C.G.SMIT LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 28 October 1 MUZIEK. LAND- EN TUINBOUW. KROEPHOEST BUITENLAND. H. M. PIERROT - Maarsmanssteeg 1 INGEZONDEN. VISSCHERIJBERICHTE SPORT. ZUSTERSKOOR „ONDER ONS". Onder leiding van den directeur J. Vink, gaf het Zusterskoor „Onder Ons", van de gestichten „Endegeest", „Rhljngëest" en „Voorgeest", een welgeslaagd concert ln de Turnzaal van het Rijksasyl voor psy- chopathen. Er werd een uitsluitend Nederlandsch programma ten gehoore gebracht, be staande uit werken van Cath. van Rennes, Hendr. van Tusschenbroek en M. C. van de Roovaart. Een der patiënten declameerde eenlge verzen. De geneesheer-directeur dr. Scholtens bedankte allen die aan het welslagen van den avond hadden bijgedragen waaronder zeer zeker ook de pianist van het koor behoorde. TWEEDE FILMVOORSTELLING x „FILMLIGA." Als tweede voorstelling der Filmliga afd. Lelden ging gistermiddag in het „Trianontheater" de film „Enthouslas- mus" van den Russischen regisseur Wer- toff, van wlen wij het vorig seizoen „De man met de camera" zagen. Wertoff heeft zich met zijn nieuwe film „Enthouslasmus" geheel in dienst moeten stellen van de doelbewuste, anti-rellgieuse communistische propaganda. WU deelen het enthousiasme voor dit verkeerd gepo neerde stelsel allerminst, achten deze propaganda gevaarlijk voor de West Europeesche maatschappelijke orde en zullen ons dus van een beoordeeling van dit filmwerk onthouden. Gisteren slaagden te 's-Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het voorloopig diploma machinist ter koop vaardij de heeren G. C. L. v. Marsbergen en W. Roelandse. beiden wonende alhier, en leerlingen van den machinisten dag-, resp. avondcursus, verbonden aan de Am bachtsschool alhier. RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 UW HUIS VOOR FIJNE VLEESCHWAREN. WARME CROQUETTEN EN SALADE's. 9084 PIETERSKERK, Toos Schleyer. Jan Prins. HennSe Schouten. De zangeres, de fluitist en de organist, wier namen hierboven zijn vermeld, heb ben gisteravond in de Pieterskerk de on dankbare taak vervuld om voor een klein aantal toehoorders, ten bate van het orgelfonds een concert te geven. In een groote kerkruimte, als ze niet overvol ls van bezoekers, werkt alles tegen. Acou- stlsch: doordat een te lange nagalm een zeer ongunstigen Invloed uitoefent op de kwaliteit van het geluid, zooals dat den toehoorder bereikt. Muzikaal: doordat dj onontbeerlijke stemming, het zich één voelen van uitvoerders en toehoorders, zoo moeilijk kan worden verkregen. De zan geres heeft daar het meest onder te lijden gehad. Haar stemgeluid op zich zelf bezit wel degelijk charme, die basis vermag te zijn voor het technische deel harer zang kunst. Dat bleek vooral uit den klank van haar middenregister. waarin ze een warm en streelend mezza-voce produceert. Haar hooge tonen zijn wat scherp en ln de laagte heeft de stem onvoldoend volu men. Dan bezit haar geluid nog niet die vastheid, dat „staan" van den toon, om het openen, het kristal-heldere, ook het bewegelijke te kunnen bereiken, waardoor een mooi en goed geschoold sopraange luid zich kenmerkt. Als kerkzangeres. in haar Bach- en Handelvoordrachten was ze te vlak, daar had haar geluid niet de expressieve kracht om ons te overtuigen van een sterk geloof in wat ze zingt. Daar bleef ze te zeer aan de stof hangen, om ons tot den geest te kunnen opheffen. Veel beter voldeed ze ons in de Biblische Lieder van Dvorak en vooral in het veel- eischende duet voor zang en fluit (zonder begeleiding) van Roussel. Ze toonde hierin onwrikbare toonzekerheid en daarmede aangeboren muzikaliteit. Over het geheel is haar de groote holle ruimte te machtig gebleken. Wie kan dan „voor Herzenslust trillern und musicleren"? In een kleine zaal zal ze zich beter op haar gemak voelen en beter resultaten bereiken. De heer Jan Prins heeft, ons laten hoo- ren over welke voortreffelijke krachten het Residentie-Orkest beschikt. Technisch volkomen beheerscht spel: zijn lange tonen klinken uitmuntend en zijn fiorl- turen gooit hij er met het grootste gemak uit. In het begin (Handel-sonate) klonk zijn instrument nog wat droog. Later, in de mooie Debussyaansche miniaturen (zonder begeleidingi van Van den Sigten- horst Meijer, herstelde hij zich volkomen. Over het algemeen gaat de heer Prins nog wat te zuinig met zijn temperament om. Hij mag voorshands gerustelljk den gloed in zijn voordracht opvoeren, zonder vrees behoeven te koesteren voor overge voeligheid. De organist Schouten, ditmaal den con- certdlenst waarnemende voor zijn collega Mens. heeft zich. bescheidenlek, met twee kleine nummers van het programma te vreden gesteld: het openings- en het slot nummer. Voor het eerste speelde hij het prachtige e-moll praeludium en fuga van Bach uit den derden band, dat ln uiterst beknopt bestek zoo machtig tot ons spreekt. Schouten heeft het iets langza mer genomen dan het veelal wordt ge speeld. Maar het voldeed ons zeer, zijn rustige en statige rhythme. Een Fantasie op een Bretonsch liedje van Ropartz, den directeur van het Straatsburgsche conser vatorium. sloot den avond. Het stukje geeft gelegenheid eenige klankmogelijk- heden van het orgel ten toon te spreiden, die de organist niet ongebruikt liet. HET CONFLICT IN HET WESTLAND. Niet opgeheven, doch opgeschort. Van zekere zijde is gepubliceerd, dat het conflict aan de Westlandsche veilingen opgeheven zou zijn. Bij informatie in de betrokken kringen bleek dit gerucht on juist te zijn. Van een oplossing ls nog niets bekend. Wel is het eigenlijke conflict opgeschort tot Woensdag a.s., den termijn waarin den bond Westland gelegenheid gegeven is zich uit te spreken over het inclusief fust verkoopen met ingang van Januari a.s. Bij informatie bij den bond Westland bleek ook daar niets bekend te zijn van een oplossing en een handhaven van den bestaanden toestand, teneinde de organi saties dezen winter gelegenheid te geven het inclusief verkoopen te bespreken. De kooplieden wenschen binnen acht dagen uitspraak van den bond over deze aange legenheid en blijven aan dien eisch vast houden. o DE PREMIE VOOR DE SUIKERBIETENTEELT. Door het Kamerlid, den heer Braat zijn aan den Minister van Financiën de vol gende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat de sui- kerbietenfabrieken zóó weinig voor de eerste betaling van geleverdle suikerbieten aan de boeren geven (ten hoogste 5 gulden per 1000 kg. netto), dat daarvan de ar- beidsloonen en transportkosten niet be taald kunnen worden, terwijl de boeren wegens flnancieele verarming die kosten moeilijk kunnen blijven voorschieten? Is Zijn Excellentie bereid om zeer spoe dig de premie voor de suikerbietenteelt, die hooger is dan het bedrag der bovenbedoel de betaling, ter beschikking te stellen, op dat de boeren die spoedig ln handen kun nen krijgen, of, zoo die reeds ter beschik king gesteld is, te onderzoeken, waar dat geld bewaard blijft? LOONENDE ROGGETEELT. Het Kamerlid de heer Van Voorst tot Voorst heeft aan den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid gevraagd: Is het juist, dat het in de bedoeling der Regeering ligt aan te dringen op een be perking van den Veenkolonialen aard appeloogst voor 1933 tot 50 pet. van den oogst van 1932? Zoo ja, heeft de Regeering dan over wogen, dat plm. 14.000 hectaren aard appelland vrijkomen, die met andere ge wassen zullen moeten worden beteeld? Welke gewassen zullen dan in aanmer king moeten komen, nu de uitzaai der tarwe door de Regeering wordt beperkt, en de teelt van bieten en rogge verre van loonend is? Acht de Regeering het, onder deze om standigheden niet dringend noodig om zoodanige maatregelen te nemen, waar door de teelt van rogge loonend wor den kan? DE LAGE LOONEN VAN DE LANDARBEIDERS. Vragen van den heer Loerakker. Het Tweede Kamerlid Loerakker heeft den minister van oeconomische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat ten gevolge van de groote werkloosheid in de landbouwbedrijven, de loonen van de landarbeiders, welke reeds zeer laag wa ren, steeds lager worden en op bele plaat sen al beduidend lager zijn dan de laag ste steunnormen in de steden en stellig geheel ontoereikend zijn om zelfs op de meest sobere wijze een klein gezin te on derhouden? 2. Indien deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, is de minister dan niet van oordeel, dat de verdere verlaging van de reeds te lage loonen een algeheele inzinking van ons platteland ten gevolge moet hebben en in elk geval in strijd met het algemeen belang moet worden geacht? 3. Indien ook deze vraag bevestigend moet worden beantwoord, is de minister dan bereid zoodanige maatregelen te ne men, dat de loonen van de landarbeiders, althans niet beneden bepaalde minima gewestelijk vast te stellen kunnen dalen? RECLAME. Kroephoest, welke vele ouders zoo vaak midden in den nacht doet opschrikken, kan zonder inwendige medicijnen binnen een kwartier worden onderdrukt. Wrijf voor het naar bed gaan keel en borst van het kind flink met Vicks VapoRub in. Dan nog een dikke laag er op smeren en bedekken met warm flanel. Wanneer het kind aan nachtelijke hoest- aanvallen blootstaat, pas dan tegen bedtijd deze eenvoudige behandeling toe. U bent dan zeker, rustig te kunnen sla pen. Omdat de behandeling uitwendig is, is zij onschadelijk, zelfs voor het kleinste kind. Bestrijd verkoudheid zonder „innemen"! 8991 DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening. Omtrent de besprekingen welke Norman Davis te Londen heeft gevoerd met de di plomatieke vertegenwoordigers van Italic, Frankrijk, Japan en Dultschland, zoomede met MacDonald, is het volgende mede te deelen: Engeland en Amerika zijn het er over eens, dat energieke maatregelen moeten worden genomen tot handhaving van den vrede en tot herstel van het bedrijfsleven. Norman Davis heeft er naar gestreefd Engeland te bewegen het plan-Hoover te aanvaarden, zonder daarbij te staan op de starre cijfers. Deze taak is door hem in zooverre tot een goed einde gebracht, dat Engeland de noodzakelijkheid van bezui niging op de marinebegrooting erkent en zich accoord heeft verklaard met een ver mindering van totale tonnage. Amerika en Engeland verzoeken de toe stemming van Japan en ook die van Frankrijk en Italië, teneinde te komen tot nieuwe richtlijnen bij de ontwapening ter zee. Er moet naar gestreefd worden de over eenkomsten den vorm te geven van een verdrag der vijf maritieme mogendheden. Engeland en Amerika zijn het er over eens, dat de stappen tot verlaging der bewapeningen ter zee een terugslag heb ben op de bewapeningen te land en in de lucht en zullen leiden tot een practi- sche toepassing van de algemeene prin cipes van het plan-Hoover op deze ge bieden. Het verluidt dat een formule in voorbereiding is, welke de gemeenschap pelijke zienswijze van Engeland en Amerika inhoudt. Er wordt ernstig rekening mede gehou den, dat Italië zich zal aansluiten bij de Engelsch-Amerikaansche richtlijnen en dat daarmede een moreele druk zal wor den geoefend op Frankrijk en Dultschland in den zin van een Duitsch-Fransche schikking. Amerika en Engeland zijn het er voorts over eens, dat de vaststelling der bewa peningsvermindering een zaak ls welke allereerst de nog niet ontwapende mogend heden aangaat. Aan de andere zijde is men het er evenwel over eens, dat de ontwa peningsonderhandelingen te Genève eerst dan tot werkelijk practisch nut zullen kunnen zijn, indien Duitschland er aan zal deelnemen. Amerika stemt stilzwijgend in met de Engelsche opvatting dat de kwestie hoe de moeilijkheden welke ontstaan zijn door het vertrek van Duitschland van de ont wapeningsconferentie moeten worden op geheven, door een bespreking tusschen Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsch land, zal kunnen worden opgelost. Engeland en Amerika zijn het er ten slotte over eens, dat onvoorwaardelijk moet worden vastgehouden aan het prin cipe der niet-herbewapening. F. Philips, onderstaatssecretaris van de schatkist, is als opvolger van den dezer dagen afgetreden Sir Waiter Layton be noemd tot Engelsch vertegenwoordiger in de voorbereidingscommissie voor de eco nomische wereldconferentie. RECLAME. DUITSCHLAND. Na het vonnis van Leipzig Een nieuw plan von Papen? Een textielconflict. Het Rijkskabinet zal zich heden bezig houden met een gedachtenwisseling over den door het vonnis van het Staats- gerechtshof geschapen toestand. Vernomen wordt dat de Rijksregeering zich volkomen op de basis van het vonnis van Leipzig zal plaatsen. Men is daarbij voornemens de den Rijkscommissaris na drukkelijk toegekende bevoegdheden in Pruisen te benutten en de sinds langen tijd voorgenomen maatregelen inzake be- stuurshervorming thans zoo spoedig mo gelijk ten uitvoer te leggen. Daarbij zal het dualisme Rijk-Pruisen, voor zoover zulks uitvoerbaar is langs bestuursweg worden opgeheven. De Rijkscommissaris voor Pruisen en Rijkskanselier von Papen zal het Rijkskabinet op de hoogte stellen van zijn desbetreffende voornemens. In de bedoeling ligt een personeele unie tusschen Rijks- en Pruisische ministers op zoo groot mogelijke schaal en de Rijks ministers te belasten met de waarneming der zaken van de Pruisische ministers. Als bijzondere Pruisische ministers zullen dan nog slechts aanblijven die voor Binnen- landsche Zaken, Financiën en Onderwijs. De huidige positie van den commissaria- len Pruislschen minister van Binnenland- sche Zaken. dr. Bracht, zou die van Rijks minister zonder portefeuille worden, die tegelijkertijd commissoriaal belast zou zijn met het beheer der zaken van den Prui- sischen minister van Binnenlandsche Zaken. Wat de verhouding tot het Pruisische Staatsministerie Braun aangaat, dat de souverelne rechten der landsvertegen- woordiging is toegekend, hieromtrent hoopt men het bij de bevoegde instanties eens te worden. Zaterdag zal Braun op zijn wensch door Rijkspresident von Hindenburg worden ontvangen in aanwezigheid van von Pa pen als Rijkskanselier en Rijkscommissaris voor Pruisen. Volgens het blad der Christelijke Vak- vereenigingen „Der Deutsche" schijnt het, dat de rijksregeering thans een anderen weg wil inslaan, dan den tot nu toe ge volgden. Het verluidt, dat zij een nieuw werkverschaffingsplan wil opstellen, zoo mede nieuwe hervormingsplannen. Bovendien schijnt men zekere wijzigin gen ln het kabinet te willen aanbrengen. Eenige ministers zouden worden vervan gen door mannen, die bij zekere partijen in den rijksdag een zeer groot vertrouwen hebben. De misgrepen bij de recente nood verordening schijnen hierbij een rol te spelen. Er is dus een nieuw program der regeering-von Papen te verwachten. Men hoopt, dat het langs dezen weg mogelijk zal zijn, een motie van wantrou wen in den Rijksdag te vermijden en de toestemming van een meerderheid te ver krijgen van een soort proeftijd teneinde het nieuwe werkverschaffingsplan te kun nen ten uitvoer leggen. Het lijkt ons echter een blijmaker met een doode musch.... Als het bovendien juist is Horlogemaker - Luxe ArtikelenLederwaren Scboorsteenklokken met Gongslag vanaf f. 7.50, Regulateurs met Bimbamslag j«o,| t Wekkers vanaf f. 1.65. Alle met garantie. Zakmanicnres vanaf f. 0.15, Kapdoozen ui; Manicuurdoozen vanaf f. 0.55, Actetasschen vanaf f. 1.40. UITGEBREIDE COLLECTIE GERO-ARTIKELEN De werkgevers in de textielindustrie van Lausitz hebben vandaag besloten tot een uitsluiting van alle arbeiders, welke 5 No vember zal ingaan. Door dit besluit worden ongeveer 10.000 arbeiders getroffen. Aanleiding tot de uitsluiting is een staking bij een tex tielfirma, welker wevers weigeren volgens het twee-stoelen-systeem te werken. o FRANKRIJK. Ontwapening! Het ministerie van marine heeft beslo ten, de „Dunkerque" een pantserkruiser van 26.500 ton op stapel te zetten. Tot den bouw van dit type kruiser is in 1931 door de kamers besloten, na den bouw van de Duitsche kruisers van het type „Deutsch- land". o ENGELAND. VVcrkloozenrelietjes te Londen en Sydney. Gandhi niet in vrijheid. Werkloozen, afkomstig uit alle deelen van het Vereenigd Koninkrijk hebben gis teren in Hydepark gedemonstreerd, waar bij het tot woeste tooneelen en hevige botsingen met de politie is gekomen. Meer dan 50 personen, o.w. een groot aantal politiebeambten, werden gewond. Er zhn zeer veel personen gearresteerd. Kort na twaalf uur stroomden de de monstranten uit vijf verschillende rich tingen straalvormig door Londen naar Hydepark. De omgeving van Hydepark. was ooor duizenden politiebeambten te voel en te paard en met motorwagens bezet. Bij de „hongerdemonstranten" slo ten zich onderweg duizenden Londensclie werkloozen aan, zoodat zich ongeveer 30.000 meschen voor de hekken van Hyde park verdrongen. Het verkeer in de om geving was volkomen stilgelegd. Onder de werkloozen bevonden zich vele studen ten en ook moeders, die haar kinderen op den arm droegen. Plotseling wierpen eenige demonstranten een voorbijrijdende politie-auto met steenen zand en fles- schen. Direct verschenen bereden agenten die van de gummiknuppels gebruik maak ten. Het kwam tot een hevige vechtpartij. De werkloozen verwondden eenige politie beambten door steenworpen. In korten tijd lag een groot aantal personen nevig bloedende op het plaveisel. Zij moesten per ziexenauto worden weggebracht. Van openbare gebouwen, restaurants en win kels werden de ruiten ingeworpen. Eenige werkloozen bestormden een vrachtauto en wierpen daar van af met boenders, welke zij in den wagen vonden naar de agenten. Na de demonstratie is het op verschil lende plaatse tot zulk een hevig gedrang gekomen, dat vele personen in onmacht vielen en onder den voet werden geloopen. De menigte trachtte nog eenige malen naar de binnenstad en de parlementswijk door te dringen, doch steeds weer werd zij door de bereden politie teruggeslagen. Het parlementsgebouw was door een groot aantal politieagenten bewaakt. Ook op de publieke tribune van het Lagerhuis had een groot aantal agenten plaats ge nomen. Een voorstel van de Onafhankelijke Labourpartlj, een deputatie der demon stranten toe te laten werd verworpen. Thans zal een verzoekschrift worden aan geboden om toelating te bewerken. Bijzonder viel het op, dat alle hoogere politiebeambten en de bereden politie, in plaats van de gewone hoofdbedekking stalen helmen droegen. De leiders van de communisten, o.a. Saklatvala en Tom Mann waren op hek ken geklommen en hielden opruiende redevoeringen. Te Birmingham, Manchester en Glas gow en andere provinciesteden zijn giste ren ook werkloozendemonstraties gehou den. Zij verliepen zonder ernstige inci denten. Tegelijk met de werkloozendemonstra ties te Londen, zijn gisteren ook in de Australische stad Sydney ongeregeld heden voorgekomen. In de industrieele voorstad Olebe kwam een groote menigte bijeen om tegen de werkloosheidsmaatregelen te protesteeren. De toestand werd zoo dreigend, dat de politie van den gummistok gebruik moest maken en verschillende charges moest uitvoeren, om de straten schoon te vegen. Er werden eenige arrestaties verricht. Bijna alle mijnwerkers van de Cessnoch- mijnen, die het werk hadden neergelegd om aan de demonstratie deel te nemen, zijn weer aan het werk gegaan. MacDonald deelde gisteren in het La gerhuis mede, dat de geheele volgende week zou besteed worden aan de zittingen in comité-generaal over de overeenkomst van Ottawa, waarop Lansbury protes teerde door er op te wijzen, dat reeds vijf dagen aan het debat over Ottawa waren besteed en dat de financieele voorstellen, die nu nog afgedaan moesten worden, ge makkelijk in drie dagen behandeld kon den worden. Hij stelde dus voor om Don derdag en Vrijdag a.s. vrij te houden voor een debat over de werkloosheid ln het algemeen en de middelen der regeering ter harer bestrijding, waarop MacDonald antwoordde dat hij dit voorstel aanvaar den wilde als voor Donderdag gebleken was, dat het Huis zulk een debat nuttig en wenschelijk achtte. Het Lagerhuis heeft de overeenkomsten van Ottawa in tweede lezing met 42377 stemmen aangenomen. De onderkoning van Indië heeft den brief beantwoord, welke hem door Mau- lana Shaukat Ali is gezonden. In zijn schrijven geeft de onderkoning zijn spijt te kennen dat hij Gandhi niet uit de gevangenschap kan ontslaan voordat deze heeft verklaard, dat hij niet meer met de burgerlijke ongehoorzaamheidsbeweging te maken wil hebben. (Buiten verantwoordelijkheid dei Cople van al of niet geplatte, stukken wordt niet teruggege^ SAMENWERKING AAN DEN MORSCHWEG. Geachte Redactie. Zoudt u onderstaande regelen op nemen in uw geëerd Blad. bij va mijn hartelijken dank. In den vroegen morgen van aenj '32 werden wijbewoners van den 14- weg, opgeschrikt door een hoog, ruzie, uitloopende op een vechtpang schen straatmakers en grondwerker' de schitterende samenwerking Uisk' uit te voeren werkzaamheden. Op de genoemde plaats waren de makers met de bestrating bezig en kwam afd. riolen met de zuigmach begon het water op te zuigen en ommezien was het een meer geljj ergernis van de straatmakers. Nu u vraag, zou het niet beter wezen, n Gemeente zorgde, voor een beh verdeeling der werken, dan zouden partijen zonder vechten, hun vreedzame wijze kunnen uitvoeren, ergernis der betrokken bewoners, 1. IJMUIDEN, Tongen per K.G. f. 1.75—1.10, per kist van 50 K.G. f. 27.50, Kle:« f. 30-7.50, Schar f. 5.50-4.80, Wijtin?! —1.80, Koolviscli per stuk f. 0.60, per kist van 50 K.G. f.8. Aangevoerd 547 kisten versche js Prijzen f. 5.60—5 per kist. RECLAME. SOLIDE WOLLEN DAMESKOUSEN 1.35 - 1.18 - ZEER FIJNE ZIJDEN KOUSEN ZIJDE-FIL KOUS BUITENGEW. KWALITEIT Zeer voordeelig HOCKEY. SELECTIEWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. De samenstelling der elftallen. Naar wij vernemen zijn voor de selw wedstrijden, welke op Zondag 6 Note a.s. te Hilversum zullen worden gehoc op het terrein van de Hilversum-, Mixed Hockey Club, de volgende elf camengesteld A: Doel: Hardebeck (Amsterdam': Achter: De Waal (Amsterdam). Ott (Amsterdam); midden: Knottenbelt ('tGooi'. Haar (Amsterdam), Van Polanen (Deventer) voor: Wagener (Amsterdam), v. Doorens (Amsterdam), v. d. Berg dam), Molenburgh (Deventer), (Amsterdam). B: Doel: v. d. Does (H. O, C.l: achter: Arnold (Hilversum), Tre (H. O. C.). midden: Lob (H. D. M.). v. d R?' (H. D. M.), Ankerman (H. D. M.) voor: Maas (H. Lyc.), De Geer (BF Van Gastel CtGooi), Dupon (H. Lyc d. Haar (H. Lyc.). C. Doel: Jonker (BloemendaalK Achter: Donk iBloemendaal), (T. O. G. O); midden: Braat (H. Lyc.), Brand C.), Timmermans (Bloemendaalb ning (Bl.'daal), Hoogerland (Nijm« Schnitzer (P. W.), Kist 'T. O. G. Hooft (M. H. C.), D Doel: Meyer (Deventer): achter: Toussaint (Deventer).*11' Bake (Zutphen); midden: V. van der Hagen (HUve»; De Looper (Hilversum), Van Llerop versum) voor: Slotboom (H. Lyc.), J- „,.t (H'sum), J.v.d. Hagen (H'sum).JoMV (H'sum), Hoynck van Papendrecr- Gooi). DENEMARKEN. Het Folketing ontbonden Minister-president Stauning beefi het Folketing verklaard, dat den verzocht is het Folketing te onto omdat de regeering bij haar baooe- tieke plannen geen meerderheid zich heeft. De verkiezingen voor keting zullen den 16 November plaa bet den.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2