor de algemeene markt in de van der Werffstraat, welke markten beide des Zaterdags worden gehouden, ware mitsdien in plaats van op 11 uur op 10 uur des namiddags te stellen en op 8 uur des namiddags, indien dezé markten, overeenkomstig het bepaalde ln artikel 2, tweede lid, der meergenoemde verorde ning, in plaats van op Zaterdag, 1 Januari worden gehouden op Donderdag, 30 Dec. 1 Ook het sluitingsuur voor de St. Nico- iaasmarkt dient dan op 10 uur des namid dags to worden gesteld, terwijl voorts de duur van deze markt, welke thans ge durende ten hoogste tien achtereenvol gende werkdagen, uitgezonderd des Zater- i dags, tot en met den 6en of 8en December wordt gehouden, ware te beperken re kening houdende met het bepaalde in ar- i tikel 4. tweede lid, onder c der Winkel sluitingswet tot de werkdagen, met uit zondering weder van den Zaterdag, gedu rende het tijdvak van 25 November tot en met 5 December. Tegen de voorgestelde beperking van haren duur bestaat geen enkel bezwaar, omdat deze markt in wer kelijkheid niet eerder dan 30 November begint en ook niet later dan 5 December eindigt. Ten slotte wordt, ook wat de 3 October- markt betreft, door de voorgestelde redac tie van artikel 1 sub 11 o aleeheele over eenstemming met de winkelsluitinesreee- ling verkregen, niet alleen op den dag j waarop het 3 Octoberfeest wordt gevierd, doch ook op de andere dagen, waarop deze markt eventueel wordt gehouden. j Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comité!, DE ROOFOVERVAL TE SASSENHEIM. De daders spraken Duitsch. Inzake den aanval op den koolboer v. H. kunnen we nog mededeelen, dat v. H. ver klaarde, dat de aanvallers Duitsch spra ken. In verband hiermede werd door de politie gehoord een Duitscher, die in de nabijheid van de Kooi ln een schuur hulst. Dit verhoor leverde geen resultaten op en de man werd weer op vrije voeten gesteld. NEDERLANDSCHE MOTORSCHOENER GESTRAND. De bemanning gered. Op Kristiansö bij Bornholm is Zondag nacht de Nederlandsche motorschoener „Kees" gestrand. De uit vier personen be staande bemanning, w.o. de vrouw van den kapitein, werd door de wacht van de vuurtoren op Kristansö met raket- lijnen gered. o HAAR VADER BESTOLEN. Door verloofde aangezet. Een loodgieter te Amsterdam m-ste den laatsten tijd herhaaldelijk geld. Hij moest tot de treurige ervarin. komen, dat zijn eigen dochter hem bestal. De politie werd er in gemengd. Het bleek, dat het meisje, dat ietwat achterlijk was, verkeering had met een 25-jarig kantoorbediende. Deze schijnt er herhaaldelijk bij haar op aan gedrongen te hebben geld van den vader te stelen. Zij deed dit en bracht dan het geld des avonds wanneer zij met hem ging wandelen, mede. Zaterdagavond had zij weer met den bediende afgesproken. De plaats van samenkomst was onder het Westelijk viaduct. Het ïeisje gaf hem vijf en twintig gulden, doch op hetzelfde oogenblik verschenen eenige rechercheurs, die den bediende meenamen Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt In totaal heeft het meisje in het afgeloopen jaar een be drag van f. 2500 gestolen. Tel. VAN EEN WAGEN GEWORPEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag is ,cn met een paard be spannen kruidenierswagen, bestuurd door den 42-]arigen A. v. K. uit Delft, doordat het paard schrikte, van een stilstaande vrachtauto, op den Breeweg onder Vlaar- dingerambacht ln een langs den weg loo- pende sloot geraakt. Van K. kwam onder den wagen terecht en hoewel hij vrij spoe dig door twee inzittenden van de vracht auto op den wal werd gebracht, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. EEN RUMOERIGE GEMEENTERAAD. In de gistermiddag gehouden raadsver gadering van de gemeente Finsterwolde richtte het communistische raadslid Jansen beleedigende woorden tot de beide wet houders die hij om. uitbuiters noemde. Toen Jansen ondanks de vermaningen van den voorzitter doorging, de wethouders te beleedigen, werd hij op voorstel van den burgemeester voor de eerstvolgende vijf raadsvergaderingen uitgesloten. Dit is thans het derde raadslid, dat binnen korten tijd voor vijf raadsvergaderingen is geschorst. Vad. HET WATER STIJGT NOG STEEDS. Waarschijnlijk moeten 20 boerderijen ontruimd worden. Het ziet er, zoo meldt men uit Deventer, verre van rooskleurig uit in de omstreken van Holte en Bathmen. Brak Zaterdag met groot geweld een gat in den dam tusschen het Holterbroek en de nieuwe Schipbeek bedding, thans dreigt gevaar, dat ook de z.g. erkput aan de Wippertstuw onder wa ter gezet zal worden. De damwand is na melijk door het water zoo week geworden, dat zij eenigen druk van beteekenis niet zal kunnen doorstaan. De rijksstraatweg onder Dijkerhoek behoort ook reeds tot de bedreigde punten. Bij het station Dijker- hoek heeft het water den weg reeds over stroomd. Rondom Bathmen ziet het er troosteloos uit. Vooral de bewoners van de buurtschap Loo hebben het hard te verantwoorden. School en winkels zijn hier al afgesloten. In het Holterbroek zullen naar alle waar schijnlijkheid een twintigtal boerenhofste den moeten worden ontruimd. Het werkloozenkamp bij Schoolderbrug is totaal onbewoonbaar. DE OVERVAL OP DEN JACHTOPZIENER TE OSSENZÏL. De belde verdachten van den overval op den jachtopziener W. Otten te Ossen- zyl (Ov.), vader B. L. en zoon W. L. heb ben een volledige bekentenis afgelegd. Zij verklaarden, dat zij den jachtopziener eenige slagen met den kolf van een geweer hebben toegebracht, zoodat het geweer stukgeslagen werd. Dit laatste voorwerp is door de politie in beslag genomen. Nadat zij hun euveldaad hadden gepleegd, hebben zij den zwaargewonden O. aan zijn lot overgelaten. B. L. is ter beschik king van de justitie gesteld. De zoon is voorloopig op vrije voeten gelaten. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Te Finsterwolde is gisteravond de onge veer 80-jarige Bos door een auto van den bakker T. aldaar overreden. Hij bleef bewusteloos aan den weg liggen. Hij is in zeer ernstigen toestand naar het zieken huis te Winschoten overgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. MOTORBOOT MET 18 OPVARENDEN VERGAAN? Men vreest, dat in den nacht van Zondag op Maandag een motorboot is vergaan in de omgeving van het eiland Gottland, en dat de achttien opvarenden hierbij om het leven zijn gekomen. Zondagmiddag heeft een gezelschap jongelui zich met een motorboot, waarvan de motoi niet goed in orde was, zich op zee begeven, teneinde de manoeuvres van een Rus sisch eskader te kunnen gadeslaan. Maan dagmiddag waren de jongelui nog niet teruggekeerd. Twee vliegtuigen zoeken naar de vermisten. De Russische oorlogs schepen zijn draadloos van een en ander op de hoogte gesteld. Aangezien het hevig stormt, wordt het ergste gevreesd. HET DRAMA TE HANSWEERT. Nog een slachtoffer. Uit Hansweert wordt gemeld dat thans ook het tweede slachtoffer van de benzine ontploffing, namelijk de heer P. Schou ten, aan de gevolgen is overleden. NA DE AUTOBOTSING TE AMSTERDAM, i Onlangs heeft te Amsterdam een auto botsing plaats gehad, waarbij al dadelvik een doode te betreuren was. De drie andere inzittenden werden naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. Een van de drie. de heer H. Meyer uit Ouderkerk is thans aan de bekomen verwondingen oyer- i leden. Het is niet uitgesloten, dat ook nog een der beide andere verpleegden aan de ongeloocen verwondingen zal bezwü- I ken. De toestand toch van den heer W. van Nieuwendiik die de auto bestuurde, j is niet buiten levensgevaar. TREURIG NASPEL VAN DEN OORLOG. Op een kleine boerderij bij Szeged (Hongarije) heeft een treurig naspel van den wereldoorlog plaats gehad. Tot groote ontsteltenis bleek bij de vaststelling der identiteit van een knecht, die bij den boer in dienst was en zich had opgehangen, dat hij de eerste man was van de boerin, bij wier tegenwoordigen echtgenoot hij in dienst was. Sedert begin van den oorlog was de man, die aan het Russische front diende, verdwenen. Eenige maanden geleden is hij echter uit Russische gevangenschap ge vlucht en keerde na een uiterst moei lijken tocht in zijn geboorteplaats terug, waar hij vernam, dat zijn ouders inmid dels gestorven waren en zijn vrouw voor de tweede maal getrouwd was. Om in haar nabijheid te kunnen zijn, vroeg hij den tweeden man van zijn eigen vrouw hem in dienst te nemen. In den verwaar loosden ouden man herkende niemand den vroegeren dorpsgenoot en echtge noot van de boerin. HET VERMISTE DCITSCHl I VLIEGTUIG D 2017. Volgens een bericht van de kuststations heeft men omtrent h«1 Zaterdagavond vermiste Dultsche t:J D. 2017 nog steeds niets vernomen "7 men steeds meer gaat vreezen vliegtuig in zee terecht gekomen4, bemanning verdronken ls. VOOR WOENSDAG 2 NOVElffin Hilversum, 296 M. Ultsl yj 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mor.J ding 10.15: Voor Arb. 1. d. ContW drijven: G. J. Zwertbroek (toespraak!] Notenkrakers", o. 1. v- D. Wins, VAR.il neel o. 1. v. W. van Cappellen en Grif foonpl. 12.00: VARA-Kleinorkest o I P. Duchant en Gramofoonpl. 2.00'J de vrouw 3 00: Voor de kinder»! 5.30: „De Notenkrakers", 1. v. D. yyJ Gramfoonpl. 6.30: „De Fliereiluityj 7.00: Causerie J. Oudegeest 7.20- volg concert 7.55: Herhaling S0{ richten 8 00: Lezing 8.20: UR1 terdamConcert door de „Stem des v] met medewerking van solisten en heiT Sted. Orkest o. 1. v. H. Altink. O.a.J phonie no. 9 in d kl. t., op. 125, Beetin In de pauze: Vaz Dias 10 30: Vee Transportarbeiders 11.0012.00 mofoonpl. Huizen- 1875 M. Uitsl. NCRV-uit» 8.00: Schriftlezing 8.159.20: Grl foonpl. 9.20: NCRV-Dameskoor -1 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk tel zenveen 11.301200: Gramofocmi] 12.152.00: Concert. Mevr. C. v. M zwaayMöllenkamp (zang), H.. He| (viool), H. v. d. Horst Jr (cello) enj R. A- v. d. HorstBleekrode (piane 2.30: Concert door het „Delftsche (viool-cello-piano) 4.30: Gramofoil 5.00: Kinderuur 6.00: GramofeL 6.15: Causerie door A. Stapelkail 6.30: Engelsche les 7.00: Afgesta 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8 00: dienst uit de Chr. Geref. Kerk te Leeuï den 9.30: Gramofoonpl. 9.40: Dias 9.50: „Elias", oratorium vaa MendelssohnBartholdy (Gr.pl.) ij| Sluiting. Daventry, 1554 M- 10.35; Morgejl ding 10.50: Tijdsein en weerbeiich 11.05—11.20: Lezing 12.20: Orgel door Q. Mac Lean 1.05: Leoui Kemp's orkest 1.50: GramofooE.il 2.45: Voor scholen 3.50: Sted. Mf Bournemouth o. 1. v, Ethel Smyth ei if Godfrey- Met medewerking van L. Oq rini (cello) 5.05: Orgelspel S O.-j 5.35: Kinderuur 6.20: Beric!ij| 6.50: Schumann's liederen door land 7.10, 7.30. 7.50 en 8.20: 8.35: BBC-Symphonie-orkest en t m. v. solisten o- 1. v. Adrian Boal'.ul Pianoconcert nd. 1 in d. kl. t„ Bsd| 10.35: Lezing 10.40: Dansmuziek -1'. —12.20: Dansmuziek door Lew Stone ej| Monseigneur Band. Parijs, „RadioParis", 1724 M. Gramofoonpl. 1-25: Concert dooi i Omroeporkest 7.40: Concert Omroeporkest 8.20: Radiotooneel 8.50: Gramofoonplaten. Kalundborg, 11.53 M. 11.20-1| Concert uit hotel Angleterre 2.50- Concert uit rest. „Wivex" 4.20- Gramofoonpl- 7.05: Radiotooneel - J Herman Bang herdenking 8.35: Via recital door Joh. Marke 9.4010| Fransche operette-muziek door het roeporkest o. 1. v. E. Reesen. O.a. uit J touche", Hervé 10.2511.50: muziek. Langenberg, 473 M- 6.257.20: mofoonplaten 11.20—12.10: Concert i v. Görlich met medewerking van soHJ 12.20—1.50: Concert o. 1. v. Wolf -Rf „Jedermann", spel van H. v. Hora sthal 8.30: Concert door het We® kest onder leiding van Buschkötter, medewerking van Marget Langen tali] Rome, 441 M. Wegens Allerzielen? muziekuitzending. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: U| Gramofoonpl. 5.20: idem 6.35: icf 8.20: Omroeporkest o. I. v. A. Meulerl O.a. Oratorium voor gem. koor, sollstenj orkest, van A. Meulemans 10.30: T Symphonie, Tschaikowski (Gr.pl.) -J M.: 12.20: Gr.pl. 5.20 idem 8.20'J riel Buysse-herdenking 9.20: Coo» door het Omroeporkest o. 1. v. Meulem^ Zie 508 M. 10.30: Gramofoonpl. Zeesen, 1635 M. 7.20: „Jedermai hoorspel van Hugo von Hofmannsthil 8.30: Concert door het Zilcher Trio Zie Daventry, 1554 M. 10.35—1® Dansmuziek door Oskar Joost en zijn kest. 80. Maar de slimme vogel weigerde beleefd en vroeg of zijn kameraad eerst ook nog wat zou spe len. „Hoe meer, hoe liever," riep het oudje verheugd. Toen floot Aladdin een vroolijk dansliedje en zijn toehoorster beneden op den grond kwam zoo onder zijn bekoring, dat ze coquet haar rokjes bij elkaar nam en wel een half uur lang op en neer huppelde voor ze uitgeput op haar stoel neerviel en de oogen sloot En toen veranderde Aladdin van program. Zijn droomerigste wijsjes gaf hij ten beste, het oudje knikkebolde innig tevreden met haar hoofd en was spoedig in diepen slaap. 81. En de nachtegaal nam zijn kans waar. Hij vloog het hol binnen, terwijl Aladdin de heks onder de macht van zijn fluit hield. Na een poos kwam de vogel weer buiten. „Vriend Arend, jij met je scherpe snavel moet me helpen. Ze hebben die arme prinses met kettingen aan den muur gebon den, lk kan niets doen." „Net een karwei voor mij." riep de Arend en verwoed stoof hij uit den boom het hol in. Na een heele poos kwamen de beide vogels weer bulten en de prinses was bij hen. Ze zag er slecht uit door haar lange gevangenschap. „Hat komt alles best in orde," kwetterde de nachtegaal uitgelaten. „De Prinses is gered en dat is Jouw werk, Aladdin." 2—»

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10