5 OEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. CORRESPONDENTIE. De wind loeit in de boonien, F Hij blaast met boos geweld En geett een film-voorstelling, Maar één, die kost geen geld! Hij kijkt eens om zich henen En ziet een vilten hoed, Waaronder 't ding loopt stevig! jjEen man wel wezen moet. 1>lots krijgt de wind een inval! i Zijn wangen worden bol. Wij blaast en blaast.het hoedje pGaat één-twee-drie! op hol! De man er achteraan zelfs. 'wee jongens rennen mee, Een keeshond en een fokje Vervuld van één idee: Ze willen 't hoedje pakken, Maar lukken doet het niet! De wind lacht zich nu tranen: Het regent, dat het giet! Hij blaast nog eens wat harder. De hoed waait in een gracht! 't Geval lijkt hoop'Ioos, tot er Plots hulp vlug wordt gebracht. Een man met langen haakstok Haalt 't hoedje naar den kant, Vischt 't op en stelt 't vervolgens Den eigenaar ter hand. Die kijkt wel wat beteuterd, Zijn mooie, nieuwe hoed Is nat, kletsnat, maar weet je. Wat hij toch dankbaar doet? Den redder eerst beloonen. Met 't hoedje in de hand Loopt hij dan vlug naar huis toe, Wat heeft de man het land! Het water druipt uit 't hoedje. De jeugd loopt nog te hoop En jongens roepen lachend: 't Is hier de bioscoop! (Nadruk verboden). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Uil} Illy van der Leeuw, Marius van den ker, Marjanna van den Anker, Gerard Lïeus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, tie Holleman, Jo van der Linden, Tie- bn van der Linden, Anje de Gelder, tie Zaalberg, Maartje Zaalberg, Ma- Btie Wassink, Annie Wassink, Marie pley. Jacoba van Leeuwen, Ru van Dijk, T van Dijk, Annie van Dijk (van deze 3 tsten ook nog de brieven der vorige sek», Marietje Laterveer, Johan van ld, Maurits van Nood, Adrie van Nood, ije Hopman, July Franke, Tiny Vlie- [thart, Neli Vijlbrief. Koba Kool, Aii Weerden, Carolientje Verbiest, Hen- Johan Breuker, Rie Oudshoorn, Jo ner, Jaantje van der Voet, Wim Kruit, nier den Hertog. Annie den Hertog, nes Louise Planje. Johannes Jacobus nje. (op je enveloppe stond heelemaal *n adres, vergeet dat niet meer), Cor- Ts J. Arbouw, Arie de Graaff, Jan de baff, Joke Kouw, Dikky Smit, Gerharda link, Christiaan Eggink, Corry van lel, Jan van Driel, Adriana Struik, Breedijk, Wim Breedijk. Koos Nie- Tom Nieboer, Conny van Vliet, Rob- #t van Ommering, Geerie van Omme- Dini van Ingen Schenau, Henri ter per. Jannie van de Water, Frans van de f#er, Hendrina de Ren, Krijn Haasnoot, Ti Schilp, Willie Schilp, Jan Wassenaar, wpien Wassenaar, Jopie Wassenaar, Jiie Dorrepaai, Gerrit Dorrepaal, Ger- ISpiecker. Johan Mulder, Hendrik Mul- T, Nellie Mulder, Jikke van Akker, Ma fje van Akker, Stientje Griffioen, Nelly 'gemans, Corry van den Kerkhof, Hen- f'e tie l'Ecluse. Eezonden door Corry en Jan v. Driel. (Waarom pak je in vredesnaam de si- Hen van den baron in zijn laarzen? Pa zie je als we dan in de badplaats Fjkomen en de baron ziet dat, dan fdt hij boos en zegt: „Uilskuiken, hoe P je nu mijn sigaren in mijn laarzen pken, die wil ik niet meer hebben, rook Snu zelf maar op." Er vragen al weer velen om prijsraadsels, misschien komen ze ook wel spoedig, ik zal er eens over denken. Verder heb ik niets bijzonders aan allen te zamen, alleen dit: het regent hier heusch ook dikwijls en veel, niet alleen bij jullie in Leiden, maar ik begrijp best dat jullie het jammer vin den als het op Zondag zooveel regent, Arie en Jan de Graaft, wel Jan ik hoop dat die mazelen gauw zullen verdwijnen, zoodat je op mag staan en weer aan het werk. Neen Arie, nu kan je niet altijd op de fiets naar de stad om den brief weg te brengen dat begrijp ik. Hè ja, de win teravonden kunnen zoo gezellig zijn als men met elkaar om de tafel zit, ieder met wat werk of boek of wat ook; daar houd ik ook veel van. Marijtje, Annie, Marie en Jacoba, o was het een extra vacantiedagje door onder- wijzersvergadermg. Eenigen van jullie zijn uit groote familie, wat veel broers en zusjes. Ik ben ook uit een talrijk gezin; ik ben de jongste van 9 kinderen. Erg aardig als jullie zelf wat maakt voor verjaarda gen, dan heeft het dubbele waarde ais het zelf is gemaakt. Corrie Holleman. natuurlijk mag je mee gaan doen en mij Tante noemen, dat doen alle kinderen. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, ik vond erg aardig nu alles eens uitvoerig over die club van figuurzagen te hooren, het is daar erg gezellig ingericht. O, je kunt zulke mooie dingen maken met de figuurzaag. Het is een ingewikkelde reis met veel overstappen naar Kloosterzande, dus na tuurlijk wel erg vermoeiend. Lilly van der Leeuw, jij gaat zeker wel eens naar Leiden naar je grootmoeder; want zij zal op haar zeer hoogen leeftijd wel niet meer naai- Den Haag komen, is het wel Doe je je briefje nu altijd zelf bij mij in de bus? Mar j ana en Marius van den Anker, ik ben hier in huis bij iemand die heel goed voor mij zorgt. Ik heb nog maar één broer en die woont in Utrecht; mijn zusters en nog vier broers heb ik verloren. Ja er be ginnen tegen den winter altijd veel meer kinderen mee te doen. Henri ter Weer. dat raadsel dat je nu instuurde over die vrouwen zonder hoofd en zonder voeten, dat zal heusch niemand raden, zou jij het kunnen raden als je het antwoord niet had gelezen; neen, niet waar? Het is wat onduidelijk. Robbert en Geerie v. Ommering, ja hoor het heeft hier ook heel veel geregend, zoo dat ik in huis moest blijven; maar dan ging ik niet yo yo spelen, want dat heb ik niet en ik ken het ook niet. Conny van Vliet, ja ik zag direct dat je ander postpapier had; is het vorige met die aardige plaatjes op? Ik begrijp dat Je Zondagmiddag met die erge regen liever In huis bleef. Een winkelhaak is een haak, geen winkel als je er een raadsel van wilt maken. Adriana Struik, je hebt een goeden ver jaardag gehad en veel cadeauties. Was dit velletje postpapier met dat alleraardigste vrouwtje er op uit de doos postpapier vart je grootmoeder? Dikky Smit, heb Je nu zooveel plezier in het raadsels oplossen; nu blijf dan maar trouw meedoen. Woont je grootmoeder in Leiden en ben je er toen op verjaarfeest geweest? Ru, Bas en Annie van Dijk, neen jullie kunnen niet 15 weken uit logeeren gaan, want je moet naar school, dus dat gaat niet. Ja wat jammer, de Zondagmorgen was zoo mooi en zonnig, en toen na 12 uur begon het weer te gieten. Joke Kouw, zeker mag je voortaan mee doen en je mag gerust meer dan 3 oplos singen inzenden als je wilt. Wie is dat meisje uit je klasse dat ook meedoet? Heeft je moeder in haar jeugd ook raad sels van een Leidsche kindercourant op gelost? Carolientje Verbiest, vond je het zóó leuk om je naam in de krant te zien staan, nu doe dan maar trouw mee, dan zie je Jé naam iedere week staan. Dini van Ingen Schenau, kan je op school potlooöen verdienen als je nul fou ten maakt: dat is aardig en heb jij nu in één week 3 potlooden verdiend; dan heb je er nu genoeg. Wim Kruit, de raadsels, die geschikt zijn. zal ik voor en na eens plaatsen. Aii van Weerden, ja Den Haag is een mooie stad en ik woon hier prettig, zoodat ik dadelijk buiten ben als ik uitga, want ik houd niets van die drukke rumoerige straten. O ja, ik vind storm ook heel naar en dan gebeuren er altijd zooveel onge lukken. Agnes L, Planje, je hebt gelijk, het had wel wat uitvoeriger duidelijker kunnen zijn, nu waren er eenige oplossingen voor te vinden Mijn hoest is zoover beter, dat ik weer uit mag als het goed weer is; maar het regent helaas zoo dikwijls. Julie Franke, nu ik zal dat raadsel dan zoo plaatsen zooals jij het vraagt, ik zal er wel wat voor bedenken, wacht maar af.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 15